Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość TomFa
Dziś byłam u ginekologa i przepisal mi Kontracept , któraś z was je brala ? jak Cie po nich czułyscię? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlenkaaa
Witam:) zaczęłam brać Yasmin, proszę o komentarze na temat tych tabletek. Napiszcie też w jakiej porze dnia najlepiej brać tabletki anty. i czy można bez problemu pic alkohol... Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa napisalas: "frezja-frezja...No podobno drogie...Lekarz Ci pewnie nie da, bo z reguły nikt ich nie robi... " czyli chcesz powiedziec ze to prawda ze teraz 95% lekarzy przepisuje w ciemno tabsy/????? no bo sie powinno robic te badania prawda??? ja tez mialam w ciemno przepisane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomFa...Ja ich nie brałam...Ale wiedz jedno, jakkolwiek którakolwiek by się po nich czuła, nie sugeruj się nią...Ty i tak masz zupełnie inny organizm, który może zupełnie inaczej zareagować na te tabletki... mlenkaaa...To samo co do pani wyżej...Jakkolwiek którakolwiek by się po nich czuła, nie sugeruj się nią...Ty i tak masz zupełnie inny organizm, który może zupełnie inaczej zareagować na te tabletki... \"Napiszcie też w jakiej porze dnia najlepiej brać tabletki anty.\"--->Najlepiej wieczorem, żeby przespać ewentualne skutki uboczne... \"i czy można bez problemu pic alkohol...\"--->Jeśli nie masz nic na ten temat w ulotce, że nie można, to znaczy, że można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres-stop...\"czyli chcesz powiedzieć ze to prawda ze teraz 95% lekarzy przepisuje w ciemno tabsy/????? \"--->Nie, nie to chce powiedzieć...Ja tu mam na myśli badania poziomu hormonów, a nie próby wątrobowe, krzepliwość,itp...Próby i krzepliwość dają jakiś obraz, więc tabletki nie są w ciemno przepisywane...Ja akurat miałam poziom hormonów, bo ja mam powiększoną tarczycę, więc te badania miałam robione u endokrynologa, wyniki przyniosłam ginekologowie i widział co i jak u mnie... \"no bo się powinno robić te badania prawda???\"--->Ważne, żeby zrobić to co pisałam wyżej, próby, krzepliwość, poziom cukru, itp... \"ja tez miałam w ciemno przepisane\"--->W ciemno, czyli nie miałaś żadnych, w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PauLa.S.
cześć dziewczyny...pisze tu z bardzo przykrym tematem..wiem ze to nie forum zwierzen ale...od 5 miesiecy bralam tabletki antykoncepcyjne..wczoraj moj chłopak stwierdził ze nas zwiazek juz nie ma sensu bo wypalilo sie w nim uczucie poza tym dowiedzialam sie ze jest tez inna...wlasnie koncze 5 opakowanie i nie bede brala nastpenych bo przeciezs po co truc niepotrzebnie organizm..najgorsze jest to ze decyzja tabletek była naprawde przemyslana bo on mial byc juz do konca tym jedynym:(wiem ze moj organizm pewnie troche ucierpi na tym i to odczuje chcialam zapytac czy jest ktoras z was ktora miala podobna sytuacje???cholera to tak strasznie boli:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PauLa.S.
cześć dziewczyny...pisze tu z bardzo przykrym tematem..wiem ze to nie forum zwierzen ale...od 5 miesiecy bralam tabletki antykoncepcyjne..wczoraj moj chłopak stwierdził ze nas zwiazek juz nie ma sensu bo wypalilo sie w nim uczucie poza tym dowiedzialam sie ze jest tez inna...wlasnie koncze 5 opakowanie i nie bede brala nastpenych bo przeciezs po co truc niepotrzebnie organizm..najgorsze jest to ze decyzja tabletek była naprawde przemyslana bo on mial byc juz do konca tym jedynym:(wiem ze moj organizm pewnie troche ucierpi na tym i to odczuje chcialam zapytac czy jest ktoras z was ktora miala podobna sytuacje???cholera to tak strasznie boli:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"aaaa\" no tak cmok mi przepisal kilka lat temu w ciemno,ale mi sluzyly, potem jak na szczescie zmeinilam na takiego fajnego to dalej je kontynuowalam bo nie mialam skutkow ubocznych, daje mi tylko od czasu do czasu skierowania na alat i aspat, no i raz dal na krzepliwosc:) chcialam napisac przez to ze lekarze przepisuja w ciemno ze zeby wiedziec czy tabl beda dobrze sluzyc kobiecie powinny zrobic badanie hormonow zeby odpowiednio je dobrac i nie wywolac jakis hustawek nastrojo itp:) no a ze zdrowiem czy powinno sie brac czy nie to owszem badanie krwi:)ale czy beda dobrze pasowac no to powinni dawac na te hormowy a nie daja chyba w wiekszosci przypadkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
PauLa.S. Nie przejmuj sie, takie juz sa chlopy. W zaleznosci od fazy ksiezyca Cie kocha, albo ma Cie w dupie. Jak potrzebuje seksu, to jak on bardzo kocha, a kiedy ma zle dni, to najlepiej w droge nie wchodzic, bo sie mozna Bozej prawdy dowiedziec. Skads to znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveee...
mam pytanie.. bo bralam tabletki anty przez trzy lata i lekarz kazal mi zrobic przerwe 2 miesiace... i teraz znowu zaczynam brac tabletki czy jestem zabezpieczona po jakims czasie czy juz od pierwszej tabletki.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveee...
mam pytanie.. bo bralam tabletki anty przez trzy lata i lekarz kazal mi zrobic przerwe 2 miesiace... i teraz znowu zaczynam brac tabletki czy jestem zabezpieczona po jakims czasie czy juz od pierwszej tabletki.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveee..........
mam pytanie.. bo bralam tabletki anty przez trzy lata i lekarz kazal mi zrobic przerwe 2 miesiace... i teraz znowu zaczynam brac tabletki czy jestem zabezpieczona po jakims czasie czy juz od pierwszej tabletki.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveee...
mam pytanie.. bo bralam tabletki anty przez trzy lata i lekarz kazal mi zrobic przerwe 2 miesiace... i teraz znowu zaczynam brac tabletki czy jestem zabezpieczona po jakims czasie czy juz od pierwszej tabletki.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveee...
mam pytanie.. bo bralam tabletki anty przez trzy lata i lekarz kazal mi zrobic przerwe 2 miesiace... i teraz znowu zaczynam brac tabletki czy jestem zabezpieczona po jakims czasie czy juz od pierwszej tabletki.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiliii
Witam i proszę o cierpliwość bo moja sytuacja jest dosyć zawiła ;) Zawsze ostatnia tabletkę biorę w sobotę, jednak ostatni miesiąc miałam dosyć nerwowy i wyrzuciłam opakowanie i nie sprawdziłam, czy wzięłam ostatnią tabletkę (ale raczej tak). Zrobiłam 7 dni przerwy i wzięłam tabletkę w niedzielę ale zamiast o 19 jak zwykle, to o 6,30 żeby w razie czego zmieścić się w tych 12 godzinach spóźnienia, gdybym jednak zapomniała zażyć tamtej ostatniej tabetki. Wychodzi na to że w niedzielę wzięłam 2 tabletki. Jedną rano a drugą wieczorem. Wiem, że wzięcie 2 tabsów jednego dnia w sporadycznych sytuacjach nic nie zaszkodzi, ale mam pytanie, czy w takim razie moja skuteczność antykoncepcji jest zachowana??? Dodam, że w czasie przerwy i do teraz czyli piątego dnia cyklu nie kochałam się. Muszę się dodatkowo zabezpieczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiliii
Witam i proszę o cierpliwość bo moja sytuacja jest dosyć zawiła ;) Zawsze ostatnia tabletkę biorę w sobotę, jednak ostatni miesiąc miałam dosyć nerwowy i wyrzuciłam opakowanie i nie sprawdziłam, czy wzięłam ostatnią tabletkę (ale raczej tak). Zrobiłam 7 dni przerwy i wzięłam tabletkę w niedzielę ale zamiast o 19 jak zwykle, to o 6,30 żeby w razie czego zmieścić się w tych 12 godzinach spóźnienia, gdybym jednak zapomniała zażyć tamtej ostatniej tabetki. Wychodzi na to że w niedzielę wzięłam 2 tabletki. Jedną rano a drugą wieczorem. Wiem, że wzięcie 2 tabsów jednego dnia w sporadycznych sytuacjach nic nie zaszkodzi, ale mam pytanie, czy w takim razie moja skuteczność antykoncepcji jest zachowana??? Dodam, że w czasie przerwy i do teraz czyli piątego dnia cyklu nie kochałam się. Muszę się dodatkowo zabezpieczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasłonkaaa
witajcie dziewczyny,mam pytanie założyłam nawet nowy topik ale i tutaj was zapytam.Poradżcie czy mogę zacząć brac pigułki od 7 dnia cyklu? Wiem,ze na ulotce pisze,że do 7 dnia można brac tylko póżniej zabezpieczać sie dodatkowo,wiem.Tylko mi chodzi czy to nie jest ryzykowne,czy któras z was tak zaczynała brac pigulki?? Odezwijcie sie proszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE DZIEWCZYNY Mam pytanie w związku z tabletkami antykoncepcyjnymi. Sama poprosiłam lekarza o pigułki dla zabezpieczenia.Lekarz przepisał mi pigułki o nazwie MARVELON. Wytłumaczył jak zażywać itd. Wykupiłam narazie jedno opakowanie, wyjęłam ulotkę i czytam. A tam cała litania przeciwwskazań.No i ostatnie dotyczy mnie.Pisze : Palenie tytoniu przez kobiety powyżej 35 roku życia.Ja mam 39 lat i dostałam pigułki poraz pierwszy w życiu. Pan doktor nic mi na ten temat nie powiedział,a nawet nie pytał czy palę. Dzisiaj dostałam miesiączkę i powinnam zażyć pierwszą pigułkę.Czy w związku z tym powinnam je brać? Czy nie będą miały mniej skutecznego działania? Proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasłonkaaa
niech ktos odpowie,proszę..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olus jedynie przez to ze palisz moze dojsc do problemow z krazeniem!!!!! dzialania bedzie zachowane, ale kobiety starsze i na dodatek palace powinny uwazac z hormonami!!!! zmien lekarza!!!!! skoro cie nie zapytal!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam wczesniej jak ktoś napisal ze do konca roku ginekolodzy z NFZ nie przyjmuja ... to prawda?? bo musze w nast. tyg isc po recepte :| i nie wiem co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PauLa.S....\"wiem, że mój organizm pewnie trochę ucierpi na tym i to odczuje chciałam zapytać czy jest któraś z was, która miała podobna sytuacje???\"--->Ja nie miałam, bo jak na razie nie odstawiałam tabletek, ale to normalne, że po czasie się odstawia i możesz odstawić po 1 miesiącu, po dwóch, pięciu, siedmiu, dziesięciu i skutki mogą być różne, a mogą być takie same, tego nie wie nikt...To, że odstawiasz tabletki po 5 opakowaniach nie jest czymś zły...Odstawisz, poczekasz na okres i będzie okej... Co do Twoje sytuacji to bardzo mi przykro... stres-stop...\"daje mi tylko od czasu do czasu skierowania na alat i aspat, no i raz dal na krzepliwość\"--->No i dobrze, to o takie badania mi chodziło...Dobrze, że zmieniłaś lekarza... Eveee......Po co przerw na 2 miesiące?...Jeśli zaczniesz od pierwszego dnia okresu pierwszą tabletkę to jesteś zabezpieczona po 4 h od zażycia...Jeśli zaczniesz opakowanie później musisz się zabezpieczać dodatkowo, co najmniej 7 dni - ulotka!!Stosowałaś tabletki 3 lata i nie wiesz jak to jest?? Nie wysyłaj postów kilka razy...Mimo błędu post i tak dochodzi po czasie!! liiiliii...Po 7 dniach przerwy to i tak Ci nic nie dało, niepotrzebnie brałaś tą o 6 rano:o...Bez sensu w ogóle...Jeżeli wyrzuciłaś ta tabletkę to powinnaś była zażyć ja następnego dnia najpóźniej, potem to już nie ma znaczenia...Poza tym tu chodzi o przerwę, jej nie można przedłużyć...Jeśli wyrzuciłaś tą tabletkę to przerwę i tak wydłużyłaś o jeden dzień, więc możesz nie być zabezpieczona, chyba, że ja Cię źle zrozumiałam... Nie wysyłaj postów kilka razy...Mimo błędu post i tak dochodzi po czasie!! zasłonkaaa...\"Poradźcie czy mogę zacząć brać pigułki od 7 dnia cyklu?\"--->A u lekarza to byłaś??Nie sądzisz, że to on musi o tym zdecydować...Jeśli w ogóle można, bo na moje oko to nie bardzo, bo to takie branie w środku cyklu, bo to ani nie okres, ani nic...Pierwsze co to do lekarz z pytaniem, a nie do nas, bo co my możemy wiedzieć, skoro nie wiemy nic na temat Twojego organizmu? \"Tylko mi chodzi czy to nie jest ryzykowne\"--->Ale ryzykowne z czym?Jakby to było ryzykowne, to nie byłoby o tym wspomniane w ulotce, nie sądzisz?Kto mądry, kto pisał ulotkę napisałby jak postępować i byłoby to ryzykowne? \"czy któraś z was tak zaczynała brać pigułki??\"--->Ja nie... olus7...\"Pan doktor nic mi na ten temat nie powiedziała nawet nie pytał czy palę.\"--->No to nie dobrze...Najlepiej jakbyś poszła do niego i mu to powiedziała, że palisz, albo poszła do innego...Miałaś badania przed wypisaniem recepty? \"Czy w związku z tym powinnam je brać? Czy nie będą miały mniej skutecznego działania?\"--->Nie powinnaś...Ale tu nie chodzi o skuteczność, jak zażyjesz pierwszego dnia, to będziesz zabezpieczona po 4 h, ale tu chodzi o Twoje zdrowie...Doczytaj co się może stać, kiedy kobieta pali i bierze tabletki(zatory, żylaki, itp)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasłonkaaa
lekarz pozwolil ale ja i tak postanowilam poczekac do nowego cyklu,buziaki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze mi powiedziec czy jesli zapomnialam ostatnia tabletke(niedziela),dwudziesta zazylam w sobote i nowe opakowanie zaczelam w sobote-kolejna.to czy ochrona jest zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiliii
no ale przeciez równie dobrze można wziąć 20 tabletek, a nie 21 (oczywiscie tylko sporadycznie), więc zrobiłam 7 dni przerwy i w razie tego wydlużenia przerwy to i tak zachowałam tą odległość 12 godzin spóźnienia się z pierwszą tabletką. Więc ja juz nic nie rozumiem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiliii
no ale przeciez równie dobrze można wziąć 20 tabletek, a nie 21 (oczywiscie tylko sporadycznie), więc zrobiłam 7 dni przerwy i w razie tego wydlużenia przerwy to i tak zachowałam tą odległość 12 godzin spóźnienia się z pierwszą tabletką. Więc ja juz nic nie rozumiem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kala1199...Ja nie wyczytałam tu nic takiego...Nie słyszałam też, zeby mieli nie przyjmować... cosinusss_...Ochrona jest zachowana wtedy, kiedy przerwa nie jest dłuższa niż 7 dni - ulotka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaa - \"dowiedzialam sie dzis, ze wizyty wszystkie na nfz sa odwolane do konca roku\" (paulapaula)- no ale sama sie dowiedzialam i w moim miescie normalnie przyjmuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaaaa - \"dowiedzialam sie dzis, ze wizyty wszystkie na nfz sa odwolane do konca roku\" (paulapaula)- no ale sama sie dowiedzialam i w moim miescie normalnie przyjmuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×