Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość Nikula
hey, mam pytanie, od roku biore Yasmin - kiepsko go znosilam, utylam, bylam rozchwiana emocjonalnie i mialam bole glowy, dzis moja gin zapisala mi Novynette. Zapytalam ją o przerwę między jednymi tabletkami a drugimi - kazala dokonczyc opakowwanie Yasmin i zrobić 7 dni jak zwykle przerwy a potem zacząć brać Novynette. Tyle, że w ulotce do Novynette piszą ze w razie przejścia z jednych tabletek na Novynette to trzeba dokonczyc te pierwsze i nastepnego dnia wziąć pierwszą tabletkę Novynette. Nie wiem co robić. Kompletnie nie kumam tego bajania że jak się weźmie pierwszego dnia cyklu to jest się zabezpieczonym a jak piątego to już nie... kiedy powinnam zacząć brać NOvynette? Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blumadzialenka
Ja jak zmieniałam tabsy to bez zadenj przerwy tylko zaraz po skonczeniu ostatniego opakowania zaczelam brac tabletki z nowego.Ale jak twoja gin mowila ze masz zrobic inaczej to rob jak ona mowi, w koncu kobieta sie na tym zna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinchen
Witam :) jak wczesniej ktoras dziewczyna pisala o harmonecie...zawiera on podobna dawke hormonow do novynettu :) wiec problemu zadnego nie ma.ja lykalam harmonet przez 2 lata i bylo wszystko w porzadku jednak pozniej zaczely sie problemy z nieustajaca migrena. zmienilam tabletki na cilest- przytylam 10 kg w ciagu 4 miesiecy.dramat jak dla mnie. teraz lykam novynette i wszystko w porzadku.mam nadzieje ze schudne bo wiekszosc kolezanek ktore braly te tabletki schudlo... natomiast kolezanka przytyla po harmonecie 5 kg a po cilescie schudla.wszystko zalezne od indywidulanego organizmu jak widac...pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O.P
czy w ciagu tej 7 dniowej przerwy miedzy 21 dniami brania tabletek dzialaja normalnie? Czy mozna zajsc w ciaze? Bo ja juz jestem po pierwszym opakowaniu, nie mam zadnych skutkow ubocznych, ale juz 4 dzien spoznia mi sie okres...robilam test w dzien po tym kiedy powinnam otrzymac miesiaczke i wyszedl negatywny (no tylko z tymi testami to tez nigdy do konca nie wiadomo) wiec troche sie obawiam. I czy te tabletki moga opoznic okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O.P
aha i jeszcze jedno. Po zakonczeniu 1 opakowania mialam slabe plamienia, podczas przyjmowania tabletek od czasu do czasu rowniez pojawilo sie jakies plamienie..ale w 3 dniu przerwy siedmiodniowej przestalam plamic i okres nie pojawil mi sie do teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusssia
hejka! jeśli hodzi o jasmin to urosł mi biust, nic nie przytylam :D byłam zadowolona, zmienilam je na tansze... teraz biore novynette... na innym forum dziewczyny mowily ze sa strasznie drogie. u mnie w Olsztynie kosztuja tylko 20 zl. czy ceny moga się aż tak roznic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata1008
witam. ja w piątek skończę brać 3 opakowanie novynette, to moje pierwsze tabletki. Nie przytyłam, ale podobnie jak niektóre z Was czuje sie wypompowana ale dopiero po 11 tabletce aż do \"okresu\" i jestem trochę płaczliwa po nich, ale jak to powiedział mój lekarz powinno minąć. Mam jednak pytanie... przy tym opakowaniu co teraz biorę , przy 15 tabletce dostałam plamienia, następnego dnia tez je miałam i następnego i wczoraj poszłam do lekarza, powiedział ze tak może sie zdarzyć, ale dzisiaj sie ono nasiliło, jestem ciekawa czy któraś z Was miała taka sytuacje i dokładnie ile trwały te plamienia... za tydzień powinnam dostać tzw \'krwawienie z odstawienia\" a tu cały czas plamie i plamie ... i to mocniej. jak któraś miała podobna sytuacje to niech napisze jak to przebiegało...może trzeba zmienić pigułki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolcia...
Witam! Mi lekarz przepisał te tabletki na zbicie torbiela z prawego jajnika...czy któras z Was używała je z tego samego powodu co i ja i czy to pomogło?? Ogólnie nie mam na co narzekac..biore juz 2 opakowanie i wszystko jest tak jak bylo przedtem. nie przytylam, zadnych bółów ani nieczego..jestem bardzo zadowolona z tych tabletek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieha182
Witam, Wzięłam dzisiaj 12 tabletkę z pierwszego opakowania i półtorej godziny po jej zażyciu i po zjedzeniu kolacji dostałam biegunki. czy to może wpłynąć na osłabienie antykoncepcji? i na jaki okres? czy jak jutro wezmę następną tabletkę to antykoncepcja będzie podtrzymana? Bardzo proszę o szybką pomoc. :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagduchaP
Z tego co wiem biegunka ma wpływ, przeczytaj dokładnie ulotke tam na pewno jest cos na ten temat napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieha182
Hej, ale w ulotce jest tylko napisane że jeżeli przez następne 36 godzin występuje biegunka to trzeba odstawić tabletki i iść znowu do ginekologa. ale ja dostałam tak jednorazowo półtorej godziny po zażyciu tabletki.. i w ulotce nic nie pisze na ten temat. Czy w takim wypadku antykoncepcja jest zaburzona przez następny konkretny okres 5 lub 7 dni i trzeba sie dodatkowo zabezpieczać, czy zdążyło się już na tyle wchłonąć że antykoncepcja się nie osłabiła na tyle i wystarczy po prostu wziąć następną tabletkę o ustalonej porze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000-100t
Hej dziewczynki znowu mam problem pomózcie mi! jak biore tabletki 17 a ostatnio przez jakis tydzien zdaza mi sie brac miedzy 17 a 18 a dzis nawet wziełam o 18:16 i współzyje z chłopakiem do konca to czy moge sie denerwowac ze zajde w ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000-100t
chodzi mi o godzine ze biore ostatnio troszke o nieregularnych porach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieha182
Dziewczyny, dzisiaj sprawdziłam dokładnie na blistrze i pozostało mi 4 tabletki do końca 1 opakowania. Zastanawia mnie bardzo intensywnie pewien fakt: Jeżeli wczoraj 1,5 godziny po wzięciu tabletki dostałam małego rozwolnienia.. to czy to wpłynie na osłabienie antykoncepcji? czytałam tu na forum że chyba 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać w takim wypadku...ale co jeżeli zostały mi tylko 4 tabletki a potem 7 dni przerwy? w ulotce pisze że te 7 dni przerwy też jest zabezpieczone i można się kochać...więc wychodzi na to że teraz przez najbliższe 10 dni muszę się dodatkowo zabezpieczać jeżeli dobrze to rozumiem.... A wraz z nowym pełne bezpieczeństwo wroci? czy przez całe 2 opakowanie w takim wypadku będę się musiała dodatkowo zabezpieczać? Proszę was o bardzo o pomoc, nie potrafię tego za bardzo zrozumieć....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000-100t
agnieha182 Niemartw sie jezeli to było małe rozwolnienie i niepowtazało sie to niemasz sie czym przejmowac tez tak miałam przy 1 opakowaniu zdazało sie ze mnie "czysciło" nie uzywałam dodatkowych zabezpieczen i jak narazie w ciązy niejestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okardxjhvj
1000-100 t. a zabezpieczasz sie mimo to, tez w innym sposob??? mimo tej niewielkiej biegunki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1000-1000t
okardxjhvj nie juz niemam biegunki miałam przy 1 opakowaniu teraz to zadkoscia ale nie zabezpieczałam sie dodatkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem zadowolona
ja wlasnie zaczelam je brac po raz 2gi :) i jestem zadowolona wczesniej bralam przez rok wszystko jak w zegarku zero problemow jakis tyc pryszczy czy czego kolwiek co z tego wiem sa to jedne z niewielu ktore zawieraja najnizsza dawke hormonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana88
no widze ze wiekszosci pasuja te tabletki...biore je juz pol roku i wlasnie jutro chce isc do ginekologga zeby przepisal mi inne. przez pol roku przytylam 5 kg. nie mowiac juz o biuscie !!!!!!!!!ktory strasznie mi urosl nie moge sie zmiescic w zadna letnia bluzke ... sama w to nie moge uwierzyc ale kupilam nowy stanik 3 tygodnie temu a juz jest za maly!!!! :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jainnakobieta
Czesc dziewczyny, prosze Was o rade. Mam problem. Wyjechałam na majówkę i zapomniałam tabletek, do tego momentu czyli 30.04 wzielam tylko 12. W sobote, jak juz 4 dni nie bralam tabletek zaczal mi sie okres i nie wiem czy organizm potraktowal to jako przerwe 7-dniowa czy jako odstawienie w ogole tabsow. Na ulotce od Novynette jest napisane ze moge zaczac 1 lub 5 dnia cyklu, ale 1 dzien juz odpada bo nie mialam przy sobie tabletek. Teraz nie wiem kiedy mam wziac, tego 5 dnia zaczynajac nowe opanowanie czy normalnie jak skonczy sie 7 dni przerwy czyli 8 dnia? nie mam pojecia co robic, jak mam w tej sytuacji wziac tabletki? Prosze napiszcie mi co myslicie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghruisgt
weź 5 tego dnia :)) a najlepiej idź do ginekologa i sie dowiedz... bo jakbys źle zrobila konsekwencje moga byc powazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinaya
Witajcie, Ja właśnie wczoraj byłam u ginekologa i przepisał mi Novynette. Mam 19 lat i szczerze mówiąc wcześniej z mężem zabezpieczaliśmy się prezerwatywami; są to moje pierwsze tabletki w życiu, tak czytam to forum, widzę że zawierają małą dawke hormonów, hm po przeczytaniu ulotki najbardziej boje się tych biegunek...I tycia; aczkolwiek nie ponarzekam na większy biust ;) .Na szczęście zawsze mogę zadzwonić do ginekologa... Bardzo przepraszam iż wiele Wam tu niepomogę, a raczej sama mogę zapytać, ale bardzo mądrze piszecie, zaciekawiło mnie to...Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guciola
Czy którejś z was zatrzymał się okres przez te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy ja mam maly problem
ja mma maly problem niby wszystko oka ale 12 dzien mam jakby brazowawa wydzieline i nie iwem co i jak zaczelam je brac dopiero o co kaman dziewczyny ? z dnia na dzien coraz mnie ale kurcze jest! pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desiree9
do yyy ja mam maly problem. Skoromasz plamienia to powinnas isc do ginekologa. Ja tak mialam i okazalo sie ze mialam za słabe tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kucaj w lesie
Hej dziewczyny. Chcialabym poprosić gina o te tabsy ale... Jak się czyta ich nazwę? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna.z.mokrą.głową
ja mam pytanie odnośnie ulotki. jest w niej napisane, że\" \"Pierwszą tabletką należy przyjąć pierwszego dnia cyklu lub, jeśli miesiączka już się rozpoczęła, piątego dnia cyklu\" Dziś dostałam miesiączki. To oznacza, że mam wziąć tabletkę dzisiaj? odczekanie do piątego dnia tyczy sie tylko takiej sytuacji, jeśli \'przegapiło się\' pierwszy dzień i o takie rozpoczęcie im chodzi w ulotce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinaya
19:05 nie kucaj w lesie "Nowynet" :) 14:03 panna.z.mokrą.głową Powinnaś wziąć w I dniu miesiączki. W V dniu to dla "zapominalskich", trzeba się zabezpieczać jeszcze inną formą antykoncepcji, rzecz jasna przez pierwszy miesiąc i tak trzeba korzystać dodatkowo z innej formy antykoncepcji gdyż organizm przyzwyczaja się do hormonów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMÓZCIE PROSZE
hej. pomozcie dziewczyny. mam pewien poblem. Biore tabletki o 21 a wczoraj nie zadzwonil mi telefon i zapomnialam wzasc tabletke, ale nastepnego dnia tzn dzisiaj wzielam normalnie. Powiedzcie mi czy jestem w 100% zabezpieczona, po jakim czasie moge sie normalnie bez obaw kochac? chcialam yjechac za 2 tygodnie i nie wiem czy bede sie mogla kochac normalnie bez zmartwien. pozdraiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×