Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

czesc dziewczynki :) na poczatek witam nowa marcoweczke - misie :) pisz czesto i gesto ;) no i o wszystkim. mysz- milo ze do nas czasami zagladasz co tam u Ciebie?? co do wozka to ja czaje sie wstepnie na firme \"polak\" - ma duza gondole na co ja zwracam uwage - poniewaz dzieci rodza sie coraz wieksze a nie koniecznie zaczna szybciej siadac ;) wiecie o co chodzi :) no i cena bardzo przystepna - nota bene kiedys wklejalam link z modelem ktory wybralam. amadziu - co do imienia dla corki to u nas maz wybieral a ja mialam wybrac dla chlopca wiec w tej kwestii nie pomoge - ale kiedys co wspominalas o wiktorii wiec moze wrocisz do tego pomyslu skoro do obecnego imienia nie jestes przekonana - pamietaj!! pierwsza mysl zawsze najlepsza :) niunia - super ze z synkiem wszystko ok... kurde Twoje chrabasz juz jest ulozony glowa w dol a moj nawet nie myli zeby sie odwrocic - niestety bardzo dobrze czuje miejsca w ktore kopie i jest to baaaardzo nisko - wrecz na wysokosci spojenia... waga sie nie przejmuj - bo to jest tylko orientacyjnie - a po porodzie waga jest wyzsza niz ta przewidywana przez usg. co do bolu zoladka to chyba lepiej wypic herbatke gorzka i przespac sie - nie ryzykuj jakimis kroplami. a co do ubierania dziecka to nie jest glupie pytanie - mam te same dylematy wiec chetnie poczytam co napisza doswadczone mamy ;) jednak pod pajacyk zalozylabym koszulke a nie body :) a cieplote dziecka sprawdzamy dotykajac jego karczku - jak jest za cieply to rozbieramy chrabaszcza i odwrotnie. nalezy pamietac ze male dzieci maja zimne rece i stopki wiec tym nie nalezy sie sugerowac ;) no i na koniec niunia - nie panikujemy!!!! ponoc po otrzymaniu dziecka w rece wszystko samo przychodzi - no i zawsze masz bliskie osoby ktore zawsze dobra rade dadza :) sabcia - daj info jak po wizycie!! a te koszulki to takie juz do karmienia czy bez \"wentylatorkow\" i jak to wyglada z rozmiarowka?? jak nosilam rzeczy 38/40 to kiecka w tym rozmiarze bedzie mi dobra?? czy sa jakies specjalne rozmiary w tym okresie?? ale zem siem rozpisala ;) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Babeczki!! witam Nową!!! hej hej!!! co tak późno?! dzieki kochane za odzez jesli chodzi o imie - piekne te co mówicie, ale tak to jest , że Emilka to przyjaciól córeczka - nie chcemy dublowac, Iza - to przyjaciółka i bratowa, z kolei to pirwsze nasz, czyli Wiktoria - to takie często spotykane, w sklepiem, na podwórku wołają na takie male niunie - Wiktoria...wiec nie za bardzo chce, Amelia, Dorotka, Sonia- pieknie, ale mezowi sie nie podoba, a Lena - to moja ciotka i to mało lubiana:( (a imie sie zawsze jakoś kojarzy), Sabcia moje typy meskie to Wiktor, Maxymilian, Jakub, Igor....ale co z moja Myszńka - w sobote sieadamy z mezem do przegladania imion i wybieramy!!!! byłam na szkole rodzenia - wiec do szpitala mozna zapbrac swoje ciuszki dla dzidzi ale nie trzeba - nasza wola - ale pieluchy trzeba wsiazś - mówiła, że zwłaszcza na poczatku to pampersy (12 sztuk na dobe)- sa naj naj, oliwka - najlepsza BAMBINO; lub zwykła parafina krem do pupy(masć linomag, lub krem linomag - maśc bardziej tłusta wiec lepsza; a co do sudokremu jest rewelacyjny ale dopiero do podraznien wiec lepiej linomag recznik kapielowy X2 tetrowa pieluszka X2 mała butelka - jakby trzeba było dokarmiac no i jak chcemy swoje ubranka to: 3 kaftaniki lub body 2 śpiochy czapeczka bawełniana rożek/becik skarpetki rekawiczki zeby sie nie podrapała Dzidzia DLA NAS: koszula rozpinana szlafrok kapcie skarpetki klapki pod przysznic podpaski (pieluchy dla niemowląt bella - ponoć rewelacja bielizna - jednorazowe majtki z siateczki - nie z fizeliny!!!!!środki do piwelegnacji krocz - tartum rosa w saszetkach - 4 saszetki reczniki jednorazowe do podcierania po myciu stanik laktacyjny wkładki laktacyjna - zachwalała takie wielorazowego użytku, mozna je prac!!! są rewelacyjne i w przeluczeniu i porównaniu do jednorazowych ekonomiczniejsze (firmy Avent lub Medela - około 40 zł 4 sztuki i to wystarczy na pół roku!!) reczniki mydło krem szczoteczka, pasta itp KOSMETYKI - rzecz jasna hihi kubek , talerzyk - lepiej mieć swoje, to przyjemniej ściereczka woda niegazowana/jogurt/ kanapka DOKUMENTY: karta ciąży dowód osobisty aktualna ksiązeczka RUM zaswiadczenie o grupie krwi- z labolatorium lub wbite w dowodzie czy książeczce Rum kółko do pływania - lepiej mozna siedzieć.... no i do szpitala kochane!!!:) :_) :) :) duzo tego co? a dla porównania popatrzcie co tu radza: www.dzieci.lunar.pl a macie laktatory? jakie kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czym pierzecie ciuszki babeczki dla Maluchów - ja chyba w płatkach mydlanych - bo jak bedzie uczylona na cokolwiek to sie skichm - jeszcze raz prasowac, ojjj!!!! ale pamietajcie - jak płatki to najpierw w wodzie rozpuscić!!!inaczej poklei cała pralke!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi25
Hej, dzięki Amadzia za liste tych rzeczy, napewno się przyda. ja nie chodzę do szkoły rodzenia bo nie mogę ćwiczyć, więc jeszcze raz dzięki. Co do laktatora to wszyscy polecają ręczny Avent ISIS i ja się prawdopodobnie w taki zaopatrzę :) W ogóle doświadczone mamy bardzo polecają wszystkie rzeczy firmy Avent. Ja byłam dziś u gina na wizycie i wreszcie mój bąk się odwrócił głowką w dół :) To dobrze, ale do tego pcha się już na ten świat i na szczęście że mam założony szew na szyjce bo niewiem co by się stało. Lekarz kazał mi dużooooooo odpoczywać bo już czasem szew ciągnie i troszki to boli. Oby jeszcze przynajmniej 6 tygodni wytrzymał.....ufff Ale bardzo się cieszę na usg 3d, które mam w przyszłym tygodniu. Bo ostatnie miałam w 20 tygodniu, więc baaaardzo dawno i już nie mogę się doczekać zobaczyć Dzidziunia :) :) :) Mam nadzieję, że nie zmieniło się nic i nadal jest chłopczyk, bo nieźle by było a tu tyle niebieskich rzeczy i spodni i w ogóle..... hiehiehie :) Ale by było!!! Ale się rozpisałam, miłego wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi25
Acha, ja piorę również w płatkach tzn. mam zamiar dopiero za jakiś czas. Bo tak jak mówisz nie uczulają. A jakie proporcje do rozpuszczenie pi razy drzwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej marcóweczki pobódka!!! Amandziu typy męskich imion fajne ale nie wiem jakoś nie mogę się zdecydować okropność, no a w dodatku dalej nie znam płci mojej dzidzi , bo doktorek przełożył wizytę na dzisiaj ech taki już chyba mój los żeby nie wiedzieć Pysiu koszulki nocne kupiłam już z myślą o karmieniu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80287454 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80206857 takie dość fajne według mnie teraz jeszcze muszę biustonosze laktacyjne zakupić i można spać spokojnie Niunia ja używałam za pierwszym razem i teraz planuję nadal używać laktator Aventu tylko ręczny a nie machaniczny u mnie sprawdził sie w 100% butelki i smoczki aventu też polecam a co do ubierania dzidziusia to ja jestem generalnie zwolenniczką body, bo kaftaniki lubią się podwijać no a ciepłotę dziecka sprawdzamy na karku i generalnie jest zasada, że dziecko ubiera się o jedną warstwę grubiej niż my sami jesteśmy ubrani żeby go nie przegrzać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A co do proszku to ja używałam i używam Jeelpa bo moja Wera jest alergiczką do tanich nie należy ale jest dobry no a płatki mydlane cóż też kiedyś myślałam , że będę stosować ale w przypadku pieluch tetrowych to była porażka bądź gdy ubranka się przybrudziły za bardzo bo rzeczy nie dopierały się praktycznie od niemowlęcia stosowałam jeelpa i jest ok bo na Lovellę Wera reagowała wysypką papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcóweczki:) Uff, wypuścili mnie...chociaż jakbym się nie zapytała czy już mogę iść do domku to pewnie jeszcze weekend bym poleżała, ale nie ma jak w u siebie. Najgorsze jest to. że przez całe dwa dni leżalam w czteroosobowej sali samiuteńka i strasznie mi smutno było, bo ani do kogo się odezwać ani telewizora nie było i w nocy bałam się sama spać, ale wczoraj już dostałam współlokatroki, z których jedna zdążyła rano urodzić, ale to już był 40 tydz. więc wszystko ok. Poleżałam pod kroplówką, porobili mi wszystkie badanka, nie wyszły najgorzej, szyjka trochę skrócona i rozwarta na 1,5cm ale nie jest tragicznie, dostałam Fenoterol i trochę mnie po nim trzęsie i zwiększył się cukier więc nie wiem czy bedę mogła go przyjmować. Na razie mam poeksperymentować z mniejszą dawką i zobaczymy. Oczywiście mam jak najwiecej leżeć i powinno być ok. Dostałam kartę ruchów płodu i muszę codziennie liczyć ilość i zapisywać. Za 10 dni kontrola u doktorka i zobaczymy co dalej ale teraz jestem taka szczęśliwa, że już jestem w domku, że wiem że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia75
Witam Mamuśki!!! Co do proszku ja rownież polecam jeelpa, u mnie sie sprawdził, równiez jestem zwolenniczka body i właśnie je zakupiłam, prwdę powiedziawszy to nie planuję kaftaników, ewentualnie bawełniane bluzeczki. Wózek, prawdopodobnie będzie to wózek quinny, mnie najbardziej odpowiada. Co do skarpetek - ja zakładałam je na śpiochy, no i polecam w 100% firmę Avent. To narazie tylt, zmykam bo właśnie piekę ciasto- oj chodziło za mną od wczoraj, zapach w kuchni bardzo miły, lece sprawdzic czy oby sie nie przypala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......32......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......32........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......32.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......32.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......29........8..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......29........8..........Kraków ....?. ..? Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......29.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......30........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......28..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi25
NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......32......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......32........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......32.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......32.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......29........8..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......29........8..........Kraków ....?. ..? Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......30.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......30........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......28..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Słuchajcie zakupilismy dziś łóżeczko. Tzn. zabrałam męża, żeby mu pokazać a on to poproszę i do tego materac i wyszliśmy ze sklepu z łóżeczkiem. Kurcze faceci to lubią zakupy. Najlepiej pierwszy sklep i zakup, żeby czasem za długo nie pochodzić. Zobaczcie coś takiego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78880306 Jak Wam się podoba? Do tego chcę dokupić tą pościel z drewexu co jest w środku. Bardzo mi się podoba. A łóżeczko nie jest tak bardzo ciemne jak na zdjęciu. Acha i bardzo przyjemną rzecz się dowiedziałam od gina, że jak pójdę na zdjęcie szwu 20 lutego to zostanę w szpitalu do porodu. Jejku a jak to będą z 2 -3 tygodnie. Przecież nie wytrzymam tyle w szpitalu - HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabcia - koszulki kapitalne!!! masz już je w domku? jakie sa w dotyku i czy nie przeswituja - wiesz ja spie bez stanika a w szpitalu tak paradowac...:P jesli chodzi o staniki - to kup o nr wiekszy (miseczki) bo one jeszcze nam urosną!! serio serio, jeszcze!!! ja mam 2 ale jeden za mały już a drugi w szam raz, i nie wiem na ile bedzie dobry, a uciskać nie może, bo zapychaja sie kanały mlekowe i może byc to dyuży problem!!! Słonko - fajnie, że w domku!!! teraz pisz do nas czesto opowiadaj o przygotowaniach na przyjscie swojego Słoneczka...a jak sie nudzisz to myśl nad imieniem dla mojej Niuni...:) pozdrawiam {buźka}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz Amadziu, że mi to się ta Ada podoba, to ładne imię i nie oklepane teraz, ja lubie takie imiona które możma skrócić Alicja-Ala, Adriana-Ada, my z mężem już uradziliśmy że jak nam się druga córa przytrafi to będzie Zosia, tak zwyczajnie, bo teraz leżałam przez chwilę z dziewczyną na sali to ona sobie wymyśliła imię Szanaja a nazwisko ma typowo polskie więc dla mnie brzmi to koszmarnie w zestawieniu, zresztą ja nie lubię aż takich wymysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabcia co do koszulek do karmienia to wybrałam dokładnie te same, tzn. pewnie nie te same kolory i wzory ale dokładnie z tych dwóch aukcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, mam problem - mam spore ..cycki...tak tak inaczej ich nie nazwe...ale sutki nie sa duze i raczej wklęsłe - boje sie, że przez to z karminiem bedzie problem - a tak bardzo chce karmić piersia - bo po co tak bardzo uroslły....a poza tym takie sa ciezkie, nabrzmiałae, aż bolą...i kregosłup wysiada - fajne to - ciesze sie, ale troszke uciazliwe...serio brzuszek rośnie z dnia na dzieńńń wczoraj zapiełam sie w płaszczy a dziś, ups ciezko było, hihi mój kochany \\\"lokatorek\\\" rosnie...:) :) :) ja poważnie myśle o zakupach - pod koniec miesiącamusowo zakupy!! i pakuje torbe do szpitala!!! słuchajcie a na buźke dla dzidzi to co kupujecie - wazelina ponoc jes super!!! a kosmetyki to Bambino zachwalała babeczka w szkole rodzenia i doswiadczone mamusie tez... ale co z sutkami tez macie taki problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia75
Emi ja też własnie myśle o tym samym łóżeczku, tyle ze w słomkowym kolorze. Powiedzcie kochane kiedy szykujecie torbę do szpitala?? Bo mnie sie wydaje ze mam jeszcze tyle czasu przed sobą, ale z drugiej strony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:-) Jestem ostatnio nocnym markiem, nie moge zasnac w nocy, budze sie czesto, a potem rano nie moge wstac:-( i przysypiam po południu...ale to moja wina, bo rozregulowalam sobie dobe, a nie ciazy. Bylam dzis u gina na badaniu. :-) :-) :-) Wyniki krwi i moczu nawet lepsze niz ostatnio, oprocz leukocytow, ktorych mam juz 13tys, ale w ciazy moze byc nawet do 16tys...Nie jest zle:-) Wszystko zamkniete, mimo, ze szyjka miekka (czyli nic sie nie zmienilo od ostatnich dwoch wizyt:-) ) Mowilam o moich twardnieniach, rano mialam chyba 4 w godzinie, a potem pare godzin nic, tak samo wieczorem miewam. Ale u mnie to chyba norma, bo skoro mam tak juz od co najmniej 2-3tyg, a niespowodowalo to zadnego rozwarcia, to chyba nie sa szkodliwe. W kazdym razie mam doraznie brac magneB6, za dwa tygodnie zmniejszyc fenoterol ,a za 4 - odstawic (to bedzie koniec 36tc) i niech sie dzieje wola nieba, jak powiedzial doktorek. :-) :-) Slonko, na pocieszenie Ci powiem (i innym mama z problemami), ze moj doktor mial przypadek, ze laska miala zalozony szew, a po sciagnieciu nic, zadnej akcji i jeszcze musieli wywolywac, tak wiec to nie jest pewne, jak to z nami bedzie:-) A propos, ciesze sie, ze przetrwalas szpital i wrecz podniosl Cie na duchu, ja tez dzis sie o wiele lepiej psychicznie czuje:-) i przyzwyczaisz sie do fenoterolu po paru dniach, zobaczysz:-) Acha no i bylam na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia. Fajnie, fajnie. :-) W grupie sa tylko 4 pary, dzis mielimy o fizjologii ciazy z bardzo fajnym ginem, ktory mnie kiedys przyjmowal na Izbie Przyjec jak plamilam. Tak sie powoli przyzwyczajam do tego Szpitala i chyba przez to, bede sie pewniej czula podczas porodu, tym bardziej, ze zachecaja, zeby przychodzic do poradni, pytac o wszystko...I nic nie trzeba miec do szpitala podobno, ani ciuszkow dla dzidzi, ani koszulek czy podkladow dla nas...hmmm...ale i tak chyba wezme swoje. A propos dziewczyny swietne te koszulki do karmienia, chyba sobie sprawie:-) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej marcóweczki wczoraj pojechałam na sprawdzenie szyjki do szpitala (ze wzgl. na twardnienia brzucha) i lekarz zbadał mnie tak mocno że jak przyszłam do domu miałam spore krwawienie :( strasznie się zdenerwowałam, wróciłam do szpitala i okazało się że mi naruszył szyjkę (jakiś polip czy coś-nie mam pojęcia skąd tam był), ale podobno to nie zaszkodzi dzidzi...mam nadzieję. Dziewczyny, jak nie musicie to nie dajcie się badać rzeźnikom których nie znacie-niepotrzebny stres. NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......32......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......32........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......32.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......32.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......29........8..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......30......10......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......30.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......30........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......28..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni szczerze Ci współczuje, moze zmień lekarza? mam nadzieje, że czujesz sie lepiej...to dla Ciebie 🌻 Słonko- Ada mówisz - fakt nie jes złe, ale troche mi sie oklepało, no zobaczymy jeszcze, a Zosia to mojemu mezowi sie nie podoba. A laski jak te koszulki w dotyku??? mi te z sie podobaja... i nie wiem co z tymi sutkami..jakoś je pielegnowac, słyszałam, ze stymulacja może wywołać skurcze? buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w sobotni wieczór. Nudno, nudno, nudno......... Jakiś przygnębiający dzionek. Ale nie będę Wam marudzić. Amadzie co do tych sutków to nic na ten temat niewiem ale jak coś mi się obije o uszy to napiszę. Niunia nie strasz mnie bo ja też mam założony szew i mam nadzieje, że jak pójdę na zdjęcie to w bardzo krótkim czasie urodzę, bo i tak prawdopodobnie nie wyjdę ze szpitala więc chciałabym mieć to już szybko za sobą. Nie wytrzymam tygodni w szpitalu :( Matko Moni ale Ci lekarze to są!!! A ludzie się dziwią, że strach do szpitala iść!!! Miłego weekendu, odpoczywajcie Marcóweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) przeuroczy dzionek w poznaniu :) slonecznie ale mrozno czyli tak jak lubie, bo przynajmniej jest sucho :) rano idac po bulki do sklepu wrzucilam do puszeczki pieniazki dla wosp - uwazam ze facet zrobil dla naszych najmlodszych kawal dobrej roboty ktora powinno wykonac nasze panstwo i nalezy go za to podziwiac i wspierac :) wczoraj bylismy na weselu u naszych znajomych... w kosciele za jednym spotkaniem zlozyli sobie przysiege malzenska i ochrzcili dzidziusia ktory urodzil sie jakies 4 m-ce temu. bylo naprawde uroczo i fajnie... dlatego dzisiaj nie dojechalam na zajecia na uczelnie - ale wiele nie stracilam bo tylko jeden wyklad :P a rowno za miesiac mam egzamin konczacy pierwszy semestr - ale to zlecialo :) amadzia - co do masowania cyckow - to mi powiedziano zeby jakas szorstka gabka \"zaprawiac\" sutki czyli je pocierac zeby sie wzmocnily. co do brodawek to proponuje zapytac w szkole rodzenia - wiec ze sa jakies \"zabiegi\" ktore wyciagaja wklesle brodaweczki. a co sadza o kosmetykach nivea???? bo ja tak myslalam zeby korzystac z kosmetykow tej firmy. slonko - super ze wszystko ok. teraz sie oszczedzaj i duzo wypoczywaj - to juz prawie koniec - damy rade... :) moni - masakra z tym lekarzem... ale niestety nigdy nie wiesz na kogo trafisz... ale dobrze ze to nic powaznego... zyczymy milego dzionka ja i moj nieobrocony chrabaszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze glupkowate pytanko: czy rzeczy niemowlece prane pierwszy raz nalezy zawsze prac w platkach mydlanych czy mozna w jakims proszku dla dziecki?? jezeli w proszku to jaki?? ( tu prosze o konkretne nazwy) no i czy mozna je plukac w jakis plynach przeznaczonych dla dzieci?? bo ja taka zieloniutka w tej kwestii jestem.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca kobieta
Witam przyszle mamusie. Ja jestem w trakcie staranek o dziecko ale nurtuja mnie jedno pyanie. Odpowiedzcie prosze. Czy przed ciaza porobilyscie sobie wszystkie badania jakie sa zalecane przed poczeciem? chodzi mi m.in. o badania na toxoplazmoze, szczepienia przeciw rozyczce i inne? Ja staram sie i jakos wczesniej nie zagladalam na kafe, a jak zajrzalam to widze ze wiekszosc robi wiele badan. Z moich znajomych krore juz urodzily zdrowiutkie dzieciaczki zadna z nich nie robila takich badan. Wiec nie wiem czy zaczac je robic i znowu odwlekac staranka? Ale ja juz nie chce czekac. Poradzcie. Dodam tylko ze jestem raczej zdrowa kobieta, u dentysty bylam w zeszlym tygodniu i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za dobre słowa , krwawienia już nie mam tylko niewielkie plamienia ale staram się leżeć i mam nadzieję że będzie dobrze :) amadziu, co do stymulacji sutków też słyszałam że może powodować skurcze, tak że lepiej zacząć od 37 tygodnia. emi25, najczęściej dziewczyny rodzą do tygodnia po zdjęciu szwów-i dobra wiadomość podobno szybciej poród przebiega bo szyjka jest miększa :) pyśka, ja chyba wybiorę kosmetyki bambino-podobno nie uczulają. Co do prania ciuszków to nie mam pojęcia jak i kiedy je wyprać (żeby zdążyć na czas, ale też żeby za długo nie leżały w szafie), słyszałam że płatki mydlane używa sie wtedy jak dzidziuś jest uczulony na proszek. pytająca kobieta, ja robiłam wiele badań ale ze wzgl na długie starania i jedno poronienie-wczęsniej nie przyszło by mi do głowy żeby cokolwiek robić. Możesz zrobić kilka podstawowych i wcale nie rezygnować ze staranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pytajacej kobiety: ja osobiscie zrobilam toxo przed ciaza. na wynik czekalam okolo 2 dni wiec nie jest to dlugo. wczesniej tez odwiedzilam swojego gina informujac go ze odstawilam tabletki i chce dzidziusia wiec obejrzal mnie od srodka pod katem przyszlej ciazy no i zapisal kwasik foliowy :) stomatologa tez odwiedzilam i wyleczylam wszystkie zeby aby nie miec problemow w ciazy. natomiast krew i mocz zrobilam dopiero po tym jak sie okazalo ze jestem w ciazy :) generalnie ja bardzo swiadomie podeszlam do ciazy. proponuje zrobic Ci chociaz toxo. nie jest to tanie ale bardzo uspokaja :) no i zycze powodzenia, na pewno niedlugo wam sie uda!! moni- no wlasnie ja tez taka niedoswiadczona w tej kwestii chemicznej ;) moze inne mamy jak wejda na topic to napisza cos wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalaca kobieta
Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Ja staram sie od dwoch cykli a obecny odpuscilam sobie ze wzgledu na przeswietlenie zeba ,ktorego musialam kanalowo leczyc. A nie wiecie czy na toxo trzeba miec skierowanie od lekarza czy mozna isc bezposrednio do laboratorium analitycznego i poprosic o badanie. A nie wiecie ile kosztuje? I czy placi sie jak ma sie skierowanie czy tylko jak samemu sie robi? Pozdrawiam i zycze zdrowia i szczesliwego rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skierowanie na toxo (przynajmniej u mnie) daja dopiero jak masz 2 poronienia za soba - chore ale prawdziwe - podejrzewam ze kazda z nas robila na wlasna reke to badanie. idziesz bezposrednio do laboratorium tylko zapytaj czy w nim robia to badanie bo z tego co wiem to nie w kazdym. koszt od 70-100 zl to zalezy jeszcze pewnie od miejscowosci. uwazam ze na tym nie ma co oszczedzac. bo skutki nosicielstwa dla malego dzidziusia sa przerazajace. ale moj maly chrabaszcz sie wierci!!!! cholipka az boli bo naciaga sie we wszystkie strony!!! a co bedzie pozniej??!!! wole nie myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcówki! :) 🖐️ Mam dla Was newsa! Marnotrawny Ojciec Mojego Dziecka...nie dość, że przyjechał, to jeszcze zabrał mnie na większe zakupy, dzięki czemu lwią część wyprawki dla dzidziusia już mam! Tak, tak. Przyjechał tak nagle. Bo, cytuję, \'się martwił\'. Wiecie, ja jestem sceptyczna, nie ufam mu- co też mu powiedziałam. Ale nie mogę go od siebie/nas odciąć, bo to nie tylko o mnie chodzi przecież. Narazie poczekam co będzie działo się dalej. Czy znów mu przejdzie ochota na bycie tatusiem czy tym razem naprawdę spoważniał. Jeśli chodzi o kosmetyki dla dziecka to my wybraliśmy bambino- najbardziej zachwalane, najtańsze i ponoć nie uczulają. Proszek i mleczko do prania firmy Lovella, a w razie czego dokupiłam też karton płatków mydlanych. Amadziu jak tam z imieniem dla córci? Ja już w 90% zdecydowana jestem na Jakuba. :) To tyle Marcówki, ja lecę zaraz na uczelnię (jeszcze miesiąc...). Trzymajcie się ciepło, zdrowo i szczęśliwie. :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze tabelka: NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......33......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......33........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......33.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......33.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......29........8..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......30......10......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......30.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......30........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......28..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
Hej Marcówki, zaczynam od uzupelnienia tabelki: NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....34......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......33......11,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......33........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......33.........8........Gorzów......synuś Jakub albo Kacper Magda77.....01.03.2006......33.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......32........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......32........9........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......31........12..........Bielsko......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....31....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......30......10......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......30.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......30........6.5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......30........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......28..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia stresujacy mialam koniec ubieglego tygodnia... poszlam do gina na comiesieczna wizyte i okazalo sie ze moja Mała ma za wysokie tętno, co moglo o róznych rzeczach swiadczyc: infekcji dziecka, mojej...ech, przestraszylam sie strasznie. lekarka kazala jechac na ktg do szpitala, na szczescie wyszlo ok, wiec prawdopodobnie mała była akurat bardzo aktywna. w sobote powtorzylam ktg i rowniez wyszlo dobrze. troche sie uspokoiłam. mysle jednak caly czas czy fakt ze mialam w piatek dosc ciezki, nerwowy dzien mógł az tak wplynac na tętno malucha... wiecie cos na ten temat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×