Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość olencja 26
kurcze dziewczyny.. chyba jednak zrobię ten test... od dzisiaj rana mam takie lekkie bóle w podbrzuszu, trochę podobne do miesiączkowych, ale jednak jakby inne... miesiączka skończyła mi się w niedzielę.. nie plamię, nie krwawię, mam mało śluzu i jest on normalny... żadnych innych dziwnych objawów .... nie wiem, może te lekkie bóle w podbrzuszu są wynikiem stresu, nie dosypiam, mam pojutrze mega ważny egzamin, odżywiam się ostatnio "resztkami" bo nie mam czasu na nic i dochodzą też do tego lekkie problemy z wypróżnianiem (zatwardzenie)... co o tym sądzicie.. na forach i w necie bóle brzucha po miesiączce to w 90% temat "ciąża"... znów mam stresa.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
olencja 26 A moim zdaniem to na 99% wynik stresu... Nie czytaj wypowiedzi na tamtych forach,one potrafią tylko zeschizować... Uspokój się... Ja mam jutro ważny egzamin,mało jem i cały czas mnie napieprza podbrzusze i nie panikuję,że to ciąża ;). Stres robi swoje,nie nakręcaj się dodatkowo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyryryr...A kto Ci to wie, jaka jest szansa, na pewno jest większe ryzyko niż 1 %, bo przy niektórych antybiotykach skuteczność spada(no chyba, że te akurat nie osłabiają - ulotka!!)...Porównaj skład i się okaże...Nikt tego za Ciebie nie zrobi...To, że tabletki brałaś regularnie akurat tutaj Ci nie pomaga, zawsze trzeba brać regularnie, a w tym przypadku to antybiotyki osłabiają mimo wszystko działanie, nawet jeśli brałaś regularnie, więc trzeba się zabezpieczać wtedy dodatkowo w czasie brania antybiotyku i 7 dni po zakończaniu jego brania... Noctua...\"Amoksiklav osłabia działanie tabletek anty\"--->Ale tu ma znaczenie to jakich tabletkę, bo pewnie nie każdych, dlatego trzeba patrzeć w swoją ulotkę... \"ale osłabia ,a nie zupełnie powoduje,że nie działają\"--->No raczej zawsze tak jest, nie ma takiego, który do zera niwelowałby działanie anty... \"A co do przyjęcia 1 tabletki-ma się na to 24 godziny od momentu wystąpienia krwawienia, czyli jeśli jakiś początek jest powiedzmy ok. 22 to tabletkę należy przyjąć do 22 następnego dnia i KONIEC!\"--->Dla mnie jest to z deka ryzykowne...Ale to jak kto woli, ja wzięłabym w czasie 12 h na bank, chociaż wiem, że dzień to 24 h i niby masz rację, ale ja wolałabym aż tak nie wybiegać z tą godziną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia321
witam, bylam ostatnio u lekarza i przepisal mi tabletki antykoncepcyjne Cyprest no i tak sie zastanawiam czy sa one dobre. Moze ktoras z was juz je brala i moze mi cos napisac na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia321
Witam, Ostatnio bylam u ginekologa i przepisał mi tabletki Cyprest no i moze któras z was je brala albo bierze i moglaby mi napisac cos na ich temat. np. czy sa dobre , czy wystepuja jakies skutki uboczne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
mam nadzieję, GosiaQ, ale te bóle w podbrzuszu mam coraz mocniejsze.. :( .. cholera może to jajniki.. a do ginekologa mogę najwcześniej w poniedziałek... cóż co ma być to będzie, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
olencja 26 No to idź na wizytę... mnie przestaje boleć jak się nie denerwuję i nie myślę o niczym ważnym :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
mnie nie boli, jak sie ruszam, w sensie wstane, pochodze, jak jechalam dzis na rowerze to zero bolu....najgorzej jak siedze spokojnie..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
olencja 26 Bo wtedy pewnie o tym myślisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
GosiaQ ..wiesz, pewnie masz rację .. ;) jednak kupiłam dziś test, zrobię rano.. się okaże, czy tylko mam schizy, czy jednak nie.. nie wyrobię cały tydzień w niepewności.. pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
olencja 26 Napisz potem co i jak :). Ja się kiedyś stresowałam nawet śluzem,że przypomina płodny i praktycznie przez cały cykl taki mam,też jestem panikara ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia321...każde tabletki są dobre!!Mogą być dobrze lub źle dobrane, to się okazuje w czasie, trzeba zrobić badania i dobrać najlepsze, miałaś badania?Nie sugeruj się kimś, tylko przeczytaj ulotkę i działaj według niej i będzie ok, a jak coś będzie nie tak, to idź do lekarza i już...To, że komuś coś tam w nich pasowało lub nie, nie znaczy, że Ty też tak będziesz miała, bo każda z nas jest inna i inaczej reaguje...Od każdych tabletek można mieć skutki uboczne, ale wcale nie trzeba - Ulotka!!Siądź i ją przeczytaj i będziesz wszystko wiedziała... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wystąpienia błędu post dojdzie... olencja 26...Napisz jaki wynik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm444444
czesc kobietki :) biore oc-35 1 tabl. zazylam 1 dnia okresu biore je 3 dni o tej samej godzinie rowno o 20. i mam takie pytanie czy 5 dnia moge kochac sie z moim chlopakiem i pozwolic mu skonczyc we mnie ?dzidzi nie bedzie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kszykszy1
czesc kobietki :) biore oc-35 1 tabl. zazylam 1 dnia okresu biore je 3 dni o tej samej godzinie rowno o 20. i mam takie pytanie czy 5 dnia moge kochac sie z moim chlopakiem i pozwolic mu skonczyc we mnie ?dzidzi nie bedzie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm8888
czesc kobietki :) biore oc-35 1 tabl. zazylam 1 dnia okresu biore je 3 dni o tej samej godzinie rowno o 20. i mam takie pytanie czy 5 dnia moge kochac sie z moim chlopakiem i pozwolic mu skonczyc we mnie ?dzidzi nie bedzie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
mmm8888 Jeżeli weźmiesz tabletkę 1go dnia okresu,to zaczyna ona działać po 4h od łyknięcia,a tym samym możesz się już bezpiecznie kochać do końca. Nigdy nie ma 100% pewności,ale jeśli się przestrzega wszystkich zasad brania tabletek to ryzyko wpadki jest znikome-mniej niż 0,5%. Doinformuj się. I nie wysyłaj posta kilka razy,pomimo błędu i tak dojdzie. Olencja 26-czekam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm8888
oki :) przepraszam ale wlasnie wyskakiwaly bledy i pochrzanilo mi sie cos w tym wszystkim :P wiedzialam ze po 1 tabl. ale chcialam sie po prostu upewnic zeby nie bylo niespodzianki :) dziekuje za odp. i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
a czy na branie tabl anty wpływa jakoś chodzenie na solarium? wiem moze troszke glupkowate pytanie ale wole sie spytac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
Cześć dziewczyny! To znowu ja! Piszę, bo potrzebuje, żeby mi też dodał ktoś otuchy i pomógł zwalczyć moje nerwy. W sobotę skończyłam moje pierwsze opakowanie Diane 35. W ostatnie dwa dni brania tabletek współżyłam z chłopakiem. No i z zażyciem jednej z tych tabletek spóźniłam się ok. 5 - 6 h. Teraz mam przerwę tygodniową i czekam na okres. Wiem, że mogę go przez pierwsze 3 m - ce nie dostać, ale jednak nerwy, których nie mogę opanować, biorą górę. A nie chcę się stresować, bo okres jeszcze bardziej mi się spóźni. Dlatego piszę do Was. Próbuję się czymś zając, ale to nic nie daje. Niestety. Dodam, że w czasie brania tabletek, nie miałam żadnych plamień. Nic a nic. W ogóle, to nie było żadnych skutków ubocznych, żadnych zmian. Nic. Mam nadzieję, że tak było dzięki temu, że tabletki są dobrze dobrane. No i muszę się przyznać, że nie zrobiłam jeszcze tego badania testosteronu. Idę dopiero jutro. No i w związku z tym mam pytanie. Czy zamiast tego, mogę zrobić jakieś ogólne badanie na poziom hormonów, które by także pokazało poziom testosteronu? Za bardzo się na tym nie znam, dlatego piszę do Was. Na wizytę idę za jakieś 2 tyg. Może trochę wcześniej. Mam nadzieję, że komuś zechce się przeczytać mój wywód:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Pierwsze tabletki Kochana,spokojnie :). Ciesz się,że nie masz skutków ubocznych :P. Na pewno wszystko jest ok. Spróbuj się czymś zająć,wiem,że w takich chwilach jest trudno ;) Co do badań to nie wiem,w życiu sobie nie badałam poziomu hormonów :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
naildor, czytałam trochę na ten temat i zdania są tutaj podzielone. Wiele dziewczyn wypowiada się, że bierze tabletki od dawna i solarium też odwiedzają często i nic im nie jest. Jednakże można przeczytac także opinie, że mogą Ci wyskoczyc białe plamki, które pojawiają się po jakimś czasie. Ja wyciągnęłam z tego wszystkiego tyle, że po prostu trzeba się liczyc z taką ewentualnością, ale każda z nas, tak samo jak na tabletki, na połączenie zażywania tabletek z chodzeniem na solarium, może różnie zareagowac. To zależy od organizmu. Nie spróbujesz, nie będziesz wiedziała. Akurat tak się składa, że też chcę od jutra zacząc chodzic na solarium - jestem blada jak ściana, wszystkie pudry są dla mnie za ciemne:/ No i zaryzykuję. Może nic się mi nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm444444...\"czy 5 dnia mogę kochać się z moim chłopakiem i pozwolić mu skończyć we mnie ?\"--->Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu, to możesz już po 4 h od zażycia pierwszej tabletki!! - ULOTKA!! \"dzidzi nie będzie ?\"--->To czy będzie czy nie będzie to tylko Bóg jeden wie, skąd ja mam Ci to wiedzieć czy Ty zajedziesz w ciążę czy nie?Ryzyko jest zawsze, nawet przy idealnym braniu i wynosi ono 1 % - ULOTKA!! Siądź i przeczytaj ulotkę ze 2 - 3 razy i utrwal sobie w głowie co nieco, bo mało wiesz, w sumie to nic o anty nie wiesz, a już zaczęłaś, więc czas najwyższy się coś dowiedzieć... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wystąpienia błędu post dojdzie...Zmiana nika też Ci nic nie da... \"chciałam się po prostu upewnić żeby nie było niespodzianki \"--->Masz w ulotce, to nikt Ci tu mądrzej nie napisze, to [o co się upewniać?Przecież ktoś tu Cię może zrobić w jajo i co uwierzysz?Czy nie lepiej wierzyć treści ulotki?Jakby Ci ktoś tu napisał coś innego niż masz w swojej ulotce to co?Zrobiłabyś tak?Mam nadzieje, że nie! GosiaQ...\"ale jeśli się przestrzega wszystkich zasad brania tabletek to ryzyko wpadki jest znikome-mniej niż 0,5%.\"--->Mniej niż 1 % ryzyka jest, anie mniej niż 0, 5 %...Ja mam tak w ulotce mojej byłej - Cilest:\"Przy stosowaniu dokładnie według zaleceń bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% (tzn. mniej niż 1 ciąża na 100 kobiet stosujących preparat przez rok). Średni wskaźnik niepowodzeń wynosi 5% w ciągu pierwszego roku stosowania. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zwiększa się z każdą pominiętą tabletką w danym cyklu miesiączkowym\"... naildor...Masz w ulotce o tym!!A jak nie masz to znaczy, ze nie ma powiązania...ja w Cilest miałam, że może wystąpić ostuda, zapytałam ginekologa i mi powiedziała, że w moim przypadku nie mam się czym przejmować i mogę chodzić...To zależy od organizmu pewnie... Pierwsze tabletki...Spóźnienie 5 6 h to nic, wiesz przecież o tym!Do 12 h możesz się spóźnić...Który dzień przerwy masz teraz?Na krwawienie masz całe 7 dni, więc nawet 7 dnia możesz dostać!Jeśli tak będzie to normalnie 8 dnia zaczynasz kolejne opakowanie... \"w czasie brania tabletek, nie miałam żadnych plamień. Nic a nic. W ogóle, to nie było żadnych skutków ubocznych, żadnych zmian\"--->To nie ważne...Masz w ulotce, ze możesz nie mieć krwawienia, to znaczy, ze tak może być i to jest już skutek uboczny, tak się zdarza, skoro jest tak w ulotce napisane, to znaczy, że tak już kiedyś było i taki jest wynik przyzwyczajania się organizmu do hormonów...Ja miałam normalnie okres w czasie, ale to nie znaczy, ze Ty też musisz mieć...A poza tym nawet, jeśli już masz takiego stresa, to zrób test dla swojego spokoju, nie martw się na zapas:) \"Mam nadzieję, że tak było dzięki temu, że tabletki są dobrze dobrane\"--->No jeśli będzie tak już do końca tych 3 opakowań to znaczy, ze tak, ale i tak może Ci się coś dziać potem(tak jak ja miałam po 2 latach - nietolerancja organizmu), to też się zdarza po czasie, albo się tyje po 2 latach nagle, a wcześniej nić, tak jest i tak będzie, takie są skutki anty...Zawsze jak Ci się będzie działo coś po czasie 3 pierwszych opakowań zerknij w ulotkę co i jak i najwyżej udaj się do ginekologa, z reszta w ulotce masz napisane kiedy trzeba iść, w jakiej sytuacji, itp...Ale nawet, jeśli miałabyś źle dobrane to one i tak działają, każde działają, jeśli się dobrze bierze, więc nie martw się na razie... \"Czy zamiast tego, mogę zrobić jakieś ogólne badanie na poziom hormonów, które by także pokazało poziom testosteronu? \"--->Z tym to nie wiem, bo to badanie hormonów jest ponoć strasznie drogie i przeważnie żadna go nie ma...Musiałabyś zapytać co i jak, ale skoro skierowanie masz na testosteron, to nie wiem chyba nie możesz zamienić...Musiałby to lekarz załatwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
GosiaQ -- jestem jestem:P nastawiłam sobie budzik na 7:30, ale wstałam o 6 bo już wyrobić nie mogłam... jedna krecha, negatywny jednoznacznie... nawet mnie brzuch po tym wszystkim jakby mniej boli;) stres, stres, stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
GosiaQ, próbuję zając się czymś, ale mi to nie wychodzi. No ale nic. Nie denerwuję się aż tak strasznie, więc mam nadzieję, że na okres ten stres mi nie wpłynie, no ale zobaczymy.. aaaaaaa, no wiem wiem. To było TYLKO 6 h. Ale ja jestem trochę zestresowana zawsze wszystkim. Więc to moja taka głupota. No ale cóż. Nic na to nie poradzę. Poczekam sobie do tego 7. dnia. Jak nie dostanę okresu, to najwyraźniej tak właśnie miało byc:) I dostanę za miesiąc. A w sumie, to z jednej strony dobrze. Bo która z nas lubi miec okres? Napewno nie ja. A o tym, że nie miałam żadnych plamień w trakcie brania tabletek napisałam tylko po to, żeby spytac się Was, czy może byc to oznaka, że tabletki są dobrze dobrane. No ale już wiem wszystko. Do ginekologa i tak muszę iśc podczas brania drugiego opakowania, bo po 1wsze muszę dostac receptę na następne opakowania, a po 2gie miał sprawdzic, czy moje zmiany na jajniku są, takie jak były miesiąc temu, czy coś się zmieniło. Ponadto, mam miec chyba wyniki cytologii - o ile w ogóle była to cytologia. A co do badań, to kierowałam się tym, że pisałyście, że trzeba miec zrobione badanie hormonów. Czy chodziło Wam tylko o poziom testosteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
aaaaaaa A ja o tym w ulotce nie mam,pytałam się za to gina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm8888
aaaaaaaaa - nie nie zrobilabym tak, czytalam ulotke i jest napisane ze dziala po 1 ale roznie z tym jest wiec chcialam sie dowiedziec czy u was bylo wszystko ok po to jest to forum tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm444444
aaaaaaa - nie nie zrobilabym, w ulotce nie mam napisanego ze po 4 godz. forum jest po to by pytac tak ? a to ze dziala po 1 to wiem, tylko roznie bywa, chcialam wiedziec jak bylo z Wami ... dziekuje za odp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
Pierwsze tabletki no ja wlasnie z moja bladościa wygladam jak zombii:P co do twojego zmartwienia to mysle ze nie masz sie czym przejmowac, wydaje mi sie ze bedzie ok, a dodatkowy stres moze wiele spowodowac... aaaaaaa no w ulotce nic nie ma :P wogole musze wam powiedziec ze wyskoczyly mi takie czerwone plamy na skorze myslalm ze to jakas choroba skorna, a lekarka powiedziala mi ze to prawdopodobnie liszaj plaski spowodowany zaburzeniami watroby dala mi na badanie krwi ja oczywiscie zapomnialam spytac czy to ma wplyw na metabolizm tabletek i tu moje pytanie czy slyszalyscie cos moze o tym? i ew powiazaniach z dzialaniem tabl, obiecuje ze jak pojde do kontroli to juz nie zapomne spytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaQ
Nooooo to pięknie Olencja :D Wiedziałam -no stress!!! To samo się tyczy Ciebie Pierwsze tabletki ;) Haha właśnie się zbieram na mega ważny egzamin i brzuch mi z bólu odpada,coś czuję,że mi pytania dzisiaj nie siądą. pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ powodzenia!... ja dopiero jutro, ale też już adrenalina działa;) no a ja się czarna zrobiłam.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×