Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga11111

Ile przytyłyście w ciąży i co zrobić,żeby nie przytyć?

Polecane posty

Gość bro
Kobieta w ciazy powinna przytyc prawidlowo do 8kg wody dziecko lozysko to mierzy sie do 8kg a jesli ktos wiecej przytyje to jest juz otylosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie da się nie przytyć w czasie ciąży, ale można jeść tak, żeby nie przytyć za dużo. Oczywiście nie należy stosować diet na własna rękę, bo można zaszkodzić sobie i dziecku. Najlepiej iść do specjalisty i dobrać odpowiednią dietę. W Centrum Medycznym Vimed można ustalić taką dietę, która w czasie ciąży pozwoli nam zachować odpowiednia wagę, a dostarczy i nam i naszemu dziecku tego, co będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciazachodniopomorskie
z tego co wiem to nie 8 a 12-13 kg to norma...bardzo malo kobiet z tego co wiem tyje do 8 kg wiec niestety wiekszosc ciezarnych w takim razie jest otylych...mysle ze jest to opinia osoby, ktora nie ma jeszcze dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patixxx
jestem z 18 tyg i przytylam 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga16012
ooo...cosik tu dawno nikt nie zagladal...wlasnie koncze 37 tydzien i 8 kg na plusie. Aby brzusio rosnie...Czekamy na nasza gwiazdeczke...30.01 tuz, tuz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziestka30
Czytam poprzednie wpisy i zazdroszczę dziewczynom które przytyły mniej niż 15 kg. Ja do 5 m-ca nie tyłam prawie wcale, jakieś tam 3 kg na plusie,a potem jak poleciało to po 4 kg m-cznie mi przybywało aż doszło do 25 kg w dniu porodu. Mimo karmienia piersią zostało mi 12 kg "zapasu", mocno musiałam się starać (fitness , dużo fitnessu i dieta) ale udało się i wróciłam do wagi 67 kg. Zmobilizowana spadkiem wagi miałam chęć na zrzucenie jeszcze jakieś 5 kg. a tu test zrobiony wczoraj utwierdził mnie że znów jestem w ciąży ! Jak pomyślę że znowu czekają mnie te wątpliwe uroki chodzenia w ciąży to się załamuję. Chciałam poczekać jeszcze 2 lata a tu taki psikus.Obiecuję sobie nie przytyć znów tyle, tylko jaki mam na to wpływ? Od zawsze mam skłonności do tycia i wiecznie musiałam się pilnować.Zamierzam nie jesć wieczorem, unikać słodyczy i jeśli z ciążą bedzie wszystko o.k. to nadal ćwiczyć, ale złotego środka na nie przytycie znaczne w ciąży chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przytylam
20 kg... Jestem 7 tygodni po porodzie i zostało mi 2,5 ;) Wystarczy zdrowo się odżywiac. Karmie piersią i nie objadam się słodyczami, jem mało a często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja jestem w 7 tygodniu ciąży i już przytyłam 4 kg. Moim głównym problemem jest ślinotok. Nie jestem w stanie cały dzień stać nad zlew i pluć; przy próbie połknięcia tej śliny mam natychmiastowy odruch wymiotny. Jedynym dla mnie rozwiązaniem jest podjadanie-wiem że to wyjście nie jest najlepsze ale inaczej nie daje rady. Staram się przynajmniej zdrowo podjadać tzn. jabłka, surowe marchewki, rzadziej sucharki bez cukru albo płatki pełnoziarniste bez mleka. Najgorsze jest to że wcale nie mam wilczego apetytu i mam wodowstręt. Przy pierwszej ciąży też miałam ten potworny ślinotok ale potrafiłam spokojnie wypić nawet 3litry samej wody niegazowanej dziennie i przez całą ciążę przytyłam 15 kg więc nie tak strasznie. Teraz jednak chyba będzie z 30kg do przodu. Niestety do kruszynek nie należę: mam 178cm wzrostu i teraz ważę 90kg!!! Grunt żeby maleństwo było zdrowe a potem lodówka na łańcuch i już ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina342
nigdy nie byłam szczupła zawsze walczyłam z moja waga. za cel obrałm sobie lato 2011, ze schudne 15 kg. od wrzesnia 2010 bylam na diecie i udało mi sie schudnac 9 kilo. wtedy z 77 kg zjechałam na 68. bylam taka szczesliwa! az tu nagle zaczelam sie zle czuc, od jedzenia dietowego zrobilo mi sie nie dobrze,nie bylam w stanie prowadzic diety musialam zjesc cos z weglowodanami itd. okazalo sie ze jestem w 9 tygodniu ciazy. troche sie zalamalam, wiem wiem, zaraz uslysze ze jak tak moge, ale poprostu nie planowalam tego. doszlo teraz zmartwienie czy dziecko bedzie zdrowe, bylam na diecie białkowej. przed swietami rzucilam wiec diete i zaczelam normalnie jesc. na dzien dzisiejszy wrocilo mi pare kilo, bo waze 74, ale to raczej dlatego ze obzeralam sie masakrycznie, i tak uwazam ze to malo. gdybym jadla racjonalnie nie przytyłabym. teraz jestem w 18 tygodniu ciąży i powiedzialam wadze stop. rzucilam smieciowe jedzenie i zaczelam jesc zdrowo. robie to dla siebie i dla bobaska. nie chce tez utyc 30 kilo bo jednak do porodu zostalo mi jeszcze sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam ponad 20 kg a po kilku tygodniach już miałam o wiele mniej niż przed ciążą, ale karmiłam tylko naturalnie :-) więc dla mnie to najlepsza dieta cud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:).Jestm w 32 tyg ciąży i prxytyłam juz 17 kg ale bardzo puchne..i nie jedząc zbyt duzo co dwa tyg mam jakby 2 kg wiecej:/co nie zadawala mnie gdyz do końca jeszcze tyle tyg a wyjdzie na to ze ponad 20 kg przytyje:((Jestem dosc niska bo 155cm i fatalnie znosze ciąże,począwszy od mdłosci na początku,bóle głowy tak teraz mega bolące plecy,bóle spojenia łonowego ,bóle ściegna w pachwinach czuje sie jak słon,naprawde:(i ta okropna zgaga:(.wiem ze dzidzia najważniejsza ale uwieżcie mi ze chcialabym juz by te tyg szybko zleciały:(.Myslicie ze uda mi sie zrzucic po porodzie?strasznie sie tego boje poniewaz nigdy nie nalezałam do super chudych dziewczyn byłam taka zawsze ok ze było za co złapac ale teraz to po prostu słoń:(pozdrawiam ciężarne:]Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kateim
to ja was wszystki pociesze:) przed ciaza ważyłam 54kg przy wzroście 160cm w ostatnim tygodniu ciąży ważyłam 82kg!!!!! czyli przybylo mi 28kg:( wyglądałam jak pączek w maśle:( teraz 3miesiące po porodzie zostało mi 9kg do zrzucenia, nie karmię już piersią- niestety.ale chodze na silownie stosuje dietke i widze efekty:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bro-ty sie zastanów zanim cos napiszesz! Pow. 8 kg w ciąży to otyłość? Mnie kalkulator ciążowy policzył ze optymalnie gdy przybiore 15 kg- przybrałam ok 17 i zobacz sobie fotki w stopce czy była labo jestem otyła? Wszytskie kg spadły natychmiast!!!! Poza wodami, dzieckiem i łożyskiem, jest jeszcze podwojona objętość krwi, powiększone piersi, powiększona macica.... 8 kg to miniumum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lilo 214 Nic się nie przejmuj. Przy dziecku jest naprawdę bardzo dużo pracy, obowiązki domowe też będą wymuszały ruch a po za tym przy karmieniu maleństwa trzeba bardzo uważać na to co się je. Główka do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obyyy:(..doszły do tego brzydkie rozstepy pomimo regularnej pielęgnacji ,natłuszczania brzuszka..a tu dupa i tak sie pojawiły rozstepy,troche mi smutno z tegopowodu wiem,ze dzidzia najwazniejsza,ale zawsze miala kompleksy i teraz chyba bede miała jeszcze wieksze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka22
ja przytylam 8 kg ale urodzilam w 36 tygodniu ciazy wiec pewnie dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoo jejeciu ty przynajmniej 174cm i tylko 14 kg a ja jestem juz w 35 tyg i 19 kg:/ i 155cm wzrostu:( moja waga wyjsciowa to 60kg wiec łatwo dodac:/..nogi mam coraz gorsze jak balony zjem czasem sernika nie ukrywam jak tatko upiecze ale bez przesady nie obzeram sie niezdrowymi produktami mleka pije duuużo..i wogóle napojów wiecznie mi sie pic chce..:(..żebra mnie bolą i cała miednica ..am juz dosc naprawde zmeczenie mi strrrrasznie dokucza boli mni wszytsko:((i ciagle mi smutno..w zadne bluzki sie nie mieszcze mam nadzieje ze to spadnie do lata chocicaz bo nie bede miała w czym chodzic:(a nie bede kupowała sobie wszytskich nowych dobrych ciuszków:(pozdrawiam:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawidłowy wzrost masy ciała to 8-12 kg tak mówią lekarze. Ja przytyłam 23 kg...bardzo szybko ze mnie zeszły, karmiłam piersią. Nie warto się sugerować kto co i jak...jedne tyją 6 inne 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez mam nadzieje ze karmienie piersią pomoże mi powrócic do mojej wagi.. ja szybko "zleciały"ci te kg:D?..moja mamuska tez 20 kg przytyła w ciązy 10 kg na drugi dzien op porodzie a 1 miesiac pozniej drugie 10 kg tylko ,ze on zawsze była chuderlakiem:d i jakos zawsze nie miala problemów z waga..ja natmoast mam tendencje..i strasznie boje sie ze nie bede mogła zgubic tych kg:(,wiadomo przeciez,ze nie ktore kobiety po porodzie mimo starań maja problemy ze zrzuceniem wagi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o rozstępy to bardzo dużo zależy "od naszych genów". Faktem jest że jedne kobiety całą ciążę bardzo dbają o swoją skórę (masaże, kremy) i niestety rozstępy są, a inne nie przywiązują do tego takiej uwagi tzn. dbają o skórę ale bez przesady i rozstępów prawie zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam :-) Temat widze, się lepi. Miło i to bardzo, bo na kafe to już rzadkość :( Aneta mam na imie i jestem mamą ponad 3 letniej małej kobitki. W ciąży z nią przytyłam 9 kg, a jak urodzilam juz byłam w zasadzie w swojej wadze, a brzucha nie miałam juz po tygodniu. Świetna sprawa. Gorzej z drugą. Za miesiąc z hakiem oczekuje drugiego. Tu sie obrzeram niesamowicie, wchodzi mi w tyłek, ale napewno z 15 kg jest :) tak mi sie wydaje, tak sie czuje. WIem, ze szybko z wagi zleciałam jakies rok temu, jazda na rowerze, dzien w dzien ( do pracy ) po 10 km a ok 1km cały czas pod gorke. Schudłam, az poraz pierwszy w zyciu weszłam w spodnie, ktore kupilam za male, ale byly takie sliczne ze musialam je kupic a byla ostatnia para. Pomyslalam sobie ze kiedys schudne to je zaloze. Było to ok 10 lat temu jak nie wiecej i poraz pierwszy weszłam w nie własnie p tej 6 meisiecznej jezdzie na rowerze codziennie po 10 km w jedna strone, czyli w dwie strony 20 km. Fajna sprawa, ale mecząca - powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puella001
Ja jak na razie +8, a początek 35 tyg. W pierwszej ciąży na tym etapie miałam +9, wiec nie jest źle, bo myślałam ze właśnie będzie więcej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2424
22 tydzień i +2,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wezcie przestancie porownywac swoja wage do tej w tabeli. to chore jakies. ja w 1 ciazy przytylam 30kg a teraz w 2 ciazy jestem na finiszu i mam dopiero 13 na plusie wiec gdzie tu regula? dodam ze w 1 ciazy bardzo osiebie dbalam witaminki, pierdolki, zdrowe jedzonko i prosze efekt powalajacy szlam rodzic jak slonica. w 6 miesiecy po porodzie wazylam juz tyle co przed. teraz jem to na co mam ochote, nie unikam tuczacych potraw, jak mnie wezmie to potrafie zezrec pol chleba z serem i tylko 13 kg. ile byscie nie przytyly tyle zrzucicie po urodzeniu dziecka tylko trzeba sie za siebie wziasc. i nie patrzcie na zdjecia aktorek 6 tyg po porodzie bo tyle to trzeba zeby w miare dojsc do siebie, a nie morderczo cwiczyc i zrec salate z marchewka. pozdrawiam was ciezaroweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhmty
wyjściowo 60kg 1-trymestr -1kg mdłości cały dzień ale bez wymiotów, na jedzenie się patrzeć nie mogłam 2-trymestr teraz jest 18tydzień +2kg bilans 61kg nie wiem czy to źle czy dobrze od końca 1 trymestru jem normalnie ale nie mam jakiegoś większego zapotrzebowania, apetyt jak przed ciążą, więc nie widzę powodu żeby w siebie wciskać na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
ja jestem obecnie w 16 tc i przytylam dopiero 2,5 kg czasem mnie to martwi ale nie długo ide na usg połówkowe i pewnie sie okaże ze wszystko jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka83
hej dziewczyny. Jestem w 9 tygodniu ciąży i przytyłam już 3 kg - sama się aż przeraziłam bo jest to moja druga ciąża a w pierwszej tak szybko nie tyłam. Ale spokojnie. Sama to sobie powtarzam i Wam też radzę. Wszystko wróci do normy po porodzie. Przykład; W pierwszej ciązy przytyłam 13 kg - fakt starałam sie jeść dużo warzyw ale nie unikałam słodyczy i strasnie smakowały mi żarcie z MCdonalda - szczególnnei hamburgery ;-). Na dodatek przed długi poród miałam zatrzymanie wody w organiźmie i po porodzie nic z wagi nie spadłam ciagle byłam opuchnieta, dopiero po 3 dniach coś ruszyło. Ale nie przejmowałam sie tym - ważniejsza była moja córcia ;-). POLECAM KARMIENIE PIERSIA. Przez wymuszoną przez karmienie diete i wysiłek przy córce już 1mc po porodzie ważyłam mniej niż przed a finalnie po 6 m-cach karminia zrzuciłam kolejne 13 kg . Finał - zrzuciąłm łącznie 26 kg i byłam szczuplejsza o 13 kg niż przed ciąża. Dlatego nie ma się co martwić na zapas. A... wspomnę o moich 2 koleżankach które prztyły 37 kg a druga ponad 40 kg a szybko do wagi wróciły po ciąży, baa!! są nawet szczuplejsze ;-)) POWODZENIA DZIEWCZYNY ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caska
a ja jestem w 28 tygodniu i przytyłam 3 ks. w pierwszej ciązy za to miałam na koniec +23 kg. także nie ma reguły. apetyt mam teraz umiarkowany a w pierwszej ciąży - masakra cały czas żreć mi się chciało i to słodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tych co pisza, że kilkanasc
ie kg to za dużo!!!! Ja zawsze byłam szczupła, nawet chuda (166cm, 50kg), rozmiar 34 był na mnie za duży. W ciąży przytyłam 15kg. Urósl mi tylko brzuch, a nogi, pupa i reszta schudły w obwodach. No i piersi urosły o jakieś 2-3 rozmiary. Pool roku po ciazy nie ma sladu, że rodziłam, wyglądam dokąłdnie identycznie jak przed. Wszystko wróciło do normy, piersi ok (karmilam tylko 4 miesiace), nie ma rozstepów ani zadnych zwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×