Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Go艣膰 marika86
Ja zacze艂am brac te tabletki 1,5miesiaca temu i nie moge nic pozytywnego o nich powiedziec.Przez pierwszy miesiac mialam plamienie(cos okropnego!) no i nie wspomne juz o moich humorkach.Teraz plamienia nie mam ale za to codziennie wstaje ze zlym humorem,czepiam sie meza o wszystko,wszystko mnie drazni i ogolnie szukam awantury i kazda drobnostka wywoluje u mnie zlosc no i przytylam przez te 1,5miesiaca 3kg.Chyba zmienie te tabletki bo inaczej wykoncze siebie nerwowo i przy okazji meza:) wiadomo ze na kazda kobiete te tabletki inaczej dzialaja i zazdroszcze tym ktorym nic po nich nie dolega:)pozdrawiam:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Luiza1234
aszka \86 : sluchaj .. jak ty masz w膮tpliowsci jakie to ma konsekfencje .. to le膰 do lekarza i z nim o tmy pogadaj :]. Do tego przypilnuj abys by艂a pewna ze one ci nie zaszkodza. badania hormonalne niech ci zleci :] .. jelsi teog nie zrobisz mozes zpotem zalowac jak ja . poczytaj co pisalam strone dalej . pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 marika86
Na czym polegaj膮 takie badania?i czy jest to p艂atne?Po przeczytaniu Twojej historii troszk臋 si臋 wystraszy艂am i wog贸le zastanawiam si臋 nad tym czy dalej je bra膰.Nigdy nie by艂am za taka metoda antykoncepcji i zawsze przera偶a艂y mnie dzia艂ania uboczne takich tabletek.Chyba przestane je bra膰 bo mam dosy膰 ju偶 mojego z艂ego samopoczucia.Ca艂y czas tylko jem i nie jestem w stanie tego opanowa膰.Okropne uczucie.Na dodatek mam troszke niewyrozumialego meza w tych sprawach bo jak zawsze zaczynam ten temat to zbywa mnie m贸wiac 偶e przesadzam :( A mo偶e s膮 jakie艣 tabletki po kt贸rych mo偶na czu膰 si臋 lepiej ni偶 po novynette?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 alee
ja zazywam ale ciagle krwawie to nie jest okres tylko poprostu krew ale jakby rozcienczona to normalne? jestem w polowie pierwszego opakowania i to moje pierwsze tabletki czekam az przejdzie ale jest to krepujace i martwi膮ce

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 madziula89
Hej ja je bior臋 od dw贸ch dni i jak narazie jest ok. Mam pytanie czy stosujecie te偶 inne metody antykoncepcji stosuj膮c te tabletki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 marika86
DO ALEE: ja tez przy pierwszym opakowaniu mialam krwawienie ale przy drugim juz nie.Jest to normalne przy tych tabletkach.Przy drugim opakowaniu juz nie powinnas miec krwawienia.O tym powinien poinformowac Cie lekarz.A jak z Twoim samopoczuciem?bo ja mialam fatalne i przestalam je brac...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 madziula89
U mnie w dalszym ci膮gu jest ok

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 olgaxdx
czesc dziewczyny mam problem i chcia艂am si臋 was poradzi膰 bo zaczynam sie bardzo denerwowa膰;( biore novynette od maja jestem teraz z trakcie pi膮tego opakowania i nagle dosta艂am plamienia nie wiem co sie dzieje a wizyte u lekarza mam dopiero za kilka dni i nie moge jej przyspieszy膰 moze kt贸ra艣 z was mia艂a podobny problem prosze o odp jest to dla mnie bardzo wa偶ne!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc dziewczyny. mam 21 lat w maju zaczelam brac swoje pierwsze tabl.lekarz zalecil mi cilest.za bardzo narzekac na nie nie moge.cera lepsza(zawsze mialam bardzo sucha skore),ochota na sex byla moze nawet troche wieksza ale moze to byc dlatego ze po prostu mialam swiadomosc ze bez ryzyka moge uprawiac sex(nie wiem) suchosci brak.nawet przy pierwszym opakowaniu nie mialam nudnosci czy zawrotow glowy...po prostu akceptacja pzrez org 100%towa.jednak niestety zauwazylam jeden minus ich ale jednak dla mnie istotny.z wagi 59 wezslam na 67kg.konczy mi sie 5 opakowanie wiec w ciagu 5 miesiecy przytylam 8 kilo przy raczej nie zmienionym trybie zycia.troche mnie to przeraza bo naleze raczej do nizszych osob.czas na wizyte(skonczyly mi sie recepty).poszlam do innego gin pogadalam z nim o tym ze pzrytylam i ze moze przy okazji bym zmienila tabl.powiedzial mi ze kazda tabl horm powoduje wzrost apetytu z czego nawet mozemy sobie sprawy nie zdawac...i w efekcie ciagle cos podjadamy czy to tu czy tam cos sobie skubniemy wiec mozemy przytyc.oczywiscie przy jednych bardziej przy innych mniej.zaczol wypytywac sie mnie o rozne skutki uboczne to doszlam do tego ze jestem bardziej nerwowa i mam bardziej wrazliwe i bolace piersi ale jedynie przed miesiaczka niz wczesniej zanim zaczelam brac tabl cilest...lekarz chcial mi zapisac yasminelle lecz sa one dla mnie troche za drogie wiec zapisal mi novynette...troche sie martwie ze bedzie gorzej ale coz moze warto sprobowac moze beda lepsze.bede informowac.dzisiaj ostatnia tabl pozniej przerwa wiec pierwsza tabl wypada w przyszly piatek

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a prosze prosze...przeczytalam wlasnie ulotke ze lepiej przerwy nie robic.i tak jak dzisiaj biore ostatnia tak jutro mam wziac pierwsza.chyba ze moge pierwsza wpierswszy dzien miesiaczki czyli w pon ale wtedy bede mniej niby chroniona przez pierwszy listek...choc w sumie jak rozpoczyna sie branie tabl to tez sie bierze w pierwszy dzien miesiaczki i od pierwszej tabl jest sie chroniona...hmmm ale chyba nie bede ryzykowac i wezme jutro a poza tym nie bede wtedy miala okresu w tym miesiacu :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 olgaxdx
czesc dziewczyny mam problem i chcia艂am si臋 was poradzi膰 bo zaczynam sie bardzo denerwowa膰;( biore novynette od maja jestem teraz z trakcie pi膮tego opakowania i nagle dosta艂am plamienia nie wiem co sie dzieje a wizyte u lekarza mam dopiero za kilka dni i nie moge jej przyspieszy膰 moze kt贸ra艣 z was mia艂a podobny problem prosze o odp jest to dla mnie bardzo wa偶ne!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zzzzzzzzzzzzzzzzz
Hej mam pytanie czy opr贸cz tych tabletek jeszcze jako艣 si臋 zabezpieczacie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 stokroteeczka
Mam pytanie... tydzien temu zaczelam brac tabletki... kocha艂am si臋 z ch艂opakiem i p臋k艂a gumka jeszcze przed wytryskiem. Jest mo偶liwo艣膰 ze zasz艂am w ci膮偶e? od kt贸rego dnia jestem ju偶 w 100% zabezpieczona?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 stokroteeczka
Biore oczywiscie Novynette :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tez bym sie nie ba艂a na twoim miejscu ;) wiekszosc ginekologow twierdzi ze jest sie zabezpieczonym juz od 1 tabletki. a co do samych tabletek novynette... skuteczne s膮, bra艂am przez ok rok i w ciazy nie by艂am. jednak po odstawieniu zaczely sie problemy, z ktorymi mecze sie kolejny rok :0 (kiedys wczesniej bra艂am inne tabletki i nie bylo takich historii). okres rozregulowany, podwyzszona prolaktyna, cykle ponad 40 dni, okres jakby prawie go nie by艂o... niby dobrze bo nie m臋cze sie, ale zmiany hormonalne jakies mam. lecze sie duphastonem, oby pomog艂o. lekarka potwierdzi艂a ze to prawdopodobnie po tych tabletkach :0 co prawda kazdy organizm reaguje inaczej i inne 100 kobiet stosujcych Novynette nie bedzie mialo takiego problemu, ale mi sie niestety przytrafi艂o. ale nie strasze was i nie zniechecam do brania tych tabletek, bo swoja role spe艂niaj膮;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczyny napewno sa skuteczne ale obserwujcie swoje ogranizmy, zachowania... Ja bralam poltory roku i dopiiero teraz jak mam przerwe zauwazylam poprawe nastroju brak zawrotow glowy itp..... czeka mnie stos badan lacznie z okulista i mam nadzieje ze nowe tabletki nie beda mialy tych skutkow ubocznych Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 babeee
czesc koncze 2 opakowanie novenette i 3 tabletki przed przerwa wystapilo u mnie krwawienie a wydaje mi sie ze powinno byc wszystko wyregulowane co do tego ale nie znam sie na tym moze macie jekies doswiadczenia z tym zwiazane i mi doradzicie z gory dzieki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 julaa
hej! biore novynette juz rok. Niewiem jak to sie sta艂o ale zamiast 7 dniowej przerwy zrobi艂am sobie 10 dniowa przerwe- co w takim wypadku?? W czasie tej przrwy nie wsp贸艂zy艂am, dopiero w 1 tygodniu zazywania pigu艂ek....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Natka Szmatka
Cze艣膰 Dziewczyny :) w艂a艣nie skonczy艂am pierwsze opakowanie tych tableteczek :) ka偶dy organizm jest inny, ka偶dy reaguje inaczej... dla mnie akurat te pigu艂ki s膮 oki :) nie tyje ;)(zreszt膮 ty膰 mo偶na po wszystkim... a dobrze "zwali膰' to na tabletki) mo偶e nawet schudne bo odesz艂a mnie ochota na s艂odycze ;) co do cery.. to poczekam, bo to dzia艂a po 3 opakowaniu pono膰, moje libido .. ro艣nie z dnia na dzie艅 ;) hi hi hi ;) humorki mam mniejsze ;) POLECAM POLECAM :) ca艂usy dziewczyny :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 karolkaaaa
he jdziewcz臋ta. mam taki ma艂y problem.. w czasie 7 dniowej przerwy mi sie przychorowa艂o, bra艂am troche lekow zmniejszaj膮cych dzia艂anie tabletek... i do tego w trakcie wsp贸艂zycia, ale jeszcze przed wytryskiem, p臋k艂a gumka, bo zabezpieczamy sie dodatkowo.. myslicie, 偶e mam powody do zmartiwe艅? jutro powinnam rozpocz膮膰 nowe opakowanie...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
-> Natka Szmatka -> napisalas ze co do cery bedziesz czekala na efekty, a pomyslalas o tym ze skutki uboczne np tycie o ktorym wspomnialas tez nie pojawiaja sie od razu...... no niestety ja bralam je przez poltory roku wszystko bylo okale zauwazylam cos niepokojaceg, i co... jednak jestem grubsza (hormony zazwyczaj wzmagaja apetyt to akurat powiedzial mi lekarz) ale wypadanie wlosow zawroty glowy nie sa niczym przyjemnym wiec radze obserwowac swoj organizm i nawet drobiazgi zglaszac lekarzowi. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Yukka
Ja bior臋 ju偶 5 opakowanie i jestem z nich zadowolona. Przy pierwszym wyst臋powa艂o plamienie, ale to nawet jest uwzgl臋dnione w ulotce. Og贸lnie nie zauwa偶y艂am r贸偶nicy poza 2 rzeczami- poprawi艂a mi si臋 cera i, w ko艅cu, nie zwijam si臋 z b贸lu przy okresie (kt贸ry wyst臋puje prawie co do godziny ;-)). Og贸lnie jestem baaaaardzo zadowolona. Moja lekarka m贸wi艂a, aby przez pierwszy tydzie艅 brania pigu艂ek zabezpiecza膰 si臋 dla pewno艣ci.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kisia 24
czesc dziewczyny mam problem boostatnio zapomnia艂am wziasc tabletki z ostatnich siedmiu wiec ja pomine艂am i zrobi艂am sobie przerwe bo sie pyta艂am lekarza tylko ze okres powinnam dostac po 3 dniach czyli mniej wiecej w sobote a dzisiaj jest poniedzia艂ek i go nie ma a po pominieciu tej tabletki nie wsp贸lzy艂am robi艂am testy ciazowe i wysz艂y negatywnie wiec nie wiem moze kt贸ras mia艂a cos takiego?????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a ja wlasnie juz biore tabl te 2i pol tyg....jak pisalam wczesniej przeszlam z cilestu dobrze sie czulam nawet bardzo....ale powiem ze teraz jeszcze lepiej.czuje jednak roznice w zmeczeniu....moj facet wstaje wczesnie do pracy a ja zazwyczaj po jego wyjsciu juz nie moge zasnac...i tak w czasie brania cilestu o godz 16 zawsze mialam kryzys w pracy i trzeba bylo pic kawe a pozniej chwile juz po22 bylam zmeczona...dopiero teraz zauwazylam ze takie cos mialam bo jak zaczelam brac te tabl to mam wiecej sil i energii i brak takiego zmeczenia...narazie same plusy...choc moj facet mowi ze mam jeszce wieksze libido...no i dla niego to jz nie taki plus bo i tak jego zdaniem moglam czasem za duzo :P...narazie ubocznych efektow brak:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a ja wlasnie juz biore tabl te 2i pol tyg....jak pisalam wczesniej przeszlam z cilestu dobrze sie czulam nawet bardzo....ale powiem ze teraz jeszcze lepiej.czuje jednak roznice w zmeczeniu....moj facet wstaje wczesnie do pracy a ja zazwyczaj po jego wyjsciu juz nie moge zasnac...i tak w czasie brania cilestu o godz 16 zawsze mialam kryzys w pracy i trzeba bylo pic kawe a pozniej chwile juz po22 bylam zmeczona...dopiero teraz zauwazylam ze takie cos mialam bo jak zaczelam brac te tabl to mam wiecej sil i energii i brak takiego zmeczenia...narazie same plusy...choc moj facet mowi ze mam jeszce wieksze libido...no i dla niego to jz nie taki plus bo i tak jego zdaniem moglam czasem za duzo :P...narazie ubocznych efektow brak:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mam pytanie czy kroras z Was oprocz brania tych tabletek pije herbatki odchudzaj膮ce badz tabletki zmniejszajace apetyt? czy wystepuja jakies interakcje w takim polaczeniu? za okolo tydzien zaczne brac novynette i nie wiem czy odstawic te tabletki na odchudzanie, chociaz wlasciwie one nie maja w skladzie zadnych hormonow, tylko suplementy diety bardziej. Sama nie wiem... pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mam pytanie czy kroras z Was oprocz brania tych tabletek pije herbatki odchudzaj膮ce badz tabletki zmniejszajace apetyt? czy wystepuja jakies interakcje w takim polaczeniu? za okolo tydzien zaczne brac novynette i nie wiem czy odstawic te tabletki na odchudzanie, chociaz wlasciwie one nie maja w skladzie zadnych hormonow, tylko suplementy diety bardziej. Sama nie wiem... pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×