Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kangureeek

skakanka dobra na wszystko???

Polecane posty

to prawda że A6W efekt przyniesie jak nie będzie się robić przerw.każde ćwiczenie ma swoją wartość ..... właśnie jestem po ćwiczonkach i stwierdzam że A6W strasznie mnie zmęczyła więc skakanki było troszeczkę.ale najważniejsze że była prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj robiłam tą szóstkę pierwszy dzień i powiem, że nigdy w życiu mój brzuch tak się nie zmęczył!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest motywacja: jesli czuję, że mięśine pracują to trzeba je ćwiczyć a rusz i tłuszczyku ubedzie :) :) :) :) skakanka była wczoraj ale tylko ok 2-3 minutki :( :( :( dziś tez bedzie ale nie wiem jak długo :) ponadtto jeszce ok 10 min. staram się poświęcić na ćwiczenia kręgosłupo bo mam krzywy :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nistety mam krzywy kręgosłup:(i trochę jednak to widać bo mam większe wcięcie z jednej strony talii:( Ulenka a jakie robisz ćwiczenia na kregosłup????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam taką kartkę - kserówkę od Pań Rechabilitantek i z tej kartki ćwiczę. mogę Ci zeskanować i przesłać jeśli chcesz :) a jak ktoś jeszcze chce to niech powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam deszcz
chmm ta 6 tez zaczne , a mozecie cos wiecej napisac o efektach? no czy wystarczjaco zauwazalne zeby sie zmotywowac na dłuzej?:) a na skakance skacze po 20 min dziennie(no prawie codziennie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na krzywy kręgosłup każdy ma oddzielny zestaw ćwiczeń, więc sobie ich nie pożyczajcie! :] ja mam 19 latek, ćwiczyłam 3 lata na kręgosłup, skończyłam 2 lata temu, mimo ze nie powinnam , zaczelam cwiczyc na brzusio i wada powróciła :( lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła studentka
ale przecież większość ćwiczeń na brzuch też jest na krengosłup, więc o czym ty mówisz???? a ćwiczenia na skoliozę są takie same więc proszę nie wprowadzaj innych w błąd...!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła studentka
miało być kręgosłup:)poprawiam się aby nie wyjść na alfabetkę:P i naprwadę ale wada ta mogła powrócić z wolu przyczyn , a nie od ćwiczeń!!! i zależy jaka to wada kręgosłupa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła studentka
analfabetkę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie przyłącze do Was dziewczynki :) tylko musze najpierw kupic sobie skakanke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_B_
Dziewczyny muszę was rozczarować:(. Widzę, że prawie wszystkie macie krzywy kręgosłup, ja również. Skanka pogłębia skrzywienie!!Ja mam zwolnienie z w-f, nie ćwiczę wogóle, a wiec nadrabiam w domu. Nie mogę skakać a jednak to robię, dlaczego?? bo widzę efekty. Oprócz skakanki robię ćwiczenia na kręgosłup, ale czy to coś daje?? Nie wiem. Myślę, że coś napewno ,ale niewiele. SKAKANKA POGŁĘBIA SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA. Oczywiście n8e zabraniam skakać :D bo sama skaczę:)Pa Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? strasznie bilą mnie dziś łydki... ale to nic...za chwilkę idę sklakać, chociaż nie wiem, czy deszczyk mnie nie przegoni, bo u nas troszkę pada :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deserted
heja, właśnie dzisiaj kupiłem skakanke (w carrefour za 8zł) i będę ją testował w pracy. Była też z rzemienia, super się kręci, ale za droga (ponad 30zł). Jak się "rozkręcę" to wezmę tą lepszą. Wcześniej troche skakałem, ale za mało. Jak dam rade to jutro dam znać jak mi poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Innym ćwiczeniem aerobowym, które Lee umieszczał w planie swojego treningu, było skakanie na skakance. Ćwiczenie to nie tylko rozwija twoją wytrzymałość i mięśnie nóg, ale także powoduje, że stajesz się sprawniejszy i \"lekki na nogach\". Ostatnie badania fizjologów, poparte licznymi testami, wskazują, że skakanie na skakance jest bardziej korzystniejsze niż jogging. 10 minut skakania na skakance może zastąpić 30 minut joggingu. Obie zresztą formy aktywności są bardzo korzystne dla wzmocnienia układu krwionośnego. Właściwe skakanie na skakance jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających wyczucie równowagi. Najpierw skacz na jednej nodze, trzymając drugą przed sobą, potem zmień stopę, zmieniając ją przy każdym obrocie skakanki. Zwiększaj też stopniowo tempo. Minimalizuj swoje ruchy rękoma, zamiast tego używaj do kręcenia skakanką nadgarstków. Unoś stopę niewiele ponad ziemią, na tyle, by sznurek skakanki mógł swobodnie pod nią przejść. Skacz 3 minuty (co jest równoważne jadnej rundzie w boksie), następnie odpocznij minutę zanim zaczniesz drugą rundę. Trzy minuty takiego ćwiczenia stanowi całkiem dobrą zaprawę. Jeśli już polepszysz kondycję, możesz pomijać okresy odpoczynku i ćwiczyć bez przerwy 30 minut. Najlepsze są skakanki z rzemienną linką i łożyskami w uchwytach.\" był to fragment książki: BRUCE LEE - METODA WALKI trening podstawowy cz. 2 A teraz coś ode mnie. Jestem po testach ;) bardziej bolały mnie ramiona niż nogi, a to pewnie dlatego że sznurek jest za lekki i musiałem się namachać, ale jakoś wytrwam jakiś czas i jak mi się spodoba to kupię skakankę z rzemienia. Trudno, wydam te 32zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja nigdy nie słyszałam że skakanka jest szkodliwa!wręcz przeciwnie.... a ćwiczenia jak się ma krzywy kręgosłup są wskazane... dzisiaj dalej ćwiczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj zrobiłam drugi dzień tej szóstki!! ludzie jaki brzuch się silny robi :O :O :O :O :O :O :O :O :O niewiarygodne!!!!!!!!!!!! naprawdę polecam szóstkę areobiczną dla osób, które chcą się pozbyć brzuszka!!!! tylko dla tych którzy nie ćwiczyli nigdy brzuszka lub robili to dawno i mięśnie troszkę zanikły, nich przed tą szóstką sobie zrobi \"biforkę\" czyli niech poćwiczy jakieś brzuszki, żeby później ćwiczyć i nie pozostawić tych ćwiczeń, to szóstka to naprawdę wysiłek..... a na skakance wczoraj nie skakałam :) po przeczytaniu tego fragmentu, jestem szczęśliwa, że nazely skskać po 3 min, z minutową przerwą, bo ja tak właśnie robię, bo nie mam siły zazwyczaj na więcej :) :) :) pozdrawiam i zyczę sukcesów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze kolezanki dalej skacza-bardzo sie z tego ciesze:) wpadlam sprawdzic jak wam idzie i widze ze oprocz skakanki jeszcze wzielyscie sie za szostke? genialne! ja robilam ja kiedys ale przerwalam, w sumie nie wiem czemu. robilam 2 tygodnie w sumie ale efekt i tak byl taki jaki chcialam (moze dlatego przerwalam:P) ale od dzis tez zaczne z wami znow ta 6 no i obowiazkowo skakanie bo ten celulit sie juz ze mnie smieje:P pozdrawiam kangurka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj 7 dzień ćwiczeń:)zobaczymy jak będzie dalej:) a co do skakanki to się trochę uspokoiłam po wypowiedzi deserted . i dzisiaj od nowa skakanko do dzieła:) pozdr 🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej a jak myślicie... tą szóstkę to należy o tej samej porze dnia robić czy jednego dnia rano, a drugiego wieczorem? :) takie pytanko troszkę głupiutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przeważnie ćwiczę wieczorem ale jak mam gdziejść wyjść to ćwiczę rano,nie ma wymówek:D wydaje mi się że nie ma to wielkiego znaczenia.ważne jest aby nie robić przerw no i oczywiście ćwiczyć codziennie:) pozdr 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ledwo doczołgałam się do kompa.jestem właśnie po ćwiczeniach:)ale mam w sobie tyle energii że zaczęłam sobie skakać.było trochę skakanki ale więcej sobie tylko skakałam bez niej, tak nogi wysoko podniesione. pozdr🌻 Odezwijcie się bo smutno tak samej na polu bitwy a tu wakacje i trzeba coś na plaży pokazać co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jestem za :) nad jeziorem też trzeba sie pokazać :) nie mogę się doczekać już kiedy w końcu pojadę nad wodę............ ja bede dopiero wieczorkiem 6 robic :) wiecie co? ja to tak troszkę zaniedbałam tą skakankę... krępuje mnie troszkę, że tu na dole u mnie w domu, wszyscy słyszą i się ze mnie nabijają, dlatego ćwiczę od czasu do czasu... za to spędzam aktywnie czas :) dziś byłam na zakupach.... ludzie jak gorąco!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety odszyfrowałam pierwsze ćwiczenie ,a po obrazkach to mogę się troszkę domyślać.... to możę prześlesz mi jeszcze raz co? ale w sumie ćwicząc na brzuch wzmacniam takżę kręgosłup.np pamiętam żę świeca jest takżę na kręgosłup.robiłam takżę dzisiaj \"koci grzbiet\" i jakieś tam jeszcze jedno ćw,leżysz z kolanami ugiętymi i podnosisz biodra w górę i w dół. pozdr 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam poprawioną wersję :) chce ktoś może jeszcze ćwiczenia na kregosłup od rechabilitantki?:> jak coś to maila podajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do skakanki, to skakałam wczoraj... :) i mam patent :) trzeba skakać gdzieś gdzie jest dużo miejsca, bo inaczej skakanka się zaczepia o wszystko. ja skakałam na poddaszu, i mi się o sufit zaczepiała i było tak sobie, a jak poszłam na dwór to już lepiej, tylko sąsiedzi tak dziwnie na mnie patrzyli..... :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikaa
mam do Was pytanko: Jak skaczecie na skakance ? Obeima nogami przeskakujecie? Pojedyńczo, jak w dzieciństwie - jak konik? Wytłumaczcie to jak dla blondynki. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×