Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Witam Was🌻 mariola19761...Ja biorę Cilest, wiec nie mogę Ci pomóc, ale Ty nie sugeruj się opinią innych kobiet na temat Twoich tabletek, bo każda kobieta reaguje inaczej!!! Jak Ty chcesz wziąść dzisiaj 1 tabletkę, jak wczoraj miałaś to zrobić!?Przecież musisz wziąść w 1 dzień okresu, a nie wtedy, kiedy Ci pasuje!!! Ale fajna cena:classic_cool:Ja za Cilest płacę 15, ale i tak nie jest tak żle:PBo w innych aptekach to samo kosztuje 23 zeta:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_80
Cześć !!! Biorę cerazette,co możecie o nich mi napisać ???? Mam roczną córeczkę i biorę te tabletki od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola 19761
Do aaaa umnie z tymi tabletkami jest trochę inaczej niż u was,ja choruję na endometrioze ,okresu nie mam 7 miesiąc jestem po kuracji Zoladexem (nie wiem czy ci to cos mówi ,jesli nie masz endo to jestes pewnie niewtajemniczona w te sprawy) Dlatego nie ma dla mnie znaczenia w który dzien cyklu wezmę tabletkę,a będę je drala tylko dla tego aby miec skąpe miesiączki ,i aby choroba szybko nie postępowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerna_80...Ja niestety nic Ci nie powiem:) mariola 19761...Przepraszam, że zapytam, ale nie wiem co to jest ta choroba endometrioze, na czym polego i w ogóle!?Wiec pewnie dlatego nie wiem czemu tak, a nie inaczej!Ale jak możesz to opisz mi tę chorobę!Chciałabym wiedzieć coś na temat takich rzeczy, jeśli możesz!Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola19761
ENdometriopza to paskudna choroba która dotyka młode dziewczyny i kobiety .Jest nie do wyleczenia ,odchodzi sama wraz z ostatnią miesiączką (kobiety po menopauzie nie mają endo).Ja mam 32 lata przedemną jeszcze jakies 15 lat leczenia ,a już mam dosc. Wejdz sobie proszę na GOGLE i kliknij tą nazwę ENDOMETRIOZA,tam się dowiesz wszystkiego . Dobrze że tego nie masz i życzę Ci abys nigdy nie miała. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
cze kobitki. wpadalam czasem zapytac o tabsy itp zawsze wiele z was mi pomagalo zwlaszcza pani "aaaaaa" ale teraz mam kurde powazniejszy problem... dostalam 1 marca okres i zaczelam brac tabsy-diane. zle na mnie dzialala, wiec odstawilam. 15 marca pojawil sie okres z odstawienia. dlugi i mocny. dzis jest 18 kwietnia a okresu nie ma! robilam test bo mialam pewne male powody do obaw...wiec co mi szkodzi? test wyobrazcie sobie nic nie pokazal. zadnej kreski...caly fioletowy sie zrobil!:( poszlam do ginekologa...on mowi ze za wczesnie by cokolwiek wykryc! no ale stosunek mialam 24 marca-wiec za wczesnie? nie wiem co sie dzieje...mam dziwna wydzieline pochwowa:biale ciagnace sie "gluciki", brak apetytu...a jak juz cos zjem, to odbija sie strasznie ale wczesniej jest uczucie mdlosci. zadnych objawow okresu nie mam... test powtorze jutro. ALE: czy to mozliwe ze to wina tabsow? zadnych stresow nie mialam wiekszych... umieram z niepewnosci! caluje wszystkie...kto moze, niech cos poradzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... dostalam krwawienie z odstawienia pierwszy raz.. i sie zastanawiam czy u was tez sie rozni troche od okresu? nie mam juz takich skrzepow i w ogle wyglada inaczej... a i tez biore rigevidon i okres mi sie skrocil jak na razie i prawie mnie brzuch nie bolal, ale przechodzilam okres tragicznie:/ i sie ciesze... a co do apetytu.. wlasnie sie zastanawialam ostatnio co ja taka glodna ciagle chodze... ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja nie wiem co to może być,ale to być może winna tabsów-to że nie masz jeszcze okresu i to że organizm Ci szaleje, wzięłaś tylko pare tabletek z opakowania i to może dlatego.Co do testu to nie wiem......najlpiej je robić w dniu spodziewanj miesiączki wtedy dają najlepszą wiarygodność, a test mogł nie wyjść z wielu powodów, coś źl zrobiłaś itp.itd. Testy wykrywają ciąże już po 6 dniach od zapłodnienia, ginekologicznie można wykryć ją duuuużo póżniej gdzieś ok miesiąca(6tygodni nawet czasem)także sama widzisz......także wcale się nie dziwie że tak Ci ginekolog powiedziala. Jutro rano powtórz test i zobaczysz, jeśli negatywny to pewnie troche organizm się rozstroił po odstawieniu tabletek....bywaja przypadki gdzie okres potem nie występowal wogole,jeśli gdzieś ok do 40-50 dnia cyklu nie dostaniesz okresu wtedy lekarz przepisze Ci odpowiednie leki na wywołanie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mychaaaa mój \"okres\" z odstawienia tabletek bardzo się różni od tego z przed brania tabletek. oczywiście zmienił się na plus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny jak myślicie
Zwracam się do was z oooolbrzymią prośbą.Od roku biore tabletki anty harmonet.Nigdy wczesniej nie zapomniałam żadnej tabletki, niestety ostatnio mi się to zdarzyło.Opóżnienie znacznie przekroczyło 12 godziń i to dosyc powaznie, bo musiałam przyjąć dwie tabletki naraz:(Po tym opóznieniu dostałam krwawenie takie jak w przerwioe miedzy opakowaniami, a był to dopiero drugi tydzien zarzywania.Krwawienie to trwa cały czas, jutro ma wystapić właściwe krawawinie po odstawieniu, ale przeciez nie jestem w stanie tego odróżnic czy to już to właściwe czy nie.Po zapomnieniu tabletki nie uprawiałam seksu.Co o tym wszystki myslicie?Czy ktos miał podobną sytuacje?Bo ja jestem zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam pojecia.... przykro mi:( dopiero zaczynam przygode z tabletkami... ja tez mam pytanie... dzis musialam wziac 1 tabletke 2 opakowania troszke po 22 a nie jak zawsze o 21 moge zmienic normalnie bez niczego z powrotem godzine 21?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttt
witam. mam pytanie. wzięłam dopiero dwie tabletki i cały czas hmm czuję nogi. tak jakby mi cierpły, lae nie całkiem. hmm. coś jakby odczucie po przetrenowaniu...nic nie spuchło i nie boli...czy któraś w was miła coś takiego na początku? minęło? czy mam się już obawiać zakrzepów żylnych?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca...
Witam. Wiem, że pierwszą tabletkę powinno się wziąć pierwszego dnia okresu, ale czy to znaczy że mogę czekać 24 h? Okres przeważnie dostaję w nocy (ok. północy), a tabletki chciałabym brać wieczorem ok. 20. Czy mogę tak od razu zrobić, czy wziąć tabletkę wcześniej? Trochę sie pogubiłam wiem ;) Ale wolę zapytać, a u gina jak zwykle zapomniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak myślicie ----> to krwawienie bardzo prawdopodobnie pojawilo się dlatego właśnie że zapomnialaś tej tabletki....a na drugi dzien wzięłaś dwie, Twój organizm troche \"zwariował\" także nic dziwnego......jeśli plamienia nie ustąpią po tej 7dmio dniowej przerwie wtey możesz się martwić :) mychaaaaaa -----> oczywiście że możesz :) tttttttt -----> byc może to od tabletek, przy braniu tabsów jest tak że przez pierwsze maks3 miesiące mogą dziać się różne cuda.....ale jeśli zaczną boleć Cię nogi,cierpnąć itp. to radze pogadać z lekarzem. początkująca... ----> tak jeśli dostałaś w nocy to możesz ją teraz wziąść o tej 20.Lub weż np o 18 a następnego dnia o 19 (albo odrazu o tej 20)tak co godzine później aż dojdziesz do tej 20...., i co do przyjmowania tabsów, jeśli je przyjmujemy co do godziny to b.dobrze oczywiście, ale nalezy je brać zawsze O TEJ SAMEJ PORZE,tzn jeśli rano to rano, wieczorem to wieczorem itp....no i nie wolno tych magicznych 12h przekraczać najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym że o tej samej porze nalezy brać usłyszałam od mojej pani ginekolog......ale ja i tak wole brać co do godziny :) a ona nie chce mi tego pomyslu wybijać z głowy :P:P:P jak mieć obsesje na tym punkcie to ją mieć :) ja brałam zawsze o16 teraz brałam o 17 przez ten miesiąc ostatni, teraz znów przesuwam godzine(siła wyższa) od dziś zaczynam nowe opakowanie i będę je brać o 19 :) Tak a propo, jak chcecie zmienić godzine brania to wlaśnie najlepiej przy rozpoczęciu nowego opakowania brać odrazu o tej nowej gozinie. Pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkująca...
anulka156: Dziękuję za odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matullla
Witam :D:D Chciała bym przedstwić Wam pewną sytuacje z która sie niedawno spotkałam . Od stycznia biore tabletki anty HARMONET.Pierwsze dwa opakowania przebiegły bez problemu okres z odstawienia dostawałam po 3 dniach :D:D Kochałam sie z chłopakiem z prezerwatywa bo nie ufam tabsom w 100 procenatch aczkolwiek czesto myślałam czy nie iść na całość ....Przy 3 opakowaniu zdarzyło sie że gumka nam pękła ale skoro biore tabsy no to nie ma co sie bać :S............................ Jednak okres z odstawienia się nie pojawił ..... czekałam całe 7 dni a tu nic.....mówie sobie ,,Ale jaja jestem w ciąży,, świrowałam że hej !!! Mimo to zaczełam brać nastepne opakowanie i udałam sie do ginekologa z pytaniem o ciąże !! Ginekolog nie wykryła ciązy a na pytanie jak to się stało żę nie dostałam okresu nie miała konkertnej odpowiedzi . Nastepny okres dostałam regularnie jak te poprzednie.... a co z tym okresem którego nie miałam :p;p;p;p;p;p gdzieś sie zapodział bez przyczyny :p;p Pozdrawiam wszystkie kobitki :D:D :*:**:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipppppa
Przecież nawet w ulotce pisze, że dopiero 2 "zagubione' krwawienie to coś niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm👄 PaulaPaula...:) Powiem Ci, że to chyba przez tabsy-zamotanie po prostu! mychaaaaaa...Mój się różni!Mam krótszy, brzuch mnie mniej boli, mam mniej obfity, też nie miewam skrzepów, więc mam tak podobnie jak Ty!:) Mnie się wydaje, że możesz! dziewczyny jak myślicie...Ja zapomniałam kiedyś tabletki, zamiast 21 wzięłam na następny dzień o 11 rano, więc to trochę inaczej niż u Ciebie, więc nie wiem co Ci doradzić! tttttttt...Hmm, poczytaj ulotkę albo wybierz się do lekarza! początkująca......Ja dostałam okres wcześnie rano a pierwszą tabletkę wzięłam o 21 dlatego wiesz:)Moim zdaniem okej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... MaLuTka ...
siemanko ;] mam takie pytanko... od jakiegos czasu myslalam nad tym aby zaczac przyjmowac tabletki i wkoncu sie zdecydowalam tylko mam taki problem... dostalam okres we wtorek i powinnam wziac tabletke wlasnie z tego dnia ale pomylilam sie i wzialem z srody... i wlasnie nie wiem czy ma to jakies znaczenie przy dalszym ich zazywaniu ;/ moze mi ktoras rozwikla moj problem... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od rodzaju tabletek, jeśli wszystkie maja taką samą ilość hormonów(jednofazowe) to nie ma znaczenia Twoja pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... MaLuTka ......We wtorek wzięłaś z środy to w środę weź z wtorku i po problemie!Też tak kiedyś zrobiłam(raz mi się to zdarzyło)I dalej brałam normalnie!Moim zdaniem to nie ma znaczenia, po to są dni zaznaczone, żeby było nam lepiej, żeby wiedzieć czy się nie zapomniało o jakiejś:) prada7 ma rację też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaxx
Biore tabletki antykoncepcyjne od roku.Ostatnio przerwalam w polowie opakowania, po dwóch dniach od odstawienia miałam krwawienie, chcem powrocic do ich zazywania od najblizszej miesiaczki. Czy ich skutecznosc bedzie taka sama i czy nie wystapia zadne powiklania zdrowotne i hormonalne z powodu tej miesiecznej przerwy. PS. z góry dziekuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno temu miałam taką sytuacje i żadnych powikłań zdrowotnych czy hormonalnych nie miałam. Myśle, że skuteczność bedzie taka sama. a jesli organizm w trakcie tej miesięcznej przerwy przestwił się już na inne tory bedzie musiał wrócić i może się zdarzyć tak, że pojawi sie drobne plamienie,U mnie to akurat nie wystapiło, ale mój gin mówił, że tak może się zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×