Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

PaulaPaula zrób test, no i nie zależnie od wyniku musisz pójść do lekarza. My Ci tu za bardzo nie powiemy dlaczego nie dostałaś krwawienia. Słyszałam że jak się bierze pierwsze 3 opakowania tak się zdarza no i jak się bierze już dłuższy czas tabletki to też może się tak zdarzyć. Ale napisz ile bierzesz tabletki, już jest koniec przerwy? Jakie bierzesz tabletki? nie przesuwałaś sobie okresu np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g26...Pewnie, że wiem:) PaulaPaula...A może brałaś 2 opakowania na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaula
dostalam okres. 8 dnia z odstawienia. (dziwnie, no nie?), ciaze wykluczylam. jestem spokojna. uf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to 8 dnia z odstawienia???????????????? Przeciez przerwa musi być tylko 7 dni!!! i ani dnia dłużej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
co ja poradze ze osmego? umowilam sie z pania ginekolog to zapytam. nie wiem co sie podzialo. rok czasu biore tabsy co do minuty co mam poradzic? sama nie wiem co sie poprzestawialo i wcale ten okres mnie nie uspokoil. caluje babeczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka... paulapaula...Mam nadzieję, że tego 8-go dnia zwięłaś normalnie tabletkę?Zaczęłaś następne opakowanie, prawda?Bo jeśli nie to nie jesteś zabezpieczona(znaczy możesz nie być)...Zdajesz sobie z tego sprawę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wzięłaś ósmego dnia tabletkę,po tej przerwie 7 dniowej to jest wszystko ok. a jeśli nie wzięłaś to wiesz że skuteczność spada i nie jesteś zabezpieczana przed ciążą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Aniu, cóż za telepatia:D:D...Napisałyśmy jej to samo niemal w tym samym czasie:P👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaula
ja nie wydluzylam przerwy. wzielam 8 dnia. co wy kombinujecie?:) wiem, jak dzialaja anty kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My nic ni kombinujemy Tak napisałaś ósmego dnia z odstawienia :P:P:P to się zlękłam troszke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulapaula...Spoko, spoko...Nie bój żaby:D Tak jak Ania napisała, że się wystraszyłam, że pominęłaś 1 dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkak88
hej... mam pytanie.. przez miesiac brałam tabletk zrobilam 7-dniawo przerwe ze wrotek wzielam pierwsza tabletke a w srode kochalam sie ze swoim chlopakiem... jutro biore ostatnia tabletke...i boje sie ze bede w ciazy dlatego juz drugiego dnia sie kochalismy.. jest to mozliwe?? Bardzo prosze o odpowiedzi bo zwariuje :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następna... jak bierzesz tabletki regularnie i nie wydłużasz przerwy to jestes zabezpieczona cały czas, CAŁY CZAS, podczas przerwy też, 24 h na dobe 7 dni w tygodniu, rozumiesz? po to właśnie są tabletki, a myślałas ze po co je jesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinkak88...A wiesz co to są tabletki anty?Znasz ich działanie?Wiesz kiedy jest większe ryzyko niż 1%?--->ULOTKA!! No i co, że 2-go dnia!!Co to ma za znaczenie!!Jakbyś miała jakąkolwiek wiedzę na temat anty, wiedziałbyś, że w przerwie też się jest normalnie zabezpieczonym, tak samo jak w czasie brania tabletek(jeśli przestrzegasz zasad)!!Normalnie byłaś zabezpieczona tego 2-go dnia, jak i pierwszego, jak i w każdym dniu przerwy, jeśli tylko wzięłaś tabletkę pierwszego dnia po 7 dniach przerwy, czyli 8!!I zajrzyj w końcu do ulotki!!Dowiedz się czegoś na temat tego co zażywasz!! P.S. Jeśli mimo wszystko masz teraz obawy, to trzeba było się ogarnąć przed seksem, a nie po:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkak88
wybaczcie moje pytanie ale biore dopiero drugie opakowanie i nie mam takiego zufania i doswiadczenia jak wy i po co te nerwy?? dzieki za odpowiedzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinkak88...Ale tu nie chodzi ani o zaufanie ani o doświadczenie, tylko o podstawową wiedzę, którą MUSISZ mieć PRZED rozpoczęciem stosowania tabletek, a nie w trakcie lub - tak jak w Twoim przypadku - już po stosunku!!Idziesz do lekarza - zadajesz pytania, jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości - zaglądasz do ulotki!A tu się powinno zadawać pytania, na które nie znajdzie się odpowiedzi w ulotce i wtedy liczy się doświadczenie innych, które mogą wiedzieć nieco więcej właśnie przez doświadczanie...A z tego co ja tu jestem codziennie, dawno nie było pytania z poza ulotki:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochalam sie z chlopakiem i boje sie ze moge byc w ciazy było to wczoraj kolo 18 nie jestem umowiona do ginekologa a chcialabym isc po postinor duo tylko boje sie ze skoro nie jeste umowiona lekarz nie wyda mi takiej recepty co o tym myslicue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... kasia_mis1...Czemu się boisz?Nie bierzesz tabletek antykoncepcyjnych?...Ten lek jest wydawany tylko na receptę, ale czy wypisze Ci ją inny lekarz niż ginekolog to nie wiem...To zależy od lekarza...Choć szczerze w to wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
mam pytanko. powiedzcie mi ile dni macie okres przy tabsach bo ja zawsze miałam 5,6 a teraz jak je łykam to mam 2,3 dni i to bardzo skąpy ale to bardzo. a ostatnie 2 to w zasadzie 1, 2 dni. Czy to nie za krótko?????? Proszę o odpowiedz bo z moją gin ciężko się dogadać dlatego zmieniam lekarza ale wizytę mam dopiero po 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beretka...Mnie się zaczyna w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano i kończy w środę wieczorem... Które to opakowanie?Możliwe, że będziesz miała 3 dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
nigdy nie bralam tabletek ale chcialabym je zaczac brac. Lekarz zapisal mi Novynette. W mojej Aptece kosztuja 24zl. Jak na moja kieszen sa troche za drogie. Poradzcie mi jakie najlepiej brac tabletki i jakie maja skutki uboczne? Czym sie roznia tableki za 8zl czy 24zl? Lepiej barc te tansze czy droższe? Prosze o radze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka hejka dziewczynki :) dawno mnie cholera nie bylo i wybaczcie ze Was opuscilam,ale ostatnio sporo sie dzxialo w moim zyciu i jakos tak braklo czasu na forum.No ale mialam caly czas w ulubionych dlatego powracam :) Dalej zazywam moj Cilescik i jest dobrze. Mam tylko problem ze skora (dokladnie tradzik rozowaty-okoloustny) i nie wiem czy nie bede musiala zrobic malej przerwy ale sprawa jest w toku (tzn narazie smaruje sie roznymi mazidlami i zobaczymy co bedzie). Mam do Was tez pytanko,moze ktoras laseczka wie. Mianowicie mam ostatnio troche stresu i problemow z zasypianiem,lekarz doradzil mi kiedys Hydroxyzine i kupilam ja ale nigdy nie zazywalam bo balam sie ze moze wplynac na skutecznosc tabsow...Pisze na ulotce ze niektore leki uspokajajace moga wplywac,ale nie wiem czy akurat ten.Miala ktoras podobna sytuacje?? Napiszcie prosze. Pozdrawiam cieplutko i p[rzesylam bzuiaczki szczegolnie dla anulki i aaaaa :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedrona_007...Poszłaś po receptę to znaczy, że zdecydowałaś się na nie, a nie masz podstawowej wiedzy na ich temat!! Najlepiej brać te, które przepisuje Ci lekarz, które do Ciebie pasują(robisz badania i masz receptę na pasujące do Twojego organizmu), a nie te, które Ci się podobają!!I powinnaś to wiedzieć!! Powinnaś również wiedzieć to, że skutki uboczne to sprawa indywidualna. Jedna kobieta ma jeden, jedna ma 3, a inna nie ma w ogóle - to też zależy od organizmu!Poza tym sa różne skutki uboczne, jedne mogą występować u jednych, drugie u innych, a jeszcze inna może mieć full skutków ubocznych!Skutki uboczne występują w okresie 3 pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek, jeśli się przedłuża ten okres musisz się z nimi zgłosić do ginekologa. Różnica w cenie nie ma znaczenia pod względem skuteczności, jedne są refundowane inne nie!Nie patrz na to czy lepiej brać tańsze czy droższe, tylko na to, które są najbardziej odpowiednie!!Ja w mojej aptece płacę za Cilest 15 zł, a we wszystkich innych są po 22, 23 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
Widzisz tylko, ze moj lekarz nie zrobil mi zadnych badan. Zapytal sie mnie czy chce tansze czy drozsze i wypisal recepte. Mialam wrazenie, ze chcial mnie sie tylko pozbyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka2809...🖐️Ode mnie dla Was też buźki👄 Ja wybaczam:P Ja nawet nie wiem co to jest trądzik rozowaty-okoloustny, taka nazwa, że ło:P Ale mała przerwa to Ci jeszcze może pogorszyć, czy w tym przypadku nie? Sytuację mam identyczną - też biorę te 2 leki(rzadko, bo rzadko, ale są):) Hydroxyzine zażywam już od hoho, dawna (znaczy oczywiście jedynie doraźnie, bo to silny lek)...Ja też biorę Cilest, nie ma w ulotce nic na jego temat, więc nie masz się czym martwić!Jeśli wolisz to sprawdzić to po prostu porównaj skład leku z wypisanymi interakcjami tabletek anty!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×