Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Nika 51
Ada-- Cotractubex jest wskazany! Moją znajomą pogryzł pies i miała na twarzy i uchu blizny, a ta masc je zlikwidowała do tego stopnia, że są niewidoczne!!!!!!!! Jaśniejące, oznaczają gojenie. Spinka62-- łykaj jakis preparat ze skrzypem, jest ich mnostwo w aptece, mnie pomogły, jest już zdecydowanie lepiej, a i paznokcie są twardsze i dłuższe, co przy anemii, ktorą miałam było nie mozliwe! Jolakalisz-- nie denerwuj się! koncząca się miesiaczka to chyba nie powod do przelozenia operacji, poczatek bylby chyba gorszy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka49
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny! Elżbieta-......jak zdrówko? Dawno Cię tu nie było! 🌼🌼 ada15-......skóra może być podrażniona, nawet drętwa z pół roku, nieraz i dłużej, a może i nie do końca wrócić całkowite czucie. Szew zblednie, gdy się całkowicie wygoi, smaruj Contractubexem, No-Scarem albo Cepanem (No-Scar nie wszędzie można kupić, Cepan troszkę śmierdzi). Ja smaruję teraz Contractubexem kilka razy dz. i wydaje mi się, że szybciej blednie szew i nie wyczuwam zgrubień i mniej pobolewa! I jest tak jak piszesz! Każdy dzień to poprawa, tylko nie wolno się zapominać i nie dźwigać! spinka 62- ......ja też miałam takie problemy z włosami. Wcześniej dziewczyny tu polecały preparaty ze skrzypu, ja łykam je od połowy września i widzę poprawę nie tylko we włosach, ale i w paznokciach! Teraz mam wyciąg ze skrzypu polnego z pokrzywą (też dobra na włosy), z algami morskimi, drożdżami, witaminami i minerałami. Podobno jest to dobre na włosy, skórę i paznokcie. jolakalisz-......z tego, co tu wcześniej czytałam, to na koniec miesiączki wykonuje się już operacje! Ty też może zacznij już łykać skrzyp. Po narkozie wszystkim wychodzą włosy, więc może lepiej wcześniej! becia222-......jak się czujesz? Glosduszy-......chyba wyjechałaś na weekend? Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w deszczowy poranek 🌻🌻 Ja od pierwszego dnia w domu robię co tylko mogę z włosami. Łykam CAPIVIT, później BELISSE. Nacieram skórę DERMENĄ a później ALPICORTEM a jednak mimo to nadal czekam na poprawę. U mnie najwidoczniej wymaga to więcej czasu. Ciągle mam też kłopoty z cerą. Są dni że jestem wysypana tak mocno jak nastolatka a czasami tylko odrobinę ale jednak jest to stan daleki od normalności. Dermatolog twierdzi że to efekt diety, że jak wrócę do normalnego odzywiania to wszystko minie. Miłego dnia 🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia222
Witam kochane 🌼 Czuję się już dobrze, choć mam wrażenie że przespałam cały weekend. Boli mnie gardło bo mi nie chcieli wyjąć rury – kazali mi oddychać a ja jakoś nie umiałam. Niestety czeka mnie operacja ale mój lekarz nigdy nie wycina jeśli nie wypróbuje absolutnie wszystkich możliwości. Laparoskop pokazał że i macica i szyjka są całe w mięśniakach, mięśniaki są małe (ale bardzo dużo) i stąd pomysł na mirenę (ktoś wcześniej zadał mi pytanie – po co mirena). Mam 50% szans że krwotoki na jakiś czas ustąpią, w przeciwnym razie operacja za 2 – 3 miesiące. Mam PYTANKO - do pań którym wraz z macicą usunięto szyjkę – czy widoczna jest różnica podczas współżycia gdy usuną szyjkę? I czy po laparoskopii też nie można dźwigać? Dziękuję za podtrzymywanie na duchu, jak się okazało to laparoskopia to też nie za miłe przeżycie ale przy Was wszystko jest łatwiejsze ❤️ Acha, i jeszcze jedno – czy Wy też przed operację musiałyście pić takie okropne saszetki wymieszane z ogromną ilością wody??? A potem kibelek… :-( Pozdrówka dla wszystkich, życzę miłego tygodnia 🌼 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa66
Pozdrawiam wszystkie uczestniczki forum i mam prośbę o pomoc. Jestem 7 miesięcy po usunięciu macicy. Mam pozostawioną szyjkę i przydatki. Do ubiegłego tygodnia wszystko było jak najbardziej ok i nagle coś prysło. Zaczęłam krwawić a właścicie podplamiać bardzo bolą mnie piersi, zatryzmuję wodę w organiźmie. Niestety mój gin ma urlop. Dziewczyny czy któraś z was przez to przechodziła trochę mi straszno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka49
becia- .....u nas w szpitalu była lewatywka! Mam usuniętą macicę z szyjką i nie widać żadnej różnicy, chyba tylko taką, że nie musisz zabezpieczać się przed ciążą! Ja już jestem w babcinym wieku, więc mi to pasuje! Odpoczywaj i wracaj do nas! 🌼 spinka-.....mój lekarz powiedział, że po narkozie mogą być kłopoty z włosami parę miesięcy:(, a preparaty tylko trochę złagodzą! Trzeba więc wspomagać różnymi preparatami i czekać. Ja jestem ponad 3mies. PO, trochę się poprawiło, mniej wychodzą, więc zaryzykowałam i je w sobotę ufarbowałam, bo już bardzo było widać siwe! Po farbowaniu nie wychodzą mi bardziej, więc może wyszły te, co miały wyjść i teraz już będzie normalnie?! :) ........piszesz, że masz problemy z cerą. Te tabletki, o których pisałam wczoraj też mają wpływ na skórę. One nie mają nazwy, tylko tyle, że to "Wyciąg ze skrzypu polnego" producent Vitamex AB (Ferrosan), a wcześniej łykałam firmy Aflofarm, też podobny skład. Może coś takiego spróbuj. 🌼 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka49
agawa66-....ten ból piersi, to może być przy jajeczkowaniu! Ja tak mam i gin powiedział, że to normalne, dał mi na to jakieś kropelki, bo bardzo mnie bolały i były nabrzmiałe! i też zatrzymywałam wodę, czułam się spuchnięta! A te plamienia to nie wiem.....musisz skontaktować się z ginem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MARYLKA,NKA....dzięki Wam wszystkim za cenne rady. Zastanawiam się własnie czy iść jeszcze pogadać z lekarzem bo dziś przyjmuje u mnie w Kaliszu. Ale w zasadzie nie wiem co mu powiedzieć bo moze mi się miesiaczka skonczyc w srode a moze nie.........Większosć rzeczy mam już pokupione, jutro zaczynam się pakować. Aha......czy w czwartek rano mogę jeszcze zjesc sniadanie??? na izbie mam być tak do 9. Czy juz lepiej nic nie jesc bo pewnie będą jakieś badania robić??? Tak bym chciała być już po,................ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za cenne rady. Zastanawiam się czy przejśc się jeszcze do lekarza bo własnie dziś przyjmuje u nas w Kaliszu ale sama nie wiem co mu powiedziec bo miesiaczka moze mi się skonczyc w środe a równie dobrze nie! A powiedzcie mi dziewczynki czy w czwartek rano przed przyjęciem mogę zjesc jeszcze śniadanie czy raczej już nie??? W klinice ma być do 9 rano. Tak bardzo bym chciała zeby było juz po......... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do spinka62
Spinka62 na 64 stronie napisałaś, że operację miałaś 29 sierpnia br, jak zatem 29.10 mogą mijać od niej dopiero 4 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! wszystkim panią ,które mają problemy z wypadamiem włosów polecam Vitapil,jest to preparat złożony z witamin i ziół .,jedyny ,który jest skuteczny kiedyś był zapisywany na receptę teraz można go kupić bez. Do beci -po laparaskopi też nie wolno dziwigać ,bo to jest tylko technika zabiegu w której nie przecina się mięśni ,i rodzaj znieczulenia jest inny,a wycięcie jest takie samo .Czyszczona byłąś fortransem( bogaty szpital) Jolakalisz-miałam operację drugim dniu miesiączki,także napewno będziesz miała w terminie.Tak naprawdę grożnie jest w pierwszym dniu miesiączki i któtko przed miesiączką bo jest zmniejszona krzepliwość. Do szpitala najlepiej iść na czczo , pobierają krew. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! wszystkim panią ,które mają problemy z wypadamiem włosów polecam Vitapil,jest to preparat złożony z witamin i ziół .,jedyny ,który jest skuteczny kiedyś był zapisywany na receptę teraz można go kupić bez. Do beci -po laparaskopi też nie wolno dziwigać ,bo to jest tylko technika zabiegu w której nie przecina się mięśni ,i rodzaj znieczulenia jest inny,a wycięcie jest takie samo .Czyszczona byłąś fortransem( bogaty szpital) Jolakalisz-miałam operację drugim dniu miesiączki,także napewno będziesz miała w terminie.Tak naprawdę grożnie jest w pierwszym dniu miesiączki i któtko przed miesiączką bo jest zmniejszona krzepliwość. Do szpitala najlepiej iść na czczo , pobierają krew. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! wszystkim panią ,które mają problemy z wypadamiem włosów polecam Vitapil,jest to preparat złożony z witamin i ziół .,jedyny ,który jest skuteczny kiedyś był zapisywany na receptę teraz można go kupić bez. Do beci -po laparaskopi też nie wolno dziwigać ,bo to jest tylko technika zabiegu w której nie przecina się mięśni ,i rodzaj znieczulenia jest inny,a wycięcie jest takie samo .Czyszczona byłąś fortransem( bogaty szpital) Jolakalisz-miałam operację drugim dniu miesiączki,także napewno będziesz miała w terminie.Tak naprawdę grożnie jest w pierwszym dniu miesiączki i któtko przed miesiączką bo jest zmniejszona krzepliwość. Do szpitala najlepiej iść na czczo , pobierają krew. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marla 47
Cześć dziewczyny, Spinka walnęłaś się w liczeniu, jesteś już dwa miesiące po operacji tak jak ja bo miałyśmy je w podobnych terminach. Na włosy spróbuj kupić czarną rzepę, utrzyj ją i wyciśnij sok. Wetrzyj sok w skórę głowy, zawiń folią l ręcznikiem na ok.3 godz. Potem umyj głowę. Rób to 2,3 razy w tygodniu.Na pewno pomoże. Becia222- mam nadzieję że ta Mirena pomoże. Ja mam wyciętą macicę i szyjkę ale jeszcze się nie kochałam z mężem. Trochę się boję że będzie bolalo. Ale dziewczyny pisaly że nie ma żadnej różnicy, facet podobno nie odczuwa że nie ma szyjki. W każdym razie należy mieć taką nadzieję. agawa66- pomiętam że ktoś pisał że jeśli się zostawi szyjkę to występuje tzw. miesiączki szczątkowe. To znaczy że jest plamienie z szyjki. A obolałe piersi mogą wskazywać że jesteś przed miesiączką. Może jajniki potrzebowaly tyle czasu żeby podjąc pracę. Ale to tylko moje przypuszczenia. Wizyta u gin,i tak jest konieczna. jolakalisz-to zależy na kiedy masz wyznaczoną operację? Na czwartek czy na piątek.Jaśli na czwartek to w środę ostatnim posiłkiem i to płynnym może być obiad. Potem już tylko woda.Wieczorem zrób sobie lewatywę.Są dostępne w aptece. Trzymam kciuki za wszystkie przed, wszystkim paniom życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marla 47
Cześć dziewczyny, Spinka walnęłaś się w liczeniu, jesteś już dwa miesiące po operacji tak jak ja bo miałyśmy je w podobnych terminach. Na włosy spróbuj kupić czarną rzepę, utrzyj ją i wyciśnij sok. Wetrzyj sok w skórę głowy, zawiń folią l ręcznikiem na ok.3 godz. Potem umyj głowę. Rób to 2,3 razy w tygodniu.Na pewno pomoże. Becia222- mam nadzieję że ta Mirena pomoże. Ja mam wyciętą macicę i szyjkę ale jeszcze się nie kochałam z mężem. Trochę się boję że będzie bolalo. Ale dziewczyny pisaly że nie ma żadnej różnicy, facet podobno nie odczuwa że nie ma szyjki. W każdym razie należy mieć taką nadzieję. agawa66- pomiętam że ktoś pisał że jeśli się zostawi szyjkę to występuje tzw. miesiączki szczątkowe. To znaczy że jest plamienie z szyjki. A obolałe piersi mogą wskazywać że jesteś przed miesiączką. Może jajniki potrzebowaly tyle czasu żeby podjąc pracę. Ale to tylko moje przypuszczenia. Wizyta u gin,i tak jest konieczna. jolakalisz-to zależy na kiedy masz wyznaczoną operację? Na czwartek czy na piątek.Jaśli na czwartek to w środę ostatnim posiłkiem i to płynnym może być obiad. Potem już tylko woda.Wieczorem zrób sobie lewatywę.Są dostępne w aptece. Trzymam kciuki za wszystkie przed, wszystkim paniom życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marla 47
Cześć dziewczyny, Spinka walnęłaś się w liczeniu, jesteś już dwa miesiące po operacji tak jak ja bo miałyśmy je w podobnych terminach. Na włosy spróbuj kupić czarną rzepę, utrzyj ją i wyciśnij sok. Wetrzyj sok w skórę głowy, zawiń folią l ręcznikiem na ok.3 godz. Potem umyj głowę. Rób to 2,3 razy w tygodniu.Na pewno pomoże. Becia222- mam nadzieję że ta Mirena pomoże. Ja mam wyciętą macicę i szyjkę ale jeszcze się nie kochałam z mężem. Trochę się boję że będzie bolalo. Ale dziewczyny pisaly że nie ma żadnej różnicy, facet podobno nie odczuwa że nie ma szyjki. W każdym razie należy mieć taką nadzieję. agawa66- pomiętam że ktoś pisał że jeśli się zostawi szyjkę to występuje tzw. miesiączki szczątkowe. To znaczy że jest plamienie z szyjki. A obolałe piersi mogą wskazywać że jesteś przed miesiączką. Może jajniki potrzebowaly tyle czasu żeby podjąc pracę. Ale to tylko moje przypuszczenia. Wizyta u gin,i tak jest konieczna. jolakalisz-to zależy na kiedy masz wyznaczoną operację? Na czwartek czy na piątek.Jaśli na czwartek to w środę ostatnim posiłkiem i to płynnym może być obiad. Potem już tylko woda.Wieczorem zrób sobie lewatywę.Są dostępne w aptece. Trzymam kciuki za wszystkie przed, wszystkim paniom życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, miało być 8 tyg (po to pisałam też daty). Właśnie wróciłam od gina. Dostałam zaświadczenie że mogę wracać do pracy z czasowym ograniczeniem dzwigania ciężarów powyżej 3 kg :) Mam nadzieję że moja \"przygoda\" właśnie się kończy i wracam teraz do normalność. We wrocku też pije się ten fuj proszek na przeczyszczenie jelit. W szpitalu niektóre kobitki miały zakupiony samodzielnie w aptece preparat, który był smaczniejszy i rozpuszczalny tylko w ćwiartce litra wody (bez recepty). Miłego dnia Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARLA, ja mam przyjęcie 30 a operacje 31 października. nie wiem czy robić tę lewatywę w domu....bo nic mi lekarz nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa66
Dziękuję za odpowiedzi i miłe słowa pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta 48
27 dni temu miałam usuniętą macicę bez przydatków, czuję się dobrze trochę minie piecze sadełko które mam, ale to nic poważnego. Natomiast miałam problem z pęcherzem podejrzewam, że to po cewnikowaniu mocz oddawałam normalnie bez żadnego pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolakalisz – jeśli operację masz mieć następnego dnia po przyjęciu do szpitala to wg mnie powinnaś rano iść na czczo i bez robienia lewatywy. Tak było przynajmniej moim przypadku. Poszłam rano bez jedzenia. Mimo, że miałam przed tym robione wszystkie badania to jeszcze w szpitalu pobrano mi krew na próbę krzyżową. Jest to badanie, które zwiększa bezpieczeństwo biorcy czasie przetaczania krwi. Takie badania zawsze wykonuje się przed planowanymi operacjami gdzie bierze się pod uwagę utratę krwi. Badanie to jest ważne tylko wciągu następnych 48 godzin. W tym dniu dostałam do jedzenia tylko zupę i wolno mi było pić do godziny 18. Wieczorem miałam lewatywę i to samo rano…o godzinie 10 miałam operację. Dostałam na pół godziny przed wyjazdem na blok operacyjny środek uspakajający i tzw głupiego Jasia… byłam spokojna jak baranek pamiętam, że nawet sobie żartowałam…potem obudziłam się już na sali pooperacyjnej gdzie byłam następne 48 godzin. Potem kolejne 6 dni na zwykłej sali. Taki schemat był dla kobiet, które miały operację przez cięcie nie miały żadnych powikłań. Dziewczyny do laparoskopii lub operacji przez pochwę były przygotowywane do operacji w identyczny sposób. Nie leżały tylko na sali pooperacyjnej, a od razu przyjeżdżały na zwykłe sale. Taki było w szpitalu, w którym ja leżałam, ale jak wiadomo teraz z różnych względów w każdej placówce może być zupełnie inaczej… Powinnaś chyba zadzwonić do swojego szpitala i zapytać o wszystko. Ja też dzwoniłam na izbę przyjęć i zawsze byłam bardzo miło potraktowana. Tobie też tego życzę i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Jolakalisz
Do szpitala zgłaszasz się na czczo - będziesz miała robione badania krwi, które posłużą anestezjologowi do przygotowania znieczulenia podczas operacji. Lewatywy nie rób - dostaniesz jeszcze wszpitalu zupę na obiad i potem do 22 już tylko woda do picia - a wieczorem dostaniesz doustny srodek przeczyszczający i lewatywę, no i rano kolejną lewatywę i "glupiego jaśka" na pół godziny przed wyjazdem na salę operacyjną. A potem ... błyskawicznie wrócisz do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady.......zwłaszcza ostatni post mi się bardzo podoba a raczej ostatnie zdanie......\"błyskawicznie wrocisz do zdrowia\".......hehe. Z tego co piszesz to pewnie nocka w toalecie , skoro środek przeczyszczający na noc. A ja myslałam raczej poprosić o środek nasenny. Juz postanowiłam i jade dziś jeszcze na chwilę do mojego lekarza, napisze wieczorkiem co mi powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita1811
Spinka 62-ja też mam kłopot z wypadającymi włosami.Już nawet myślałam,że je obetnę a mam dosyć długie.Najpierw jednak zastosuję się do rady DANKI611 i spróbuję środka Vitapil. Dziękuję Danka 611 za radę!!! NIKA 51-ja smarowałam ciecie po wszczepieniu rozrusznika maścią kontractubex i muszę powiedzieć,że prawie wcale nie widać miejsca cięcia.Trzeba tylko pamiętac,żeby smarować dopiero jak rana jest wygojona bez żadnych strupów.Trzeba smarować często. JOLAKALISZ-nie jedz rano śniadania i nie rób żadnej lewatywy.Po to masz się zgłosić do szpitala dzień wcześniej,żeby mogli Cię przygotować do operacji.Porobią Ci badania i lewatywę też.Ja też miałam robioną lewatywę tak jak BEKSA 61. BECIA 222 Witaj Kochana!Fajnie,czujesz sie juz lepiej.Zycze Ci duzo zdrowka!!! Pozdrawiam Wszystkie Dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta48
Tak w każdym szpitalu jest inaczej, ja natomiast miałam wyniki ze sobą od swojego lekarza rodzinnego.Pojechałam do rzeszowa do kliniki prywatnej tam w ciągu pół godziny byłam na stole operacyjnym oczywiście po wypełnieni potrzebnych dokumentów, nie robiłam lewatywy ale oczywiście byłam nadczo.6.07.2008r.miałam robioną ablację na sercu też w tej samej klinice.Usunięcie macicy przeszłam dobrze bez żadnych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskrobana
Becia222:wszystko zależy od tego,jak dobrze wyposażony jest twój pan.Jestem z mężem i różnica jest odczuwalna.Stosujemy żel,bo mam suchość.Jak się za mocno rozbuja to dobija do tak zwanej ścianki a dalej aniróż.Idzie się przyzwyczaić,więc się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×