Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość GosiaQ
Pomozecie Rozmawiałaś z nim szczerze o skuteczności antykoncepcji hormonalnej? Jeśli bardzo dbasz o to by nie zapominać pigułek i przestrzegasz wszystkich zasad,to musisz mu to uzmysłowić. Nic innego Ci nie poradzę... Facet musi nabrać zaufania do Ciebie i tej formy antykoncepcji,a jeśli nie kończy w Tobie nigdy,to może się nabawić różnych nieprzyjemnych rzeczy związanych ze stosunkiem przerywanym. Jednym słowem będzie miał problemy z wytryskiem,może nabawić się nerwicy itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
GosiaQ dzieki, bo juz jakos umyslalam sobie ze jednak na antykoncepcje wpywaja ale juz wsyztko rozumie... chyba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama
CZESC! Brałam tabsy anty przez 8 miesiecy. Nie zaczelam nowego opakowania. Czyli nie biorę ich juz ponad tydzien (nie licząc 7dniowej przerwy). Słyszałam, ze sie jest bardziej plodną po tabletkach, i niejedna kobieta zachodziła od razu w pierwszym cyklu. Bardzo byśmy tego chcieli i staramy się o malucha od tamtego czasu. Od jakis 4dni mam silne bóle podbrzusza i ciagle chce mi się spac. Czy mam szanse być w ciąży>? Bardzo tego pragniemy i nadal ebdziemy sie starac. A i od razu uprzedzam fakty mowiace o blizniakach bo nie boje sie ciazy mnogiej. Prosze o odp! Pozdrawiam . mam 18nasty dzien cyklu i zauwazylam biały śluz.. Nie jest go wiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama
CZESC! Brałam tabsy anty przez 8 miesiecy. Nie zaczelam nowego opakowania. Czyli nie biorę ich juz ponad tydzien (nie licząc 7dniowej przerwy). Słyszałam, ze sie jest bardziej plodną po tabletkach, i niejedna kobieta zachodziła od razu w pierwszym cyklu. Bardzo byśmy tego chcieli i staramy się o malucha od tamtego czasu. Od jakis 4dni mam silne bóle podbrzusza i ciagle chce mi się spac. Czy mam szanse być w ciąży>? Bardzo tego pragniemy i nadal ebdziemy sie starac. A i od razu uprzedzam fakty mowiace o blizniakach bo nie boje sie ciazy mnogiej. Prosze o odp! Pozdrawiam . to moj 18nasty dzien cyklu i zauwazylam biały śluz, nie jest go bardzo duzo. Umiarkowana ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama
CZESC! Brałam tabsy anty przez 8 miesiecy. Nie zaczelam nowego opakowania. Czyli nie biorę ich juz ponad tydzien (nie licząc 7dniowej przerwy). Słyszałam, ze sie jest bardziej plodną po tabletkach, i niejedna kobieta zachodziła od razu w pierwszym cyklu. Bardzo byśmy tego chcieli i staramy się o malucha od tamtego czasu. Od jakis 4dni mam silne bóle podbrzusza i ciagle chce mi się spac. Czy mam szanse być w ciąży>? Bardzo tego pragniemy i nadal ebdziemy sie starac. A i od razu uprzedzam fakty mowiace o blizniakach bo nie boje sie ciazy mnogiej. Prosze o odp! Pozdrawiam . to moj 18nasty dzien cyklu i zauwazylam biały śluz, nie jest go bardzo duzo. Umiarkowana ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
naildor Spokojnie moja droga,antykoncepcja tabsów jest zachowana jeśli tylko się przestrzega zasad :). Nie ma co się denerwować-mówi jedna z większych panikar :P chcebycmama Nie jesteśmy medium,żeby wiedzieć,czy jesteś w ciąży :P. Zrób sobie test z moczu,albo krwi i będziesz wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
GosiaQ ja wiesz poczatkujaca jestem wiec dopiero sie ucze co i jak:P a powiedz mi bo napisalas ze tabletki wtedy powinno sie zmienic czy przez to ze ma jakies niekorzystne skutki to nietrzymanie okresu czy ze wzgledu na to ze jest to po prostu nieprzyjemne np to krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
naildor Skoro to jest jednym ze skutków ubocznych,to w założeniu można interpretować to jako działania niepożądane,które mieć miejsca nie powinny. Oczywisty jest dyskomfort ciągłych plamień podczas stosowania pigułek,a w końcu bierze się je po to,żeby mieć pełną satysfakcję z seksu,a plamienia ją przecież odbierają. Poza tym to jest niehigieniczne i obrzydliwe :P Tabletki mają działać tak,żeby żadnych skutków ubocznych nie było :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...\"ok 50zł kosztuje opakowanie z 1 krążkiem-na 3 tygodnie,a te z 3ma krążkami tak ok. 150zł i to jest na 3 cykle\"--->No ogólnie to wiem co i jak, tylko nie wiedziałam jak z tą ceną...To jeśli jeden krążek 50 zł, to już nie jest to to samo co tabletki jak dla mnie, bo ja za swoje tabletki płacę 19, 50, więc już jest jeden czynnik przeciw:P... \"wiem,że można wyciągnąć na 3h podczas doby jeśli by przeszkadzało podczas stosunku\"--->Ja czytałam na jakimś forum, że może się w tym czasie pojawić kilkugodzinne krwawienie... Dokładnie napisano tak:\"Jak na razie niepokój budzi możliwość występowania krwawień z odstawienia podczas dopuszczalnego, trwającego nawet tylko kilka godzin, usunięcia pierścienia z pochwy.\"... \"A też nie chcę się wpakować w metodę,która mi,bądź mojemu chłopakowi zabierze radość z seksu.\"--->No ja właśnie bym się zastanawiała czy to mi nie wypadnie na przykład podczas chodzenia... naildor...Nie raz tabletki nie trzymają cyklu i wtedy mogą pojawić się plamienia, więc idziesz do lekarza i się dowiadujesz co jest grane...Ale z drugiej strony jeśli pojawią Ci się plamienia, to może to być skutek uboczny, niekoniecznie musi to oznaczać nietrzymanie cyklu, tylko coś innego, np jakąś chorobę, ciążę, czy coś tam innego... \"GosiaQ dzięki, bo już jakoś umyśliłam sobie ze jednak na antykoncepcje wpływają\"--->Co wpływają?O czym tu teraz piszesz? Pomozecie...Nie wiem co Ci mogę poradzić na to, jak dla mnie to jest to kwestia czasu, skoro Ty bierzesz już długo, a on się jeszcze nie przełamał to nie wiem... Tak jak napisała GosiaQ:\"Facet musi nabrać zaufania do Ciebie i tej formy antykoncepcji,a jeśli nie kończy w Tobie nigdy,to może się nabawić różnych nieprzyjemnych rzeczy związanych ze stosunkiem przerywanym\"--->Poza tym w śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki... chcebycmama...\"Nie zaczęłam nowego opakowania. Czyli nie biorę ich już ponad tydzień (nie licząc 7dniowej przerwy)\"--->Konsultowałaś to z ginekologiem? \"Słyszałam, ze się jest bardziej płodna po tabletkach, i niejedna kobieta zachodziła od razu w pierwszym cyklu\"--->Tak jest podobno, ale ja słyszałam też takie coś, że najlepiej jest przeczekać 3 miesiące, aż będziesz miała kilka naturalnych miesiączek i dopiero wtedy najlepiej się starać o dzidzie, więc nie wiem co lepsze... Poza tym w ciążę nie każdemu jest łatwo zajść, nie raz trzeba czekać trochę dłużej...Musicie być cierpliwi:) \"Od jakiś 4dni mam silne bóle podbrzusza i ciągle chce mi się spać. Czy mam szanse być w ciąży>?\"--->Są to dwa z licznych objawów, ale nie jest powiedziane, ze to na bank ciąża...Masz szanse, oczywiście, ze tak, bo szansa jest zawsze, nawet przy idealnym zażywaniu tabletek... Zobacz czy masz coś w ulotce o tym, kiedy co i jak... Miałaś już naturalny okres, nie krwawienie z odstawienia? Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa Nie no podczas chodzenia na pewno nie wypadnie :). Prędzej podczas seksu,ale nie wszystkim się to zdarza :P. To tak jakby tampon miał Ci wypaść podczas chodzenia,albo np. kąpieli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
aaaaaa chodziło mi o to ze sie tak w tym wszytkim zakręciłam ze zrozumiałam ze to ewentualne nietrzymanie cyklu wpływa na skutecznosc tabl GosiaQ a jak przyjemnosc ma byc 100% :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
hej mam problem od 2,5 roku zażywam regularnie sindi-35... w grudniu 2008 miała mi wypaść miesiączka (31 grudnia), więc postanowiłam po raz 1 nie robić tygodniowej przerwy i zaczęłam od razu kolejne opakowanie.. po około 12.01.2009 pojawiło się u mnie brązowe plamienie i trwa do dziś.. w niedzielę (18.01.) wzięłam ostatnią pigułkę i oczekuję na okres... w styczniu kochałam sie z moim chłopakiem 2 razy (03.01. i 10.01) .. co znaczy to brązowe plamienie? czy to wina przesunięcia cyklu? czy mogę być w ciąży biorąc regularnie pigułki? Zaznaczę, ze od 22.12 - 26.12 zażywałam antybiotyki.. czy mogło to osłabić działanie pigułek, tak, że kochając sie 03.01. zaszłam w ciążę? proszę o pilną odp., jestem za granicą i do mojego ginekologa mogę sie wybrać dopiero za 2 tygodnie z góry dzieki! aha, dodam jeszcze, że mam od przedwczraj bóle w podbrzuszu, bardzo lekkie, podobne jak te, które mam zaraz przed lub w trakcie krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
hej mam problem od 2,5 roku zażywam regularnie sindi-35... w grudniu 2008 miała mi wypaść miesiączka (31 grudnia), więc postanowiłam po raz 1 nie robić tygodniowej przerwy i zaczęłam od razu kolejne opakowanie.. po około 12.01.2009 pojawiło się u mnie brązowe plamienie i trwa do dziś.. w niedzielę (18.01.) wzięłam ostatnią pigułkę i oczekuję na okres... w styczniu kochałam sie z moim chłopakiem 2 razy (03.01. i 10.01) .. co znaczy to brązowe plamienie? czy to wina przesunięcia cyklu? czy mogę być w ciąży biorąc regularnie pigułki? Zaznaczę, ze od 22.12 - 26.12 zażywałam antybiotyki.. czy mogło to osłabić działanie pigułek, tak, że kochając sie 03.01. zaszłam w ciążę? proszę o pilną odp., jestem za granicą i do mojego ginekologa mogę sie wybrać dopiero za 2 tygodnie z góry dzieki! aha, dodam jeszcze, że mam od przedwczraj bóle w podbrzuszu, bardzo lekkie, podobne jak te, które mam zaraz przed lub w trakcie krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pewnie mnie pamietacie.. dostalam wczoraj krwawienie z odstawienia no i nzowu mam tlyko brazowe krwawienie i sluz przezroczys tzn mialam wczoraj bo dzis to praktycznie nie mam nic ..alep oczekamy jets dopiero rano..jak to jest u was ztym kraweiniem no ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pewnie mnie pamietacie.. dostalam wczoraj krwawienie z odstawienia no i nzowu mam tlyko brazowe krwawienie i sluz przezroczys tzn mialam wczoraj bo dzis to praktycznie nie mam nic ..alep oczekamy jets dopiero rano..jak to jest u was ztym kraweiniem no ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
olencja 26 Jak się łączy opakowania to możliwe jest wystąpienie plamień,może to być również spowodowane antybiotykami,które być może osłabiły działanie pigułek-nie wiem jakie lekarstwa brałaś-trzeba było sprawdzić w ulotce,czy osłabiają ich działanie. Niby kochałaś się dopiero po tygodniu od skończenia brania leków-czyli tak jak powinno się robić. Ehh najpierw się czyta ulotkę,a potem się robi. Ciąża zawsze może być,ale przy prawidłowym braniu tabletek jest to baaaaardzo nikła szansa. Osobiście myślę,że plamienie spowodowane jest łączeniem opakowań. ah Osobiście to moje krwawienie jest dziwne,raz krew,raz plamienie,a raz i to i to ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Hehe, no racja:P naildor...Nie wpływa z tego co mnie wiadomo...Nie trzymanie cyklu nie oznacza, że nie dają zabezpieczenia, są ogólnie za słabe i powodują skutki uboczne jakimi są plamienia, wtedy idziesz do lekarza i Ci zmienia na te z większą zawartością hormonów... olencja 26...\"co znaczy to brązowe plamienie? \"--->Kolejna, która nie ma podstawowego info...Skoro decydujesz się na łączenie opakowań powinnaś dowiedzieć się jakie mogą być tego skutki, itp...Na tym etapie brania tabletkę(2,5 roku) dziwi mnie, że nie wiesz, ze podczas łączenia opakowań już przy tym 2-gim opanowaniu, mniej więcej w połowie mogą pojawić się plamienia, to wynik łączenia opakowań...To normalne... \"czy to wina przesunięcia cyklu?\"--->Tak... \"czy mogę być w ciąży biorąc regularnie pigułki?\"--->Kolejne pytanie, że aż ręce opadają...Nie wiesz, ze tabletki nie dają 100 % zabezpieczenia?Że zawsze masz prawie 1 % ryzyka, nawet jak regularnie bierzesz(ponad to, nie tylko regularność ma tu znaczenie, bo ogólnie przestrzeganie wszystkich zasad w braniu),nie wiesz tego do teraz?Biorą już 2, 5 roku tabletki, no szok po prostu:o \"Zaznaczę, ze od 22.12 - 26.12 zażywałam antybiotyki.. czy mogło to osłabić działanie pigułek, tak, że kochając się 03.01. zaszłam w ciążę? \"--->Ogólnie niektóre antybiotyki osłabiają, to czy te to musisz w ulotce sprawdzić, porównać składy obu tabletek...Jeśli osłabiają trzeba się dodatkowo zabezpieczać w czasie brania leku + jeszcze 7 dni po jego ukończeniu, Ty się zmieściłaś w tych 7 dniach, bo kochałaś się 8...Ale w czas o to pytasz:o Najpierw się pyta co i jak potem się kocha...Poza tym oczywiście najważniejsze - Pani siądzie i przeczyta ulotkę, bo mało wiesz, w sumie to nic nie wiesz od ponad 2 lat, to jest masakra...Jak możesz brać coś o czym nic nie wiesz?Zawsze tak przyjmujesz leki, jak witaminki? \"mam od przedwczoraj bóle w podbrzuszu, bardzo lekkie, podobne jak te, które mam zaraz przed lub w trakcie krwawienia\"--->No bo masz plamienie... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dochodzi... ah...\"brązowe krwawienie\"--->A nie plamienie? \"jak to jest u was z tym krwawieniem no ??\"--->To znaczy jak to jak jest?Sprecyzuj trochę pytanie, ja nie pamiętam co Ty jakiś czas temu pisałaś i o co pytałaś, więc przybliż swój problem...Które to opakowanie, itp... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore abletki prrawie rok.. w 3 dzien przerwy dostaje krawienia tylko ze jest brazowe..trwa 3 dni .. i nie jest to plamienie.. pytam czy to normalne ze zamast krwi mam brazowe krawieniap odczas przerwy z odstawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Jest normalne jak najbardziej,a jeśli jest brązowe,to chyba jednak jest to plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore abletki prrawie rok.. w 3 dzien przerwy dostaje krawienia tylko ze jest brazowe..trwa 3 dni .. i nie jest to plamienie.. pytam czy to normalne ze zamast krwi mam brazowe krawieniap odczas przerwy z odstawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale w czasie przerwy to ma byc krawawienie z odstawieniaa ja mam broazowe.. i minimalna ilosc krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Najwidoczniej u Ciebie ono tak wygląda...nie przejmuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 20
czy juz po pierwszym opakowaniu tabletek okres moze trwac krócej i moze byc mniej obfity??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 20
czy juz po pierwszym opakowaniu tabletek okres moze trwac krocej i byc mniej obfity??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeewelina
czesc dziewczyny mam pytanie co mam zrobic od dzisiaj zaczynam brac tabletki no i wzielam pierwsza z opakowania ale dzisiaj jest wtorek a ja wzielam bodajze piatkowa...lekarz nic mi nie wytlumazy teraz nie wiem co mam zrobic...nie wiem czy mam brac zgodnie z dnami tygodnia czy jak?? ginekolog powiedzial ze jak dostane okses to mam zaczac od pierwszej tabletki i tyle no i wzelam pierwsza zdodnie z numerkiem....:( pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica1212333
hej mam pytanie biore yasmin od dwoch miesiecy i normalnie po spozyciu drugiego opakowania po trzech dniach dostalam okres!! tak jak po pierwszym!!! wczesniej bralam yasminelle ale musialam zmienic na yasmin bo mi nie regulowaly okresu byly za slabe!! moje pytanie jest glupie ale czy jak sie dostaje normalnie okres po tabletkach czy jest mozliwosc ze jest sie w ciazy!! ??????????????????????? wiem ze to glupie pytanie ale jestem po porodzie schizuje sie na maksa a moj facet powiedzial mi dzisiaj ze mam brzuch jakbym byla w ciazy i juz mam w glowie te glupie mysli??!! wiec czy jest mozliwosc ze jest ciaza jak sie bierze regularnie dostanie sie okres normalnie po 3 dniach od odstawienia ???????? prosze odpowiedzcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
ah, słyszałam, że jeśli jest to brązowe, to tabletki mogą byc źle dobrane. Krwawienie z odstawienia po prostu powinno byc mniej obfite. No a po drugie pozostaje kwestia tego, czy jest to plamienie, czy tak jak mówisz, coś brązowego. I jeśli nie byłoby to krwawienie, to co? I jeszcze jedna sprawa. Czy to "brązowe krwawienie" występuje od pewnego czasu, czy od zawsze? I czy na wizycie u ginekologa, powiedziałaś mu, że tak się dzieje? ona20, może. eeewelina, po pierwsze nie zrozumiałam czegoś: najpierw piszesz, że wzięłaś piątkową, a dzisiaj jest, jakby na to nie patrzec - wtorek, a później, że wzięłaś zgodnie z numerkiem - z jakim numerkiem? A czemu lekarz Ci nic nie wytłumaczy?! Bo nie rozumiem tego. Posłuchaj, podpisane dni tygodnia są po to, żeby ułatwic nam życie. Nie wnikam w to, czemu wzięłaś dzisiaj piątkową, skoro jest wtorek. To chyba oczywiste jest, że skoro dzisiaj jest wtorek, to bierzesz wtorkową. Pomyliło Ci się, czy co? Skończ więc to opakowanie normalnie - tzn. bierz po kolei. Po prostu dni tygodnia nie będą Ci się zgadzały. Później będziesz miała tygodniową przerwę i później ósmego dnia weźmiesz tą, którą powinnaś (z drugiego opakowania). I tyle. asica1212333, po pierwsze, jest możliwośc taka, że pomimo tego, że masz okres, to jesteś w ciąży. Nie życzę Ci źle, ale gdzieś czytałam, że jeszcze w ciągu 3 pierwszych miesięcy ciąży można miec okres. Więc nie do końca okres to pewnośc tego, że nie jesteś w ciąży. Po drugie, tabletki nie dają 100% pewności. Zawsze jest ten 1%. A poza tym, na prawidłowe zażywanie tabletek nie wpływa tylko regularne ich zażywanie. Jedynym wyjściem pozostaje tylko test ciążowy lub wizyta u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah...No nie wiem czy to jest normalne, krwawienie to krwawienie, czyli krew, a nie coś brązowego, sama nie wiem...Nie mówiłaś o tym lekarzowi?Ja mam zawsze najpierw jeden dzień plamień brązowych a potem dalej normalnie krwawienie czerwone... Pisałam Ci nie wysyłaj kilka razy posta, po co niepotrzebnie zaśmiecać forum... \"no tak ale w czasie przerwy to ma być krwawienie z odstawienia ja mam brązowe.. i minimalna ilość krwi...\"--->No więc ja bym poszła na wizytę...Od kiedy tak masz, że nie masz typowo krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
tak was czytam dziewczyny i ja tez zauwazylam ze po pierwszym opakowaniu mialam takie mniej obfitsze niz miesiaczka ale obfite brazowe plamienie czasem z domieszka krwi:P no ale niby na poczatku tak moze byc, poczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo ju od kilku dobrych miesiecy tak mam ...moze jakies 5 miesiecy.. myslalam ze to nic takiego.. wazne ze jets krwawienie podczas przerwy a jakie to juz chyba mniej istotne tak mi sie wydawalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×