Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość baaaaa
Ja byłam już na solarium w czwartym tygodniu po op. A teraz wysiaduję na słońcu.Pod majtkami nie widać cięcia. Tylko bardzo chce mi się kąpać!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
witam wszystkie znajome, 18 miałam operację--wycięty trzon i dziś już jestem w domku. Trochę chodzę, trochę leżę ,nie jest tragicznie, najbardziej dokuczają mi jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
noka szybko cię wypuścili a jelitkom daj trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
jakie miałaś znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
ogólne, całkiem dobrze zniosłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora43
teraz będzie już tylko lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
Ja miałam operację 3 lata temu. Wycinali wszystko oprócz szyjki metodą zewnętrzną. Miałam znieczulenie dooponowe. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie potworny ból po odejściu znieczulenia. Ja dochodziłam do siebie prawie 3 miesiące. Najdłużej jelita nie mogły się ułożyć, co niestety w moim przypadku było bolesne. Mój lekarz zabronił mi dźwigać przez ok. 3 miesiące, ale teraz też staram się nie przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Forumowiczki, zachęcamy do odwiedzenia portalu www.miesniakimacicy.pl . Może okazać się on przydatny, znajdziecie na nim wiele porad oraz informacji na temat diagnostyki mięśniaków, a także postępowania po diagnozie. Możecie także skorzystać z formularza, który pozwala na zadawanie pytań ekspertowi. Trzymamy za Was kciuki! Program "Między nami kobietami" www.miesniakimiacicy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
eska - teraz nie biorę nic. Na początku brałam, ale fatalnie się po nich czułam. Gin kierował na badanie poziomu hormonów, dobierał różne, ale nic z tego. Niestety zaczynam mieć (chyba?) pierwsze objawy menopauzy. Muszę iść do gina, bo zaczynają mi przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goldi masz chyba wszystko usuniete to co ja i wedlug mnie to w menopauze wchodzi się zaraz, po usunięciu przydatków. A jakie hormony ten gin Ci badał skoro jajniki już ich nie produkują ? Rany tyle mam pytań bo ja właśnie jade do mojega gina na kontrole po operacji i pewnie z tymi hormonami bede sie musiala zdecydować a nie wiem jak będzie lepiej....? Niektóre kobiety, jak rownież lekarze sadzą ,ze trzeba brać bo inaczej kobieta rozsypie sie od środka. Ile miałaś lat kiedy Cie operowali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
eska - hormony są produkowane również przez przysadkę mózgową, nie tylko przez jajniki. I te przysadkowe badał mi gin. One zaczęły mi zanikać i przez to wrzuciłam na siebie 10 kg w ciągu roku, mimo, że wcale nie obżerałam się. Zaparłam się jednak, poszłam do dietetyka i schudłam w ciągu 3-4 miesięcy 12 kg. Jak dotąd nie tyję. Operację miałam w wieku 46 lat. A co do tych hormonów podawanych w trakcie menopauzy - są różne zdania na ten temat. Musisz porozmawiać ze swoim ginem i sama podjąć decyzję. Niektóre kobiety bardzo dobrze je tolerują i nie mają żadnych efektów ubocznych, a inne (tak jak ja) ich nie tolerują. Niektóre potrafią uszkodzić wątrobę, inne serce itd. Jeżeli Twój gin jest dobry - doradzi Ci jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie to problem, a może trzeba pójść do endokrynologa? Mam operacje przełożoną na sierpień ze względu na gips i migreny. Idę jeszcze do Neurologa i zobaczymy.Miesiączki uspokoiły mi się na tyle, że samaa jestem zdziwiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
Dobry gin najlepiej będzie wiedział co z hormonami "babskimi", bo to wąski wycinek tej wiedzy, i tylko w tym zakresie się porusza. Endokrynolog - nie zawsze, ale to tylko jest moje zdanie. Mam kolegę endokrynologa i to niezłego, sam odesłał mnie do mojego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola 44
Witam ponownie po dość długiej przerwie, dawno tu nie zaglądałam. We wrześniu ub roku miałam usuniętą macicę bez przydatków. Dosyć szybko wróciłam do formy, nic mi nie dolega, blizna w dole brzucha jest prawie nie widoczna, a po tych 10 miesiącach mogę powiedzieć, że dobrze zrobiłam decydując się na operację, skończyły się problemy z obfitymi i bolesnymi miesiączkami. Dodatkowym plusem jest bezstresowy seks i wcale nie gorsze doznania. Jedyny problem w moim przypadku to większy apetyt, a co za tym idzie wzrost wagi. Nie wiem czy to sprawa indywidualna, czy może któraś z Was też ma ten problem? Pozdrawiam i zdrówka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmira
Mam ten sam problem,tyje pomimo ze nie jem więcej.Nadwagi jeszcze nie mam ,rośnie mi brzuch.Juz niedługo będę jak ciężarna wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Miałam ten sam problem przez pierwszy miesiąc ale się pohamowałam, teraz powolutku wracam do normy, więcej ruchu i dłuższe spacery, zmniejszyłam porcje i widzę efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaa
Jedynym problemem o jakim wcześniej nie pisałam, to nadmierne wypadanie włosów. Nie pomaga capivit a+e, ani inne witaminy. Wyciągam włosy garściami!!!! Macie kobietki jakiś sposób???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
witam wszystkich, jestem 9 dni po operacji, cały czas czuję pieczenie , kłucie i ból wewnątrz, jak długo u was to trwało, rana goi się ładnie i w zasadzie jej nie czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
Karola, ja pisałam wcześniej, że mnie też "wskoczyło" 10 kg, ale mam wycięte wszystko, oprócz szyjki. Jeżeli masz przydatki, to one produkują hormony, więc zupełnie nie wiem, skąd u Ciebie tez wzrost wagi. Niestety od pewnego wieku spada tempo przemiany materii, a więc waga rośnie:) Ja schudłam 12 kg, od roku trzymam wagę, ale się pilnuję (a przynajmniej się staram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
Noka, ja nie czułam pieczenia. Mnie tylko straszliwie bolały jelita, bo długo nie chciały się ułożyć. Idź do gina, bo wg mnie tak nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
Goldi, jak to nie czułaś bólu w srodku , przecież tam tam tez są szycia i musi się zagoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
Ból, ale niewielki czułam. Poza tym, gin zszywał mnie jakąś nową metodą (nową na tamten czas). Piszę, że nie czułam pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
a długo utrzymuje się sino granatowy brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goldi 2011
Masz na myśli sino-granatową bliznę, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
nie, ja mam siny brzuch pod i nad blizną az do kości biodrowej po prawej stronie, wygląda jakbym była pobita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny, właśnie bylam u mojego gina na kontroli, po operacji 5 tydzień i jeszcze wewnątrz nie jest zagojone, powiedzial ze idzie wolniej niż przeciętnie . Mam się bardzo oszczędzac i wypoczywać a ja przecież tak własnie robiłam......i efekty marne :) załamka ! Noka, czy Tobie czasem nie zrobil sie krwiak ? podobny przypadek miała dziewczyna jak bylam w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja brzuszka nie miałam ani sinego ani granatowego ale wewnatrz bolalo do 3 tygodni. baaaa firma Vichy produkuje takie fiolki do wcierania w skóre głowy zapomniałam nazwy ale w aptece powiedzą i kapsulki do łykania chyba INNEOV jesli dobrze pamiętam, moze spróbuj, tylko ze to dosyć drogie specyfiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noka
taki siny brzuch miałam juz w szpitalu i lekarze to widzieli ,mówili ze zejdzie, ale jakoś tak długo się utrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×