Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

znowu sie napisalam i nie wyslalo sie... co za forum... bez komentarza. udanych wakacji Emilko... :-) ja tez wzielam tydzien urlopu.. a myslisz ze gliceryna pochodzenia roslinnego jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
polinda fajnie że masz kogoś z kim możesz o tym porozmawiać i kto podtrzyma Cie na duchu. Ja z rodziną nie mam zbyt dobrego kontaktu, przyjaciółka wmawia mi że nic takiego mi nie dolega - bo nie widać. Ale nie widać też tych godzin spędzonych przed lusterkiem z wybałuszonymi gałami :/ A głupio mi tak to komuś tłumaczyć. Chłopaka jak miałam to tylko się ukrywałam - wszyscy dookoła wiedzieli bo miałam mega depreche i zwracałam uwagę tylko na TO. On mi radził żebym nie zwracała uwagi na swoje słabości. Ale jak miałam nie zwracać skoro musiałam co rano zamknąć się na godzinę w łazience żeby on nie zwracał? Zwracał, hehe, dobre :) Było mi tak wstyd że czasem tylko płakałam, czasem krzyczałam, awanturowałam się bo nie potrafiłam o tym porozmawiać. I zniszczyłam to co mogło przerodzić się w uczucie. To było zanim trafiłam na forum dla dziewczyn takich jak ja :) naprawdę bardzo mi pomogło. Pozdrawiam Was Wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance heh :D ja zawsze kopiuje zanim wysle, bo mi tez juz duzo razy sie nie wyslalo i tak juz zapobiegawczo kopiuje :D chile szkoda,ze tak sie potoczylo u cb, ja tez nie mialam z kim pogadac malo w depreche nie popadlam i tak z rok temu zaczelam z ciotka gadac i jakos idzie :) tylko na nia praktycznie w tych sprawach moge liczyc heh ;) naszczescie trafilam tu i tak czytajac to sie jakos tym nie przejmowalam i tak naprawde dzis sobie uswiadomilam, ze hirs nie jest juz dla mnie najokropniejszy w zyciu i to chyba dzieki temu forum i wam dziewczyny;) wiec chile te forum leczy ale psychicznie heh :D wiec teraz moze byc tylko lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedna chile... ale glowa do gory.. pociesze Cie - bedzie coraz wiecej hirsa na swiecie - zatrute powietrze, woda, zywnosc.. Jak moga nam funkcjonowac dobrze gruczoly hormonalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm constace nie wiem czy sie cieszyc heh bo bedzie wiecej takich jak my, a im tez bedzie ciezko z tym zyc :) ale coz ludzie sami sobie to robia i nawet ta niby "zdrowa zywnosc" juz nam nie pomoze heh :D To forum jak widac wszystkim pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, ze nikomu tego nie zycze.. ale lepsze to niz slepota czy inne kalectwo.. ale zywnosc tez potrafi leczyc lub zlagodzic pco... trzeba tylko dobrze dobierac produkty.. ostatnio rzucilam sie na kasze gryczana.. przy pco pomaga bardzo.. okres zaczyna sie regulowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
teraz mi glupio ze tak sie użalam:) Bo nie czuje się już taka biedna jak kiedyś :) Ale dzieki za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj spokoj, to normalne.. :-) ale wazne jest by nie tracic nadziei... nadziei no co? na co tylko chcecie.. ale wiem, ze to pomaga zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosaianowakowska
TLC dzisiaj nie było o naszym problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam sugestie do Zalamanej.. zabrzmi troche psychologicznie, ale z czystego serca... kochana, mowie to dla poprawy Twojego samopoczucia (chociaz czesciowego).. sprobuj nie nazywac siebie "zalamana", bo za kazdym razem wmawiasz i w pewnym sensie przypominasz sobie i Twojej podswiadomosci, ze jest ciagle powod do zalamywania... Robisz blad.. chociaz nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak badzo "rozkazujesz" swojej "podswiadomej czesci umyslu" by byc ciagle w dolku.. - Dlaczego Amerykanie za kazdym razem na pytanie "How are you?" odpowiadaja "Fine, thanks!" nawet jesli maja jakies utrapienie? - Bo nie chca sie identyfikowac ze swoimi problemami! I to dziala! Ja nie mysle 24h/24h o hirsie, bo bym zwariowala! Nie mysle, ze prawdopodobnie jak odstawie kiedys bioxet, to problem powroci.. Nie warto tez sie przejmowac tym, co ludzie pomysla; jesli sa rozsadni to sami zrozumieja, a jesli sa glupi to najwyzej beda sie nabijac i takich typow nalezy olewac i juz, sa bezuzyteczni dla spoleczenstwa! Ty jestes glownie zalamana, bo boisz sie swiata zewnetrznego, opinii publicznej.. Jednak ten problem dotyka dosc spory procent kobiet na swiecie i mysle, ze reszta swiata sie do tego przyzwyczaila, m.in. dzieki reklamom veet itp w mediach.. Nawet jesli jestes zalamana, nic to nie pomoze na Twojego hirsa.. Wiec po co dodatkowo obciazac sie duchowo, skoro i tak masz swoje problemy (pco, miesiaczka, hormony, hirs itp).. Zdaje sobie sprawe, ze pewnie jest Ci trudniej niz mnie, moze masz bardziej nasilonego hirsa, ale po to tu jestesmy by sobie pomagac a nie dolowac sie.. Zgadzam sie z Emilka, ze tego sie medycznie nie wyleczy, ale trzeba byc optymista i tak jak wczoraj mowilam - LICZY SIE NADZIEJA! Ja np. nie sadzilam, ze znajde krem, ktory tak bardzo poprawi moj wyglad i samopoczucie.. Ale tez nigdy nie tracilam nadziei i nie staralam sie myslec negatywnie non stop. Jasne, ze kazdego poranka spada mi humor jak zaczynam przygotowania do makijazu, ale potem jakos to mija.. W kazdym razie czekam na Twoj post, w ktorym nam oznajmisz, ze od danego momentu bedziesz sie podpisywac innym (moze jakims szalonym) nickiem.. :-) ;-) Pozdrawiam Cie serdecznie.. I pamietaj, ze nie jestes sama! Masz nas i mozesz sie wyzalic w kazdej chwili.. :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Constance Murphy się kłania:) Mnie też ta książka bardzo pomogła. Polecam Potęgę podświadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile, ciesze sie, ze podzielasz zdanie.. :-) robie to dla dobra Z. (koniecznie musimy ja przechrzcic..!) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh no zalamalam sie, ale jak zobaczylam inne kobiety z innymi problemami to wiem, ze inni maja o wiele wieksze problemy ode mnie :) Bede ogladala inne odcinki, az w koncu trafie na ten ktory dotyczy mnie ;) zalamana wybierz sobie inny nick :D Ja moj np. wzielam od imienia mojego pieska heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polinda, a moze juz nadali ten odcinek poprzednim razem a Tobie pomylily sie tygodnie??? :-D a to by sie narobilo... :-O :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Oni tam często mylą zapowiedzi, poza tym powtarzają odcinki. Nie żebym była jakąś tv-maniaczką ale jak znam życie pewnie trafię na niego przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
No wlaśnie - przed chwilą obiło mi się o uszy że o tych włosach ma być na tlc w czwartek o 22:30 czyli dopiero za tydzień. To się machnęli nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie to nie tak :) jest 12 osob ze wstydliwymi, roznymi chorobami i kazdy odc to jedna osoba i poprostu w zapowiedzi byly rozne osoby ale tez ta z hirsem i myslalam,ze moze teraz bedzie heh :D teraz byly 2 odc czyli zostaly jeszcze 10 :) Ale i tak bede ogladala wszystkie, bo to naprawde pomocne w odbudowaniu psychiki czy tez wlasnej wartosci, bo odkrywasz, ze nie jestes sama, a w dodatku jest tam bardzo fajna pani psycholog, ktora im pomaga uwierzyc w siebie i w ogole. :) Naprawde warto to obejrzec. Constace ty tego nie ogladalas nie? :) A powinnas heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałam to kiedyś, ze 2 odcinki. W jednym była dziewczyna z PCOS i miała nadmierne owłosienie, na pośladkach np. I oni jej zrobili laser, było pokazane jak jej robili. Miała tyłek gładki jak pupcia niemowlaka i była bardzo szczęśliwa bo poczuła się bardzo kobieco. Nie wiem czy to ten sam odcinek będzie. Ta dziewczyna była wysoka, lekko przy kości, o długich włosach ciemnoblond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a gdzie ty to ogladalas? :) Przeciez na TLC to premiera byla w ogole takiego programu, ;) no chyba ze na jakims innym programie ;) Jak bedzie ten odc z dziewczyna z hirsem to zobaczymy czy to ta, ktora tu opisalas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Bo wcześniej na tlc był inny cykl - wstydliwe choroby - więc pewnie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie na TLC to było. Ja rzadko oglądam ten kanał, nie śledzę tak więc nie wiem czy to był inny cykl czy ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Polinda? :-) cos mi sugerujesz? :-D :-D mam nadzieje, ze obejrze.. :-) zalezy tylko czy bede "otoczna" czy tez nie... czy bede u siebie, czy u rodzinki.. widzisz, ja nie wiem, czy moja rodzina tylko udaje, czy rzeczywiscie nie widac tego hirsa na mojej twarzy... Wiec nie chce tym programem dac im powodu do myslenia i zamartwiania sie.. Ja sobie z tym sama najlepiej radze (no i totalna akceptacja ze str mojego chlopaka tez mi duzo daje). Ja sie skupiam na walce z tym, nie na zalamywaniu.. Teraz przygotowuje sie do kuracji ta palma i innymi suplementami. Slyszalam, ze palma jednak jest w stanie obnizyc androgeny, nie tylko zahamowac wypadanie wlosow. Wazne sa tez NNKT omega 3-6-9... Troche sie nalykam, ale trudno..:-) Aha, jak sie ktoregos dnia tu nie pojawie przez kilka dni to znak, ze palma jest zabojcza dla kobiet :-D :-D :-D pytanie do Ani, czy to prawda, ze nie mozna stosowac lasera podczas kuracji hormonalnej? - fitohormony to badz co badz hormony.. wiec nie wiem co tu robic w listopadzie, bo wybieram sie na laser bikini..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można stosować laser jeśli się bierze leki hormonalne. Leki działająod wewnątrz, laser zaś na zewnątrz. Sam laser bez leczenia nic nie da tylko się wyda pieniędze i niesamowita ilość zabiegów. TYlko osoby z zaburzeniami hormonalnymi podchodzące do zabiegów powinny mieć terapię hormonalną i muszą o tym pamiętać. Co innego jeśli jest to hirsutyzm idiopatyczny i hormony w normie to leków niet. Zastanawiam się co się dzieje z LOvelaską, jak jej laser pomógł czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance ja sugerowac, niee :D No moze troszeczke heh :D Ja tam lubie TLC i sledze go dokladnie heh :D Constance ty jednak zdecydowalas sie na palme? no to mam nadzieje, ze dalej bedziesz sie tu pojawiac :D Ja slyszalam, ze laser pomaga hmm... jest najbardziej skuteczny jesli w gre wchodza hormony, bo jesli jest to hirs idiopatyczny to podobno laser na dlugo nie wystarczy, ale nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Polina ja za to za słyszałam, że jeśli jest to hirs idopatatyczny to laser dale super efekty, zresztą czytałam kiedyś wypowiedź dziewczyny która też miała hirsa idio i poszła na laser i już od kilku lat nie ma problemów z włoskami. Za to te co mają zaburzenia hormonalne to jak przestają brać leki to włoski im odrastaja mimo, że miały zabiegi laserem Ale to tylko moja opinia, z którą możesz się nie zgadzać Pozdrawiam. PS. Moj endo też mi powiedział, że poleca laser zwłaszcza, że nie mam zaburzeń hormonalnych i że powinno mnie to na stałe uwolnić od włosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z zaburzeniami hormonalnymi muszą robić zabiegi przypominające raz na jakiś czas np. raz na pół roku, lub raz na rok, w zależności od problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była załamana93
Constance, dzięki za radę;p :) Mylisz się trochę, ale po części masz rację. To nie jest tak, że ja boję się opinii publicznej... Hirsutyzm sam w sobie jest dla mnie problemem, po prostu patrząc na koleżanki z klasy/przyjaciółki i widząc je gładkie, robi mi się żal, że muszę się codziennie depilować, tracić na to sporo czasu. Poza tym dochodzi do tego kwestia braku jakiegokolwiek wsparcia ze strony rodziny. Mam 18 lat, nie mam w chwili obecnej chłopaka, któremu mogłabym się wyżalić, który by mnie wspierał. Moimi najbliższymi osobami są rodzice, którzy nie rozumieją moich problemów w ogóle. W "prawdziwym" życiu jestem z tym problemem sama, bez żadnego wsparcia, czasem płacz do poduszki przynosi ulgę. Poza tym w obliczu przedłużającego się diagnozowania, nie mogę zapomnieć o hirsutyzmie i znowu nachodzą myśli: ,,Jestem jak stara baba, moje koleżanki nie łażą po lekarzach". Wiem, zadręczam się, dlatego od dzisiaj będę z tym walczyć. Czemu od dzisiaj? Byłam u kosmetyczki umówić się na dep. woskiem twarzy i ona powiedziała, że ma sporo klientek z problemem nadmiernego owłosienia, nawet przychodzą dziewczynki z podstawówki. Wiem, że to głupie, ale jakoś tak, poczułam się lżej, że faktycznie- hirsutyzm to nie koniec świata. Pewnie nie długo znowu najdą mnie chwile rozgoryczenia, żalu do losu, ale chcę z tym walczyć, jeden, głupi hirsutyzm nie popsuje mi całego życia, nie pozwolę!:) Mój nowy nick: RedRose. Dzięki dziewczyny za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i brawa dla ciebie zalamana ;) a wlasciwie RedRose :) Kazdy ma chwile slabosci, ale nalezy umiec sobie z nimi poradzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×