Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość ayradevill
poradzcie mi cos nie moge obecnie skontaktowac sie z moja pania ginekolog bo ma urlop - sytuacja jest taka w sylwestra mial mi wypasc okres wiec nie robilamprzerwy i zaczelam brac drugie opakowanie zostalo mi jeszcze z niego 9 tabletek ale juz dostalam okres - albo silne plamienie - tabletki biore od 6 miesiecy i nie wiem czy wybrac do konca i zrobic przerwe czy przestac teraz brac doradzcie mi cos jesli mozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
hej doradzcie mi cos bo teraz nie ma mojej pani ginekolog abym si emogla z nia skontaktowac nie robilam przerwy miedzy 1 a 2 opakowaniem z 2 opakowania zostalo mi 9 tabkletek a juz dostalam okres albo obfitrze plamienie nie wiem co zrobic czy przerwac przyjmowanie tabletek czy zarzyc do konca i zrobic przerwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayradevill
hej doradzcie mi cos bo teraz nie ma mojej pani ginekolog abym si emogla z nia skontaktowac nie robilam przerwy miedzy 1 a 2 opakowaniem z 2 opakowania zostalo mi 9 tabkletek a juz dostalam okres albo obfitrze plamienie nie wiem co zrobic czy przerwac przyjmowanie tabletek czy zarzyc do konca i zrobic przerwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajajjjjjjjjjjjjjjjjjjjj...\"czy tabletki na przemianę materii odchudzanie dokładnie \"linea\" mogły wpłynąć niekorzystnie na tabletki anty\"--->Ulotka!Spójrz do niej czy masz coś na ten temat...Nie sądzę, żeby mogły wpłynąć negatywnie powodując mdłości, ale mogły obniżyć skuteczność - musisz porównać skład anty z tymi tabletkami... \"bo mam okropne mdłości od kilku dni\"--->Które to opakowanie? \"czy mogę być w ciąży\"--->Zawsze możesz być w ciąży...Tabletki dają ponad 99 % zabezpieczenia, więc zawsze jest prawie 1 % ryzyka...Jeśli te tabletki na odchudzanie obniżają anty, to ryzyko wzrosło, ale nad tym powinnaś pomyśleć przed współżyciem po tabletkach, a nie teraz jak już jest po wszystkim... justyssiaaa...Moim zdaniem dobrze wzięłaś... trajkotkaPOMOCYYYYY...Aha, to poczekaj co będzie przy tym 4 opakowaniu, jak będziesz miała nadal taki śluz to lepiej idź do ginekologa... \"zapomniałam dodać, że oprócz tych trzech razy(gdzie był gesty)to zawsze mam taki lejący się\"--->Napisałaś we wcześniejszym poście:) ayradevill...Od 6 miesięcy bierzesz tabletki i nie wiesz, ze jak się łączy opakowania t można dostać okres w połowie tego drugiego opakowania?To radzę ci się jeszcze trochę nauczyć o anty, bo to podstawowa wiedza na ich temat i nie dobrze, że takich rzeczy jeszcze nie wiesz... Masz normalnie brać dalej to opakowanie i normalnie po tej 21 tabletce tego drugiego pod rząd opakowania zrobić 7 dniową przerwę...Masz nie przestawać brać - poczytaj o anty! Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post i tak dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
w ulottce nie ma nic na ten temat ze moze okrres wystapic nie uwazam ze wiem malo o anty ale widze aaaa ze kazde pytanie zade tutaj traktujesz jak jakas glupote przynajmniej ja to tak odbieram a na problemy z tym serwerem ze cos sie wysyla kilka razy juz nie mam wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
a i jeszcze jedno po raz 1 nie robiac przerwy dostalam okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ayradevill...Nie traktuje pytań zadawanych tutaj jak jakąś głupotę, tylko kieruje na czytanie własnych ulotek i działanie według nich, bo wiem sama ze swojego doświadczenia, że ulotki się różnią i różnie się postępuje w niektórych sytuacjach...Brałam kiedyś Cilest, teraz biorę Regulon i ich ulotki się różnią...Więc nie wiem czy to wskazane, że Ty pytasz, ja Ci odpisuje według swojej ulotki, a Ty w swojej masz coś innego i powinnaś robić inaczej, a robisz według mojej, a potem się dziewczyny dziwią skąd ciąża, przecież dobrze brały, itp...Ja tylko dobrze radzę... Co do wysyłania posta kilka razy, to jak piszesz posta i go wysyłasz, to \"wyślij wypowiedz\" naciskaj jeden raz, wyskoczy błąd i koniec, nie naciskasz go kilka razy, bo mimo tego błędu post i tak dojdzie... \"po raz 1 nie robiąc przerwy dostałam okres\"--->I co w związku z tym?To normalne, kiedy łączy się opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Witam ponownie. aaaaaaa, no to fajnie, że jest maleńkie, bo właśnie tego mi aktualnie potrzeba. Na razie biorę którąś tabletkę z kolei i jest okej. No ale pewnie po tak krótkim czasie i tak nie mogą wystąpić żadne "dolegliwości". Tylko zauważyłam, że spać mi się chce ostatnio:P Ale to pewnie prędze od pogody, a nie od tabletek:P A zresztą ja w ogóle wymyślam sobie różne choroby, więc trudno mi będzie odróżnić moje wymysły od rzeczywistych skutków ubocznych. Boję się tylko tego przytycia. Bo szczerze mówiąc nie wiem, czy jem więcej. Nie umiem tego ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
i widzisz nie jest to normalne bo z tego co rozmawialam z kolezankami wszystko zalezy od organizmu - mam 2 znajome ktore laczyly nawet 3 opakowania i nie dostawaly okresu. ja w swojej ulotce nie mam nic na temat mozliwosci wystapienia okresu kiedy sie laczy opakowania poza tym kiedys juz polaczylam i bylo ok a tym razem nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Mam pytanko,połączyłam opakowania i przypadkiem w 6 tygodniu czyli 39 dnia wzięłam w odstępie 6 godzin dwie tabletki. Jak teraz z przerwą i zabezpieczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdf11111
czy w ciągu tej 7-dniowej przerwy mozna miec stosunek bez ryzyka? dzisiaj po alkoholu wzielam tabl o godz 13-14, a ok 15 miałam seks. nie ma sie czym martwic, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayradevill
tabletka sie wchlania 4h jezeli w tym czasie zazywalas alkohol i cie zemdlilo i wymiotowalas to nalezy wziac jak najszybciej 2 jak tylko zoladek sie uspokoi przynajmniej ja mam tak napisane w ulotce o to chodzi z alkoholem a jak ty masz sama sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_o2
Hej dziewczyny! Mam problem. Mam zbyt dużo hormonów naturalnych więc zostały mi przepisane właśnie te pigułki Po microgenie miałam bardzo cięzki łojotok trądzik mam w miare lekki.. ALE biore Diane od 4 dni i mam skurcze w stopie lub w ogóle w całej nodze.. I powiedzcie mi co ja mam zrobić? Czy dalej brać i poczekać, bo 4 tabletki to troche mało.. Czy lepiej odstawic? A wizyta u pani doktor raczej odpada bo termin jest dopiero na koniec stycznia;/ tak zapchane ma ;/ Może któraś z dziewczyn miała także taki skutek uboczny? Prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_o2
Hej dziewczyny! Mam problem. Mam zbyt dużo hormonów naturalnych więc zostały mi przepisane właśnie te pigułki Po microgenie miałam bardzo cięzki łojotok trądzik mam w miare lekki.. ALE biore Diane od 4 dni i mam skurcze w stopie lub w ogóle w całej nodze.. I powiedzcie mi co ja mam zrobić? Czy dalej brać i poczekać, bo 4 tabletki to troche mało.. Czy lepiej odstawic? A wizyta u pani doktor raczej odpada bo termin jest dopiero na koniec stycznia;/ tak zapchane ma ;/ Prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pewien problem do niedawna brałam Yasmine jednak zdecydowałam się na przerwe, no i wszystko było by ok gdyby nie fakt że zaczełam tyć (jak zaczynałam brać 2 lata temu oczywiście takich objawów nie było)zastanawiam sie czy po braniu tabletek tez sie moze tak dziac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pewien problem do niedawna brałam Yasmine jednak zdecydowałam się na przerwe, no i wszystko było by ok gdyby nie fakt że zaczełam tyć (jak zaczynałam brać 2 lata temu oczywiście takich objawów nie było)zastanawiam sie czy po braniu tabletek tez sie moze tak dziac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem, do niedawna brałam Yasmine teraz mam przerwe i o zgrozo zaczełam tyć (ja zaczynałam je brac to nie miałam takich problemów) jaet to możliwe żeby tyć jak przestaje sie brać tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem, do niedawna brałam Yasmine teraz mam przerwe i o zgrozo zaczełam tyć (ja zaczynałam je brac to nie miałam takich problemów) jaet to możliwe żeby tyć jak przestaje sie brać tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze tabletki...\"no to fajnie, że jest maleńkie, bo właśnie tego mi aktualnie potrzeba\"--->Hehe, no 1 % na 100 % to maleńko:P...Chyba każdej z nas tego właśnie potrzeba:P \"No ale pewnie po tak krótkim czasie i tak nie mogą wystąpić żadne \"dolegliwości\"\"--->Z tym jest różnie, jedne mają od razu, inne nawet dopiero przy 3 opakowaniu... \"Boję się tylko tego przytycia\"--->Nie bój się, wcale nie musisz przytyć...Ja brałam najpierw Cilest 2 lata i nic nie przytyłam, tera zbiorę 11 opakowanie Regulon i nie przytyłam... ayradevill...\"i widzisz nie jest to normalne bo z tego co rozmawiałam z koleżankami wszystko zależy od organizmu\"--->No oczywiście, ze zależy od organizmu!Ja napisałam, że można mieć okres w czasie przyjmowania tego 2-go opakowania i że jak tak się stanie to jest to normalne - czytaj ze zrozumieniem... \"mam 2 znajome które łączyły nawet 3 opakowania i nie dostawały okresu\"--->A gdzie ja napisałam, że zawsze się dostanie?Napisałam, że można dostać... \"ja w swojej ulotce nie mam nic na temat możliwości wystąpienia okresu kiedy się łączy opakowania\"--->No ok, ale wiesz, nie tylko z ulotki można czerpać info, masz broszurki, lekarza, itp... \"poza tym kiedyś już połączyłam i było ok a tym razem nie jest\"--->Nie zawsze wszystko jest tak samo...Co z tego, że kiedyś połączyłaś nie miałaś...Piszesz \"i było ok a tym razem nie jest\" - jak to nie jest?Jest, bo powtarzam Ci, że krwawienie przy łączeniu opakowań może się pokazać...To, że Twoje koleżanki nie miały to nie znaczy, że jak Ty miałaś to jest coś nie tak...Powinnaś wiedzieć to, że każda z nas jest inna i na każdą tabletki działają inaczej(tu się to sprawdza), więc nie masz się czym martwić...Nie porównuj się do koleżanek i nie sugeruj się innymi, a będzie okej... Poza tym, tutaj na tym forum multum kobiet pisało, że ma okres tak jak Ty - ta sama sytuacja...Przy 2-gim opakowaniu branym bez przerwy... Nie pisała dziewczyna, że wymiotowała, to pewnie nie wymiotowała,a le to i tak musi oblukac co ma o alko w ulotce... GosiaQ...Bierz normalnie dalej tabletki codziennie tak jak zawsze, skończysz po prostu jedne dzień wcześniej...Weźmiesz 42 tabletki w 41 dni, zamiast w 42 dni i normalnie po tym 41 dniu zrób 7 dni przerwy i zacznij 8 dnia następne opakowanie...I potem normalnie 21 tabletek...Cykl Ci się przesunie o jeden dzień, ale nic się nie stanie, zabezpieczenia okej, jeśli nie przeoczysz jakiejś zasady w braniu... asdf11111...\"czy w ciągu tej 7-dniowej przerwy można mieć stosunek bez ryzyka?\"--->Zawsze jest ryzyko!!Przy przestrzeganiu wszystkich zasad w braniu wynosi ono prawie 1 % - ULOTKA!! Tabletki działają non stop, w czasie 7 dniowej przerwy też, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu - ULOTKA!! \"nie ma się czym martwic, nie?\"--->Alkohol nie obniża skuteczności, chyba, ze masz coś o tym w ulotce...W czas się pytasz...nie ma to jak najpierw się bzykać, apotem martwić...Jakbym Ci teraz napisała, że masz duże ryzyko ciąży to co?Za późno trochę na pytania, jeśli się obawiasz ciąży...Poza tym nie jest tak do końca, ze nie ma się czym martwić...Świadomość ryzyka trzeba mieć, mimo wszystko... Poczytaj o anty, weź ulotkę w rękę, bo nie masz podstawowej wiedz, a to nie dobrze... Joasia_o2...Masz dużo swoich hormonów a jeszcze Ci dali Diane?Miałaś badania krwi?...Z tymi nogami poszłabym do innego lekarza...Sama bym nie odstawiała bez konsultacji z lekarzem, a z drugiej strony strach brać...Co masz o tym w ulotce?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
aaaaaaa, oj tak, takie coś potrzebne jest każdej z nas, szczególnie takiej panikarze jak ja:) A co do przytycia, to odkąd biorę te tabletki, to widzę o siebie normalnie codzienne kilogram więcej - o, takie zboczenie:P Muszę jak najszybciej pojechac do domu - bo teraz obecnie tam nie mieszkam - i się zważyc:P Waga prawdę mi powie. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajajjajajajaj
w zwiazku z licznymi zaburzeniami czynnosci hormonalnej jajnikow uwazam za rzecz absolutnie niewskazana stosowanie tabletek doustnych u mlodych dziewczat. uklad mlodej dziewczyny w wieku 15-19 lat jest jeszcze bardzo nieustabilizowany i wplyw tabletek ktore zmieniaja prawidlowa czynnosc hormonalna jajnikow w okresie kiedy dopiero rozpoczyna sie ich dzialalnosc jest moim zdaniem bardzo niebezpieczny tabletki bowiem dezorganizuja cykl hormonalny z natury jeszcze niestabilny. moze to prowadzic do niepowetowanych szkod ktorych nie da sie obecnie przewidziec a szkody te bedziemy mogli ocenic dopiero za wiele lat. uwazam rowniez ze nie powinny stosowac tabletek antykoncepscyjnych kobiety ktore nie rodzily jeszcze dzieci. tabletka wplywajac na czynnosc przysadki i miedzymozgowia po wielu latach stosowania moze wywolac zaburzenia w przebiegu ciazy i porodu. niestety biznes jest biznesem a tabletka to zyla zlota wiec w miare narastania zastrzezen lekarskich tyczacych tabletki i negatywnego wplywu estrogenow w niej zawartych probuje sie ratowac kompromitowana tabletke zmniejszajac ilosc estrogenow. niestety jak stwierdzili farmakolodzy bardzo wiele lekow ja unieczynnia, czesto uzywanych jak np. tabletki od bolu glowy i wiele innych. pacjentki ktore dostaja taka tabletke nie sa ostrzegane przez lekarzy o lekach blokujacych dzialanie antykoncepcyjne tabletki. kobiety biora tabletki, zachodza w ciaze i nie wiedzac o tym biora je jeszcze przez prawie 10 dni. trudno przewidziec jakie beda skutki oddzialywania estrogenu w pierwszym okresie zycia zarodkka. dzieci 2-3 letnie jakie widzialam u matek ktore zaszly w ciaze odczas brania tabletek byly male chude blade i wygladaly bardzo nieciekawie. ale co ujawni sie jeszcze w miare dalszego rozwoju? kto wie? zreszta nie sa to tak fantastyczne przypuszczenia biorac pod uwage badania przeprowadzone po 20 latach dzieci matek stosujacych przez wiele lat tabletki antykoncepcyjne w ameryce. mowiac o tabletkach antykoncepcyjnych z dodatkiem estrogenu chcialabym zacytowac kilka interesujacych obserwacji z ksiazki wydanej w ameryce ksiazka ta jest bardzo obszernym popularnym podrecznikiem informatorem dla kobiet zawiera wszelkiego rodzaju porady higieniczne zdrowotne itp. znalazlam tam skrot DES-- takiego skrotu uzywa autor na okreslenie preparatow z zawartoscia dietylostilbestrolu i jego pochodnych. narodowy instytut przeciwrakowy NIH wymienia wszystkie nazwy wszystkich preparatow tego typu stosowanych jako preparaty zapobiegajace poronieniu nawet profilaktycznie dla zabezpieczenia ciazy bez przeprowadzania jakichkolwiek badan diagnostycznych ktore wskazalyby czy sa potrzebne czy stosowane 'na zapas'. ponadto podawano je kobietom nieciezarnym przy dolegliwosciach zwiazanych z przekwitaniem, dla zatrzymania kaktacji, w pigulkach antykoncepcyjnych i tabletkach wczesnoporonnych. dalej przy leczeniu tradziku u dziewczat, przy zmianach zanikowych narzadu rodnego, w okresie menopauzy i po menopauzie. . Uwaga! jak stwierdzono ostatnio (90r) w wiekszosci panstw zachodnich wyszly zakazy stosowania estrogenow . zainteresowani tym zagadnieniem amerykanie gdzie zreszta narodzila sie moda na podawanie DES przy wiekszosci kobiecych dolegliwosci. przebadano 6 milionow kobiet ktorym z roznych wzgledow w latach 41-71 podawano dietylostilbestrol. o tym jakie bylo powodzenie tego leku swiadczy liczba okolo 220 preparatow produkowanych tylko w ameryce w postaci zastrzykow tabletek i czopkow. a na swiecie??? pomimo ze badania eksperymentalne juz w latach trzydziestych wykazaly rakotworcze dzialanie estrogenow dla zwierzat laboratoryjnych, FDA dopuscila DES do obrotu w 1942 jako srodek likwidujacy laktacje, przy laczenbiu objawow menopauzy i zapalenia pochwy. w 1947 FDA rozszerzyla aprobate na DES i zazwolila na stosowanie jeszcze wiekszych jego dawek w ciazy pomimo iz nie przeprowadzono badan ktore by stwierdzily jego nieszkodliwosc dla plodu i matki!!!!. Dalsze badania po roku 1953 dowiodly ze DES jest nieskuteczny w zapobieganiu poronieniom, pomimo to FDA nie ostrzegala przed uzywaniem az do roku 1971 gdy ostatecznie zakonczono badania nad jego powiazaniami z rakiem. podczas 18 lat byl podawany milionom kobiet ciezarnych niepotrzebnie a do DZIS przepisywany jest nieciezarnym pacjentkom przy problemach przekwitania, dla zatrzymania laktacji, i pigulkach antykoncepcyjnych, i wczesnoporonnych, przy leczeniu tradziku, itp. kobiety amerykanskie postanowily sie bronic a nielatwa jest wojna z potentatami biznesu- sorganizowano wiec zwiazek kobiet zwanych DES- córki (corki matek zazywajacych w ciązy DES oraz po wieloletnim stosowaniu tabletek anty). u corek tych stwierdzono ponizej 35 roku zycia wystepowanie raka macicy i pochwy typu adeno carcinoma. szczyt azchorowan przypadal w wieku 15-22 lata. jedynie skuteczna i najczestsza forma leczenie tego jst amputacja macicy z ciesciowa amputacia pochwy. u corek DES obserwuje sie wrodzone zmiany budowy narzadu rodnego, snieksztalcenie szyjki i macicy w ksztalcie litery T. ze wzgledu na odchylenia od normy w budowie macicy i szyjki macinej moga one powodowac trudnosci w donoszeniu pierwszej ciazy do konca- porody przedwczesne, poronienia, oraz ciaze jajowodowe. ciaze takich kobiet musza byc zawsze traktowana jako ciaze wysokiego ryzyka. Matki DES jak rowniez i kobiety stosujace przez wiele lat antykoncepcje hormonalna wykazuja wzrastajaca zapadalnosc na raka piersi, macicy, szyjki maciczej oraz jajnikow. wiekszosc zrodel podaje ze wystepuje opoznienie 10-20 lat pomiedzy zazywaniem lekow DES a wystapieniem ww. schorzen. wyglada na to ze badania amerykanskie pokrywaja sie z obserwacjami w krajach europejskich dotyczacymi kobiet stosujacych tabletki anty od bardzo wczesnych lat. o czym wspominalam juz poprzednio. obserwacje powyzsze sa jeszcze w toku badan nie zakonczonych definitywnie ale sa dostatecznie niepokojace aby zastanowic sie i nie stosowac antykoncepcji doustnej w wieku mlodzienczym. " to cytaty z ksiazki Michaliny Wislockiej 'Sztuka Kochania Witamina M"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajajjajajajaj
w zwiazku z licznymi zaburzeniami czynnosci hormonalnej jajnikow uwazam za rzecz absolutnie niewskazana stosowanie tabletek doustnych u mlodych dziewczat. uklad mlodej dziewczyny w wieku 15-19 lat jest jeszcze bardzo nieustabilizowany i wplyw tabletek ktore zmieniaja prawidlowa czynnosc hormonalna jajnikow w okresie kiedy dopiero rozpoczyna sie ich dzialalnosc jest moim zdaniem bardzo niebezpieczny tabletki bowiem dezorganizuja cykl hormonalny z natury jeszcze niestabilny. moze to prowadzic do niepowetowanych szkod ktorych nie da sie obecnie przewidziec a szkody te bedziemy mogli ocenic dopiero za wiele lat. uwazam rowniez ze nie powinny stosowac tabletek antykoncepscyjnych kobiety ktore nie rodzily jeszcze dzieci. tabletka wplywajac na czynnosc przysadki i miedzymozgowia po wielu latach stosowania moze wywolac zaburzenia w przebiegu ciazy i porodu. niestety biznes jest biznesem a tabletka to zyla zlota wiec w miare narastania zastrzezen lekarskich tyczacych tabletki i negatywnego wplywu estrogenow w niej zawartych probuje sie ratowac kompromitowana tabletke zmniejszajac ilosc estrogenow. niestety jak stwierdzili farmakolodzy bardzo wiele lekow ja unieczynnia, czesto uzywanych jak np. tabletki od bolu glowy i wiele innych. pacjentki ktore dostaja taka tabletke nie sa ostrzegane przez lekarzy o lekach blokujacych dzialanie antykoncepcyjne tabletki. kobiety biora tabletki, zachodza w ciaze i nie wiedzac o tym biora je jeszcze przez prawie 10 dni. trudno przewidziec jakie beda skutki oddzialywania estrogenu w pierwszym okresie zycia zarodkka. dzieci 2-3 letnie jakie widzialam u matek ktore zaszly w ciaze odczas brania tabletek byly male chude blade i wygladaly bardzo nieciekawie. ale co ujawni sie jeszcze w miare dalszego rozwoju? kto wie? zreszta nie sa to tak fantastyczne przypuszczenia biorac pod uwage badania przeprowadzone po 20 latach dzieci matek stosujacych przez wiele lat tabletki antykoncepcyjne w ameryce. mowiac o tabletkach antykoncepcyjnych z dodatkiem estrogenu chcialabym zacytowac kilka interesujacych obserwacji z ksiazki wydanej w ameryce ksiazka ta jest bardzo obszernym popularnym podrecznikiem informatorem dla kobiet zawiera wszelkiego rodzaju porady higieniczne zdrowotne itp. znalazlam tam skrot DES-- takiego skrotu uzywa autor na okreslenie preparatow z zawartoscia dietylostilbestrolu i jego pochodnych. narodowy instytut przeciwrakowy NIH wymienia wszystkie nazwy wszystkich preparatow tego typu stosowanych jako preparaty zapobiegajace poronieniu nawet profilaktycznie dla zabezpieczenia ciazy bez przeprowadzania jakichkolwiek badan diagnostycznych ktore wskazalyby czy sa potrzebne czy stosowane 'na zapas'. ponadto podawano je kobietom nieciezarnym przy dolegliwosciach zwiazanych z przekwitaniem, dla zatrzymania kaktacji, w pigulkach antykoncepcyjnych i tabletkach wczesnoporonnych. dalej przy leczeniu tradziku u dziewczat, przy zmianach zanikowych narzadu rodnego, w okresie menopauzy i po menopauzie. . Uwaga! jak stwierdzono ostatnio (90r) w wiekszosci panstw zachodnich wyszly zakazy stosowania estrogenow . zainteresowani tym zagadnieniem amerykanie gdzie zreszta narodzila sie moda na podawanie DES przy wiekszosci kobiecych dolegliwosci. przebadano 6 milionow kobiet ktorym z roznych wzgledow w latach 41-71 podawano dietylostilbestrol. o tym jakie bylo powodzenie tego leku swiadczy liczba okolo 220 preparatow produkowanych tylko w ameryce w postaci zastrzykow tabletek i czopkow. a na swiecie??? pomimo ze badania eksperymentalne juz w latach trzydziestych wykazaly rakotworcze dzialanie estrogenow dla zwierzat laboratoryjnych, FDA dopuscila DES do obrotu w 1942 jako srodek likwidujacy laktacje, przy laczenbiu objawow menopauzy i zapalenia pochwy. w 1947 FDA rozszerzyla aprobate na DES i zazwolila na stosowanie jeszcze wiekszych jego dawek w ciazy pomimo iz nie przeprowadzono badan ktore by stwierdzily jego nieszkodliwosc dla plodu i matki!!!!. Dalsze badania po roku 1953 dowiodly ze DES jest nieskuteczny w zapobieganiu poronieniom, pomimo to FDA nie ostrzegala przed uzywaniem az do roku 1971 gdy ostatecznie zakonczono badania nad jego powiazaniami z rakiem. podczas 18 lat byl podawany milionom kobiet ciezarnych niepotrzebnie a do DZIS przepisywany jest nieciezarnym pacjentkom przy problemach przekwitania, dla zatrzymania laktacji, i pigulkach antykoncepcyjnych, i wczesnoporonnych, przy leczeniu tradziku, itp. kobiety amerykanskie postanowily sie bronic a nielatwa jest wojna z potentatami biznesu- sorganizowano wiec zwiazek kobiet zwanych DES- córki (corki matek zazywajacych w ciązy DES oraz po wieloletnim stosowaniu tabletek anty). u corek tych stwierdzono ponizej 35 roku zycia wystepowanie raka macicy i pochwy typu adeno carcinoma. szczyt azchorowan przypadal w wieku 15-22 lata. jedynie skuteczna i najczestsza forma leczenie tego jst amputacja macicy z ciesciowa amputacia pochwy. u corek DES obserwuje sie wrodzone zmiany budowy narzadu rodnego, snieksztalcenie szyjki i macicy w ksztalcie litery T. ze wzgledu na odchylenia od normy w budowie macicy i szyjki macinej moga one powodowac trudnosci w donoszeniu pierwszej ciazy do konca- porody przedwczesne, poronienia, oraz ciaze jajowodowe. ciaze takich kobiet musza byc zawsze traktowana jako ciaze wysokiego ryzyka. Matki DES jak rowniez i kobiety stosujace przez wiele lat antykoncepcje hormonalna wykazuja wzrastajaca zapadalnosc na raka piersi, macicy, szyjki maciczej oraz jajnikow. wiekszosc zrodel podaje ze wystepuje opoznienie 10-20 lat pomiedzy zazywaniem lekow DES a wystapieniem ww. schorzen. wyglada na to ze badania amerykanskie pokrywaja sie z obserwacjami w krajach europejskich dotyczacymi kobiet stosujacych tabletki anty od bardzo wczesnych lat. o czym wspominalam juz poprzednio. obserwacje powyzsze sa jeszcze w toku badan nie zakonczonych definitywnie ale sa dostatecznie niepokojace aby zastanowic sie i nie stosowac antykoncepcji doustnej w wieku mlodzienczym. " to cytaty z ksiazki Michaliny Wislockiej 'Sztuka Kochania Witamina M"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajajjajajajaj
w zwiazku z licznymi zaburzeniami czynnosci hormonalnej jajnikow uwazam za rzecz absolutnie niewskazana stosowanie tabletek doustnych u mlodych dziewczat. uklad mlodej dziewczyny w wieku 15-19 lat jest jeszcze bardzo nieustabilizowany i wplyw tabletek ktore zmieniaja prawidlowa czynnosc hormonalna jajnikow w okresie kiedy dopiero rozpoczyna sie ich dzialalnosc jest moim zdaniem bardzo niebezpieczny tabletki bowiem dezorganizuja cykl hormonalny z natury jeszcze niestabilny. moze to prowadzic do niepowetowanych szkod ktorych nie da sie obecnie przewidziec a szkody te bedziemy mogli ocenic dopiero za wiele lat. uwazam rowniez ze nie powinny stosowac tabletek antykoncepscyjnych kobiety ktore nie rodzily jeszcze dzieci. tabletka wplywajac na czynnosc przysadki i miedzymozgowia po wielu latach stosowania moze wywolac zaburzenia w przebiegu ciazy i porodu. niestety biznes jest biznesem a tabletka to zyla zlota wiec w miare narastania zastrzezen lekarskich tyczacych tabletki i negatywnego wplywu estrogenow w niej zawartych probuje sie ratowac kompromitowana tabletke zmniejszajac ilosc estrogenow. niestety jak stwierdzili farmakolodzy bardzo wiele lekow ja unieczynnia, czesto uzywanych jak np. tabletki od bolu glowy i wiele innych. pacjentki ktore dostaja taka tabletke nie sa ostrzegane przez lekarzy o lekach blokujacych dzialanie antykoncepcyjne tabletki. kobiety biora tabletki, zachodza w ciaze i nie wiedzac o tym biora je jeszcze przez prawie 10 dni. trudno przewidziec jakie beda skutki oddzialywania estrogenu w pierwszym okresie zycia zarodkka. dzieci 2-3 letnie jakie widzialam u matek ktore zaszly w ciaze odczas brania tabletek byly male chude blade i wygladaly bardzo nieciekawie. ale co ujawni sie jeszcze w miare dalszego rozwoju? kto wie? zreszta nie sa to tak fantastyczne przypuszczenia biorac pod uwage badania przeprowadzone po 20 latach dzieci matek stosujacych przez wiele lat tabletki antykoncepcyjne w ameryce. mowiac o tabletkach antykoncepcyjnych z dodatkiem estrogenu chcialabym zacytowac kilka interesujacych obserwacji z ksiazki wydanej w ameryce ksiazka ta jest bardzo obszernym popularnym podrecznikiem informatorem dla kobiet zawiera wszelkiego rodzaju porady higieniczne zdrowotne itp. znalazlam tam skrot DES-- takiego skrotu uzywa autor na okreslenie preparatow z zawartoscia dietylostilbestrolu i jego pochodnych. narodowy instytut przeciwrakowy NIH wymienia wszystkie nazwy wszystkich preparatow tego typu stosowanych jako preparaty zapobiegajace poronieniu nawet profilaktycznie dla zabezpieczenia ciazy bez przeprowadzania jakichkolwiek badan diagnostycznych ktore wskazalyby czy sa potrzebne czy stosowane 'na zapas'. ponadto podawano je kobietom nieciezarnym przy dolegliwosciach zwiazanych z przekwitaniem, dla zatrzymania kaktacji, w pigulkach antykoncepcyjnych i tabletkach wczesnoporonnych. dalej przy leczeniu tradziku u dziewczat, przy zmianach zanikowych narzadu rodnego, w okresie menopauzy i po menopauzie. . Uwaga! jak stwierdzono ostatnio (90r) w wiekszosci panstw zachodnich wyszly zakazy stosowania estrogenow . zainteresowani tym zagadnieniem amerykanie gdzie zreszta narodzila sie moda na podawanie DES przy wiekszosci kobiecych dolegliwosci. przebadano 6 milionow kobiet ktorym z roznych wzgledow w latach 41-71 podawano dietylostilbestrol. o tym jakie bylo powodzenie tego leku swiadczy liczba okolo 220 preparatow produkowanych tylko w ameryce w postaci zastrzykow tabletek i czopkow. a na swiecie??? pomimo ze badania eksperymentalne juz w latach trzydziestych wykazaly rakotworcze dzialanie estrogenow dla zwierzat laboratoryjnych, FDA dopuscila DES do obrotu w 1942 jako srodek likwidujacy laktacje, przy laczenbiu objawow menopauzy i zapalenia pochwy. w 1947 FDA rozszerzyla aprobate na DES i zazwolila na stosowanie jeszcze wiekszych jego dawek w ciazy pomimo iz nie przeprowadzono badan ktore by stwierdzily jego nieszkodliwosc dla plodu i matki!!!!. Dalsze badania po roku 1953 dowiodly ze DES jest nieskuteczny w zapobieganiu poronieniom, pomimo to FDA nie ostrzegala przed uzywaniem az do roku 1971 gdy ostatecznie zakonczono badania nad jego powiazaniami z rakiem. podczas 18 lat byl podawany milionom kobiet ciezarnych niepotrzebnie a do DZIS przepisywany jest nieciezarnym pacjentkom przy problemach przekwitania, dla zatrzymania laktacji, i pigulkach antykoncepcyjnych, i wczesnoporonnych, przy leczeniu tradziku, itp. kobiety amerykanskie postanowily sie bronic a nielatwa jest wojna z potentatami biznesu- sorganizowano wiec zwiazek kobiet zwanych DES- córki (corki matek zazywajacych w ciązy DES oraz po wieloletnim stosowaniu tabletek anty). u corek tych stwierdzono ponizej 35 roku zycia wystepowanie raka macicy i pochwy typu adeno carcinoma. szczyt azchorowan przypadal w wieku 15-22 lata. jedynie skuteczna i najczestsza forma leczenie tego jst amputacja macicy z ciesciowa amputacia pochwy. u corek DES obserwuje sie wrodzone zmiany budowy narzadu rodnego, snieksztalcenie szyjki i macicy w ksztalcie litery T. ze wzgledu na odchylenia od normy w budowie macicy i szyjki macinej moga one powodowac trudnosci w donoszeniu pierwszej ciazy do konca- porody przedwczesne, poronienia, oraz ciaze jajowodowe. ciaze takich kobiet musza byc zawsze traktowana jako ciaze wysokiego ryzyka. Matki DES jak rowniez i kobiety stosujace przez wiele lat antykoncepcje hormonalna wykazuja wzrastajaca zapadalnosc na raka piersi, macicy, szyjki maciczej oraz jajnikow. wiekszosc zrodel podaje ze wystepuje opoznienie 10-20 lat pomiedzy zazywaniem lekow DES a wystapieniem ww. schorzen. wyglada na to ze badania amerykanskie pokrywaja sie z obserwacjami w krajach europejskich dotyczacymi kobiet stosujacych tabletki anty od bardzo wczesnych lat. o czym wspominalam juz poprzednio. obserwacje powyzsze sa jeszcze w toku badan nie zakonczonych definitywnie ale sa dostatecznie niepokojace aby zastanowic sie i nie stosowac antykoncepcji doustnej w wieku mlodzienczym. " to cytaty z ksiazki Michaliny Wislockiej 'Sztuka Kochania Witamina M"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajajjajajajaj
w zwiazku z licznymi zaburzeniami czynnosci hormonalnej jajnikow uwazam za rzecz absolutnie niewskazana stosowanie tabletek doustnych u mlodych dziewczat. uklad mlodej dziewczyny w wieku 15-19 lat jest jeszcze bardzo nieustabilizowany i wplyw tabletek ktore zmieniaja prawidlowa czynnosc hormonalna jajnikow w okresie kiedy dopiero rozpoczyna sie ich dzialalnosc jest moim zdaniem bardzo niebezpieczny tabletki bowiem dezorganizuja cykl hormonalny z natury jeszcze niestabilny. moze to prowadzic do niepowetowanych szkod ktorych nie da sie obecnie przewidziec a szkody te bedziemy mogli ocenic dopiero za wiele lat. uwazam rowniez ze nie powinny stosowac tabletek antykoncepscyjnych kobiety ktore nie rodzily jeszcze dzieci. tabletka wplywajac na czynnosc przysadki i miedzymozgowia po wielu latach stosowania moze wywolac zaburzenia w przebiegu ciazy i porodu. niestety biznes jest biznesem a tabletka to zyla zlota wiec w miare narastania zastrzezen lekarskich tyczacych tabletki i negatywnego wplywu estrogenow w niej zawartych probuje sie ratowac kompromitowana tabletke zmniejszajac ilosc estrogenow. niestety jak stwierdzili farmakolodzy bardzo wiele lekow ja unieczynnia, czesto uzywanych jak np. tabletki od bolu glowy i wiele innych. pacjentki ktore dostaja taka tabletke nie sa ostrzegane przez lekarzy o lekach blokujacych dzialanie antykoncepcyjne tabletki. kobiety biora tabletki, zachodza w ciaze i nie wiedzac o tym biora je jeszcze przez prawie 10 dni. trudno przewidziec jakie beda skutki oddzialywania estrogenu w pierwszym okresie zycia zarodkka. dzieci 2-3 letnie jakie widzialam u matek ktore zaszly w ciaze odczas brania tabletek byly male chude blade i wygladaly bardzo nieciekawie. ale co ujawni sie jeszcze w miare dalszego rozwoju? kto wie? zreszta nie sa to tak fantastyczne przypuszczenia biorac pod uwage badania przeprowadzone po 20 latach dzieci matek stosujacych przez wiele lat tabletki antykoncepcyjne w ameryce. mowiac o tabletkach antykoncepcyjnych z dodatkiem estrogenu chcialabym zacytowac kilka interesujacych obserwacji z ksiazki wydanej w ameryce ksiazka ta jest bardzo obszernym popularnym podrecznikiem informatorem dla kobiet zawiera wszelkiego rodzaju porady higieniczne zdrowotne itp. znalazlam tam skrot DES-- takiego skrotu uzywa autor na okreslenie preparatow z zawartoscia dietylostilbestrolu i jego pochodnych. narodowy instytut przeciwrakowy NIH wymienia wszystkie nazwy wszystkich preparatow tego typu stosowanych jako preparaty zapobiegajace poronieniu nawet profilaktycznie dla zabezpieczenia ciazy bez przeprowadzania jakichkolwiek badan diagnostycznych ktore wskazalyby czy sa potrzebne czy stosowane 'na zapas'. ponadto podawano je kobietom nieciezarnym przy dolegliwosciach zwiazanych z przekwitaniem, dla zatrzymania kaktacji, w pigulkach antykoncepcyjnych i tabletkach wczesnoporonnych. dalej przy leczeniu tradziku u dziewczat, przy zmianach zanikowych narzadu rodnego, w okresie menopauzy i po menopauzie. . Uwaga! jak stwierdzono ostatnio (90r) w wiekszosci panstw zachodnich wyszly zakazy stosowania estrogenow . zainteresowani tym zagadnieniem amerykanie gdzie zreszta narodzila sie moda na podawanie DES przy wiekszosci kobiecych dolegliwosci. przebadano 6 milionow kobiet ktorym z roznych wzgledow w latach 41-71 podawano dietylostilbestrol. o tym jakie bylo powodzenie tego leku swiadczy liczba okolo 220 preparatow produkowanych tylko w ameryce w postaci zastrzykow tabletek i czopkow. a na swiecie??? pomimo ze badania eksperymentalne juz w latach trzydziestych wykazaly rakotworcze dzialanie estrogenow dla zwierzat laboratoryjnych, FDA dopuscila DES do obrotu w 1942 jako srodek likwidujacy laktacje, przy laczenbiu objawow menopauzy i zapalenia pochwy. w 1947 FDA rozszerzyla aprobate na DES i zazwolila na stosowanie jeszcze wiekszych jego dawek w ciazy pomimo iz nie przeprowadzono badan ktore by stwierdzily jego nieszkodliwosc dla plodu i matki!!!!. Dalsze badania po roku 1953 dowiodly ze DES jest nieskuteczny w zapobieganiu poronieniom, pomimo to FDA nie ostrzegala przed uzywaniem az do roku 1971 gdy ostatecznie zakonczono badania nad jego powiazaniami z rakiem. podczas 18 lat byl podawany milionom kobiet ciezarnych niepotrzebnie a do DZIS przepisywany jest nieciezarnym pacjentkom przy problemach przekwitania, dla zatrzymania laktacji, i pigulkach antykoncepcyjnych, i wczesnoporonnych, przy leczeniu tradziku, itp. kobiety amerykanskie postanowily sie bronic a nielatwa jest wojna z potentatami biznesu- sorganizowano wiec zwiazek kobiet zwanych DES- córki (corki matek zazywajacych w ciązy DES oraz po wieloletnim stosowaniu tabletek anty). u corek tych stwierdzono ponizej 35 roku zycia wystepowanie raka macicy i pochwy typu adeno carcinoma. szczyt azchorowan przypadal w wieku 15-22 lata. jedynie skuteczna i najczestsza forma leczenie tego jst amputacja macicy z ciesciowa amputacia pochwy. u corek DES obserwuje sie wrodzone zmiany budowy narzadu rodnego, snieksztalcenie szyjki i macicy w ksztalcie litery T. ze wzgledu na odchylenia od normy w budowie macicy i szyjki macinej moga one powodowac trudnosci w donoszeniu pierwszej ciazy do konca- porody przedwczesne, poronienia, oraz ciaze jajowodowe. ciaze takich kobiet musza byc zawsze traktowana jako ciaze wysokiego ryzyka. Matki DES jak rowniez i kobiety stosujace przez wiele lat antykoncepcje hormonalna wykazuja wzrastajaca zapadalnosc na raka piersi, macicy, szyjki maciczej oraz jajnikow. wiekszosc zrodel podaje ze wystepuje opoznienie 10-20 lat pomiedzy zazywaniem lekow DES a wystapieniem ww. schorzen. wyglada na to ze badania amerykanskie pokrywaja sie z obserwacjami w krajach europejskich dotyczacymi kobiet stosujacych tabletki anty od bardzo wczesnych lat. o czym wspominalam juz poprzednio. obserwacje powyzsze sa jeszcze w toku badan nie zakonczonych definitywnie ale sa dostatecznie niepokojace aby zastanowic sie i nie stosowac antykoncepcji doustnej w wieku mlodzienczym. " to cytaty z ksiazki Michaliny Wislockiej 'Sztuka Kochania Witamina M" a poza tym tabletki od bolu obnizaja skutecznosc tabsow a ciaza w trakcie brania tabsow jest niebezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwisława
mam pytanko biorę cały czas dwa opakowania pod rząd. tak mi wygodniej,nic się nie dzieje,więc mogę. Zapomniałam 4 tabletki od końca i w ulotce mam,że powinnam zacząć nowe opakowanie bez robienia przerwy. Chciałabym z niego wziąć 7 tabletek,bo 3 opakowania pod rząd to już za dużo. A po 7 kończyłabym brać w ten sam dzień co zwykle. Byłoby wtedy 10 tabletek od tamtej feralnej zapomnianej. Przerwa byłaby już wtedy bezpieczna w tych ponad 99%,czy lepiej poczekać z seksem do następnego opakowania? Ostatni stosunek przed zapomnieniem był równo tydzień wcześniej,więc wpadka z tego tytułu nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinimoda...A czemu przerwa?I na ile?... \"no i wszystko było by ok gdyby nie fakt że zaczęłam tyć\"--->Teraz, w tej przerwie zaczęłaś tyć, tak? \"jak zaczynałam brać 2 lata temu oczywiście takich objawów nie było\"--->W czasie całych 2 lat nie tyłaś przy tabletkach, dopiero teraz po odstawieniu, tak? \"zastanawiam się czy po braniu tabletek tez się może tak dziać?? \"--->Przeważnie dziewczyny tyją w czasie, a nie po...Nie wiem czy to normalne, nie spotkałam się jeszcze z czymś takim...A może to nie ma związku z tabletkami?To znaczy z odstawieniem na przerwę?Może jakieś inne czynniki na to wpłynęły?Może jakieś stresy i więcej jesz przez to, itp? Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo pojawienia się błędu post dojdzie... Pierwsze tabletki...Hehe...Nie jedna z nas panikowała i niejedna panikuje do teraz, hehe...Zważ się, to się przekonasz:) :P ajajajajjajajajaj...Ty uważasz...A może te dziewczyny tak ni euważają...To ich decyzja i nikt ich nie będzie zmuszał do robienia czegoś, bądź nierobienia...Będą chciały, to będą brały... \"układ młodej dziewczyny w wieku 15-19 lat jest jeszcze bardzo nieustabilizowany i wpływ tabletek które zmieniają prawidłową czynność hormonalna jajników w okresie kiedy dopiero rozpoczyna się ich działalność jest moim zdaniem bardzo niebezpieczny\"--->Ja mam takie damo zdanie, ale to ich decyzja...Podobno można zacząć antykoncepcje po 3 latach od dostania pierwszej miesiączki, w tym czasie się wszystko stabilizuje... \"tabletki bowiem dezorganizują cykl hormonalny z natury jeszcze niestabilny\"--->To i to co wyżej skopiowałam chyba wie każda z nas, a jeśli nie wie, to tylko jej problem...Nie raz tu trąbię, że najpierw info o anty, a dopiero potem branie, ale jak nie chcą słuchać to potem będą mieć różne akcje... \"uważam również ze nie powinny stosować tabletek antykoncepcyjnych kobiety które nie rodziły jeszcze dzieci\"--->To już uważam za głupotę...Jeśli kobieta(bezdzietna) ma dobre wyniki badań i ma już trochę lat to może brać anty, po to to jest...Jakby były takie zastrzeżenia, nie byłoby to tak \"rozpowszechnione\", gdyby groziło to młodym kobietą bezdzietnym, nie przepisywaliby nam tabletek, itp... \"tabletka wpływając na czynność przysadki i międzymózgowia po wielu latach stosowania może wywołać zaburzenia w przebiegu ciąży i porodu\"--->Na to nie ma potwierdzenia, żadnych badań, itp - czytałam o tym ostatnio w artykule... \"niestety biznes jest biznesem a tabletka to żyła złota\"--->Tutaj trochę walnęłaś głupotą...Tabletka to zabezpieczenia dla stałych związków, które chcą poczekać na dziecko, żeby zapewnić mu wszystko potem... \"niestety jak stwierdzili farmakolodzy bardzo wiele leków ja unieczynnia, często używanych jak np. tabletki od bólu głowy i wiele innych\"--->Tabletki od bólów głowy nie osłabiają działania, jedynie może jakiś ich składnik i to niektórych, bo wszystkich nie, na bank... \"pacjentki które dostają taka tabletkę nie są ostrzegane przez lekarzy o lekach blokujących działanie antykoncepcyjne tabletki\"--->A niby od czego jest ulotka anty?Tam masz wszystko jak na tacy podane, trzeba tylko chcieć sięgnąć i przeczytać... \"kobiety biorą tabletki, zachodzą w ciążę i nie wiedząc o tym biorą je jeszcze przez prawie 10 dni\"--->Dużo jest rzeczy, które osłabiają działanie anty, to wie każda z nas...Czemu akurat 10 dni?Skąd ta liczba? \"trudno przewidzieć jakie będą skutki oddziaływania estrogenu w pierwszym okresie życia zarodka\"--->Przeleć sobie to forum i poczytaj przykłady koleżanek dziewczyn, które się tu wypowiadały...Jakoś kilka z nich było w takiej sytuacji i nają zdrowe dzieci...Skąd Ty masz to całe info? \"dzieci 2-3 letnie jakie widziałam u matek które zaszły w ciążę podczas brania tabletek były małe chude blade i wyglądały bardzo nieciekawie\"--->A jaki dowód na to, że to od tabletek?A może paliły w ciąży?A może \"nieszkodliwa\" lampka wina w czasie ciąży, która oczywiście jest szkodliwa, ale dużo kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy... Resztę przeczytam później jakoś... sylwisława...\"biorę cały czas dwa opakowania pod rząd\"--->To znaczy dwa pod rząd i przerwa, dwa pod rząd i przerwa, tak? \"bo 3 opakowania pod rząd to już za dużo\"--->Podobno można najwięcej 3 połączyć... \"Przerwa byłaby już wtedy bezpieczna w tych ponad 99%,czy lepiej poczekać z seksem do następnego opakowania?\"--->Masz pewnie w ulotce, że w razie zapomnienia tabletki trzeba czekać co najmniej 7 dni...Więc Ty byś się zawarła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwisława
tak, dwa pod rząd i przerwa. Mam tak w ulotce,znam ją już w sumie na pamięć,ale wolałam się głównie upewnić o to,czy mogę wziąć tylko tydzień z 3ciego opakowania. Wiem,że można wziąć całe,ale nie chcę,aż tak dowalić sobie hormonami. Wiem,że tydzień,ale ulotka została zrobiona w 1999 roku,a w między czasie naukowcy wymyślili,że nie trzeba się zabezpieczać dodatkowo w tym czasie ;). Ale chyba lepiej dla własnej pewności poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPEWNAAAAA
Biore 12 tabletke pierwszego opakowania Kontracept i mam plamienie własnie te 12 dni ; | non stop czy to dobrze? w Ulotce pisze ze moze wystapić ale jesli trwa pare miesiecy to mam sie zglosić.. wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
NIEPEWNAAAAA Takie plamienia mogą być do 3ciego opakowania włącznie-organizm się musi przyzwyczaić do tabletek. Jedne mają skutki uboczne,gdy zaczynają tabletki,a inne nie. Na Ciebie padło. Jeśli plamienia będą się utrzymywać dłużej niż 3 miesiące powinnaś to zgłosić lekarzowi,bo pewnie te tabletki nie są dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjajajjaaj
to info jest z ksiazki michaliny Wislockeij sztuka kochanie witamina m. przepisalam caly rozdzial tabletka anty zeby uswiadomic wam jakie podejmujecie ryzyko. sa inne sposoby skutecznego i bezpiecznego zapobiegania ciazy. np prezerwatywa, mierzenie temperatury, obserwacja sluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×