Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Aurelko ja pisałam o tych tabletkach Bromergon się nazywają, kiedyś je brałam bo miałam zaburzenia hormonalne i za dużo prolaktynki i w związku z tym wycieki z piersi. Ja je znosiłam tragicznie, byłam po prostu nieprzytomna po tym. Najlepsze jest to, że lekarka mi je kazała na noc brać, kilka razy zaznaczała, że na noc a ja głupia zamiast się od razu spytać dlaczego to i owszem wieczorem łykałam tylko, że ja wtedy na nocne zmiany pracowałam i masakra co się ze mną dziaŁo....dopiero później się jej pytam a ona \"a bo właśnie mówiłam żeby na noc bo wiele osób bardzo źle się po nich czuje i chciałam żeby pani to przespała\" Moja szwagierka też je brała akurat sesje miała, niestety nie udało jej się zdać żadnego egzaminu. Mówi, że najprostsze zdanie na świecie czytała ale nic z tego nie rozumiała, na szczęście jej Malutka wtedy miesiąc niecały miała i wykładowcy odpuścili sobie i poprzekładali jej egzaminy bez problemu.... Oczywiście nie u każdego muszą niepożądane efekty występować, nie mam pojęcia czy są jeszzcze jakieś inne leki na zahamowanie laktacji.... Napiszę coś później albo jutro bo dziś mam najazd rodzinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam bardzo. 👄🌻 Do lekarza na 17, więc potem napiszę co mi powiedział. Mi28- wyglądasz kwitnąco, a Twój synuś bardzo do Ciebie podobny :) Oliwka jak zawsze- królewna mała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Amadziu ale z Ciebie zgrabna laska, no no. :) Pisałyście ostatnio, że dużo chudniecie. Ja też już straciłam całe 30kg, ważę 50 kg przy wzroście 170cm, przed ciążą ważyłam 49kg. No ale jestem po cesarce i jednak ta fałda brzuszna została :( A to ja też się pochwalę swoim pospolitym dzieckiem o równie pospolitym imieniu ;) :P, które może i nie nadaje się do reklamy, ale za to jest kochane najmocniej na świecie :D [URL=http://img110.imageshack.us/my.php?image=kubaqb5.jpg]http://img110.imageshack.us/img110/8902/kubaqb5.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za miłe słowa na temat Kubusia :) Aurelia - obejrzałam zdjęcia Twojego Kubusia, fajny z niego facet ;) Oliwka - mała dama :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurelia - Twoje pospolite :P dziecko ma ładne oczka, chyba po Tobie? A fakt - jakie by to dziecko nie było dla nas jest najpiękniejszym, najkochańszym na świecie. Mnie też został kilogram do zrzucenia, myślę, że z nim też sobie poradzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nic nie napisałyście??? :( :( 😭 Miałam nadzieję na dłuższą lekturę.... No, ale chociaż nacieszyłam oko przesłodką Alicją :) Mi28 dziękuję. :) Tak, oczy ma po mnie, z czego bardzo się cieszę :D Lekarz przepisał mi to bro...cośtam i faktycznie ostrzegł przed działaniem ubocznym. Gdy zdecyduję się przestać karmić to mam brać po pół tabletki przez 3 noce i stopniowo zwiększać dawkę. Rety, odkąd mam problemy z tą piersią nieszczęsną snuję się jak w gorączce, senna i rozbita.Zaraz kąpię Kubusia i idę spać razem z nim. dobranoc 😴 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki:) Dzisiaj wyruszyłam na pierwsze jedzeniowe zakupy dla mojego dziecka. Ależ tych słoiczków jest, matko zwariować można taki wybór. Kupiłam też smoczki z szybszym przepływem, może jak będzie szybciej leciało to Alka i z Aventa pić zacznie, zobaczymy...soczek spróbuję jej dawać w niekapku, tylko jak jej wytłumaczyć, że ma ciągnąć z tego niekapka??? Rodzinka już była pozachwycali się Alą i naznosili prezentów. Jutro ciąg dalszy odwiedzin, bo kuzynka z męzem przychodzą do nas obalić swoją weselną flachę. My u nich na weselu w zeszłym roku nie byliśmy, bo musiałam grzecznie leżeć więc jak już przyjechali to trzeba wykorzystać. Tzn. ja to tylko popatrzę, no może drinka sobie chlapnę i to wszystko:( mąż zresztą też nie za wiele bo w piątek do pracy... Z dziąsełkami moja córcia wariacji dostaje, rzuca się dosłownie na wszystko co może chwycić do buzi, jak ją trzymam na rękach, to mnie gryzie po brodzie, nosie, policzkach. Dziąsełka obrzmiałe ale nie ma zaczerwienienia ani zębów nie widać. A ja znowu trochę się martwię, główka Małej trochę za szybko rośnie, panikuję co z tymi jej komorami, na usg mam przyjść jak Mała skończy pół roku. Wyczytałam gdzieś, że w piątym miesiącu już obwód klatki powinien być większy niż główki ale u nas jeszcze do tego daleko. Jaki obwód główki mają Wasze dzieciaczki???? Spokojnej nocy Dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, mój Kamilek ma 43cm-nie wiem czy to dużo? bo przy jego długości wygląda normalnie, a ile ma twoja córcia?? Miałam duże problemy aby nauczyć synka pić z butelki-dławił się, miał odruch wymiotny itp, aż w końcu dałam mu kaszkę z bananami (w płynnej postaci-150ml wody -4 łyżki kaszki Bobovita) i Mały zjadł całą butle...nie mogłam uwierzyć. Na następny dzień powtórzyłam akcje z kaszką i bez problemu jadł. Teraz już wszystko pije ładnie soczki, mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni dzięki za patent, na pewno wypróbuję z tą kaszką. :) 🌻 Oby tylko podziałało! ;) Słonko spokojnie, gdyby było coś nie tak to lekarka zwróciłaby uwagę. Ja wymiar główki podam dopiero 22 sierpnia, bo idziemy na szczepienie/ważenie/mierzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaneczko Szymek uroczy :) Madziu dzięki za fotki, Paula jest wprost prześliczna, w czerwonym jej do twarzy :) Co do słoiczków, to Kuba pałaszuje odkąd skończył 4 miesiące. Kupuję HIPPA, wypróbowaliśmy już jabłuszko (Srednio mu smakuje), marchewkę z jabłkiem (ok), marchew z ziemniaczkami (ok), dynię z ziemniaczkami (uwielbia!!!:D), szpinak z ziemniakami (fuj, nie lubi, od razu wywaliłam do śmieci- za gęste, nie mógł przełknąć), morelki (uwielbia!!!:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaneczka - to sie nazywa kultura!!!!- z talerzyka wsuwa- no prosze...:) ja tam ze słoiczka podaje, az wstyd ...:(- ale porecznie nam tak. Aurelia Kubuś lubi dynie - Oliwia wprost przeciwnie- taka mina- klasyczny obraz wstrelu- nawet mówi bleeeeei jezyczek wysuwa. poza tym pałaszuje wszystko (łyzeczka naturalnie) - deserki wszelkie, dania - króliczek, indyczek itp - super!!!!!spadam i pozdrawiam \"pospolite mamuśki i ich pospolicie najpiekniejsze dzieci\" :) :) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój na razie wcina bez mięska zupki, ale na raz potrafi zjeść cały większy słoiczek...głodomor jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol_ino Haneczka prześliczna jest:) i jak cudnie się uśmiecha:) Moni Alka ma też obwód główki 43 cm a klatki 40 cm, w dodatku ta głowizna jej przyrosła w ciągu 7 tygodni o 3 cm, trochę dużo, ale cóż pozostaje czekać na usg:( Ona w sumie jest dość długa i mi się ta jej głowa nie wydaje jakaś ogromna ale wiadomo matce zawsze się dziecko podoba i może dlatego nie widzę, że ta głowa duża...... A u mnie nowy problem, cycek nie boli za to przypętało się to co Mamidle, czyli zapalenie ucha. Dostałam jakieś kropelki bez recepty ale lekarka stwierdziła, że wątpi aby to na dłuższą metę pomogło w każdym razie mam spróbować dać Alce mieszankę i zobaczyć którą będzie piła bo na czas leczenia antybiotykami zakaz karmienia:( wrr..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz słonko, jak patrzę na zdjęcia twjej Ali to nie widze żeby miała dużą głowę, Kamilowi od urodzenia główka urosła już 10cm a w poniedziałek kończy 5 miesięcy-czyli średnio 2cm na miesiąc, więc nie wydaje mi się żeby 3cm na 7 tygodni zwiastowało jakąś tragedię. Kamil ma pożądną klatę bo to chłop przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko ty sie nic nie martw..Licho mialo najpierw jedna strone splaszczona..dostawalam palpitacji..poΩniej numer z mniejsza nerka..ma mniejsza ..ale roznica caraz mniejsza..a jego glowa odwrotnie do twojego kochania mniej urosla ostatnim razem..ale lekarz powiedzial ze to wszystko normalne..i gdyby bylo cos nie tak to na pewno by zadzialano.. kiedy bylam w polsce to mojej mamy przyjaciolka ordynator w instytucie matki i dziecka..powiedziala ze witamina d jezeli dziecku za szybko rosnie glowka powinna byc zmniejszona a jak dziecko dostaje sztuczne mleczko odstawiona..Licho nie mialo ee jak to sie nazywa po polsku..a ciemiaczka prawie..czyli jego kosci zrosly sie szybko..a jak za szybko to tez nie ok.. dajesz witamine d? moze zadzwon do lekarza i zapytaj. a twoje ukochanie nie wyglada jakby mialo a duza glowe..to juz licha lepetynka jak globus sie wydaje ;) ja juz przestalam sie ciagle wszystkim zamartwiac bo podobno u dzieci w tym wieku do 3 lat ciagle beda proporcjo-dysproporcje..wiadomo rosna rosna rosna popatrz na Licho jak sumo zawodnik ..;) wszystkie ciuchy musza byc odstawione i kupowane nowe..a przeciez nie jest dl..wlasnie Licho jest bardzo na dl maciupkie do wagi..ale vale tez byl do ilus lat a potem stal sie gigantem;) http://img153.imageshack.us/my.php?image=sta71142qn3.jpg licho ze swoja lyzka ulubiona chce wiecej jesc ja na razie tylko warzywka..marchewka..marchewka z kartoflami, batat, fasolka,kalafior..ze sloiczkow ma sie rozumiec..a za miesiac owowce..chcialam zaczac od nie slodkich;) czy w polsce jest firma nutricia? mleka,sloiczki itp? jutro wracamy do domu..ciagle pada a na wyspie jest koszmarnie w deszcz..i jakos depresyjnie przez cala sytuacje na ucho dobra masc chinska..albo vick..i szal..naturalnie a rozewanie bardzo lagodzi ..oraz czosnek;) papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest firma Nutricia-pod nazwą BoboVita-ja najczęsciej kupuję deserki i kaszki tej firmy bo Mały uwielbia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kaszki zamiast normalnego posilku czy extra..bo ja juz sie troche gubie..tutaj mowia co innego i robia i w polsce itp ile razy dziennie mleko z butelki dajecie..czy dajecie cale sloiczki czy polowe..i co z kaszkami..? dzieki za informacje o nutrici:)) Licho dostaje mleko 5 razy dziennie..o 8 rano pozniej 12 ..16..20..23..i o 18 sloiczka polowe..i tyle buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka zwykła mama
dziewczyny, mam 3.5 miesięczną córeczkę od tyg upatrzyłą sobie kciuka i ssie go, smoczka nigdy nie chciała wypluwała ze wstrętem, a teraz odkryła kciuka i przeważnie jak zasypia to sobie pakuje paluszka do buzi i zasypia czy wasze pociechy miały lub mają coś takiego ??? martie sie troche bo jak próbuję jej wyciągnąc to płącze, nie chce żeby ssała ten kciuk jak bedzie dużą pannicą poraźdżie wasze dzieciaczki sa starsze !!! a jakie śliczne te marcowe dzieci :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illeli przepiszę Ci z poradnika żywieniowego Nutricii schemat nowoczesnego żywienia: od 5 m-ca 4x180 ml mleka modyfikowanego + soczek lub deser+zupka jarzynowa; od 6 m-ca 4x180 ml mleka modyfikowanego+ sok+deser+zupka lub obidek warzywny lub mięsno-warzywny; jeden posiłek mleczny można zastąpić kleikiem lub kaszką na mleku modyfikowanym od 7 m-ca 3x180-220 ml mleka modyfikowanego+sok+deser+zupka lub obidek mięsno-warzywny+kaszka lub kleik na mleku modyfikowanym+kisiel mleczny z dodatkiem soku lub deserku + 1/2 żółtka co drugi dzień jak Johna będzie starszy to dalej Ci wypiszę bo zaraz goście przychodzą. Pamiętaj tylko, że oni to orientacyjnie podają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykła Mamo nie mam pojęcia co z kciukiem bo moja tak nie robi ale mojego przyjaciela córcia zawsze tak zasypia ale oni jakoś wogóle się tym nieprzejmują. Chociaż fakt później chyba łatwiej od smoka odzwyczaić niż od paluszka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko jestes jak zwykle niezastapiona:)) mamo jak Licho nie ma smoczka to ssie kciuk..ja tam wole zeby ssal kciuk niz smoczek bo smoczek w nocy wypada grrr...prawie wszystkie dzieci jakie widzialam ok 7 miesiaca i 5 ssaly kciuk:))..oczywiscie nie jest to do konca ok dla wielu ..bo podobno szkodzi na uklad zebow..ja ssalam i mam sliczne;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka zwykła mama
dsziękuje dziewczyny, troche mnie podniosłyście na duchu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illeli śpieszyłam się jak pisałam o tym żywieniu i zamiast skopiować to przeniosłam w 5 m-cu też ma być :\"jeden posiłek mleczny można zastąpić kleikiem lub kaszką na mleku modyfikowanym\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonko jak ucho? dziewczyny chce sie wziasc za blog..teraz pytanie trzeba poszperac aby odszukac naj strone oferujaca blogi i duza pojemnosc na zdjecia...moze ktoras zna..ja szperalam w anglojezycznych..czy to jest problem? polskie znam tylko blog onetu i blog.pl..ale co do onetu to zdjecia chyba nie mozna ladowac w nieskonczonosc..taki fotosik blogowy by sie przydal.. jak chcecie nazwac blog..?? piszcie swoje pomysly i p[ropozycje..bo przeciez mamy zrobic to razem i nie chce wymyslec nazwy ktora nie bedzie podobala sie reszcie.. u nas pada ciagle..wrocilysmy z wyspy..na razie dupa .nikt nie chce domu..grrr za to ja widzialam boskie propozycje w amsterdamie..echh.. prawde mowiac ciesze sie z przeprowadzki bo bede dlaeko od mojej meduzowatej tesciowej i jej odwiedzin i wpadek..och ona ostatnio miala pomysl zebysmy kupili taki apartament zeby ona miala sw pokoik..jezu czy tylko ja mam godzzillleeee tesciowa ktora ma wszystko w nosie ? i jest po prostu komiksowym absurdem...? teraz kupila sobie nowe okulary z wsciekle fiolotowymi oprawkami i wyglada jak tellletubis..aaa czy wy jestescie mile dla swoich tesciowych ..ja mialam moment ze trzymalam ja na dystans..ale potem ona miala problemy wiec zal mi jej bylo no i zaczelo sie zjadanie calej reki..boje sie ze kiedys wybuchne i powiem jaj ze fioletowe okulary na jej nosie i jej wscibski nos nie chce ogladac nigdy bleee Licho jest fajne i mile ostatnio az podejrzane..zaczyna umiec spedzac czas sam..ciagle przerolowujac sie na brzuch i plecki..kapiac nogami zabawki..i lapiac w lapki i pakujac wszystko do buzi...ostatnio zauwazylam ze z makotkowych pluszakow najbardziej lubi te ktore maja dl rece i nogi bo wtedy latwo je lapac i sie bawic.. nadal kleska ze smoczkiem..awantura na sto dwa i jakos nie moze bez niego sobie poradzic ..kciuk jest ok ale jeszcze nie wypelnia jego buzi jak smoczek wiec mniejsze podniecenie.. hej panienki co z wami..jak zdrowie..dzieci..mezowie i wy ??? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×