Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona 23

Od 3 dni mam zmywarke i czuje , ze zyje

Polecane posty

witam mam Aristona od 4 lat w tym jedna wymiana na nowa po 7 miesiącach walki z serwisem ( serwis też został zmieniony). obecnie 2 osoby w domu przedtem było więcej . używam serii W5 z lidla w tym soli bo jedynym wymogiem jest żeby była w kryształkach . Czasem wrzucam na dno zmywarki wyciśniętą połówkę cytryny - naczynia super się świecą usłyszałam o tym na jednym z programów o brudasach UK - wypróbowałam i jest super . Na mojej skali urządzeń AGD zmywarka przebiła wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefii
gdy kupiłam zmywarkę(BOSCH)wszyscy patrzyli na mnie jak na dziwadł i to znygusiałe dziwadło.Szkoda kasy,mówili,co tam umyć naczynia i takie tam.W tej chwili ci którzy tyle gadali mają swoje zmywarki,a mi bardzo chce się śmiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steffi największe zdziwienie wywołałam w sklepie gdzie kupiłam zmywarkę i po tym jak wywalczyłam wymianę mogłam sobie wybrać każdą z półki bo wybrałam dokładnie taka sama w tym samym kolorze .................... Facet ,który pomagał mi załatwić wymianę patrzał jak na wariatkę :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefii
Whim,muszę wyprubować z tą cytryną,jeśli mówisz,że to tak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaZkrainyCzarów
witam, właśnie kupiliśmy zmywarkę Siemensa SF 25M853EU . Docelowo chce my ja wsunąć pod blat... ale to tylko w teorii, ponieważ nie mamy pojęcia jak ściągnąć blat zmywarki. Niestety instrukcja obsługi jest dość uboga. Na stronie producenta też nic nie znalazłam. Czy ktoś może pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosch zmywarka
ja mam zmywarkę od 2 tyg, w domu skończyły się kłótnie , a ja jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, przychodzę z pracy wkładam naczynia włączam guziczek i siedzę na necie i piszę wam jak dobrze mieć zmywarkę, kocham ją , wszystko lśni, a jak komuś śmierdzi ze zmywarki ja kupiłam niemiecką zawieszkę bardzo silny zapach, nic nie czuć. jakby ktoś miał wątpliwości czy kupić zmywarkę tak kupić, ja mam 45 3 osoby w domu i to był trafny wybór ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj kupiłam zmywarkę
jeszcze nie używałam bo jest nie podłączona, ale już niedługo...:-D Jakie polecacie niedrogie i dobre tabletki i nabłyszczacz? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z lidla w5 sa nawet dobre
za 7, 50 a nablyszczacz domol z rossmana za niecale 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
Ja również jestem szczęśliwą posiadaczką zmywarki - od 2 dni, a będę mogła z niej skorzystać za około kolejne 2, kiedy to zostanie podłączona i wmontowana pod blat. Mam podobny problem z tym co i jakie wsypac i wlać do niej ażeby zaczęła działać. Czy kiedy korzystacie z tabletek to mimo wszystko dosypujecie sól i nabłyszczacz? Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie zmywarkę ;). A tak naprawdę to baaaaardzo się z niej cieszę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Ja sypie sol pomimo ze mam tabletki 5 w 1, ale nablyszczacza juz nie dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
Dzięki. Gnębi mnie jeszcze jedna kwestia. Ta zmywarka ma docelowo stać w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni elektrycznej. Czy to towarzystwo napewno nie wyjdzie jej na złe? Fachowiec od szafek zapenia, że nie, ale wolałabym mieć jeszcze zapewnienie zwłaszcza tych, którzy, mają właśnie takie ustawienie w swojej kuchni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Moja stala kolo kuchenki elektrycznej pol roku i nic sie nie stalo, teraz juz nie stoi bo sie przeprowadzilismy, za to teraz kolo kuchenki mam lodowke, fakt ze sa oddzielone od siebie plyta a lodowka ma troche przestrzeni z obydwu stron ale tez sie nic nie dzieje, tak wiec badz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettta
witaj ja mimo ze korzystam z tabletek i tak sype sól i wlewam nabłyszczacz ..do tej pory kupuje calgonit....... i starcza na długo moja zmywarka stoi przy kuchence juz ok 2 lat ...nic jej nie dolega ......piec mam w zabudowie jaki zmywarke ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
Dzięki wielkie! Teraz już z nieukrywaną radością czekam na pierwsze zmywanie bez użycia moich rąk :) OK. Kupię sól i całą resztę - do zestawu dołączyli nam pakiet calgonitu, który wprawdzie musieliśmy wywalczyć u kierownika sklepu, ponieważ początkowo twierdzono, że nie takiej promocji (etykieta na zmywarce jak BYK - od 1.02 -31.03 w załączeniu do zmywarki pakiet Calgonitu :)), ale mam się po niego zgłosić dopiero w sobotę ;) Już się nie mogę doczekać uroczystego podłączenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienawidzę zmywania garów
wiecie co,po tych wszystkich waszych wpasach i mnie naszło na zmywarkę. Nie traktuję jednak jej nabycia, jako urządzenie niezbędne od zaraz, bo póki co, jest nas tylko dwoje (mąż i ja) i... nie za specjalnie dużo gotuje. No, od kilku dni może trochę intensywniej i stąd zainteresował mnie wasz topik (bo zmywania jakby więcej :-O ) Druga rzecz, która mnie trapi, to fakt, że mam małą kuchnię i zastawioną kuchnię szafkami od ściany do ściany (własciwie do balkonu) i nie miałabym gdzie jej postawić 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienawidzę zmywania garów
wiecie co,po tych wszystkich waszych wpasach i mnie naszło na zmywarkę. Nie traktuję jednak jej nabycia, jako urządzenie niezbędne od zaraz, bo póki co, jest nas tylko dwoje (mąż i ja) i... nie za specjalnie dużo gotuje. No, od kilku dni może trochę intensywniej i stąd zainteresował mnie wasz topik (bo zmywania jakby więcej :-O ) Druga rzecz, która mnie trapi, to fakt, że mam małą kuchnię i zastawioną kuchnię szafkami od ściany do ściany (własciwie do balkonu) i nie miałabym gdzie jej postawić 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalne, że zawsze znajdą się tacy co powiedzą \"zmywarka dla leni\", sama jeszcze jakiś rok temu mówiłam, że mam dwie łapki, prawą i lewą i potrafię umyć naczynia. Od dwóch lat jestem mamą Bliźniaków. Jeszcze przez pierwszy rom sobie radziłam jakoś z ogarnięciem wszystkiego (pranie, gotowanie, sprzątanie, mycie naczyń). Jednak gdy Bliźniaki kulinarnie i bałaganowo znacznie ruszyły na przód, tak...................choćbym się rozmnożyła przez pączkowanie tak by doby brakło na ogarnięcie wszystkiego. Na początku grudnia przeprowadziłam się do większego mieszkania i tu już wogóle przestałam sobie radzić na całej linii. O tej porze (godz. postu) stałam jeszcze nad garami, albo zmywałam naczynia po przygotowaniu obiadu, jak się obiad gotował a na bierząco miałam wszystko zmyte po cichutku jak myszka starałam się sprzątać. W grudniu stanęła w kuchni zmywarka:) A ja w czasie kiedy ona odwala za mnie kawał dobrej roboty (mnie potrzebnej) ja mogę: rano - wypić spokojnie kawę (Bliźniaki jedzą śniadanko:):) , naczynia z wieczora się \"piorą\"), w ciągu dnia - pobawić się z Maluchami - podczas gdy zmywarka mi myje stertę garów, wieczorem posiedzieć w sieci, a wcześniej posprzątać moje nowe big mieszkanko na błysk, wstawić pranie i je wywiesić (pomimo, że nadal siedzę do późnych godzin nocnych) podczas gdy zmywarka myje, i potrawy na obiadek spokojnie styugną przed włożeniem ich do lodówki. Teraz mogę znów powiedzieć, że ogarniam wszystko:) i z tym mi znakomicie! Ze też wcześniej tak "cwaniakowałam" - głupia ja! Trza se było zmywarkę zorganizować rom temu! ile by mne frustracji ominęło! a ile więcej czasu bym miała dla Dzieci i dla siebie! heh..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
Co do miejsca na zmywarkę to też muszę przyznać, że nie mam go zbyt wiele. Kuchnię mam średniej wielkości, ale kiedy ją meblowaliśmy 8 lat temu nie szaleliśmy z ilością szafek i teraz każda jest na wagę złota, a w obecnej sytuacji muszę z jednej zrezygnować na konto zmywarki. Dziś od rana próbuję znaleźć nowe miejsce na moje gary i nie przychodzi mi to łatwo :/ Mam 4-osobową rodznkę i trochę się tego uzbierało. Myślę, że z czasem dorzucimy jeszcze ze dwie wiszące szafki i jakoś to wszystko się poukłada :) A na zmywarkę miejsce musi być ;) Będzie sąsiadowała pod blatem z kuchnią i pocieszona powyższymi wypowiedziami mam nadzieję, że 'dogada' się z piekarnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iliśu
Ja od 2 dni również mam zmywarkę :-D Wczoraj pierwszy raz jej użyłam i rewelacja, naczynia aż błyszczały a ja w tym czasie oglądałam tv :-p Mieszkam tylko z mężem ale mimo tego zawsze dużo naczyń mamy do mycia, w dodatku nie mamy kuchni i trzeba było w łazience myć więc pozbyliśmy się tego kłopotu :-) Kupiliśmy zmywarkę AKAI i na instrukcji jest napisane że polecany jest detergent w proszku, my kupiliśmy tabletki bo nie mogliśmy znaleźć proszku do zmywarki, dolaliśmy nabłyszczacza i wsypaliśmy soli, naczynia ładnie się umyły. Jak myślicie, czy zamiast tego proszku można używać tabletek? nic się nie stanie? Kupiliśmy właśnie te z polecane W5 z Lidla, sól i nabłyszczacz też z z W5, co prawda te tabletki mają nabłyszczacz ale wlałam też trochę w płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosch zmywarka
jak już pisałam wcześniej posiadam zmywarkę od 2 tyg , mąż od początku nie zgadzał się. w tej chwili już wynalazł wadę mojej zmywarki prąd, on nie liczy że codziennie tzn pare razy dziennie musiałam stać przy zlewie, a wasze zmywarki dużo pobierają prądu, ( i tak będę w niej zmywać nie po to ją kupiłam żeby stała) a mąż jak chce to niech sobie zmywa ręcznie bo nigdy tego nie robił, może raz w miesiącu mu się zdarzyło,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
teraz biedak będzie główkował nad tym jakie tu wady wynaleźć w tym urządzeniu :) większość panów niestety tak ma ;) myślę jednak, że z czasem podda się dobrowolnie, a jak upłynie trochę wody w zmywarce to będzie twierdził, że to on był pomysłodawcą nabycia tego niezbędnego urządzenia ;) cierpliwości! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
teraz biedak będzie główkował nad tym jakie tu wady wynaleźć w tym urządzeniu :) większość panów niestety tak ma ;) myślę jednak, że z czasem podda się dobrowolnie, a jak upłynie trochę wody w zmywarce to będzie twierdził, że to on był pomysłodawcą nabycia tego niezbędnego urządzenia ;) cierpliwości! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
działa, działa, działa! chociaż trochę mnie martwi, że tak długo :( przy 50 stopniech 140 min, przy 40 jeszcze nie wiem, ale tam nie uwzględnili suszenia, przynajmniej w instrukcji... no nic za jakiś czas zobaczę efekt tego 'prania'. Jedno mogę stwierdzić już teraz - jest bardzo cichuteńka, choć ma 52 decybele i obawiałam się, że będzie zagłuszać TV ;) Natomiast, żeby się przekonać że pracuje trzeba wejść do kuchni, mimo, że drzwi są szeroko otwarte, a ona sobie cichuteńko szemrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosch zmywarka
plazio, a jaką masz zmywarkę, u mnie też na krótkim programie 30 min nie ma suszenia , ale po zmywaniu uchylam drzwiczki tak na 10 min i wszystko jest suche, a programy 50 czy 65 stopni takie długie są, moja zmywarka posiada funkcję vario spid czyli 50% skraca program, ale pobiera wtedy więcej energii, dopiero to odkryliśmy z mężem, może lepiej włączyć program eco bez funkcji vario spid, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosch zmywarka
moja też ma 52 dec, i uważam ją za bardzo cicho , jak puszczam w ciągu dnia to sprawdzam, czy działa, gdy zamierzałam ją kupić czytałam opinie że jest głośna, ja się cieszę jak słyszę szum wody bo wiem że ktoś za mnie zmywa, plazio a jakich tabletek używasz czy proszku, ja kupiłam proszek calgonit i jest ok, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
Moja zmywarka to Siemens SF 25M853 EU inox. Jak na razie używałam tabletki 3 w 1 calgonit bo takie dostałam razem ze zmywarką, ale mam teraz zamiar wypróbować tabletki somat - sąsiadka ich używa i jest zadowolona. Jeszcze nie włączałam trybu Vario Speed, ale z tego co piszesz nie ma się co z nim spieszyć. Dziś wypróbuję Twój sposób na suszenie na przy uchylonych drzwiczkach :) Najbardziej mnie męczy to towarzystwo mojej zmywarki czyli kuchnia z piekarnikiem, bo boję się, że przy pieczeniu przy 200 stopniach może to mieć kiepski wpływa na np. górną jej część, która wydaje się być zrobiona z plastiku. Oj, będzie stres przy pierwszym pieczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
a jak często włączasz swoją zmywarkę? wiem, że niektórzy zbierają naczynia z dwóch dni. ja przy 4 osobowej rodzince obawiam się, że będzie tego na przynajmniej jedno mycie każdego dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plazio
...i ,że nie zbankrutujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheheh tak juz jest
moja cudowna pomoc domowa -zmywarka-sprawdza sie na dwie intensywnie gotujace osoby rewelacyjnie-mimo ze ma jedynie 45cm inna nie weszla do wynajmowanego mieszkania-co stwierdzilismy z bolem i z pewnoscia na swoim domostwie zmienimy na giganta bo-mamy sporo naczyn, po gotowaniu musze nastawiac na dwa mysia najczesciej szkoda , ze nia ma funkcji samoladowania i rozladowywania:( domowym sposobem na wyeliminowania smrodu w zmywarce..kiedy np ladujemy ja 2 dni jest:-polowka cytryny wlozona do zmywarki, ja czasem ja lekko wydrazalam i posypywalam soda jednak b ekonomiczne z doswiadczenia sa zawieszki eliminujace zapachy starczaja na dlugo i sie spr-czasem kupione jakies niemieckie a czasem calgonit-roznie w zaleznosci od miejsca robienia zakupow a wkurza mnie fakt ze calgonit wyprodukowal od cholery roznych tabletek i ciezko sie polapac jaka do czego..... bo moj luby wyrobil sobie na nie nowa teorie i sposob stosowania..ale to juz inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosch zmywarka
ja też chciałam kupić simensa, ale nie było danego modelu a też chciałam inox, więc mam boscha inox, już tak chciałam mocno zmywarkę że pomyślałam że dłużej nie zniosę czekania, a zbierałam kase na zmywarkę pół roku, ale jestem zadowolona, też ładnie się prezentuję, choć simens wydawał mi się ładniejszy, a co do przykrego zapachu ja kupiłam niemiecki zapach za 8 zł i jest super po każdym zmywaniu jak otwieram , czy jak stoi pusta i ją otwieram bardzo ładnie pachnie zapach jabłko z czymś ale fajny, ja też przy zakupie otrzymałam 2 tabletki calgonit użyłam je i nie było różnicy między stosowanym proszkiem calgonit,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×