Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

możesz zostac... tzn nic nie zmieniać... godzina w tą czy w tamtą to żadna różnica dla tabletek jednofazowych (zanim zadasz pytanie czy twoje są jednofazowe przeczytaj sobie ich skład- takie rzeczy powinno sie wiedzieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemeczka:classic_cool: nadziejka0222...Ja zażywam o 21 i nie będę się przestawiać na 22...Pozostanę przy 21, bo godzina różnicy nie zmniejsza skuteczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala23
hej dziewczyny. czytam te wasze dyskusje nawet ciekawe. ja przestalam brac tabletki miesiac temu bo tyle sie naslyszalam o pozniejszych problemach w zajsciu w ciaze ze mnie to przerazilo. ale przyznam sie ze mi brak tej swobody co mialam podczas ich brania i znow sie zastanawiam czy ich niebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala23...A od kogo się takiego czegoś nasłuchałaś, jeśli można wiedzieć!?Jeśli byłoby tak strasznie źle, to zakazaliby sprzedaży...Przynajmniej ja mam takie zdanie na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn22
nurtuje mnie bardzo jedna sprawa jeśli biorę lek,k tóry zmiejsza skuteczność tabletki to jak długo po zakończeniu jego zażywania mogę spokojnie zreygnować z dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnn22...7 dni po zakończeniu leku możesz się kochać tylko na tabletkach, a w czasie brania tego leku też musisz się zabezpieczać dodatkowo!!Nie tylko w czasie tych 7 dni po ich zakończeniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn222
dzięki aaaaaaa:) tak wiem tylko nie wiedziałam czy 7 di to wystarczający czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala23
aaaaa... wiele juz znam takich przypadkow ze dziewczyny braly tabletki a potem mialy naprawde klopoty z zajsciem w ciaze i jakies tam komplikacje przy porodzie. ja nie mowie ze one sa niebezpieczne ale to przeciez sztuczny proces niedopuszczania do zaplodnienia co nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bioire pigulki ale zastanawiam sie teraz nad inna metoda nie jestem do konca zadowolona a i tescik ktory zrobilam sobie w necie tez mi pomogl podjac decyzje ze chyba lepiej zmienic pigulki tylko ze nie wiem na jakie i czy w ogole moge o cos takiego zapytac lekarza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo🖐️ nnn222...:) mala23...No tak, bo nawet okres to nie okres tylko krwawienie z odstawienia(czyli sztuczny okres, wywołany)...Ale może te kobiety miały problemy, bo miały źle dobrane te tabletki... hostess...Nie możesz sobie sama tak po prostu zmienić tabletek!Musisz koniecznie skonsultować to z lekarzem!Jeśli biorąc obecne tabletki nie dzieje się nic złego, to nie ma sensu ich zmieniać na inne, bo tylko \"nabrudzisz\" sobie w organizmie...Jeśli jednak coś się dzieje, opowiedz o tym lekarzowi i wtedy on sam zdecyduje co i jak dalej i na jakie ewentualnie tabletki zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam, że mam pierwszy PMS odkąd nie biore pigułek- sutki mi zaraz odpadną !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awrry
zaczelam wlasnie brac tabletki, krwawie dziesiąty dzień, nie dużo bo nie dużo ale nie wiem czy tak może być czy coś ze mną jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak...PMS!? awrry...A może tak zajrzałabyś do ulotki!!!Czytanie ulotki to podstawa, a Wy to olewacie, jakbyście brały witaminki:o W ulotce masz czarno na białym napisane, ze możesz krwawić przez dłuższy okres, a poza tym różne rzeczy mogą się dziać z organizmem przez pierwsze 3 miesiące z powodu przyzwyczajania się organizmu do tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala23
aaaaaa.... mozliwe ze tak ale jak sie takie cos slyszy to sie poprostu zastanawia czy samemu sie to nie przydazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunaaaaaaaa
organizm moze sie przwyczajac nawet 3 miesiace i wtedy mozna przez te 3 miesiace plamić ale trzeba rozroznic plamienie od krawienia prawda? bo jak bedziesz miesiac krwawila to sie anemi nabawisz i tyle. Poza tym moga tez byc inne skutki uboczne i jesli sie skumulują to znaczy ze masz zle dobrane pigulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć🖐️ mala23...Ja jestem zdania, że jeśli się odstawi tabletki to trzeba czekać aż się zajdzie w ciążę, nieraz jest to długi okres czasu, ale właśnie z czasem w końcu się w ciążę zachodzi...A jeśli się zdarza, że kobieta nie zachodzi w ciążę to nie musi to być od razu wina tabletek...Są na to jakieś dowody!?Pisałam tu niedawno, że nie ma dowodów na to, że tabletki antykoncepcyjne mają negatywny wpływ na ciążę(że przez nie są problemy z zajściem w ciążę)...Nie trzeba tak od razu wszystkiego zwalać na te tabletki...A może to po prostu bezpłodność kobiety lub mężczyzny... Lalunaaaaaaaa...Jeśli chodzi o te 3 pierwsze miesiące to powinny występować tylko plamienia, jeśli w ogóle występują poza przerwą 7 dniową, ale zdarza się też, że dziewczyny krwawią przy 1-szym opakowaniu przez np.10 dni...A jeśli chodzi o skutki uboczne to też mogą się zdarzać w tym okresie 3 pierwszych mieszków...Nie należy wtedy tak bardzo brać tego serio, bo np. ból głowy, mdłości i ból piersi może się pojawić naraz przez ten okres, a nie jest to od razu powód do zmiany tabletek, bo ma to prawo występować w okresie przyzwyczajania się organizmu do tabletek anty(3 pierwsze miesiące)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
oki ale jak sie krwawi tak że masakra to jednak chyba nie jest dobrze bo ja tak właśnie mam że nie są to plamienia tylko taki okres że poprostu szpka i to trwa już 6 dni a teraz skończyłam opakowanie i pewnie dostanę z odstawienia i przy pierwszym opakowaniu było tak samo. Co robić bo ja rozumiem plamienia ale ja się wykańczam przez ten okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beretka
ja łykam cilest i wiem że one nie mają małej dawki więc może ona jest za duża co robić bo zaczynam mieć powoli dość!!!!!!!!!!!!!!! wiem że podczas pierwszych 3 miechów dziją się róże rzeczy ale żeby aż tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awrry
no dobra może to byc normalne, problem w tym że brałam wczesniej(dlatego za drugim razem ulotki nei czytałam), odstawilam i tertaz znowu biore (Yasmin swoją droga). Ile to może jeszcze trwac tak zeby w normie było? I kiedy powinnam się zacząć martwić? I to faktycznei jest plamienie nie krwawienie, nie uścilśliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie mozecie przeczekac tego pierwszego opakowania to polecam wapno musujące, bez witaminy c. u mnie krwawienia osłabły znacznie po ok 3-4 dnia picia wapna 2x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak...Aaa, gapa ze mnie;) beretka...Które to opakowanie teraz!?Krwawienie masz w połowie opakowania, na początku czy kiedy się zaczęło!?Jeśli 2-gie to nie masz powodów do paniki...Organizm musi się przyzwyczaić, Twój akurat tak zareagował...3 pierwsze opakowania to 3 pierwsze opakowania, nie ma co się martwić...Niekoniecznie musisz dostać okres z odstawienia, może Ci się teraz mieszać...Po 3 mieszkach powinno się uspokoić i uregulować... P.S. Też zażywam Cilest, ale ja nie miałam żadnych skutków ubocznych... awrry...Moim zdaniem lepiej zajrzeć do ulotki, gdzie masz fachową pomoc, niż pytać i ufać ludziom na forum;) Ale ja Ci odpowiem prawdziwie:)W normie możesz mieć do czasu, gdy minie okres 3 pierwszych miesięcy...Ale może Ci się wyregulować wszystko wcześniej...3 miesiące to okres uogólniony i zapewne podany \"na oko\"...Martwić możesz się zacząć jeśli coś nie tak zdarzy się po tym okresie przyzwyczajania się organizmu(3 pierwsze mieszki).Plamienie może się pojawiać w każdym momencie tego okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
bertka - aaaaaa ma rację jeśli jest to któreś z twoich trzech pierwszysch opakowań to normalne zjawisko. Sama też zażywa Cilest i podczas drugiego opakowania miala tygodniowe plamienia ( i to dość obfite) teraz jest już wszystko ok. Tydzień temu byłam u lekarza i powiedział, że to normalne. Tak w ogóle to ja też mam pytanko. Od ok 1,5 miesiąca zaczełam współżyć z moim chłopakiem. Troszke przytyłam (przynajmniej mam takie wrażenie), czasem bolą mnie jajniki, bardzo często oddaje mocz. Mam dziwne wyobrażenie ... co prawda ostatnio dostałam miesiączki. Robiłam też test ciążowy i wyszedł wynik, że w ciąży nie jestem. regularnie biore tabletki. Waszym zdanie powinnam się obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czesc, nigdzie nie moge sie doczytac pewnej rzeczy albo moge tylko ze nie rozumiem. koncze opakowanie yasmin i chce rozpoczac harmonet. i teraz tak, harmonet mam brac po 7 dniowej przerwie? (tj 8 dnia?) czy harmonet brac na drugi dzien po zakonczeniu yasminu? czy harmonet brac 1wszego dnia miesiaczki w 7 dniowej przerwie po yasminie? wszedzie inaczej. coz czynic? pomozcie. sciskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nowo rozpoczęte tabletki będą miały wyższą zawartość hormonów - robić przerwę.Jeśli nowo rozpoczęte tabletki będą miały niższą zawartość hormonów - nie robić przerwy.To masz nawet w ulotce, ją pierwszą powinnaś poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***____
nglka mam do CIebie pytanie ,moge napisac CI mailA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***____
ngLKa wyslalam CI maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewusek...Kogo miałaś na myśli pisząc to:\"Sama też zażywa Cilest i podczas drugiego opakowania miała tygodniowe plamienia ( i to dość obfite) teraz jest już wszystko ok.\"!? Przy którym jesteś opakowaniu!? PaulaPaula...A co Ci lekarz powiedział!?To on powinien zdecydować co jak i kiedy, a nie Ty!:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makara
mam klopot i prosilabym o rade. otóż, wypilam sobie wlasnie herbetke z senesu( powodune przeczyszczenie) i wlasnie zadzwonil mi telefon ze mam wziąść tabletke. polknelam ją i zdalam sobie sprawde, że to chyba nie jest najlepsze rozwizanie łączyc tabletki z senesem;/ proszę napiszcie czy skutecznośc tabletki teraz spadnie?? nadmieniam ze jakiekolwiek \"skutki\" wypicia napary wystapią dopiero rano. czy mimo tewgo ze ją wypilam tabletka sie wchłonie?? proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×