Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość NIE NO NIE MOGE
No wlasnie... nie po to sie czlowiek tym truje zeby jeszcze uzywac prezerwatyw. Ale jak sie moze zdarzyc? przeciez to NIEMOZLIWE>! przeciez jak ktos bierze regularnie to ma sie obawiac czy czasami akurat po dzisiejszym stosunku nie zajdzie w ciaze? Jak by tak bylo to zadna by ich do ust nie wziela bo po co miala by sie truc tabletkami jak AKURAT DZIS moglaby zajsc w ciaze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeezradna
cześć dziewczyny. moja koleżanka ma zamiar pójść pierwszy raz do ginekologa, tylko że nie ma jeszcze 18 i nie wie czy ją przyjmie. pytała mnie, ale za bardzo sie nie orientuję i nie wiem co jej poradzić...:( dodam jeszcze że nie chce iść z mamą:|powiedziała że chce pójść sama. co jej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE NO NIE MOGE...Ja to piszę non stop i będę pisać kiedy tylko jest potrzeba.Jak Ci to przeszkadza to nie czytaj...Proste! \"Myslisz ze przez ten 1% zachodzi sie w ciaze??\"--->Tak, właśnie tak sądzę, że jeśli dziewczyna ma źle dobrane tabletki, albo nie przestrzega zasad top ten 1 % ryzyka jest baaardzo istotny!!Ja Ci nie kżde tego czytać i myśleć tak jak ja myślę, myśl sobie jak chcesz, ale jak wpadniesz na tabsach to się zdziwisz(pomyślisz sobie:przecież przestrzegałam zasad, co się stało), a ja Ci wtedy napiszę:1 % ryzyka... \"Jakos nie spotykam sie z tym...\"--->To, że Ty się nie spotkałaś to nie znaczy, że nie było takiej sytuacji!!Już tu pisały nieraz, że dziewczyna na tabletkach wpadła... \"Ten 1% to jest NIC rozumiecie?!\"--->powiem Ci, że się mylisz...Bo okaże się, że masz źle dobrane tabletki i możesz mieć lipę...Czy tam jakaś inna dziewczyna...Nie zgrywaj tu mądrali - ulotka to ulotka!Przeczytaj sobie co masz w niej napisane na temat tego procenta! Nie chodzi o to, żeby się dodatkowo gumką zabezpieczać, ale o to by być odpowiedzialnym w przypadku jeśli jednak się zajdzie... \"Ale jak sie moze zdarzyc? przeciez to NIEMOZLIWE>!\"--->Czytałaś ulotkę?Jak nie to przeczytaj!U mnie jest napisane tak(zażywam Cilest):\"Skuteczność działania doustnych preparatów antykoncepcyjnych. Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym.\"...Jeśli zrozumiałaś to powinna Ci wszystko wyjaśnić... seniorit...\"jakby kazda miala tak myslec to zadna nie stosowalaby tabsow jako antykoncepcje\"--->To jest jasne, ale podejście, że 1 % ryzyka to nie jest ryzyko jest dla mnie głupie...ULOTKA to rzecz święta, jakby ten 1 % nie miał znaczenia, nie byłoby o nim mowy!! Co do siniaków pod oczami to jakaś bzdura...No na pewno od niespanie, a nie od tabletek...Wszystko byście na tabletki zrzucały:o beeezradna...No pewnie, że przyjmie, a co Ty myślałaś!?Przecież dziewczyny w wieku 11 lat chodzą, bo okres za wcześnie dostają, itp...Czemu niby miałaby nie móc się zbadać...Co to za bzdura, że miałaby jej niby nie przyjąć...Skąd Wam się w głowie takie dziwne pytania biorą:o Przecież to oczywista sprawa, że dziewczyny w tym wieku chodzą do ginekologa...A jak są 12 letnie mamy to co Ty myślisz, że same sobie ciążę prowadziły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeezradna
no fakt...:0 tylko że słyszałam taki pogłoski, że sokor dziewczyna nie jest pełnoletnia to nie może sama pójść... ale widzę że to są brednie... dzięki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
chciałabym sie dowiedz czego wiecej na temat wypowiedzi aaaaaaa o tym ze jak tabletki sa zle dobrane to mozna zajsc w ciążę. do tej pory myslałam ze złe dobranie tabletk objawia sie raczej uciazliwymi badz szkodliwymi dla zdrowia skutkami ubocznymi a nie samym działaniem tabsów...po czym mozna poznac ze tabletki sa zle dobrane?jakies badanie w trakcie? objawy?jajeczkowanie? oczywiscie mam namysli objawy poza juz sama ciaza?pytam bo chce wiedziec, moja ginekolog wypisał mi pierwsze tabletki bez badan tylko na podstawie wywiadu to juz oje 5 opaowanie, odczuwam skutki uboczne ale skad mam wiedziec ze skutecznosc tabsow nie jest zachowana lub jest... ja praktycznie po kazdym seksie boje sie ciazy...tabletki zawsze biore regularnie, o zadnej nie zapomniała. zawsze czytam ulotki lekow, jak moge pytamlekarza i farmaceuty..podchodze do tego powaznie bo nie czas na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
zmien pania ginekolog i tabletki, tylko debil przepisuje tabletki bez zrobienia badan "na oko" bo takie mu odpowiadaja. poza tym jezeli odczuwasz skutki uboczne to dlaczego dalej je bierzesz? przeciez to szkodzi! to nie witaminki, tylko hormony. Zle dobrane, czyt: skutki uboczne: omdlenia, dretwienia konczyn, bole glowy, zawroty glowy, bole brzucha, przyrost wagi, odczuwanie jajeczkowania - niektore czuja:) hmm co by tu jeszcze rozne wydzieliny, z sutkow tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
a badania powinnas robic w trakcie brania tabletek, to obowiazek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeezradna...Niby dlaczego nie może sama pójść?A jak nie mam mamy, albo nie ma z nią dobrego kontaktu?Przecież z tatą nie pójdzie...No brednie straszne... lena 1985...\"po czym mozna poznac ze tabletki sa zle dobrane?\"--->Musisz zrobić wszystkie badania przed wypisaniem recepty!!To Ci wykaże czy tabletki są dobrze dobrane...To znaczy do Twoich wyników badań lekarz ginekolog dobierze najbardziej odpowiednie dla Ciebie tabletki... Źle, że bez badań zażywasz tabletki...Źle, że przy 5 opakowaniu masz skutki uboczne...Musisz zmienić lekarz na takiego, który się Tobą zajmie(zrobi badania, które wykryją czy tabletki są dla Ciebie dobre), a nie tylko wypisze receptę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seniorit...W ulotce jest napisane inaczej, fakt, że nie będziemy się dodatkowo zabezpieczać, bo na 100% ryzyka jest 1 %, no ale odpowiedzialność ponieść trzeba jakby co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE NO NIE MOGE
aaaa ok ok juz niech ci kurde bedzie... i nie wymadrzam sie tylko wyrazam swoje zdanie i mam do tego prawo... Ale jak np ktos bierze tabletki a do tego uzywa masc plemnikobojcza to juz jest 100% prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE NO NIE MOGE
Aa i u mnie nie ma nic w ulotce o tych % :O A biore harmonet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łykam Cilest i tam jest o tych % :) I w większości ulotek innych anty tez. I to jest 1% tych co wpadają mimo regularnego brania tabletek itp. Bardzo rzadko zdarza się wpadka na tabsach,naprawdę bardzo rzadko ale jednak się zdarzają. Ja tam nie schizuje po każdym seksie :P ale jakby co to się nie zdziwie zbytnio,ani nie zamartwie :D Tzn teraz to juz gumeczki zostają,od jutra odstawiam tabletki :O co mnie troche nie pokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE NO NIE MOGE...No niech mi będzie, bo ulotka jest czymś co powinno nas \"prowadzić\" kiedy mamy wątpliwości...Na ulotce trzeba się opierać, a nie na forum na przykład... No z maścią chyba 100%...Nie wiem, nie praktykuje... anulka156...No pewka, że jest u nas w ulotce, bo skopiowałam z ulotki Cilestu i wkleiłam treść:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka156...Cholera,mnie tez to nie pokoi...Najbardziej ciekawi mnie jak z okresem u mnie bedzie,bo przed zazywaniem tabsow mialam duze problemy z tym-ciekawe czy cos sie poprawilo,a moze wrecz przeciwnie?? Zobaczymy w kazdym razie,oficjalnie od czwartku jestem bez zapezpieczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od dzisiaj bez tabletek, no właśnie mnie najbardziej niepokoi ten okres potem :O przed braniem tabletek miałam takie bole że szok....a teraz to nie wiem jak będzie. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa no wiem że wkleiłaś,widziałam :D tylko tak jakoś z rozmachu napisałam to że w mojej ulotce Cilestu to też jest:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiczek88
Hej wspolzyje ze swoim chlopakiem od 4 miesiecy, zawsze z prezerwatywa , w sumie jest ok bo za kazdym razem gdy widze ze prezerwatywa nie pekła to mam pewnosc ze w ciazy byc nie moge, tym bardziej ze zawsze konczy poza mną.Jednak nie do konca nam to pasuje bo czasem gdy jest okazja na sex nie mamy akurat prezerwatyw no i wtedy klapa , no i ta przerwa na załozenie... Dlatego zastanawiam się nad braniem tabletek , ale wiem ze wtedy za kazdym razem bede miala "schizy".Dlatego mam takie pytanie - czy biorąc tabletki można oszacowac dni w ktorych warto dotatkowo zabezpieczyc sie prezerwatywa?Czy jesli tabletki by nie zadziałały to jajeczkowanie wystepuje tak samo jak by sie ich nie brało czyli te 14 dni przed okresem?Bardzo prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boni 666
wydaje mi sie ze zadne wyliczanie dni płodnych tu nie pomoze...bo w czasie brania nie dochodzi do jajeczkowania, przynajmniej nie powinno...jak np zapomnisz tabletkę to moze dosc do jajeczkowania bo zabraknie w organizmie hormonów wstrzymujacych ten proces... jesli wtedy bedziesz wspołzyc, kilka dni wczesnie, w tym diu lu nawet kilka dni pozniej moze dojsc do zapłodnienia- wszystkozalezy od czasu zycia plemników i twojej komorki, moze tez byc tak ze nie dojdzie do jajeczkoania mimo nie wzietej tabletki 1 tabletki...jesli sie zapomi wiecej to juz raczej klapa....poza tym warto zabezpieczac sie przez pierwsze opakowania... jesli sie myle poprawcie mnie ja mam pytanie do aaaaaaa czy jesli teraz przy 6 opakowaniu yasminelle lekarz zrobi mi badania to bedzie mogł z nich wywnioskowac czy tabletki sa dobrze czy zle dobrane, czy wyniki badan beda zniekształcone przez tabsy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiczek biorąc tabletki nie ma dni płodnych to raz,więc nie musisz nic wyliczać , jesteś zabezpieczona od pierwszej połkniętej tabletki,tzn ok 4h po połknięciu,jeśli pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania weźmiesz w pierwszy dzień okresu. Dodatkowe zabezpieczenie przy tabletkach stosuje się gdy -zapomni sie pigułki - 7 dni dodatkowego zabezpieczenia -gdy po połknięciu zwymiotujesz lub będziesz mieć biegunke i nie weźmiesz szybko następnej pigułki -gdy bierzesz antybiotyki osłabiające tabletki anty i chyba tyle, jeszcze dziewczyny Ci dokładnie może napiszą...... poza tym jeśli będziesz brać regularnie o stałej porze,to powinno być ok. Ja 1,5 roku je zażywałam i zawsze facet kończył we mnie,i nic,zero dzieciaków jak do tej pory :P::P Podstawą są badania,które powinien Ci zlecić lekarz ginekolog, a jeśli nie zleci powinnaś sama się o nie upomnieć, morfologia, próby wątrobowe itp.....To chyba najważniejsza jak się chce zacząć brać tabletki, no i pasowało by tez o nich co nieco wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiczek88
Ahhh sama nie wiem co robić :P bo pewnie jak zaczne brac tabletki to i tak nie pozwole mu skonczyc we mnie ,w sumie rozmawialismy o tym to sam powiedział ze by sie bał i twierdzi ze dla niego nie ma roznicy, no ale pewnie jak by sprobował to zmienił by zdanie :) ale chyba jednak sie zdecyduje, moze z czasem zaufam tabletka, tym bardziej ze za jakies pol roku byc moze zamieszkamy razem to z kasa na prezerwatywy bysmy nie wyrobili hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do boni
Wyniki beda znieksztalcone, tzn. troche inne, niz bylyby przezd braniem tabletek, bo one przeciez maja wplyw na wszystko. Ale i tak zrob badania, zeby dowiedziec sie, czy nic zlego nie dzieje sie np. z watroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te badania to wszystko z krwi wyniknie tak?? Moja lekarka tez dala mi tabletki bez zadnych badan :O i jak pojde nastepnym razem to poprosze o skierowanie na te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wszystkie badania robione są z krwi. Ja na początku tez nie ufałam tabletką tak do końca i mój chłopak też. Ale szybko zmieniliśmy zdanie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
mam problem, ostatnio okropnie sie czuje, mdlosci, bole wokolicy pepka, jajniki tez mi dokuczaja, biore tabletki microgynon 21, 2 dni temu dostalam okres, ale jutro musze isc do lekarza bo nie wytrzymam, a po okresie nie dam rady bo musze wyjechac, jak myslicie poradzi mi cos, czy odesle i kaze przyjsc jak mi sie skonczy @? jakos nigdy nie spotkalam sie z przypadkiem wizyty w czasie okresu, wiecie moze cos na ten temat? glupio to brzmi ale przez te dolegliwosci nie moge pozbierac mysli, mialam nawet schizy ze moze jestem w ciazy, czego bardzo nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka2809...Miałaś duże problemy z okresem,a le wiesz, tabletki są po to, aby okres wyregulować:)...A ile czasu brałaś tabletki? anulka156...Będzie ok:) No ja zawsze wklejam z ulotki, ob mi się nie chce przepisywać:P Kasiczek88...\"tym bardziej ze zawsze konczy poza mną\"--->Jeśli już zakłada gumkę, to po co wychodzi przed wytryskiem, przecież to nie potrzebne...Jeszcze Ci się chłopak nerwicy nabawi, bo musi być w ciągłej gotowości, że zaraz może być wytrysk... \"no i ta przerwa na załozenie\"--->Nie zażywasz tabletek, to fakt, że gumka nie pękła nie ma tu za bardzo znaczenia, bo i tak w ciążę możesz zajść, ponieważ w śluzie mężczyzny mogą być plemniki... \"Dlatego zastanawiam się nad braniem tabletek , ale wiem ze wtedy za kazdym razem bede miala \"schizy\"\"--->Ja bym miała większe schizy przy Twoim teraźniejszym zabezpieczeniu niż przy tabsach...Gumka Ci daję o wiele mniej % zabezpieczenia niż tabletki(tabletki - 99%) \"czy biorąc tabletki można oszacowac dni w ktorych warto dotatkowo zabezpieczyc sie prezerwatywa?\"--->Nie ma takich dni...Zawsze są dni tylko z 1 % ryzyka...Chyba, że nie przestrzegasz zasad w braniu tabletek... \"Czy jesli tabletki by nie zadziałały\"--->To wykażą badania przed wypisaniem recepty...Jeśli tabletki zostaną odpowiednio dobrane, to nie będziesz mieć jajeczkowania...Podczas brania tabletek nie ma dni płodnych... \"twierdzi ze dla niego nie ma roznicy\"--->No to ok, ale bez gumek lepiej:) boni 666...\"bo w czasie brania nie dochodzi do jajeczkowania, przynajmniej nie powinno\"--->Chyba, że się bierze nieregularnie...Albo zaczyna się pierwsze opakowanie na przykład 5 dnia... \"poza tym warto zabezpieczac sie przez pierwsze opakowania...\"--->Z tym się nie zgodzę...Ja \"działam\" zawsze według ulotki, a w niej jest napisane, że tabletka działa po 3-4 h od wzięcia pierwszej, jeśli zażyjesz ją w pierwszy dzień okresu... Lekarz powinien robić badania przed wypisaniem tabletek...Jeśli wyniki będą w normie to ok, ale będą już zniekształcone...Np. poziom hormonów na bank nie będzie naturalny:)... Piczka167...Tak, z krwi...No poproś, poproś jak najszybciej albo zmień lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oa86...Może to przez okres...A które to opakowanie? Poradzi - pewnie zmieni tabletki jeśli to już dalej niż 3 opakowanie... W czasie okresu normalnie przeprowadza się badanie - tak mi mówiła koleżanka - córka pani ginekolog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
juz z rok biore te tabletki, mam zrobic badania krwi, ale teraz nie dam rady, bo prawdopodobnie jutro wyjezdzam, qrcze nie wiem co sie dzieje, ale bardzo mnie to niepokoi, dlatego nie wytrzymam tych 3 tygodni, i chce isc jutro, a akurat pani doktor przyjmuje wiec moze cos mi poradzi, dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oa86
a jeszcze jedno, aaaaa nie wiesz co moga oznaczac bole w okolicy pepka i jajnikow? pomijajac bole brzucha, nigdy tak nie mialam w czasie okresu ani przed, a teraz tak mam i wlasnie sie boje, a jeszcze naczytalam sie tyle opini na forach ze glowa peka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×