Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Kawe zielona (czyli niepalona) znajdziesz w sklepach sprzedajacych przerozne gatunki kaw i herbat, na wage najczesciej. Rowniez herbata czerwona, pu-erh spala dobrze tluszcze.. Jak na poczatek polecam te z aromatem cytrynowym i tez nie slodzic! A na hirsutyzm mam to: http://www.doz.pl/leki/p7887-Vaniqa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
Pracowałam z koleżanką co goliła twarz jak facet każdego dnia, była brunetką i miała południowe pochodzenie, no niestety niektórzy tak mają . Trzeba z tym się pogodzić i jakoś sobie radzić.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana93 to nie pęseta wzmocniła włoski tylko hormony działające na nie. Wyrwany z cebulką włos zawsze odrasta taki sam. Pytałam kilku lekarzy. To, że się wzmocnily to nie wynik Twojego wyrywania. Choci ja też żyję pod strachem, że będą grubsze, ale na razie rosna takie same. Poza tym jaka rózniaca byłaby między depilatorem a pensetą czy woskiem? Żadna kazde z nich wyrywa włosy z cebulkami,tylko penseta trzeba się pomęczyć. Mi w sumie lekarz jasno nie chciał powiedziec czy mam hirsutyzm. Chociaz ja nie wiem właściwie jak nazwać chorbę, w ktorej w krotkim czasie całe ciało pokryło się włosami (dosłownie włos przy włosie). Nie wiem czy macie może włosy na nosie i dookoła ust na tej lini co się konturówką maluje? Ja mam. Mam na caleutkiej twrzy. Część z nich jest sterczących i długich. Nie chcą też powiedzieć czy to wpływ estrogenów. Usłyszalam, że wyhamowane zostały męskie horm. i przeszło na żeńskie, ale co to oznacza i jaki ma mechanizm to nie wiem. Nie wiem w ogole dlaczego lekarze nie tłumaczą sposobu w jaki dana sytuaja mogła zaistnieć. Dlaczego nie dociekają. Przecież cierpię każdego dnia, boję się co dalej będzie ile jeszcze. O ile gorzej będzie. Boję się podjąć pracę, że nie dam rady z depilacją. I wszedzie tylko Pier*** "taka Pani uroda" a nie prawda, bo takiej urody nie maialam przez 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIO IPL 8000
czy ktoras z was posiada to? ja mam laser rio usuwajacy 20x i jest to chlam, ale slyszalam pozytywne opinie o tym IPL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mówcie, że to drobi
Słuchajcie, ja mam w łazience takie światło, że nie widać ani jednego włoska, praktycznie żyłam całe lata w przekonaniu, że mnie takie problemy nie dotyczą, chociaż czasem mój chłopak rzucała jakąś aluzję, myślałam, że żartuje. Ostatnio zaczęłam jeździć własnym samochodem, chciałam skontrolować makijaż w lusterku przednim i nagle zobaczyłam w tym dziennym świetle z całą wyrazistością, że mam wąsy, i to nie delikatny meszek tylko czarne włoski jak nastolatek! Mam teraz mega doła, jak pomyślę, że tak chodziłam beztrosko Z WĄSAMI, nieustannie o tym myślę, zaczęłam depilować plastrami, pensetą, włoski zaczęły wrastać albo odrastają grube i sztywne, doprowadziłam do takich stanów zapalnych, ze teraz każdy się gapi na okolice moich ust i zastanawia się, co się tej kobiecie stało. Zamiast wąsów mam teraz czerwone placki nad górną wargą i obawiam się, że co domyślniejsi wiedzą, że to skutek nieudolnej depilacji. Zastanawiam się czasem, czy nie lepiej mi było żyć w błogiej nieświadomości czy tak jak teraz teraz mieć wielkie kompleksy. Czasem też mam ochotę dać sobie spokój z tym wszystkim na zasadzie "Trudno, tak, mam wąsik, są większe problemy na świecie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, pęseta jest ręczna. Muszę przyznać, że jestem strasznie zadowolona z tego zestawu, mini-depilator jest boski! Wczoraj pierwszy raz depilowałam nim brodę i górny wąsik, idealnie wyrwał włoski i nie bolało jakoś bardzo, nawet wąsik mniej bolał niż podczas ręcznego wyrywania pęsetą:) Większy depilator też spisał się znakomicie jeśli chodzi o depilację rąk:) Ogólnie polecam, ja jestem bardzo zadowolona z kupna tego zestawu:) Misteriosa, może faktycznie masz rację, dlatego czuję się jeszcze gorzej psychicznie, bo czas leci, a hormony dalej nie są ustabilizowane;( Ja niestety już wiem, że mam hirsutyzm;( Odnośnie Twojego pytania: ja też mam włosy dookoła ust i to bardzo dużo, na nosie też jest ich coraz więcej:( Myślę, że każda z nas obawia się przyszłości, jak bardzo hirsutyzm się rozwinie... Ja obawiam się studiowania, zawsze marzyłam o dziennych, a teraz boję się, że nie będę w stanie zawsze chodzić gładka; boję się, że mając swoją rodzinę, dzieci, nie będę miała czasu na depilację... "Taka pani uroda"- chyba najczęstszy tekst, który słyszą kobiety z hirsutyzmem, też to słyszałam od jednej z lekarek, na szczęście moja lekarka jest bardziej dociekliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mówcie, że to drobi
Mój lekarz twierdzi, że dopóki nie ma włosów na plecach i między piersiami to nie ma się czym przejmować :( cóż, nie jest kobietą... A ja już nawet nie potrafię rozmawiać dłużej z kimś twarzą w twarz, bo wydaje mi się, że każdy patrzy z obrzydzeniem na moje wąsy lub blizny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mówcie, że to drobi
Faktem jest, że zaczęłam się sama przyglądać innym kobietom i zauważyłam, że większość ma meszek nad górną wargą lub idealnie gładko (od razu wiem, że był wosk niedawno). Może tak po prostu jest i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmniejszono mi dawkę androcuru i już włoski czarne powracają.Chciałabym poznać osobiście jakaś dziewczynę z hirsutyzmem, pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IPL jest wedlug mnie ok. Szczegóły można znaleźc w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
czy ten depilator bedzie dobryu do twarzy? AEG EPL 5542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do załamanej, jakiej długości włoski depilowałaś tym depilatorem na brodzie? Bo ja póki co codziennie wyrywam pęnsteta na brodzie i mi wrastają często i się zastanawiam czy depiltator by to wziął. Co do sprężyny to nigdy nie widziałam czegoś takiego ale wygląda mi to na badziewie ale za to cenę można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja tez sie chce dowiedziec cos o tym depilatorze philipsa malym do buzi bo chce kupic tlyko szkoda ze jest clay zestaw bo mi tylko zalezy na tym malym bo duzy mam to mi nie potrzebny a szkoda ze osobno nie sprzedawaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, wiesz co, ja niestety miałam długie włosy na brodzie, część wyrywałam pęsetą. Przed depilacją depilatorem ogoliłam włoski maszynką i następnego dnia, wieczorem, użyłam tego depilatora. Mi włoski strasznie szybko rosną, dlatego dzień po depilacji żyletką, wzięłam się za depilator. Poza tym ten depilator wyrywa naprawdę małe włoski, więc nie trzeba czekać, żeby jakoś odrosły itp. Ja jestem z niego zadowolona, nad górną wargą pojawia się coraz mniej włosków, a pozostałe są jaśniejsze:) Niestety z brodą się trochę męczę, już 3 dni pod rząd depiluję, ale to chyba jest spowodowane tym, że włoski rosną w różnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, ja bym nie chciała włosków golić na brodzie golarką, a co do długości to jakbym codziennie nie wyrywala codziennie co mi godzinę zajmuje to bym miała długie, a tak myśle nad laserem albo depilatorem i bym chciała to robić raz na kika tygodni,a tu piszesz że codzienie depilujesz. Ja po wyrwaniu włosków na drugi dzien mam włoski takie 2mm, góra 5mm i nie wiem czy depilator sobie z tym pordzi i mam też takie czarne małe kropeczki które wyciskam jak przyszcza.Wąsik mam jasny i miękki to nie ruszam tego tylko czasami w kącikach ust mam włoski czarne to je wyrywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja jestem zalamana swoimi wlosami na buzi na brodzie szyji baczkach mam juz dosc alser nic nei daje jest ich duzo sa i czarne i jasne juz nie daje rady, i mysle o tym depilatorze wlasnie malym zeby kupic tylko ze ja chcialam tylko ten depilator maly a one sa w kompeltach sprzedawane z duzymi, a duzy mi nie potrzebny bo mam kurde ale lipa ;(( tylko boje sie ze by mi wloski wrastaly albo ze wiecej by rosly czy cos tak jak od golenia, pare wloskow ogolilam a teraz busz jest.. brzuch tez by pasowalo wydepilowac jakos;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helloooo
dziewczny, czemu nie sprobujecie kremu vaniqa? Wskazania: Nadmierne owłosienie twarzy u kobiet (hirsutyzm). Dawkowanie: Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania kremu ustala lekarz. Cienką warstwę kremu należy nałożyć na czystą i suchą skórę twarzy w miejscach pokrytych nadmiernym owłosieniem. Krem należy starannie wetrzeć w skórę. Po użyciu leku, należy umyć ręce. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, skóry nie należy oczyszczać w ciągu czterech godzin po nałożeniu preparatu. Na leczoną skórę można stosować kosmetyki (także zawierające filtry przeciwsłoneczne), ale nie wcześniej niż po upływie pięciu minut od nałożenia leku. Skuteczność leku wykazano wyłącznie w odniesieniu do owłosienia na twarzy i podbródku. Stosowanie leku należy ograniczyć do tych miejsc. Preparat należy nakładać w taki sposób, aby po wtarciu w skórę nie były widoczne ślady kremu. Poprawę można zauważyć w przeciągu ośmiu tygodni po rozpoczęciu leczenia. Kontynuacja leczenia może przynieść dalszą poprawę i jest niezbędna dla utrzymania korzystnych wyników. Po przerwaniu leczenia owłosienie może powrócić w ciągu ośmiu tygodni do stanu, jaki występował przed leczeniem. Jeżeli w ciągu czterech miesięcy od rozpoczęcia leczenia nie zaobserwuje się korzystnych wyników,leczenie należy przerwać. Jednocześnie z leczeniem kremem Vaniqa można stosować inne metody usuwania owłosienia (np. golenie lub wyrywanie). W takich wypadkach kremu nie należy nakładać przed upływem pięciu minut po zgoleniu włosów skóry lub zastosowaniu innej metody depilacyjnej, gdyż może to spowodować nasilone pieczenie lub palenie skóry. Uwaga! Krem Vaniqa stosuje się wyłącznie na skórę. Należy unikać kontaktu z oczami i śluzówką (np. nosa lub jamy ustnej). Stosowanie kremu na otartą lub skaleczoną skórę może powodować przemijające uczucie pieczenia lub palenia skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złamana a w tym zestawie co pisałaś to masz w instrukcji napisane że ten mały wąski depilator jest do twarzy, czy tylko do wrażliwych miejsc? Bo przeglądam w necie i widzę że niektóre depilatory mają w zestawie parę nasadek i pisze że jedna służy do depilacji twarzy. Przeważnie są to brauny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie załamana te włosy rosną w róznym czasie. Ja na nogi to depilator mogłabym stoswać co dzien, bo co dzien w innym miejscu odrastają. Lovelaska a co w allegro wpisalas szukając sprężyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, ja narazie depiluję codziennie, choć wczoraj obyło się bez depilacji, bo włoski są jaśniejsze:) W instrukcji pisze, że przez kilka pierwszych dni może być potrzeba powtarzania depilacji co dzień, gdyż tak jak to potwierdziła Misteriosa, włoski rosną w różnym czasie. Poza tym musisz wziąć pod uwagę, że u mnie szybko rosnące włoski są skutkiem braku leczenia hormonalnego przy wysokim poziomie hormonów (wciąż czekam na diagnozę). Ania, w instrukcji pisze, że depilator jest do wrażliwych miejsc, tj. bikini, twarz, pachy. Nawet jest instrukcja jak depilować twarz:) Pewnie, że istnieją depilatory z nasadkami do twarzy, ale one są znacznie droższe, powyżej 300 zł. Poza tym ten depilator do twarzy jest taki bardziej delikatny od tego normalnego, ale równie skuteczny:) Lovelaska89, ja właśnie do twarzy stosuję ten mini-depilator i mi póki co włoski nie wrastają, poza tym jest ich troszkę mniej i wyrastają cieńsze i jaśniejsze. Ostatnio depilowałam ręce tym większym depilatorem i też narazie problemów z wrastaniem nie ma. A wykonujesz peelingi po depilacji? Ja robię peelingi cukrowe 2 razy w tyg. (pierwszy 24 h po depilacji i drugi 3-4 dni później). Misteriosa26, dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu przestanę depilować brodę codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Załamana dziękuje za wyjaśnienia. Ja na necie widziałam te z nasadkami nwet za 200 z groszami choć i sa takie za 350 zł. Te twoje depilatory mają pęnsety czy dyski ceramiczne? Czytałam że do gęstego i twardego owłowsienia są lepsze dyski bo wyrywają więcej i szybciej i muszą być ceramiczne dyski nie metalowe bo tamte podrażniają i uczulają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
jA Mam n ormalny depilator ale nie odwaze sie nim depilowac buzi, chce kupic taki maly ale nie mozna go kupic osobno samego, jest tylko w komplecie z duzym i peseta;(( a nie wydam ponad 100 zl za ten zestaw bo mi nie potrzebny duzy depilator ani peseta ja chce tylko ten maly do buzi, ale boje sie tez troszke ze jakbym buzie robila nim to by gorsze byly i wiecej;( moze chce ktos kupic duzy to kupimy kompelt ja wezme maly a ktos duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacynkadd
który to jest zestaw z depilatorem do twarzy ? podajcie link albo model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Ania, te depilatory mają pęsety. Pacynkadd, to jest zestaw depilujący philips HP 6540, wpisz sobie na allegro: depilator philips i na pewno kilka się pojawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacynkadd
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana a czytałam że w tych zestawach są depilatory z dyskami metalowymi, może są takie i takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Aniu, najmocniej przepraszam, że wprowadziłam w błąd. Masz rację, te depilatory są z dyskami depilującymi. Po prostu wcześniej nie mogłam znaleźć instrukcji i popatrzyłam na jedną z aukcji i były właśnie pęsety. Teraz sprawdziłam w instrukcji i jak byk pisze dyski depilujące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
a co to znaczy dyski depilujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×