Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość obłoczek malutki
Bidortaa... a czy Ty myślisz, że wszyscy ludzie są tacy niedomyślni jak Ty? I trzeba ich prosić o zwolnienie miejsca?? Zaskocze Cię! Jest dużo życzliwych ludzi, którym do glowy nawet by nie przyszlo to, zeby ich prosić o pomoc... A Tobie życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam świeży przykład, dokładnie sprzed 2 godzin. Byłam w przychodni na pobraniu krwi. Kolejka długaśna: mamy z dziećmi, 2 ciężarne (w tym ja), kobiety w wieku 30-40 lat. Myślę sobie: \"wpychac się nie będę, poczekam na swoją kolej\". Ciężarna stojąca obok mnie nie wytrzymała i wepchnęła się (spojrzałam na nią krzywo, w końcu też w ciąży jestem, a nie zrobiłam tego, co ona), ale pałę przegięła wyszpachlowana paniusia bliska pięćdziesiątki. Wepchnęła się się bezpośrednio przede mną. I co nie ma chamstwa? Szkoda tylko, że i ciężarne też miewają takie zachowania, a może to życiowa mądrość, a ja jestem naiwna? W kolejce kwitłam 65 minut, laska pewnie w tym czasie do domu dotarła. Ale cóż zachowałam stoicki spokój, po co mam denerwować siebie, a tym samym dziecko. Pokwitłam, omal nie zakwitłam i wróciłam spokojnie do pracy (dobrze, ze nie autobusem, a autkiem, bo kto wie, co jeszcze dzisiaj zobaczyłabym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkat
trzy razy byłam w ciąży i tylko dwa razy ustąpiono mi miejsce w autobusie, nie mówiąc o kolejkach. Natomiast kiedy miałam przy sobie wózek, nikt nigdy nie pomógł mi wejść do autobusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane,chamstwo było i będzie,szkoda naszych nerwóe.Ja obecnie jestem w trzeciej ciąży ,jest to 11 tydzień i niestety nie czuję się najlepiej.Gdy byłam ostatnio z dwójką dzieci w szpitalubo musiałam dać krew syna do badania było kilka kobiet z wysoką ciążą i oczywiście ogromna kolejka.Pielęgniarka która rejestrowała jest moją znajomą,ale nie przeszło mi nawet przez myśl aby ją poprosić o pomoc wejścia wcześniej,bo chyba umarłabym ze wstydu.Stojąc sobie tak w tej kolejce szarpiąc się od czasu do czasu z młodszym synem poczułam że coś się ze mną zaczyna dziać,nie dość że byłoi mi n9edobrze to rónież słabo,ale nadal satałam w tej kolejce bo były kobiety w widocznej ciąży,ale wkońcu podeszła do mnie znajoma i wprowadziła mnie bez kolejki.Nawet sobie nie wyobrażacie jak sie czułam głupio ale z drugiej strony cieszyłam się że moge z tamtąd wyjść i odetchnąć.Strasznie się bałam że zasłabnę i narobię bigosu.Staram się unikać takich sytuacji i jak nie muszę to nie wychodzę,czekam na lepsze dni.A jeśli chodzi o becikowe to ja uważam że jak najbardziej trzeba z tego korzystać.Ja będę miała wszystko,wózek ,łóżeczko,jeszcze po młodszym synie,ładne i nie zniszczone,więc taka gotówka bardzo mi się przyda na inne wydatki.Nawet gdyby młoda mama miała kupić sobie za to nowy wózek,to co z tego,będzie miała o jeden wydatek mniej.Jeśli kogoś stać to nie musi o to zabiegać,ale ja nie mam zamiaru im popuścić i z wielką przyjemnością wezmę te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko jedyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia 33 racja co do becikowego - jest to korzystac trzeba. Ale przyznam ze nasz obecny rzad wogole nie mysli. 2000 dla tych najbiedniejszych. Napewno sie im przyda ale slyszalam juz o wielu przypadkach ze ludzie \"robia\" sobie dzieci dla 2 tysiecy. I az przykro mi sie robi. Bo zdaje sobie sprawe ze te dzieci pozniej moga nie miec za co jesc bo rodzice nie maja na to albo tez pija. my planowalismy nasze malenstwo. roznica miedzy 1 a 2 bedzie dwa latka i oto chodzilo. Mam za co nakarmic dzieci, za co ubrac i za becikowe faktycznie kupie wozek i z tego faktu sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ładnie
Nie jestem Compakt, mam lepsze rzeczy do roboty niż wysiadywanie na kafe cały dzień. Szkoda, ze ty nie. A twoje wypowiedzi na tym topiku sa jednymi z bardziej chamskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli moje podatki na wozki
dla obcych dzieciaków idą. Fajnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kljjk
Skończmy ten temat: cham zawsze pozostanie chamem ,czlowiek kulturalny czlowiekiem na poziomie.Myslę że to doskonala puenta tej dyskusji. A każdy pozostałą część niech dopowie sobie sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
Ale wy jestesie durnoty>Chyba wszystkie myslicie łozyskiem Co bedzie jak je wydalicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystys
czyli moje podatki na wozki -kiedys te obce dzieciaki beda pracowac na twoja emeryture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
A słyszałyscie kiedys o polu elektromagnetycznym które wytwarzaja monitory? Wypad o kompów! Na fotel i cwiczyc mięśnie Koegla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli moje podatki na wozki
Obce dzieciaki na moją emeryturę pracować na pewno nie będą. Może na swoich rodziców. Ja mam dwoje dzieci "przedbecikowych" i mam za co płacić na III filar. Jeżeli ktoś mi "da" na stare lata to moje własne dzieci, którym wózki kupiłam za swoje pieniądze, nie wasze ani waszych rodziców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
* pole magnetyczne Fizyka / Elektromagnetyzm / pole magnetyczne Pole magnetyczne Pole magnetyczne jest to pole wywołane przez poruszające się ładunki elektryczne i charakteryzuje się tym, że na poruszające się w nim naładowane ciała lub cząstki elementarne działa siła. Z Z polem tym, podobnie jak z polem elektrycznym mamy praktycznie cały czas do czynienia. Jednym z podstawowych źródeł pola magnetycznego jest Ziemia, która wytwarza pole o natężeniu od 0,1 mT do 1 mT. Człowiek jest do niego przystosowany. Istniej nawet hipoteza, że pozbawienie organizmu obecności tego pola może być przyczyną zachorowań., Takie warunki mogą wystąpić we wnętrzu metalowego kadłuba statku, jeśli marynarz przebywa w nim wiele miesięcy. Także w ubraniach i skafandrach astronautów amerykańskich zaszywa się magnesy w celu zapewnienia stymulacji polem magnetycznym. Należy zaznaczyć, że pole magnetyczne przenika przez ciało człowieka i aby chronić się przed nim należałoby budować skomplikowane i drogie ekrany z materiałów ferromagnetycznych (np. żelazo). Jest to praktycznie niewykonalne. Pole magnetyczne pochodzi od wielu urządzeń domowych, takich jak pralka, lodówka, komputer, elektryczny pociąg, linie wysokiego napięcia, kable. Dlatego nie jesteśmy w stanie się od niego uchronić. W jaki sposób pole magnetyczne działa na organizm?  Stałe pole magnetyczne - słabe pola stwarzają niebezpieczeństwo generacji w implantach znacznych sił translacyjnych i skręcających. Pola silniejsze mogą zaburzać pracę rozruszników serca.  Pulsujące pole magnetyczne pobudza ruchy ładunków elektrycznych, a więc także jonów w organizmie. Efekty działania pulsującego pola magnetycznego to, zatem aktywizacja procesów biochemicznych, a więc lepszy metabolizm na poziomie komórek, tkanek i narządów. Ponieważ działanie pola zaczyna się na poziomie molekularnym dotyka pierwotnych przyczyn wszelkich niesprawności i chorób.  Wielka zaleta pola magnetycznego to jego przenikalność - przechodzi przez cały organizm wpływając na wszystkie rodzaje tkanek  Powoduje wzbudzanie atomów i cząsteczek, a także duże zmiany na poziomie atomowym. Zwiększa aktywność cząsteczek i przyspiesza metabolizm komórek. Poza tym rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza krzepliwość krwi oraz zdolność płytek krwi do zlepiania się i zwiększa wychwytywanie tlenu.  Zmienne pole magnetyczne przyspiesza gojenie się tkanki kostnej i jest szczególnie przydatne w tzw. złamaniach rzekomych, a także wtedy, gdy kość nie zrasta się w normalnym terminie.  Stałe pole magnetyczne wpływa bardzo korzystnie na gojenie się ran Czy pole magnetyczne szkodzi? W zależności od rodzaju pole magnetyczne może działać korzystnie – jest to pole o biegunie północnym - ujemne zwiększa dopływ tlenu, zasadowość tkanek, przyspiesza metabolizm oraz umożliwia relaksację. Przeciwne działanie wykazuje pole o biegunie południowym – dodatnie, czyli powoduje zakwaszanie komórek oraz zmniejsza wychwytanie tlenu, a także powoduje stres. Według badań przeprowadzonych w Polsce i Stanach Zjednoczonych pole magnetyczne może wpływać na występowanie pewnych chorób, także nowotworów. Badania wykazały również, że ryzyko wystąpienia nowotworów krwi u dzieci mieszkających w sąsiedztwie linii wysokiego napięcia oraz transformatorów jest dwa razy większe niż u dzieci mieszkających z dala od tego typu urządzeń. Naukowcy zauważyli, że choroba ta może się ujawniać w dalszych pokoleniach. Z drugiej jednak strony znajdujemy leczniczy wpływ pola magnetycznego na organizm. Obecnie pole to znalazło szerokie zastosowanie w medycynie konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Zmienne pola magnetyczne znalazły zastosowanie w terapii, w specjalizacji medycyny fizykalnej. Istnieją dwa działy medyczne wykorzystujące to pole: magnetoterapia oraz magnetostymulacja rozróżniamy je na podstawie parametrów fizycznych wykorzystywanych pól. Magnetoterapia jak i magnetostymulacja ma działanie: ▪ Przyspiesza proces utylizacji tlenu, a ▪ Powoduje wzrost procesów oddychania tkankowego. ▪ Naczyniorozszerzające i naczyniotwórcze ▪ Nasila proces regeneracji tkanek miękkich ▪ Przyspieszenie procesu tworzenia zrostu kostnego w stawach rzekomych. ▪ Przeciwzapalne ▪ Przeciwobrzękowe ▪ Przeciwbólowe Efekty uboczne występujące podczas stosowanie zmiennych pól magnetycznych • uczucie ciepła, • możliwość wystąpienia zaburzeń snu, zwłaszcza u osób starszych, • możliwość wystąpienia rozdrażnienia, • możliwość wystąpienia zaburzeń koncentracji. . Ciekawostka Telefon komórkowy jest źródłem silnego pola elektromagnetycznego, pracują na częstotliwościach od 900Mhz do nawet 1800MHz. Podczas rozmowy fale elektromagnetyczne podobne do promieniowanie mikrofalowego powodują nagrzanie naszej głowy. Jednocześnie w mózgu zmienia się zawartość melatoniny – hormonu wydzielanego przez szyszynkę, odpowiedzialnego m.in. za sen i czuwanie, a także wzrasta przepuszczalność błon komórek nerwowych dla jonów wapnia. Po zakończeniu rozmowy efekty te ustępują. W wyniku badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii udowodniono, że nadmierne przegrzanie tkanek powoduje wzrost wydzielania substancji rakotwórczych, które w normalnych warunkach wydzielają się znacznie wolniej. Również badania te wykazały, że przerzuty nowotworowe mają tendencję do nasilania się pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez telefony komórkowe. Osoby posiadające rozrusznik serca powinny unikać przebywania w silnych polach elektromagnetycznych. Szczególnie niebezpieczne mogą się okazać telefony komórkowe, których sygnały mają składowe częstotliwościowe mogące stymulować wadliwą pracę serca. Rozrusznik wytrzymuje, co prawda duże natężenia (rzędu 200 V/m), lecz przewód łączący go z sercem ma kilkadziesiąt cm i działa jak antena odbiorcza, w której mogą indukować się przebiegi zakłócające pracę serca. Silne pole magnetyczne może doprowadzić do zmiany programu pracy rozrusznika. Telefony komórkowe mogą zakłócać pracę rozruszników, jeśli znajdują się w odległości mniejszej niż 20 cm. Komórek nie powinno się nosić na wysokości serca, a w czasie rozmowy przykładać je do ucha po przeciwnej stronie wszczepionego stymulatora. Silnych pól elektromagnetycznych powinny też unikać osoby z wszczepionymi metalowymi protezami np. kości, gdyż powstałe w metalu prądy wirowe mogą doprowadzić do lokalnego wzrostu temperatury tkanek i poparzeń. Co to jest smog elektromagnetyczny? Jest to mieszanina pól elektromagnetycznych, inaczej mówiąc jest to nakładanie się na siebie tych pól) o różnych częstotliwościach i mocach. Środowisko, w którym żyjemy w ciągu ostatnich dziesięcioleci uległo szerokim zmianom. W związku, z czym wciąż wzrasta liczba generatorów smogu elektromagnetycznego. Każde pracujące urządzenie wytwarza elektryczne wytwarza pole, nawet, gdy się je wyłączy. Według naukowców szkodliwość smogu elektromagnetycznego dorównuje sumie wszystkich pozostałych czynników powodujących degradację środowiska i nas samych, a zatem toksyn, chemizacji naszego życia, hałasu i stresu. Twierdzą też oni, iż w ostatnim półwieczu to właśnie smog elektromagnetyczny odpowiada za większość tzw. chorób cywilizacyjnych, za wzrost liczby chorób nowotworowych czy też spadek wydolności immunologicznej. Jest to tym większe zagrożenie, że nie czujemy przenikających nas ciągle fal elektromagnetycznych, widzimy tylko ich późne efekty. Komórki Centralnego Układu Nerwowego są bardzo wrażliwe na fale elektromagnetyczne, które np.: u dzieci mogą powodować wzrost agresywności oraz kłopoty z zapamiętywaniem. Pole elektromagnetyczne może wywoływać: • zaburzenia snu, • bóle głowy, • brak możliwości skupienia, • pogorszenie wzroku, • zmiana ciśnienia krwi, • zmęczenie nieadekwatne do wysiłku (objaw często występujący u dzieci i młodzieży), • zmiany obrazu krwi (zachwianie stosunku białych i czerwonych ciałek krwi), • zmiany poziomu hormonów, • rozregulowanie cyklu menstruacyjnego, • możliwość częstszych poronień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
Pole elektromagnetyczne może wywoływać: • zaburzenia snu, • bóle głowy, • brak możliwości skupienia, • pogorszenie wzroku, • zmiana ciśnienia krwi, • zmęczenie nieadekwatne do wysiłku (objaw często występujący u dzieci i młodzieży), • zmiany obrazu krwi (zachwianie stosunku białych i czerwonych ciałek krwi), • zmiany poziomu hormonów, • rozregulowanie cyklu menstruacyjnego, • możliwość częstszych poronień. Podsumowanie W związku z tym, iż nie jesteśmy w stanie ograniczyć działania na nasz organizm pola elektrycznego, magnetycznego, elektromagnetycznego powinniśmy w jakiś sposób starać się go unikać , jeśli natężenie jest zbyt wysokie. Dlatego ważne jest przestrzeganie kilku zasad:  ograniczenie oglądanie telewizji, pracy przy komputerze, w odległości równej ośmiokrotnej przekątnej ekranu  Monitory komputerowe i odbiorniki TV należy ustawiać w taki sposób, aby z tyłu obudowy nie znajdowali się ludzie (fotele, łóżka za ścianą z telewizorem, stanowiska pracy).  Należy ograniczyć rozmowy z radiotelefonów i łączność służbową przez telefony komórkowe i radiotelefony należy ograniczyć do niezbędnego minimum, a jeżeli istnieje możliwość skorzystania z telefonu stacjonarnego  Należy częściej korzystać z zestawu głośnomówiącgo w samochodzie  Unikać przebywania w miejscu pracy urządzenia np. wychodzić, gdy jest włączona mikrofalówka  Starać się nie korzystać z kilku urządzeń jednocześnie Notatka Pole elektromagnetyczne może wywoływać: • zaburzenia snu, • bóle głowy, • brak możliwości skupienia, • pogorszenie wzroku, • zmiana ciśnienia krwi, • zmęczenie nieadekwatne do wysiłku (objaw często występujący u dzieci i młodzieży), • zmiany obrazu krwi (zachwianie stosunku białych i czerwonych ciałek krwi), • zmiany poziomu hormonów, • rozregulowanie cyklu menstruacyjnego, • możliwość częstszych poronień. mieszanina pól elektromagnetycznych, inaczej mówiąc jest to nakładanie się na siebie tych pól) o różnych częstotliwościach i mocach. Smug elektromagnetyczny - mieszanina pól elektromagnetycznych, inaczej mówiąc jest to nakładanie się na siebie tych pól o różnych częstotliwościach i mocach. W zależności od rodzaju pole magnetyczne może działać korzystnie – jest to pole o biegunie północnym - ujemne zwiększa dopływ tlenu, zasadowość tkanek, przyspiesza metabolizm oraz umożliwia relaksację. Przeciwne działanie wykazuje pole o biegunie południowym – dodatnie, czyli powoduje zakwaszanie komórek oraz zmniejsza wychwytanie tlenu, a także powoduje stres. 23.08.2006 :: [ ola ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
Zakumały o co toczy sie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystys
czyli moje podatki na wozki -uwazaj bo się przejedziesz na własnych dzieciach jesli zbyt mocno wierzysz w ich sponsoring na emeryturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obłoczek malutki
compact... ty sie czujesz gorzej niż myślałam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
A ty myslisz? NIc na to nie wskazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli moje podatki na wozki
krystys za to na twoich dzieciach się "nie przejade"? :D :D Rozbawiasz mnie naprawdę! Co mam zrobić ze swoimi - podusić?? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystys
czyli moje podatki na wozki -a ja powiedziałam,ze mam dzieci?to czytaj ze zrozumieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli moje podatki na wozki
I błagam kobietko czytaj ze zrozumieniem. Ja nie potrzebuję łaski od swoich dzieci ani tym bardziej twoich. Sama zapewaniam sobie emeryturę. Rany! Ale zerowe myślenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obłoczek malutki
compact... swoje zdanie już powiedziałeś nic tutaj po Tobie... proponuję porozwiązywać Sudoku, zamiast zajmować się kopiuj - wklej polem magnetycznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
wkleic ci link o miesnich Koegla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
Zastanawia mnie jak ciezarna moze przebywac non stop przy kompie Co na to tatusiowie?Czy zalezy wam na zdrowiu dzieci czytez brzuch potrzebny wam tylko po to by usiasc w tramwaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś się zdaje obraził za to, że napisałam, że osoby w wieku około 40-tki siedzą, jakby im dupy powrastały w siedzenie. Na litośc boską, przecież to logiczne, że każdy może mieć problem ze zdowiem, czy to nastolatek, czy osoba w wieku 40-tu lat. W mojej wypowiedzi chodziło mi raczej o to, że wiele razy widziałąm nastolatków, ochoczo zrywających się z siedzeń i ustepujących miejsca staruszkowi czy pani z brzuszkiem, natomiast osoby w średnim wieku z reguły udają, że niczego nie widzą. I często gęsto sa to osoby ubrane bardzo eleganckie, czytające książki po angielsaku lub gadające przez komórke na temat bardzo ważnych interesów - tyle, że jak autobus czy tramwaj się zatrzymuje, taka osoba zrywa się niczym sprinter i raźno biegnie do wyjścia. Niestety, osoby w wieku około 40-tki są, według moich obserwacji, najmniej kulturalne. Bo jakoś nie wierzę, że wszystkie osoby w tym wieku sa chore na kręgosłup albo na nogi. A obrażac tych, którzy są przewlekle chorzy, ale tego po nich nie widać, nie miałam zamiaru. I z całym szacunkiem, ale jeśli w pełni zdrowa osoba siedzi, podczas gdy obok słania się staruszek czy pani z brzuszkiem, to ma dupę. Jeśli ktoś poczuje sie tym stwierdzeniem urażony, to znaczy, że sam zalicza sie do wspomnianej wyżej kategorii - zdrowych i mających słabszych gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
W przyszłosci waz słowa aggi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A konkretnie co Ci się, compact, w mojej wypowiedzi nie podoba? To, że zdrowa osoba siedzi sobie spokojnie, podczas gdy ktoś słabszy stoi obok i się słania? Byłam nauczona, że starszym bądź tym, którzy sa od nas słabsi, nalezy się pomoc. Mnie też wiele razy ktoś pomógł zupełnie bezinteresowanie i może dlatego ja sama nie mam problemu z wczuciem się w sytuacje drugiej osoby i w okazaniu zwykłej ludzkiej życzliwości. Dla mnie prawo ciężarnej do przepuszczenia w kolejce czy ustapienia miejsca jest oczywiste i nie podlega dyskusji. O co Wam chodzi, ludzie? Czy naprawdę jesteście tacy bezduszni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarna
Cos mnie trafia jak czytam Wasze wypowiedzi.Nie moge przeczytac ich wszystkich b ochyba bym wyszla z siebie przez nerwy.Jestem w ciazy i w glowie mi sie nie miesci tak chamskie podejscie wielu ludzi na tym forum.Rany skad w Was tyle zlosci na wszystko i wszystkich?? I to wypowiadaja sie mamy ktore juz maja dzieci i dizwne ze rosnie nam jeszcze bardziej chamskie spoleczenstwo.Nie ma sie co dziwic jak jest wychowywane przez takie "cudne" mamusie.Gdzie zasady zyczliwych ludzi??Ja ne pewna nie bedziemy z mezem wychowywac swoich dzieci w mysl zasady "tobie sie nalezy dzieciaku wszystko!!"Puknijcie sie wstretne kobiety i nie miejcie dzieci bo tylko psujecie nimi powietrze w i tak juz pokreconej Polsce. Pozdrawiam wyrozumialych i zyczliwych Ustepujacych miejsce i kobietom w ciazy i innym potrzebujacym. :-):-):-) Złość rodzi złość!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×