Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Ellewina...A wiesz, że ulotkę to trzeba przeczytać, jak się coś bierze do ust??Nie jest Ci dziwnie łykać coś, o czym nic nie wiesz?...Możesz się kochać zawsze, w każdej chwili, każdego dnia i każdej nocy jeśli tylko przestrzegasz zasad w braniu tabletek - wtedy masz ryzyko wpadki równe 1%... Paula222...Będzie Cię badał, będzie z Tobą rozmawiał i skieruje Cię na badania krwi...Jeśli pierwszą tabletkę zażyjesz w pierwszy dzień okresu, to działa ona po 4 godzinach od zażycia pierwszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula222
aaaaaa.. mam jeszcze jedno pytanie do ciebie.A czy lekarz przepisuje tabletki odrazu czy dopiero jak bed miala wyniki.Bo wiesz ja jeszcze nie pracuje wiec nie stac mnie zabardzo na lekarza zeby tak do niego latac non stop i za kazdym razem placic za wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barabara8
Mam pytanko.Jak to jest z ta 7-dniowa przerwa??Jezeli ostatnia tabletke zazyje np. w poniedzialek to nastepna po przerwie tez zazywam w poniedzialek czy we wtorek po calych siedmiu dniach nie zazywania.Prosz pomozcie bo niewiem co mam robic bo mi sie konczy przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszona24
Witam!!!Pomocy.Dzisiaj skonczyla mi sie 7-dniowa przerwa i ja dalej nie mam okresu.Czyli wzielam nowe opakowanie tabletek i zazylam,ale niewiem czy dorze zrobilam bo okersu nie bylo.Co mam robic zazywac dalej i czekac na okres?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula222...Dopiero jak będziesz miała wyniki, bo on Ci je wypisze na podstawie właśnie tych wyników...Badania pokażą \"stan\" Twojego organizmu i do nich dopasuje...A czemu chodzisz prywatnie?Ja chodzę państwowo do super babki... Barabara8...Jak się nie wie co zrobić to się ma od tego ulotkę...A Ty nawet do niej nie zajrzałaś i nic nie wiesz:o...Jakbyś przeczytała ulotkę, to wiedziałabyś już dawno co i jak, a teraz czekasz pewnie z utęsknieniem aż ktoś Ci odpisze, bo nie wiesz co robić!To jest dla mnie straszne!...Nie łatwiej by Ci było już znać odpowiedź?... Każde opakowanie zaczynasz zawsze w ten sam dzień, od pierwszego...Chyba prosto jest napisane 7 dni przerwy?To chyba oczywista sprawa jest, że trzeba zrobić całe 7 dni przerwy, więc trzeba zażyć następną 8 dnia. Czyli skoro kończysz w poniedziałek, to następne zaczynasz we wtorek. Nie rozumiem co tu jest nie do zrozumienia? Wystraszona24...Które to opakowanie?...Dobrze, że zaczęłaś nowe i zażyłaś tą tabletkę, masz brać dalej normalnie, a okres dostaniesz w następnej przerwie - ULOTKA!!Następna, która nie czytała:o... Czy nie łatwiej Wam wziąć ulotkę niż czekać tu Bóg wie ile na odpowiedź??...Nie czaję Was, normalnie nie czaję...Nie chce Wam się czytać ulotek, czy nie wiem co?Podajcie mi choć jedne powód, czemu nie czytanie ulotki? W nich wszystko jest to o co Wy pytacie...CZARNO NA BIAŁYM!! Ciekawe co to będzie jak ja wyjadę na wakacje i nikt tu nie będzie już odpisywał, bo jak na razie ja tylko odpisuje, bo Anulka rzadziej.A jak ona też wyjedzie w tym samym czasie:)..I co?Będziecie czekać 10 dni na odpowiedź, jak macie całe info w pudełku z tabletkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka111
to co kurde? mam czytac kazda ulotke od lekarstwa ktore chce wiasc i porownywac z tym co pisze na ulitce tabltek anty? to paranoja ! na glowe dostane ! a pozatym nie po to truje sie tym swinstwem i niszcze sobie nrzady zeby jeszcze gumki stosowac !!! kto zna dobre i dostepnej cenie tabletki antykoncepcyjne??? prosze o propozycjie..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
ewka111, tabletki przepisze Ci lekarz, a nie ze Ty zrobisz sobie wywiad ktore sa w dolnej granicy finansowej i powiesz, ze takie wlasnie ma CI przepisac. Paranoja jakas naprawde :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka111
a co? kolezanka bierze takie po 50 zl za pudelko mnie na to nie stac , ani na dzidziusia .ja poprostu chce brac w miare dobre tabletki po korzstnej cenie. czy to cos zlego?bralam diane i bylo wszystko spoko, czylam sie dobrze bez zadnych skutkow ubocznych a lekarz kazal mi zmienic . boj sie.a lekarz z reszta sam mi sie pytal jakie chce wiec chcialam sie zorientowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Ja kiedy ide do lekarza i ostatnio zadecydowal o zmianie tabletek, to powiedzial zmieniamy na te i juz. Powiedzial tylko, ze kosztuja tam 40zł, ale na razie te beda dla mnie najodpowiedniejsze. I kazde tabletki sa dobre niezaleznie od ceny. I te za 8 i te za 50, ale to zalezy od organizmy kobiety. Tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nava
Dziewczyny mam prośbę - pomóżcie mi, bo nie wiem co robić. Może ktoś z Torunia ma listek Microgynonu na sprzedaż, albo choć receptę? Brałam tabletki grzecznie jak trzeba, ale w trzecim tyg. o jednej zapomniałam przez 14h i miałam wg ulotki 2 rozwiązania. Albo dokończyć to opakowanie i nie robiąc przerwy brać tabletki z następnego, albo już teraz zrobić 7dniową przerwę i po niej zacząć nowe opakowanie. Ja dokończyłam stare (2 tabletki), a potem wzięłam jeszcze 3 tabletki, które miałam w zapasie, bo nie mogłam iść do lekarza. Myślałam, że do tego czasu zdołam pójść, ale niestety - tabletki się skończyły a ja recepty wciąż nie mam. Dziś powinnam wziąć wieczorem następną tabletkę, a nie mam jej. Na prywatnego nie bardzo mnie stać... Pomóżcie. Czy jak przedwczoraj uprawiałąm seks jest jakakolwiek szansa na to, że zajdę w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Szansa jest zawsze na zajscie w ciaze, zwlaszcza, ze zapomnialo sie o tabletce. Ja kiedy musze wziac nowe opakowanie, a nie zdazylam pojsc do lekarza to w sytuacji awaryjnej ide do apteki i biore bez recepty, a recepte donosze, kiedy ja tylko w najblizszym czasie dostane. Zostawiam w aptece swoj pesel i takie tam i nie ma problemu. Ale to w sytuacjach awaryjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nava
Tzn, że masz jakąś aptekę, w której ludzie Ci ufają. Ja mieszkam w zbyt dużym mieście. Nie wiem czy z tego przedwczorajszego seksu (tego i następnego dnia brałam jeszcze tabletki o 22.30) może być dzidzia jeśli teraz już nie wezmę żadnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Zapewniam Cię aaaaaa, że ulotkę przeczytałam pare razy:/ Ale ciągnący się i bardzo obfity okres moim zdaniem nie jest plamieniem, o którym mowa w ulotce. I myslałam, że mi tu ktoś doradzi co to może oznaczać i czy mam sie czym martwić. Musiałam przerwać przez problemy z wątrobą i żołądkiem. Lekarka czekała, aż jej doniosę badania. Wyszło na to, że wszystko jest całkiem okey i kazała mi wrócić do antykoncepcji. Poprzednie tabletki przestały działać i nie jest to mój wymysł. Przestały trzymać mi cykl i nie ja to stwierdziłam, tylko ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Nava moim zdaniem musisz jakoś zdobyć te tabletki, bo z tego co się orientuję to najgorzej, gdy sie pominie tabletkę w pierwszym lub trzecim tygodniu. Jeżeli zdecydowałaś się wybrac opcję 2 i nie robic przerwy to musisz sie tego trzymać, bo inaczej możesz mieć problem!:( Jakbym była na Twoim miejscu to chodziłabym po aptekach, aż by mi w końcu jakoś w drodze wyjątku sprzedali. Może Twój chłopak pomoże? Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
ewka1111 Ja bym się jeszcze raz skontaktowała z lekrzem. Powiedz, że nie stać Cię na drogie leki. Mój ginekolog miał całą listę takich tabletek, porozmawialiśmy o tym, które powinny być dla mnie dobre i spytał jaką kwote miesięcznie jestem w stanie na nie przeznaczyć. Ważne jest jeszcze to, żeby znaleść dobra aptekę. Mi się udało znaleść taką, gdzie po bardzo korzystnej cenie można dostać wszystkie leki. Jest cała masa leków i napewno cos się uda dobrać, taka żebys była zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nava
Ale czy nie jest tak, że skoro przerwałabym w trzecim tyg branie tabletek i robiła 7dniową przerwę, podczas której miałabym ochronę przed ciążą, to nawet jeśli wzięłam te 4 tabletki więcej to tę ochronę też mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaaaaa-odpowiedziałaś wystraszonej 24,że dobrze zrobiła ,że rozpoczęła następne opakowanie,nie mając krwawienia z odstawienia,a ja myślę ,że żle zrobiła ,bo najpierw należy wykluczyć ciąże za pomocą testu ,a póżniej bawić się w następne opakowanie.Mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaaaaaa-odpowiedziałaś wystraszonej 24,że dobrze zrobiła ,że rozpoczęła następne opakowanie,nie mając krwawienia z odstawienia,a ja myślę ,że żle zrobiła ,bo najpierw należy wykluczyć ciąże za pomocą testu ,a póżniej bawić się w następne opakowanie.Mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Czyli brałas tabletki i w 3 tyg zapomniałaś, postanowiłaś żeby unkinąć ciąży wziąść to co zostało i drugie opakowanie, ale udało Ci się wziąść tylko 2 ze starego blistra i 3 zapasowe tabletki? Wiesz, jak dla mnie ryzyko wzrosoło...nie strasząc. Plemniki mogą przetrwać w Twoim organiźmie nawet do 48 godzin. Byłabyś normalnie zabezpieczona w tym tygodniu przerwy, gdybyś albo od razy odstawiła tabletki, albo, gdybyś nie zrobiła tego błędu i przyjmowała je zgodnie z zaleceniem. A przecież jeszcze w tym 3 tyg. zapomniałaś! Naprawdę radziłabym jakoś się dogadać w aptece (to jest wykonalne, ja też mieszkam w dużym mieście), żebys tego nie żałowała do końca życia. Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Marella Moim zdaniem nie masz racji. Takie rzeczy się zdarzają. Czasem okresu nie ma i tyle. Z resztą to nie jest zwykły okres tylko krwawienie z odstawienia. Zrobiłaby sobie dużo wiekszą krzywdę przerywając stosowanie i znowu wracając do tabletek, hormony wtedy szaleją (niestety coś o tym wiem:/).Gdyby drugi raz z rzędu nie miała okresu...wtedy już można się niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 0008
ODKUPIE DIANE . KTO MA TO MOJE GG 13 81 22 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka111...Tak, właśnie tak masz robić!A co, za dużo to roboty?Rób co chcesz, ja Ci pisze jak trzeba postępować...Jeśli to dla Ciebie paranoja, to życzę powodzenia...Dobre tabletki dla ciebie przepisze lekarz, więc po o to chore zdanie\"kto zna dobre i dostępnej cenie tabletki antykoncepcyjne??? proszę o propozycje\"? Jeżeli Cię na to nie stać to weź się za inna metodę...Tabletki, żeby działały mszą być dobrze dobrane, a nie takie jakie Tobie pasują...Wolisz brać coś taniego, a nie dla Ciebie?To dopiero paranoja! Widzę, że mało wiesz o tych sprawach...Zmień lekarza jeśli nie chce zrobić Ci badań...Ile masz lat? Perelkaa...Popieram, chociaż jedna mądra... Nava...Zawsze jest ryzyko 1 %, a teraz masz wyższe, bo pominęłaś jedną tabletkę...Teraz możesz iść na przykład do lekarza wewnętrznego, on powinien Ci wypisać receptę w takiej sytuacji... Ja miałam tak samo jak perełka pisze i zrobiłam tak samo... Diaria...Ale okres może się przedłuża przez pierwsze 3 mieszki...Ja rozumiem, że przestały działać, tylko się pytałam skąd to wiesz...Teraz napisałaś co i jak i ja już Cię w pełni rozumiem...Miałaś po prostu za słabe luz za mocne tabletki jak dla siebie... Z tym o pisałaś do Mirella masz raję, dopisuję się poza tym zdaniem \"Gdyby drugi raz z rzędu nie miała okresu...wtedy już można się niepokoić.\"--->Można nie mieć okresu przy 3 pierwszych opakowaniach...Potem można się niepokoić... MARELLA...Przy pierwszych 3 opakowaniach okres może się nie pojawić...Jeśli jest dalej niż po 3 pierwszych to powinna iść do lekarza...Jeśli ona chce to test może zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stressss
do ewka ktora pisala i cilescie, niby we wszytskich tabl nie mozna brac lekow itp itd, ja biore tablety juz ponad 5 lat, cilest od poltora roku i biore duzo dziwnych lekow i w ciaze nie zaszlam!!!:)nie boj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriaaaaaaa
Anulka 156 ja biore tabletki ponad 5 lat, a te co teraz od poltora roku, wiec bede musiala je odstawic czy wystarczy zmienic znow na inne????????????? PS dla tych co nie wiedza zadalam pytanie wczesniej czy mozliwe jest odczuwanie negatywnych skutkow tabletek(u mnie zmienny dołujacy nastroj)dopiero po jakims czasie a nie na poczatku brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
A ja sama mam problem :P tzn. zastanawiam sie, bo od 2 tygodni biore zmienione tabletki regularnie i tak dalej, a od moze 3 dni mam taki dziwny bol podbrzusza jakbym miala okresu dostac i strasznie bola mnie piersi. Nie wiem czy to przez ta zmiane tabletek na mniejsza dawke hormonow i stad te bole, czy to cos innego. Poza tym w ulotce pisze o bolu piersi i powiekszeniu, ale ten bol brzucha mnie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stressss
moze to i stres doszedl,jezeli dopiero co zmienilas to poczekaj 3 opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Akurat powiekszenie piersi mi nie przeszkadza, bo przydaloby sie z A na B :P i bylabym wtedy zadowolona ;P ale ten brzuch mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleve7
nie martw sie to normalne! a pewnie jescze sie denerwujesz to pogarsza sprawe:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafeteriaa tak możliwe, moja przyjaciółka po 2 latach brania tabsów miała te dziwne nastroje dopiero,tzn na początku bylo wszystko ok, te nastroje rozpoczęly się własnie po 2 latach brania tabletek i musiala je zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy tez miałyscie tak ze przy braniu tabletek miałyscie duzo bardziej skąpy okres? Ja jestem własnie podczas pierwszej 7-dniowej przerwy. Wczoraj dostałam okres. Zazwyczaj pierwszego dnia krwawienie było dosc obfite, a tu wczoraj było bardzo skąpe.Dzisiaj juz w miare normalnie chociaz tez krwawienie jest słabsze niz bywało zanim zaczelam brac tabletki. Nie martwie sie tym, tylko chciałam zapytac czy to jest normalne. Czy Wy tez tak miałyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×