Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Pierwsze tabletki
anetkaw1-17, pewnie będą działać, ale nie wiem, czy od razu, czy dopiero po jakimś czasie. No i gdzieś czytałam, że można sobie tym okres rozregulować. Ale teraz nie pamiętam jak to dokładnie było. A masz jakiś ważny powód, żeby robić dłuższą przerwę? Bo jak nie, to ja bym specjalnie nie kombinowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, tak chyba zrobię - teraz jeszcze z prezerwatywą, a później bez. Dam sobie czas na to, żeby uwierzyc tabletkom. Zresztą wiem, że mi wygodniej jak będziemy robic to bez gumki. Ale to tak jak piszę chyba kwestia czasu w moim wypadku. Ja się tylko zastanawiam jak długo będę musiała czekac:P My też jesteśmy ze sobą 3 lata. Ale tak jak piszę, długo czekałam na ten swój pierwszy raz. Teraz też była przerwa. Więc chyba czas się przełamac...znowu:P Ja też wiem, że kocha mnie taką jaką jestem, ale jednak nie mam ciałka idealnego i czasem wmawiam sobie, że on by chciał, żebym trochę schudła. Choc powtarza mi mój chłopak, że uwielbia moje ciało itd. Wiem także, że nawet gdyby coś poszło nie tak, to on zostanie ze mną - jestem tego w 100% pewna, ale to jednak nie czas jeszcze na dziecko. Oboje studiujemy. On chce najpierw skończyc studia, poukładac sobie w życiu itp. Zresztą ja też. A co do stresu, to już się kiedyś go nabawiłam. W sumie okres spóźnił mi się tylko wtedy ze 2 - 3 dni, ale już czułam u siebie wszystkie objawy ciąży:P A to spóźnienie małe było spowodowane tylko i wyłącznie stresem. Niczym innym. aaaaaaa, jeszcze raz dzięki wielkie:) Dużo zrozumiałam i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko z górki. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
A ja się zastanawiam nad przerzuceniem się na NuvaRing :P. Może któraś z Was moje drogie wie coś więcej na ten temat? Może stosowała? Moja gin bardzo to zachwala,ale troszkę przeraża mnie wizja trzymania tego w środku przez 3 tygodnie,no i,że to może wypaść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...Przerwy nie wolno wydłużać, no chyba, ze komuś nie zależy na ponad 99 % zabezpieczeniu...Tylko dni o ile wydłuży się przerwę spada skuteczność, a z każdą jedną pominiętą tabletką spada ona kolejno, a to można tak właśnie traktować - jako zapomnienie w czasie tabletki... \"Zresztą wiem, że mi wygodniej jak będziemy robić to bez gumki\"--->Skąd wiesz, skoro jeszcze się nie kochałaś bez, czy kochałaś?Bo już się zamotałam:P \"ale jednak nie mam ciałka idealnego i czasem wmawiam sobie, że on by chciał, żebym trochę schudła. Choć powtarza mi mój chłopak, że uwielbia moje ciało itd.\"--->Hehe, jakbym siebie słyszała:P \"On chce najpierw skończyć studia, poukładać sobie w życiu itp. Zresztą ja też\"---.No my podobnie... A stres jest tu właśnie czynnikiem opóźniającym, więc najlepiej mieć go jak najmniej... Też pozdrawiam:) GosiaQ...Ja nic o tym nie wiem, nie interesowałam się tym nigdy, od razu zaczęłam od tabletek nie myśląc o innej metodzie...Skoro może wypaść, to żadna dla mnie metoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
takie tam wyaść,jak każda moja urojona ciąża ;). Podobno lepsze od tabsów. takie samo zabezpieczenie,a zakładasz raz na 3 tyg. i święty spokój. i nie dotyczą Cię problemy z biegunka i wymiotami,a wątroba nie dostaje kopa od tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, nie kochałam się jeszcze bez gumki - ale wiem, że jak robiliśmy to używając jej, to było mi jakoś niewygodnie. I był stres, że się zsunie, pęknie i takie tam podobne:) o to mi chodziło. A wierzę, że jak będziemy to robić bez, to będzie bez takich chorych jazd w czasie seksu. Wiadomo, że na okres będę czekała jak na zbawienie:P Ale w czasie seksu będzie przynajmniej (tak mi się przynajmniej wydaje) przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Hmm, ja powiem szczerze, że pierwszy raz o tym słyszę i nie słyszałam też, że jest jakaś metoda lepsza od tabletek...Wyczytałam teraz w internecie, jakaś dziewczyna napisała, że skuteczność to około 97 %, czyli jednak nie ma tyle co tabletki(ponad 99 %), tylko mniej, a to dla mnie też bardzo ważna informacja... Pierwsze tabletki...Hehe, ja tam nie raz w ogóle nie czuje różnicy:P...I tak i tak mi jest ok:) \"Wiadomo, że na okres będę czekała jak na zbawienie\"--->Podobno można mieć okres i być w ciąży, ale ponoć to taki okres jak nie okres, tylko taki słabiutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
hej:) a ja mam takie pytanie, bardzo bym porsila o odp... biore swoje pierwsze opakowanie tabl anty.. no i po skonczeniu w 2 dniu pojawila sie gesta brazowa wydzielina i utrzymywala sie przez 3 dni, nie wiem czy moge to uwarzac za okres czy cos niedobrego dzieje sie z moim organizmem; czy jest mozlwie ze po tabl okres tak wyglada? nie krew tylko cos brazowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
achh i jeszcze chcialam zapytac bo przeczytalam gdzies stwierdzenie ze 'tabl nie trzymaja cyklu" i troszke sie zaniepokoilam czy chodzi o to ze w czasie brania moga pojawiac sie plamienia czy moze dzialanie antykoncepcyjne rowniez sie zmiejsza?? dzieki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, no wiem. Podobno przez pierwsze 3 miesiące można jeszcze go mieć. Ale jak już dostanę ten okres, to nie mam powodów, żeby podejrzewać, że jestem w ciąży. A jak już nie dostaje okresu, to nie jest to już normalne. Jednak ja już mam tak, że jak dostanę ten okres, to już jestem spokojna - rzeczywiście może to zmylić, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpowiedz plis
Mam pytanie czy jeśli się zgubiło opakowanie z tabletkami to można kontynuować ich branie z innego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpowiedz plis...
Mam pytanie czy jeśli się zgubiło opakowanie z tabletkami to można kontynuować ich branie z innego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odpowiedz plis...
Mam pytanie czy jeśli się zgubiło opakowanie z tabletkami to można kontynuować ich branie z innego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasai666666
tak, można z innego opakowania, wogóle to zawsze warto mieć opakowanie zapasowe np w razie zgubienia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa Ja wierzę bardziej mojej gin niż pierwszej lepszej panience z netu-jeśli chodzi o skuteczność :P. Nie słyszałaś o tym,bo to w 2008r weszło do Polski dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naildor...Dziewczynka najpierw siądzie, weźmie do rączki ulotkę i ją przeczyta kilka razy, okej...Musi się dziewczynka dowiedzieć podstawowe info o tabletkach... \"nie wiem czy mogę to uwarzyć za okres czy coś niedobrego dzieje się z moim organizmem\"--->Nie jest to okres(okres to krew), jest to plamienie...Nie niedobrego zapewne Ci nie jest, ponieważ przez 3 pierwsze opakowania może się dziać różnie, w tym właśnie plamienie zamiast krwawienia, itp - ULOTKA!! \"czy jest możliwe ze po tabl okres tak wygląda? nie krew tylko coś brązowego?\"--->Tak, jest to możliwe i powinnaś o tym wiedzieć zanim zaczęłaś zażywać tabletki...Dziwią mnie osoby, jak biorą coś tak na serio mało o tym wiedząc... Idziesz do lekarza, on Cię bada, kieruje na badania i dzięki wynikom przepisuje Ci najbardziej dla Ciebie odpowiednie tabletki...Jeśli są dobrze dobrane, to normalnie trzymają cykl...Na moje oko mogą nie trzymać kiedy są źle dobrane, no ale to już problem tych, które nie miały badań... \"w czasie brania mogą pojawiać się plamienia\"--->W czasie 3 pierwszych opakowań mogą i jest to normalne, ale jeśli się zdarzą przy kolejnych przejdź się do lekarza... \"czy może działanie antykoncepcyjne również się zmiesza??\"--->Każde tabletki działają tak samo skutecznie(niektóre są tylko źle dobrane, co nie oznacza, zenie działają), jeśli tylko będziesz przestrzegała wszystkich zasad w braniu, będziesz miała badania, nie będziesz miała plamień międzyokresowych to nic nie będzie wskazywało na nietrzymanie cyklu, z resztą jak Ci się coś \"pokaże\" co Cię zaniepokoi albo napisz tu albo od razu idź do lekarza i na przykład nie współżyj w tym czasie, jeśli się okaże, że tabletki nie trzymają Ci cyklu nic Ci nie będzie... szybka odpowiedz plis...No pewnie, jeśli tylko masz jednofazowe...Musisz wziąć 21 tabletek i potem 7 dni przerwy, z którego opakowania weźmiesz to już Twoja sprawa...Dla ułatwienia mamy opakowania po 21 tabletkę z nazwami tygodnia, żeby się nie pomylić - wiedzieć czy się wzięło w dany dzień czy nie... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dojdzie... GosiaQ...To ginekolog Ci powiedziała, ze to ma ile skuteczność? Aha, no to nieźle, ciekawe za jaki czas się rozprzestrzeni w Polsce na większą skalę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21Laura21
Witam Was kochane :) Mam pytanko poniewaz nie daje mi to spokojnie myslec zdecydowałam sie tu napisac.. Ja biore tabletki anty juz 7 dni ale zastanawiam sie czy po 7dniach mam ta pewnosc swobodnego kochania sie z facetem z zakonczeniem w srodku? a i kolejną kwestia jest tez to ze mialam zabieg wyrwania zabka i musze brac oprocz anty jeszcze dwie inne tabl. a mianowicie jeden antybiotyk antybakteryjny dalacid C i drugi (nie antybiotyk) profenid czy cos takiego. Czy jest mozliwe ze przez to tabl anty moga nie działac? albo działac duzo słabiej? dodam ze moj facet i tak narazie nie konczy w moim srodeczku... Prosze o odp. :) pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21Laura21
Witam Was kochane :) Mam pytanko poniewaz nie daje mi to spokojnie myslec zdecydowałam sie tu napisac.. Ja biore tabletki anty juz 7 dni ale zastanawiam sie czy po 7dniach mam ta pewnosc swobodnego kochania sie z facetem z zakonczeniem w srodku? a i kolejną kwestia jest tez to ze mialam zabieg wyrwania zabka i musze brac oprocz anty jeszcze dwie inne tabl. a mianowicie jeden antybiotyk antybakteryjny dalacid C i drugi (nie antybiotyk) profenid czy cos takiego. Czy jest mozliwe ze przez to tabl anty moga nie działac? albo działac duzo słabiej? dodam ze moj facet i tak narazie nie konczy w moim srodeczku... Prosze o odp. :) pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21Laura21
Witam Was kochane :) Mam pytanko poniewaz nie daje mi to spokojnie myslec zdecydowałam sie tu napisac.. Ja biore tabletki anty juz 7 dni ale zastanawiam sie czy po 7dniach mam ta pewnosc swobodnego kochania sie z facetem z zakonczeniem w srodku? a i kolejną kwestia jest tez to ze mialam zabieg wyrwania zabka i musze brac oprocz anty jeszcze dwie inne tabl. a mianowicie jeden antybiotyk antybakteryjny dalacid C i drugi (nie antybiotyk) profenid czy cos takiego. Czy jest mozliwe ze przez to tabl anty moga nie działac? albo działac duzo słabiej? dodam ze moj facet i tak narazie nie konczy w moim srodeczku... Prosze o odp. :) pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21Laura21
Witam Was kochane :) Mam pytanko poniewaz nie daje mi to spokojnie myslec zdecydowałam sie tu napisac.. Ja biore tabletki anty juz 7 dni ale zastanawiam sie czy po 7dniach mam ta pewnosc swobodnego kochania sie z facetem z zakonczeniem w srodku? a i kolejną kwestia jest tez to ze mialam zabieg wyrwania zabka i musze brac oprocz anty jeszcze dwie inne tabl. a mianowicie jeden antybiotyk antybakteryjny dalacid C i drugi (nie antybiotyk) profenid czy cos takiego. Czy jest mozliwe ze przez to tabl anty moga nie działac? albo działac duzo słabiej? dodam ze moj facet i tak narazie nie konczy w moim srodeczku... Prosze o odp. :) pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21Laura21
Witam Was kochane :) Mam pytanko poniewaz nie daje mi to spokojnie myslec zdecydowałam sie tu napisac.. Ja biore tabletki anty juz 7 dni ale zastanawiam sie czy po 7dniach mam ta pewnosc swobodnego kochania sie z facetem z zakonczeniem w srodku? a i kolejną kwestia jest tez to ze mialam zabieg wyrwania zabka i musze brac oprocz anty jeszcze dwie inne tabl. a mianowicie jeden antybiotyk antybakteryjny dalacid C i drugi (nie antybiotyk) profenid czy cos takiego. Czy jest mozliwe ze przez to tabl anty moga nie działac? albo działac duzo słabiej? dodam ze moj facet i tak narazie nie konczy w moim srodeczku... Prosze o odp. :) pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa Taką samą jak tabletki,tak się zastanawiam nad tym cały czas i chyba się skuszę. Aplikacja jednorazowa co miesiąc i do tego zero zmartwień typu 'czy to aby nie biegunka' :P Tylko drogie to,bo ok. 50 zł. Jeśli się na to przerzucę to napiszę,czy warto spróbować :). 21Laura21 Jeżeli przestrzega się wszystkich zasad w braniu to tabletki mają ponad 99% skuteczności i facet może kończyć w Tobie-nawet podczas przerwy. Co do lekarstw-zajrzyj do ulotki,tam masz napisane interakcje pigułek z innymi lekarstwami-najczęściej to są ogólne nazwy substancji,a nie antybiotyków jako takich,więc będziesz musiała sprawdzić skład tych medykamentów :P :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
Ja na Twoim miejscu bym sie nie matrwila poniewaz ja juz 3 lata biore anty gdzie przez ten okres bralam rozne antybiotyki, przezylam szpital i nerwy i jak narazie dzieki BOgu nie zaszlam w ciaze. Choc niestety musze Ci naopisac ze nie ktore antybiotyki oslabiaja dzialanie tabletek anty, jak rowniez moga calkiem obnizyc ich skutecznosc. Wiec radze albo przeczytac ulotke badz porozmawiac z lekarzem lub farmaceuta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
aaaaaaa dzieki za odp, czytalam kilka razy ulotke ale wiesz to jest tak jak cos sie pierwszy raz bierze to czasami dla swietego spokoju lepiej sie spytac, wizyte mam za miesiac a jak zauwazylam jestes tutaj dosc dowiadczona osoba w tych tematach:) nie zrozumialam tylko jednego:P o tym trzymaniu cyklu podczas brania tabletek; z poczatku piszesz ze trzymanie cyklu czyli pojawianie sie plamien nie ma nic do antykoncepcji i ona ciagle wynosi te 99% a pozniej rozumie ze jednak moze to wplynac, jakbys mogla mi wytlumaczyc jeszcze raz bo chyba za duzy przekaz informacji dla mnie ;P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21Laura21...\"zastanawiam się czy po 7dniach mam ta pewność swobodnego kochania się z facetem z zakończeniem w środku?\"--->Następna co ulotki nie czytała...Masz w ulotce zapewne napisane co i jak, ale po cą ją czytać, nie?...Jeśli pierwszą tabletkę wzięłaś w 1-szy dzień okresu i przestrzegałaś w czasie zażywania wszystkich zasad, to jesteś zabezpieczona już po 4 h od zażycia 1-szej tabletki... \"Czy jest możliwe ze przez to tabl anty mogą nie działać?\"--->Kurde, to ja mam znać Twoją ulotkę na pamięć, żeby wiedzieć co masz w niej napisane, ponad to nie powiedziałaś jakie tabletki zażywasz...Od takich informacji jest własna ulotka, a nie forum!Masz dział interakcje z innymi lekami i porównujesz skład tych leków do składu anty i masz odpowiedz, co ja mam Ci wyczarować czy osłabiają anty czy nie...Myślisz, że tu ktoś wie wszystko na pamięć zna i każdemu odpisze jaki lek na jakie anty wpływa a na jakie nie?...Wiem, że ogólnie antybiotyki osłabiają, ale to zależy które i na które anty, od tego są właśnie własne ulotki... \"dodam ze mój facet i tak na razie nie kończy w moim środeczku\"--->Jeśli dochodzi do stosunku, to i tak w śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dochodzi... GosiaQ...\"Tylko drogie to,bo ok. 50 zł\"--->Czytałam, ze w opakowaniu sa 3 krążki i teraz nie wiem czy 3 krążki kosztują 50 zł czy 150?;> novynetka\"--->\"ja już 3 lata biorę anty gdzie przez ten okres brałam rożne antybiotyki\"--->No i to o Tobie wcale dobrze nie świadczy, więc nie mów jej, żeby się nie przejmowała, bo dziewczyna do ulotki nie zajrzy, a okaże się, że jej antybiotyk obniża skuteczność...To, że Ty jak na razie z takim postępowanie m nie masz dziecka to jedno, co nie znaczy, ze ona nie może wpaść od razu po jakimś antybiotyku... \"Choć niestety muszę Ci napisać, że nie które antybiotyki osłabiają działanie tabletek anty\"--->To chyba każda z nas wie...I ma to w ulotce, wystarczy do niej zajrzeć... \"jak również mogą całkiem obniżyć ich skuteczność\"--->To chyba zależy od tabletek, bo ja jak na razie nie spotkałam się, żeby jakieś leki całkowicie obniżały skuteczność anty... naildor...\"czasami dla świętego spokoju lepiej się spytać\"--->Nikt tutaj nie napisze Ci nic mądrzejszego niż masz w ulotce, więc nie ma sensu się dopytywać nas tutaj, bo najlepsze info masz we własnej ulotce... \" z początku piszesz ze trzymanie cyklu czyli pojawianie się plamień nie ma nic do antykoncepcji i ona ciągle wynosi te 99% \"--->Nie no nie tak napisałam...Trzymanie cyklu to nie jest pojawienie się plamień...Pojawienie się plamień nie wskazuje na to, że tabletki nie działają, tylko, że są na przykład źle dobrane, więc powodują skutki uboczne jakimi są właśnie plamienia... \"a później rozumie ze jednak może to wpłynąć\"--->Które moje zdanie pokazuje, ze tak jest, bo ja już się pogubiłam i nie wiem czy namotałam czy jak, bo nie pamiętam, żebym tak pisała:P, może źle zrozumiałaś dane zdanie albo ja już się motam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa ok 50zł kosztuje opakowanie z 1 krążkiem-na 3 tygodnie,a te z 3ma krążkami tak ok. 150zł i to jest na 3 cykle ;). Tak samo robią też opakowania tabletek- na 1 jeden,albo na 3 cykle. Szkoda,że tak mało osób to stosowało,bo z chęcią bym poczytała więcej opinii na ten temat,wiem,że można wyciągnąć na 3h podczas doby jeśli by przeszkadzało podczas stosunku,ale osobiście wolałabym tego nie robić dla własnego psychicznego spokoju ;). A też nie chcę się wpakować w metodę,która mi,bądź mojemu chłopakowi zabierze radość z seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
aaaaaaa wiesz pewnie ja zamotalam:P no ale to teraz juz wogole nierozumie o co chodzi z tym nietrzymaniem cyklu (bo o plamieniach zrozumialam) i ewentualnym wplywem na antykoncepcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
naildor Chodzi o to,że plamienia są jednym ze skutków ubocznych i pokazują,że tabletki są źle dobrane,ale jeśli bierzesz je prawidłowo,zgodnie ze wszystkimi zasadami,to nie mają one wpływu na zachowanie antykoncepcji. Są znakiem,że należy je zmienić na inne. Chyba dobrze napisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomozecie
Witam. Biore tableki od kilku lat i jestem ich pewna, ale nie moj facet. Nie chce konczyc we mnie, bo boi sie ze zajde w ciaze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×