Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Hej Marcówki:) Właśnie cały pościk do Was napisałami zresetował mi się komputer, wrr, zaczynam od nowa... Byłam u doktorka od cukrzycy i stwierdził, że na razie nie jest najgorzej z tymi cukrami. w przyszłym tygodniu wizyta u mojego gina i mam nadzieję, że nic głupiego, typu szpital, mu do łepetynki nie strzeli.... Renacia co do wózka mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty, tym bardziej, że moi wszyscy znajomi mniej więcej po pół roku pozbywają się kombanów i kupują lekkie spacerówki, a już jak dziecko chodzć zaczyna to podobno nie sposób poradzić sobie z takim brzdącem za rączkę i w drugą pchać kombajna. Dla mnie przde wszystkim najważniejsza jest waga wózka i te pól roku jestem w stanie przemęczyć się z czymś cięższym ale potem kupuję 6,5-8 kg spacerówę. Na początek mamy do wyboru właśnie któryś z trzech nie używanych kombajnów od znajomych które im zagracają piwnice. A wózek obiecali kupić teściowie, więc już spacerówę jakąś bajerancką sobie wybierzemy a i tak i ch to taniej będzie kosztować. Co do ciuszków to chyba faktycznie jeszcze trochę wcześnie na pranie, zresztą my w lutym się bierzemy za remont, więc i tak takie rzeczy będę robić dopiero pod konie clutego, bo wcześniej nie ma sensu i tak się zakurzy. A ja już wariacji dostaję na punkcie robienia zakupów dla Maleństwa, chyba się od Allegro uzależniłam, mąż sie śmieje, że mi limity pozakłada na kompa. Koszulki do karmienia oczywiście zamówiłam i czekam, poza tym pościel, komody, wyprawki i mnóstwo innych rzeczy, między innymi też u wspominanego wcześniej Timura z tą różnicą, że on mieszka jakieś 2 km ode mnie i mam nadzieję, że będę mogła wszytsko osobiście odebrać. Pozdrawiam Was Marcóweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i zapomniałam, bo ostatnio na topie ułożenie Maluszków, ostatnio też się skarżyłam doktorkowi, że Mała chyba źle ułożona bo w pęcherz kopie i mi powiedział, że jak w pęcherz kopie to przecież dobrze ułożona, bo jest zwinięta i nóżki z rączkami ma tam gdzie główka i żebym teraz tego aż tak nie analizowała bo się jeszcze będzie przekręcaić. Czytałam, ze po 35 tyg to tylko 5% dzieci się przekręca ale mojej znajomej w dzień porodu się dziecko obróciło, a było o tydzień przenoszone i była dzień wcześniej na usg i powiedzieli, że waży już 4 kg i nie ma szans na obrócenie a się obróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 25
Witam wszystkie Mamy! Dawno się nie odzywałam, ale czytam codziennie, jakoś tak jestem zabiegana że jak wracam do domu to już tylko mam siłę przeczytać ostatnie posty i nic więcej. Ja też byłam na usg 3d, ale po pierwsze kompletnie nic nie widziałam bo pani doktor nie przewidziała tego, że mama też by chciała zobaczyć ekran - niestety leżałam tak daleko z tyłu monitora że widziałam tylko kable z tyłu, a po drugie to było normalne usg tylko zdjęcia są trójwymiarowe - niestety wydrukowane na czarno - białej drukarce więc ledwo co widać.... Niunia 77- no i na jaki krem się w końcu zdecydowałaś? jeśli na elancyl to zadowolona jesteś? Co do zakupów ja już mam część rzeczy wczoraj kupiliśmy wanienkę taką profilowaną, z której dzidzius się nie zsuwa a jednocześnie jak jest starszy to może siedzieć. mam też rożek usztywniany i polarowy kocyk b ciepły w którego zamierzam opatulić malucha po wyjściu ze szpitala no i oczywiście cieplejszy komplecik ciuszków a w aucie po prostu mąż zejdzie wcześniej i nagrzeje, zresztą może będzie wyjątkowo ciepły dzień? Renacia - co do zgagi - ja wciąż mam ten sam problem, zgaga budzi mnie wielokrotnie w nocy, dopiero o 5 rano jak już jest wszystko strawione mogę przewrócić się na prawy bok (bo tak to śpię na lewym ze względu na to, aby wypust żołądka był nie zalewany treścią) i jest ok do pierwszego śniadania....ale!odkryłam ostatnio jeszcze jeden sposób oprócz zimnego mleka - (mnie też pomaga na chwilkę , ale lepsze to niż rennie co pół godziny), otóż ostatnio upiłam od męża wieczorkiem 2 łyki (dosłownie dwa) czerwonego wina CARLO ROSSI ale tak mnie zapaliło w przełyku ze natychmiast popiłam mlekiem. Poszłam spac i wiesz, to była pierwsza noc bez zgagi od 2 miesięcy. Na drugi dzień powtórzyłam eksperyment - znowu się udało. Wczoraj jakoś o tym zapomniałam i znowu w nocy cierpiałam, więc dziś wieczorem znowu łyknę, mam nadzieję że taka ilość alkoholu nie zaszkodzi? co Wy o tym sadzicie? Mam nadzieję ze dosłownie dwa łyki co wieczor (albo co drugi) nic nie zaszkodza, zreszta zapytam w poniedziałek mojej lekarki. Ku uciesze obrażającej nas agguu coś tam, jakiejś znudzonej życiem pindy ja dopisuję kolejną dolegliwość do ciążowych bolączek - mam coraz częsciej stany podobne do omdlewania. Jutro robie krew i mocz i zobaczymy co wyjdzie. Acha a moj bebelusz juz stoi na głowie, ale czytając Wasze wypowiedzi pewnie się może jeszcze obrócić. Jeszcze tabelka i żegnam czule pa pa NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......33......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......33........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......33.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......33.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......31........12..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......30......10......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......31.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......31........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......29..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 25
acha, Emi, Rennie się ssa, ale lepiej pij mleko zimne, działa podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz__31
heheheh Dana dobre no własnie ku uciesze a gugugugugugu...... złapałam przeziębienie pecherza, jasna dupa czuje taki dyskomfort, cąły czas mi się chce siusiu a jak juz polece do kibelka to dwie krople wycisne, i poza tym kłuje mnie w "cipce" mojego learza od dzisiaj perzez cały tydzien nie ma wyjechał z warszawy może wiecie co moge sobie zażyc bez konsultacjji z lekarzem i żeby mi pomogło i nie było szkodliwe dla dzidziusia???? help bo sie zasikam na smierc :) cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz__31
aaa i jeszcze mam jednen problem otóż jak czytam wasze posty to dochochodze do wmniskui ż emój synek jest niezły klocek jestem w 31 tyg a dzidzia waży juz 1980g a z tego co piszecie to góra do 1500g cholerka nie wiem czy to dobrze czy xle lekarz mówi ze ja jestem dużą babka, mój maz tez jest wysoki to niech sie spodziewam dużego dziecka.... ale i tak zasiałam sobie sama ziarenko niepokoju :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc :) Myszko, weź urosept(3xdz) i cetebe (1xdziennie) i powinno pomóc na pęcherz. Ja juz dwa razy mialam zapalenie pecherza i pomagało. A tak generalnie to chyba wszystkie dosc czesto musimy latac do kibelka. Dana- niezły ten sposob na zgage. Potrzeba matką wynalazku... :) Tyle narazie! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysz, na pęcherz pomoże Ci na pewno urosept, który ja biorę od dawna na bakterie w moczu...ten lek jest ziołowy i znajduje się w grupie A jeśli chodzi o ciążę, czyli zupełnie nieszkodliwy. Bierz 3x2 i pij dużo wody, w ciągu doby poczujesz ulge.... Znalazlam taka stronke co do wielkosci dzidziusiow: http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html to dobrze, ze twoj maly tyle wazy, chyba lepiej jak jest wiecej niz mniej, moj w polowie 32tc wazyl 1660 g i lekarz powiedzial, ze to przecietnie. Pamietaj tez, ze na usg jest zawsze +/- 15% wyniku....:-) Dana, kupiłam w końcu fissan i penaten. Na dzien wcieram penaten (mialam go wczesniej i sobie chwalilam), a na noc fissan, bo jest bardziej tlusty i srednio pachnie...ale skora jak marzenie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz__31
Renacia, dzieki za czy ja te lekarstewka moge bez recepy wykupić??? a to CETEBe to co to??? ja miała powazna operacje na nerke parę lat temu własciwie to tylko cud ze ja jeszcze ja mam( jak narazie działa), także sprawy siuśków nie sa mi obce ale wtedy to ja brąłam takie zajzajery ze i konia by powaliło, dlateto tak sie dopytuję czy urosept i to drugie to bezpieczne dla dzidziusia bo moja osobe olać hehehe cmok cmok cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz__31
Niunia :), Renacia ;) dzięki polece kupie i zażyje przekonałyscie mnie, chociaz dobrze pamietam jak mój kelarz od nerek mówił ze te wszystkie pasty w tubkach to juz powinny wyjśc z uzycia tak jak Biseptol dlatego sie tak dopytuję, ale jak niuńka mówisz ze ten urosept to bezpieczny i ziołowy to ok aaa to CETEBE coto??? pytam sie jak baran ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia75
Witam serdecznie Ale mam dzisiaj lenia, przez pogódkę - która nas nie rozpieszcza. Wklejam dieta dla mam karmiących , którą znalazłam na innym forum, może wam sie przyda, DIETA KARMIĄCEJ MATKI PN - PRODUKTY NIEWSKAZANE PZ - PRODUKTY ZALECANE OWOCE - PN • cytrusy2(gównie pomarańcze) • pestkowce1 (śliwki, morele, wiśnie, czereśnie) • truskawki2, maliny2, jagody2, poziomki2 • gruszki1 • kiwi OWOCE - PZ • jabłka ( lepiej obrane) • banany ( umyte przed obraniem) • rozcieńczony sok z czarnej jagody i z aronii • kisiele i kompoty domowe ( np.. z suszonych śliwek) PIECZYWO - PN Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiaklii PIECZYWO - PZ Wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego. PRODUKTY ZBOŻOWE - PN Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiaklii PRODUKTY ZBOŻOWE - PZ • wszelkie kasze • ryż • makarony - uwaga na jajka !!!! MIĘSO I WĘDLINY - PN wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie • cielęcina, wołowina • baranina • zupy gotowane na kościach • podroby (parówki, pasztety, konserwy) MIĘSO I WĘDLINY - PZ • drób ( indyk, kurczak) • królik • wieprzowina chuda • mięso gotowane lub duszone RYBY I JAJKA - PN • wędzone1, smażone1 i marynowane1 • „owoce morza” 2 RYBY I JAJKA - PZ • ryby najlepiej gotowane 1 raz w tyg. • jajka gotowane 1 - 2 w tyg. • zamiennie 1 jajko kurze = 5 jajek przepiórczych PRODUKTY MLECZNE - PN wyeliminować w przypadku uczulenia na białka krowie • mleko w czystej postaci, • sery pleśniowe, śmietana PRODUKTY MLECZNE - PZ • jogurty w tym owocowe • kefiry, maślanka • żółty i biały ser WARZYWA - PN • kapusta1, kalafior1 • groch1, bób1, fasola1 • cebula1, czosnek1 ( ponadto zmieniają smak mleka) • nowalijki1 • kukurydza z puszki1 • papryka1 • chrzan1 WARZYWA - PZ • ziemniaki • marchew, buraki • pietruszka, seler, szpinak, brokuły, szczaw • koperek • soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!! • sałata, cykoria, kapusta pekińska, ogórki TŁUSZCZE - PN • smalec TŁUSZCZE - PZ • oleje, szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno • masło PRZYPRAWY I DODATKI - PN • ostre przyprawy: papryka1 chili1, pieprz1, kurkuma, • aspartam2, benzoesan sodu2, wzmacniacze smaku, • musztarda1, chrzan, ketchup, ocet1 • orzechy2 • kakao2, czekolada2 • kawa i mocna herbata parzona ponad 5 minut PRZYPRAWY I DODATKI - PZ • sól • majeranek, kminek, koperek, anyż, natka pietruszki, • cukier 1 - produkty mogące wywołać kolkę, wzdymające 2 - produkty mogące wywołać uczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dana, co do winka czerwonego Carlo Rossi....mniam....- nam lekarz na Szkole Rodzenia powiedzial, ze na tym etapie ciazy, mozna spokojnie wypic lampke od czasu do czasu...dziala przeciwskurczowo.... opowiadal, ze udalo sie wrecz jedna dziewczyne powstrzymac przed porodem przedwczesnym jak ja bol zlapal gdzies w Zakopanem (a nie miala zadnych lekow ze soba), kazali jej pic czerwone wino i dojechala do Lublina 2w1:-) Tak ze luzik, jak ci pomaga to popijaj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Myszko, cetebe to witamina c o przedłuzonym działaniu - dlatego wystarczy 1 dziennie ale w zasadzie moze byc tez zwykla wit c tylko nie za duzo zapytaj w aptece ile dziennie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki; padam z nóg. Rodziece pojechali na urlop więc ja pilnuję im interesu i tak po długim lenistwie (bo jestem na zwolnieniu od końca października) ciężko tak cały dzień na nogach i te wszystkie sprawy do załatwienia. Ale jakoś daję rade. Pojechali do Zakopca świętować srebrne gody Fajnie Poza tym dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia. Staram się myśleć, że skoro lekarz mówi że nic takiego to muszę mu zaufać, ale i tak to jeszcze sprawdze. Tak dla pewności. A wiecie co znalazłam na necie. Artykuł o tej niedomykalności zastawki, która się pojawiła u dziewczyny tzn. u jej dzidziusia po Fenoterolu i do porodu wszystko wróciło do normy (jak odstawiła tabletki) Ja już biorę od 24 tygodnia fenoterol czyli jakieś 7 tygodni, więc może to od tego. Bo jak byłam w 21 tyg. na usg genetycznym z echem serca u prof. Respondek to było wszystko w porządku. Więc mam OGROMNĄ NADZIEJĘ, że u mojego synusia wróci do normy!!!! Podaję Wam link do tego artykułu, może jak będziecie miały chwilke to przeczytacie i wyrazicie swoją opinie. http://www.fetalecho.cn.pl/0105.htm Misia dietka bardzo przydatna, trza wydrukować i na ściane :) Teraz poszperam chwilke po allegro w poszukiwaniu śpiworka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi, ja też biorę fenoterol od 25tc (nie bylo wyjscia) i też się tym martwiłam, bo gdzieś czytałam, ze nie jest dobry dla serca dzidzi, z tym, ze po 34 tyg....zapytam lekarza na wizycie, ale to dopiero za 2 tygodnie. Mysle, ze jak lekarz Ci powiedzial, ze to nie ma znaczenia klinicznego, to znaczy ze nie ma....:-) Co do prania ciuszkow, to tez mysle, ze to za wczesnie, wszystko sie zakurzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcówki:) No to trochę się zestresowałam tym fenoterolem, nie dość że mi cukier podwyższa to jeszcze jakieś historie z serduszkiem. Fakt faktem żadnych skurczy nie ma. A ile tego fenoterolu bierzecie? A ja ostatnio zwariowałam na punkcie ubranek i uzależniłam się od Allegro, wczoraj właśnie wylicytowałam zestaw firmowych ciuszków, już się nie mogę doczekać kiedy go zobaczę, a na koszulki do karmienia też jeszcze czekam, bo oczywiście wybranych wzorów zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko ja najpierw w 24 tygodniu na zabiegu zakldania szwu miałam podlączony Fenoterol pod kroplówkę przez prawie 2 doby. Później brałam przez m-c 3 razy dziennie a teraz biorę tylko na noc - podobnie brałam jak ta dziewczyna z tego artykułu i do tego też leżałam w ICZMP więc bardzo podobna historia do mojej więc mam nadzieję że do porodu ta niedomykalność zastawki zniknie. BARDZO BYM CHCIAŁA!!! Oby na nasze ukochane szkrabki te farmaceutyki źle nie wpłynęły. Bo to jest najważniejsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, na zgagę najlepsze są migdały :) pyśka, ja zamierzam przywieźć maleństwo w gondolce od wózka,zawinętą w rożek i jakiś ciepły polarowy kocyk-mamy blisko ze szpitala więc chyba nie będzie problemu. renacia,będziesz miała niespodziankę przy porodzie i wtedy się dowiesz jaka płeć :) ja kupuję kombajn www.babyactive.com.pl , wózek BREAKER-jest tani i w miarę lekki-15kg wersja \"głęboka\". Wybrałam taki wozek ponieważ mojej sąsiadki dziecko zaczęło siedzieć dopiero ok.8 miesiąca, i taki wózek u niej bardzo się sprawdza, myślę że w takim wózeczku dziecko pojeździ najmniej rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......33......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......33........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......33.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......33.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......31........12..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......31......10......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......31.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......31........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......29..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni, mam pytanko co do wózka breaker, bo mojemu przyjacielowi właśnie córcia się urodziła i wybrał ten wózek, gdzie go kupujesz, normalnie w sklepie, czy jakoś przez internet i za ile. Na allegro jest w bardzo przystępnej cenie ale w razie uszkodzenia trzeba wysyłać do producenta do Częstochowy, porażka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mysza ja bylam w szpitalu ostatnio przez 4 dni bo mnie dopadla kolka nerkowa i na wszystkie choroby z ukladem moczowym najlepszy jest furaginum dla kobiet w ciązy też. Renacia ja używam Elancyl \"Galenic\" i jest super a dodam ze moja skóra ma naprawde skłonności do rozstępów. Co do wyjścia ze szpitala to ja kupiłam ciepły kocyk którym okryję rożek kocyk na dlugo jeszcze sie przyda i spiwór nie i nie jest praktyczny moim zdaniem w końcu rodzimy w marcu.W samochodzie ja bede trzymać dziecko na rękach siedząc z tyłu. Ciuszki wlasnie wypralam i wyprasowalam trzymam w reklamówkach i w szawce dlaczego mialyby sie zakurzyć. Nigdy nie wiadomo kiedy pojedziemy rodzic. Co do wielkosci dziecka to robili mi USG w szpitalu i 10 innym dziewczynom z odzialu na ktorym leżałam wiec szlo to szybko i maszynowo i ja jestem w 31 tyg a wymiary i waga dziecka jak w 34 tc czyli 2146 jestem w szoku zeby moje dziecko takie duze bylo. Mysle sobie ze to musi być pomyłka bo czesto USG sie zacilna pokazując wczesniejsze badanie czyli osoby np. przede mną. Słonko daj znać co z tym cukrem bo ja też mam za wysoki po obciążeniu. Jeszcze sobie raz sprawdze 75g glukozy ale czy to juz nie za późno i jakie mogąbyć konsekwencje cukrzycy w ciąży. Napewno wiesz już sporo na ten temat , prosze napisz mi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie to największą konsekwencją jest właśnie makrosomia (chyba tak to się pisze) czyli to że dzidzia jest właśnie za duża, ale pradę mówiąc czy to ma jakieś konsekwencje to nie wiem tyle, że trzeba zrobić cięcie bo takiego wielkoluda nie da się urodzić naturalnie albo mogą być powikłania dla rodzącej. Poza tym czytałam ale to nas nie dotyczy pamiętaj!!! że mogą być przy nieleczonej i niezdiagnozowanej cukrzycy w ciązy (wtedy gdy poziomy cukru są bardzo wysokie) problemy z układem krążenia dzidzi, wzrasta ryyko przepuchliny rdzeniowej i wodogłowia, a w latach 70 25% dzieci u matek z niewykrytą cukrzycą umierało przed narodzeniem ale to dane z USA a wiadomo jakie oni tam świństwa żrą. Jak rozxmawiałam z lekarzem to powiedział że jak się kontroluje ten cukier i przestrzega dietki to nic złego sie nie dzieje i nawet czasem sobie mogę pozwolić na przegryzienie czegoś słodkiego jak po ostatnim badaniu cukier był w normie. Ja na początku strasznie spanikowałam a okazało się że nie taki wilk straszny, jedynie ciągle za mną chodzi chęć na słodycze ale jak pomyślę że mogę Małej zaszkodzić to jakoś wytrzymuję. Tak się zastanawiałam ostatni czy moje ciągłe złe wyniki z krwi nie były spowodowane tą cukrzycą, bo teraz jak dietki pilnuję to po raz pierwszy od kilku miesięcy jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko ale czy tylko po obciążeniu miałaś za wysoki cukier czy na czczo też i jaką dietę stosujesz i czy teraz mogę zrobić badanie powtórne obiążenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam miałaś po obciążeniu 50 g za jakiś wysoki wynik zblizony do mojego, ja miałam 185 i mój doktorejk od razu spanikował, ale on ogólnie jest panikarz. Jednak dopiero ten drugi wynik po obciążeniu 75g przesądza o cukrzycy, nie wiem tylko czemu Twój lekarz to olał i tak się zastanawiam może w jakichś innych jednostkach w Twoim laboratorium mierzą. U mnie to było 185 mg/dl a norma była do 140. Nie jestem pewna czy badanie obciążenia 75g Ci zrobią bez skierowania, bo podobno niektóre laboratoria nie chcą nawet jeśli sie płaci za badanie, bo ciężarne różnie reagują. Ja miałam za wysoki cukier tylko po obciążeniu, co oznacza, że mój organizm nie jest w stanie wyprodukować dość insuliny żeby zneutralizować ilość cukru we krwi i w zasadzie moja dieta ograniczyła się do niejedzenia słodyczy i podzielenia posiłków na połowę tak żeby jeść 6 posiłków co 2-2,5 godziny i jak mirzę sobie cukier i po czymś jest wysoki to mam tego unikać albo zmniejszyć porcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Słonko...sama nie wiem czemu mój lekarz to zignorował wyniki też mam w mg.Wiesz teraz to dopiero sie martwie!!! Boże to więc może być prawda że moje dziecko jest za duże z powodu cukrzycy!!!! Sama zrobie badanie w poniedzialek może mi zrobią.Nie jem już żadnych słodyczy może nie urodzi się gigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mritta ale skoro nawet jak byłaś w szpitalu to nic nie mówili, że coś się dzieje to może faktycznie ok, bo ten wynik z obciążenia masz chyba w kartę ciąży wpisny, to widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
Do iwi... Bielsko-biała... nie bylam wczoraj na forum wiec nie widzialam wczesniej pytania ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) wlasnie wrocilam od gina... stwierdzila ze mam zdrowie jak kon bo wyniki przez cala ciaze bez zarzutow i wszystko jak najbardziej w normie :) rozwacia brak - czyli dobrze :) ale na pierwszej stonie mojej karty pojawila sie adnotacja \"ulozenie plodu miednicowe\" - po zrobieniu usg nawet moj lekarz stracil juz nadzieje... stwierdzil ze mam jakies 30% szans ze sie przestraszy i sie odwroci... dziecko jest dlugie jak na swoj wiek (oboje z mezem do karakanow nie nalezymy wiec ma po kim) ulozone midnicowo i do tego w strone kregoslupa - wiec kopie w krzyz... emi - waleczka raczej nie kupuje... nie ma co popadac w przesade. cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonko, wózek kupuję w sklepie-tzn mąż kupi po urodzeniu dzidziusia :) przyniósł mi katalog tych wózków ze sklepu (hurtowni) ale ja w listopadzie już je widziałam \"na żywo\"-moim zdaniem bardzo fajny wózek za niską cenę. Ceny są różne w zależności od sklepu i od kółek (z plastikowymi najtańsze widziałam za 560zł, z pompowanymi 630-700-te są cięższe o kilka kg) mam pytanie odnośnie twojego badania cukru, ponieważ ja tez mam ten problem z dietką: jaki miałas największy wynik i po jakim posiłku? ja zauważyłam że po nabiale mam wysokie wyniki, a czasem po ciastku czy kawałku czekolady jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×