Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość gość
Wystarczy wklepać >histerektomia Angeliny Jolie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy wklepać >histerektomia Angeliny Jolie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wiem że Angelina Jolie usunęła sobie jajniki ale macice zostawiła. Ale o tenisistce jest tylko że zmniejszyła sobie piersi i nic więcej. A twoja koleżanka ma usunięte jajniki i macice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciągle te nieporozumienia, jeszcze raz powtarzam, że Angelina usunęła sobie wszystko, macicę też. Jajniki powinno się zostawić i tak właśnie zrobiła moja przyjaciółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angelina nie usunęła wszystkiego tylko jajniki i jajowody a macice ma zachowaną. A tenisistka zmniejszyła tylko biust i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co by miała usuwać jajniki , a zostawić macicę, która jest przecież bardziej narażona na raka. Masz nieaktualne informacji, a w tym co piszesz brak logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty masz fałszywe informacje. Nigdzie w internecie nie ma nic na temat że Angelina Jolie usunęła macice tylko same jajniki z jajowodami. Nikt nie usunie zdrowej macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie idzie tego linku otworzyć pokazuje się jako lokalizacja niedostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udało mi się otworzyć ale nigdzie nie jest napisane o macicy tylko o jajnikach i jajowodach. Więc nie wiem skąd bierzesz te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, to zrobiła Michelle Heaton, a Angelina ma dopiero zamiar, Ale co to ma za znaczenie. To się robi coraz częściej i histerektomia nie musi być dramatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej coraz rzadziej wykonuje się tego typu operację. Są inne sposoby leczenia. Ja po tej operacji mam same problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj,- myślę, że Twoje problemy mogą wynikać ze źle lub za późno przeprowadzonej operacji. Ja pod koniec sierpnia poddaje się histerektomii i mastektomii "zapobiegawczo" i jestem już po rozmowach i konsultacjach. Wiem, np. że należy to zrobić w możliwie młodym wieku, najlepiej tuż po pokwitaniu. Oczywiście w Polsce byłoby to niemożliwe, ale są państwa np. Estonia, gdzie legalne jest wykonywanie tego typu operacji nawet nieletniej dziewczynie i nie wymagana jest zgoda dorosłych. Gdyby to było takie złe, nie było by to takie łatwe. Wiadomo też, że dziewczęta wyczyszczone w młodym wieku nie mają problemu z trądzikiem , są sprawniejsze fizycznie , a nawet rosną wyższe. Stąd coraz większa popularność takich operacji wśród sportsmenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie! Cześć gościu jesteś już po operacji? Dla mnie to niezrozumiałe ale kazdy ma prawo decydować o swoim życiu. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już jesteś po histerektomi? Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czuję się o wiele lepiej niż przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To najważniejsze ;-) czyli teraz już możesz zostać żołnierzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mam ma prawie 70 lat i w grudniu ma mieć operacje usunięcia macicy z powodu jej wypadania.15 lat temu miala jakis zabieg aby powstrzymac wypadanie. nie wiem co to bylo jakas siatka albo pasy? jednak po kilku latach zaczeła wypadac na nowo. ginekolog stwierdzil ze jedyne rozwiązanie to usuniecie(byl juz stan zapalny,odlezyny,ale zaleczyl to). teraz czytam,ze po usunieciu macicy moze wypadac pochwa. bardzo martwie się o mame, o sam przebieg operacji, o tym co będzie pozniej:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nirmala
Mnie właśnie słowacki lekarz sugerował, żeby razem z macicą usunąć również pochwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usuniecie wypadajacej macicy nie rozwiaze problemu tylko zamieni wypadanie macicy na wypadnie pochwy. Zamiast usuwac macice powinno sie ja podwiesic. Bo po usunieciu macicy problem sie poglebi- zamiast macicy bedzie wypadac pochwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podwieszanie macicy-Jezu, to już wolę to wszystko usunąć i mieć spokój z rakiem, miesiączką i innymi przypadłościami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozajka35
Cześć dziewczyny. Wpadam tyko, żeby powiedzieć, że u mnie wszystko dobrze. Od operacji minęły prawie 2 lata. Nie popuszczam moczu, jestem aktywna seksualnie, mam normalne orgazmy. Nic mnie nie boli, psychicznie i fizycznie jestem zdrowa. Co miesiąc drobne plamienia, ale to dobrze. Nie przypominają mi już o traumie, a są wskazówką, że zegar biologiczny wciąż należycie funkcjonuje. Wyolbrzymiałam wszystkie możliwe powikłania przed operacją. Ani sama operacja nie była czymś strasznym, ani rekonwalescencja, ani nie jest życie "po". Nie zachęcam jeśli to nie jest jedyne rozwiązanie, ale jeśli ktoś musi-wspieram. To nic takiego Drogie Panie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co dziewczyny, nie jest to nic złego a czasem wręcz po wyczyszczeniu wszystko jest lepiej. Trzeba się tylko na to decydować w jak najmłodszym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMałgosia
Witajcie dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz i szukam informacji na temat usunięcia trzonu macicy. Mam skierowanie na zabieg laparoskopowy.Mięśniaki sztuk 2 po 5 i 6 cm średnicy. Ogólnie cała macica jest mięśniakowata tak mi powiedział lekarz. Dwie konsultacje i dwie takie same. Można nie operować,ale mięśniaki powiększyły się dość szybko i w związku z tym lepiej usunąć macicę. Mam 43 lata i córkę 19letnią. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza rada, usuń wszystko, pochwę też, bo uchronisz się od jej wypadania a z seksu i tak nici, a taki zabieg jest łatwiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małgosiu. Jeśli nie chcesz usuwać macicy, to skonsultuj się z lekarzem przeprowadzającym embolizacje. To w Twoim wieku bardzo dobra metoda unieszkodliwienia mięśniaków. 3 lata temu miałam podobne dylematy. Ginekolodzy trzymali się jednej wersji - usunąć wszystko i spokój ;) Ale już lekarz innej profesji (chirurg-radiolog), miał na ten temat inne zdanie. Dziś jestem prawie 3 lata po embolizacji. Zabieg "ocalił mi życie" - jestem cała i zdrowa :) Niczego nie muszę usuwać, mięśniaki zasuszone, zmalały o ponad połowę, nie dają kompletnie żadnych objawów. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMałgosia
Czytałam o tej metodzie,ale chyba robią to tylko w Lublinie na NFZ. Gdzie miałaś przeprowadzony ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja decyzja ale jeśli już nie planujesz więcej dzieci to warto się zastanowić i podjąć decyzję . Embolizacja je zasuszy ale nie da gwarancji że któryś z mięśniakow nie był złośliwy. Zdania na ten temat są bardzo różne Ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×