Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość Nat_xD
Choc tez prawda ze jesli bardzo zle sie czuje to nie powinna wychodzic na miasto, jezdzic autobusami , gdyz tak jak pisałam wczesniej ma rodzine ktora zdecydowanie powinna pomagac w takich sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROR ciesz się że nie jeździsz ale nie każda ciężarna ma do dyspozycji auto to czym ma podróżować ?kulac sie na drugi koniec miasta do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto wczesniej napisal "zapominają tu co niektórzy że nie każda przyszła mama i odpowiedzialny za to tatuś ... ma samochód ..." ;-) bardzo mnie to ubawilo - pewnie ze zapominaja - no trudno zeby sobie takimi blahostkami pamiec obarczac ;-) a jak ktos nie ma samochodu - jego sprawa ;-) co kto lubi i jak lubi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedne umęczone niewiasty
Tala--- zażartuję teraz... może masz niesympatyczny wyraz twarzy i dlatego ludzie są wobec Ciebie chamscy albo prosisz z pretensją w głosie ;) :P Więcej optymizmu to i ludzie wobec Ciebie będą bardziej życzliwi :) i to samo się tyczy innych 'umęczonych' ciężarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ROR ciesz się że nie jeździsz ale nie każda ciężarna ma do dyspozycji auto to czym ma podróżować ?kulac sie na drugi koniec miasta do pracy?" - now ybacz Moja Droga ale czy to jest moj problem ? ;-) jak dla mnie to moze jechac metrem, tramwajem i autobusem - ale same ciezarne pisza jakie to dla nich niebezpieczne wiec podsunelam inne rozwiazanie ;-) dla ich wlasnego dobra ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedne umęczone niewiasty- wydaje mi sie ze mam całkiem sympatyczny wyraz twarzy:) samochodu nie posiadam w ciąży już nie jestem ale denerwuje mnie takie zachowanie sama miałam okazje doświadczyć takiego chamstwa w tesco podeszłam do kolejki dla kobiet w ciąży i z dziećmi a tu facet z pełnym koszem mi sie wepchał zwrócenie uwagi nie pomogło ,w autobusie w 6 miesiącu ciąży podeszłam do siedzenia dla kobiet ciężarnych i poprosiłam o ustąpienie miejsca to mnie babka wyśmiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedne umęczone niewiasty
tala--- być może kobiecie coś dolegało? Może facetowi się spieszyło? A moze poprostu byli złosliwi? nie wiemy! Nie ulega wątpliwości, ze kultura obowiązuje w dwie strony :) i tyle w temacie na dzisiaj, idę spać bo jutro do pracy- całe szczęscie jadę samochodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w autobusie w 6 miesiącu ciąży podeszłam do siedzenia dla kobiet ciężarnych" - ztego co pamietam, a przynajmniej w warszawie, nie ma specjalnych siedzen dla kobiet w ciazy - sa tylko oznakowane dla potrzebujacych (czyli zarowno ciezarna, ta z bolem menstruacyjnym, niepelnosprawny czy skacowany ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie ulega wątpliwości, ze kultura obowiązuje w dwie strony" zgadzam sie w 100% ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu są siedzenia dla kobiet w ciąży i osób niepełnoprawnych a i tak sie nie dopchasz jeśli jest tłok bo nikt nie zwraca uwagi na to dla kogo to miejsce jest przeznaczone i wszyscy siadaj zapomnij żeby ktoś ustąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tala24 - no to powtorze: samochod albo taksowka zostaje ;-) ciagle jakby o tym zapominasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż jeśli ktoś chce przemieszczac się na koniec miasta taxi i płacic kupę kasy zwłaszcza w godzinach szczytu ok ROR pogadamy jak w ciąży będziesz mam nadzieje że lekarz ci nie zabroni jazdy samochodem bo to się czasem zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"cóż jeśli ktoś chce przemieszczac się na koniec miasta taxi i płacic kupę kasy zwłaszcza w godzinach szczytu" - kazdy ma wolny wybor, to Twoja sprawa "ok ROR pogadamy jak w ciąży będziesz mam nadzieje że lekarz ci nie zabroni jazdy samochodem bo to się czasem zdarza" - anapisalam gdzies ze w ciazy nie bylam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja skromnie przypomne o przywilejach dla umyslowo chorych,wszak ciaza mija po 9 miesiacu a glupota pozostaje do smierci.... wiec idiotom bardziej nalezy sie przywilej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wstawaj!!! apeluje z czystej troski a co bedzie jak cos zacznie cie bolec i nikt ci miejsca nie ustapi?? lepiej LEZ i nie wstawaj :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam czytam i sie dziwie
tala no i co w dalszym ciagu sie uzalasz nad soba.Piszesz ze w markecie facet ci sie wepchnał a w autobusie babka cie wysmiała.No i sobie w obu przypadkach postałas. No i co? stało ci sie coś? Nie, oczywiscie ze nie. Pamietaj nie ty pierwsza byłas w ciazy i nie ostatnia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pierwsza nie ostatnia ale kulturalna i dla twojej informacji to nie użalanie się nad sobą to forum gdzie ludzie wypowiadają swoje zdanie jeśli dla ciebie to użalanie się to co tu robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam czytam i sie dziwie
No własnie tala Róznica miedzy Tobą a mną polega na tym ze ja sie wypowiadam a ty zwyczajnie sie uzalasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się wydaje że osadzasz ludzi po swojemu wystarczy że ktoś ma inne zdanie niż twoje to juz jest zle ale ok twoja sprawa jeśli myślisz ze sie użalam myśl tak dalej witamy wśród użalających się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba zaczne prosic kazdego me
zczyzne, stojacego przede mna w kolejce w sklepie, by mnie przepuscil albo siedzacego w autobusie, by mi ustapil, bo jestem kobieta, a kobietom sie ustepuje :) Dziwie sie tez, ze do autobusu nie wchodza pierwsze tylko i wylacznie kobiety, a mezczyzni dopiero potem. Oj, ludzie, ludzie... Mozna by takie przyklady wymieniac do rana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala sam temat jest swego rodzaju osadzaniem tych ktorzy nie uznaja takowego "prawa ciezarnych" bo niby dlaczego ktos obcy np.tobie ma ci byc pomocny? kulturalne wychowanie to jedna sprawa a domaganie sie nieistniejacych praw to druga. gdybym na ten przyklad ja mial "przyjemnosc cielesna" z pania X to czulbym sie w obowiazku pomagac tejze...w przeciwnym wypadku -z jakiej racji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba zaczne prosic kazdego me
Jeszcze jedno. Jest takie magiczne slowo "prosze". Magiczne, bo potrafi zdzialac "cuda". A na pewno wiecej, niz te wszystkie epitety padajace w tym temacie. Moze najpierw wszystkie przyszle mamy, ktore sie tak strasznie bulwersuja, popracuja nad wymowa tego slowa, zamiast poswiecac czas na debatowanie, komu sie miejsce nalezy, a komu nie. A poza tym: nie ma rownych i rowniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba zaczne prosic kazdego me
Do slowa "prosze" warto dolaczyc sympatyczny wyraz twarzy :) I radze zmienic nastawianie z "nalezy mi sie" na "nalezy sie kazdemu", bo tak faktycznie jest. Bo nastawienie tez latwo wyczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno- im wiecej krzyczy sie na temat PRAW jakiejkolwiek grupy spolecznej-tym wiekszy wywoluje to skutek przeciwny. nie tylko kobiety ciezarne ,ale tez zydzi,czarni,mniejszosci narodowe..itd. najwieksza krzywde kobietom wyrzadzaja same kobiety-feministki! czyz to nie one krzycza ze powinny byc takie same prawa? a skoro tak to i w autobusie :P w czasach kiedy nie bylo tych babochlopow (feministek) kobiety byly nadwyraz szanowane i wrecz noszone na rekach przez mezczyzn :) i taka jest prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×