Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

kiedys tu pisalam i dizs postanowilam napisac z now zeby dodac moze jakiejsc otuchy. zareczylam sie dziewczyny! zareczylam sie z moim ksiecie z bajki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grejs28
Jestem tu piewszy raz,moj problem zaczol sie okolo 19r. zycia. Przez prare lat nie chodzilam na basen itp itd.jak wiekszosc z was mialam z tym problem. Zaczelam pracowac i wydalam majatek na depilacje laserowa ok.10tys zl. powiem ze efekty sa!A chodzilam glownie na nogi(uda lydki + bikini) wsumie przez 3 lata okolo co 2 miesiace. Czasem zabieg bralam tylko na bikini albo na uda bo w moim przypadku bol byl straszny!Chodz nie jest to regula ,jedni w czasie zabiegu potrafia czytac gazety i nic nie odczuwac a ja cierpialam bardzo. Z ok 9 zabiegow zrobilam na nogi i bikini w lato robilam wieksze odstepy bo chcialam sie poopalac,lekarka powiedziala ze za pare lat bede musiala powtorzyc raz zabieg dla odnowienia poniewaz hormony z wiekiem inaczej pracuja. Teraz moge np. po 3 dniach ponownie ogolic nogi a wlasciwie resztki ktore obstaly ze sie tak wyraze. Przed zabiegiem jak ogolilam nogi to do paru godzin wyskakiwaly mi chrosty cos strasznego niemoglam sie nikomu pokazac,do tego bol jak odrastaly wlosy,zabieg zrobilam przede wszystkim ze wzgledow zdrowotnych. Moj problem dotyczyl przede wszystkim nóg,bikini i dolnej parti posladkow. Tak jak wy probowalam wszystkiego!golarka(pojawialy sie chrosty czerwone,skora podrazniona na calych nogach),wosk na cieplo i zimno(wyrywal tylko czesc wlosow a potem i tak te nowe wrastaly,krotkotrwaly efekt max 7dni), depilator podobny efekt do wosku a moze i gorszy,pianki nie dzialaly bo wlos byl gruby i twardy,a efekt pianki byl mizerny. Powiem tak dla tych ktore jeszcze nie maja chlopakow,mezow,jak ktos kogos kocha to \"nasz problem\" nie bedzie mial dla tej drugiej osoby duzego znaczenia.Wiem ze w mlodym wieku ten problem stanowi duza przeszkode,jest sie mlodym latem cieplo znajomi chodza na basen skad ja to znam. Teraz moge wybrac sie na basen i jestem taka szczesliwa :) Ale laser to sa ogromne pieniadze moze kiedys ten zabieg bedzie duzo tanszy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
Hej dziewczyny mam pytanie na które bardzo bym prosiła żebyście mi odpowiedziały,byłabym ogromnie wdzięczna:) mianowiecie mam zamiar wybrać się do lekarza,lecz najpierw chiłąbym wykonac badania żeby do lekarza isc odrazu z wykonanymi badaniami.Moje pytanie brzmi czy lekarz rodzinny może m idać skierowanie na badania chormonów,usg dopochwowe i usg jamy brzusznej? oraz jakie chormony należy zbadać? czy przy tym badaniu badane są odrazu każde chormony czy trzeba mieć skierowanie na poszczególne?z góry bardzo dziękuje za odpwiedz:):) trzymajcie się wszsytkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genowefa pigwa
na USG dopochwowe i jamy brzusznej dostaniesz skierowanie, na część hormonów też, ale dopiero endokrynolog określi, jakie hormony powinnaś zbadać po tym, jak przeprowadzi wywiad i zbada Cię, bo jest sporo możliwości, a na wszystkie i tak nie da skierowania (jeżeli robisz prywatnie to wydałabyś strasznie dużo kasy badając wszystkie hormony), wiec to raczej nie ma sensu zrob USG, bo gdzie niegdzie trzeba na nie długo czekać, a hormony zbadasz, kiedy dostaniesz skierowanie od endo - uważam, że tak będzie najsprawniej - od lekarza internisty i tak nie dostaniesz skierowania na wszystkie hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory, wszystkiego najlepszego na nowa drogę życia, spełnienia marzeń oraz jak najmniej problemów w życiu małżeńskim i rodzinnym. A także pięknej pogody jutro!!! Bądź szczęśliwa i uśmiechnięta! Miałaś nam sukienkę pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory - trzymam kciuki i z gory gratuluje :-D Czy ja tez mialabym szanse na fotki od Ciebie (krushka@tut.by)? Chetnie zrewanzuje sie tym samym :-D My mamy miec nasz wielki dzien w sierpniu. Na razie kielbasi nam sie wszystko (frustracja siega zenitu :-o ) z sala ale za to kupilam sukienke :-D Mam tez welon, bizuterie i ogolnie 3/4 dodatkow :-D A wszystko to w czasie wielkanocnego urlopu - mialysmy z mama niezly maraton po sklepach ale przynajmniej wreszcie sie cos pchnelo do przodu :-D Jeszcze raz zycze Ci samych cudownosci na nowej drodze - oby okazala sie spokojna (wszystkiesmy tu znerwicowane :-o), radosna i dawala Wam obojgu spelnienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ide na tory, ze takie bieganie wyjdzie mi na zdrowie. Suknia ma uszytwniana gore, wiec powinnam zadbac, zeby miec troche miejsca na oddychanie :-p Trzymaj sie dzielnie! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris26@wp.pl. Ide na tory będzie dobrze, zobaczysz!!!!!!!!!!! International Twoja sukienkę tez bym chętnie obejrzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris, postaram sie cos wyczarowac w przyszlym tygodniu. Wredny aparat zastrajkowal przy mierzeniu sukni i zostalam bez zdjecia :-( Moj narzeczony mnie nie zostawia jednak na razie nawet na krok (stesknil sie po 10 dniach neiwidzenia mnie :-D ), wiec musze wyczekac moment, zeby dyskretnie sfotografowac sukienke (moj luby wogole nie wie, ze mam tu sukienke ze soba :-D - tak, zeby go nie kusilo podgladanie przed slubem :-D ) - niestety beze mnie, wiec efekt bedzie mizerniejszy ale chociaz tyle. W sukeince dopiero po slubie ;-) ide na tory ma dzis swoj wielki dzien - fiu, fiu. Mam nadzieje, ze wszystko przebiegnie tak, jak sobie wymarzyla :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na tory wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!! powodzenia i wszystkiego dobrego!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już widziałam Ide na tory. Dla mnie to piękno i skromność w jednym wydaniu. Idę na tory to cudownie, że było tak jak sobie wymarzyłaś.I oby dalej w Twoim życiu tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niegdyś papryczka
Bo idę na tory, po prostu jest piękna. Przynajmniej ja ją sobie tak wyobrażam. A ja jadę na laparoskopię jajników w maju. Czyli jest tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca.....................
Witam. Czytam wpisy te stare i te nowe i coraz bardziej przekonuje się ,ze mamy wspólny mianownik. STRES . Stresujące dzieciństwo , młodość czy po prostu terażniejszość.Rzadna z hirsutek nie miała lekko. Czytałam ,ze niektóre z Was stosowały telocapil. Czy mozecie coś o nim powiedzieć , jeśli oczywiście jeszcze czasami tu wpadacie? Czy ten preparat jest naprawdę skuteczny ? I czy po dłuższym stosowaniu likwiduje włoski na stałe ?Bardzo proswzę o odpowiedz :-( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TELOCAPIC NIE LIKWIDUJE WLOSKOW. PRZYNAJMNIEJ NIE MI. odrastaja troche pozniej i sa troche slabsze. stosuje gdzies od listopada. nie wiem co powiedza inni. wiem, ze stosowala go tez martulka, ale nie wiem czy jeszcze tu zaglada. jesli tak, to napisz martulko jak tam, i co z olejem z krokosza. tego jakos nigdy nie kupilam. w najblizszym czasie mam depilacje laserowa nog. tak dlugo o tym marzylam. strasznie sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca.....................
dziękuję ***Majka*** za odpowiedz. Mam nadzieję ,że inne dziewczyny też się odezwą i podzielą obserwacjami i doświadczeniem.Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niegdyś papryczka
Ja nie widziałam zdjęć, ale mogę je sobie wyobrazić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnioskując ze zdjęcia Idę na tory wyglądała na swoim ślubie bardzo dziewczęco i młodziutko.Powiedziałabym nawet, że jak dziewczynka przystępująca do Pierwszej Komunii Św.I to dla mnie przede wszystkim jest piękne.Jej wygląd był bardzo oryginalny moim zdaniem.A ja lubię oryginalne i wyróżniające się w tłumie ciuszki. Papryczko laparoskopia nie jest taka zła. Jest przecież znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjna operacja i mam nadzieję, że pomoże i dobrze wpłynie na stan Twojego zdrowia.Będziemy trzymać kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
Stosuję nadal telocapil, olej z krokosza odstawiłam, bo za dużo było jednak z tym papraniny i w końcu mi się znudziło. Telocapilem smaruję się praktycznie codziennie od prawie pół roku, wiec myślę, że to jest w miarę uczciwy test skuteczności. O telocapilu mogę powiedzieć tyle, że wbrew zapewnieniom producenta, nie usuwa włosów na stałę. Na początku miałam wrażenie, że robi się ich jakby mniej, ale to było złudzenie, bo Telocapil opóźnia odrost włosów. I to rzeczywiście mogę potwierdzić z czystym sumieniem - przy regularnym smarowaniu włosy odrastają znacznie wolniej. W sumie jestem bardzo zadowolona, bo ze stanu w którym musiałam praktycznie stale myśleć o kolejnej depilacji doszłam do stanu w którym depiluję włosy i mam trochę spokoju. Wcześniej to była ciągła depilacja, praktycznie po dniu czy kilku dniach włosy zaczynały odrastać, i to grube i kłujące. Teraz przerwy są dłuższe, a odrastające włosy nie są delikatniejsze. Oczywiście jeżeli zostawię je zbyt długo, znowu robią się grube i długie, nie zostają na stałę takie delikatne, ale i tak jest znacznie lepiej niż przed smarowaniem. Także polecam, ale nie jako cudowny lek na pozbycie się włosów na stałę, ale jako dobry środek opóźniający odrost włosów po depilacji. Acha, ja mieszam Telocapil ze zwykłym balsamem do ciała, nie bardzo tłustym, żeby się dobrze wchłaniał. I robię niewielkie porcje balsamu na raz, takie na tydzień powiedzmy, bo podobno telocapil się utlenia i traci wtedy swoje własciwości. Robiłam też balsam z przepisu na mazidłach, jest bardzo fajny, ale taka domowa produkcja nie jest dla mnie, a różnicy w działaniu nie zauważyłam. Jakby co, to pytaj :-) jestem tu ciągle i podczytuję, ale pisać nie mam o czym, bo nic szczególnego się nie dzieje, ani z niczym nowym nie eksperymentuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca.....................
martulkaaaaa fajnie, że się odezwałaś:-). Bardzo dziękuję za odpowiedz. Myślę ,że opinie osób , które stosowały "rózne środki" są najbardziej wiarygodne. Wiem mniej więcej czego się spodziewać. Dzięki wielki :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca.....................
ach , a co do krokosza jak długo go stosowałas? To był o przed telocapilem czy połaczyłas te dwie metody razem? Co mozesz o nim powiedzieć? Pomaga trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA JUZ SIE SAMA PRZEKONALAM, ZE E P I L A R S Y S T E M TO NAJCUDOWNIEJSZY SRODEK NA DEPILACJE NIECHCIANYCH WLOSKOW. JA KUPILAM NA ALEGRO ZA 250 ZL Z PRZESYLKA. DZIEWCZYNA PRZESLALA MI Z DANII. BYL NAPEWNO ORYGINALNY, BO EFEKT SIE UTRZYMUJE DO DZIS . JAK CHCECIE TO DAM JEJ ZNAC, ZEBY GO WYSTAWILA PONOWNIE. TERAZ ZAPRZESTALA, BO NIESTETY NIE JEST ZBYT DROGI DLA WIELU Z NAS, A I TAK MUSIALA PLACIC ZA KOSZTY WYSTAWIENIA. ALE SZCZERZE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytajaca....................
agama wykorzystałas tylko jedno opakowanie ( tzn.te dwie tubki) czy wiecej? Jak dawno to robiłas i na jaki obszar ciała. No ile tego potrzebowałas. I czy masz jakieś problemy hormonalne? Jesteś chyba pierwszą osobą , której pomogł. Do tej pory czytałam ,ze prawie nikt tego nie robił , a ci co robili byli niezadowoleni. Napisz jaką stosowałas metodę depilacji. Ja czytałam ,ze nie wolno wyrywać ,woskować ,podobnie jak przy laserze, że trzeba golić. U mnie ta forma odpada. Jak było u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Cześć dziewczyny. Trafiłam na Wasz topik przypadkiem-ale chyba będę go odwiedzała częściej- gdyż też niestety cierpię na tą okropną przypadłość:( Zrobiłam badania hormonalne i czekam na wyniki a w pt.mam kolejną wizytę u endo. Również zastanawiam się nad zakupieniem telocapilu.Powiedzcie proszę (jeśli któraś z Was używała, bądź używa) jak należy go stosować? Na mazidłach podane są przepisy na balsam i serum jednak ja wolałabym coś gotowego. Czy jeśli dodam telocapil do zwykłago balsamu będzie ok? Chciałabym go stosować też na twarz ale nie wiem z czym wówczas zmieszać? może z kremem?będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z Was zechce mi odpowiedzieć:) Pozdrawiam Was wszystkie, 3majcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
Olej z krokosza stosowałam prawie 4 miesiące, raz albo dwa razy dzennie. Zaczęłam pare tygodni przed telocapilem. Nie zauważylam absolutnie zadnych efektów jego działania, ale może za szybko zrezygnowałam. Tak czy siak - olej ciężko się wchłania, więc zdarza się że brudzi ubrania (białe czesto na stałę), a nawet jeżeli nie widać śladów, to czuć zapach. Nawet po solidnym praniu nadal czułam na spodniach jego zapach. Więc jego stosowanie całymi miesiącami jest trudniejsze, niż się początkowo wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
mimi, ja dodaję telocapil do zwykłego balsamu do ciała, zwyczajnie mieszam paluchem, a odmierzam porcje balsamu na wadze kuchennej, natomiast telocapilu w małej miarce z podziałką na mililitry do kremu do twarzy oczywiście też można dodawać, tylko ja dzielę krem na dwie części, tą bez telocapilu smaruję górną część twarzy, żeby nie pozbawić się przypadkiem brwi i rzęs ;-) bo jestem zbyt leniwa, żeby dokładnie je omijać przy każdym smarowaniu można też go dodawać do innych produktów, jak np. tonik, ale też trzeba uważać na brwi i rzęsy oraz pooczątek włosów na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena108
Hej! Ja też walczę z hirsutyzmem i mam do Was pytanko trochę z innej beczki. Czy ktoraś z Was wie albo słyszała czy wkladka domaciczna Mirena może pogorszyć stan borykających się z nadmiernym owlosieniem. Nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na to pytanie a właśnie taką wkładkę zaproponował mi lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Dzięki martulka za odpowiedź:) więc ja też sobie chyba dodam do zwykłego balsamu i kremu;) a w jakich proporcjach to mieszasz?będzie tam jakaś instrukcja podana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
lena 108- nie wiem czy może pogorszyć, ale ja gdzieś kiedyś wyczytałam że taka wkładka nadaje się dla kobiet po 40stce;/ Mi z kolei pani ginekolog proponuje krążek dopochwowy-zawiera on minimalne dawki hormonow i napewno nie zaszkodzi;) więc może zapytaj o coś z mniejszą ilością hormonków;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×