Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość TRL
Z tego co się orientuję wiele z was ma facetów i wcale nie jest z tego powodu szczęśliwsza. Mało tego niektórym przybył jeszcze jeden problem bo się martwią że facet zainteresuje się inną bez problemu. Dziewczyny same sobie zaprzeczacie. Skoro ci faceci są tacy wspaniali to czemu im nie wierzycie a jednocześnie od posiadania partnera zależy wasze szczęście i poczucie normalności. Coś mi tu nie gra. Myślę że jednak z takim problemem nie można być szczęśliwą jako kobieta, bo nigdy siebie nie polubicie i nie zaakceptujecie w pełni, a od tego zależy to czy będziecie mogły kochać swoich partnerów. Kto nie kocha siebie nie będzie umiał pokochać kogoś innego. Niektóre mają też dzieci i to też im nie rekompensuje niedoskonałości nadal się nad sobą zastanawiają. Nie potrafią się w pełni nimi cieszyć a przecież mają to co inne te "normalne", męża i dzieci ,... a jednak. Nie wiem czy to wszystko jest konieczne żeby być szczęśliwym. Ludzie bez takich problemów też wybierają rózne drogi życiowe. Tylko tyle że mają wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...JednaJedyna...
Hmm... Dobre pytanie. Powinno być raczej "gładka" dla siebie, bo Jemu choć to nie przeszkadza to ja lepiej czuje się, gdy jestem wydepilowana. Jednego jestem pewna, że nigdy ten problem nie był dla mnie przeszkodą. Może jestem inna, ale choć naśmiewali się ze mnie to i tak przy poznaniu mojego chłopaka nie ukrywałam się, bo nie widziałam potrzeby. Teraz jestem pewna, ze on to w pełni akceptuje. Powiem więcej. Gdy powiedziałam mu, że mogę być chora to przytulił mnie i powiedział, ze to i tak nic nie zmieni... Kobiety nie bójcie się, nie każdy facet musi się okazać świnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarosnieta
walcze z choroba juz bardzo dlugo.od kiedy pamietam.mam chlopaka ale on nic nie wie o h i nie wyobrazam sobie zebym miala mu o tym powiedziec.jestem z nim szczesliwa ale zawsze porownuje sie z innymi dziewczynami. u siebie widze tylko wlosy ktore mam wszedzie.wstydze sie rozmawiac z ludzmi, byc blisko kogos bo od razy mysle o kudlach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trl, wspolczuje kompleksow. biedactwo musisz w ten sposob sie podbudowywac. zal mi cie. niestety mozliwe, ze zrobilas przykrosc niektorym dziewczynom tutaj, i jesli sprawilo ci to satysfakcje to powinnas sie zastanowic nad soba. istnieja przerozne mankamenty urody, ale wystarczy dbac o siebie. swoja atrakcyjnosc oceniam tak jak inni - bardzo wysoko :) nadmierne owlosienie to nieprzyjemna sprawa, ale sugeruje sie otrzasnac. to nie jest koniec swiata. ja na powodzenie u mezczyzn nie narzekam-wrecz przeciwnie :) i wiele dziewczyn tutaj tak samo. to czy dziewczyna ma gladkie nogi nie decyduje o sile uczucia - no, moze u gimnazjalistow tak ;) moj byly dzwoni do mnie codziennie od roku-kiedy sie rozstalismy z nadzieja, ze do niego wroce, a uwierz nie znam dziewczyny, ktorej by sie nie podobal. rozstalismy sie z powodow w ogole nie zwiazanych z wygladem, niepewnoscia czy zdrada. jak widac mozna nas kochac i to bardzo mocno. mozna nas tez porzadac, nawet nie wiesz jak bardzo :)) a kompleksy ma kazda kobieta - ty chyba wiesz o tym najlepiej. zanim dalej bedziesz probowac zrobic komus przykrosc zajmij sie najpierw swoim, jak sadze, malo udanym zyciem. jezeli jakas nastolatka przeczytala to co napisalas i w to uwierzyla, to zrobilas kawal beznadziejnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liseona
wiecie co dziewczyny ten krem bioxet podobno dobry...no ale co z tego jak jest cholernie drogi i daje skutki PRAWDOPODOBNIE po około 8miesiacach:( :(( ja sie chyba zabije z tymi włochami:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRL
To dobrze że tak mi odpisałaś, o to mi właśnie chodziło. Zdziwiona? Potwierdziłaś tylko to o czym myślę tak samo jak ja. To była taka mała prowokacja i wierzcie mi albo nie, ale nikogo nie chciałam urazić. Nie mam nic więcej na swoją obronę, nie chce mi się też pisać nic więcej bo wiem że to nie zostani źle zrozumiana albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaaa_ja
cześć dziewczyny. śledzę ten temat od dłuższego już czasu i chyba nadeszła pora na moją spowiedź. nie mam już siły... moją zmorą jest podbrzusze. totalna masakra. włoski mam twarde i ciemne. taki piękny trójkącik, bo paseczek to nie jest... jestem załamana. nie chce mi się żyć. tak, wiem, że brzmi to patetycznie, ale tak się czuję. na samą myśl, że mógłby dotknąć mojego brzucha jakiś facet mam dreszcze z przerażenia... tak, jestem sama. od kilku lat, a w tym właśnie czasem pojawił się ten problem. moja mama zbagatelizowała go i stwierdziła, że 'taka twoja uroda' - znacie ten tekst, prawda? u mnie od razu pojawiło się kilka grubszych, czarnych włosków. potem problem bardzo się nasilił. dodam, że nigdy nie ogoliłam brzucha. raz użyłam kremu, ale nie pogorszył on stanu mojego 'futra'. pogorszyło się później. nie wiem co mam z tym wszystkim robić... najgorsze jest to, że te cholerne włoski są strasznie sztywne w dotyku i czuć je strasznie. a kiedy je powyrywam to czuć taki goły placek. to mój cholerny kompleks. mam w zanadrzu jeszcze kilka, ale nie będę się nimi chwalić:P nie pozwoliłam się zbliżyć do siebie żadnemu facetowi od dawna. problem tkwi we mnie. wiem o tym. dopóki nie zaakceptuję siebie takiej, to nie będę mogła być szczęśliwa z nikim. ale ja nie umiem tego zaakceptować. płaczę po nocach. w kółko dotykam brzucha, żeby się przekonać jakie to obrzydliwe uczucie dotykać tych kłaków. proszę pomóżcie mi... co Wy robicie z brzuszkiem? też macie sztywne włoski, czy tylko ciemne? ja już dłużej nie dam rady... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trl, faktycznie nie mam pojecia o co ci chodzi, ale przede wszystkim dlatego, ze piszesz niegramatycznie i nieskladnie. ciezko sie polapac. nie ma sensu zebys dalej sie wysilala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna ja, na twoj problem najlepszy bedzie laser (light sheer lumenis). na taka powierzchnie cena nie bedzie bardzo wysoka, a nawet jesli, to warto, skoro nie daje ci to zyc. ja zrobilam bikini, teraz robie nogi i trzeba przyznac - roznica jest nieziemska. wszystkim zawsze to bede polecac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiniAni
Witam!! Ja mam niestety też problem z nadmiernym owlosieniem...Nie tylko nogi i ręce ale też twarz... Włoski rosną nad górną wargą, na brodzie i po bokach twarzy (takie przedłużenie pejsów). Mój chłopak o tym wie i nie robi z tego problemu. Mam 23 lata a ten problem mam od około 10 lat... Nogi golę, bo depilowanie zajmuje mi mnostwo czasu a efekt nie wyrównuje bólu przy tym działaniu. Włoski na brodzie wyrywam, ale tylko te dłuższe i ciemniejsze, bo boję się, że jak zacznę wyrywać wszystkie to będzie je bardziej widać. Włoski nad górną wargą po prostu najzwyczajniej w świecie golę. Moja przyjaciólka ma ten sam problem i używa wosku. Ale zanim można go użyć to włoski muszą troszkę odrosnąć i to mi się właśnie w tej metodzie nie podoba. A tach to mam rach ciach i po kłopocie. Przyznam szczerze, żę w gimnazjum nadmierne owlosienie stanowiło dla mnie nie lada problem. Do tego miałam nadwagę. W liceum wszystko się zmieniło. Ja się zmieniłam. Schudłam, starałam się być bardziej pewna siebie (w końcu w nowej szkole mnie nikt nie znał). I się udało! Na powodzenie u płci przeciwnej nigdy nie narzekałam. Zmieniałam chłopaków jak rękawiczki. I żadnemu moje nadmierne owłosienie nie przeszkadzało. Skoro mi nie przeszkadza już to dlaczego im ma przeszkadzać? a jak się nie podoba, to narazie! ja płakać nie będę. Połowę mojego życia mam ten problem i już nauczyłam się z tym życ. Chociaż czasami (rzadko, bo rzadko, ale jednak) mam myśl, żeby wykąpać się w żyletkach to może będę miala gładkie ciało... Taka desperacka myśl. Pozdrawiam wszystkie panie mające ten sam problem!! moja rada-> nauczcie się z tym żyć i to akceptować. to inni też to zaakceptują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej badania zrobilam i niektore hormony mam za wysokie, niektore za niskie :( dostalam recepte na diane 35...ale jak znam siebie to jej nie zrealizuje :P hirsa jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paolcia86
smutnaaa_ja: witaj. ja tez zmagam sie z nadmiernym owlosieniem na brzuchu. zle mi z tym, ze wlasnie tak wyglada moj brzuch ale uwierz mi ze z tym da sie zyc. ja nigdy tego nie ukrywalam przed swoim facetem(teraz juz mezem), on nigdy nie udawal ze ich nie widzi, ale mu nie przeszkadzaja. potrafimy nawet z tego zartowac. poprostu kocha mnie taka jaka jestem. ***majka***: napisz mi prosze, gdzie trzeba sie udac na taki zabieg laserowego usuwania wlosow? i mniej wiecej jak ksztaltuja sie ceny? chodzi mi o wlosy z okolic pepka. jestem zielona w tym temacie, a bardzo chcialabym sie ich pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory - też przeczytałam gdzieś ostatnio, że ten bioxet dopiero po 8 miesiącach od stosowania zaczyna pomagać. Ty już ten krem stosujesz chyba 4 miesiąc więc nie poddawaj się i dalej stosuj bo chyba jako jedyna najdłużej go stosujesz. Wiem, że 8 miesięcy to długo, przy tym jest on stosunkowo drogi, ale przynajmniej będziesz mieć pewność, że próbowałaś go stosować tyle ile się powinno a nuż pomoże? Mam nadzieję. Bo to byłaby wtedy również nadzieja dla nas wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
International, gdzie Jesteś?????????????? Jak po ślubie?????????? Nic tutaj nie zaglądasz???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat dzis zajrzalam :-) (przyznaje, po bardzo dlugiej przerwie) Jestem po slubie rowno 3 tygodnie :-D Obecnie uszargujemy sie z urzadzaniem mieszkania po slubie :-o Zawsze myslalam, ze to frajda a to sie okazuje ciezka robota :-o Wesele mielismy w duzej mierze w plenerze i zdjec jest ponad 1000 :-) Najchetniej wpuscilabym Was, "stara gwardie" (loris, ide na tory, ...) na nk, bo inaczej nei mam pomyslu jak wstawic chocby kilkanascie zdjec z roznych etapow slubu i wesela... PS. wlosy rosna dalej jak wsciekle :-( Zwl. na brodzie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
International życzę Ci więc szybciutkiego urządzenia Waszego gniazdka i żeby Wam sie tam wspaniale mieszkało.emaila od Ciebie jeszcze nie ma na mojej poczcie. Ide na tory szkoda, że przerwałaś stosowanie, ale trudno.Może sama kiedyś sie pokuszę o jego stosowanie, tylko ten czas 8 miesięcy mnie przeraża, nie wiedząc czy rzeczywiście pomoże.Producent gwarantuje, że po 8 jest stopniowy zanik włosków, ale czy to tylko nie naciąganie? W końcu w ciągu tych 8 miesięcy może nieźle zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory zawsze uważałam, że jak ktoś miałby wynajmować mieszkanie to lepiej wziąć na kredyt. Moja kuzynka tak zrobiła i będzie płacić tylko 200 zł więcej niż za wynajem a przynajmniej płaci na swoje.Co prawda zawsze to jest ryzyko, bo różnie w życiu bywa i zdarzają się nieszczęścia ale nie ma jak mieszkać samemu.Sama nie mieszkam jeszcze ze swoja rodzinką sama tylko z rodzicami, co prawda mamy jakby osobne mieszkanie, bo osobne wejścia, ale to jednak nie to samo.Cały czas mam marzenie, żeby wybudować domek. W końcu czym jest życie bez marzeń? Był taki okres w moim życiu, oczywiście przez niechciane włoski, że nie miałam nawet marzeń. Teraz jest na szczęście inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma czego zazdroscic - mieszkanko mamy wynajete (w Niemczech sie nie oplaca kupowac mieszkan, robia to tylko samobojcy i to nie z powodu kredytu a absurdalnego prawa wlasnosciowego). Oplaca sie miec dom, nie mieszkanie. A na dom nas na razie nie stac. Wypowiedzialam wiec swoje lokum, moj maz swoje i bedziemy miec teraz wspolne, wieksze. Ale ze pokoje sa tak ustawione jak sa, to pomimo ok. 80m², mordujemy sie z ustawiniem trzech mebli na krzyz ze hej :-o Prawie wszystko musimy kupic nowe. Wiecie jaki to wydatek pare tygodni po slubie... Zaczelam P O W O L N A akcje wysylania zdjec. Prosze o feedback na maila, czy dochodza :-) Wczoraj wyrwalam z brody ponad 100 wloskow (mialam kilkudniowa przerwe w wyrywaniu), dzis znow ok. 20 :-( (reszte ciala latwiej mi kontrolowac niz twarz). Problem sie nasila, nie zmniejsza... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! poczytałam posty na tym forum i zdałam sobie sprawy że ja tak naprawde to nie mam problemow, te pare wloskow nad warga i brodzie to nic w przeciwienstwie do tego co tu opisujecie. jestescie mlode i macie naprawde klopotliwy problem... obawiałam sie przez pewien czas ze i ja mam hirsutyzm, bo wraz z wejsciem w wiek dojrzewania pojawilo mi sie kilka wloskow na brodzie, zagescily sie jasne wloski na bakach (jestem brunetką) na udach zawsze mialam wloski ale dosc cienkie, wokolicach sutkow tez mam po prae malych wlsokow,a piersi mam nie za duze, wiec balam sie ze staje sie facetem... slyszalam ze po prostu nie ma co czekac bo takie objawy moga tez wskazywac na zespół jajnikow policystycznych... trzeba sie wiec wybrac na badania hormonow... jakie wskazniki okresla sie w badaniu hormonow z krwi? czy normalnie jest badanie na hormony plciowe? bo to one sa odpowiedzilane ze nas meski badz damski wyglad i problemy z owlosieniem... pozdrawiam Wqas dziewczyny i trzymajcie sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geonik
Ja sądzę, że wiele zależy w kwestiach atrakcyjności partnera od skali tego hirsutyzmu. Jeżeli dziewczyna jest bardzo ładna, szczupła, ma śliczną twarz i wąsik który ukrywa - depilacje, laser itp. to czemu nie ma mieć atrakcyjnego fizycznie chłopaka. Z kolei jesli ma PCO, nadwagę, hirsutyzm całego ciała, trądzik i jeszcze łysienie (czasem to jest w komplecie) to trudno mi uwierzyć, że bardzo przystojny chłopak ją wybierze. Wnętrze jest ważne- tu nie mogę się nie godzić, ale wygląd też, to widać zwłaszcza obecnie. I nie hcodzi mi oto żeby komuś zrobic przykrość. Ja mam dość poważny proiblem i z ni mwalczę i skończyłam sesję laserów, ale jak wiecie nie da się całkowicie ukryć, i z bliska będzie to zauważone. Kilka razy zakovhałam się bez wzajemności i wiem (przypadkowo usłyszałam od samego zainteresowanego) że przycyzną był wygląd. Nie jestem potworem, dbam o siebie, ale ci mężczyźni mogąc wyboerać między ładniejszymi dziewczynami a mną wybrali je. Piszę to już dziś bez złości- mam 25 lat i raczej zostanę sama. Wolę to niż być w związku bez uczucia z mojej strony. Po co krzywdzić jeszcze kogoś? Oczywiście można by powiedzieć, że oni wybrali tamte dziewczyny ze względu na wnętrze i być może tak w pewnym stopniu było, ale wiem że i mój wygląd odegrał rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paolcia, wpisz w google depilacja laserowa i wyskocza ci gabinety z cennikami. (np estetica, dermed) tylko wazne, zeby to byl laser light sheer. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktopytaniebłądzi
Dziewczyny, co powiecie na temat Diane-35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprz z papryką
Dziewczyny, nie czytam Was od początku, ale od czasu do czasu zaglądam, gdyz też mam problem z owłosieniem. Czy robiłyście sobie jakieś badania hormonalne, czy działacie na chybił trafił? Bo ja w tym tygodniu byłam na badaniu i wyszło mi, że mam dwukrotnie podwyższony poziom prolaktyny, która jest odpowiedzialna min. za te wstrętne kłaki. Teraz przynajmniej wiem, co mi dolega i może łatwiej mi będzie zwalczyć ten mankament. Dlatego radzę Wam, idźcie na badania! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przepisane diane i wbrew wczesniejszym zapowiedziom wykupilam jeden plasterek ale jeszcze tego nie bralam w ulotce jest napisane, ze ten lek zawiera niewielka ilość hormonow. natomiast w necie naczytalam sie tyle na temat diane, ze glowa pęka :( i troche sie obawiam, jak moj organim bedzie reagowal na te pigulki fuck, ostatnio mi sie snilo, ze sobie czesałam włosy na nogach 😭😭😭 pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
Mam dość...byłam u lekarza i poweidział mi że nie wie co jest przyczyną mojego owłosenia bo badania mam niby w normie chociaż wydaje mi się że wyniki hormonów wcale nie są wporządku. Powiedział że jedynie kosmetyka mi pomoże a przecież na laser mnie nie stać, a codziennie nie mam siły się golić bo depilacja u mnie odapda. Kurcze przecież musi być jakaś przyczyna że mi te kudłu rosną a jest ich co raz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mozecie
a nie mozecie dziewczyny wziac kredytu na laser? za granica duzo ludzi bierze kredyt zeby zainwestowac w siebie. chyba warto. az takie duze pieniadze to nie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe ja nie mam zdolności kredytowej ale na pewno kiedys tam zrobie sobie laser. ide na tory mogłabys mi napisac sklad tego kremu na b..., ktory niby ma powodować opoznianie odrostu wlosów??? loris jestes tutaj? mam pytania odnosnie naturalnych metod walczenia z włochami a wiem, ze sie tym troche interesujesz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mam dosc
Witam wszystkie Panie. Jak Wy wytrzymujecie to wszystko? Ja już nie daje rady,nie mam siły na walke z tymi włosami... Dzisiaj spojrzałam w lustro a tak nie wiem jakim cudem na policzkach pojawiły mi się ciemnie włosy,jestem normalnie zrozpaczona,bo brode i wąsik to jakoś znosze ale to??? To już przerasta mnie:(((((( Powiedzcie mi czy Wy też macie ciemne włosy na policzkach i gdzie one rosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×