Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Aga-38
A ja czekam na ten pierwszy okres po tym zabiegu. Przyznam, że mam cykora, czy nie będzie powtórki z rozrywki... Lekarz uprzedzał, że może ponownie wystąpic krwotok. Pieprzony mięśniak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Aga - 38 - no ja dalej się męczę. Odpukać - krwotoku nie ma ale okresu mam dosyć! Przecież takie ilości krwi to nienormalne. Aż mi się płakać chce. Jeszcze do tego te upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
e l c i a - b e l c i a !!!!!!!!!!! gdzie jesteś, powinnaś już być po szpitalu. Odezwij się do nas, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga-38
CZy Wy także przy obecnym mięśniaku macie powiększone brzuszki? Moja macica nie chce się skurczyc do właściwych rozmiarów po porodzie:( Ponad to, gdy leżę to mam pagórek na brzuchu- mięśniak jest tak widoczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, witam was dziewczyny ...jestem ..zyje. W skrocie opowiem Wam przebieg mojej operacji i po . 23 czerwiec godzina 15 przygotowania do operacji , badanie grupy krwi, ogolne badania no i rajstopy (bardzo sexy) przeciw zakrzepowe na nogi bardzo obcisle ale ponoc tak to dziala .O 17 wjechalam na sale operacyjna , juz po niej obudzili mnie o 18:30 co prawda w bolach ale o tyle dobrze , ze morfina pomaga i mozna sobie dodatkowo samemu dozowac odpowiednia ilosc w zal;eznosci od bolu, nogi mialam podlaczone do jakis aparatur ktore masowaly miesnia iuda przez 12 godzin po operacji. Na drugi dzien rano bylam juz pod prysznicem, bolalo i boli jeszcze ale zdaje sobie sprawe , ze to dopiero tydzien po. Miesniakowata macica wielkosci glowki noworodka umiejscowiona bardzo gleboko w lewym boku, do tego 2 cysty na jaknikach , , wiedzialam o jedenej z usg ta druga narosla w ciagu miesiaca, oczywiscie lekarze od razu o tym mowia ,z e zaraz po opearacju wysyalaja na badanie i po swoch dniach jest juz wynik , u mnie negatywny , wiec jestem szczesliwa. Przestraszylam sie tylko , poniewaz koleznki ktore mnie odwiedzaly , tyle mi nagadaly co mozna za co nie do 6 tygodni po operacji. a wczoraj sie dowiedzialam co bylo tego powodem. otoz dziewczyny pamietajcie nie wolno nam nic robic po takiej opreracji , nawet czajnkia z woda podniesc przez 3 tygodnie, a delikatne prasowanie po 6 tygodniach , zreszta pozcytajcie wszystkie informacje na ten temat Pisze o tym poniewaz polka mieszkajaca tutaj miala ta sama operacje po 3 tygodniach czujac sie lepiej , zaczela lekkie sprzatanie i dostala wylewu wewnetrznego i zmarla , pogrzeb byl w ubiegla sobote.wiec dla mnie to tym bardziej przestroga , leze i odpoczywam, ogladam polskie seriale nagrane przez przyjaciolki i czekam na poprawe, bo ja chce w tym roku odwiedzic Polske. Ale Wam tu ngadalam co. Becia , zaczekaj jeszcze ,moze nastepny okres nie bedzie taki mocny, wiem co przechodzisz bo tez sie wahalam dosc dlugo z tym wszystkim. Teraz czeka mnie terapia hormonalna , nawet juz wykupilam tablety ale jeszcze nie zaczelam ich brac. rozne sa opinie na ten temat ale w koncu chyba sie zdecyduje.Dziewczyny jak wczesnie zaczelyscie brac hormony po operacji?? Pozdrawiam, i zycze duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
elcia - belcia - Witaj!!!!!!!! Nareszcie. Bardzo się cieszę, że wszystko poszło ok, że jeseś już w domu, dobrze się czujesz no i masz super humor! Dobrze, że nam nagadałaś co wolno a czego nie wolno, to bardzo ważne. Często na takim forum więcej się dowiemy niż od lekarzy. Odpoczywaj, wracaj do zdrowia. Ja też mam dobrą wiadomość - okres powoli się kończy i poraz pierwszy od prawie roku nie miałam krwotoku!!!! To dla mnie radość, ale z drugiej strony - znowu odsuwam myśli o operacji na plan dalszy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia-becia
Becia ,tak naprawde to ja nie czuje sie najlepiej, mam problemy z jeltami mnostwo gazow , powietrza i wzdecia, ale ponoc u niektorych tak to bywa. Czy ktoras z Was miala moze problemy jeltowe po usunieciu macicy? i co najlepiej robic przy takich wzdeciach i,bolach? Kurcze ,jak nie jedno to drugie i tak w kolko Macieja. Ciesze sie Beciu, ze u Ciebie lepiej moze uniknkiesz operacji, mysl pozytywnie o przesunieciu operacji jesli bedziesz widziala roznice , dbaj i sprawdzaj siebie w moim przypadku bylo to niemozliwe .pozdrawiam i zycze zdrowka dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchan
ja też miałam problemy z brzuchem po wycięciu macicy.Dlugo jadłam potrawy tylko lekkostrawne,głównie gotowane,czasem pieczone.Gdy gromadziłop się dużo gazów,zażywałam espumisan ale starałam się jak najrzadziej.Często używałam też czopków glicerynowych bo miałam problemy z wypróżnianiem się (jakaś blokada psychiczna,że coś pęknie).Po kilku miesiącach brzuch wrócił do normy tzn.jego wnętrze bo na zewnątrz niestety okropne pozostałości po ciąży :) a ja wciąż boję się ćwiczyć...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Z jednej strony to racja - a nóż uniknę opeacji ale z drugiej strony chciałabym już mieć ją za sobą. Ciągłe chodzenie z podpaską i strach że zaraz może mnie dopaść krwotok dobija mnie psychicznie. Elcia - belcia - wracaj do zdrowka. Czytałam tu dużo na temat problemów z jelitami po operacji, więc wygląda na to że tak po prostu musi być. Na pewno będzie dobrze :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
becia, marchan-wlasnie zaczelam od poczatkowych stron czytac forum , no i rzeczywiscie tak to pewno musi wyglac z tymi jelitami. Dzisiaj juz lepiej ale uczucie smieszne ,czuje sie jab ym byla w 5 miesiacu ciazy haha tzn ruchy jelit tak mocne , ze tak to pzrypomina :-) U nas zima , wiec dla mnie czas perfect na spokojne powolne dochodzenie do siebie(( jak to sie mowi) napisze cos znowu za jakis czas, pozdrwaiam i zycze duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witaj elcia - belcia. Wydaje mi się że kolor czarny czy pomarańczowy zależy chyba od tego czy jesteśmy zalogowane czy nie. Ja nie jestem zalogowana i zawsze jestem "pomarańczowa" :-) Dzisiaj idę na kontrolę i rozmowę do lekarza. Jestem ciekawa co mi powie. Widzisz elcia -belcia - u ciebie zima, u nas lato, wczoraj w cieniu było 30 stopni. Można wiedziec w jakie rejony Polski się wybierasz? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
becia, ciekawa jestem jak przebiegla Twoja wizyta u lekarza i co on teraz sugeruje, bo z nimi to tez tak roznie.... Ja czuje sie z dnia na dzien lepiej ale mam jeszcze problem z cystami w kolanach o ktorych dowiedzialm sie 3 dni przed operacja( torbiel bakera), bardzo nieprzyjemne uczucie , dretwienia ,. bole itd wiec pewno czeka mnie dalsze leczenie , ma m juz serdecznie dosc bo ciagnie sie to wszystko od wrzesnia ubieglego roku.....ale co zrobic takie to zycie:-) normalnie jestem bardzo aktywna osoba a od paru miesiecy zachowuje sie jak babcia:-) ..ktora jeszcze nie jestem...:-( Beciu , pochodze z Poznania i tam sie wlasnie wybieram no i moze ewentualnie zaliczymy Chalupy, jesli bedzie w miare cieplo . Musze czuc sie na 100% inaczej nigdzie sie nie ruszam. Beciu a Ty skad pochodzisz? Pozdrawiam i zycze usmiechu i zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witaj elcia-belcia. Bardzo Ci współczuję tego bólu w kolanie. Tak to jest że zawsze coś musi dolegać (niestety). Ale cieszy mnie, że tak ogólnie czujesz się dobrze. Ja od około roku też czuję się jako ta babcia ale mam nadzieję że niedługo to minie. Byłam u lekarza, z którego jestem bardzo zadowolona. W skrócie to tak: przyczyny krwotoków to mięśniaki i ogromna ilość polipów - ale tych po czyszczeniu już nie mam, więc powinno się polepszyć. Muszę brać hormony, dosyć silne - gravistat250, dopóki będę mogła je brać to powinno być w miarę ok, bez nich - zakrwawię się na amen. Narazie mam zrobić badania wątrobowe i jeszcze jakieś, do tego usg piersi, jak wszystko będzie dobrze - to brać hormony. Odstawić ich nie mogę a jeśli już będę musiała to od razu - usunięcie macicy. No chyba że krwotoki powrócą - to natychmiast mam się zgłosić do niego i w ciągu trzech tygodni - operacja. No i znowu muszę decydować sama. Chyba poczekam trochę i zobaczę jak będzie. Ja mieszkam w Bytomiu (niedaleko Katowic) ale moja rodzinka pochodzi z Leszna - czyli niedaleko Poznania. Jako dziecko spędzałam tam wszystkie wakacje. Czy słyszałaś może o portalu "nasza klasa"? Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia-becia
Becia-super , ze zaproponowal Ci najpierw leczenie hormonalne, a przy tym antykoncepcja ,slyszlam o tym , ze czasami taka forma pomaga, bedziesz pod scislejsza ochrona teraz, wiec nie obawiaj sie , oczywiscie badanie piersi i watroby sa wazne , ja tez sie wybieram na takie badanie zanim zaczne swoje formony w moim przypadku akurat OGEN 0.625.jakos tak nie moge zaczac ich brac , wiem ze moga byc skutki uboczne ale niemusza , wiec obawa jaka taka jest , lekarz o nich wspomnial i czlowiek zaraz mysli gorzej , ale z kolei mam kolezanke w Polsce ktora miala usunieta macice 11 lat temu i zaczela brac formony zaraz po i do dzis je zazywa, choc lekarz juz propnowal odstawic( ma 60 lat) , ona twierdzi ze dobrze sie czuje , ma ladna cere i duzo energi i troszke sie obawia , czy nie klapnie. Wszystko widac zalezy od naszego organizmu, beciu narazie zaywaj formony , moze faktycznie wszysko sie unormuje i unikniesz jakby niebylo dosc powaznej w sumie operacji, zycze ci z calego serca bo ja mialam ten sam problem , latalam od lekarza do lekarza aby temu zapobiec. Czesto bywalam w Bytomiu bedac w Polsce na wakacjach a dokladnie to na ul.Falata, ale o tym opisze Ci w emailu tutaj przeciez forum ginokologiczne:-) Na Naszej -klasie mam swoj profil, podam Ci moj email addres i tam wymienimy sie profilem na nasza -klase -ok? elcia06@hotmail.com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola46
witam na forum. Mam trochę czasu i postanowiłam więc zgłębić temat, który pochłonął mnie od pięciu dni. Otóż właśnie pięć dni temu usunięto mi macicę z powodu mięśniaków. Byłam ciekawa jak inne kobietki to przeszły, bowiem ja czuję się świetnie, a tylko dolegliwości z powodu gazów jelitowych mi przeszkadzają. Planowałam nawet radykalnie skrócić zaplanowany czas rekonwalescencji. I tu wielkie dzięki KOLEŻANCE, która napisała aby się nie forsowac i być ostrożną, bowiem mogą nastąpić poważne komplikacje. Uwagi te postawiły mnie do PIONU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
elcia - belcia - strasznie się cieszę i już wysyłam Ci maila :-) Tak jak piszesz, hormony narazie będę brać i zobaczę co będzie potem a badania na pewno nie zaszkodzą. Trochę mnie tylko martwi że moje hormony są strasznie silne, no ale chyba lekarz wie co mówi. jola - 46 - witaj na forum, najbardziej zawsze cieszy to że ktoś dobrze się czuje i szybko wraca do zdrówka. Oby tak dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam.Mam 51 lat itrzech lekarzy kazało mi natychmiast to wyciąć. Mój kolega jest ginekologiem w Belgii i powiedział że na zachodzie się tego nie rusza. 1% złośliwieje, a po zabiegu u 2% kobiet sa dolegliwości. Jezeli zbliżasz się do menopauzy ,to same wyschną. Ja miałam kilka po 7 i 5 cm. Piłam przez dwa tygodnie po trzy razy len i znacznie się zmniejszyły.Oczywiście lekarz powiedział, że to niemozliwe, żeby len tak działał .Uznał, że musiał się pomylić przy pierwszym badaniu. Oni chętnie tną , bo operacja jest prosta, kasa chorych zwraca szpitalowi a każda pacjentka coś wrzuci do kieszonki...Co ich obchodzi, że się kobita szybciej starzeje, albo wariuje z powodu braku hormonów. Przepiszą syntetycne i za 10 lat zawał albo udar. Ja się nie poddałam i świetnie się czuje, nawet nie miałam żadnych dolegliwości przy menopauzie.Operacja to OSTATECZNOSC. Prawie każda ,która rodziła TO ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxX5
do Karoliny 39 ja na blzny stosowalam Cepan. Wsmarowywałam 2 razy dziennie. ładnie sie goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola46
do babina - masz szczęście, że twoje mięśniaki pozwalają ci normalnie żyć. Nie każde są takie grzeczne. Moje ( wykryte 6 lat temu) żyły ze mną w jakiej takiej zgodzie, ale przez ostatni rok dały mi tak popalić, że nawet teraz po usunięciu macicy nie czuję żadnej straty - a wyłącznie ulgę i nadzieję, że teraz będzie lepiej. Nieustanna menstruacja, raz plamienie, raz krwotok, przez trzy dni nic- a potem niespodziewanie - HLUP i plama na nogach ( a raz się zdażyło pod nogami na podłodze w miejscu publicznym). Wszystko kręci się obok tego czy krwawisz czy nie, a jak nie to -kiedy i z jaką intensywnością..... No i trzeba być zawsze w pogotowiu - wkładki , tampony - wszędzie, pod ręką , w bagażu, w torebce ....... mimo, że dbasz o higienę , ciągle czujesz się nieświeżo , nie wiesz czy zapach tylko ty czujesz czy wszyscy wokól. ---no i w końcu anemia i to wszystko co się z tym wiąże. Takie mięśniaki nie dadzą się postraszyć lnem. Dzisiaj myślę, że zbyt długo się męczyłam i mam nadzieję, że wynik histopatol. będzie dobry. Strach przed operacją paraliżował mnie na tyle, że nie mogłam podjąć decyzji. I jeszcze jeden aspekt sprawy- dobry lekarz nie postąpi pochopnie i podczas operacji zdecyduje o jej zakresie. Ja na takiego trafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina39
Mam maść o nazwie Cortactubex to ten sam skład co Cepam. Ale chyba nie mogę jeszcze stosować :/ W czwartek minie 4 tygodnie od zabiegu. Sama nie wiem co mogę robić a czego nie. Tak jak radziłyście staram się nie nadwyrężać. Blizna na brzuchu wygląda ładnie, w środku wyczuwam zgrubienie. Ostatnio czasem boli tak jakby mi ktoś szpilki wbijał - dziwne. Dziękuję bardzo za rady - dobrze że jest takie miejsce :) gdzie można kogoś zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, widzisz babina i tutaj racje potwierdzam Joli, akurat nie mieszkam w Polsce wiec nikomu nie musialam zasilac kieszeni a mimo wszystko operacji musialam sie poddac ze wzgledu na anemie i czesto krwotoki i 3 tygodniowe plamienia w ciagu cyklu tzn 7 dni czyste bez opaski---tak bys chcaiala zyc?? widocznie nie masz takich problemow akurta. Len pilam przez 8 miesiecy i niestety w moim przypadku absloutnie bez rezultatu, miesniaki niezmalaly, widocznie mialas szczescie i len tobie pomogl. Jolu problemy jelitowe mam rowniez ale ponoc to normalne, ja akurat pije olej z siemia lnianego a na sniadanko platki owsiane, suszone sliwki, szuszone morele i to jako tako mi pomaga ale mimo wszystko troszke mnie jeszcze pobolewa.zdaje sobie sprawe z hormomow ale z tym do konca to tez nieudowodnone czy szkodza czy tez nie.Moj lekarz powiedzial==wedlug statystyki na na 1000 kobiet biorace hormony 8 zapada na raka piersi ale na 1000 rodzacych sie dziewczynek 80 dostanie raka piersi, a wiec jak to wytlumaczyc . czy to naprawde wina hormonow? nikt tego do konca nie wie.zreszta tak jest ze wszystkim , niedawno mowiomo pijmy mleko sojowe a dzisiaj co jest nie pic mleka sojowego bo mozna przyspieszyc chorobe rakowa i o czym tu mowa. Oczywiscie trzeba byc ostroznym ale czasmi niestety musimy zadecydowac w odpowiednim czasie co robic.Jolu ciesze sie , ze mnie posluchalas i sie oszczedzasz, ja bardzo przestaszylam sie smiercia dziewczyny po takiej operacji , lepiej 4-5 tygodni zaniedbac dom, niech oni nas teraz docenia jak naprawde w zyciu bywa i praca ktora w domu wykonujemy to nie "jebajka" Pozdrawiam,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxX5
mozna stosowac na wygojona blizne.wewnetrznie zgrubienie będie sie utrzymywac jeszze przez jakiś czas. oszczedzac sie trzeba napewno. nie podnosić rąk do góry, nie nosić siat z zakupami itp. rana popoperacyjna goi sie pomału, ale potem jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Ja niestety biegam cały czas z podpaskami. To juz chyba siedzi w mojej psychice, na dworze 30 stopni a ja bez podpaski z domu się nie ruszę. Dziewczyny - co do za len do picia??? Możecie napisać , czy to herbatka, czy same ziółka? Nic o tym nie słyszałam a wiadomo, że próbować trzeba wszyskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo:-) Becia pytasz o len , otoz jest to siemie lniane.U nas to jest w sklepach ze zdrowa zywnosca. Zalewasz powiedzmy -8 do 10 lyzek goraca woda, odstawiasz na noc i na nastepny dzien pijesz i zjadasz ziarenka, mozesz rozstawic to na caly dzien, ja nawet robilam podwoja dawke ale nic sie miesniaki niezminiejszyly, ale oczywiscie kazdy organizm jest inny ,rowniez pilam i pije do dzis po lyzcze oleju z siema lnianego (organic ) ponoc dobrze dziala na trawienie i wogole sprawy jelitowe.Siemie lniane mozna rowniez dodawac do surowek czy rano do sniadanowych platek ale w tym przypadku lepiej jek siemie lniane zmielimy, trzeba natomiast pamietac ze zmielone siemie trzeba przechowywac w lodowce , poniewaz moze psuc sie w tem pokojowej, smakowo jest niezle .Sa tez ponoc jakies herbatki ziolwe na miesniaki ale tego juz nie zdazylam ekperymentowac:-) Moja blizna goi sie ladnie , nie mialam zadnych problmow ale podobnie , ze wazne jest wstawanie z lozka, trzeba opierac sie o lokiec pozniej nogi na dol i na lokciu powoli wstawac ( mysle o pobycie w szpitalu) Mam tez zgrubienie taki tam waleczek ale jestem dopiero 2 tygodnie po operacji i tez czuje dziwne szpilki w brzuchu. Ja natomiast ciagle przedluzam terapie hormonlna, czuje sie swietnie nie mam zadnych ojawow menapauzy ale wiem , ze powinnam chyba juz zaczac ze wzgledu na kosci. moze ktoraz z was wiec co sie mowi na ten temat w Polsce? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Dzięki za dane na temat lnu, oczywiście siemie lniane widziałam w sklepach i zaraz pójdę sobie zakupić. A noż cokolwiek to da, słyszałam też że jest dobre na trawienie, więc na pewno się przyda. Co do terapi hormonalnej słyszałam różne rzeczy, często słyszałam, że jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie należy zaczynać, skoro nie hormony to podobno dobre są preparaty z soi na menopauzę - do kupienia w aptece bez recepty. Dobre i pomogają. Jak znajdę coś w googlach to wrzucę tu. Elcia-belcia piszesz że czujesz się dobrze, a jak sprawy krwawień i plamień? Występują one długi czas po operacji? Ja co prawda okres miałam w miarę (jak na mnie) normalny ale plamienia mam cały czas. Ciągle zastanawiam się co zrobić, dlaczego taką decyzję należy podjąć samemu? Dlaczego lekarz nie powie - operować i już. Cały czas nie wiem co robić, żeby było dobrze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Cześć dziewczyny,właśnie wróciłam z kolejnej kontroli u Profesora.Tym razem było krótko.Dowiedziałam się,że jestem zdrowa.Profesor stwierdził,że mogę wszystko-jechać na wakacje,pływać,biegać,zapisać się na aerobic.Po operacji jestem 8 tygodni.Mogę dokonać bilansu zysków i strat.Oczywiście operacja to trochę bólu i dużo strachu.Jednak zysków jest więcej.Nie mam krwotoków,nie boję się miesiączek,nie boli mnie krzyż.I jeszcze jedno-po operacji podniosłam się z łóżka o rozmiar szczuplejsza.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LENA 51
Witam wszystkich ZDESPEROWANYCH Menopauzą. nie wiem co robić... Pierwszy raz trafiłam do szpitala w ubiegłym roku w sierpniu po dwóch miesiącach ciągłego krwawienia. Lekarze w szpitalu zadecydowali o PIERWSZYM łyżeczkowaniu. Miesiąc było OK. w październiku dostałam krwotok. Szpital leczył lekami na zatrzymanie krwawienia. Dodatkowo dostałam 3 opakowania KLIMONORM-u. w styczniu pojawiła się miesiączka, a później w kwietniu. 19.04 miałam wypalankę na nadżerkę... od 28 maja zaczęłam krwawić, 3 lipca miałam ponowne łyżeczkowanie. Nadal plamię... NIE WIEM CO ROBIĆ... po miesiącu mam kontrolne badania. Dlaczego krwawię? ordynator proponował usunięcie "macicy", ale wyniki c125 były w idealnym stanie tak jak wycinki pobrane przy wypalance i łyżeczkowaniach... to nie sa zmiany rakowe... co robić? ( jak długo będę krwawić, czy to normalne?) CO MAM DALEJ ROBIĆ... POMÓŻCIE! pozdrawiam Lena lat 51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ruda -miska -fajnie juz masz ze jestes juz zdrowa i mozesz w koncu normalnie zyc ja jeszcze musze wyleczyc moje kolana:-( powiedz mi prosze jak dlugo odczuwalas jakies tam bole brzucha po operacji.rana na zewnatrz goi sie ladnie ale w srodku nie jestem pewna czy jest ok , jestem 16 dni po operacji i nadal mam jakies dziwne ciagle bole , czy to normalne.puytam bo przed ooperacja mialam podobne bole ui troche mnie to wkurza wczoraj wybralam sie do mojego rodzinnego i uspakajal mnie ze to jeszcze bardzo wczesnie i ma prawo bolec, wyludzilam odrazu skierowania na badanie krwi , watroby, hormony i badanie kosci bo ponoc tez wazne w okresie menapouzy, ale badnia te moge dopiero zrobic w 6 tygpdni po narkozie wtedy gdzy organizm bedzie zupelnie czysty po toksykach zwiazanych z narkoza i reszta.No i w koncu on mnie przekonal abym zaczela brac hormony ktore mam juz wykupione i codziennie ogladam opakowanie i zastanawiam sie czy juz zaczac bo nie mam zadnych obajow menopauzy. Beciu , plamienia po operacji mialam tylko w pierwszym dniu, a do operacji szlam z konczacym sie okresem , zaraz po usunieciu macicy , plamienia zniknely , ale ponoc moga wrocic do 6 tygodni po i to niby normalne.Widzisz ja po histeroskopi tez mailam okresy mniejsze ale plamilam tak jak ty przez tydzien przed okresem , tydzien okres i tydzien po okresie , ze wlasciwie bez opaski to chodzilam zaledwie kilka dni.Moj miesniak byl potezny i cysta na janiku i przy tym bole brzucha(nie wiem czy spowodoawane miesniakami) ale byly dlatego tak zadecydowalam. Pozdrawiam i odezwe sie na klasie, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Bóle po operacji miałam tak jak większość nas w pierwszej dobie.Póżniej było wszystko w porządku,aż do czwartego tygodnia.Pojawił si e wówczas miejscowy ból usytuowany po lewej stronie(nasilał się podczas ruchu).Okazało się,że był to stan zapalny(10 dni brałam leki)Profesor mówił mi,że bóle mogą występować jeszcze przez kilka miesięcy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×