Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dominisia1

POMOCY - CHCE MIEĆ DZIECKO

Polecane posty

28 TYDZIEŃ Dalszy ciąg testów Rh. Jeśli wstępne badania krwi wykazały, że masz grupę Rh-, dostaniesz w tym tygodniu zastrzyk RhoGAM, na wypadek, gdyby dziecko miało grupę Rh+. Dzięki niemu Twój organizm nie będzie wytwarzać przeciwciał w obecności komórek krwi dziecka, które mogły przekraść się do Twojego krwioobiegu. Zaraz po urodzeniu zostanie zbadane również dziecko. Jeśli rzeczywiście ma Rh+, dostaniesz kolejny zastrzyk RhoGAM, tym razem na poczet przyszłej ciąży. Ciążowa o(d)znaka. W miarę trwania ciąży, na skórze, szczególnie na brzuchu, mogą się pojawić rozstępy. Możesz także zauważyć różowe, czerwone lub białe linie na biodrach, piersiach, pośladkach lub udach. Na rynku jest wiele kremów i balsamów, które mają zapobiegać lub zmniejszać widoczność rozstępów. To, czy rzeczywiście działają, jest kwestią otwartą. Większość specjalistów zgadza się, że niewiele można zrobić, by uniknąć rozstępów. Są one uwarunkowane genetycznie jeśli miała je Twoja mama, Ty także prawdopodobnie ich nie unikniesz. Mimo to, smarowanie brzucha kremem z pewnością nie zaszkodzi, a może zapobiec uczuciu suchości i swędzenia. Dobra wiadomość jest taka, że po ciąży rozstępy zazwyczaj stają się mniej widoczne. Dwie lewe stopy. Czy czujesz się ostatnio jak niezdara? Zmieniony punkt ciężkości i rozluźnione ścięgna mogą sprawić, że obijasz się o meble i potykasz o własne stopy. Niewiele możesz na to poradzić. Noś płaskie obuwie i zwolnij tempo. Zdaniem specjalistów. Prawdopodobnie od jakiegoś już czasu nie miewasz nudności, ale nadeszła pora na dwie inne dolegliwości żołądkowe: zgagę i niestrawność. Dlaczego teraz? W czasie ciąży cały system trawienny zwalnia tempo pracy, wyjaśnia Margaret Comerford Freda, Dyplomowana Pielęgniarka, DYPLOMOWANA PIELĘGNIARKA"W rezultacie mięśnie żołądka i przełyku rozluźniają się, na skutek czego kwasy trawienne mogą dostawać się do przełyku i jamy ustnej. 29 TYDZIEŃ Sprawa dużej wagi. Jesteś już na ostatnim odcinku maratonu przed tobą jeszcze 11 tygodni. W ciągu najbliższych trzech miesięcy dziecku będzie przybywać tkanki tłuszczowej. Tak samo i z tobą. Możesz się spodziewać, że w ostatnim trymestrze przybierzesz około 5 kilogramów, średnio pół kilograma tygodniowo. Niedogodności trzeciego trymestru. Czy budzą cię w nocy skurcze łydek? Jest to częsta przypadłość towarzysząca ciąży, chociaż nie dotyka ona wszystkich kobiet. Specjaliści nie są pewni, co jest jej powodem. Niektórzy sądzą, że jest to wynik większego obciążenia nóg, inni, że może to być oznaka niedoboru wapnia lub potasu. Może to być także skutek nacisku macicy na nerwy biegnące wzdłuż nóg. Jak radzić sobie ze skurczami łydek. Spróbuj delikatnie wyprostować nogę, wyginając stopę i przyciągając palce stóp do siebie. Pomocne może być także rozciąganie nóg w ciągu dnia i zaraz przed pójściem do łóżka. Jedz dużo pokarmów bogatych w wapń (najlepszym jego źródłem jest nabiał), a także zawierających dużo potasu, jak banany. Zdaniem specjalistów. W miarę, jak zbliża się data porodu, dobrze jest zastanowić się nad tym, czy i z jakich zabiegów będziesz chciała skorzystać w czasie porodu. Nacięcie krocza wykonuje się u około 80-90 procent kobiet w Stanach Zjednoczonych rodzących po raz pierwszy" mówi prof. Elaine Zwelling, Dyplomowana Pielęgniarka". Jest to małe chirurgiczne nacięcie tkanki dolnej części krocza, dzięki czemu rozwarcie pochwy zwiększa się, by ułatwić dziecku wyjście na świat. 30 TYDZIEŃ Swędzenie. Na tym etapie ciąży górna cześć macicy znajduje się mniej więcej 10 cm powyżej pępka. Rozciągająca się na brzuchu skóra może swędzieć; jest to całkowicie normalne. Delikatne masowanie brzucha przy użyciu nawilżającego balsamu może przynieść ci ulgę. Chociaż cię kusi nie drap się, może to sprawić, że swędzenie jeszcze się nasili. Możesz także odczuwać swędzenie na ramionach, nogach i palcach stóp i rąk. Wybór lekarza. Bynajmniej nie jest za wcześnie na znalezienie pediatry, lekarza rodzinnego lub pielęgniarki dla twojego dziecka właściwie im wcześniej, tym lepiej. Im bardziej świadoma decyzja, tym większe szanse, że wybór, który podejmiesz, będzie trafny. W przeciwnym przypadku będziesz być może musiała podjąć pospieszną decyzję w szpitalu już po urodzeniu dziecka. Ważne jest, byś znalazła lekarza, z którym dobrze się czujesz będziesz się z nim często widywać, szczególnie w pierwszym roku życia dziecka. Zapytaj znajomych, czy znają kogoś wartego polecenia i postaraj się znaleźć czas na rozmowę z każdym kandydatem. Zdaniem specjalistów. Czy zaczęłaś już zakupy dla maleństwa? Kupując wyposażenie łóżeczka lub koszyka, zwróć uwagę na prześcieradło, mówi Linda Jonides, Dyplomowana Pielęgniarka. "Niedopasowane prześcieradło może być niebezpieczne dla dziecka, grożąc uduszeniem. 31 TYDZIEŃ Brak tchu. Być może już kilka miesięcy temu zaczęło ci brakować tchu. Teraz trudności z oddychaniem mogły się jeszcze nasilić. To dlatego, że rosnąca macica spycha przeponę w kierunku płuc. Jeśli brzuch umiejscowił się nisko, możesz uznać, że masz szczęście kobiety, których brzuch ułożony jest wysoko mają jeszcze większe trudności z oddychaniem. Jeśli czujesz, że brakuje ci tchu, zwolnij tempo i weĽ kilka jak najgłębszych oddechów. Pod koniec ciąży (w 37 lub 38 tygodniu) poczujesz pewnie ulgę, gdyż dziecko obniży się w kierunku miednicy, dzięki czemu zmniejszy się nacisk na przeponę i płuca. Opieka nad dzieckiem. To dobra pora na rozważenie rodzaju opieki nad dzieckiem, jaki będziesz chciała wybrać, szczególnie jeśli planujesz powrót do pracy krótko po porodzie. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad przyjęciem opiekunki czy pomocą kogoś z rodziny, zacznij już teraz badać dostępne opcje. Nawet jeśli nie będziesz potrzebowała opieki w pełnym wymiarze, dobrze będzie zebrać informacje o opiekunkach do dziecka na specjalne okazje. Jeśli zrobisz to już teraz, będziesz miała jeden kłopot z głowy przy zajmowaniu się noworodkiem. Przedwczesny poród czy skurcze Braxtona- Hicksa? Prawdopodobnie już od połowy drugiego trymestru zwracasz uwagę na oznaki przedwczesnego porodu. Teraz, kiedy zaczął się trzeci trymestr, twoje ciało może zacząć przygotowywać się do porodu. Te wstępne skurcze zwane są skurczami Braxtona-Hicksa. Różnią się one od skurczów porodowych i nie stanowią żadnego powodu do obaw. Jak poznać różnicę? Jeśli skurcze są nieregularne i zanikają, gdy zmieniasz pozycję lub wstaniesz, by zrobić kilka kroków, prawdopodobnie odczuwasz skurcze przepowiadające Braxtona-Hicksa. Zdaniem specjalistów. Nie tylko mamy przejmują się ciążą i doświadczają zmian. Przyszli ojcowie również. Znawcy tematu twierdzą, że do 60% mężczyzn doświadcza jakiegoś rodzaju symptomów fizycznych, gdy ich żony są w ciąży, mówi prof. Lawrence Kutner. "Zmiany te są najprawdopodobniej skutkiem ich chęci uczestniczenia w ciąży, która przecież ma zmienić ich życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 TYDZIEŃ Atak na żebra. Aj! W miarę, jak w Twoim brzuchu robi się coraz ciaśniej, czujesz pewnie, jak paluszki nóg lub łokcie dziecka wpychają ci się pod żebra. Może już nie bawi cię tak bardzo zgadywanie, która to część ciała maleństwa, kiedy rzeczona część wpija ci się pod żebra. Możesz spróbować położyć się na boku albo poruszać się, żeby zmusić dziecko do zmiany pozycji. Podwójna częstotliwość. Od 32 tygodnia lekarz prowadzący najprawdopodobniej będzie chciał Cię widywać dwa razy, zamiast, jak dotąd, raz w miesiącu. Będzie między innymi obserwował cię pod względem oznak wystąpienia infekcji i przedwczesnego porodu. Próba generalna. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zapisz się na zwiedzanie szpitala, w którym będziesz rodzić (jeśli chodzisz do szkoły rodzenia organizowanej przez szpital, który wybrałaś, zwiedzanie może być przewidziane w kursie). Podczas zwiedzania zostaniesz oprowadzona po sali porodowej i poporodowej. Dowiesz się także, jak wygląda procedura przyjęcia do szpitala i jakie dokumenty będą ci potrzebne. Wiedząc gdzie pójść i co robić unikniesz szaleńczego pośpiechu w ostatniej chwili, gdy zacznie się już akcja porodowa. Przyszły tata: Wyznacz i przejedĽ do szpitala dwoma różnymi trasami. Takie wcześniejsze przygotowanie pozwoli na zachowanie zimnej krwi w czasie porodu. Jeśli w wielkim dniu napotkacie na nieprzewidziane opóĽnienie, będziecie mieli w zapasie alternatywną drogę. Szkolne dni. Mniej więcej w tym czasie powinny się rozpocząć zajęcia w szkole rodzenia. Dobra szkoła rodzenia omawia wszystkie etapy porodu, techniki radzenia sobie z bólem, leki i procedury stosowane w szpitalu. Bądź aktywnym uczestnikiem kursu zadawaj dużo pytań i nie obawiaj się mówić o swoich obawach i nadziejach. Nie zapomnij przyprowadzić ze sobą partnera, by będąc tak samo dobrze przygotowany jak ty, mógł wspierać cię w najważniejszym momencie. Jeśli nie jest to twój pierwszy poród, rozważ możliwość zapisania się na kurs powtórkowy, żeby odświeżyć podstawową wiedzę. Zdaniem specjalistów. To dzięki niemu w ogóle zaszłaś w ciążę. Jednak kiedy dziecko jest już w drodze, seks może stać się dla niektórych par przedmiotem obaw. Macica rzeczywiście kurczy się w trakcie orgazmu, mówi prof. Elaine Zwelling, Dyplomowana Pielęgniarka". Ale te łagodne skurcze nie są niebezpieczne i nie oznaczają początku porodu. 33 TYDZIEŃ Właściwa skala. Ty też powinnaś przybierać na wadze około pół kilograma tygodniowo aż do dnia porodu. Nie próbuj zwalniać tempa przyrostu wagi, nawet, jeśli przytyłaś więcej, niż się spodziewałaś. Dziecko właśnie teraz potrzebuje tych dodatkowych kilogramów. Będziesz miała mnóstwo czasu na to, żeby je zgubić, kiedy dziecko się już narodzi. Ból nadgarstków. Jeśli Twoje nadgarstki i palce są obolałe lub odrętwiałe, nie jesteś sama. U wielu ciężarnych kobiet występuje syndrom kanału nadgarstka, który charakteryzuje się obrzękiem wokół nerwów u nasady ręki. Zazwyczaj przypadłość ta jest skutkiem często powtarzanych ruchów, na przykład przy pisaniu na klawiaturze, ale w Twoim przypadku jest to spowodowane zatrzymywaniem wody. Kanał nadgarstka wypełnia się płynem, podobnie jak kostki u nóg i stopy, z tym, że kanałem przebiegają nerwy od nadgarstka do palców. Ból i obrzęk prawdopodobnie ustąpią po porodzie. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Jeśli czujesz ból w nocy, zmień pozycję, w której śpisz tak, żeby uniknąć nacisku na nadgarstki i dłonie. Możesz zakładać klamrę, dzięki której nadgarstek będzie wyprostowany. Jeśli to możliwe, ogranicz wszelkie często powtarzane ruchy takie, jak pisanie na klawiaturze czy gra na pianinie. Jeśli ból nie ustępuje i jest dość silny, lekarz prowadzący może zalecić lek, który przyniesie ulgę. Pamiętaj, by mówić lekarzowi o wszystkich bólach, jakie odczuwasz. Zdaniem specjalistów. "Kiedy zbliża się data porodu, możesz zauważyć płyn wyciekający z piersi, mówi prof. Elaine Zwelling, Dyplomowana Pielęgniarka". Płyn ten nazywa się siarą i jest całkowicie normalnym objawem. To pierwsze mleko będzie pierwszą substancją odżywczą, jaką otrzyma dziecko, jeśli planujesz karmić piersią." 34 TYDZIEŃ Czy to już pora? Teraz, kiedy zostało już tylko kilka tygodni do końca, powinnaś zapoznać się z oznakami rozpoczęcia akcji porodowej. Poród wygląda inaczej u każdej kobiety, ale najczęściej powtarzającymi się symptomami są regularne skurcze pojawiające się w coraz krótszych odstępach czasu, ból w dole pleców, któremu towarzyszą skurcze podobne do menstruacyjnych, pęknięcie worka owodniowego lub odejście czopa śluzu podbarwionego krwią, co może wskazywać na to, że szyjka macicy zaczęła się rozszerzać. Pojawienie się któregokolwiek z tych symptomów nie musi jeszcze oznaczać początku akcji porodowej. Mogą się one pojawić na kilka dni, a nawet tygodni przed porodem. Pozwól, żeby lekarz ocenił sytuację jeśli zauważysz któryś z tych objawów, natychmiast się z nim skontaktuj. Opracowanie planu porodu. Najprawdopodobniej już zastanawiałaś się nad tym, jak chcesz, by wyglądał poród których członków rodziny chciałabyś mieć przy sobie, czy chcesz, by podano ci jakiś środek przeciwbólowy i tak dalej. Pewnie rozmawiałaś też o tym ze swoim lekarzem prowadzącym. Teraz jest najlepszy moment na to, by jeszcze raz omówić przebieg porodu z lekarzem lub położną, by przypomnieć im o twoich preferencjach i upewnić się, że nadal wszystko jest ustalone tak, jak sobie życzysz. Zdaniem specjalistów. Teraz, kiedy piersi się powiększają, skóra może bardziej swędzieć. Możesz spróbować wmasowywać w piersi balsam łagodzący. Zwróć tylko uwagę, by nie przeszkadzał ci jego zapach, radzi prof. Elaine Zwelling, Dyplomowana Pielęgniarka". Dobrze sprawdza się również maść z witaminą E i balsam z oczyszczoną lanoliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 TYDZIEŃ Co powinnaś wiedzieć o cesarskim cięciu. Niezależnie od tego, jak wiele o nim myślisz i jak bardzo się do niego przygotowujesz, poród (tak samo jak rodzicielstwo) bywa nieprzewidywalny. Zawsze istnieje taka możliwość, że lekarz stwierdzi, iż Tobie lub dziecku grozi jakieś ryzyko i podejmie decyzję o cesarskim cięciu. Poród taki polega na rozwiązaniu przez chirurgiczne nacięcie macicy matki. Prawie jedna czwarta porodów w kończy się cesarskim cięciem. Nawet więc jeśli wszystko wskazuje na to, że w twoim przypadku nie będzie to konieczne, dobrze jest mieć na jego temat jakąś wiedzę tak, by w razie czego być na takie rozwiązanie przygotowanym. Zapytaj lekarza o to, w jakiej sytuacji podjąłby decyzję o cesarskim cięciu. Na przykład, czy twój lekarz zdecydowałby się na takie rozwiązanie ze względu na pośladkowe ułożenie dziecka, lub na opóźnianie się porodu? Poproś także lekarza o to, by powiedział ci, jak przebiega cięcie cesarskie zabieg ten może być przeprowadzany nieco inaczej przez różnych lekarzy. Zdaniem specjalistów. Wybiegając myślami w stronę porodu zastanawiasz się pewnie, co będzie, jeśli pępowina owinie się wokół szyi dziecka.Jest to dość częsty przypadek, zazwyczaj nie stanowiący zagrożenia dla dziecka, mówi Margaret Comerford Freda, Dyplomowana Pielęgniarka, Dyplomowana Pielęgniarka". Nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje, choć może to być związane z długością pępowiny. 36 TYDZIEŃ Częstsze wizyty. Od tej chwili aż do porodu będziesz często spotykać się ze swoim lekarzem, położną lub pielęgniarką. Począwszy od 36 tygodnia większość lekarzy wyznacza ciężarnym mamom wizyty co tydzień, aby móc je obserwować pod kątem oznak rozpoczęcia akcji porodowej. Podczas każdej wizyty lekarz będzie także mierzył ciśnienie, a także sprawdzał, czy w moczu nie pojawiło się białko. Życiowa przestrzeń. Macica jest teraz tysiąc razy większa, niż na początku ciąży (chociaż, biorąc pod uwagę to, że uciska ci żebra i utrudnia oddychanie, może wcale cię to akurat nie zdziwiło!). Prawdopodobnie do tej chwili przybyło ci pomiędzy 11 a 13.5 kg. W ciągu najbliższych kilku tygodni przybędzie ci pewnie jeszcze tylko kilka kilogramów. Wiele kobiet nie przybiera już na wadze w ostatnim miesiącu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff hehe i tak nie musicie czytac ale mi sie troszke nudzilo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-( Obudził mnie trzepot skrzydeł Wyjrzałam przez okno Ale nie było nikogo Na parapecie zostało Tylko białe pióro Pamiątka po Tobie Mój Aniołku. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halooooo czy jest tam ktos????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ;):) ASIUNIA GRATULACJEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):):):) 👄 olawd 👄 dzikei za dlugasne info:):) zaraz twoja kollej na wiesci hihi a reszta Kobitek gdzie?? ja dzis nocka sama moj w pracy ja mam dopiero jutro na 6 cos grzmiec zaczyna:(( piszcie co u Was:):) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olawd bardzo ladne :-) a wozeczkow maja cala mase wyboru ja niestety bede musiala kupic tutaj bo przesylka zagraniczna jest niesamowicie droga ale to jeszcze mam czas. Dzieki za informacje polowe przeczytalam troszke tego jest ale duzo przydatnych informacji a sporo sie pozapominalo po 1 szym dziecku w koncu 8 lat minelo hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinko---na tamtej stronce to tylko p[osciel mi sie podoba bo wozek to stad przywioze bo w pl mi sie nie podobaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczki---widzee ze wkoncu cie kafe wpuscilo... ja dzis mam nerwa na tych co z nimi mieeszkam , dobrze ze juz nie dlugo wracam bo poroznosilabym z checia wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja właśnie wstałam ucięłam sobie małą drzemkę po obiedzie...między czasie mąż był w aptece i kupił co trzeba, więc jutro testuję ponownie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiunia---zobaczysz ze jutro tez wyjda dwie kreseczki - uwierz w to ze jestes w ciazy!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wybaczcie ale ja dzis nadrabiam wszelkie zaleglosci drzemki co chwilke w nia zapadam :-) Olawd wspolczuje z kims mieszkac to horror ja sie ciesze ze mieszkam sama,robie to na co mam ochote kiedy itd moge chodzic nawet w bieliznie po domu swoboda do uporu. jak przyjechalam do angli mieszkalismy w 2 pietrwoym domku z ludzmi jejku horror jeden godzine w lazience siedzi drugi zrobi snaidanie uwali kuchenke nie posprzata pala papaierochy gdzie im sie zywnie podoba podbieraja z lodowki kazdemu z polki. Chowalismy jedzenie w ogrodku czujecie. Ale od poltora roku mieszkam sama wczesniej wynajmowalam tylko z tata mieszkanka ale jak mama przyjechala trzebalo myslec o swoim. Wole nie kupic sobie czesgo odmowic ale mieszkac sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak Boys Spiewal jak to bylo ?? Wolnosc Wolnosc i swoboda ;-) To jest to co kocham. No i zalapalam stronke hihihi dzis zjadlam 3 lody taki smak mam na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olawd ogladalm ta stronke o ciazy fajna jest troszke tych stron poczytalam ale na ta nie wpadlam. Moj dzidzius juz ladny jest bardziej przypomina czlowieczka niz rybke 2 tygodnie temu heheheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak Patinka przyszla wszystkie uciekly Patinka pojdzie wszystkie beda heheheh ide zrobic sobie mizerie tak mnie na ogorki bierze mniam az slinka cieknie i do tego pomidorek mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka25 ja jezdm:P:P super ze lody podjadasz hii ja tam jestem na diecie malo jem hehe schudne i bedzie ok haah pustki na forum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wróciłam do stronki 302 i poczytałam jak Patinka i becia-gask pisały o swoich testach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do was zagladam czesto a ni episze bo tak jakos dolka zalapalam i nic mi sie nieche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olawd żadne dołki :) weekendzik długi jest i trzeba korzystać:) piękna zieleń majowa :) uwielbiam 🌻 a coś czuję że za miesiąc obwieścisz nam dobrą nowinę :) misiaczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto ma dlugi weekend to ma , ja jutro do pracy ide ale za to pozniej do srody wlacznie mam wolne :-P asiunia jak by co to za 2 tyg juz wam powiem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olawd jutro minie szybko a potem będziesz się relaksować do środy :) ale Ci dobrzeeeeeeeeeeeeeeeeee:) a 2 tygodnie miną tak szybko, że nawet się nie obejrzymy :) nawiasem mówiąc nasze forum będzie miało 3 lata 6 czerwca :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz 3 lata ? a ja jestem z wami dopiero 4 miesiace :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja się tymczasowo żegnam z Wami bo jutro wyjeżdżamy wcześnie rano :) Będę w niedzielę i wtedy napiszę co i jak Odpoczywajcie dziewczynki :) olawd Tobie jutro miłej pracki :) dla staraczek 👄 do napisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olawd widzisz po kolei wszystkim się udaje lepiej zacznij zastanawiać się kiedy tobie się trafi. Może już na wakacje? Może jesienią A może na gwiazdkę sprawisz prezent rodzinie? Bo trafi ci się na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a przedwczoraj pisałam że mam przeczucie że którejś się trafi w tym miesiącu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z działeczki, wypoczęłam - mam tylko nadzieję że nie złapałam toxoplazmozy od zwierzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×