Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość ajajajjajajjaaj
to info jest z ksiazki michaliny Wislockeij sztuka kochanie witamina m. przepisalam caly rozdzial tabletka anty zeby uswiadomic wam jakie podejmujecie ryzyko. sa inne sposoby skutecznego i bezpiecznego zapobiegania ciazy. np prezerwatywa, mierzenie temperatury, obserwacja sluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknimoda
Więc sprawa wygląda tak jak zaczęłam je brać to nawet schudłam i taką wagę miałam przez cały czas. Zaczęłam tyć jakiś tydzień po odstawieniu, w dodatku tyje z prędkości kilograma na tydzień i nie ma opcji żeby wynikało to np. z niedawnych świąt:) czy nadmiernego stresu lub braku ruchu. Przerwę mam od 3 tygodni i planowałam ją na 2 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknimoda
Więc sprawa wygląda tak jak zaczęłam je brać to nawet schudłam i taką wagę miałam przez cały czas. Zaczęłam tyć jakiś tydzień po odstawieniu, w dodatku tyje z prędkości kilograma na tydzień i nie ma opcji żeby wynikało to np. z niedawnych świąt:) czy nadmiernego stresu lub braku ruchu. Przerwę mam od 4 tygodni i planowałam ją na 2 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknimoda
więc w momencie w którym zaczęłam brać tabletki nawet schudłam i ta waga utrzymywała się bez problemu. Zrobiłam sobie 4 tygodnie temu przerwę i zaczęłam tyć z prędkością 1 kg na tydzień;/ nie ma opcji żebym tyła z powodu nadmiernego obżarstwa w święta, stresu czy braku ruchu. Znowu wyskoczył błąd ale sprawdzałam 3 razy mam nadzieje że nie wysle 2 raz tego samego postu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
ajajajjajajjaaj, ale jakie zabezpieczenie te wszystkie metody dają? O wiele słabsze niż tabletki... I nie jest od razu powiedziane, że wszystkie kobiety które biorą tabletki nie zajdą w ciążę nigdy, albo przynajmniej będą miały z tym problem. Nie jest udowodnione to. I wiele kobiet po odstawieniu tabletek zaszło w ciążę bez problemu i mają cudowne i zdrowe dzieci. Ja poczekałam właśnie do 19. urodzin na tabletki, nie chciałam ich brac wcześniej, ale jestem z chłopakiem 3 lata i nie wyobrażam sobie, żebyśmy cały czas byli skazani tylko i wyłącznie na prezerwatywy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajajajajjajajajaj...Ty też nie przeczytałaś info, żeby nie wysyłać postów kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post dojdzie...Nie trzeba naciskać kilka razy, wystarczy raz... \"narodowy instytut przeciwrakowy NIH wymienia wszystkie nazwy wszystkich preparatów tego typu stosowanych jako preparaty zapobiegające poronieniu nawet profilaktycznie dla zabezpieczenia ciąży bez przeprowadzania jakichkolwiek badan diagnostycznych które wskazałyby czy są potrzebne czy stosowane \'na zapas\'. ponadto podawano je kobietom nieciężarnym przy dolegliwościach związanych z przekwitaniem, dla zatrzymania laktacji, w pigułkach antykoncepcyjnych i tabletkach wczesnoporonnych. dalej przy leczeniu trądziku u dziewcząt, przy zmianach zanikowych narządu rodnego, w okresie menopauzy i po menopauzie.\"--->No i co to ma do nas? \"pomimo ze badania eksperymentalne już w latach trzydziestych wykazały rakotwórcze działanie estrogenów dla zwierząt laboratoryjnych\"--->Jakby tak było to nie były by te tabletki dopuszczone do sprzedaży, nie sądzisz?Ja tak sądzę... I dalej to co pisałaś…Jakby tak było to nie sprzedawaliby tego, bo to jest zagrożenie trochę nie sądzisz? „Matki DES jak również i kobiety stosujące przez wiele lat antykoncepcje hormonalna wykazują wzrastającą zapadalność na raka piersi, macicy, szyjki macicznej oraz jajników.”--->Nie ma na to dowodów…Nikt nie robił badań, ponadto, tabletki bierze się jako lekarstwo jak coś się dzieje z jajnikami, np. na torbiele itp…Mojej koleżance zniknął całkowicie po odpowiedniej dawce hormonów… „a poza tym tabletki od bólu obniżają skuteczność tabsów a ciąża w trakcie brania tabsów jest niebezpieczna”---?Skąd to wzięłaś, ze takie tabletki obniżają?Ja Ci już wcześniej pisałam, jak nie ma tego w ulotce, to znaczy, że ni obniżają... \"przepisałam cały rozdział tabletka anty żeby uświadomić wam jakie podejmujecie ryzyko\"--->Powtarzam - nie ma żadnych dowodów, że to tabletki działają negatywnie na ciążę... \"są inne sposoby skutecznego i bezpiecznego zapobiegania ciąży. np prezerwatywa, mierzenie temperatury, obserwacja śluzu.\"--->Hahaha, to miał być żart, tak?...Skuteczne i bezpieczne?Gumka jak pęknie to jest po ch**u skuteczna...Mierzenie temperatury daje jakieś 5 % pewności, non stop stres i nerwy, nerwicy się można nabawić - bardzo bezpieczne...Obserwacja śluzu - super metoda...Można jeszcze dodać stosunek przerywany - jest najlepszą metodą:o (tu oczywiście ironia)...Tabletki są najskuteczniejszą metodą i powtarzam się, jakby były takie szkodliwe, to nikt ich by nie przepisywał i nie brał...Nie chcesz, nie bierz, nikt Ci nie każe...Ja znam też trochę osób, które brały tabletki anty i mają zdrowe dzieci...I te co wpadły na tabletkach również... Nie wysyłaj info dwa razy, raz wystarczy... Sylwisława...No to spoko, jak dwa pod rząd i przerwa... \"czy mogę wziąć tylko tydzień z 3ciego opakowania\"--->Wydaje mi się, ze możesz, jeśli masz tak w ulotce, to luz, a jeśli tego nie masz, to ja sądzę, ze można...Bo nawet jak się nie bierze 2 pod rząd, a chce się przesunąć kilka dni to tak się drobi, przynajmniej przy Cilest tak można.... \"Wiem,że można wziąć całe,ale nie chcę,aż tak dowalić sobie hormonami\"--->No i bardzo rozsądnie:) \"Wiem,że tydzień,ale ulotka została zrobiona w 1999 roku,a w między czasie naukowcy wymyślili,że nie trzeba się zabezpieczać dodatkowo w tym czasie\"--->No to już masz odpowiedź...Nikt Ci nic mądrzejszego niż ulotka nie powie:) \"Ale chyba lepiej dla własnej pewności poczekać\"--->Ja zawsze działam według ulotki, jak nie ma w niej czegoś to nie wymyślam sobie nic na siłę... NIEPEWNAAAAA...Nie raz się tak zdarza, w czasie 3 pierwszych opakowań może się różnie dziać... \"w Ulotce pisze ze może wystąpić ale jeśli trwa parę miesięcy to mam się zgłosić.. wiec?\"--->No a czy u Ciebie trwa parę miesięcy?Czy jak na razie 12 tabletek?Chyba masz jeszcze czas na te parę miesięcy, więc nie przesadzaj...Możesz tak mieć przy 3 pierwszych opakowaniach, jak będziesz miała dopiero przy 4 dalej to musisz iść to zbadać...Masz w ulotce to po co się nas jeszcze pytasz, nikt ci mądrzej niż masz w ulotce nie powie...Zawsze działaj według swojej ulotki i będzie dobrze... Aknimoda...Poszłabym do dietetyka albo nawet powiedziała ginekologowi co i jak... Jeśli już się robi przerwę to nie krócej niż na 3 miesiące podobno, wtedy organizm mniej wariuje... Wysyła po dwa, bo ten post nie wskakuje od razu tylko po czasie...Mimo wszystko wysyłaj tylko raz...Po jakimś czasie (np. godzinie) post będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krejzistajl7
hej:) chcialam sie zapytac bo troszke mnie ta sprawa niepokoi, wiem ze kazda z nas ma inny organizm i inaczej reaguje na tabletki anty; moje pytanie dotyczy piersi bo troszke sie naczytalam no i u mnie po niecalych 2tyg od zaczecia brania tabl powiekszyly sie piersi, czy to normalne ze tak szybko? bo w sumie jak czytalam na ten efekt trzeba czekac 2-3 opakowania, prosze o odp bo jeszcze w tych tematach nie jestem doswiadczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
krejzistajl7, z tego co wiem, tabletki nie powiększają piersi tylko zatrzymują wodę w organizmie, dlatego też powstaje efekt tylko taki, który przeminie jak tabletki odstawisz. Na każdą z nas tabletki działają inaczej, jednej mogą się w ogóle nie "powiększyć", drugiej nastąpi to bardzo szybko. Jednej powiększą się nieznacznie, drugiej aż za bardzo. Wg mnie jesteś po prostu w tej grupie, u której następuje ten efekt szybko. Wg mnie nie ma się co przejmować. aaaaaaa, mam nadzieję, że nie obrazisz się, że wykorzystuję Twoje mądrości:) ale sama wiem jak się niecierpliwiłam jak czekałam na odpowiedź, więc stwierdziłam, że w paru sytuacjach może mogę choć odrobinę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
I jeszcze co do tej szkodliwości tabletek, tak jak napisała aaaaaaa, nic nie jest udowodnione i chyba stwierdzenie, że tysiące, a może nawet miliony kobiet, które biorą tabletki anty się "kaleczą" - tak w skrócie powiedziane - jest po prostu głupotą. I mogę powiedziec jedno jeszcze. Kiedyś przeczytałam książkę - o opiece nad zwierzętami .. ale to w sumie nie jest ważne o czym - dzięki której bardzo dużo się "dowiedziałam". Stosowałam się do niej .. Nie tylko ja .. Tysiące osób. Po jakimś czasie okazało się, że książka, pomimo, że jest wydawana jeszcze dzisiaj, to jest już od kilkunastu lat nieaktualna. I nie można się stosowac do niej. Dlaczego to piszę? Ponieważ nauczyłam się, że nie można ślepo stosowac się do jednego książeczki, nie sięgając pomocy innych specjalistów. Po 1. może byc ona nieaktualna, po 2. niektóre książki piszą osoby, które nie do końca znają się na rzeczy. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale tysiące lekarzy przepisuje od lat tabletki anty wielu kobietom, co więcej - tak jak było np. w moim przypadku - lekarz doradził mi ich stosowanie. Gdyby rzeczywiście było tak tragicznie jak piszesz - a przecież przyszłe problemy z zajściem w ciąży jest koszmarem dla każdej kobiety - to od dawna wiele by było słychac o ich tragicznych skutkach. A tak nie jest. Napisała sobie jakaś pani książeczkę i teraz stała się chyba dla Ciebie bogiem. Może warto zwrócic uwagę na drugą stronę medalu - posłuchac argumentów drugiej strony? Może będą bardziej przekonujące. Nie znam się jeszcze bardzo na tabletkach, ale sporo dowiaduję się o nich i jeszcze takich bzdur nie słyszałam. Co więcej, metody anty które ty - lub książka - sama już nie wiem - zaproponowałaś są niedorzeczne. Jakby ktoś zaproponował mi wybór między nimi a tabletkami, chyba bym go wyśmiała. Dlaczego? Bo wybór nie tyle wydaje mi się oczywisty, co jest po prostu komicznie prosty. Wiesz dlaczego bałam się uprawiac seks wcześniej? Bo miałam do zastosowania tylko prezerwatywy. Na tabletki chciałam jeszcze trochę poczekac. I już kończąc, chciałam dodac, że na to forum zagląda wiele dziewczyn, które chcą zacząc branie tabletek. Oby nie przestraszyły ich Twoje posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_o2
Czy ktoś wie jakie badania najlepiej zrobić by wykryć zakrzepice? Doczytałam się w necie, że dobrze zrobić morfologie krwi, cholesterol, aspat i ob.. ale może ktoś robił takie badania? proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_o2
Czy ktoś wie jakie badania najlepiej zrobić by wykryć zakrzepice? Doczytałam się w necie, że dobrze zrobić morfologie krwi, cholesterol, aspat i ob.. ale może ktoś robił takie badania? proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...Popieram to co napisałaś do \"ajajajjajajjaaj\" :) Hehe, a czemu miałabym się obrażać:)Ja odpisuję często, bo często tu zaglądam, ale nic nie mogę mieć jak ktoś wcześniej odpisze, przecież to nie moje forum:) \"Po 1. może być ona nieaktualna\"--->Technologia idzie w górę, obniżanie dawki hormonu nie jest zapewne niczyn negatywnym jak sądzi ajajajjajajjaaj, tylko właśnie tą nową technologią, że można dużo zdziałać małą ilością... \"Gdyby rzeczywiście było tak tragicznie jak piszesz - a przecież przyszłe problemy z zajściem w ciąży jest koszmarem dla każdej kobiety - to od dawna wiele by było słychać o ich tragicznych skutkach. A tak nie jest.\"--->Dokładnie myślę identycznie, właśnie to wcześniej napisałam:) \"na to forum zagląda wiele dziewczyn, które chcą zacząć branie tabletek. Oby nie przestraszyły ich Twoje posty.\"--->I tak same zdecydują, bo większość jest \"za\" i pisze o tym, ze bierze...Tylko raz na kilkanaście stron zdarza się ktoś przeciwny... krejzistajl7...Może i normalne, ze tak szybko, nie wiem, ale dokładnie tak jak piszesz - powiększyły się, a nie urosły, ponieważ wraz z przestaniem brania tabletkę biust opadnie, ponieważ to woda, która się zatrzymuje w organizmie, a nie jakaś \"masa\", która zostanie na dłużej... Joasia_o2...Ja nie wiem..Idź do lekarza to Ci powie co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiekkk20
Witajcie! Mam pytanie. Biorę tabletki anty Microgynon. Z facetem planujemy mieć dzidzie i je odstawiłam.Zastanawiam się tylko czy muszę odczekac jakis czas,żeby nic się czasem nie stało maleństwu. Powiedzcie co wiecie....Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiekkk20...Ja słyszałam, że 3 miesiące trzeba odczekać i uważać przy kochaniu, żeby nie wpaść w ten czas, ale nie wiem czy to prawda...Zapytaj lekarza najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Ja to mam teraz jakieś fatum z tymi tabsami...30min po zażyciu mnie jednorazowo przegoniło do klopa,że tak powiem na dość luźno... Dobrze,że wzięłam 2go tabsa,czy nie trzeba było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasiu tzreba zrobic INR; Wskaznik protrombinowy, czas koalinowo-kefalinowy, ale najlepiej idz do lekarza i sie poradz jego:)morfologii oraz alatu i aspatu tez dobrze zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc to znowu ja. Mam taki problem: w okolicy mojego miejsca zamieszkania osobą niepełnoletnim nie wolno isc do ginekologa normalnie na kase chorych poniewaz dla takich dziewczyn sa wyznaczone terminy raz w miesiacu. Mi do 18 lat brakuje niecałe pół roku wiec zaden lekarz nie chce mnie przyjąc a w wyznaczony wolny termin bede miala miesiączke a przyplątało mi sie cos co wyglada na grzybice wiec ginekolog jest mi niezbedny... Co mam z tym zrobic ?? Gdzie sie udac ?? PS Nie traktujcie mnie gorzej z powodu mojej nieletnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz prywatnie, albo kup sobie krem clotrimazolum, pogadaj z pania w aptece moze jakies globulki ci da bo chyba sa takie bez recepty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Nie trzeba było...2-gą bierzesz jak masz biegunkę, czyli biegasz do kibelka, a nie wtedy jak Cię jedna raz przegoni, przynajmniej dla mnie biegunka to bieganie do klopa...Poza tym masz w ulotce coś na ten temat na bank i pewnie masz napisane, że jeśli w czasie 3 czy tam 4 h od zażycia masz biegunkę to masz wziąć, więc mnie się zdaje, że w czasie tych 3 - 4 h musiałabyś biegać kilka razy, to wtedy, a nie, że jeden raz w czasie tych 3 - 4 h...Nic Ci się wielkiego nie stało, ze wzięłaś, możesz teraz albo skrócić cykl, czyli w 20 dni wziąć 21 tabletek i normalnie 7 dni przerwy albo, jeśli masz osobny listek, że możesz dobierać, to weź 22 tabletki w 21 dni...Chyba nie zamotałam za bardzo?:P martika151...Masakra z tym podejściem do niepełnoletnich, co to ma być w ogóle...Dziewczyna ma problem i musi czekać nie wiem ile na wizytę:o Paranoja jakaś:o...A nie możesz jechać gdzieś indziej?Do jakiegoś miasta obok czy coś?Albo prywatnie?Z grzybicą nie ma żartów, pewnie Cię swędzi, tak?Są dobre maści, czy kremy, itp, ale ja nie wiem czy można je zastosować bez konsultacji z lekarzem, hmm, musiałabyś się przejść do apteki i zapytać co i jak...Nie dobrze masz z tą wizytą...A może możesz iść tam i powiedzieć co i jak...Może Ci wizytę przełożą na wcześniejszy termin? Ja też kiedyś miałam swędzenie i moja pani ginekolog przepisała mi \"Cotrimazolum\", po 2 dniach przeszło i już nie wróciło:)Teraz po stosunku może ze dwa razy mnie swędziało, ale to jakieś 15 minut i koniec... \"PS Nie traktujcie mnie gorzej z powodu mojej nieletniości.\"--->A czemu niby miałybyśmy Cię gorzej potraktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniek1988
nawet jak bierze sie tabletki antykoncepcyjne to nie powinno sie pozwalać na to aby facet konczył w tobie ja od bardzo dawna biore tabletki i tez słyszałam ze facet moze konczyc u kobietuy ja pozwalałam kończyć i co zaszłam w ciąże i mam synka chodz cały czas brałam regularnie tabletki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa nie mam nic o dobieraniu,ani o czasie wchlaniania sie tabletki. Nawet o skracaniu przerwy itd ;/. Byłam dzisiaj u pani doktor i mi powiedziała,żebym dla świętego spokoju zaczęła brać od pierwszego dnia krwawienia,bo to będzie skrócenie przerwy,a mnie uspokoi to,że to jest niejako zaczęcie od początku. ehh panikara ze mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa I jeszcze jedno pytanko,bo z tego wszystkiego zapomniałam się spytać: -dla pewności-lekki krwiomocz i zapalenie pęcherza bądź cewki moczowej nie ma wpływu na tabletki prawda?-nie brałam żadnych leków wyleczyłam się hektolitrami soku z żurawiny i wodą mineralną -koleżance spóźnia się okres prawie 2 tygodnie,w ciąży nie jest,nie dość,że dziewica,to jeszcze dla pewności zrobiła test. Nie wiem co jej poradzić,chyba najlepiej wysłać do gina,żeby jej coś zapisał. Od tego okresu miała zacząć brać tabletki-może jakoś podświadomie się stresuje i dlatego się tak spóźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
moniek1988, może byłaś po prostu w tym niecałym 1 procencie. Albo coś pomieszałaś z tabletkami. Bo wiele dziewczyn wypowiadało się na ten temat i one nie zaszły w ciążę pomimo, że też faceci kończą w nich. Coś mi się nie wydaje, żeby pomimo regularnego brania tabletek zajśc w ciążę - oczywiście nie mówię o tym niecałym procencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorz999
czy przy 4 opakowaniu tabl normalne sa jeszcze mdlosci?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze to jest absurd ale w mojej okolicy tak jest a do najblizszego duzego miasta (poznan) mam 90 km a prywatnie wiekszosc robi to samo jak na kase chorych a ci pozostali maja terminy wolne na maj no to bezsensu. W aptece powiedzieli mi ze nic mam nie kupowac bez konsutlacji z lekarzem wiec kólko sie zamyka. Dzieki bardzo za rade :) PS bo na innych forach spotkalam sie z takim traktowaniem i tekstami typu : niedoswiadczona a z doświadczeniem to przecież zależny od sprawy branej pod uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
GosiaQ, jest wiele powodów, przez które może się spóźniać okres. Jednym z nich jest właśnie stres. Twoja koleżanka musi chyba poczekać cierpliwie:) małgorz999, podobno jakieś niepokojące objawy można "zignorować" tylko w czasie 3 pierwszych opakowań. Ja na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa na konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Pierwsze tabletki W końcu ją wypchnę na siłę do lekarza,bo mnie to też martwi,widzę jak się dziewczyna przejmuje,dobrze,że zmusiłam ją do kupna i zrobienia testu... przynajmniej wie,że niepokalanego poczęcia nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martika to chore!!! zyjemy w takich czasach a to co pisesz to zacofanie i ciemnota!!!! ale taka polska rzeczywistosc!!! tragedia!!! a moze idz z tym do lekarza ogolnego???? na pewno tez poradzi cos i moze przepisze lek:)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U ogolnego byłam i powiedział ze to nie jego działka zal normalnie i to sie nazywa pomoc lekarska... wrr... mam wizyte umówiona na marzec a to za późno jak już pisalam bo chciałam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne ale dostałam to cos i musze wyleczyc to świństwo najpierw. Z tabletkami tez mogę miec problem bo jestem nieletnia własnie przez to rozgraniczanie pacjentek wiec chyba sie przyjede to 90 km ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
GosiaQ, nie no, Twoja koleżanka oczywiście może pójść sobie do lekarza, ale skoro nigdy nie uprawiała seksu to po co? Czym się ona stresuje? A może jednak to nie tak, jak Ci mówi? Może jednak kochała się z kimś, tylko nie chce o tym, z jakichś powodów mówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×