Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość xlena
Witam, mam pytanie... Od kilku miesięcy biore tabletki ysminelle w tym miesiacu, po tygodniowej przerwie zapomnialam rozpoczac nowe opakowanie. Dokladnie rozpoczelam je o 2 dni za pozno czyli tak jakby przerw trwala 9 dni. czy skutecznosc jest zmniejzona jesli potem bralam je regularnie? Przy 17 tabletce mialam stosunek. czy moge byc w ciazy. Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xlena
witam, mam pytanie. od kilku miesiecy biore yasminelle . w tym miesiacy jednak zapomnialam rozpoczac nowy blister na czas. wyszlo tak jakbym zamiast 7 dni przerwy miala 9. pozniej bralam tabletki regularnie. czy ich skutecznosc jest zmniejszona? teraz jestem przy 19 tabletce a 2 dni temu mialam stosunek. moge byc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xlena
witam, mam pytanie. od kilku miesiecy biore yasminelle . w tym miesiacy jednak zapomnialam rozpoczac nowy blister na czas. wyszlo tak jakbym zamiast 7 dni przerwy miala 9. pozniej bralam tabletki regularnie. czy ich skutecznosc jest zmniejszona? teraz jestem przy 19 tabletce a 2 dni temu mialam stosunek. moge byc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam powazny problem :( bylam teraz na wyjezdzie i wzielam ze soba tabletki i akurat starczylo mi ich do wczoraj i skonczylo sie opakowanie (wzielam ich 14) teraz powinnam zaczac brac 7 nastepnego opakowania i wykupilam je i nie mam ich nie wiem gdzie mi sie zagubily, ehh :( co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam powazny problem :( bylam teraz na wyjezdzie i wzielam ze soba tabletki i akurat starczylo mi ich do wczoraj i skonczylo sie opakowanie (wzielam ich 14) teraz powinnam zaczac brac 7 nastepnego opakowania i wykupilam je i nie mam ich nie wiem gdzie mi sie zagubily, ehh :( co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelciaaaa
Witam! Mam pytanie dotyczące antykoncepcji, ginekolog przepisał mi tabletki, pierwsza tabletkę Cilestu zalecił mi wziąć w 7 dniu cyklu, chciałam sie zapytać jaki to ma wpływ na skuteczność antykoncepcji, skoro tabletki zgodnie z ulotka powinny zostać przyjęte w pierwszym dniu cyklu? Jak powinnam postępować przy kolejnym opakowaniu? Dodam, że 10 dni przed pierwszą tabletką Cilestu zażyłam Escapelle, po którym dostałam miesiączki w spodziewanym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelciaaaa
Witam! Mam pytanie dotyczące antykoncepcji, ginekolog przepisał mi tabletki, pierwsza tabletkę Cilestu zalecił mi wziąć w 7 dniu cyklu, chciałam sie zapytać jaki to ma wpływ na skuteczność antykoncepcji, skoro tabletki zgodnie z ulotka powinny zostać przyjęte w pierwszym dniu cyklu? Jak powinnam postępować przy kolejnym opakowaniu? Dodam, że 10 dni przed pierwszą tabletką Cilestu zażyłam Escapelle, po którym dostałam miesiączki w spodziewanym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelciaaaa
Witam! Mam pytanie dotyczące antykoncepcji, ginekolog przepisał mi tabletki, pierwsza tabletkę Cilestu zalecił mi wziąć w 7 dniu cyklu, chciałam sie zapytać jaki to ma wpływ na skuteczność antykoncepcji, skoro tabletki zgodnie z ulotka powinny zostać przyjęte w pierwszym dniu cyklu? Jak powinnam postępować przy kolejnym opakowaniu? Dodam, że 10 dni przed pierwszą tabletką Cilestu zażyłam Escapelle, po którym dostałam miesiączki w spodziewanym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Prosze o rade.dzis lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne i powiedzial ze mam je brac od pierwszego dnia okresu w ciagu 21 dni.potem bedzie przerwa 7 dni .I jeszcze lekarz powiedzial ze mam przyjsc po 3 tygodniach na cytologie.Ale jak mam przyjsc na cytologie jak po tych 3 tygodniach bedzie krwawienie.po raz pierwszy bede brala te pigulki i byc moze zle zrozumialam ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Prosze o rade.dzis lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne i powiedzial ze mam je brac od pierwszego dnia okresu w ciagu 21 dni.potem bedzie przerwa 7 dni .I jeszcze lekarz powiedzial ze mam przyjsc po 3 tygodniach na cytologie.Ale jak mam przyjsc na cytologie jak po tych 3 tygodniach bedzie krwawienie.po raz pierwszy bede brala te pigulki i byc moze zle zrozumialam ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Prosze o rade.dzis lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne i powiedzial ze mam je brac od pierwszego dnia okresu w ciagu 21 dni.potem bedzie przerwa 7 dni .I jeszcze lekarz powiedzial ze mam przyjsc po 3 tygodniach na cytologie.Ale jak mam przyjsc na cytologie jak po tych 3 tygodniach bedzie krwawienie.po raz pierwszy bede brala te pigulki i byc moze zle zrozumialam ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!Dzis mi moj lekarz przepisal lek-tabletki antykoncepcyjne.powiedzial ze mam brac od pierwszego dni okresu w ciagu 21 dni a potem do niego-na wizyte i na cytologie.kupilam pigulki i przeczytalam w ulotce ze po 21 dniach bedzie przerwa 7 dni kiedy wystapi krwawienie.czy lekarzowi sie pomylilo?bo jak bedzie krwawienie to zadnej cytologii?P.S.pierwszy raz bede brala pigulki wiec nie jestem w tym temacie.Prosze poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!dzis lekarz przepisal mi pigulki antykoncepcyjne i powiedzial ze mam brac przez 21 dni a potem bedzie 7-dniowa przerwa.Powiedzial tez ze mam po 3 tygodniach przyjsc do niego i jednoczesnie zrobi mi cytologie.ale przeciez w ciagu tej przerwy 7 dni bedzie krwawienie i o zadnej cytologii nie ma mowy.Czy ja sie myle czy lekarz cos pomylil z ta wizyta do niego po 3 tygodniach?P.S.po raz pierwszy bede brala pigulki wiec nie jestem w temacie.prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsdgf
Hej Ostatnio mój lekarz przepisał mi Syndi-35 na próbę ale źle się po nim czułam, wiec przepisał mi microgynon 21. Najpierw kazał mi wybrac do konca syndi i po 7 dniowej przerwie mam zacząc stosowac microgynon. I zastanawiam sie czy w takiej sytuacji microgynon bedzie miał odrazu skuteczne działanie antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2125
dziewczyny-mam pytanie-po jakim czasie od rozpoczecia stosowania tabletek mozemy zrezygnowac z prezerwatyw?? i jeszcze jedno-czy dobrze misie wydaje ze pierwszy cykl stosowania tabletek jest krotszy o tydzien niz normalnie??tzn.czy krwawienie wystapi o tydzien wczesniej,tak?? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2125
dziewczyny-mam pytanie-po jakim czasie od rozpoczecia stosowania tabletek mozemy zrezygnowac z prezerwatyw?? i jeszcze jedno-czy dobrze misie wydaje ze pierwszy cykl stosowania tabletek jest krotszy o tydzien niz normalnie??tzn.czy krwawienie wystapi o tydzien wczesniej,tak?? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2125
dziewczyny-mam pytanie-po jakim czasie od rozpoczecia stosowania tabletek mozemy zrezygnowac z prezerwatyw?? i jeszcze jedno-czy dobrze misie wydaje ze pierwszy cykl stosowania tabletek jest krotszy o tydzien niz normalnie??tzn.czy krwawienie wystapi o tydzien wczesniej,tak?? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Ewelciaaaa, no skoro zalecił Ci tak lekarz, to tak zrób. Żadna z nas nie jest chyba mądrzejsza od lekarza, więc nic lepszego nikt Ci tutaj nie doradzi. Powinnaś miec w ulotce napisane co zrobic jak zaczniesz zażywac dopiero w 7. dniu. Zazwyczaj jest to tak, że jak zażyjesz w 2 - 5 dniu, to wtedy trzeba się jeszcze zabezpieczac dodatkowo przez 7 dni. W Twoim wypadku NAJPRAWDOPODOBNIEJ będzie tak, że przez pierwszy miesiąc będziesz musiała z chłopakiem / mężem stosowac dodatkowe zabezpieczenie. alya, a przepisał Ci jedno opakowanie, czy więcej? Idź normalnie 22. dnia. Wtedy pewnie jeszcze nie będziesz miała miesiączki. Tzn. będzie najmniejsze prawdopodobieństwo, że wtedy jej dostaniesz. A najlepiej, to przedzwoń sobie do lekarza. sdfsdgf, tabletki zaczynają przecież działac już po 4 godzinach od zażycia pierwszej. kasiula2125, jw. tzn. po 4 godzinach od zażycia jesteś już zabezpieczona. Ale jest jeden warunek. Musisz tabletkę zażyc w 1. dniu krwawienia. Jak zrobisz to 2. - 5. dnia, to musicie się zabezpieczac jeszcze dodatkowo przez 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlena...\"czy skuteczność jest zmniejszona jeśli potem brałam je regularnie?\"--->No oczywiście, że jest zmniejszona!Przerwy nie można wydłużać...Wydłużyłaś przerwę, pominęłaś 2 tabletki - ULOTKA!!Regularność w tym przypadku nie ma nic do rzeczy, pominięcie każdej jednej tabletki obniża skuteczność... \"Przy 17 tabletce miałam stosunek. czy mogę być w ciąży. \"--->Zawsze możesz być w ciąży nawet jak bierzesz idealnie zawsze - zawsze jest 1 % ryzyka...Ale skoro Ty brałaś 17 tabletek i miałaś stosunek i potem dalej zażyłaś 4 tabletki, czyli do 21, to spoko, to, że wydłużyłaś przerwę ma znaczenie teraz...Teraz musisz się zabezpieczać 7 dni albo cały cykl, zależy co masz o tym w ulotce... Nie wysyłaj posta dwa razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie!! finexx...\"i akurat starczyło mi ich do wczoraj i skończyło się opakowanie (wzięłam ich 14)\"--->Czemu tylko 14?Czemu dalej z innego opakowania? Nie wysyłaj posta dwa razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie!! Ewelciaaaa...\"jaki to ma wpływ na skuteczność antykoncepcji, skoro tabletki zgodnie z ulotka powinny zostać przyjęte w pierwszym dniu cyklu?\"--->Wiesz no, z takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, ja mam znow pytanie z dziedziny tych oczywistych:P otoz sprawa sie tyczy biegunki, pod tym pojeciem rozumie ze lata sie co chwilke do kibelka... no a ja ostatnio nie tyle latam co chwile co zalatwiam sie 2-3 razy dziennie i mam ciagle wzdecia, czy to moze miec wplyw na skutecznosc, w ulotce jako tako nic nie pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i prawie standard, bo znowu post nie doszedł cały:P Ewelciaaaa...\"jaki to ma wpływ na skuteczność antykoncepcji, skoro tabletki zgodnie z ulotka powinny zostać przyjęte w pierwszym dniu cyklu?\"--->Wiesz no, z takim pytaniem to raczej powinnaś się do ginekologa zwrócić, bo tego w ulotce nie ma...Ja bym się zabezpieczała całe opakowanie... \"Jak powinnam postępować przy kolejnym opakowaniu?\"--->Przy następnym już normalnie lub będzie, teraz się zabezpieczaj cały cykl i będzie ok na moje oko... \"Dodam, że 10 dni przed pierwszą tabletką Cilestu zażyłam Escapelle, po którym dostałam miesiączki w spodziewanym dniu.\"--->No ale jakie to ma tutaj znaczenie? Nie wysyłaj posta dwa razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie!! alya...Może to chodziło o to, że 3 tygodnie po tych 21 tabletkach?Nie wiem... \"czy lekarzowi się pomyliło?\"--->A skąd my mamy to wiedzieć?;> Nie wysyłaj posta dwa razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie!! sdfsdgf...Tak, bo niby czemu nie? kasiula2125...Jeśli zażyłaś w pierwszy dzień okresu i przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to po 4 h od zażycia 1-szej tabletki i wtedy masz 99 % zabezpieczenie... \"czy dobrze misie wydaje ze pierwszy cykl stosowania tabletek jest krótszy o tydzień niż normalnie??\"--->A niby czemu? Zawsze masz 21 tabletek plus 7 dni przerwy, w kółko tak... Nie wysyłaj posta dwa razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naildor...Dziewczyno, ja mam bardzo dobra przemianę materii, co za tym idzie, załatwiam się średnio 4, 5 razy dziennie i nawet nie myślałam o tym, że to mogłoby obniżyć działanie, skoro mam taką naturę to normalne musi to być...To musiałaby być rzadka kupa, że tak to wprost napisze, a nie zwykła kupa, którą musisz robić, żeby być zdrowa...A co do wzdęć, to jest to spontaniczne, nie można temu zapobiec, więc nikt nie mógłby brać tabletek, jak miałby non stop wzdęcia, bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula 2125 tak, moim zdaniem pierwszy cykl jest w tym sensie krótszy, że przyjmujesz 1. pigułkę w pierwszym dniu miesiączki, jak ci się kończy okres, to jesteś już, załóżmy, przy 4-5 pigułce, czyli za niecałe 3 tyg. znowu powinno pojawić się krwawienie... a więc, jeśli rozumuję tak jak ty, to ten pierwszy cykl jest rzeczywiście o ok. tydzień krótszy.. naildor a wiesz, też o tym ostatnio myślałam.. tzn wypróżniam się 1 góra 2 razy dziennie, ale tak z ciekawości się nad tym zastanawiałam... ale skoro ulotka mówi tylko o biegunce, czyli że nie wstajesz z toalety 24h, to to drugie nie wpływa na zażywanie, tak sądzę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Nie no dziewczyny, biegunka to pewien odbiegający od normy stan (głupio trochę brzmi, ale biegunka po prostu nie jest normalnym objawem), a jeśli ktoś się wypróżnia tam nawet 3 razy dziennie, bo taką a nie inną ma przemianę materii, to jest u niego normalne. To nie jest żadna zmiana. Ja to tak rozumuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh wzięłam 2 tabletki jednego dnia,głupi przypadek i dopiero chwilę później mi się przypomniało,że jedna chwile wcześniej łyknęłam,chyba nic mi to nie namiesza w skuteczności działania,że teraz jest 2x większa dawka w organizmie? Nie muszę kończyć po 20 tabletkach,bo na szczęście mam dodatkowe opakowanie na szczególne wypadki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2125
olencja 26 dokladnie o to mi chodzilo:) dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2125
olencja 26 dokladnie o to mi chodzilo:) dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wlasnie chodzi o to ze srednio zalatwiam sie 1-2 razy dziennie, a wczoraj nie mialam jakis przygod zoladkowych ale bylam w kibelku 5 razy z tym ze wygladalo wszytko normalnie:P tyle ze tak czesto i dlatego pojawilo sie moje pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikaaaa
cześć dziewczyny.bardzo proszę o radę...w sumie mamy pewność ,że nie pękła ale chłopak równie dobrze mógł mieć na palcach...dla pewności wzięłam tabletkę-po prawie 30 h (aż) pare godzin od zażycia dostałam bólu brzucha i kręgosłupa...okresu powinnam dostać kolo 15 marca, może później...boje się strasznie, czytając te posty ,że nie zawsze działa....help!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syndi
Hej mam taki mały problem bo zaczełam brac tebletki 2 miesiace temu lekarz przepisal mi wtedy Kontracept niestety poszłam do innego i tem przepisał mi Syndi-35 i nie poweidzal mi ze nie powinnam robić przerwy a ja ja zrobiłam i teraz nie jestem pewna czy po zmianie zabezpieczenie jest odpowiednie czy w ogole jest:( czy ktoś może wie jak to teraz jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×