Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Dziewczyny poza mna, Niunią i Ałonkiem żadna nie wpisła swojego wieku do tabelki? Wstydzicie się :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być Słonkiem nie Ałonkiem :) Ja sie zgapiłam z tą koszulką na 5 lecie i już nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Dana tak jak już przy wieku jesteśmy. Naprawdę martwisz się, że już za stara na czwóreczkę jesteś? To chyba ja też zacznę, bo ja co prawda chcę troje ale dwa latka mam więcej:) Ja tak sobie myśłę, żeby Alę pokarmić do jakiegoś roku cycem (o ile się da oczywiście), potem dać organizmowi odpocząc troszkę i postarać się o drugie dziecko. Trzecie to w zależności od tego czy mieszkanie na większe zmienimy. Kredytu jeszcze zostały 4 latka, więc jak spłącimy możem y brać nowy i na większe zamienić a wtedy to i trzecia dziecinka może być. No i pies koniecznie, uwielbiam, kocham psy. Oczywiście jak na złość podobają mi się te duże rasy, więc raczej nie spełni się moje marzenie posiadania owczarka staroniemieckiego, chyba że jakiegoś domku się dorobimy w przyszłości. Najprawdopodobniej jak dzieciaki będą starsze czarnego labradora kupimy. Nasz pies, a dokładniej suka musi być czarna, całe życie miałam w domu jakieś czarne zwierzę i jakoś tak mi się zdaje, że szczęście przynoszą. Dobra już Was nie zanudzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszam... przeoczyłam NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..6510/66(4,5).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..6700/65(4,5)......Gdynia Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..5940/66(3,5)......Szczecin Karol_ina..25............Hania...............17.03.06(3150/53)........6900/63cm (4,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka............Szymon.............21.03.06.........6370g/72cm Illeli ..................Jonathan ...........25.03.06 ........7310g/ 63cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illeli i Dana, wyslalam wam ksiazeczki, ale od Illeli mi mail wrocil. Nie wiem dlaczego, moze niech ktoras inna sprobuje jeszcze wyslac. Co do zabawek...Illeli, ale jestes pomyslowa, ja bym tam chyba takich wynalazkow nie wymyslila. No i rzeczywiscie masz okropnie duzo zabawek. Ja to gryzaczkow mam chyba z 5 ale maks jeszcze zadnego nie meczy, choc oststnio podejrzewam go o idace zeby, bo zaczal mi zaciskac strasznie buzie na sutku....oj, oj nie lubie. Najbardziej to lubi te pierdolki, ktore mu wisza przy lezaczku..najbardziej taka okrecajaca sie kulke;-) No i biedronke-mate uwielbia. Pluszakow mu na razie nie daje, bo wszystko do buzi przeciez idzie;-) Poza tym zauwazylam, ze Maly uwielbia TV (przeciwnie do mnie) - oczywiscie mu nie pozwalam, ale jak np z nim przechodze akurat jak tatus oglada, albo u dziadkow, to wgapia sie jak ciele w malowane wrota. Sprobuje poszukac ten \"Swiat Odkryc\" na Allegro. Mami, a ciebie czemu nie ma w tabelce?? Co do karmienia, ja daje raz prawy, raz lewy, chyba ze widze ze sie po jednym nie najadl, to oba. Co do dzieci. To ja podobnie jak Slonko - TROJECZKE. Drugie planuje na 2009 rok (to smieszne, ale musialam to uzgodnic z dwoma kolezankami z dzialu, bo one sa teraz na kolejce):-D A trzecie to tak za 8 latek...Jak Bog da. Maksiowi sie strasznie teraz wycieraja wloski, ma ich mnostwo na przescieradelku. mam nadzieje, ze to normalne i ze nie wylysieje calkiem, bo takie ma piekne wloski:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illeli i Dana, wyslalam wam ksiazeczki, ale od Illeli mi mail wrocil. Nie wiem dlaczego, moze niech ktoras inna sprobuje jeszcze wyslac. Co do zabawek...Illeli, ale jestes pomyslowa, ja bym tam chyba takich wynalazkow nie wymyslila. No i rzeczywiscie masz okropnie duzo zabawek. Ja to gryzaczkow mam chyba z 5 ale maks jeszcze zadnego nie meczy, choc oststnio podejrzewam go o idace zeby, bo zaczal mi zaciskac strasznie buzie na sutku....oj, oj nie lubie. Najbardziej to lubi te pierdolki, ktore mu wisza przy lezaczku..najbardziej taka okrecajaca sie kulke;-) No i biedronke-mate uwielbia. Pluszakow mu na razie nie daje, bo wszystko do buzi przeciez idzie;-) Poza tym zauwazylam, ze Maly uwielbia TV (przeciwnie do mnie) - oczywiscie mu nie pozwalam, ale jak np z nim przechodze akurat jak tatus oglada, albo u dziadkow, to wgapia sie jak ciele w malowane wrota. Sprobuje poszukac ten \"Swiat Odkryc\" na Allegro. Mami, a ciebie czemu nie ma w tabelce?? Co do karmienia, ja daje raz prawy, raz lewy, chyba ze widze ze sie po jednym nie najadl, to oba. Co do dzieci. To ja podobnie jak Slonko - TROJECZKE. Drugie planuje na 2009 rok (to smieszne, ale musialam to uzgodnic z dwoma kolezankami z dzialu, bo one sa teraz na kolejce):-D A trzecie to tak za 8 latek...Jak Bog da. Maksiowi sie strasznie teraz wycieraja wloski, ma ich mnostwo na przescieradelku. mam nadzieje, ze to normalne i ze nie wylysieje calkiem, bo takie ma piekne wloski:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIE WIEK IMIE DZIECKA DATA UR WAGA WZROST MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..6510/66(4,5).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..6700/65(4,5)......Gdynia Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..5940/66(3,5)......Szczecin Karol_ina..............Hania...............17.03.06........6900/63cm (4,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka............Szymon.............21.03.06.........6370g/72cm Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..8100/66cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok LICHO zrobilo sie ogromne ale jest tez bardzo niskie;) podobno tak twierdzi ukochaany onb byl maly do 10 lat a potem strzelil..no i teraz jest wielkim ukochanym facetem o gigantycznych stopach jak u malpy ;) LICHO dostalo zastrzyk i pobeczaalo sie strasznie ale dostalo w nagrode od swojego pseudowujka prukajaca zabawke ktora imituje prukniecia(pseudowujek ma lat 12) i strasznie sie cieszylo tymi dzwiekami..khemn hemn w tym wieku jeszcze nie powinno sie cwiczcy cwiczyc..mozna z mama;) ale na lapki najfajniejsze jest lezeniena brzuchu albo maminej piersi i unoszenie sie..chwytanie dyndajacych zabawek.. chwytanie..toczenie..masaz lapek oliwka po kapieli albo wtedy kiedy dziecko jest w ok nastroju..pozniej nadchodza prawdziwe cwiczenia ..przepraszam jezeli tak nagmatwalam..ja zajecia proweadze z dziecmi od lat 2,5 kiedy moga juz zrobic mostek i ukucnac itp...na lapki tez dobre jest podnoszenie do siedzenia ale tylko u dzieci ktore chca to juz same praktykowac..bo innaczej mozna nadwyrezyc lapeczke mala..cwiczenia z mama sa fajne o tyle ze polegaja na tym ze mama cwiczy yoge a dziecko jest na niej kolo niej przyniej..jest jej elementem wiec i energia idzie do niego.. w wieku naszych maluchow najfajniejsza stymulacja to lezenie na brzuchu albo tez masaze...ale to moja opinia moze ktos ma inna..ja traktuje lezenie na brzuchu nie tylko jako cwiczenie ale i zabawe..LICHO lezy i sie wygibuje po godzine dziennie czasami wiecej w zaleznosci od mojej kreatywnosci..czasami mam ohote i sle wymyslac rozne rzeczy aby go zaciekawic a czasami nie.. mam duzo zabawek wiem..ale z zabawkami to sie przyznaje zwariowalam bo kiedy bylam w ciazy ciagle cos innego wpadalo mi w lapy i wszystkie zabawki ktore niby maja pomagac rozwojowi zostaly zakupione a pozniej wymyslalam domowe ..bo tak naprawde licho woli te wymyslane..glupia jestem z zabawkami..ale to juz sie nie powy bo bede teraz kupowac malo a za to czesto bo dzieciaki sie nudza wiec bedzie mial dwie trzy zabawki i co jakis czas wymiana..czyli np trzy tyg cos tam i wymiana..a wszystkie rzeczy wyylam do siostry ukochanego bo ona pracuje z dziecmi w afryce wiec nie mam wytow sumienia dziewczyny nie wiem jak wy ale wydaje mi sie ze nie jest sie zastarym na dziecko jezli ma sie nawet 38 lat..tak naprawde to juz sprawa indywidualna biologiczno psychiczna..ja np chce drugie po trzydziestce..z czysto egoistycznych czynnikow..plus chce odchowac jedno i pozniej zatesknic za bobaskiem.. psy uwielbiam mam i kocham malemu tz chce kupic psa ok 6 lat jak bedzie mial..mamy juz jednego ale wiem z doswiadczenia jaka to frajda miec swojego przyjaciela..nie zanudza sie opowiesciami o sobie:)))przynajmniej ja lubie czytac o was bo wtedy wydaje mi sie ze was lepiej znam i to tak jakbysmy byly kumpelkami a nie tylko mamai;) tak naprawde licho ma juz 4 miesiace i jeden dzien i tesknie za wami jak nie mogepisac..zawsze sobie mysle pod koniec dnia co zostalo napisane itp niuniu LICHO mialo sliczne rude klaczki..teraz wyglada jak klasztorny mnich,na dole ma duzo rudych pozniej wielki lysy placek..potem na czubku kukuryku..bardzo bylo smiesznie jak mu wypadaly bo byl iu jest przez to podobny do ojca z serialu everybody loves rymond albo raymond..chyba w polsce tez lecial..twoj synek mial sliczne wloski..jeszcze na ostatnich zdjeciach..ale wszystko odrosnie ..LICHOWI teraz juz zaczela sie produkcja nowych maciupkich i blond..tak wiec jest w latki ide bo zagadam na smierc tak juz ze mna jest;) cwiczenia najprostesze od 6 miesiaca przepraszam po angielsku ale jezeli jest problem to przetlumacze dla chetnych THE FIRST SIX MONTHS: YOU and ME EXERCISES Start your exercise session with relaxing exercises. Once a relaxed, trusting mood is achieved, both of you will enjoy moving and growing together. Chest Stretch To stretch and relax arms. Position - Put the baby flat on back on the carpet or a covered pad on a table. Action - Place your forefingers in the baby\'s hand to encourage a grip. If the baby does not grip, hold his/her forearms. Slowly stretch open the arms sidewards and gently close arms across the chest. At the same time, give a \"snug hug.\" Massage To relax arms, shoulders and hands. Position - Put the baby flat on back on the carpet or on a covered foam rubber pad. Action - Pat and relax his/her shoulder; slowly massage the arm starting from the shoulder down to the hands. When the baby has opened his/her hand, help the infant stroke his/her body and face as well as yours. Leg Stretch To relax and straighten legs. Position - Place baby flat on back on the carpet or on covered pad on a table. Action - Relax baby first by supporting baby\'s legs under the knee joint. Gently toss legs up and down. Then, with one hand on the knees, carefully straighten legs. The hips should be in contact with the surface. THE SECOND SIX MONTHS (6-12 MONTHS): MOTOR DEVELOPMENT ACTIVITIES Side-to-Side Adult and child sit astride a large roll (see appendix). Support child on the hips. Lean the roll to the right and then to the left, so that the child transfers the weight to one foot for support as s/he learns to stand. Stop between each movement. Rolling Place child on all fours over the roll or on an adult\'s thighs. Roll child slightly, transferring the weight from hands to feet, feet to hands. Continue rolling until the arms have been released and the child\'s weight is on the feet. Gradually the child will push off the roll to a standing position. Support child\'s hips. Crawl with Me As your child learns to crawl, lead the way around different objects such as a chair, a stool, a box. Crawl through a hoop, cardboard box tunnel, tire structures. Arrange favourite objects to encourage child to crawl under tables, benches, or a person\'s body forming a bridge. Challenge the child to crawl zigzag, straight, in circles, slowly, quickly, forward, backward. Sit and Reach Encourage your child to sit on a low stool or wide-based wooden box with feet flat on the floor. Sit behind the infant, holding one thigh. Do not support his/her back. Hold a toy on one side, then the other. As the child reaches, s/he may lose balance. Teach your child how to support him/herself with the feet. This exercise will help your child learn to balance and sit. Swing and Sway Sit on carpeted or padded surface facing the child, feet crossed in front of you. Grasp the child\'s hands and gently push and pull, swing and sway. Repeat the same action as both of you tug on opposite ends of a hand towel, rope, or hoop. Stand Up Standing directly behind your child, support him/her under his/her arms. As the child gains balance and confidence, reduce your support progressively by holding both hands which will be raised slightly above shoulder level, and then by holding one hand that is slightly raised above shoulder level. The child will use his/her other hand for balance as s/he learns to stand alone. Pull Up Place child close to safe, stable surfaces which provide adequate support. Encourage the child to pull him/herself to standing position. Praise the child\'s attempts to stand alone. If a child\'s body is not ready to support his/her weight in standing or walking, do not encourage such exercises. Walk to Me To encourage the child to walk, stand one foot in front of the child and encourage him/her to step towards you. Gradually increase the distance between you and the child as his/her balance improves and confidence heightens. Two adults may be involved encouraging the child to walk back and forth between them. Walk with Me Practice walking by supporting the child from behind, holding him/her under the shoulders, so the child\'s hands are free for balance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
The wheels on the bus go round and round Round and round, round and round. The wheels on the bus go round and round all through the town. The doors on the bus go open and shut Open and shut, open and shut. The doors on the bus go open and shut all through the town. The people on the bus go up and down Up and down, up and down. The people on the bus go up and down all through the town. The wipers on the bus go swish, swish, swish Swish, swish, swish Swish, swish, swish. The wipers on the bus go swish, swish, swish all through the town. The horn of the bus goes toot, toot, toot Toot, toot, toot Toot, toot, toot. The horn on the bus goes toot, toot, toot all through the town. Begin by placing Baby on his back on the floor. While singing the above song and holding Baby’s hands in your hands, move Baby\'s arms in a circular motion like a wheel turning over. Continue with the second verse while opening Baby\'s arms out to his sides and closing them together over his chest, making an open-and-close motion. For the next verse, raise Baby’s hands straight above his head and then lower them down to his sides for the people moving up and down. Say the fourth verse while moving Baby\'s arms from right to left in front of his face to mimic the wiper movement. Then, finish the song by gently touching Baby\'s nose with your finger on \"toot, toot, toot.\" Muscles exercised: pectoral, upper back, arms, rotator cuffs, shoulders and hands Exercises performed: arm cross, arm circles, arm raises, pectorals and tactile stimulation to przyklad jednej ze spiewanek cwiczonek ktore dostalam od mojej yogistki nauczycielki kiedy bylam w stanach..praktykuje na swoim dziecku..nie mam odwagi prawde mowiac prowadzic zajec dla wiekszej ilosci kilkumiesiecznych maluszkow..LICHO wielkie ale bardzo silne;) zamiast angielskiej spiewanki ja spiewam po portugalsku ulozona piosenke ktora ma miec odpowiedni sens spiewanie tak naprawde jest po to by zamienic cwiczenia w zabawe..tak jak to powinno byc;) jezeli komus sie spodoba mam wiecej spiewanko cwiczen ale nie po polsku:(( na teraz caluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illeli, ja małego masuję shantalem, kupiłam książeczkę Masaż Niemowlęcia i tam jest opisana ta metoda.NIe ma w tym niestety regularności, bo czasem nie mam siły...Ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......WIEK.....IMIĘ DZIECKA.....DATA UR(g/cm)....WAGA/WZROST(mc).....MIASTO amadzia...............Oliwia...............19.02.06........7600/67 emi25..................Kacper..............03.03.06........5400/65cm Niunia_77..29.......Maksymilian....03.03.06(3200/57)..6510/66(4,5).......Lublin Magda78..28..........Paula........04.03.06(3340/53)..6700/65(4,5)......Gdynia Słonko1335..29......Alicja.......15.03.06(3550/54)..5940/66(3,5)......Szczecin Karol_ina..25........ Hania.......17.03.06(3150/53)..6900/63cm (4,5) .....B-B Dana25................Bartosz............19.03.06.........6930g/66cm kijaneczka............Szymon.............21.03.06.........6370g/72cm Illeli ...26......Jonathan ........25.03.06 ......(3700/53)..8100/66cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy wiecie co moze odstraszac osy? czy ta wanilia na te cholery działa? mam małą fobie na tym punkcie, ktora sie wzmocniła po smierci Sałackiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mami25
Karolinko olejek waniliowy działa na muszki i meszki, na osy wręcz przeciwnie słodkie przyciąga, więc uważaj, a z ta Sałacką to wczoraj słyszałam, babka była nawalona i wypiła osę razem z drinkiem i ze dopiero po godz wezali pogotowie, więc moze poprostu osa wpadła ukłuła ją w krtań w środku zaczęła puchnąć i sie udusiła, szkoda bo fajna aktorka, ale oficialna wersja brzmi ze była uczulona może i była ja tam nie wnikam Całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol_ino ja po prostu moskitiery używam do wózka a w oknach mamy siatki pozakładane więc żadne ustrojstwo się nie pęta po domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez drze przed osami, ale podobnie jak Slonko, ufam moskitierom;-) Illeli, ale Licho ogromne...o jeju...Chlop jak dab, a nie male Licho;-) Maks ma jeszcze duzo wlosow, ale widze,ze z tylu i po bokach mu sie wycieraja. Nie duzo, ale zawsze. I wyglada jakby mial irokera:-D Znacie dobry przepis na szarlotke?? Pliz...mam mnostwo jablek i nie wiem co z nimi robic...Podobnie zalegaja mi w lodowce jajka i pomidory, moze jakies pomysly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie soków... jestem fanka tvn style i programu \"mamo, juz jestem\". ostatnio ogladalam powtorke odcinka w ktorym poruszano temat sokow. pediatra mowila ze dziecko moze dziennie wypic tyle soku ile wynosi jego jednorazowy posilek czyli jesli nasze maluchy jedza powiedzmy 150 ml mleka na raz to tyle soku moga wypic, optymalnie w dwoch porcjach (mowa oczywiscie o czasie gdy maluch juz sie do sokow przyzwyczai). wazne jest aby dziecko ten sok wypilo, a nie popijalo. popijac moze wode, sok ma byc wypity jednorazowo, z tego wzgledu ze jesli go \"popija po trochu\" moze zdarzyc sie ze w porze posilku maluch nie bedzie glodny, bo bedzie \"zalany\" sokoiem ktory kalorie jakies ma. no, to sie troche wymadrzylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez złośliwości
Dziewczyny, tak się zastanawiam czy to dobrze, ze wasze 4 miesięczne dzieci ważą ponad 8 kg?? Wszędzie sie mówi, ze po pół roku dziecko powinno podwoić, a po roku potroić swoją wagę urodzeniową. A niektórym z was dzieci już podwoiły wagę, albo lepiej. Wydaje mi się, że to wynik złego ich odżywiania. Na piersi dzieci tak nie tyją. Chyba musicie troszkę uważać, bo tyle się teraz mówi o nadwadze u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj synek jest tylko na piersi i w wieku 4,5 miesiaca tez podwoil swoja wage urodzeniowa...to chyba jakies szacunkowe dane, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mami25
a ja byłam na ważeniu i mój 3.5 miesięczny synek wazy 8.700 no i co ??? dopiero od kilu dni je kaszke i piej soczkin a tak cąły czas na cycu był ni prosze mi wytłumaczyć ten fenomen, ssał 4 razy dziennie po klika minut???? Lekarz nie umie mi tego wytłumaczyć??? to co ma go odchudzać bo jakies statystyki ...mam mu teraz dawać tylko sutka żeby sobie powąchał??? aha zaznaczam ze noce przesypiał więc "bez złoścliwości" co mówią na ten temat Twoje statystyki a poza tym mój syn jak się urodził ważył 4200 ponad więc to też coć znaczy prawda???? jak się urodzi karypelek to może wązy przepisowo!!!, zdenerwowałam się bo jak zagląda jakaś "baba" do wózka to się zaczyna dziwować ze taki młody a już tyle wazy i konkretnie wygląda przynajmniej widac ze go matka nie głodzi, chyba sobie przywiąze czerwoną wstążeczkę do wóżka zeby mi jakies stare babsko uroku nie zadało :-)))) Całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mami25
i mierzy 78 cm !!! ooo, ja już mu kupuję ubranka na 86 bo 80 maławe :-)))))) a poza tym od czego sa diety !!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez zlosliwosci LICHO DO NIEDAWNA BYlo chowane tylko na piersi...i roslo jak prosie..mnie tutaj doktor powiedzial ze kazdy kraj ma inne rozmiary..tu dzieci sa gigantami a LICHO przy nich wcale nie jest takie wielkie...uch nie mowie ze to mi sie podoba..poki nie wyglada jak swiniak tylko jest prosiaczkiem moze byc;) zreszta co miesiac jestem na kontroli i lekarz chyba by mi powiedzial gdyby LICHO bylo za grube..tutaj miesci sie w normie..holendrzy podobno najwieksi na swiecie(khemn co widac po sloniowych tylkach holenderek;) ) nie mam zamiaru jeszcze sie zamartiwac,goej bedzie jak przejdzie tylko na mleko w butelce i sloiczki..eeeee wtedy chyba bede musiala mu dozowac..;) http://img149.imageshack.us/my.php?image=sta71101vj2.jpg http://img107.imageshack.us/my.php?image=sta70994ec9.jpg http://img97.imageshack.us/my.php?image=sta71041lk0.jpg pierwsze big LICHO;) drugie LICHO Z MAMA PO SZCZEPIONCE WCZORAJ trzecie papa i LICHO plus co sie stalo z wlosami LICHA..wyglad a la wiekowy mnich;) Niuniu z jajkami wiem ze mozna zrobisz faszerowane mniamm..albo do roznych salatek dodawac..jajecznice..albo zapiekanki..ja tylko podaje pomysly moje pani domu bo gotowanie to raczej ochydnie mi wychodzi.. pomidory zupki..pomiodory sloiczki..pomidory na zime zamoiast koncentratow..roznego rodzaju makarony z sosem pomidorowym..na slodko albo na ostro..sok pomidorowy fuuuuuu..krwawe Mary;)..prezent dla znajomych w ladnych koszyczkach;) a na osy cebula?? czy cos mi sie pomylilo..wiem ze na komary cebulowy sok.. na polskich wsiach;)) sama w tym roku stsowalam na LICHU..ale co do os nie wiem brrrr okropna smierc..bo czlowiek jest swiadomy i prawde mowiac bez roznicy czy nawalony czy nie..brrr znowu idziemy na basen..strasznie goraco..papa LICHA idzie z nami wiec bede mogla powylegiwac sie a moi wielcy chlopcy beda szalec i ogladac sie za dziewczynkami..swoja droga kiedy Valentijn idzie sam z dzieckiem wszystkie dziewczyno-kobiety przylatuja i mowia jaki slodki dzidzius itp..to samo dzialo sie jak Bo nasz pies byl maly..do mnie faceci jakos nie podchodza tylko jezeli juz gapia sie na wielkie piersi a potem na torbe np pieluchj albopapieru toaletowego..nie pytajcie sie dlaczego ciagle kupuje nowy bo to jakas masakra..moj kot jedne z dwoch uwielbia krasc papier i wciagac go pod kanapy i lozka i szafy ..albo po prostu zwisa na rolkach i szlag wszystko trafia..kobieta kot dodam;) caluje wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami, a ja jeszcz twego tomcia nie widzialam, wklej jakies zdjatko?? Dzieki Illeli za pomysly, cos pewnie wykorzystam...mysle o dzisiejszym obiadku. Pomidorowka juz gotowa...mniam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owoce morza w sosie pomidorowym z lichee..mniam..albo brzoskwinia Valentijn robi np makaron z sosem pomidorowym i brzoskwinia,rodzynkami ..moze byc ananas..i z rybka albo mieskiem mielonymmmrrrrrr pani domu robie pomidory z mozarella..albo salatke albo jak sa goscie przekraja pomidory faszeruje je roznymi serami i ziolami i wklada na sek do piekarnika..niebo w gebie..ladnie to wyglada bo tak tniesz zze robisz miseczke z malym kapelusikeim.. albo zserem feta..mrrr albo liscie szpinaku z kozim serem..z kawalkami jabluszka ogrka i pomidorka z sosem musztardowo miodowym jajecznica na pomidorach z serkiem mniammm albo pizza:)) albo pomidorowa z kawalkami pomidorw i zoltym serem...mrrrrr Mami wlasnie wpisz sie do tabelki i daj zdjecie synka..bo razem z LICHEM beda mogli sumo walczyc;) na pewno jest sliczny i mniej wszystkich w nosie...ja mam;0 tak naprawde to pozniej naprawde mozna zobaczyc jak wygladaja dzieci..i te ciupenkie moga zostac ropzpasione na chipsach i mc donaldzie..itpo itd mialam isc na basen ale LICHO z papa zasneli wiec ide robic swe cialo na braz;) papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, ze mnie nie zlinczujecie :), bo ja chcę mieć jedno dzicko i do tego bardzo się cieszę, że jest to dziewczynka bo marzyłam właśnie o panience. Nie miejcie mi za złe mamy facetów :) Powodów jest kilka, mędzy innymi to, że mi sie nie chce...Kocham moją Pyze ponad życie ale marzy mi sie juz troche więcej luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dowiedziałam sie z moją koleżankę spotkało to co naszą Mritte. Tydzień przed terminem okazało sie ze jej Oliwka udusiła sie pępowiną. W głowie mi sie to nie miesci...Gdzie na tym pier....swiecie jest sprawiedliwosc? Gnoje ktore gwałcą dzici mają prawo zyć a takie malenstwo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ale czemu od razu linczować Cię mamy. Przecież są i takie osoby które wogóle nie chcą mieć dzieci i uważam, że to ich wybór, dla mnie po prostu życie bez dziecka byłoby jakieś puste i niekompletne, a ja chcę więcej dzieci bo sama jestem jedynaczką, rozpuszczoną jak diabli ale mimo to zawsze marzyłam o rodzeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu Karolina, to jest tragedia. Rodza takie, zabijają i w beczki noworodki pakują a dobrego człowieka spotyka taka tragedia. Naprawdę czemu Bóg wystawia ludzi na takie próby? A u mnie Słonko na odwrót. Mam brata, kochanego brata z którym miałam zawsze swietny kontakt i zawsze mówiłam, że bedę chciała mieć dwoje dzieci, ale coś mi sie odmieniło. Poza lenistwem to dochodzi jeszcze sytuacja ekonomiczno-mieszkaniowa i to, że mamy konflikt krwi, wiec wskazane odczekać 5 lat z kolejnym dzieckiem, a ja po trzydziestce nie chcę mieć dzieci. Za późno zaczełam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojeju, to rzeczywiscie straszne Karolina - ja tez slyszalam o dwoch osobach ktore to spotkalo. Jedna z nich jest moja kolezanka z LO, druga znajoma mojej kolezanki z pracy. Obie strasznie to przezyly i byly to ich pierwsze dzieci. Nie wiem czemu, moze sie myle, ale chyba szczegolnie ciezko sie to przezywa przy pierwszym dziecku, podobnie jak z poronieniem. Wtedy kobieta boi sie kolejnej ciazy, a gdy ma juz szkrabka w domu, to jest on dowodem, ze wszystko moze sie dobrze skonczyc i moze mniej sie stresuje. Nie wiem, tak tylko filozofuje. A pamietacie co starsze forumowiczki biedna Kune, ktora stracila dziecie w 12 tyg?? Magda - jesli wlasnie tego chcesz, to super. Nikt nie bedzie Cie linczowal:-D Masz Paule, ona jest dla Ciebie calym swiatem i ok. Ale moze jeszcze zmienisz zdanie, jak mala podrosnie, a ty zapragniesz znow, miec dzidziusia w ramionach, kopniaczki po zeberkach, albo co gorsza Twoj maz (jak moj) zapragnie miec kontynuatora rodu....jeszcze wszystko moze sie zdarzyc:-) Dzis w nocy zauwazylam, ze moj szkrab sam przewrocil sie na boczek i tak spal, troche to dziwnie wyglkadalo, bo jeszcze nie umie sie ulozyc jak my dorosli....:-) Codziennie cos nowego, swiat jest piekny:-D Milego dnia ❤️ Ja dzis ide do gina, bo cos mi uplawy dokuczaja. I moze wymaz mi pobierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno wszystko sie moze zdarzyc i nie mówię że na 100 % nie będę mieć dugiego Bąbelka. Moja śpi czasami na brzuszku i za pierwszym razem sie strasznie bałam,że się udusi, albo że nie będzie dobrze ukrwiona ręka na której śpi (nie umie wyjąć jeszcze tej 1 ręki co zostaje jej pod brzuszkiem jak się przekręci), ale poobserwowałam, zobaczyłam,ze układa główkę na bok, nie twarzą do materaca, to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×