Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona 23

Od 3 dni mam zmywarke i czuje , ze zyje

Polecane posty

Gość luzaczek
Gość anettta
witaj ja mam od kilku miesięcy zmywarke 60 cm elektroluc esf 63020x intuition kolor inox jest super ma kilka programów tzn 5 a prawda jest taka ze uzywam 1 czasem drugiego dłuzszego ...myje ładnei uzywam calgonit tabletki tylko ze na tzw krótkim myciu bez suszenia (załączam wieczorkiem na 30 min a wyjmyje rano i wszystko such czysciutkie ) przy takim myciu nie zawsze mi sie rozpuszcza tabletka wiec lepszy w tym momencie jest proszek ......kupuje w lidlu W-5 jest dobry ..... moja rodzinka to 3 osoby ale obojetnie ile osób ma rodzinka nawet 1 + zmywarka np 45 cm przyda sie napewno to naprawde jest luksus a przy rodznke 3...4..5..itd mysle ze 60 cm spelni ich oczekiwania ......i niech nikt nie pisze ze to zbytek ja tez tak uwazałam jeszcze rok temu a dzisiaj tego luksusu juz bym nie oddała ................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzaczek
dzieki za opinie, czasem sie okazuje, ze dowiadujemy sie jak czegos nam brakowalo jak to dostaniemy, jak np zmywarka... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
witajcie, pewnie się powtarzam ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje problemy ze zmywarką. od miesiaca mam Hotpoint Ariston 1235- 60cm, wszystko jest ok tylko, ze okolo 3 tygodni temu na brazowych talerzach z duralexu pojawily sie blyszczace zacieki i do tej pory nie chca zejsc, nawet po myciu recznym pozostaja w tym samym miejscu. nablyszczacz ustawilem na 1 i to tez nic nie daje. probowalem i calgonitu i W5 i somatu-bez efektow, zacieki pozostają. Dziekuje z góry za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też zmywarka zniszczyła takie naczynia ale na szczęście czasowo. Dały się domyć ręcznie. Użyłam do tego młeczka do czyszczenia i dobrze wypłukałam. Powodem było to, że dawałam same tabletki z kulką bez nabłyszczacza. Teraz kiedy daję nabłyszczacz ten osad już się nie pojawia. Ale mam zużycie nabłyszczacza ustawione na maksimum. 1 to mało. Jest dobre do garnków ale przy szklanych naczyniach i duraleksie trzeba dać na większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
dziekuje Ci bardzo za radę, zaraz podkręcę zużywanie nabłyszczacza, ale żeby sprawdzić to najpierw umyje talerze mleczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
nie można zmyć tych zacieków przy użyciu mleczka do szorowanie, próbowałem mleczkim cif i zacieki nie schodzą, czym to zmyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez użyłam cifa ale moje zeszły. Nie wiem już co Ci poradzić. Może spróbuj je wymoczyć w wodzie z octem i sodą? Spróbuj też zasięgnąć opinii w serwisie konsumenckim producenta zmywarki. Lub producenta naczyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
będę próbował. A może wiesz jaka była tego przyczyna żeby na przyszłość tego nie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie powodem było za mało nabłyszczacza. z tym ,że sprawdziłam i ja mam naczynia firmy luminarc. Nie wiem czy producent ma znaczenie. Najlepiej zapytać w serwisie konsumenckim. Wszystkie te duralexy się niby nadają do zmywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedno. Ja mam zmywarke od 6 lat. Te wszystkie problemy z naczyniami miałam tylko w pierwszym roku uzywania. I w sumie to nie wiem dokładnie, czy powodem nie był rodzaj wody. Bo po roku sie przeprowadziłam do innego miasta, gdzie woda była zupełnie inna. Ale oprocz tego zmieniłam wszystko w zmywarce - tabletki, nabłyszczacz i sól. Ale zaczęłam od nabłyszczacza i po wyczyszczeniu naczyń osad już się nie pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Mam zmywarkę od zawsze i tu moja rada-zawsze wkładam do niej resztkę cytryny np.wycisnietą połówkę.zostawiam ją na 2 dni a potem wymieniam-efekt-świezy zapach.i druga sprawa. Raz w miesiącu odkręcam śmigło górne i dolne i przeplukuję.żawsze coś wyleci-pestka od cytryny itp.Te cząsteczki czesto zatykaja dziurki przez co mogą nie domywać się naczynia.Pozdrawiam miłośników zmywarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
Joela, a co to za podpis? podaj mi sposób na maila wrzeszyk1@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie innego rodzaju? Jak ten cudowny sprzęcik podłączyć w kuchni, bo zupełnie się nie orientuję:( Do głownej rury mam podłączony zlew, a co ze zmywarką i jak to zrobić? Napiszcie mądre rozwiązanie, bo koniecznie chcę namówić męża na ten sprzęt, a on swoje - że nie da się podłączyć Czekam z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz dołączyć pod zlew rurę z końcówką do zmywarki. To kosztuje grosze. Ważniejsze jest, czy masz w pobliżu gniazdko z uziemieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
przerabiałem to niedawno, jak mąż potrafi trochę majsterkować to sobie poradzi. Każda zmywarka( kto ma inne to proszę o informację) posiada standardowe przyłącze wody o średnicy 3/4 cala. Kupuje się taki zawór w Castoramie np czy w innym sklepie hydraulicznym-podobno lepiej zakupić droższy-ja kupiłem taki za 18zł, a były też po 11zł. Zawór podobny jest do tego, który montuje się przy wężu zasilającym spłuczkę, z tym, że ten przy spłuczce ma wyjście na wąż 1/2 cala lub 3/8 cala. Przy przyłączu zimnej wody pod umywalką należy zastosować rozgałęzienie stosując do tego trójnik mosiężny( nie stosujcie stalowych bo gromadzi się w nich kamień i po kilku latach zmniejsza przepływ wody). Wielkość trójnika należy dostosować do średnicy węża zasilającego kran zlewozmywaka. Odnośnie odpływu to najprościej zakupić nowy syfon do zlewozmywaka, taki, który ma wejście na zużytą wodę-nakłada się na niego wąż odpływowy i zakłada opaskę zaciskową aby się nie zsunął. 2 sposób to zastosowanie rozgałęźnika rury odpływowej i wsadzenie w niego węża odpływowego zmywarki. W każdym sklepie z art. hydraulicznymi wytłumaczą Ci co należy kupić i jak podłączyć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź odnośnie podłączenia. Trzeba teraz przemyśleć temat :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loretka
Witam wszystkich Potrzebuje porady. Od jakiegos czasu szukam zmywarki. Trafila sie okazja i mam( zamowiona w sklepie ale jeszcze nie odebrana). Pojawilo sie jedno pytanie. Nie posiada funkcji 3 w 1. Nie moge nigdzie znalezc fachowej porady w tym temacie. Moze ktos z szanownych juz uzytkownikow tego cudownego sprzetu mi pomoze? Podobno bez tej funkcji nie rozpuszcza calkowicie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasiolka
loretko, bzdura!! moja zmywarka nie ma tej funkcji a świetnie radzi sobie z tabletkami. Pojemnik na proszek jest takiej wielkosci, że spokojnie mieści tabletki w całości. Wszystko rozpuszcza i domywa. Mam whirlpoola 45cm Zmywarka ADG 689/2 IX. Używam dodatkowo soli bo mam staszanie twardą wodę. Wszystko jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniusia
A ja mamzmywarkę od miesiąca i jestem cała w skowronkach. Myje pięknie nawet dwudniowe gary i ..wszystko też. No troche niedosusza(?),bo zostają niewielkie plamki w miejscach styku. Nie wiem dlaczego kapie woda z górnego natrysku. BAWIĄ MNIE wypowiedzi pesymistów i pracusiów, bo też do niedawna miałam takie zdanie. Buziaczki zmywareczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loretka
siasiolka dzieki, Czy ktos jeszcze ma jakie doswidczenia z 3 w 1 lub bez? Zastanawiam sie nad boschem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
a dlaczego myślisz o Bosch - u ?? sprawdż gdzie masz najbliższy serwis Boscha bo po gwarancji będziesz ze sprzętem jeździć albo płacić za dojazdy. Ja mam HotpointAriston 60cm model 1235- wspaniały sprzęt-polecam- no i cichy jest bo 43 decybele-To ważne. Patrz na głośność bo 53 dB to dużo głośniej. Odnośnie zmywarki to jest świetna-nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loretka
Witam kochani, zdecydowałam sie na siemensa sf64t352- 45 cm. Szkopuł w tym, ze nie ma aquastop tylko wielostopniowe zabezpieczenie przed zalaniem. Czy ktoś może mi powiedziec czy to jest tylko kwestia węza czy cos wiecej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
phii, słuchaj, chyba mam jakiś bele jaki nabłyszczacz ( W 5 ) bo jak zwiekszyłem dawke nabłyszczacza to naczynia są jeszcze bardziej plamiste-chodzi mi o te z ciemnego duralexu- tragedia, a używałem kostki somat, nie wiem co już z tym zrobić, może kupić lepszy, droższy nabłyszczacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettta
witaj to kwestoa weża ..mozna go dokupic w castoramie ...koszt ok 60z ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettta
ja tez uzywam tego nabłyszczacza W5 od roku ale ostatnio robia mi sie jakies palmy ..na duraleksie ..tez mysle ze to wina nabłyszczacza chyba trzeba zmienic .... a osotanio kupilam sobie srodek z calgonitu do mycia zmywarki .pustej ..zapach super wyglad tez podobno to sie powinno robic raz w miesiacu ja zrobilam po roku po raz pierwszy srodek dosc drogi bo 20 zł na 1 raz ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2takajedna2
jarek, jak długo masz tą zmywarkę? Ja tez myślałam o bosh-u, wydaje mi sie dobrą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
ARISTON LDF 1235 X EU- tak się nazywa, można jej dokładny opis znaleźć na www.ceneo.pl Tak naprawdę to ma nazwę Hotpoint Ariston , wynika to z połączenia dwóch firm -brytyjskiej i włoskiej. Mam ją 3 miesiące i jestem zadowolony, nie wiem czy to wcześniej pisałem na forum, może tak, ale powtórzę się- zasięgałem rady fachowca z serwisu-akurat to mój znajomy , więc nie wprowadził mnie w błąd- twierdzi, że Aristony są bardzo dobre, ciche i oszczędne, z czym się zgadzam. Wiadomo, że Bosch też jest dobry, jednak z moich obserwacji wynika, że zmywarki tej firmy mają mniej możliwości. Mieszkam w takim mieście, że po gwarancji z Boschem musiałbym jeździć daleko albo płacić za przyjazd serwisu, serwis Aristona mam na miejscu. Poza tym, CO WAŻNE- na Aristona mam 5 lat gwarancji-za 170zł dokupuje się 3 lata gwarancji i masz na 5 lat spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarrek
wracam do tematu plam na naczyniach z brązowego duralexu, próbowałem moczyć w soli i sodzie, myłem mleczkiem i nic, pomóżcie co z tymi plamami błyszczącymi zrobić bo talerze wyglądają okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttta
ja na temat aristona nie mam najleposzego zdania ......bardzo awaryjny sprzet .........................aczkolwiek wyglada ładnie .......postawilabym na boscha elektroluxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×