Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

noka 9 dni to nie jest dlugo, w szpitalu po podaniu zastrzyku p/zakrzepowego zrobili mi ogromny granatowy siniak na przedramieniu, zszedl mi dopiero teraz po 5 tygodniach. Nie denerwuj sie, zdrówka zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
dziękuję ESKA za informację, spróbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Czy o wycięciu macicy długo bolą jelita i pęcherz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pmacica
pęcherz i te sprawy mam w rozsypce do dziś, a sześć lat po operacji a jelita słabo pracują, przeważnie rano pobolewają i przed ewentualną akcją. Roznie z tym jest u roznych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa0978
pęcherz zacząl mnie boleć po dwóch tygodniach po operacji. Wzięłam furagin przez parę dni i jest ok. Ale bardzo pilnuję siusiania. Więcej niż zwykle piję i pierwsze parcie na pęcherz lecę do łazienki. Co do jelit to trwało dłużej. Pierwszy tydzień mimo wypróżnień ból nie do zniesienia, który promieniował od bioder.Przez następne 3 do 4 tygodni, z niewielką zmianą na lepsze. Dziś jestem miesiąc i 2 dni po operacji i jest prawie w porządku. Staram się jeść mniej i częściej i unikać jedzenia tłustego. Odebrałam wynik hist. jest ok. Za parę dni do kontroli. Mam nadzieję, że będzie też dobrze. Trochę jeszcze są upławy, dlatego też czekam na tą wizytę. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Dziewczyny jak długo w środku goi się wszystko miesiąc czy dłużej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 44
U mnie bardzo szybko rana się zagoiła, w ósmej dobie miałam usunięty szew, dziś 10 miesięcy po operacji mam prawie nie widoczną bliznę w dole brzucha. W środku pobolewało mnie ok 3 tygodni. Miesiąc po operacji byłam na kontrolnej wizycie i moja gin powiedziała, że wszystko w środku jest w porządku i jak minie 6 tydzień to mogę wrócić do normalnych zajęć. Sinego brzucha nie miałam, ani problemów z pęcherzem czy jelitami. Jedynie pierwsza próba powrotu do seksu skończyła się krwawieniem (8 tyg po operacji), ale poczekaliśmy z mężem jeszcze 2 tyg i wszystko było i jest ok a nawet lepiej. Tak że kobietki do góry głowa będzie coraz lepiej, zdrówka życzę i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 44
To na pewno sprawa indywidualna, każda z nas ma inny organizm, moja znajoma, która miała operację później niż ja dłużej dochodziła do siebie. Mnie lekarka powiedziała, żeby przez 6 tyg się oszczędzać, nie dźwigać, chodzić ale powoli, odpoczywać, więc tak robiłam i wszystko jest dobrze. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1002
była mowa wcześniej o hormonach. Jak są jajniki to nie ma nagłej menopauzy ale po jakimś czasie (rok?) trzeba zbadać poziom hormonów bo te jajniki podwiązane już tyle tych życiodajnych hormonów nie produkują i one już inną drogą wędrują po organizmie. Bez menstruacji spada poziom tych hormonów od przysadki i nie ta już gospodarka i cyrkulacja hormonalna więc i przybierać na wadzę można bardziej, hmiro. Ale brzuszek duży nie jest tylko z powodu większej tendencji do tycia lecz z powodu wzdęć i rozpychania się jelit. Byłam sama ciekawa dlaczego mam duży brzuch mimo diety i ogólnej chudości...a tu brzuch sterczy.... Ale rano mam znacznie mniejszy a wieczorem ogromna różnica, więc to głównie wzdęcia. Nie biorę hormonów do dzisiaj a jajniki nie pracują już od dawna (pięć lat po operacji jest) i też podpisuję się pod pow. opinią że się można "rozsypać" bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1002
http://www.ilekarze.pl/p/powiekszony-wypukly-brzuch-po-operacji-usuniecia-macicy/ i dlatego też lepsze jest cięcie pionowe, ale to nie wyczerpuje tematu większego czasem brzuszka, tzn. sam sposób cięcia. Po operacji laparoskopowej czy przezpochwowej, może też być taki efekt, chodzi o zmiany anatomiczne wewnętrzne. Mam znajomą po laparoskopie i...chociaż skóra nie jest przecięta ale w środku operacja taka sama i też taki efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
na brzuch sterczący mam sposób nie jem tylko piję cały czas faktem jest jeszcze duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1002
jeszcze o moim duzym brzuchu. Mam po operacji uciążliwą niedrożność jelit, i zaparcia (zaburzenia kurczowe pracy jelit) stąd takie duże wzdęcia od zalegania fermentującej treści i uczucie napompowania gazem brzucha. Czasem mam bóle kolkowe i zawsze to gazowe napompowanie czuje, nawet gdy mało jem czy po wypróżnieniu ale zbyt rzadko wydalam by czuć znaczna ulgę. Zrosty i uszkodzenie układu nerwowego jelit mogą być problemem po każdej operacji w obrębie jamy brzusznej a dodatkowo zrostom sprzyja cięcie poziome - bardziej rozległe, gorsze dla mięśni i otrzewnej. "Do objawów, które towarzyszą niedrożności jelit, należą: wzdęcia, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej (wyraźny spadek stężeń sodu, potasu, wapnia i magnezu we krwi), a także zmiany perystaltyki jelit. Powodem wzdęcia jelita jest zwiększenie ilości płynów i kumulowanie się gazów w jego świetle. Gazy obecne w jelicie, głównie pochodzenia egzogennego, przedostają się do wnętrza organizmu wraz z połykanym powietrzem. Ze względu na to, że głównym składnikiem powietrza jest azot, który błona śluzowa przepuszcza jedynie w nieznacznym stopniu, w jelicie gromadzą się coraz większe ilości tego gazu. Niedrożność jelita cienkiego: objawia się nagłym, rozpierającym, kolkowym bólem w środkowej części brzucha. " nic przyjemnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
oddychać trzeba zeszła mi skóra z twarzy i z brzucha nawet z palcy yglądam jak liniejący wąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
siemie lniane może pić ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pmacica
siemie lniane to na codzień i wiele innych wspomagaczy, szkoda że się musi oddychać... a powietrze gdzie indziej wpada i wydychać go stamtąd nie można, jak balon sie czuje (tzw. pózna niedrożność zrostowa, bo jest i wczesna taka po operacji i po jakimś czasie się jelita normują) jak to skóra ci zeszła....? dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
taka cieniutka warstewka przeźroczysta schodzi za pociągnięciem i się urywa schodzi na całym cielei jak po opalaniu za mocnym ale twarz zrobiła się taka delikatna to chyba dobrze ale oby więcej już sie nie łuszczyło największy płat 8cm ściągnęłam z brzucha nie miałaś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira.
Kopiłam siemię lniane ,zmieliłam,będę jadła dwa razy dziennie ,może pomoże na moje jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
ja kupiłam zmielone zalewasz i pijesz jak kisielek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
och skóra schodzi mi na pupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pmacica
nie, i nie spotkałam się z tym na forach, no to masz "peeling"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
na to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira.
Nie wypije tego świństwa,próbowałam.W sklepie nie było i dlatego zmieliłam.Nie słyszałam żeby komuś od tak skóra "schodziła" .Moze brakuje Tobie czegoś w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
kup sobie siemie do zalewania jest pyszne jeśli chodzi o skórę to już mnie nic nie zdziwi :--)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
ugotowałaś to zmielone czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
Dziewczyny chodziłyście w pasie na brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira.
Czy to pytanie do mnie.To nie gotowałam, połknęłam i popiłam.Nie nosiłam pasa.Miałam zakaz noszenia przez min.3 miesiące obcisłych rzeczy z powodu przyszytego pęcherza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
a jak do tego doszło myśle o pecherzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira.
Operacje miałam z powodu wypadania "organów"niestety trzeba było je jakoś z powrotem umocować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmacica
skóra zeszła chyba już koniec współczuję Ci pij siemie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×