Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

olinku, ja też mam porównanie, bo w lutym miałam laparotomię, więc mam ślad jak po cc i muszę przyznać, że laparoskopia teraz to był pryszcz ;-) Co do pytań.. to nie jesteś jedyna, ja też często pytam samą siebie.. dlaczego ja? .. Ale jednego jestem pewna, że dzięki temu, że czasem sobie pocierpimy, popłaczemy i nie często mamy ochotę tym wszystkim rzucić, to wiem, że wkrótce zostanie mam to wynagrodzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze znalazlam ten topiczek bo macie juz doswiadczenia.... a pytan moze byc jeszcze wiele zanim legne na stole....:) Mam nadzieje ze zagladacie czasem...chocby ot tak z sentymentu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ się nasz topiczek ożywił:-) Nikol_a- może powinnaś brak @ skonsultować z ginem? Może powinien cię zbadać? A czy jest możliwość że mogłaś zajść w ciążę po laparoskopii? Jeśli istnieje choćby cień szansy to może zrób test, a nóż... Ona79- odpoczynek na pewno się przyda. To zależy na ile czujesz się na siłach żeby tak daleko jechać. Może warto przełożyć wyjazd chociaż o pare dni, ale to zależy od twojego samopoczucia. Lorry- no to niezłe masz przeżycia po laparoskopii. Dobrze, że nie trafiłam na taki opis przed swoją laparoskopią bo bym była jeszcze bardziej spanikowana. A gdzie miałaś robioną laparoskopię? Olinek- czytałam wiele wypowiedzi i słyszałam podczas pobytu w klinice, że często po cesarskim cięciu robią się zrosty uniemożliwiające zajście w ciążę, a można je usunąć właśnie podczas laparoskopii więc może właśnie o to chodzi w twoim przypadku. Jeśli chodzi o badania przed laparoskopią, to mi profesor zalecił zrobić: morfologię+ OB, grupę krwi + Rh, Koagulologię, czas krwawienia, czas krzepnięcia, mocznik, kwas moczowy, białko, cukier, kreatyninę, Na, K, Cl, ogólne badanie moczu, TSH, FT3 i FT4. Sporo tego i nie wiem czy wszystkie potrzebne, ale tak mi kazał to zrobiłam. Miałam laparoskopię robioną w Poznaniu i bardzo sobie chwalę pobyt w tej klinice. Właściwie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiczku..ilosc badan wdeptala mnie w ziemie....:) Ehh....czasem tak mi smutno dziewczynki...moje obie siostry sa obecnie w stanie blogosławionym.Jedna juz zmierza do finału i rodzi we wrzesniu a druga na przyszly rok w marcu..... a ja??? :(.... Taki zal sie pojawia..dlaczego???? Asiku..moze masz racje....z tymi zrostami... Niby hsg wykazalo drozne jajowody ale kto tam wie..... Szczerze mowiac naprawde uszczesliwilby mnie taki scenariusz gyby okazlo sie \"tylko\" to jest przyczyna niepowowdzenia..... Powiedzcie mi jak jest z szczepieniem przeciw zoltaczce? jA czekam na @ a chcialabym sie szczepic jutro.Prawdopodobienstwo ciazy jest pewno zadne...choc teoretycznie jest bo sie niezabezpieczamy..czy to bezpieczne ? takie zaszczepienie sie gdyby cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek- ale te zrosty możesz mieć np na macicy... zresztą nie wiem, ale warto sprawdzić i od razu ewentualnie usunąć. Może twój lekarz nie będzie wymagał aż tylu badań. Moja lekarka pierwszego kontaktu zgodziła się przepisać mi część tych badań na skierowanie, bo tą mega listę miałam z prywatnego gabinetu to dziwiła się że niektóre nie rozumie po co mam robić do tego zabiegu. No ale bardziej ufałam profesorowi, zresztą skoro kazał przyjechać na laparoskopię z tymi wszystkimi wynikami to bałabym się pojawić bez kompletu:-) Co do szczepienia, to ja bym poczekała do @. Tak dla pewności, dla spokoju sumienia. I tak robiłam, gdy ja się szczepiłam prawie 2 lata temu chociaz jak widać okazało się że niepotrzebnie. Ale różnie to bywa i życzę ci żebyś jednak była w ciąży:-) Zaoszczędziłoby ci to wiele stresu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie lekarz ma rację. Ja pytałam położną która mnie szczepiła tylko o to czy po szczepieniu p/żółtaczce można się od razu starać zajść w ciążę, czy trzeba czekać tak jak w przypadku różyczki 3 miesiące. Odpowiedziała że można od razu bo ta szczepionka zawiera jakby zarazki martwe, a w przypadku różyczki wszczepia się zarazki żywe i dlatego trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Asiku...za to dobre zyczenie....Tylko zeby to tylko moglo pomoc -to wszystkie mialybysmy to o czym marzymy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a a[mietasz czym sie szczepilas? Ja mam recepte na Engerix...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek- sprawdziłam w książeczce i moje też się nazywało Engerix B:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu bardzo Ci dziekuje:) Podobno to najlepsza szczepiona...tylko nie tania.Ale zdrowia na pieniadze nie da sie przeliczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam ile płaciłam bo to prawie 2 lata temu było. Tania nie była, coś mi się kojarzy jakby niecałe 40 zł za jedną dawkę, ale mogę się mylić... skleroza nie boli ale ponoć postępuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak asiu..zgadza sie.Koszt to teraz okolo 50 zł -ponoc.Jutro kupie to bede wiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że to jest trochę rozłożone w czasie to się tak na raz tych trzech dawek (trzech rachunków:)) nie odczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Asik ja miałam laparoskopie w Żarach w szpitalu wojskowym bo jestem spod Zielonej Góry. Jakie dokładnie robili mi badania to sama nie wiem bo wszystko odbywalo sie w szpitalu pamietam tylko ekg przeswietlenie wywiad anastezjologa i kilka badan ginekologicznych oraz pobrali kilka probowek krwi do badan, niestety ja nie mialam czasu zeby sie zaszczepic przed żółtaczka ale dzieki bogu nie bylo potrzebne, dostalam od mojego gienia skierowanie do szpitala i telefon komorkowy do ordynatora, dzwonilam we wtorek i w czwartek mialam juz przyjechac, wiec wszystko bylo blyskawicznie. Sam szpital lekasz i opieka byla super nie ma sie do czego przyczepic.Lekarz przy wypisie powiedzial ze pozwiedzal sobie moj brzuszek przy okazji zeby sprawdzic czy wszystko jest ok i wtedy znalazl ten wyrostek zrosniety z jelitami i przez to mialam ciagle zaparcia i wzdecia a po laparo jest idealnie. Pielegniarki same zachodzily w głowe czemu tak ta narkoza mnie wymeczyla bo kobiety ktore mialy normalne ciecia i dluzej byly na stole to lepiej sie czuly odemnie, zazwyczaj bywa po laparo tak jak u was lekko i sprawnie. Trzymam kciuki za was i nie bojcie sie sam zabieg dla mnie nie byl dokuczliwy. Pozdrawiam papapaaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkopalam dzis testa jakiegos zapomnianego...zeby w spokoju swietym isc sie zaszczepic. Termin @ na jutro a test negatywny...wbec tego zrobie dzis to szczepienie - i chyba z wieczora zadzwonie do tego gina..... ech..mam jakas dziwna gule w gardle....coraz mocniej dociera do mnie co ja chce zrobic......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki rozmawialam z tym lekrzem ktory mialby mnie operowac. Bylaby to laparo-histeroskopia -droznosc jajowodow. Takie 3 w 1 -diagnostyka . Termin ustalimy na wizycie 6-go sierpnia po mojej @. Nie sa krotkie terminy bo na pazdziernik ale powiedzial mi ze bedziemy tak probowac zeby to byla koncowka sierpnia-poczatek wrzesnia. Pytal o szczepienie..wiec smigam sie dzis zaszczepic. na wizycie dostane wytyczne i liste bdan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorry- widocznie twój organizm tak reaguje na narkozę... Dobrze że masz to już za sobą:-) Teraz trzymamy kciuki za szczęśliwe i zdrowe 9 miesięcy ciąży! Olinek- zaszczepić się na pewno warto. I sama laparoskopia, liczę na to, też wiele wyjaśni i od razu można tam w środku ponaprawiać co trzeba za jednym razem, skoro już będziesz uśpiona. Jejku, spałam do 10,00 i teraz jestem nieprzytomna, chyba trochę za długo... Kawka przed nosem, ale gorąca:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek- ja też miałam 3w1!:-) I bardzo dobrze, po co męczyć kobietę pojedynczymi badaniami, skoro podczas jednej narkozy można sprawdzić wszystko:-) Bardzo dobrze!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ja tez tak mam..czym dluzej spie tym gorzej jest mi sie dobudzic:)..... a wciaz mi sie sni szpital-to oznaka ze wciaz mysle o jednym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczynki ! Widze ,ze nasz topik sie ozywil,ach jak to milo ,ze nas tu coraz wiecej ;D Wiecie co? jak tak czytam wasze wypowiedzi na temat listy badan przed laparo,to az mi dziwnie, mnie tylko gin w klinice obejrzal, wywiad z anestezjologiem i mialam tylko obraz krwi potrzebny przed operacja przyniesc i to bylo wszystko,zadnych szczepien,nic i za nic nie musialam placic. Mojej @ dalej nie ma,test -jedna krecha, moj gin na urlopie,no i tak to jest.W sumie to mi powiedzial,ze moze sie opoznic @,wiec sie nie stresuje az tak. ...lorry - to mialas laparo w tym szpitalu,w ktorym ja przyszlam na swiat 23 lata temu ;) ...a wychowalam sie w Bytomiu,wiec bylysmy sasiadkami Kasiu (Ona79) i jak sie czujesz na silach,to smigaj odpoczac na te mazury, naprawde dobrze Ci to zrobi olinek - bedzie dobrze,trzymamy kciuki!!! Asiek25 ja to tez jakas zakrecona jestem, bo przed 11 z lozka wylazlam i nie umiem sie obudzic,a kawy nie pije,ale cole sobie pacne,szklaneczka powinna mi pomoc ;) buziaki dla Was ;* MILEGO DZIONKA WAM ZYCZE DZIEWCZYNKI !!! ;D Milo,ze jestesmy tu wszystkie razem ! OGLADALYSCIE JUZ??? http://youtube.com/watch?v=x3Rw_3ky-uo ,bo ja to ze smiechu nie moge ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ale sie usmialam:) te bobasy so super, ja na swojego jeszcze czekam moze w tym miesiacu sie uda, czekam i czekam jak na szpilkach bo 1 sierpnia mam zrobic test. papapapp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorry -my wszystkie czekamy,mysle ,ze w koncu niedlugo sie doczekamy i zalozymy nowy topik ;) np. pt \"... i zdarzyl sie cud ...\" ;D http://www.youtube.com/watch?v=UDSB5M-tfRk&NR , zawsze jak to ogladam to rycze jak glupia,a mimo tego ogladam to czesto,bo to takie piekne i moja nadzieja jakos tak sie podbudowywuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikol_a- to piękne, ja też się za każdym razem wzruszam:-) Lorry- powodzenia! Oby 1 sierpnia okazał się dla ciebie bardzo szczęśliwy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona79- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Dużo zdrówka, szczęścia, miłości i spełnienia tego najważniejszego marzenia o macierzyństwie!:-) Pewnie świętujecie z mężem na Mazurach:-) To przyjemnego odpoczynku:-) Ja wyjeżdżam nad morze w niedzielę na tydzień to trochę mnie z wami nie będzie. Ale do tego czasu oczywiście się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz widzialam wczesniej ten filmek...no coz..:) pika w serduszku.... Lorry..czekamy razem z toba do 1 -go..oby okazal sie szczesliwym dniem:) Ona --ja tez dolaczam sie do zyczen Wszystkiego Najlepszego !!!!! A u mnie dzis zameldowala sie @ ...kolejna.... ale nie ma rozpaczy .Raz ze sie zaszczepilam wiec bylby stres a dwa teraz mam w glowie ten zabieg wiec pewno tak juz musi byc ze On mnie czeka... Zła wiadomosc jest tylko taka ze kolejna 2 wypada mi w sam raz jak bedziemy na Mazurach....:O Ale ja juz mam takie \"szczescie\"... poprzednia zepsula mi pol pobytu w tunezji kiedy to musialam patrzec z lezaczka jak inni pływaja....:) No coz -tak tez widac byc musi....:) Asiku--ech ....mnie tez sie chce zobaczyc nasze morze..choc \"dopiero\" wrocilam znad morza to jednak tak lubie szum fal.....i nigdzie nie ma takich mew.. Ale z Olsztyna jest tak blisko ze mam nadzieje jesli tylko pogoda pozwoli zeby choc na 1 dzien wyskoczyc z Mazur potaplac nozki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek- nie ma tego złego, przynajmniej się ze spokojnym sercem zaszczepiłaś, będziesz lepiej przygotowana na przyjęcie Maleństwa:-) A @ no cóż, z założenia jest wredna i lubi z nami jeździć na urlopy... Mi się tym razem udało ją przechytrzyć:-) Już się kończy. Nie mogę się doczekać wyjazdu nad morze i dłuuugiego spaceru wzdłuż plaży. Mam wielką nadzieję że pogoda dopiszę, nie ma to jak morska opalenizna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbym nie miała okazji już tutaj zajrzeć przed wyjazdem to już się z wami żegnam. Pamiętajcie o mnie, wrócę za tydzień w niedzielę:-) Liczę, że w tym czasie będzie co najmniej jedna bardzo dobra wiadomość:-) Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiczku.. to ja ci zycze szcesliwej podrozy oraz słoneczka i cieplego piaseczku na plazy!!!! Zostaw za soba wszystkie stresiki i korzystajcie z tego czasu tylko dla Was !!! Wroc wypoczeta i pelna energii!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Dziękuję za życzenia. Jesteście kochane! :-D na Mazury oczywiście dałam się namówić i nie żałuję, bo było naprawdę super. Wypoczęta, opalona i nawdychana świeżym powietrzem wróciłam na swój ukochany śląśk ;) Właśnie wróciłam i pierwsze co to musiałam zajrzeć to u Was.. a teraz wanna i łóżko :-) lorry --> mocno trzymam kciuki, daj znać od razu to testowaniu Asik --> dużo slońca i udanego wypoczynku. Życzę, źeby to były niezapomniane wakacje, które zakończą się dwoma grubymi krechami ;) olinek --> super, że laparo już 6 sierpnia im wcześniej tym lepiej.. poza tym mniej myśli i szybciej będzie można działać ;) Nikol_a --> mam nadzieję, że jeszcze w tym roku założymy topic \" .. i zdarzył się cud.. \" :) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×