Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość wiedziona zapachem kawy
wiesz to nie byl akt odwagi tylko desperacji. on mi sie okropnie podobal, bylam juz wtedy na pograniczu zakochania i szczerze to bylam pewna, ze to go odstraszy i bardzo dobrze, bo nie zlamalby mi jeszcze wtedy serca. ale nie odszedl, docenil. pamietam, ze przed naszym slubem mowil, zebym nie zawrcala sobie glowy cala depilacja, ale uparlam sie, ze chce, i pomagal mi depilowac plecy, ramiona, zreszta robi to do tej pory, bo choc wiem, ze jemu to nie przeszkadza to i tak caly czas sie depiluje, wlasnie dlatego, ze zauwazylam, ze z miesiaca na miesiac jest ich coraz mniej. na piersich nie wyrastaja juz prawie wcale, tylko wokol brodawek, szyje mam juz gladka, brzuch prawie, na nogach wyrastaja mi takimi kepkami, gdzieniegdzie sa a gdzieindziej ich nie ma. dlatego nie wierze we wszystkie magiczne specyfiki tylko profilaktyke, caly czas uwusac to cholerstwo z cebulkami, im wczesniej sie zacznie tym lepiej. ja po 4 latach jestem naprawde zadowolona. a co do wasika i bakow, tez mialam, ale caly czas chodzilam na woskowanie. teraz chodze raz na 4-5 miesiecy i to juz sciagam meszek a nie wasy jak kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anr egg oil
witajcie, pisalam tutaj pod koniec marca. Uzywam tego olejku do usuniecia kilkunastu wlosow z bordy, zrobilam sobie zdjecia przed, minal miesiac. Podczas zabiegow popelnilam blad, bo po 2 dniu wyrwalam jeszcze pare wlosow, a powinno sie wydepilowac raz, a potem przez 5 dni smarowac olejkiem. Te wlosy, ktore wyrwalam za 2 razem odrosly. Natomiast reszta wlosow nie odroslo wcale albo slabiej. Bede robic fotki moich postepow, za 2 miesiace sie do Was odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ant egg oil
jestem sceptycznie nastawiona do tego olejku szczerze mowiac, ale posmaruje sie nawet ptasia kupa jesli to mialoby mi pomoc. Jakby faktycznie dzialalo to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wiedzionej zapachem... jaka jest przyczyna twojego hirsutyzmu. Ja myślę o wcześniejszej wizycie u endokr. niż lanowal lekarz bo mam uderzenia i poty i nie wiem czy to może od antykoncepcyjnych. Poza tym na twarzy zaczęły wyrastać czarne i to wcale nie w miejscach gdzie usuwalam (od tak poprostu) co przy androcurze raczej nie powinno mieć miejsca, żeby się pojawiały nowe takiej jakości. zreszta ja mimo terapi zarosłam calusieńka i nie wiem już sama czy jestem jakims odludkiem na ktorego to wszystko zadziałało odmiennie niż na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ant egg oil -koniecznie napisz jesli uzyskasz jakies efekty , trzymam kciuki :) misterioza a czy ty stosujesz jakas diete ? Kurcze to straszne ze niby zdrowe kobiety musza sie zmagac z takimi problemami. Nie poddawaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Dziewczyny, mam pytanie: czy na wyniki testu stymulacji z ACTH i testu hamowania deksamethasonem ma jakiś wypływ dzień cyklu, kiedy są one wykonywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ant egg oil
Malwina, masz moje slowo, ze dam znac jakie sa efekty po tym. Mam zdjecia mojej brody przed zabiegami i je tu zamieszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misterioza ja pytalam czy moze stosujesz diete pod wzgledem H . Napewno wiesz ze pewnych rzeczy powinnysmy unikac a pewne wrecz sa wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Do załamana Na 17-OH-Prtogesteron ma wpływ dzień cyklu w fazie folikularnej jest produkowany tylko przez nadnercza i wtedy powinno się go badać. W późniejszym etapie cyklu 17-OHP jest produkowany także przez jajniki. A w teście z deksamethazonem to liczy się tylko czy się powiększyło 3 krotnie lub więcej tobie się na szczęście powiększyło mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Broda miechowata, dziękuję za odp.;) Mi głównie chodziło o to, czy można te testy wykonywać podczas miesiączki. W tym tyg. będę dzwonić do lekarki, to się dopytam. Niestety mam złe wyniki hormonów i za 2 tyg. znowu czeka mnie szpital:( Druga część wypowiedzi chyba nie do mnie, tylko do Aski...? Ja nie podawałam swoich wyników, zwłaszcza 17-OHp., bo ich dokładnie nie znam;p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 17nasta
słuchajcie ja również mam bardzo duży problem związany z owłosieniem dlatego blagam o poradę. Jakie badania hormonów powinnam zrobić? Miałam juz robione : testosteron, TSH, prolaktynę. Mam mieć jeszcze robione: test tolerancji glukozy, insulinę i jeszcze dwa inne badania (w tym chyba jakieś "DHEA"). Ale mimo wszystko boję się że lekarze bagatelizuję mój problem :( Mam owlosiony cały brzuch oraz włosy wokół brodawek i zaczynają (!) mi sie pojawiać na dekolcie. O okolicach bikini i pachwinach nawet nie chce mi się wspominać.... Boję się że lekarze zaczną się interesować problemem gdy juz za późno będzie na profilaktykę :(( Doradźcie mi co powinnam jeszcze w kwestii badań porobić? ps. Czy używanie plastrów z woskiem na brzuchu nie powoduje że te włosy będą odrastać grubsze? ps2. Czy Depilator można stosować również na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Do Załamana 17nasta: z tymi badaniami to jest tak, że najlepiej jeśli będziesz się leczyła u lekarza, który pracuje w jakimś szpitalu. Wtedy jest szansa, że skieruje Cię na oddział i tam zrobią Ci wszystkie badania za darmo. Może opiszę Ci jak to wszystko wyglądało u mnie: najpierw dostałam skierowanie od endo. na badanie hormonów: TSH, ft4, testosteron, androstendion, DHEA, prolaktyna, 17-OH progesteron. Miałam złe wyniki, dlatego endo. wzięła mnie na oddział na 4-dniowe badania. Tu już miałam mnóstwo badań: testo., androstendion, DHEA-S, prolaktyna, 17-OH progesteron, kortyzol, test hamowania dexamethasonem, morfologia krwi, krzywa cukrowa i insulinowa, EKG i RTG klatki piersiowej, LH i FSH, konsultacja ginekologiczna, tomografia komputerowa. Niestety badania znowu źle wyszły i za 2 tyg. idę na kolejne badania do szpitala. Reasumując, myślę, że najlepiej by było, jakbyś sobie zrobiła jeszcze androstendion (często testo. jest w normie, a androstenion powoduje owłosienie), 17-OH progesteron oraz LH i FSH (te 2 ostatnie pozowolą wykluczyć lub nie PCO) plus oczywiście te, które wcześniej wymieniłaś. Jeśli faktycznie źle wyjdą Ci hormony, to radzę nastawić się na długie diagnozowanie. Ja w sumie czekam już 4 miesiące, mam nadzieję, że do wakacji poznam już diagnozę:) Życzę Ci, byś trafiła na dobrego lekarza. Mi na szczęście się udało (jeśli jesteś z ok. Krakowa, to mogę Ci polecić):) Poza tym, jeśli czujesz, że na prawdę masz hirsutyzm, nie daj się zbyć gadką typu: taka pani uroda itp. Ja to właśnie usłyszałam od jednej lekarki w szpitalu, ale na szczęście (albo nieszczęście) wyniki nie potwierdziły jej założeń:) Ad ps. Plastry usuwają włoski z cebulkami (pod warunkiem, że jest dobrze przeprowadzana depilacja), więc odrastają one słabsze, często jaśniejsze i jest ich mniej. Ad ps2. Można stosować depilator na brzuchu, z tym, że ból jest podobno okropny. Polecam forum dla hirsutek- www.hirsutyzm.fora.pl, świetna strona. Powodzenia i napisz co wyszło z wyników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m jak majówka
Dziewczyny doradzcie, zalozylam wlasny topic ale moze Wy jestescie doswiadczone bardziej wiec cos poradzicie...sluchajcie tyle sie naczytalam o tym hirsutyzmie i w gole ze szok, blagam czy ja tez to tam, czy sobie tak tylko wmawiam, no wiec, wloski mam prawie na calym ciele, ale to taki wiekszy meszek, nie rosnie mi broda... wasik i wloski z nosa, usuwam, pachy gole normalnie, brzuch rozjasnilam, nie mam takiego owlosienia jak faceci, albo takie wlosy jak te lonowe... z tego co zauwazylam raczej sie nic nie powieksza, dlatego bardzo Was prosze, moze jestescie bardziej obeznane w tym temacie o pomoc.... , tak czytalam, ze w niekotyrych przypadkach pojawia sie niezapowiedziany, ja jak bylam mlodsza to chyba sobie ogolilam brzuch wiec sie nie dziwie ze wlosy odrosly... no zapomnialam dodac ze nogi i biki gole, i rece rowniez.... gole normalnie wybaczcie ze tak pisze bez ladu i skladu ale jak mnie cos zlapie to musze szybko znac odpowiedz. Bede bardzo wdzieczna jak ktos cos doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Do m jak majówka: myślę, że nie masz hirsutyzmu. Meszek na ciele ma każdy człowiek:) Za hirsutyzm uznajemy włosy długie, ciemne, pojawiające się w miejscach typowo męskich (klatka piersiowa, broda, policzki itp.), jak i innych "dziwnych" miejscach (np. palce u nóg). Na udach często występuje tzw. owłosienie łonowe. Twoje owłosienie na brzuchu jest raczej na pewno skutkiem kontaktu z maszynką. A włosy na rękach... każdy je ma, u niektórych mogą być dziedziczne (jeśli Twój tata ma np. ciemne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina30, nie stosuję żadnej diety. Może troche mniej niż kiedyś jem kurczaków. I szczerze powiem, że do naszych kłaków przyczynia się też ogólna chemia dodawana do jedzenia, do produktów typu nabiał, mięso. Znam ludzi, którzy żyją tylko na kurczakach, spożywają dużo ukrów i co...? I nic - sama gładkość żadnych włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 17nasta
Dziękuję Ci załamana93 że mi odpowiedziałaś :) Właśnie ten "androstendion" muszę jeszcze zrobić bo wszystko inne (z tych co juz miałam robione) mam w normie. Tylko prolaktyna "w godzinę po" jest trochę za bardzo podwyższona ale podobno nie na tyle by powodować owłosienie. Ja też jak byłam u pierwszej ginekolożki usłyszałam że taka moja natura i jest to w normie.... Na szczęście potem trafiłam do innego ginekologa. Co prawda wydaje mi się że też bagatelizuje tą sprawę ale potwierdzil ze jak na razie jest to 1 etap/stadium tej choroby. Mam nadzieję że w ten weekend uda mi się zrobić resztę badań. I niestety nie jestem z okolic Krakowa. Mieszkam na drugim koncu Polski - Szczecinie :) Jesli byś mogła powiedzieć to jakie u Ciebie wyniki badań wyszły poza normę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 17nasta
ach i zapomniałam podziękować za link do forum :) z chęcią tam poszukam więcej informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
załamana 17nasta, jak lekarz już potwierdził chorobę, to nie jest źle:) U mnie niestety lekarka od razu stwierdziła hirsutyzm:( Po pierwszych wynikach miałam podwyższone: testosteron- 132 (nie pamiętam jednostki), przy normie do 109; DHEA- 19,9 przy normie do 9,0 oraz androstendion- 3,26 przy normie do 3,3. Po szpitalu, otrzymałam tylko 3 wyniki hormonów, reszty nie znam i z tych testosteron mam przy samej górnej granicy, DHEA-S sporo przekroczony i podwyższony kortyzol. Ja raczej na 100% mam problem z nadnerczami:( Forum jest baaardzo przydatne, mi nieraz pomogło psychicznie;) misteriosa26, ja leczę się u endokrynologa- lek.med. Elżbieta Pastuszak- polecam;) Ty też z Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m jak majówka
Dziekuje bardzo za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba odróżnić chorobę od typu urody. Są faceci, którzy lubią nadmiar owłosienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na chłopski rozum, nie mogłybyście dziewczyny wybrać się na depilację laserową? Ona hamuje całkiem rozwój włosków nie? Teraz na tych portalach z zakupami grupowymi można to zrobić naprawdę tanio, ostatnio widziałam serie zabiegów na wybraną niewielką część ciała za 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Nie mogłybyśmy niestety;/ Depilacja laserowa pomaga tylko na owłosienie genetyczne lub hirsutyzm idiopatyczny- wtedy w obu przypadkach poziom hormonów we krwi jest prawidłowy. U kobiet z nieprawidłowym poziomem hormonów we krwi laser nie pomaga lub przynosi rezultaty tylko w momencie leczenia hormonalnego. Tak więc jeśli masz hormony w porządku, laser powinien pomóc. Laser hamuje rozwój włosków w ten sposób, że niszczy cebulki włosowe odpowiedzialne za porost włosów. 80 zł to strasznie tanio, mi by to raczej wyglądało na fotodepilację (depilacja promieniami świetlnymi, zazwyczaj jest nietrwała, zwykle są to zmarnowane pieniądze) niż depilację laserową, która kosztuje kilkaset złotych za jeden zabieg na wybraną część ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalamanej 17 pytalam o gina:) Czy ja wiem czy laser pomaga jak sie ma hormony w normie hmmmmm ja mam w normie ale mam obwodowa nadwrazliwość na nadrogeny i mnie nie pomaga. Swoją drogą niektorzy ludzie to są błyskotliwi - pisze ktos tam "czy nie moglybyście się wybrać na laser?" no poprostu rada niesamowita. Żyjemy w średniowieczu i poprostu nigdy o takim czyms jak laser nie slyszalysmy...;) Większość z nas już z teo korzystała bez efektow. Dziewczy czy byłyście może kiedyś popażone laserem? Ja jestem poparzona na ciemny granat i trzyma mi sie już od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
misteriosa26, sorry, że się wtrąciłam, tak to jest jak się zbiegną 2 podobne nicki;p Ja już takich rad do siebie nie biorę. Już dość się nasłuchałam... Mój ojciec, kiedy jeszcze nie wiedział (nie wiedzieliśmy), że jestem chora, miał dla mnie złoty środek- golenie i wciąż do niego nie docierało, że potem będzie jeszcze gorzej... misteriosa, miałaś depilację laserową? Współczuję poparzeń i oby jak najszybciej Ci "znikły":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 17nasta
załamana93 - Jej, źle sformułowałam. Mając na myśli chorobę mówiłam o hirsutyźmie. Przepraszam za to niedomówienie. W końcu hirs to objaw jakiejś choroby a nie choroba sama w sobie :< Na razie nie wiadomo co u mnie podowuje to nadmierne owłosienie. I mam nadzieję ze zarówno ty jak i ja poznamy niedługo diagnozę :) misteriosa26 - byłam u kilku ginekologów ale za "swojego" to tak najbardziej uznaję panią Kurdzielewicz :) A ty do kogo chodzisz (wnioskuję że też jesteś ze Sz-n bądż okolic :P). karola793 - na chłopski rozum to dla nas laser na tym etapie jest wyrzucaniem pięniedzy w błoto. Po co mamy za niego tyle płacić skoro po jego zastosowaniu pojawiły by się nowe włosy? Jak już się zacznie leczenie które będzie skuteczne to wtedy mozemy się zastanowić nad laserem. Czy któraś z was wie coś więcej o diecie dla hirsutek? Niedawno się o niej gdzieś natknęłam ale nie było to nic konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
załamana 17nasta- właśnie wcześniej miałam napisać, że hirsutyzm to objaw choroby, a sam w sobie nie jest żadną chorobą, jakoś mi to umknęło;p Ja już próbuję nie myśleć o diagnozie, bo jeszcze spora droga przede mną. Dzwoniłam do endo. i okazało się, że czekamy na jakieś testy i znowu wizyta w szpitalu została przełożona, najwcześniej za 3 tyg. Trudno, najważniejsze, że diagnostyka idzie do przodu, jeśli będzie trzeba to i rok poczekam;/ Ja coś czytałam o tej diecie dla hirsutek, że niby ograniczenie węglowodanów pomaga, ale ja w to nie wierzę. Praktycznie całe życie ograniczam węglowodany, bo niestety mam tendencje do tycia, a owłosienie i tak postępuje.z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błagam, jak poradzić sobie z przebarwieniami na brodzie powstałymi na skutek wyrywania pensetą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×