Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Kochane ja gole tylko na nogach i na rekach na brodzie peseta chociaz ostatnio zaczelam depilatorem, na brzuchu gole bikini masakra :( mam depresje przez to nie lecze sie w ogole ja chcialabym taki lek po ktorym wypadlyby mi te wlsoki :( a tak w ogole na piersiach nie ruszam nic bo mam andzieje ze one same wypadna jak sie wylecze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud...
Byłam dzisiaj u ginekologa i lekarz stwierdził, że mam taką urodę i nie widzi u mnie objawów hirsutyzmu ( ale przecież to nie jest normalne, że mam męskie owłosienie).Poprosiłam o skierowanie na badanie hormonów, niestety pani mi odmówiła. Postanowiłam, że sama na nie pójdę. Mam prośbę czy mogłybyście mi napisać jakie hormony mam zbadać i w jakim okresie cyklu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plilol
dziewczyny a mnie lekarz przepisal sindi-25 i mialo sie owlosienie zmniejszyc, po depilacji... i co?i nic ,dalej jestem czika............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
faceci są beznadziejni i myliłam sie że umieją zrozumiec i zaakceptować..... nie chce mi sie z domu wychodzic ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZATRACONA
dziewczyny :( czy wy tez oprocz nadmiernego owlosienia nadmiernie sie pocicie ? to jest jakis koszmar .. czuje , ze jestem uzalezniona od tego ... uniemozliwia mi to normalne funkcjonowanie .. , czuje sie jak odmieniec , unikam kontaktow z ludzmi wypadow , pragne zeby sie zwierzyc z tego komus bliskiemu i brakuje mi odwagi , przytlacza mnie to ... jedynie znalezienie tego forum dodalo mi troche otuchy , ale naczytalam sie tu jedynie o tym , ze nie da sie tego pozbyc raz na wieki wieczne ! :( dlonie mi opadaja .Skad bierzecie tyle sily i optymizmu , zeby podchodzic do siebie z dystansem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZATRACONA
napiszcie mi czy laserowa depilacja jest skuteczna jesli probowalyscie , bo wnioskuje , ze te wszystkie srodki to chlam ... nic nikomu nie pomaga , a tylko czasem pogarsza , nie chce zeby wlosy ktore mam na brzuchu przerosly mi az do klatki piersiowej ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
ZATRACONA ja tez sie strasznie poce:(:(:(:(:(:(:( nawet jak na dworze jest ujemna temperatura :( zbadalam wszystkie mozliwe hormony i jest OK. moze kiedys bedzie mnie stac na laser, to sie wydepiluje i bede wygladala jak czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE DZIEWCZYNY!!! Wyżej sprawdziłam czy się wyśle,bo wcześniej gdzieś tak miesiąc temu rozpisałam się i nie wysłało,więc się wkurzyłam i dopiero teraz pisze hehe.Bardzo,ale to bardzo długo nie udzielałam się na tym NASZYM forum,no ale z czytaniem to jestem prawie na bieżąco i widzę że ciągle przybywa nieszczęśliwych dziewczyn,jestem w wielkim szoku że tak ogromna ilość dziewczyn ma te same problemy co ja,o rany dlaczego musimy się tak męczyć!!! Ja to jestem już u kresu wytrzymałości,poza tym całkiem niedawno poszłam do lekarza bo chciałam zrobić wszystkie badania,zaczęłam do niego mówić w jakim celu przyszłam ale tak bardzo się tego wstydze że nie dokończyłam i wyszłam,jejku nie nawidze siebie i nie mogę patrzeć na swoje ciało a depilacji to mam już tak dość że na samą myśl to chce mi się żygać,no bo jaki jest sens w depilacji jeśli się wydepiluje a praktycznie zaraz odrastają włosy i do tego wrastają gdzie niegdzie,mimo że codziennie do kąpieli używam bardzo szorstkiej rękawicy,naprawde bardzo szorstkiej,bo mycie się nią to tylko ból i nic więcej :-( Jedyny ratunek u mnie to opalenizna bo przynajmniej odrastające włosy nie rzucają się aż tak bardzo w oczy,ale cóż,nie mam możliwości smażenia się w solarium,bo mam małe dziecko,ale ostatnio kupiłam sobie fajny balsamik i smaruje się nim,to coś w rodzaju samoopalacza (nawet nie wiedziałam o tym hehe),ale działa troche słabiej i nie ma zbytnich plam a poza tym jak już wcześniej wspomniałam odrastające włosy nie rzucają się tak bardzo w oczy. Będę się odzywać w miare możliwości.POZDRAWIAM WAS DZIEWCZYNY ALE NIE BĘDE PISAĆ O NADZIEI ŻE MOŻE WYNAJDĄ COŚ NA WŁOSY BO NIE MAM JUŻ TEJ NADZIEI :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A używacie jakiegoś kremu czy mleczka po depilacji które spowalnia odrastanie włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_aa
brzydotka i kika: znajdzcie info o telocapilu, wyslalam linki jakis czas temu wiecie co, ja mysle, ze moze przed wizyta u lekarza nie warto sie depilowac, bo wtedy nic nie widac. ja kiedys poszlam do mojej gin-endo troche hmmm ... "nieprzygotowana", a ona na to, ze to bardzo dobrze, bo bedzie mogla ocenic moj stan. wiem, ze to nieprzyjemne, ale nie ma rady. lekarzowi trzeba pokazac sie w calej okazalosci :)) ide na tory: jak ja kiedys zaczelam stosowac diane 35, co prawda w towarzystwie androcuru, to nie musialam czekac az tyle czasu na efekty. u mnie rzeczywiscie wloski zaczely odrastac wolniej i slabsze. ale zrezygnowalam z diany, bo zaczely mie pekac naczynka i zylki na nogach, i dostalam jakis inny hormon. tylko ze ja mialam T ponad norme. no i oczywiscie, jak juz pisalam, po odstawieniu hormonow troche mi sie pogorszylo. ale teraz ciesze sie, ze ich nie biore, bo to jedno wielkie swinstwo. czy Ty masz hormony T, Androstendion i DHEA-S w normie? stwierdzono u Ciebie PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi o te mazidła co to je trzeba samemu robić i nie wiem po co skoro na rynku są gotowe produkty. Ja używam w tej chwili mleczka Bielendy i bardzo mi pomaga nawet bardziej niż ten olej z krokosza. Nie zamierzam raczej paprać się w tych mazidłach i wątpię że jest w nich coś szalenie skutecznego. Mam już szczerze dość używania tego oleju którym poniszczyłam sobie sporo ciuchów. Chodzi mi o gotowe kosmetyki czy używacie i jakich. Tu macie link do artykułu o paście cukrowej http://www.wizaz.pl/images/jkrawczyk/depilacja_cukrowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia878
CZeść dziewczyny przez przypadek trafiłam na to forum,szukałam informacji na temat h(sama borykam sie z tym problemem od jakiegoś czasu i tak trafiłam tutaj.Nie wiedziałam że jest aż tyle dziewczyn,które maja tą dolegliwość.Mam do Was pytanie czy któraś z Was używa takiego depilatora do twarzy? on jest w postaci takiego(nie wiem jak to określić)tarki,pumyksy,był kiedyś dostępny w katalogu wysyłkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej poczytalam troche waszych postow i widze ze duzo z was ma problemy z nadmiernym poceniem, juz kiedys o tym pisalam, ale jeszcze dla przypomnienia ,ja tez mialam taki problem wiecznie mokre plamy:) ale mniej wiecej od pol roku uzywam plynu antidral na nadmierne pocenie i musze stwierdzi ze on naprawde dziala, juz teraz nie uzywam go reularnie o jakis czas ale mimo to problem nie wrocil, na poczatku stosowania swedzialy mnie pachy, no i nie mozna go stosowac na wydepilowane miejsca, ale polecam zwlaszcza ze nie jest drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
bożesz co za cham jeden wysmiał moje nie ogolone nogi chociaż były ogolone co ja mam zrobic ze nie sa gładkie zamiast mnie wspierac on sobie żarty robi teraz to na pewno nigdzie stad nie wyjade buu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuś, trzymaj się, znamy to niestety:( Pewnie każda tu z nas kiedyś usłyszała coś niemiłego...ludzie myślą chyba, że to z braku dbania o siebie, nawet nie wiedzą ile nas kosztuje doprowadzenie się do takiego stanu, który i tak nigdy nie bęzie dla nich zadowalający:( Dziewczynki a co z tym listem go gazety??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia878
idę na tory; ten depilator,czy może pumyks taki drobno ziarnisty należy pocierac nim te miejsca gdzie znajdują się zbędne włoski,tak wyczytałam z opisu,jednak obawiam się że mogą wystapić podrażnienia skóry twarzy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia no pewnie, że będą podrażnienia, nie jest to według mnie dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Wiecie co,wczoraj byłam u kosmetyczki,robiłam zabiegi na twarz ale mniejsze o to,non stop rozmawiałyśmy o wszystkim i o depilacji laserowej którą ona wykonuje,oczywiście powiedziałam dla niej że te wszystkie depilacje laserowe nie są trwałe i po kilku latach odrastają włochy,ale ona twierdząco zaprzeczyła i powiedziała że ta depilacja laserowa którą ona wykonuje jest do końca życia (fakt że trzeba wykonać kilka razy),aparat którym ona to wykonuje jest bardzo nowoczesny i turbo w przeciwieństwie do tych aparatów które mają inne salony,ja dla niej wierze.Powiedziała mi jeszcze że zabieg depilacji wykonuje się prawidłowo co dwa miesiące i gabinety które wykonują co miesiąc to tylko zdzierają kase.O rany,tak z nią rozmawiając pierwszy raz wykrztusiłam z siebie że mam problem z owłosieniem i że to jest moim utrapieniem i że nawet gadać o tym to dla mnie wielki wstyd a ona zaczęła mówić do mnie takie texty podtrzymujące na duchu że wogóle przestałam się przed nią tego wstydzić i jestem zdecydowana na tą depilację.Międzyinnymi powiedziała że miała np klientke z męską brodą,która przyszła do niej latem w golfie załamana i teraz po tej depilacji nie ma żadnych włosów i wygląda super.Ja w pierwszej kolejności chce pozbyć się włosów z przodu tułowia czyli dekold,cała klatka piersiowa i brzuch,dosłownie cały przód tułowia a później po kolei resztę ciała,o jejku jaka jestem przepełniona nadzieją że będę normalna,ale jeszcze muszę na to wyskrobać kase bo nie jest to tanie,ale zrezygnuje ze wszystkiedo oby tylko pozbyć się największego utrapienia w moim życiu.Fakt że jeszcze nie znam dokładnej ceny jednego zabiegu bo gdy miałam pokazać dla niej włochy to akurat przyszła następna klientka i nie pokazałam,ale jestem umówiona z na następną wizyte 25 maja,bo będę robić makijaż permamentny,więc odrazu na dziendobry pokaże włochy.Dziewczyny będę pisać wszystko o czym tylko się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko dopisze że jak zapytałam ją o koszt depilacji całych nóg,to ona powiedziała że nie zdarzyło się dla niej depilować całych,jedynie troszkę za kolano,no więc od tego zaczęła się rozmowa o tym że ja mam problem z włosami i u mnie to całe nogi trzeba depilować i że wogóle mam włosy naprawdę wszędzie nawet na klatce,brzuchu i takie tam,kurcze u mnie nie ma ani jednego kawałeczka ciała bez włosów,no oprócz stóp i dłoni,o łohoho jestem jak małpa! JEDNAK TERAZ JESTEM PEŁNA NADZIEI ŻE W NASTĘPNE WAKACJE BĘDĘ ŚMIGAĆ NAD MORZEM JAK LASECZKA W STROJU HAHAHA,BO MORZE CZARNE MAM TAK NIEDALEKO,ALE SZKODA ŻE TERAZ NIE MOGĘ SIĘ TYM CIESZYĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
a bylas u endokrynologa, robilas badania, leczysz sie? z problemami hormonalnymi depilacja laserowa nie jest taka skuteczna. poza tym nie wszystkie wlosy nadaja sie do depilacji. masz na dekolcie ciemne i grube? jesli ciemny meszek to niestety laser raczej na niego nie zadziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzydotka ja jestem po kilku laserach i powiem jedno...nie wierz!Mnie też tak zapewniano.To bardzo duży koszt jak dla mnie, ciężko pracowałam, odkładałam tylko na to...po ok 3 zabiegu widać poprawę i na tym etapie się to zatrzymuje mimo powtarzanych zabiegów (a chyba8 było ich:( ). Oczywiście leczę się,też skutków poprawy żadnych...no,ale chcesz to próbuj, bo chyba sytuacja finansowa Twoja nie jest taka zła sądząc po wykonywaniu tego makijażu. A powiedz mi, na twarzy też masz? Ja chciałabym wybrać się do kosmetyczki, ale wstydzę się:(Przecież jak zmyje mi te podkłady to wszystko widać;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łaa
hej dziewczyny, czy jest może któraś z Bielska-Białej? bo chciałabym, zeby mi ktos polecił endokrynologa w tym miescie, to jedyne większe miasto w pobliżu mojego.. mam najprawdopodobniej zespół policystycznych jajników, tzn jak byłam u siebie u ginekolożki to powiedziała ze chyba mam ale ona nie jest pewna itd..przepisała mi hormony i olała mnie.miałam oczywiscie usg i badanie na testosteron (mam troche za wysoki) ale lekarka nie umiała mi powiedziec czy choruję na zespół poli.. czy nie. mam straszne bóle kiedy mam okres, za każdym razem mdleję. poza tym mam nadmierne owłosienie, ale to nie hirsutyzm bo nie jest az tak zle, tylko w okolicach intymnych jest go za duzo i jeszcze na sutkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale nie robiłam badań,fakt że chciałam i się zdecydowałam,ale jak zaszłam do lekarza jakiś czas temu i zaczęłam mówić po co przyszłam to z tego wstydu uciekłam od niego,więc nie zrobiłam badań.Ta kosmetyczka mówiła że robiąc depilację tą maszyną którą ona ma to efekt po pierwszym razie jest taki jak innymi po trzech albo nawet czterech razach,więc mam nadzieje że i mi pomoże.Zgadzam się z tym że koszt depilacji laserowej jest wysoki i to nie jest tak że odrazu mam kase na to,ale uzbieram,odłoże albo wykopie z pod ziemi,bo muszę pozbyć się włochów.Dużo też czytałam waszych opinii i doświadczeń z tym że włosy odrastają,ale dopóki sama nie przekonam się na własnej skórze to nie dam za wygraną,no przecież mam już dość tego owłosienia.Jeśli chodzi o moje owłosienie to nie jest to meszek,włosy są czarne ale nie aż tak grube jak u faceta,bo depiluje je pastą cukrową albo woskiem,więc przez to włosy są troche ciensze,ale uwierzcie że gdybym ich nie depilowała to urosłyby chyba do takiej długości jak na głowie,aż strach pomyśleć,albo gdybym przynajmniej raz ogoliła je maszynką to wtedy na 100 % byłyby takie jak u faceta,jestem caluśka owłosiona,a najgorsze włosy mam na kręgosłupie bo mają długość gdzieś tak z centymetr albo nawet półtorej,ale niestety sama nie dam rady ich wydepilować,więc chowam się jak moge,ale jeśli pomoże mi depilacja laserowa na przód tułowia to pomyśle też o plecach i chyba o całym ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd..
witajcie dziewczyny :) mam nadzieje ze sie nie obrazicie.. jak napisze w waszym temacie mimo ze jestem facetem... mam rowniez problemy z nadmiarem owlosienia i to spore... barki , gorna czesc ramion owlosiona... mam pytanie czy uzywaliscie moze jakichs urzadzen elektrycznych do ''niby'' trwalej depilacji wlosow ? jesli tak to jaki jest godny polecenia... bo tak ogladam na tym allegrooo i jest tam duzo produktow... ''easy free'' '' epila'' i takdalej... uzywal ktos tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łaa
wstyd- słuchaj:) mam znajomego, gosc ma juz ok 35 lat. bylismy razem w górach to i widziałam go bez koszulki jak się przebierał w schronisku. i on ma dosc bujne owłosienie a na ramionach czy moze raczej na barkach w miejscu gdzie sie styka obojczyk z ramieniem ma takie faajne kępki włosów! :D w zyciu bym nie uznała tego za jakąs wadę, smiesznie to wyglada ale w pozytywnym znaczeniu, bardzo sympatycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
mam pytanie wiecie czy podwyższona prolaktyna powoduje hirsutyzm??? bo kurde czytam ulotke leków które brałam przez ponad roki tam były takie skutki uboczne teraz żałuje że nie czytałam zanim zaczełam brac ehh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Słoneczka :-) . Ide na tory dzięki za dobre słowa :-) sonia81 list do gazety jest w trakcie pisania przez groosie :-). Ja też bym chciała na depilacje laserową. Najprędzej działa na czarne włosy choć są juz pdobno lasery także i na jasne włoski. Trzeba ogolić włosy przed zabiegiem także jesli sie ma meszek cienki to po ogoleniu przeciez odrosną grubsze, tak więc wydaje mi sie ze i na cienkie tez moze da rade z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×