Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość pomagajcie99999999999999
rozpoczelam 3 opakowanie tabletek, wczesniej pojawily sie mdlosci i bol brzucha,a teraz od 1 tabletki czuje sie jak balon, czy to normalne????boje sie ze to moze byc zapalenie przydatkow bo juz mialam je:(i mam teraz stracha od czego to uczucie pelnosci i bol zoladka, do gina ide dopiero w styczniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apap
Dzisiaj biorę ostatnią tabletkę drugiego opakowania novynette. Przyjmowałam je o regularnych porach bez żadnych odstępstw, jednak od 10 dni mam podwyższoną temperaturę ciała od 37 do 37,2, popołudniami i wieczorami. Magiczne google wskazują jednoznacznie, że to jeden z pierwszych objawów ciąży. Jak to w ogóle możliwe? Czy mogę wykonać test ciążowy przed czasem spodziewanej miesiączki (perspektywa tygodniowego stresu i zastanawiania się, co gdyby, jest dla mnie przerażająca...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
apap nie panikuj,jest paskudna pogoda i widocznie się lekko zaziębiłaś. Skoro bierzesz regularnie to powinno być ok. Jak chcesz to kup sobie test-wykazują już tygodniową ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liiiliii...Ja nie wiem, może i dobrze zrobiłaś, nie umiem sobie tego uzmysłowić, ale nie powiem Ci tym samym, czy byłaś zabezpieczona, bo nie wiem po prostu...Nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, sama takiej nie miałam, więc nie wiem jakbym postąpiła... kala1199...No u mnie też normalnie, przynajmniej moja babka... pomagajcie99999999999999...W sumie to tak, bo woda się zatrzymuje w organizmie i może powodować takie uczucie, tak mi się wydaje...A miałaś badania?Próby wątrobowe, bo to najważniejsze w tym przypadku, bo skoro masz brzuch jak balon, to może być wątroba na przykład... \"boje się ze to może być zapalenie przydatków bo już miałam je\"--->Ja nie wiem, nie miałam, nie wiem jakie są objawy, itp... \"i mam teraz stracha od czego to uczucie pełności i ból żołądka\"--->To jak na razie 3 opakowanie, więc jeszcze okres przyzwyczajania się organizmu do hormonów, ale ważne jest to czy miałaś badania... apap...\"Jak to w ogóle możliwe?\"--->Ale o co pytasz?Jak to możliwe, że mogłabyś być w ciąży, czy o co?Jeśli o to, to co to za pytanie, hehe, masz 1 % ryzyka, więc możesz być tą jedną na sto na rok... O test najlepiej zapytaj w aptece...Zapewne jest taki co Ci już wykryje... GosiaQ...\"Skoro bierzesz regularnie to powinno być ok\"--->Powinno...Ale zawsze jest ryzyko, więc różnie może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinkaO_099
hej. dzisiaj zaczynam swoja przygode z tabletkami antykoncepcyjnymi, zaczynam pierwsze opakowanie. o 20 wzięłam pierwszą tabletkę, gdyz byłam pewna ze dostałam okres. krwawienie, bol brzucha. obawiam się jednak, że było to tylko plamienie poprzedzajace okres, a sam okres dostane jutro. co teraz? czy ma to jakis wplyw na zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisiaj zaczynam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Moja Pani ginekolog przepisała mi Jasmine. O 20 wzięłam pierwszą tabletkę, gdyz byłam pewna ze dostałam okres - krwawienie, bol brzucha. Obawiam się jednak, że było to tylko plamienie poprzedzajace okres, a sam okres dostane jutro. Co teraz? Czy ma to jakis wplyw na przebieg okresu i zabezpieczenie? Z góry dziękuję za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagajcie99999999999999
mialam badania ale na wiosne, bo wczesniej tez bralam tabletki anty ale lekarz mi zmienil i teraz jestem przy trzecim opakowaniu nowych, no poczekam do wizyty, mam nadzeje ze jakos przezyje:)jutro kupie sobie cos w aptece na te pelnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjoooooolllllkkkkkka
a czy zoltawy sluz jest normalny przy braniu tabsow?????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula D
Czy pierwszą tabletke mam brać w 1 dzień okresu (datowo) czy jak go dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahatek14
witam.. doczytałam się tu gdzieś, że zajście w ciąże jest bardzo trudne..dla niektórych również wtedy kiedy się o to dziecko starają.. a co jeśli mam ileś tam lat(nie ejstem pełnoletnia) ale psychicznie jestem już chyba gotowa na współżycie z moim chłopakiem(dużo o tym rozmawiamy..otwarcie..oboje jesteśmy zdania, że musi być to zrobione z głową^ trzeba przmeyśleć za i przeciw..no i oczywiście zastrosować bardzo dobrą antykoncepcję, bo miesiączkuję już od 5 lat.. dla niektórych być moz4e jesteśmy zamłodzi..no ale wg mnie to nie chodzi tu o wiek..tylko o dobre przygotowanie psychiczne.. chciałam się dowiedzieć czy prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne dadzą nam 100% pewność, na to, że nie będizmy mieli zadnych nie milych konsekwencji(tutaj:ciąża) mój chłopak chce się zastosować 4 zasad: 1)z głową 2) z prezerwatywą 3) z tabletkami 4) jeśli on poczuje już, żezaraz dojdzie do końca..że wtedy ze mnie wyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwelinkaO_099...Ja pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszy dzień plamienia, bo wiedziałam, że zaraz będę mieć okres, dla mnie ten pierwszy dzień plamień to pierwszy dzień okresu...To nic złego, że tak zażyłaś, przynajmniej u mnie nic się nie stało, plamienia to jest już początek okresu, więc nie zawsze wiadomo czy okres będzie czy nie i potem może być gorzej jak się nagle okaże, że to jednak okres i w tym momencie weźmie się tabletkę w 2-gim dniu okresu zamiast w 1-szym... A tak poza tym, to okresu możesz nie mieć, możesz tylko plamić, itp...W czasie 3 pierwszych opakowań może się różnie dziać - ulotka... jjjjjoooooolllllkkkkkka...Nie wiem czy jest normalny...Zapytaj lekarza... Paula D...No oczywiście, że dopiero jak go dostaniesz...Ale wymyśliłaś...Jakbyś miała wziąć datowo, a okres spóźniłby Ci się 7 dni, to co?Jak Ty to sobie wyobrażasz?Dostajesz okres i bierzesz tabletkę, proste...Masz napisane w ulotce, że trzeba zażyć w pierwszy dzień okresu, to chyba oczywiste powinno być to, że ten okres musisz najpierw dostać, żeby mieć jego pierwszy dzień... hahatek14...\"doczytałam się tu gdzieś, że zajście w ciąże jest bardzo trudne\"--->No to zależy, zapewne od organizmu, itp... \"dla niektórych być moz4e jesteśmy za młodzi\"--->Najważniejsze jest to, co Ty czujesz i czego Ty chcesz...Jeśli Twój chłopak jest odpowiedni, to sama zdecydujesz co i jak...Z resztą jakby któraś chciała z pierwszym lepszym na dyskotece, to też jest to tylko i wyłącznie jej sprawa, nikogo innego... \"no ale wg mnie to nie chodzi tu o wiek..tylko o dobre przygotowanie psychiczne..\"--->Ja też tak sądzę... \"chciałam się dowiedzieć czy prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne dadzą nam 100% pewność\"--->Tylko wtedy, kiedy nie pęknie Wam gumka, bo jeśli pęknie, to macie wtedy zabezpieczenie tabletek, czyli ponad 99 %, ale tylko wtedy, kiedy będziesz przestrzegać wszystkich zasad w braniu tabletek...Ogólnie te osoby, co stosują tabletki nie stosują już gumki, bo to jest zbędne tak na serio, ale trzeba wtedy być odpowiedzialnym i świadomym tego 1 % ryzyka... Jak bym miała patrzeć na tabletki + gumki to jeszcze jeszcze, chociaż to i tak za dużo, no ale jak kto woli...Tyle, że wiedz, że się trujesz, a do tego jeszcze gumki używasz...Wiesz, ja mam mieszane uczucie co do tego łączenia...Bo można mieć ponad 99 % z samymi tabletkami, albo samą gumką 100%, ale wtedy jak pęknie to lipa, bo ryzyko jest wielkie, a jak to i to, to niby ma się 100 % pewności, ale jak gumka pęknie to i tak ma się tyle, co bez gumki, więc chyba lepiej same tabletki i świadomość 1 % ryzyka...Ja mam 23 lata i chłopaka ponad 3 lata i wiem, że jeśli coś, to i tak będziemy odpowiedzialni, chociaż wiadomo, że wolimy sobie dziecko zaplanować, żeby dać mu wszystko... Co do tego 4 punktu to uważam to już za maksymalna przesadę...Po pierwsze, chłopak będzie miał zero zadowolenia z seksu, tylko nerwy czy już czy jeszcze, poza tym Ty tak samo i nawet nie poczujesz co to orgazm...Po drugie, jeszcze się chłopak nerwicy nabawi, bo się będzie stresował i wyciągał na zawołanie...Po trzecie, jeśli zastosujesz już tabletki + gumka, to i tak masz już zabezpieczenie ful wypas, więc uważam to na serio za przesadę...Wy kochając się powinniście czerpać z tego radość, a nie odczuwać tylko stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielleczek
mam pytanko do was a mianowicie o to jak się bierze tabletki antykoncepcyjne. bo moja dziewczyna zaczyna brać, tzn bierze już pierwszy miesiąc. jest tak że 3 tygodnie się bierze i tydzień się odstawia, ale ona słyszała że nie na tydzień się odkłada tabletki tylko na 6 dni. jak to w końcu jest?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielleczek...Pierwszą zażywa się pierwszego dnia okresu i kolejno o tej samej porze 21 tabletek, potem 22 dnia zaczyna się 7 dniową przerwę, po 7 dniach, czyli 8 dnia zaczyna się nowe opakowanie i znowu 21 tabletek i 7 dni przerwy, itd... \"ale ona słyszała że nie na tydzień się odkłada tabletki tylko na 6 dni\"--->To źle słyszała...Ona nie może działać tak jak jej się usłyszało, tylko tak jak ma w ulotce lub jak jej lekarz powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalla2o
Witam;) Mam pytanko...A wiec tak..od kilku miesiecy biore Yasminelle..bez jakis tragicznych skutkow ubocznych..mam czasem lekkie mdlosci ale za to schudlam..cera bez zmian;)Wlasnie jestem w trakcie 7-dniowej przerwy..problem w tym ze spedzam swieta u siostry za granica..i gdzies posialam pigulki.Przetrzepalam wszystkie torby-niestety bez skutku.Siostra ma w domu Cilest i Microgenum21.Czy moge wziac 1 opakowanie ktorys z tych tabletek a potem wrocic normalnie do swoich Yasminelle?Jak tak to ktore wybrac? Moj lekarz jest na urlopie i nie moge sie do niego dodzwonic..a pigulke powinnam wziac juz pojutrze...tak wiec prosze o pilna odpowiedz..bede bardzo wdzieczna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalla2o
Witam;) Mam takie pytanko...od kilku miesiecy biore Yesminelle..bez jakis szczegolnych skutkow ubocznych..czasem mam lekkie mdlosci,ale za to schudlam.cera bez zmian;)No wiec tak..jestem w trakcie 7-dniowej przerwy..problem w tym ze swieta spedzam za granica..a gdzies posialam pigulki.przetrzepalam wszytskie torby-niestety bez skutku.siostra ma Microgynom21 i Cilest.Czy moge wziac jedno opakowania ktorys z tych tabletek a potem wrocic do swoich Yasminelle?jak tak to ktore z nich wybrac?Moj lekarz jest na urlopie i nie odbiera telefonu..a pierwsza pigulke powinnam wziac juz pojutrze..tak wiec prosze o szybka odpowiedz.bede baaardzo wdzieczna;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalla2o
Witam;) Mam takie pytanko...od kilku miesiecy biore Yesminelle..bez jakis szczegolnych skutkow ubocznych..czasem mam lekkie mdlosci,ale za to schudlam.cera bez zmian;)No wiec tak..jestem w trakcie 7-dniowej przerwy..problem w tym ze swieta spedzam za granica..a gdzies posialam pigulki.przetrzepalam wszytskie torby-niestety bez skutku.siostra ma Microgynom21 i Cilest.Czy moge wziac jedno opakowania ktorys z tych tabletek a potem wrocic do swoich Yasminelle?jak tak to ktore z nich wybrac?Moj lekarz jest na urlopie i nie odbiera telefonu..a pierwsza pigulke powinnam wziac juz pojutrze..tak wiec prosze o szybka odpowiedz.bede baaardzo wdzieczna;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalla2o
Witam;) Mam takie pytanko...od kilku miesiecy biore Yesminelle..bez jakis szczegolnych skutkow ubocznych..czasem mam lekkie mdlosci,ale za to schudlam.cera bez zmian;)No wiec tak..jestem w trakcie 7-dniowej przerwy..problem w tym ze swieta spedzam za granica..a gdzies posialam pigulki.przetrzepalam wszytskie torby-niestety bez skutku.siostra ma Microgynom21 i Cilest.Czy moge wziac jedno opakowania ktorys z tych tabletek a potem wrocic do swoich Yasminelle?jak tak to ktore z nich wybrac?Moj lekarz jest na urlopie i nie odbiera telefonu..a pierwsza pigulke powinnam wziac juz pojutrze..tak wiec prosze o szybka odpowiedz.bede baaardzo wdzieczna;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Natalla2o Jeżeli koniecznie chcesz sobie bardzo namieszać do organizmie to jest to rewelacyjny sposób. To są tabletki z większą dawką hormonów, dobre może dla Twojej siostry. Nie możesz mieć pewności jak Ty na nie zareagujesz. Takie zmiany powinien ustalać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozesz!! tzn mozesz...ale rozregulujesz sobie organizm!!!! poza tym te inne tabletki moga ci wcale nie sluzyc!!! mysle ze jak juz to zrob te miesiac przerwy jak nie dasz rady dluzszej przerwy zrobic bo lepsze chyba to niz branie innych tabsow bez zgody lekarza!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalla2o...\"mam czasem lekkie mdłości ale za to schudłam\"--->Jeśli nie ustąpiło po 3 pierwszych opakowaniach to nie dobrze... \"Czy mogę wziąć 1 opakowanie któryś z tych tabletek a potem wrócić normalnie do swoich Yasminelle?\"--->W życiu, absolutnie nie!!To nie są witaminy, żeby sobie brać jakie się chce...Miałaś robione badania?Na ich podstawie powinnaś mieć wypisane tabletki najbardziej dla Ciebie odpowiednie. Skoro lekarz wybrał Ci Yasminelle, to znaczy, że to te, które najlepiej do Ciebie pasują...Nie możesz sobie ich teraz po prostu zmienić, a tym bardziej na jedno opakowanie i potem z powrotem wrócić do swoich, absolutnie nie możesz... \"a pigułkę powinnam wziąć już pojutrze\"--->A nie masz już recepty?Musisz iść po receptę do jakiegoś innego lekarza i kontynuować swoje...A jeśli nie, to chyba będziesz zmuszona odstawić skoro zgubiłaś... Nie wysyłaj postów kilka razy, mimo błędu post i tak dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielleczek
mam pytanie do dziewczyn, moja dziewczyna bierze od miesiąca tabletki antykoncepcyjne Cilest i od tego czasu bolą ją piersi :/ i w związku z tym mam pytanie, ile to może potrwać, ile to trwało u was jeżeli też miałyście takie bóle piersi ??? prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
danielleczek... Do 3 miesiecy organizm musi sie dostosowac do nowych tabletek. Po tym okresie bol powinien ustapic :) jesli nie ustapi, tzn. ze moze tabletki zostały zle przez lekarza dobrane i moze trzeba je zmienic. Poki co, nie ma co się martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielleczek
Perelkaa dziękuje za odpowiedz ;) pozdrawiam Cię i życze wesołych świąt no i szczęśliwego nowego roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielleczek
Perelkaa dziękuje za odpowiedz ;) pozdrawiam Cię i życze wesołych świąt no i szczęśliwego nowego roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielleczek...Chłopaku, niech dziewczyna przeczyta ulotkę!!Tam ma wszystko, wiem, bo sama zażywałam Cilest 2 lata i ulotkę mam w jednym palcu! \"ile to może potrwać\"--->Przez 3 pierwsze opakowania mogą się dziać różne rzeczy, ponieważ jest to okres przyzwyczajania się organizmu do hormonów, w tym również ból piersi - ulotka! \"ile to trwało u was jeżeli też miałyście takie bóle piersi ???\"--->To nie ma znaczenia ile u nas to trwało i czy też było...Każdy organizm jest inny, więc każda z nas ma inaczej...Jedna mogła mieć 3 opakowania a inna może mieć jedno...Jedna może mieć bóle inna w ogóle...Ja przy Cilest nie miałam żadnych skutków ubocznych, a Twoje dziewczyna ma przy tych samych tabletkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaczek
Czy w czasie przerwy w braniu tabletek,w przerwie tej 7-dniowej jest mozliwosc zajscia w ciaze? Robiac to oczywiscie do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaczek
CZY PODCZAS PRZERWY TEJ SIEDMIODNIOWEJ W BRANIU TABLETEK, ROBIENIE TEGO DO KONCA SPOWODUJE ZAJSCIE W CIAZE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Kiniaczek - zawsze jest 1% ryzyka i należy o tym paiętać ! Tabletki działają przez cały cykl czyli w przerwie 7 -dniowej jesteś tak samo zabezpieczona jak w każdy inny dzień i możesz "robić to do końca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniaczek...Zawsze jest możliwość zajścia w ciążę, ale zawsze jest taka sama, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu - ulotka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×