Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość kaczorek28
Ja też Magmor mam ten sam problem hormony musze łykać nonstop bo przez nie to paskudne owłosienie mnie dopada. A ile masz lat dłudo bierzesz ten sam rodzj pigułek-logest? w trakcie brania niektórych pigułek to owłosienie wrecz sie nasilało np yasmin albo novinette. A cykle miesiaczkowe w jakich przedziałach miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sprawie włosów na twarzy Nie wiem czy mam hirsuityzm, mam włoski tylko na brodzie, hormony juz w normie po kilku latach na Dianie i Bromergonie, a wlosy nadal rosną Nie wiem co robic , czy czekac jeszcze czy iść na laser? Cy one kiedykolwiek przestaną rosnąć? Dodam że mam je od 26 roku zycia, teraz jestem po 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na laserze byłam w zeszłym roku 5 razy i nie pomogło nic, nie wiem co robić, czy elektroliza jest lepsza? Jedna z dziewczyn napisała ze chodzi już 5 lat więc chyba za bardzo skuteczne to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorek28
gouduś to ja chodze na elektrolize od 5 lat.Jak dla mnie jet to b.dobra sprawdzona metoda usuwania włosków, chodze tak długo ponieważ mam problemy hormonalne. Usunięte włoski nie wyrastaja ale pojawiaja sie następne. Nie naprawisz układu hormonalnego ot tak trzeba brać hormony cały czas, po ich odstawieniu wszystko wraca do stanu poprzedniego. masz problemy z jajnikami czy nadnerczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dopiero 21 lat, ale moje problemy trwaja od 1 miesiaczki (bardzo nieregularne nawet co 4 miesiące i trwające czasami 9dni krwawienie) chodziłam od lekarza do lekarza aż wkońcu okazało siię że mam coś na podobe policystycznych jajników i zostałam skazana na hormony i właściwie od poczatku logest, który właściwie nie ma zadnych powiązań włosami. potem przerwałam branie hormonu, zmieniłam lekarza, ten zauwazył mój problem z zarostem (poprzednia ginekolok później się okazało ze sama miała chyba problem z hirsutyzmem no a jak wiadono o tym sie ciężko mówi, dlatego może nic mi nie mówiła) i od razu przepisał mi dianę,na włosy pomogła, ale że się po niej bardzo źle czułam to wróciłam do logestu i włosy tez wróciły no ale trudno, radze sobie z nimi jakoś. ja mam jeszcze pytanie o elektrolize. po jakim mniej więcej czasie włoski odrastają? ale słyszałam tez ze te odrastajace są dużo cieńsze. i ile mniej więcej to kosztuje, czy to sie płaci np 5zł za włosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosika
dziewczyny co zrobiłybyście z takimi około centymetrowymi jasnymi włoskami, meszkiem na całej twarzy? depilacja? golenie? zostawić czy coś innego byście poradziły? kurcze, nie wiem co z tym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terria
czesc dziewczyny! U mnie chyba sie zaczyna.. pojawiaja mi sie grube wloski czarne na brodzie i pod nosem pojedyncze, ale ja jestem blondynka o jasnej karnacji. wyrywam je. poza tym mam jakby drobny meszek na policzkach blizej uszu. I na rekach blizej dloni zaczely mi 3 miesiace temu wyrastac pojedyncze ciemne grube wloski. bardzo mnie to martwi. nie wiem co powinnam zrobic. Prosze o wskazowki. W zeszlym roku bylam u ginekologa w tej sprawie.i ten przepisal mi diane. bralam ja 3 miesiace i fatalnie sie czulam, mialam humory, piersi jak bolace balony i duzo przytylam. Lekarz nie zalecil mi zadnych badan hormonalnych, prob watrobowych badania krwi nic przed przepisaniem tabletek. dostalam je od reki. czy to dopuszczalne? Jakie badania mam wykonac. do jakich specjalistow sie udac? od ostatnich 3 miesiecy widze jakby wiecej tych wloskow. matrwie sie.czy to sie da wyleczyc, czy ciagnie sie przez cale zycie i nasila??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczorek28
Magmor albo jest zespół policystycznyccj jajników albo nie. Jeśli masz tych pęcherzyków duzo na jajnikach i sa dodatkowo ułożone obwodowo+ zaburzenia hormonalne to zespół polic.jajników. a czy pojawiły Ci sie już włoski na twarzy? Jeśli masz pco musisz to leczyc-owłosienie sie osłabi po kilku miesiacach przyjmowania odpowiednich hormonów. Jeśli chodzi o elektrolize to u mnie po usunięciu te włoski nie wyrastają! chyba że kosmetyczka nie trafi w cebulke włoska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ougiuj cieszę się, że ktoś potwierdza skutecznośc lasera, o diodowym słyszałam najlepsze rzeczy. Jestem więc utwierdzona w przekonaniu, że laser to będzie najlepsze rozwiązanie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieładna
Witam Was dziewczyny! Od niedawna mam neta i dopiero teraz widzę że są dziewczyny które czują się podobnie jak ja. No może wiedziałam że jesteście:) ale czytanie co czujecie jest budujące (w sensie że nie jestem z tym sama ). Wiecie co jest \"zabawne\" w moim przypadku - to że lekarze uważają że jest ze mną wszystko ok, tzn mam podwyższony kortyzol ale poza tym to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Troche zmęczyły mnie wizytu u lekarzy i zrobiłam sobie z tym na jakiś czas przerwe ale trzeba będzie do nich wrócić bo może pomogą mi obniżyć kortyzol i włosów będzie mniej (hmm?), a co jeśli będzie gorzej??? Jedna z Was pisała że Jeanine nie są zbyt dobre (delikatnie mówiąc) - ja to biorę od prawie dwóch lat i efekty są takie że mam ładniejszą skórę twarzy (nie mam już problemu z wypryskami) ale na włosy nic to nie pomogło mimo że ginekolog obiecał mi coś innego. Jeanine szkodzą? Troche mnie ta informacja przeraziła, nie wyobrażam sobie że mogłoby być gorzej... Jak to robiecie że macie facetów??? Ja boję się z jakimś umówić... nie chcę widzieć rozczarowania na twarzy chłopaka... (Nawet nie mówię ile mam lat:)) Woski, lasery - to chyba kosztuje? - mnie raczej na to nie stać, choć jak już będzie totalnie źle z moim samopoczuciem to poświęcę na to ostatnie pieniądze. W moim otoczeniu nie ma dziewczyn które miałyby takie problemy jak my dlatego będę do was zaglądała:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu Gosia
Cześć dziewczyny, mnie raczej ten problem nie dotyczy, ale naprawde bardzo Wam współczuje, chociaż chcialam powiedzieć,ze kilka moich kolezanek jest mocniej owłosionych, ale dla nich to nie jest problem. Może Wy dziewczyny tez już jesteście przewrażliwione na tym punkcie a tak naprawde nie jest źle z wami:), ja osobiście jestem zdrowa, zdaniem lekarzy i swoim, nie powiem bo mam włoski na całym ciele.. ale przecież każdy je ma, poza tym jestem brunetką więc moje włoski nigdy nie będą takie jaśniutkie, wręcz białe jak u blondynki,a są ..hmm trudno określić jakie one są takie jasne, ale czasem widać w świetle troszke ciemniejsze.... ale tak to już mają brunetki i8 nawet jak sobie przejadę ręka po brzuchu to czuje te włoski troche, ale jak mam nie czuć jak są i każdy je ma, nasze ciała są całe we włoskach, jest kilka częśći ciała, tj. palce, stopy itd. które nie są owłosione, ale reszta jest.Czy może Wy myślicie,ze takie włsoki jak moje to już tragedia? 3majcie sie i naprawde nie załamujcie, bo inni moga nawet nie dostrzec tych włosków przecież, pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Gosia! Tak bardzo się cieszę kiedy ktoś napisze taki pocieszający post jak Twój! Ja jestem blondynką z dłuuuuuugimi czarnymi i grubymi włosami na ...łydkach i miejcami na udach. Depilacja nie wchodzi w grę bo po niej moje nogi wyglądają jakbym ścierała skórę na tarce a z każdym kolejnym dniem jest tylko gorzej :-( Martwią mnie drobniutkie cieniutkie włoski na brzuchu które nie tak dawno odkryłam a których do tej pory nie było. Boje sie że zaczną stopniowo się wzmacniać i grubieć - na razie ich nie ruszam. Właśnie drażni mnie ta bezradność bo widzę zmiany a nie mogę nic zrobić żeby je powstrzymać :-( Dziwi mnie również to że pojawiają się włosy w nowych miejscach chociaż okres dojrzewania mam już dawno za sobą ... Kiedyś martwiłam się włosami które mam, teraz moim głów. troską jest aby tych włosów nie przybywało. Radzę sobie z tym defektem coraz lepiej ale są dni kiedy mam ochote skończyć ze sobą - ale to są tylko chwile. Gosiu Twoje włoski to nie tragedia - zapewne większość ludzi tak ma i nawet nie ma tego świadomości. I jeszcze jedna sprawa - na topicu OWŁOSIENIE kilka dziewczyn pisało o tym specyfiku z Allegro \"Skin Doctor\". Ich opinie były pozytywne - mikstura podobno działa . Z kupnem jednak troche poczekam do czasu aż wypowie się więcej kobitek. Byc może się okazać że jest faktycznie super ale po jakimś czasie włosy odrosną ze zdwojoną długością i grubościa. A tak poza tym nie można produktu stosować na piersi i to też o czymś świadczy... (może działanie rakotwórcze?) Być może przesadzam ale ja zawsze jestem podejrzliwa i bardzo ostrożna. pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Do "nieładnej"! Mam do Ciebie pytanie? Napisałaś, że masz podwyższony kortyzol.Jak on wpływa na hirsutyzm?Jak go obniżyć?!Czy tym zajmuje się zwykły endokrynolog czy też endokrynolog-ginekolog? zwykle jest tak,że ten pierwszy zajmuje się hormonami tarczycy a ten drugi hormonami typowo płciowymi. Żadko który ginekolog wie cokolwiek na temat kortyzolu i jego wpływu na owłosienie. Ja z netu wiem,że ma i to duży.Proszę napisz co Ty wiesz na ten temat? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Oczywiście pozdrawiam wszystkie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbonka
czesc dziewczyny:)...prosze o opinie na temat "kalo" dziewczyn które stosowały go regularnie i przez długi czas>>czy jest róznica? nie czaruję sie ze wszystko zniknie ale jesli sie osłabią to ju duzo a znalazłam troche pozytywnych opini i chciałabym sie upewnic zanim kupię. i jeszxze pytanko: co robic z meszkiem na twarzy który mnie wkurzzzzaaaa strrasznnie? wiem- kosmetyczka, ale wydaje mi sie ze u dziewczyn depilujących twarz widac granice m-dzy miejscami wydepilowanymi a miejscami meszkowatymi (np pod okiem), inna barwa i pod pewnym kątem bardzo to widac..jest na to jakies sposób? i zcy po 1-szej depilacji nie wzmocnią sie i nie trzreba bedzie wykonywac tego regularnie?...usunac musze chociazby dlatego ze mnie denerwuje...tylko co potem...jak odrosnie jakis haszcz;/;/;/?:)...jeszcze jedno..przestanmy "szukac" włosków na swoich ciałach...zanim zaczełam czytac te fora "miałam" ich mniej..w sensie nie zwracałma na nie uwagi;p;p;p..a teraz to juz obsesja:)i nawet mech mnie wkurza..nawet bardziej niz włosy bo je mozna usunac a ten mech to nie wiadomo czy ruszac czy hodowac:)..wszedzie tylko włosy i włosy widze :)... to chyba tak jak z anorektyczkami, które "są grube", pozdrawiam jesienną porą..niektóre z was mają super podejscie do sprawy:)..pozdrowionka dla wesołej małgosi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! - do balbonki i wszystkich z problemem wloskow na twarzy - proste jak drut - rozjasnic! \"Sally Hansen\" - Cream hair bleach,dostepny w sephorze wiem bo kolezanka kupowala,dziala napewno,powodzenia!!pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ten kortyzol ma (może mieć)faktycznie wpływ na nasze owłosienie? Jak sprawdzić jego poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Witam! Ja również już wiem, że kortyzol wpływa na owłosienie!Żaden lekarz nic o tym mi nie mówił. Wyczytałam w necie, że jego pozim powinno oznaczać się rano.Nie było nic na temat dnia cyklu więc chyba to jest bez znaczenia??? Może któraś z Was wie coś na ten temat więcej?! Odezwijcie się proszę! Kiedyś wyczytałam na forum(innym, które już nie działa z przyczyn technicznych), że niektóre dziewczyny leczyły się fitosterolami(hormonami roślinnymi), biorąc leki o nazwie: flutamid, fitoprost,... Czy wiecie coś na ten temat? Życzę miłego dnia.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbonka
do amber; one są białe > to mech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
kortyzol jest glikosteroidem, ich nadmiar powoduje m in nadmierne owłosienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Generalnie za hirsutyzm sa odpowiedzialne androgeny. Ale gliko też mogą, chociaż wydaje mi się, ze w mniejszym stopniu. Nadmiar glikosteroidów daje mase objawów, nadmierne owłosienie jest tylko jednym z nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Witajcie! Wczoraj użyłam rozjaśniacz do włosów na twarzy Sally Hansen! Tak jak napisała Amber jest dobry! Poza tym wcześniej kupiłam juz lioton do usuwania włosów z tej firmy, też jest bardzo dobry.Włosy odrastają wolniej i są delikatniejsze.Polecam! Jest tylko jeden minus: jest drogi((26zł) i na krótko starcza(2-3 depilacje całych nóg).Ale warto!Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z Was używała lotionu Sally Hansen na miejsca takie jak biust czy obszar między piersiami? Rozjaśniacz wiem,że jest dobry bo używałam na twarz. Ale lotionu nie stosowałam i chciałabym wiedzieć,czy po jego użyciu włosy nie odrastają grubsze i ciemniejsze, jak po goleniu albo po kremie do depilacji ( tak na mnie działa krem stosowany w niektórych miejscach ciała) Mam między piersiami i na nich długie,ciemne włosy.. Są raczej cienkie i delikatne,ale samo rozjaśnianie mnie urządza przez tą nadmierną długość i także gęstość :/ Będę wdzięczna za rade !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Do Marigold i wszystkich dziewcząt!Ja użyłam liotonu Sally Hansen dopiero dwa razy i widzę wyraźną poprawę.Zastosowałam go na nogi i bikini.Włosy są delikatniejsze i wolniej odrastają.Poza tym odrasta ich mniej.Jestem pozytywnie zaskoczona efektem! Warto go wypróbować.Ja kupiłam ten różowy, ale wiem że jest jeszcze w zielonej butelce na mocniejsze włosy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć wam
ja też dołączam do grona pokrzywdzonych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nene Sene.
i ja.. Moj problem zaczal sie z 4 - 5 lat temu : pojawily sie dwa czarne wloski na brodnie , i jakos zylam normalnie wyrywalam penseta jak odrastaly.Wlasciwie nic strasznego sie nie dzialo. Kilka dni temu zauwazylam ze mam juz 4 wloski na brodzie:( :( :( :( :( Nie wygladam jak facet jestem typowa kobieta mam piersi talie biodra.Nozki troche, ale gole i niby wszystko jest ok z tym ze na nozkach miejscami zamiast pojedynczych , to obok siebie sa 3. 3 wyrastaja..albo jeszcze lepiej : z jednego wyrastaja dwa. Te podwojne sa zwlaszcza w "okolicach" bikini :/ Nie chce brac zadnych tabletek..a nie wiem co robic!!!Czy to chwilowe czy faktycznie zaczyna mi sie jakas choroba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nene Sene.
brodzie* /exqzme literowka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nene Sene.
Amber : no wlasnie ,tylko jak chcesz rozjasnic jeden wlos ?? Ja mam je w roznych miejscach i srednio mi sie oplaca paprac na calej powierzchni .Jeszcze z tego cos dziwnego wyjdzie..Swiety Mikolaj i co bedzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_smmutasek
Nane sene: ile masz lat? W innych miejscach też Ci włosy rosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×