Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość do nie wicie co to hirsutyzm
wiesz co ja ty masz te problemy z owłosieniem od dzieciństwa to może jesteś chora na wrodzony przerost nadnerczy dodatkowo. Bo taki ma przebieg ta choroba a jej efektem jest pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nie wiecie co to hirsutyzm masz racje:) ja kiedys caly czas czytalam ten watek, teraz przestalam bo gdy widze dziewczyny z meszkiem pytajace czy to juz choroba to krew mi sie gotowala. ja mam podobnie jak Ty, tylko piersi nie mam tak zarosnietych, mam dlugie grube wlosy wokol brodawek ale te usuwam. za to brzuch, rece, ramiona, plecy i posladki mam cale porosniete w grubych ciemnych dlugich wlosach. teraz od dwoch lat depiluje cale ramiona i brzuch, maz depiluje mi plecy i potem cala skore scieram gruboziarnista rekawica kazdego dnia po kapieli, na koniec masc rumiankowa na cale cialo, zeby sie blizny nie robily i tak funkcjonuje. twarz zalatwiam co 2 tygodnie u kosmetyczki. mialam to szczescie, ze moj maz jest wyjatkowym czlowiekiem i pokochal mnie nim zobaczyl moje cialo a potem cialo juz zaakceptowal:) juz nie zazdroszcze gladkim dziewczynom, zazdroszcze tym, ktore znalazly sposob wczesniej niz ja, zeby wygladac normalnie:) moja znajoma hs depiluje sie od 6 lat i dzis ma 1/3 tego co miala. wciaz jest bardzo zarosnieta ale w porownaniu z tym co bylo wyglada o niebo lepiej. trzeba cierpliwosci i wytrwalosci w walke z wlosami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
zgadzam się z poprzedniczkami, to nie jest zaden hirsutyzm, ja brodę i szyję całą miałam w czarnym grubym zaroście, który targałam dziennie penseta po pare godzin, i to kuźwa hirsutyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
i wcześniej żaden mech biały mi nie rósł tylko od razu czarny zarost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia -małgosia
Dziewczyna(tosia...) nie pisze ze ma hirsutyzm . Na pewno obawia się go -stąd pewnie te zdjęcia i pytanie Ja tam nie znam nikogo z takim mechem . Laska jest gładka a w ciągu paru miesięcy porasta włosami jasnymi....Helo coś musi być nie tak .... Ja tam też jestem ciekawa jak zaczyna się hirsutyzm . Osobiście mam bardzo zarośnięte nogi ,ręce i pośladki. Bardzo dziewczyny wam współczuje że dopadła was ta choroba.Pewnie każda kobieta się jej bardzo boi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
to prawda,że każda kobieta musi sie bać tej choroby.pamietam jak byłam jeszcze smarkata i byłam kiedyś na wczasach w zakopanem i zobaczyłam tam taką kobietę z dekoltem obrosniętym włosami, do dzisiaj pamietam ten widok i pamietam jeszcze że sobie pomyslałam,że gdybym ja tak miała to wolałabym umrzeć chyba, bo to oznaczałoby mój koniec jako kobiety, zero randek , chłopakówi w ogóle marzeń, no i okazało sie że to było prorocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reginjj
wierzbownica tabletki -czy można je kupić w aptece bez recepty . Ponoć dobre na trądzik .Jak myślicie czy nie zaszkodzi gdy będzie je brała kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja się zastanawiam
że ta choroba ma pochodzenie i są to nadnercza lub jajniki więc może operacyjne usunięcie tych narządów mogło by pomóc. Bez obu tych narządów można żyć. Ja właśnie to rozważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, do nie wiecie co to hirs. ja tez będąc dziewczynka miałam bujne owłosienie. na nogach, rękach. w 6 klasie na tyłku się pojawiły i przy przebieraniu się na wf ktos to ujrzał i był polew jestem brunetka, oczy mam wręcz czarne i włosy na głowie, ale mimo wszystko owłosienie w TYCH miejscach jak brzuch czy brodawki nie powinno występować no i włosy na twarzy coraz większe.. ktos rozważa wycinke narządów odpowiedzialnych za ten stan, gdyby mnie dokładnie przebadali i wiedziałabym że to jest wynik np złej pracy nad nerczy lub jajników zrobiłabym to samo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
żaden lekarz nie usunie jajników a juz na pewno nadnerczy z powodu włosów , ja tez przechodziłam ten etap, bo dla mnie to było cos tak jak usuniecie raka, czegoś co mnie zabuja i nie pozwala żyć, a skończyło sie klasycznie czyli na dianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta:) W którym dniu cyklu zbadać poziom testosteronu? biorę obecnie diane35, i nie wiem czy wogóle moge badac testosteron jak je zażywam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiecie co to hirsutyzm
do aaa daj spokój Dalej bierzesz diane, czy odstawiłaś? Jak długo? Daje coś w twoim przypadku? Ja brałam, ale musiałam odstawić, bo razem z włosami z całego ciała, wypadały mi włosy z głowy, chociaż teoretycznie powinny mi się na głowie zagęścić. Jestem jakimś dziwnym przypadkiem, wszystko na odwrót..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po Diane w owłosieniem sie rzeczywiscie poprawiło. Moja mechowata broda prawie że jest niewidoczna. Włosy na ciele stały sie jaśniejsze. Na głowie lśniące i nie wypadają tak jak kiedyś. Skóra spoko.. Po depilacji odrastają w wolniejszym tempie. Biore je 4mies. i czuje sie normalnie z wyjątkiem tego że w organizmie zatrzymuje sie woda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
zaraz umre bo włosy wypadają mi z głowy pasmami uzywałam około miesiac tego kremu a włosy mi ubywają ale te na głowie:( przyznam szczerze, że nie stosuje sie za bardzo do tego ze trzeba cienką warstwe tego kremu kłasc bo ja zawsze grubą kłade i nie wiem czy to ma jakieś powiązanie... pomóżcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no i biore je z Verospironem:) mam nadzieje ze ktoś odpisze w ktory dzien cyklu robic ten testosteron:) i czy wogole moge jak jem diane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiecie co to hirsutyzm
Klaudia, mnie gin nie informowała kiedy można robić testosteron. Robiłam w trakcie brania diane bez względu na dzień cyklu. Wydaje mi się (ale mogę się mylić), że poziom testosteronu nie zmienia się znacznie w trakcie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha:) dzieki. Ale dla pewności poszperam jeszcze po necie, bo nie chce zeby mi wyszły w tym badaniu jakies cuda na kiju...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak odbiegając od tematów, używaćie depilatorów? Bo ja mam takie kłaki na nogach że nie da rady eh.. No i w dodatku strasznie wrażliwą skórę mam, podrażnienia ze szok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaa daj spokój
próbowałaś się pytać lekarzy o to? bo ja się zastanawiam czy np nie byłoby to mozliwe w jakieś prywatnej klinice? Czytałam w internecie taki artykuł że taki zabieg zmniejsza efekty androgenizacji ale trzeba być całe życie na hormonalnej terapii zastępczej i że paradoksanie jest to zdrowsze o zażywania całe życie antyandrogenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie testosteronu i
pozostałych androgenów androstendionu i dheas robi się w 7 dniu przerwy w braniu tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam, ale podobnie mam bardzo wrażliwą skórę więc jestem cała w kropkach kombinowałam z golarka, plastrami, kremem do depilacji ale ostatecznie wygrywa depilator ze względu na efektywność pomimo tych nieszczęsnych kropek które mam niemal wszędzie jakieś sposoby? ja w sumie przecieram tonikiem afronis, przy regularnym stosowaniu jest całkiem ok (także na kropki na tyłku) no jeansów staram się unikać, najlepiej materiałowe spodnie ale same wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tosia123g
do tosia123g zrób sobie badanie testosteronu -może włoski przestaną rosnąć i przy okazji trądzik zniknie na przedstawionych zdjęciach tragicznie to nie wygląda .Moje owłosienie jest o wiele gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającc na cud
dziewczyny przed każda kuracją zróbcie sobie gruntowe badanie i zanjdzie przyczyne waszych zaburzeń. Nie tylko badanie testosteronu...Lekarze zwasze przepisują diane, lub połączenie anty z sipronolem. Mi to jeszcze bardziej zaszkodziło, nie miałam aż tak dużego owłosienia, teraz jest masakra, wszędzie czarne, grube włosy, włosy z głowy wychodzą garściami. Jeszcze miesiąc temu było w miarek ok, nawet byłam na plaży, nie moge uwierzyć, że to tak szybko może postępować. Tabsy tylko łagodziąobjawy. Wiadomo nie u wszytkich następuje pogorszenie ale po odstawieniu i tak wróci wszystko do normy. Ja po dwóch latach trafiłam na dobrego lekarza, nie zostałam olana, nie zostałam odesłana z receptą na tabletki antykoncepcyjne, siedziałam chyba godzine na wizycie, za dwa miesiące idę do szpitala na grunowe badania. Między czasie mam konsultacje u innego lekarza. Chce w koncu wiedze co mi jest, dziewczyny walczcie, bo ja nie pozwole na to żeby było gorzej. Jestem wkur... na lekarzy bo zamiast mi pomóc to tylko pogorszyli sprawe, może jak 2 lata temu był została prawidłowo zdiagnozowana, nie miałabym aż tak dużego problemu. A teraz to na laser się nie wypłace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającc na cud
do zapomniałam nicku swego: czy chodzi Ci o bioxet? tez zastanawiałam się czy to nie nasiliło wypadania włosów. Bo kiedy go stoswałam to była masakra, na ciele jeszcze gorsze, a na głowie słabsze...duże nadzieje z tym krem wiązałam a tu kiszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci nie pomagły tabletki
anty to pewnie masz nieklasyczny przerost nadnerczy i będziesz musiała zażywać deksametazon dodatkowo do tabletek anty i metmorfinę na zmniejszenie insuliny. Nie ma leczenia hirsutyzmu bez tabletek anty. Inne przyczyny powodujące hirsutyzm jak guzy są bardzo bardzo rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a laser nic nie pomaga
jak podłoże jest hormonalne. Pozatym może ci dorzucą jakieś antyandrogeny... Nie oczekiwałabym jakiś rewelacji po wizycie w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak już lekarze znajdą
przyczynę to i tak nic z nią nie można zrobić i problemu nie daje się rozwiązać taka jest prawda. Hirsutyzm jest problemem beznadziejnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczyną hirsa mogą
tez byc choroby tarczycy np. niedoczynnosc. wówczas leczenie hormonami tarczycy powinno takze pomóc w leczeniu hirsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem jedynym wyjściem
bo ja nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×