Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość ruda miśka
Kasiek,ja miałam dren i to aż przez 4 doby.Lekarz mi tłumaczył,że to dla mojego dobra,bo osusza pole operacji i póżniej szybciej się goi.Nie jest z drenem wygodnie,ale wyjmowanie mnie nic nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam drenów. rana była sucha i ladnie sie goiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabo51
do Anula38 - mnie odesłali do domu w trzeciej dobie po operacji, a na drugi dzień zacząl się u mnie paskudny stan zapalny. Mój lekarz mówi, że za wcześnie mnie wypuścili do domu. Były zastrzyki, antybiotyki, wysoka gorączka. Też stosowałam cicatridina, a teraz mam brać co drugi dzień gynoflor - ma on wytwarzać prawidłową florę bakteryjną w pochwie i hamować wzrost mikroorganizmów chorobotwóczych. Po Twojej wypowiedzi przyszło mi na myśl, aby stosować te leki naprzemiennie. Może wreszcie się to zagoji. Dzięki, życzę zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wypuscili na piata dobę, goraczkę miałam przez dwa dni w szpitalu ale zaraz dostałam antybiotyki a dren wyciagneli mi na trzecią dobę z wierzchu rana tez sie ładnie goi ale najważniejsze zeby w srodku było oki. Dziewczyny czy czujecie jakis ból w dole brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki.Jestem dwa miesiące po operacji usunięcia macicy,czuję się bardzo dobrze.operację miałam w szpitalu na klinicznej w Gdańsku.Nie bójcie się jeżeli to macie przed sobą,szkoda się jeszcze obciążać psychicznie,teraz to wiem.Po operacji w szpitalu leżałam 5 dni,nie było żadnych komplikacji,znieczulenie w kręgosłup,2godziny na bloku operacyjnym a potem już z górki tylko do przodu.Załuję tylko że się z mięsniakami męczyłam tak długo (6lat),to był koszmar wieczne krwawienia,anemia i strach jak się okazało niepotrzebny.Mam 39 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam dren przy pierwszej operacji kiedy usuwali mi cysty wielkości pomarańczy. Chodziłam z nim przez 3 dni. Wyjmowanie drenu mnie nie bolało, tylko było trochę nieprzyjemne (wrażenie jakby ktoś grzebał palcem w jelitach). Ponieważ mój był zakotwiczony w otrzewnej po jego wyjęciu zrobiło mi się niedobrze i puściłam sobie pawika. A i tak mi się rana rozeszła i byłam szyta na nowo. Przy drugiej operacji (usunięcia macicy i jajników) nie miałam drenu tylko cewnik przez jeden dzień. Jak już zaczęłam chodzić to mi go usunięto. DOBRA RADA DLA DZIEWCZYN KTÓRE SĄ PRZED OPERACJĄ: Jeżeli macie cieńcie od pempka w dół (w pionie) bardzo przydatny jest pas przez pierwsze dni. Ja używałam takiego który można spotkać w siłowni. Dziewczyny go sobie zakładają by wytopić trochę tłuszczyku. Chodzi tu przede wszystkim o to że opasasz się tym pasem i on ściąga cały brzuch, podtrzymuje mięśnie. Jest bardzo pomocny przy wstawaniu ze szpitalnych łóżek które jak dla mnie są bardzo wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigbit ja byłam cieta po miesniami w poprzek ale masz racje pas jest doskonały, w pierwszych dniach po operacji człowiek w końcu może sie wyprostowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa-62
Jestem po zabiegu pod narkozą.Czekam na wynik ktore beda za 2 tygodnie. Fi zycznie czuje sie dobrze tylko jest mi strasznie zimno ?Czy to ma cos wspolnego z narkozą? Mam jeszcze małe plamienie .Czy tak to ma byc ? Bo do lekarza mam sie zgłosić do piero z wynikami? A na dodatek stwierdzono u mnie anemie .Opowie mi ktos na te pytania ? Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa Witaj. Rozumiem, że jesteś zaraz po zabiegu. Ja jestem przed, czekam na termin od ponad miesiąca, bo musiałam się szczepić a teraz mój lekarz jest na urlopie. Mam prośbę-napisz do mnie-na maila, wszystko co pamiętasz ze szpitala.Interesuje mnie wszystko od przyjęcia do wypisu, co , jak, kiedy ci robili, jakie badania, ile czasu upłynęło od przyjęcia do zabiegu itd. Czy miałaś porobione badania przed pójściem do szpitala? Dostałam całą listę do zrobienia i za wszystko trzeba płacić. Na ile dni przed operacją robiłaś czystość pochwy i posiew z moczu - bo ich wyniki podobno są dopiero po kilku dniach.Dziewczyny piszą o jakimś pasie który dobrze zakładać po operacji.Nosiłaś taki?Czy to prawda, że przed zabiegiem dają jakieś antybiotyki żeby zapobiec infekcji? Nie znieczulali cię w kręgosłup? Ja miałam ponad 20 lat temu dwie cesarki i po narkozie nie mogłam dojść do siebie. Byłam słaba, przydymiona, kaszlało mnie przez parę dni i miałam dreszcze. Telepało mną jak przy wysokiej gorączce. Ale od tego czasu to się wiele zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Margo_51 Dziwne że musisz płacić za badania przedoperacyjne. Ja też dostałam całą listę badań ale wszystko miałam robione w szpitalu - 3 dni robocze przed pójściem do szpitala. Właściwie to było to badanie krwi (aż 4 fiolki ze mnie ściągneli) i moczu. Tabletki dopochwowe brałam 10 dni przed operacją. Resztę badań wykonują w szpitalu jak cię przyjmą i położą. Wyników badań nie odbierałam bo wszystko zostało dołączone do dokumentacji. Mnie nie podawano żadnych antybiotyków przed operacją ani żadnych innych leków. Jedynie co dostałam to pół takiej niebieskiej tabletki na godzinę przed operacją. Po operacji rzeczywiście dostajesz antybiotyk (ja dostawałam dwa rodzaje) i leki przeciwbólowe. W pierwszym dniu była to morfina (może dlatego że moja operacja była rozległa) a potem ketonal. Po morfinie bardzo mi się w głowie kręciło. PAMIĘTAJCIE ŻEBY PO OPERACJI NIE ŻAŁOWAĆ SOBIE LEKÓW ZNIECZULAJĄCYCH I ŻEBY JAK NAJSZYBCIEJ WSTAĆ I SIĘ RUSZAĆ wtedy to unikniecie zrostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa dreszcze masz pewnie dlatego ze masz anemię a plamienia to normalne organizm sie oczyszcza to minie, ja jestem dwa i pół tygodnia od operacji i jeszcze troche boli ale trzeba duzo chodziż. Bigbit u mnie było dokładnie tak jak u Ciebie pierwszy dzien morfina potem ketonal a przed opercaja tez niebieska tabletka tzw \"głupi jaś\"i tez nie płaciłam za zadne badania wszystko robili na miejscu dzień przed, po operacji tez dwa rodzaje antybioli na drugi dzien juz wstawałam :):):) W poniedziałek juz ide do kontroli Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula38
u mnie tez było podobnie,chociaż na dzień przed operacją dostałam kleksan w brzuch,i antybiotyk,na drugi dzień pół niebieskiej tabletki,a potem to już ketonal, przez 3 dni , i kleksan przez 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do margo: operacje miałam dawno, ale żadnych badań przed pojsciem do szpitala nie robiłam. do szpitala przyszlam we wtorek rano. po przyjeciu na oddział pobrli mi krew, spisali grupę krwi, potem ekg, przeswietlenie, rozmowa z anestezjologiem, badanie + usg przez ordynatora oddziału i krotka rozmowa co bedą robić. po południu lewtywa i golenie. wiezorem jaieś lek, chyba na uspokojenie ilepszy sen. nastepnego dnia rano operacja. najpierw lewatywa, potem kapiel, przebranie sie w szpitalną koszulkę, połkniecie malej tableteczki po ktorej nie wolno chodzic. nastepnie przyszla pielegniarka i zabrała mnie do zabiegowego - zalozenie cewnika. tabletka wypita rano była silna - pamietam, ze szlam do zabiegowego, potem że schodzę z fotela, a nastepna migawka to że na wózku wwożą mnie do windy, a potem to obudzilam sie na sali już po operacji. mialam podłączona kroplowke i nie mogłam ię ruszać - uczucie ciężkości od pasa w dół. jakie leki mi dawali nie wiem. Kroplowki przez 4- 5 dni duzo buteleczek jednorazowo, był tez i zastrzyki i wapno - dostalam uczulenia n aszpitalną posciel. cewnik usunieto czwartego dnia. w szpitlu byłam 7 dni. po operacji nie bolalo nic. problem sprawialo podnoszenie się do pionu - zawroty glowy i robilo sie słabo. dobrze jest owoli podnosic główek , co jakis czas po trochu - uniknie sie gwaltownych reakcji organizmu. wstałam trzeciego dnia. bylo troche ciężko, ale wiecej w tym strachu niz bolu, choc one tez jest obecny. Srodków przeciwbólowych i nasennych w pierwszej dobie nie żalowali - dięki temu wyspalam sie i nie odczuwalam bólu. spokojnie dochodziłam do joko takiej formy. na zdjęcie szwów przyjeżdżalam 10 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa-62
Do Margo Ja w piatek byłam u lekarza i dostalam skierowanie do szpitala na poniedzialek. Mialam tylko pare lat temu zrobine szczepienia przciw żółtaczce. Wszystkie badania robili mi w szpitalu łącznie z grupą krwi.Więc dziwie sie ze masz płacić za nie.Musialam być na czczo od północy , nawet gumy do żucia nie wolno. Zabieg mialam jak zrobili sobie wyniki i przewalili tone papierów. Samego zabiegu nie pamietam bo mnie uśpili. Później po 2 chyba godzinach pozwolili się cos napic i zjeść.Do domu wrocilam wieczorem. Za 2 tygodnie mam sie zgłosić po wyniki , i dopiero do swoiego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mija miesiąc od pójścia do szpitala a jutro od operacji. Jestem dzisiaj umówiona na wizytę kontrolną na 17.00. Zobaczymy co profesor powie. Mam nadzieję że będzie wszystko O.K. Rana prawie się zagoiła, plamienia od dnia operacji ustały i bólu też już nie odczówam. Czekam z niecierpliwością kiedy profesor powie że będę mogła zacząć ćwiczyć na bieżni (na razie samo chodzenie) by zrzucić te 20kg po leczeniu hormonalnym. Mogę z czystym sumieniem polecić profesora Bieńkiewicza z Łodzi (szpital Kopernika). On mnie operował za drugim razem (co prawda usunął macicę i jajniki ale również i chorobę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze że swietnie sie czujesz, ale na ćwiczenia to jeszcze zbyt wczesnie, jest to jednak spory wysiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka62
Witam, jestem z Wrocławia, mam 46 lat i skierowanie na usunięcie macicy z przydatkami z powodu mięśniaków. Jestem już po łyżeczkowaniu i biopsji (szpital na Brochowie) ale wyników jeszcze nie odebrałam. Z wielką uwagą czytam wszystkie wpisy na forum bo tylko stąd można czerpać jakąś wiedzę, lekarze ignoranci są bardzo powściągliwi i niczego nie tłumaczą. Dziś byłam u gina odebrać wynik cytologii - II gr ze stanem zapalnym i po dyskusji łaskawie dostałam receptę na metronidazol, bo pani doktor nie widziała potrzeby leczenia. Tak naprawdę to nie mam stałego lekarza bo jakoś nie mogę trafić na tego właściwego.Przed podjęciem decyzji o operacji wędrowałam po wielu gabinetach ale słyszałam różne zalecenia i rady rzucane w pośpiechu mimo kasowania za wizytę 100-150 zł. Nawet opisy USG mam różne (wielkość macicy, ilość i wielkość mięśniaków). Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają procedury właśnie na Brochowie. Kiedy robią badania i czego wymagają . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina52
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina52
Serdecznie dziękuję wszystkim, a szczególnie CLEMI. Pomogłyście mi przetrwać ten trudny czas po operacji. Rady jakich udzieliłyście były bardzo przydatne, jestem 2,5 miesiąca po operacji. Czasem łapie jeszcze doła, ale może wkrótce z niego wyjdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny po operacji. Czy długo odczuwałyscie ból w dole brzucha? Mam takie dziwne bóle jakby w czasie miesiaczki ale przeciez nic mi sie tam nie kurczy bo nie mam macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie :) strach zawze ma wielkie oczy, a my spodziewamy sie najgorszego. masz obawy to pojdź do lekarza, on najlepiej i najszybciej rozwieje twoje obawy. jesteś jeszcze niedlugo po operacji więc to i owo ma prawo boleć....glowa do góry. bedzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tori dzieki wielkie za słowa otuchy, masz pewnie racje jestem przewrazliwona chyba, po roku ciagłego strachu i bólu :) Dzwoniłam do mojej gin, powiedziała, ze jak nie ma krwawienia to mam sie niczego nie bać, byc moze to pecherz i ze jutro ma dyzur w szpitalu i mam przyjechac :) Jak wróce to napisze, zeny w przyszłosci inne dziewczyny sie nie martwiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekcia-belcia
kasiek70, ja jestem po ooeracji prawie 5 tygodni i nadal odczuwam bole w dole brzucha, niby to pecherz , niby bole jak przy okresie a tez mam usunieta macice z przydatkami, niby parcie ach nie wiem juz sama, zaczynam rowniez sie martwic tak jak i ty.do lekarza ide 6 sierpnia ciekawa jestem co tez mi powie. ja przy miesniakach mialam bole brzucha , moj lekarz twierdzi ze miesniaki nie bola i nawet powiedzial ze on nie gwarantuje mi ze po operacji wszystko minie.opowiedzial mi przypadek ze ,facet mial onputowana reke a do roku czul bol w palcach( ktorych oczywiscie juz niebylo). Tez juz mam dosc i czekam na poprawe:-) codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzis u lekarza i zrobiła mi usg z zbadała porzadnie i mówi ze to pecherz jak na niego nacisnęła aż krzyknęłam. Miałam usunieta sam trzon macicy i tam mówi doktor ze wszystko oki. Podczas cewnikowania pecherz jest narazony na zarazki. Mówiła tez ze jesli sie nie krwawi to wszystko oki. takze ja dostałam leki i antybiole i mam zrobic badanie moczu. Takze Elcia-belcia trzeba iśc do lekarza chyba wczesniej zeby sie uspokoić :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×