Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Dlaczego nikt nie wymyślił żadnego leku na to? mam dość chodzenia w pracy z pensetą w kieszeni.. A mój dekolt znów pokrywają czarno-złociste włosy. Tak, tak narzekam. Mam 22 lata i jestem małpo- ludkiem. I na nic nie mam sił. Mam ochotę na urlop w ciemnym pokoju, z litrem kawy, wódki i toną papierosów. A za to odwdzięczy mi się mój trądzik r.. A po takim urlopie, zamieszkałabym sobie bezpiecznie w grobie. Łysieje. Mam mało włosów na głowie, robią mi się zakola i nie wiem od czego. Nie biorę hormonów. Odpadam. Kórfa mać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Ja też odpadam, wyglądam jakbym umierała. Blado-sino-czerwona, ze skórą cienką jak pergamin, zniszczoną, pokrytą włosami i innymi gównami... W dodatku bez przyszłości. Zawaliłam nawet szkołę, nie chce nawet wnikać dlaczego, w każdym razie grozi mi to, że już nigdy do żadnej nie pójdę. Skończę jako sprzątaczka z wąsem. Taki los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piętaa
ja was chciałam przestrzec przed braniem andocuru, brałam po jakiejś ósmej części tabletki przez niedługi czas a prawie wyłysiałam, miałam hirsutyzm, ale włosy z głowy mi nie wypadały, a po androkurze to mi garściami wychodziły jak po chemi, normalnie z dywanu można było rękoma zbierać, tabletki przestałam brać dawno temu, a z włosami i tak nie doszłam juz do ładu, a tych, których chciałam sie pozbyć wcale nie ubyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piętaa
ANDROCURU miało oczywiście być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jak dzisiaj byłam u ginekologa i po moich badaniach wyszło, że mam podwyższoną prolaktynę i testosteron ;( Oczywiście pan doktor przepisał mi tabletki Diane35 i kazał czekać. Czy któraś z Was brała te tabletki? Czy one faktycznie coś dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piętaa
nic nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Ja biore je już 3 mies. ale właśnie bede się umawiać do endokronologa i powiem mu że nie chce tego brać, żeby zapisał mi coś lżejszego ze tak powiem. A przepisał mi je ginekolog :-S ale słyszałam ze te tablety niszczą organizm, no i po odstawieniu hirsutyzm sie pogarsza. Wiec ja dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dał mi te tabletki, że po nich mam mieć regularny okres i wg ma się cera polepszyć i jeszcze jakieś mi przepisał silne ale po pół tabletki co dziennie. A po nich okropnie chce się spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane35
Nie bierz tego jak nic Ci nie jest poza podwyższonym testosteronem, prolaktyną. Niech Ci coś innego zapisze albo zmien lekarza. To jest silny lek hormonalny...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam podobnie, z tym że kiedys brałam Cyprest, Polski odpowiednik Diane35, ale fatalnie to znosiłam, także nie wiem czy te tabsy są warte cokolwiek. Papryczka, próbowałaś może oliwki babydream lub hipp (na Tr o tym pisałam dziś) jest ok. Czy mogę zrobic badanie na nadnercza, mając teraz okres? czy poczekać do zakończenia i odczekać tydzień- powinno byc połowa cyklu, tylko z tymi miesiączkami jest różnie. Zawsze miałam poważne opóźnienia, a teraz dwa tyg. temu ostatnio i znów. Jak to z tymi badaniami jest? Jesien sie nam zbliża, ah.. w końcu długaśne rękawy i spodnie, bez wzbudzania ciekawości ;) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja znowu słyszałam, że Diane to zwykłe tabletki antykoncepcyjne tylko o mniejszej dawce niż normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia17r, ja tez mam przepisana diane i czekam na okres zeby zaczac je brac, ale bardzo sie bojed bo wiele zlego slyszalam o nich niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja o tych tabletkach wręcz przeciwnie słyszałam dużo dobrego. No ale to może zależy od organizmu. Ja teraz właśnie kończę pierwsze opakowanie i będę czekała 7 dni na okres a po 7 dniach kolejne opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy któraś z was stosowała
telocapil ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia a jak sie czujesz po 1 opakowaniu bo ja jeszcze nie bralam tabletki ani 1,a co takiego dobrego slyszalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Diane 35 to stara generacja tabletek, o średnim działaniu antykoncepcyjnym (nie to jest ich głównym celem), przepisywana niegdyś jako lek na wszystkie młodzieńcze dolegliwości typu trądzik, bolesne miesiączki itp. Niestety jest to wyjątkowo duża dawka hormonów. Zależy od organizmu. Jednemu posłuży, innemu nie, ale skutków ubocznych prędzej czy później należy się spodziewać. Dodatkowo dobrze brać je z lekami osłaniającymi wątrobę i żołądek, dbać o siebie, ruszać się, często od tych tabletek dziewczyny "puchną". Robią się też im pajączki (wskazujące na początek problemów z krążeniem), mają migreny i inne nieprzyjemne dolegliwości. Nie zawsze od razu, czasem nigdy, jednak na pewno często. Wystarczy porównać skład. Tak czy inaczej żadne tabletki nie są cudownym lekiem na to i branie ich to ryzyko, a jeżeli lekarz mówi inaczej to jest zwyczajnie niepoważnym konowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie ja po tych tabletkach czuję się dobrze. Żadne skutki uboczne na razie u mnie nie występują. Po tych tabletkach nawet mi się cera polepszyła. A czy pomoże na miesiączki to dopiero zobaczę bo dzisiaj skończyłam pierwsze opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Też mam taki problem jak wy. Jestem owłosiona na nogach dolnej części pleców, trochę brzuch, dekolt i lekki wąsik. Mój mąż jest też bardzo owłosiony, znaczy się ma włosy tez w dolnej częsci pleców na klacie, ręcach i nogach. Na nogach to ma strasznie. w zyciu tylu nie widzialam. I moje pytanie brzmi tak czy naszemu dziecku moze sie to nasze owlosienie skumulować?? bo wiem, że szansa ze będzie mieć moje owlosienie albo jego jest 100 procentowa ale chodzi mi o to czy jest mozliwosc ze odziedziczy to owlosienie moje i jego , czyli bedzie owlosione jak ja i moj fcet razem wzięci?? w mojej rodzinie nikt nie ma problemow z takim owlosieniem. U niego to chyba dziedziczne bo dziadek i tata mają oraz jego brat...proszę o odpowiedź...jestem zdesperowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaari
zrozumcie to wreszcie zakute łby i uczcie sie na błędach innych- żadne kremiki , woski tabletki nie pomogą w hirsutyźmie!!!!!!!!! tylko laser może przynieść rezultat, wszystko inne to ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Nadia1, ja wlasnie od kilku m-cy stosuje polaczenie tabl. antykonc. ze Spironolem. Przy braniu tego zestawu faktycznie jest poprawa. Jak jest potem bez nich nie sprawdzalam jeszcze-potwornie sie boje ewentualnego odstawienia. Moja gin. mowi, ze polaczenie tabl. antyk. nowej generacji (ja mam Yazz i czuje sie na nim zupelnie normalnie-nie przytylam ani nic) ze Spironolem w odpowiedniej dawce jest bezpieczne i mozna brac tak dlugo, jak sie chce i daje szanse na poprawe, a w kazdym razie nie bedzie pogorszenia. Natomiast podkreslala, ze Diane 35 to dla organizmu paskudztwo i po odstawieniu dziwne rzeczy sie dzieja z organizmem a wiec i z wloskami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Ja biorę Diane od ok. 3 mies. i odziwo nie miałam żadnych skutków ubocznych, dosłownie żadnych. A cera i włosy, ale te na głowie mi sie polepszyły. Co do mojego hirsutyzmu to włosy na ciele sie stały słabsze, bardzo wolno odrastają no i moja mechowata broda zrobiła słaba i mało widoczna, dodatko jeszcze wodą utleniona ją zaczęłam przecierać, i naprawdę widac efekty. Miałam zawsze czarne włosy na rękach a dzis mam takie jakby bezowe, a wiec coś mi pomogło to Diane, ale na jak długo? A najbardziej boje sie tego cholernego odstawienia :( słyszałam że po nim masakra jest. A głowie chodzi mi o to, że hirsutek może sie wzmocnić...? Ktoś coś wie na ten temat może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Halszak, ja też biorę oprócz anty. tzn. Diane ten Spironol. Może dlatego jest to efektywniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Any19 skoro bieresz tez spironol, to moze pogadaj z gin, zeby ci zamienil Diane na cos z nowszej generacji? A w jakiej dawce bierzesz spironol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Any19
Biorę 25mg, a Ty? Właśnie zastanawiam się czy może by nie zmienić tej Diany na coś nowszego, bezpieczniejszego. Bo bardzo mnie niepokoi to że po Diane, po odstawieniu właściwie hirs może sie pogorszyć:( eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
ja biorę jedna tabletke 100 mg. Kurcze na twoim miejscu bym zapytala gina (a moze go zmien?-b troche glupio pouczac lekarza..), czy moglabys zmienic tabl. anty i jednoczesnie zwiekszyc spironol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×