Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość paulapaula
hej. mam pytanie, jestem w sytuacji ktora mnnie martwi i stresuje. nigdy jeszcze tak nie mialam. biore tabletki anty juz jakis czas, ale nie wspolzyjemy z partnerem do konca (panicznie sie boje ciazy) a tabletki mam dla wyrownania hormonow. ostatnio zdarzylo mi sie zapomniec ostatniej tabletki z opakowania(17 maja nie wzielam tej ostatniej)-nie przejelam sie tym bo i tak nie wspolzyjemy do konca. poza tym minelo 12 godzin i juz nie interweniowalam. krawienia dostalam normalnie jak zwykle 5 dni po skonczeniu opakowania . nowe opakowanie zaczelam na drugi dzien tj 30 maja w piatek poniewaz w pn mialam wizyte u gina i chcialam "skrocic przerwe". tydzien od rozpoczecia opakowania , równo tydzien, wspolzylismy i moj chlopak skonczyl we mnie, stalo sie. martwie sie ze niezazycie ostatniej tabletki z opakowania mialo jakis wplyw na zabezpieczenie. prosze, jakie jest wasze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi8
niemartw sie ,ta zapomniana tabletka .dostalas okres i teraz jestes zabezpieczona bo bierzesz nastepne opakowanie.Tabletki biore 4 lata i i w ciazy niebylam .a kochamy sie do konca prawie codziennie.Takze ty tez sie niestresoj,wkoncu chyba wiesz ze dzialaja antykoncepcyjnie a ryzyko wpadni jest prawie niemozliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulapaula...\"ale nie współżyjemy z partnerem do końca (panicznie się boje ciąży) a tabletki mam dla wyrównania hormonów(...)nie przejęłam się tym bo i tak nie współżyjemy do końca\"--->Jeśli Twój partner ma w śluzie przed wtryskiem plemniki, a tak może być, to nic Ci ten przerywany nie da...Z resztą, przerywany, to żadna metoda, poza tym chłopak się nerwicy nabawi... Skoro 17 nie wzięłaś ostatniej, to czemu dopiero 30! zaczęłaś nowe opakowanie? \"nowe opakowanie zaczęłam na drugi dzień tj 30 maja w piątek ponieważ w pn miałam wizytę u gina i chciałam \"skrócić przerwę\"\"--->Powinnaś była wziąć te 20 tabletek w 20 dni (skoro zapomniałaś ostanie, to zaczęłaś przerwę wcześniej o jeden dzień), 21 dnia zacząć 7 dniową przerwę, więc skoro 17 maja nie wzięłaś tej ostatniej to był to już 1 dzień przerwy, 7 dni przerwy to jest 24 powinnaś zacząć nowe opakowanie, a nie 30... \"martwię się ze niezażycie ostatniej tabletki z opakowania miało jakiś wpływ na zabezpieczenie\"--->Ogólnie nie, można wziąć najmniej 17, czy 18 tabletek, jeśli nie wydłużysz przerwy jest okej... Ale dziwne dla mnie to, że podajesz daty 17 i 30, miedzy nimi jest 13 dni różnicy, to coś z a dużo, nie pasuje mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashmood
Sara89 porozmawiaj o tym z swoim chlopakiem o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashmood
Sara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka89478
Biorę cilest. Czy coś się stanie jeśli 7 dniową przerwę skrócę, i bedzie ona trwała tylko trzy dni a czwartego dnia przyjmę kolejne opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic sie nie stanie, przerwe mozna skaracać ale nigdy wydłużać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrazura
Mam problem. W sumie dość błahy, ale upewnić się muszę. Biorę tabletki Yaz, niestety zapomniałam o jednej tabletce w okresie 15-24 dzień, czyli tak jakby 3 tydzień gdybym zażywała np. Yasminelle. Wiem, że jeżeli zdążę do 12 godzin, to trzeba po prostu przyjąć tabletkę i dalej jechać normalnie z zażywaniem, a jeżeli nie, to mam dwie inne opcje, ale rozwodzić się nie będę, bo wszyscy wiedzą o co chodzi. Problem mam taki, że minęło około12 i pół godziny i zastanawiam się, czy jest sens wybierać opcję "minęło 12 godzin". Ostatni stosunek miałam 4 dni temu, więc myślę, że z tej strony mi nic nie grozi, więc czy mogę normalnie przyjmować tabletki i stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie bez ryzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati9025
do mrowkaZZZ kobieta w ciaglu calego cyklu moze zajsc w ciaze i tak naprawde nawet w dni nieplodnosci moze zajsc w ciaze. wiem bo przekonalem sie z moja dziewczyna o tym. Wtedy bylem pewny ze nic sie nie stanie i konczylem w niej. Miala dni nieplodnosci. Dwa tygodnie po tym okazalo sie ze zaszla w ciaze. Wiec w ciaze mozesz w kazdy dzien zajsc i tylko sie tak mowi ze kobieta ma pare dni plodnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agraaa
hej.. mam pytanie.. dopiero zaczelam brac tabletki, biore je dopiero od paru dni.. i chcialam sie zapytac czy juz moge uprawiac seks bez zadych dodatkowych zapiespieczen czy lepiej poczekac miesiac, czy tabletki juz dzialaja w 100% skutecznie i mogę robic to bez zbednego stresu ze wpadne...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Mam takie pytani... Zazywam tabletki Yasminelle, ale nie zapomnialam o zadnej i bralam je tak jak pisze w ulotce - codziennie i o tej samej porze zawsze, kiedy wstawałam rano. Lecz w tym miesiacu mialam straszna alergie - okropny katar, kichałam i bolały mnie jajniki od czasu do czasu. Zastanawiam sie, czy moglabym zajsc w ciąże, chociaz sama w sobie pocieszam sie, ze nie jest to mozliwe. Ale martwiły mnie strasznie te bole jajnikow - moze to po prostu nerwowe, bo zawsze kiedy o tym myslalam zaczynały bolec. Nie wiem co o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka89478...Nic się nie stanie... Ambrazura...\"Wiem, że jeżeli zdążę do 12 godzin, to trzeba po prostu przyjąć tabletkę i dalej jechać normalnie z zażywaniem, a jeżeli nie, to mam dwie inne opcje, ale rozwodzić się nie będę, bo wszyscy wiedzą o co chodzi\"--->To masz napisane w swojej ulotce Yaz? \"Problem mam taki, że minęło około12 i pół godziny i zastanawiam się, czy jest sens wybierać opcję \"minęło 12 godzin\". \"--->Jeśli w ulotce masz, ze do 12 h to nie dłużej, ja to tak rozumiem... \"Ostatni stosunek miałam 4 dni temu, więc myślę, że z tej strony mi nic nie grozi\"--->No nic, bo plemniki żyją do 72 godzin... \"więc czy mogę normalnie przyjmować tabletki i stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenie bez ryzyka?\"--->Minęło 12 h więc musisz wybrać jedną z tych dwóch opcji, o których pisałaś, jeśli tak masz w ulotce Yaz... Zawsze masz ryzyko, poza tym zapomniałaś tabletki, minęło 12 h, więc ryzyko wzrosło...Jeśli będziesz się kochać np z gumką i nie pęknie, to luzik, ale jeśli pęknie, no to ryzyko będzie większe niż te niecały 1 %... mati9025...\"mrowkaZZZ\" chyba już tu nie zagląda:) agraaa...\"czy już mogę uprawiać seks bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń\"--->A co masz w ulotce!?Czytałaś w ogóle?:o Jeśli pierwszą tabletkę zażyłaś w pierwszy dzień okresu i przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to jesteś zabezpieczona po 4 h od zażycia pierwszej tabletki, CHYBA, ŻE TWOJA ULOTKA MÓWI COŚ INNEGO, bo tak też może być, wiem, bo sprawdzałam:) \"czy lepiej poczekać miesiąc\"--->Miesiąc to się czeka, jak zaczynasz później niż w 5 dnień okresu... Jak zaczniesz w 2 - 5, to musisz się zabezpieczać dodatkowo 7 dni - ulotka!! \"czy tabletki już działają w 100% skutecznie\"--->Dziewczyno!!Tabletki nigdy w życiu nie dadzą Ci 100% zabezpieczenia!Nie ma takiej metody!!Tabletki dają ponad 99 %, ale to nie jest 100% i ryzyko istnieje - niecały 1 % - poczytaj coś o tabletkach, bo nie znasz podstaw, które już dawno powinnaś mieć w małym palcu... \"i mogę robić to bez zbędnego stresu ze wpadnę...\"--->No tak pięknie to nie jest...Zawsze jest 1 % ryzyka, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu - zajrzyj do ulotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelkaa...Jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, to ryzyko wynosi prawie 1 %, alergia nie ma tu nic do rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala 90
Dziewczyy pomozcie mam pytanie czy jak sie bierze tabletki antykoncepcyjne od jakiegoś miesiaca i dostaje sie okres w tygodniowym czasie przerwy to jest mozliwość ze zaszlo sie w ciąze ? chodzi mi o to ze wczesniej miałam wpadnke z chlopakiem i nie wiem czy jak dostałam okres jest wszytystko ok ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala 90
czy okres z odstawinia wyklucza ciąże ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala 90...\"czy jak się bierze tabletki antykoncepcyjne od jakiegoś miesiąca i dostaje się okres w tygodniowym czasie przerwy to jest możliwość ze zaszło się w ciążę?\"--->Podobno jest...Można mieć okres w ciąży, ale ten okres jest podobno inny niż zawsze...Jest to bardzie plamienie podobno... \"chodzi mi o to ze wcześniej miałam wpadkę z chłopakiem\"--->Jaką wpadkę?Skoro bierzesz tabletki, to jak?:) \"nie wiem czy jak dostałam okres jest wszystko ok ??\"--->Jeśli miałaś typowy okres to raczej luz, no i zależy jeszcze jaka to jest ta wpadka? \"czy okres z odstawiania wyklucza ciąże ??\"--->Podobno nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala 90
wpadna byla tego typu ze zanim zaczełam brać tebletki anty pekła nam gumka poszlam do ginekologa dostałam tebletki po72 potem okres dostalam normalnie zaczełam brac tableki i okres z odstawienia tez wystapil trwał 4 dni zrobilam tez test i wynik byl negatywny czy jest jeszcze jakas mozliwosc ciazy ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala 90...\"zaczęłam brać tabletki\"--->Pierwszego dnia okresu? \"okres z odstawienia tez wystąpił trwał 4 dni\"--->A jaki był?Typowy, czy bardziej plamienie? \"zrobiłam tez test i wynik był negatywny\"--->No to luźno:) \"czy jest jeszcze jakaś możliwość ciąży ??\"--->No niby możliwość jest, ale skoro test wyszedł negatywny i okres był normalny, nie jakiś inny, niż zwykle, to pewnie jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam dzisiaj maluśkie plamienie-odrobinkę ze śluzem i zniknęło... 10 dzień na nowych tabsach-a myślałam,że będzie bez niespodzianek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekarta
Jutro muszę wziąć tabletkę zawsze brałam o godz. 16.00 Czy mogę teraz zacząć brać rano czy nie??? Wie może któraś z was ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Jaka tam niespodzianka, maleńkie to tam nic:) Dobrze, że zniknęło:) maleńki żółty kwiatek...Teraz Regulon, kiedyś Cilest, a co? \"czy to nowe opakowanie?\"--->A jakie to ma znaczenie w tej sytuacji?Skoro ona chce tylko zmienić godzinę... ekarta...Możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość privat89
Czy jak wzięłam tabletkę pół godziny później niż zwykle to zmniejsza to ich działanie?? Co powinnam zrobić?? wziąć dwie tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńki żółty kwiatek ja dopiero 4 dni temu zaczełam drugie opakowanie Novynette i przyznam ze przy pierwszym nie bylo za wesolo bo te ciagle plamienia i bole glowy doprowadzaly mnie do bialej goraczki ale teraz po przerwie jakos ustalo :) i mam nadzieje ze tak juz pozostanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S a jak u Ciebie ze skutkami ubocznymi?? Ile juz czasu je bierzesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×