Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość GosiaQ
aaaaaaa bardzo dobrze zrozumiałaś ;) też sądzę,że organizm się przyzwyczaja do takiej dawki hormonow,ale wolalam sie spytac,bo troche przewrazliwiona jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im_marihuanka
najlepeij kolo 17 ja bralam np caly czas o 16 bo wiedzialam ze np wieczorem moge byc na imprezie i zapomniec o tabletce albo rano np odsypiac jakas impreze i tez nie wziac.a tabletki najlepeij miej zawsze przy sobie.jesli bedziesz brac tabletki regularniei nie zapomnisz o zadnej z nich to mozesz czuc sie bezpieczna i partner spokojnie moze konczyc w Tobie.aha i nie ma czegos takigo jak najsilniejsze dzialanie tabletki bo kiedy zaczynasz je brac to dzialaja caly czas tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czas na tabletkę
dzięki za odpowiedź!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zorientowana...Jeżeli pierwszą tabletkę zażyjesz w pierwszy dzień okresu, to jesteś zabezpieczona po 4 h od zażycia pierwszej tabletki...Musisz przy tym przestrzegać zasad - jak dostaniesz receptę to koniecznie przeczytaj ulotkę, pewnie będziesz miała w niej coś na ten temat... Może się w Ciebie spuścić w środku, nie musi wycofywać członka(to jest przerywany - żadna metoda)...Pamiętaj tylko o jednym % ryzyka, ale nie bierz tego tak strasznie do siebie, tylko 1 na 100 na rok zachodzi w ciążę przy tabletkach... czas na tabletkę...Najsilniejsze jest od 4 h po połknięciu pierwszej tabletki, jeśli zażyjesz ją w pierwszy dzień okresu, przez cały czas zażywania tabletek, non stop, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad... \"a nie że przez te 3-4 godziny od zażycia - a może jednak???\"--->Heh, to żart?Że niby tylko w czasie tych godzin miałyby działać?To by nie miało absolutnie sensu... \"podpowiedzcie proszę, bo zastanawiam się na którą godzinę \"zaprogramować sobie\" branie tabletek.\"--->Najlepiej wieczorem, bo prześpisz mdłości, nudności, itp... \"Myślę, że najczęściej będę współżyła w godzinach wieczornych, tak między 20 a 24tą więc najlepiej tabletki łykać o 20 czy ok 17tej???\"--->A co to ma do rzeczy, o której się kochasz?To czy weźmiesz tabletkę rano czy wieczorem nie ma znaczenia i nie ma wpływu na to, o której się kochasz...Możesz brać rano, a kochać się wieczorem i będziesz tak samo bezpieczna, jakbyś zażywała tabletki wieczorem i kochała się wieczorem... Ryzyko wpadki wynosi 1 % dopóki im nie zaufasz, seks może nie być do końca przyjemny... im_marihuanka...Ja bym proponowała właśnie wieczór, bo przesypia się ewentualnie skutki uboczne... \"a jeśli chodzi o działanie tabletek, to w zasadzie kiedy weźmiesz pierwszą tabletkę z opakowania to zaczyna działać\"--->Nie zaczyna działać od razu, no co Ty...Zaczyna działać po 4 h od zażycia... \"ale dla pewności seks bez całkowitego zabezpieczenia rozpocznij po około 3 dniach czyli po wzięciu trzeciej tabletki.\"--->Skąd to info? \"a później to one już działają cały czas to znaczy do końca opakowania.\"--->Jeśli się przestrzega zasad:) \"główny wniosek jest takie ze jeśli regularnie bierzesz tabletki to jesteś bezpieczna.\"--->Ale w 99% nie całkowicie, o tym trzeba pamiętać, że ryzyko jest zawsze! GosiaQ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im_marihuanka
ale wiesz nie kazdy ma skutki uboczne;p mi tam nic nie bylo a lekarz powiedzial mi ze jesli bede miala wlasnie jakies mdlosci czy cos to ze mam po prostu przyjsc i on i te tabletki zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
im_marihuanka...No dokładnie jest tak jak napisałaś, ale ja mówiłam o osobach, które skutki mogą mieć, mają, itp...Ja też nie miałam, ale zażywam o 21, wiec może dlatego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara annaaa...
Poprzednie tabletki były dla mnie za słabe (brałam Yasminelle), lekarz przepisał mi Yasmin(większa dawka) i wszystko jest ok (odpukać). Po Yasminelle zrobiłam 7 dni przerwy, dostałam okres(trochę nietypowy...dwa dni dość mocnego krwawienia, a potem trzy mi bardzo skąpych plamień), a potem 8 dnia Yasmin. Moje pytanie brzmi, czy w czasie tygodnia przerwy byłam zabezpieczona? Lekarz mówił, że mimo krwawień, które miałam przy Yasminelle one zabezpieczają. Uprawiałam seks 7 dnia przerwy i wydaje mi się, że byłam zabezpieczona w tych 99%. Mam rację czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara annaaa...
Czy mimo tego, że tabletki były za słabe, źle dobrane zabezpieczały? Jestem niemal pewna, że tak, ale wolę spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
A ja złapałam zapalenie pochwy :( niby zwykle zapalenie, a czuje sie jakbym przenosila co najmniej kiłe ;P bylam u lekarza, lekarstwa przepisane, mam nadzieje, ze jak najszybciej przejdzie, bo strasznie uciazliwe i niekomfortowe to jest :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara annaaa......Nie nietypowy, tylko tak może być po prostu jak się zmienia tabletki...Tak byłaś normalnie zabezpieczona, jeśli przestrzegałaś zasad...Tabletki zabezpieczają wtedy non stop... \"mimo krwawień, które miałam przy Yasminelle one zabezpieczają.\"--->No bo tak jest... Tak, masz rację... Tak na przyszłość, to najpierw pytaj, później działaj, bo co ci teraz by dało, jakbym Ci napisała, ze nie byłaś zabezpieczona, byłoby za późno z deka...Myślę, że tak... Perelkaa...Szybko przejdzie:)Tak musisz myśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam pytanie.. Czy jesli przyjmuje sie tabletki antykoncepcyjne to trzeba kazda przyjmowac o tej samej porze.. A co bedzie jesli sie wezmie tabletke pare godzin wczesniej lub pozniej:) Z gory dziekuje za Odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Perelkaa Współczyję, ale pomyśl sobie, że niemal każda musi choć raz z życiu coś takiego przejść. Uroki bycia zbudowaną w ten a nie inny sposób. Głowa do góry, choć z własnego doświadczenia wiem, że to nieprzyjemne:) Lady Mikusia Powinno się przyjmować mniej więcej o stałej porze., jak napisałaś. Ale jeżeli zdarzy się to, o czym mówisz, to nie należy się tym przejmować, a następne tabletki brać już normalnie, o ustalonej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Mikusia...Tak, trzeba o tej samej porze, ale niekoniecznie o tej samej godzinie - ulotka! \"A co będzie jeśli się weźmie tabletkę parę godzin wcześniej lub później\"--->Sama napisałaś PORZE, pora to nie godzina w tej kwestii...Pora to pora dnia czyli rano, południe, wieczór, noc, a nie godziny...Parę godzin w tą czy w tą nie zaszkodzą, musi to być jedna pora i nie możesz przekroczyć różnicy 12 h - ulotka! Ja zawsze biorę o 21, to znaczy, że mogę sobie raz na jakiś czas wziąć o 19 czy 23, bo to ta sama pora, ale nie godzina, nie powinnam jednak brać np. o 12, skoro zawsze zażywam o 21, bo to nie jest już ta sama pora, chociaż niby różnica 12 h nie jest przekroczona, ale ja i tak wolę \"nie przeginać\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jesli zapomne wziasc tabletki przez 24h np.? Czy tabletki zapewniaja calkowicie o bezpieczenstwie i niezajsciu w ciaze? Czy podczas sexu moze dochodzic do wytrysku i tak czy siak nie zajde???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iren---lusy
ja rzne sie na okraglo i biore tabletki plastry ewra i jest super jak facet sie we mnie spyszcza mam szczytowanie jak jasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iren---lusy..p
ja lubie w srodku porzadne rzniecie i biore tabsy i plastry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia9999
hej :) wlasnie zmienilam tabletki z novynette na harmonet i juz wczoraj dostalam okres po zakonczeniu tamttych i zaczelak brac harmonet :) jestem ciekawa jak bede sie czuc po nich :) czy ktoras z Was bierze te tabletki? chwalicie je sobie czy moze tez nie??) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka89
Hej ! Parę dni temu zaczęłam stosować tabletki Cilest jest to moje pierwszy raz użycia tabletek antykoncepcyjnych. I normalnie po 6 dniach skończył mi się okres jak na razie nie zobaczyłam u siebie żadnych skutków ubocznych. I tak z jednej strony trochę się boję bo niby wiem, ze każdy organizm inaczej reaguje na tabletki i u wielu osób jakoś miesiączka się przedłużyła czy coś innego. Tabletki biorę regularnie i takie pytanie mam czy One już tak działają od pierwszej tabletki ze można się już nie zabezpieczać? Pewnie będę coś jeszcze stosować w czasie tych niby dni płodnych żeby mieć pewność. Czy w tych dniach kiedy mam ta 7 dniową przerwę to jest normalnie zawsze miesiączka czy tylko plamienia. I czy plamienia występują też w czasie brania tabletek. Byłabym baaardzo wdzięczna za odpowiedź bo chciałabym być pewniejsza bo ostatnie 2 miesiące były bardzo stresujące dlatego zdecydowaliśmy z chłopakiem o stosowaniu tabletek. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Mikusia...Czemu nie czytałaś ulotki?Albo jakiegoś info o anty?Mało wiesz na ich temat, a to nie dobrze... \"A co jeśli zapomnę wziąć tabletki przez 24h np.?\"--->To jest różnie, zależy od tego jak masz napisane w ulotce, wiem, że postępowanie w tej sytuacji jest różne...W jednej ulotce jest tak w innej inaczej...Ja kiedyś zażywałam Cilest, teraz zażywam Regulon i w jednej i w drugiej jest napisane coś innego, inaczej trzeba postępować...Więc przeczytaj ulotkę! \"Czy tabletki zapewniają całkowicie o bezpieczeństwie i niezajściu w ciążę?\"--->Nie!Zawsze jest ryzyko i wynosi ona 1 %, ale to tylko wtedy, kiedy przestrzegasz WSZYSTKICH zasad w braniu...Jeśli olejesz jakąś zasadę skuteczność spada... \"Czy podczas sexu może dochodzić do wytrysku i tak czy siak nie zajdę???\"--->Może dochodzić do wytrysku nawet powinno:)Ale ryzyko jest...Możesz zajść w ciążę, ale jak piszę to jest 1 %...To jest tak, że 1 kobieta na 100 zachodzi w ciągu roku... iren---lusy...\"biorę tabletki plastry ewra\"--->Tabletki i plastry?Byłaś u lekarza w ogóle?Heh, trochę to za dużo takie zabezpieczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka89a
Hej ! Parę dni temu zaczęłam stosować tabletki Cilest jest to moje pierwszy raz użycia tabletek antykoncepcyjnych. I normalnie po 6 dniach skończył mi się okres jak na razie nie zobaczyłam u siebie żadnych skutków ubocznych. I tak z jednej strony trochę się boję bo niby wiem, ze każdy organizm inaczej reaguje na tabletki i u wielu osób jakoś miesiączka się przedłużyła czy coś innego. Tabletki biorę regularnie i takie pytanie mam czy One już tak działają od pierwszej tabletki ze można się już nie zabezpieczać? Pewnie będę coś jeszcze stosować w czasie tych niby dni płodnych żeby mieć pewność. Czy w tych dniach kiedy mam ta 7 dniową przerwę to jest normalnie zawsze miesiączka czy tylko plamienia. I czy plamienia występują też w czasie brania tabletek. Byłabym baaardzo wdzięczna za odpowiedź bo chciałabym być pewniejsza bo ostatnie 2 miesiące były bardzo stresujące dlatego zdecydowaliśmy z chłopakiem o stosowaniu tabletek. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczekrrrrr
dziunia daruj sobie, tabletki dzialaja na kazda z nas inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka89a
Witam ! Niedawno zaczełam brać tabletki Cilest (pierwszy raz używam tabletek antykoncepcyjnych) i normlanie po 6 dniach skończył mi się okres. Jak na razie nie wystapiły u mnie skutki uboczne. Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej i wlaśnie się zastanawiam czy ja już jestem zabezpieczona, że mogę kochac się z chłopakiem bez wyjmowania. Tabletki biorę już 7 dni. I mam pytanie jeszcze czy podczas stosowania tabletek możliwe sa plamienia czy mam oczekiwać teraz na miesiączkę podczas tej siedmiodniowej przerwy czy może jest taka możliwośc ze wogóle się nie pojawi okres. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź ponieważ chcę być spokojniesza a ostatnie 2 miesiące były baaaaaaaaardzo stresujace dlatego zdecydowalismy sie z chłopakiem na tabsy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka89a
Witam ! Niedawno zaczełam brać tabletki Cilest (pierwszy raz używam tabletek antykoncepcyjnych) i normlanie po 6 dniach skończył mi się okres. Jak na razie nie wystapiły u mnie skutki uboczne. Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej i wlaśnie się zastanawiam czy ja już jestem zabezpieczona, że mogę kochac się z chłopakiem bez wyjmowania. Tabletki biorę już 7 dni. I mam pytanie jeszcze czy podczas stosowania tabletek możliwe sa plamienia czy mam oczekiwać teraz na miesiączkę podczas tej siedmiodniowej przerwy czy może jest taka możliwośc ze wogóle się nie pojawi okres. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź ponieważ chcę być spokojniesza a ostatnie 2 miesiące były baaaaaaaaardzo stresujace dlatego zdecydowalismy sie z chłopakiem na tabsy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, w cały świat przychodzą te posty:P dziunia9999...Na każdą tabletki działają inaczej...Musisz poczekać i sama się przekonać, nikt Ci tu nie powie jak Ty się będziesz po nich czuła... Nie wysyłaj kilka razy posta, mimo błędu post i tak dojdzie... karolka89a...\"I tak z jednej strony trochę się boję bo niby wiem, ze każdy organizm inaczej reaguje na tabletki i u wielu osób jakoś miesiączka się przedłużyła czy coś innego.\"--->No i czego się boisz w związku z tym?Bo nie czaję? \"Tabletki biorę regularnie i takie pytanie mam czy One już tak działają od pierwszej tabletki ze można się już nie zabezpieczać?\"--->Działają po 4 h od zażycia 1-szej tabletki, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad... \"Pewnie będę coś jeszcze stosować w czasie tych niby dni płodnych żeby mieć pewność.\"--->Dziewczyno!!Jakich dni płodnych?Poczytaj najpierw coś o anty, a dopiero potem się za nie weź, bo sobie jeszcze krzywdę zrobisz...Przy tabletkach nie ma dni płodnych!!!!!!! \"Czy w tych dniach kiedy mam ta 7 dniową przerwę to jest normalnie zawsze miesiączka czy tylko plamienia.\"--->W czasie 3 pierwszych opakowań możesz mieć tylko plamienia w każdy dzień no albo krwawienie, bo to jest okres przystosowywania, a potem jest krwawienie...Jeśli się ona nie \"pokaże\" to idź do lekarza... \"I czy plamienia występują też w czasie brania tabletek.\"--->Mogą w czasie 3 pierwszych opakowań, jeśli dzieje się to po tym czasie to musisz iść do lekarza... Dam Ci dobrą radę - Poczytaj o tabletkach, bo nic nic nie wiesz, a to nie dobrze...I ulotkę przestudiuj... Nie wysyłaj kilka razy posta, mimo błędu post i tak dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illegal
nie mam zbytnio czasu, na wyjasnienia narazie, ale mam jedno pytanie, czy nie robienie 7-dniowej przerwy dwa razy pod rzad, czyloi branie 3 opakowan pod rzad moze jakos zaszkodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
illegal...\"Dozwolone\" jest branie nie więcej niż 3 opakowania pod rząd...Ale musisz się liczyć z tym, że Twój organizm może szaleć po takiej jednorazowej dawce hormonów...Musisz się liczyć również z tym, ze możesz mieć plamienia w środku opakowania, z reszta zobacz sobie w ulotce czy masz coś na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illegal
licze się z tym,że orgaznim może szaleć ;) Ale czy nie będzie to mieć zgubnych skutków, szkodliwych ? jestem aktualnie także na antybiotykach :/ sa to tabletki yasmin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illegall
bioere yasmin ;) bałam sie gdyz biore antybiotyki i czy to rozniwe jakos nie wplynie na mnie zle :) oczywiscie o dodtakowym zabezpieczeniu pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
illegal...Skoro można wziąć góra 3 opakowania pod rząd, to znaczy, że nie jest to szkodliwe, jakby tak było, to byłoby dozwolone, żeby łączyć góra 2 opakowania... Co do antybiotyków, to spójrz co masz na ten temat w ulotce, ale nie sądzę, żeby to miało jakiś związek z tym, że weźmiesz 3 opakowania pod rząd... Nie wysyłaj kilka razy posta, mimo błędu post i tak dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOmfa
Cześć ;) -We Wtorek ide do ginekologa po tabletki , ale bede mieć 2 dzień okresu czy moge wtedy wziaść pierwszą tabletke? -i jak to bedzie przy nastepnym braniu? znów we wtorek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×