Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Luiso :) Dzieki ;) Kusi mnie by to rozjasnic ale ciut sie boje ze pogorsze sprawe...:) Constance :) Ja bym nie chciala golic tego wszystkiego, poniewaz po goleniu zawsze jest gorzej, chocby o troszke, a po drugie veet na mnie nie dziala... za pierwszym razem jak go uzyłam na kreske biala efekt trzymal sie prawie 2tyg, ale potem coraz czesciej az w koncu zaraz na drugi dzien bylo wszystko widac, tak samo z wlosami na nigach czy myszce... ten veet mi nie sluzy. A Ziaja mecze, bo ona 400ml a to juz moje drugie opakowanie, wiec mecze mecze..;) Malinko :) Dobrze że juz po grypie, ciesz sie wolnym, choc racja praca maturalna... ehh..:) Mam nadzieje,że twojej mamie jednak nic nie bedzie :) Ojoj juz jutro wizyta! Ciesze sie strasznie! :D Buziaki ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Malinowa_Róża, jak tam twoje leczenie glucophage? Emilka używałaś już depilatora ipl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie uzywalam lasera nie chce mi sie go rozkminiac ;) constance-jasne wloski sa duzo mniej widoczne pewnie dlatego dziewczyny je rozjasniaja gdy nie chca depilowac, mam juz rozdzki jak uzyje dam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) No więc nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.. hehe Poza tym ze stracilam tam caly dzien bo pobieranie krwi rano i potem do 15.30 czekac na lekarza, ktory i tak spoznil sie 40min, ale to normalka, wszyscy sa juz do tego przyzwyczajeni. No wiec poszlam do pielegniarki i ona mi wyniki pokazala wszystko w normie ( a mialam robione : testosteron, TSH, fT4) a TEST prolaktyny to tez od niej sie dowiedzialam ze za wysoko, no ale ok. Jak weszlam do niegoto doslownie 2min tam bylam, z ręką na zegarku. Ja sie pytam jak wyniki, a on patrzy i ok, wszystko w normie, a prl to on nie powiedzial mi ze jest podwyzszona, tylko ze jest ok. I powiedzial ze nastepna wizyta za rok, no chyba ze nie mialabym okresu przez jakis czas czy cos. I to by bylo na tyle... Nigdy wiecej tam nie pojde! Skoncze 16 lat, bede chodzila do prywatnego u mnie w miescie! I koniec! Emilko :) No co ty, az tak skomplikowane jest to? :) No to chociaz o rozdzce :) Dzis w rossmanie widzialam affinitone i tak mnie kusilo zeby kupic, nawet przetestowałam i 3 jest super, ale ostatecznie sie rozmyslilam...;) Buziak:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, wiem , że macie dosyc tego pytania. Jednak ja tak rzadko tu wchodzę, że już nie odnajde tego co mnie interesuje. Dziś dostalam telocapil i teraz tak. Chce nim smarować twarz. Czy mogę go dodać do kremu dzieciecego takieg łagodzacego podrażnienia, bo to nim smaruję zawsze buzię? Ile kropelek na ile kremu. Z całości nie bede robiła, bo i tak bede to przekładać, do innego pudełka, żeby moje dziecko przez pomyłkę nie użyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka,u mnie bardzo dobrze jeśli chodzi o glucophage;D Zwiększyłam dawkę, póki co nie mam negatywnych skutków, no może jestem senna, ale wcześniej już tak bywało. Dziś byłam na badaniu cukru, nie mam wyników cukru rannego, natomiast po posiłkowy wyszedł idealnie tym razem:) Martwię się natomiast, ponieważ jestem w pierwszym cyklu po stymulacji duphastonem i mam straszny apetyt:( Walczę z tym, ale i tak jest ciężko. Chciałabym odstawić ten lek,ale chcę też wreszcie wyrównać cykle... Poli, oj, masz ty "przygody" z tym lekarzem...;/ Dobrze, że hormony wyszły ok., ale i tak moim zdaniem masz za mało badań... Wybierz się prywatnie do lek., ale wiesz, jeśli hormony znowu wyjdą ok., lek. na włoski i tak nie będzie mógł nic poradzić;/ Sama kiedyś myślałam,że zacznę się leczyć, wszystko będzie ok... Teraz nie wiem czy nie "wolałabym mieć" hirsutyzmu idiopatycznego, przynajmniej obyło by się bez tych wszystkich leków;/ Ja też się dzisiaj zdenerwowałam trochę... Otóż byłam na czczo na pobraniu krwi na badanie cukru w laboratorium i tu wszystko ok. Zapytałam panią, czy można u nich zrobić badanie glukometrem,na co ona odp., że oni takiego badania nie robią (a poprzednio jej kol. mi zrobiła bez problemu), a poza tym nie mają pasków do glukometru. W następnym lab. dowiedziałam się, że glukometr mają, ale nie robią nim badań (to po co go mają?:(). W końcu udało mi się zrobić badanie w ośrodku zdrowia w pobliskiej wsi. Nasza służba zdrowia jest nieźle zrypana;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misteriosa, kup sobie babydream dla niemowlat w rossmannie. ja mieszam 50g balsamu z 25 kropelkami telo. trzymam to w szklance po nutelli bo ma szczelna pokryweczke.. a na 10 g 5 kropelek oczywiscie.. Balsam do twarzy trzymam osobno, w umytym pudeleczku po kremie-probce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero dzis bede depilowala wloski z twarzy wiec uzyje rozdzki :) zdam relacje jak dziala oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko, no ja Cie nie rozumiem... :-) nie kreci Cie wcale ten ipl? Taka bylas napalona.. A dvd jest po francusku? Otworzylas chociaz paczke? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak paczke rozpakowalam, ale nie mam do tego glowy, mam za duzo problemow na ta chwile,a trzeba posiwecic czas i rozkminic co i jak, uzylam wczoraj rozdzki na poczatku nie idzie to sprawnie chyba trzeba nabrac wprawy usuwa duzo wloskow za jednym razem i te cienkie i te grubsze nie lapie wszystkich wloskow jednak musialam poprawic pesetka ale generalnie jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Ja szykuje się na imprezę :) a tak to nic nowego ciągle czekam na wizytę u endo, mam już na drugi tydzień :) Miłego weekendu dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milej imprezy :) przekonalam sie ostatnio do kosmetykow dla dzieci, mam skore sklonna do alergii podraznien itd i zaczelam uzywac kosmetykow dla dzieci i widze ze sa super skora nawilzona zero podraznien , maja proste sklady no jestem zachwycona a wszystko zaczelo sie od babydream i telocapilu :) constance zaczelas brac znowu palme i wierzbe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hej dziewczyny:) Coś cicho się tu zrobiło ostatnio... Odebrałam dziś wyniki cukru, są bardzo dobre, więc Glucophage działa;) Ewelka, miłej imprezy! Widzę, że mamy wizytę w podobnym czasie, ja idę 3 marca:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Hej Dziewczynki po przerwie :) Podsumowując ostatnie 2 miesiące: Spironol jest do " tam gdzie się kończą plecy". Mój wyśniony wybawca okazał sie draniem i po miesiącu brania wystąpiła u mnie 2-tygodniowa miesiączka. Efektów prawie żadnych. Nie licząc faktu że po odstawieniu problem brody jakby sie nasilił. Wniosek: Wypinam sie na konowałów i ich papierki:) Z początkiem lutego powróciłam do korzeni czyli do palmy. Biorę 960 mg czyli trzy kapsułki sterko dziennie. Koszt takiego leczenia to ponad 100 złotych miesięcznie ale pieprze to - działa:) Ponadto oczywiście telocapil -działa działa:) Poli - ja też kilka dni temu przeraziłam sie moimi włosami na całym brzuchu - ten środkowy pasek pojechałam depilatorem, resztę też bym najchętniej ale troche boli. Najlepsze wyjście (w moim przypadku) to iść ze 2 razy na solarium (bo lubie). Wtedy te włoski stają sie niewidoczne. Pozdrawiam całą starą gwardię :* PS Dziewczyny to forum bardzo mi pomogło -to wszystko Wasza zasługa Poli, Constance, Emilka, Luisa, Malinowa Róza Moje wyniki: TSH 1.570 (norma) FT4 1.68 ng/dl (górna granica normy) Prolaktyna 16:00 20,96 ng/ml, 7:00 40,05 Estradiol 48,3 pg/ml (nie podali normy) FSH 6,0 czegośtam (jw) LH 11,3 (jw, nie wiem jak to interpretować) SHBG 65,4 (?) testosteron 0,806 mg/ml (norma 0,06-0,80) dheas 489 ug/dl (norma148-407) 17 OH Progesteron 10,02 ng/ml (0,2-1,3) Wolny testosteron 9,4 pg/ml (0,02-3,09) Androstendion 6 ng/ml (0,5-3,3) Diagnoza: nieklasyczny przerost kory nadnerczy (sratatata) Jeśli któraś z Was ma takie hobby i lubi analizować zawiłości hormonalne to przy okazji mogłaby mi bardzo pomóc w rozszyfrowaniu tego kodu. Bo lekarz potrafił mi jedynie przepisać Diane i zacytować wyświechtane już zdanie Lema nt internautów:) Jestem otwarta jak najbardziej na opinie domorosłych interpretatorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chile hej hej :) zagladaj tu do nas czesciej !!!!!!! ja tez nadal biore palme - to juz kilka m-cy i efekty sa super hiper wiec bardzo dobry wybor moim zdaniem palma gora :)trzymaj sie kochana i zagladaj tu do nas :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Chile może Ci pomogę, ale napisz mi w jakich dniach robiłaś te hormony, chodzi o dni cyklu, szczególnie o FSH i LH bo te muszą być na początku robione. Według mnie bez norm z tego co widzę, to napewno masz niski estradiol, wysokie LH i wysokie androgeny nadnerczowe i myśle że dostałaś dobrą diagnozę bo to wygląda na nieklasyczy przerost nadnerczy który się póżno objawia. Nie leczy się tego spironolem, bo ten za lekki, na zbicie tych androgenow i obniżenie szczególnie 17OH progesteronu jest lek zwany pabi dexamethason (to steryd) albo nieraz dają encorton. I mam pytanie czy w przypadku badania 170H progesteronu robili Ci badanie po obciążeniu z synacthenem? Bo to potwierdza nieklasyczny przerost nadnerczy. Moim zdaniem powinnaś znajść dobrego endokrynologa specjalizującego się w leczeniu chorób nadnerczy, nie każdy się na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Dziewczyny, ale z tą palmą też musicie uważać, to nie jest takie zwykłe ziółko. Tak jak tabletki antykoncepcyjne, czy leki na prostatę dla mężczyzn ( a palma jak wiecie jest w tym celu stosowana) powoduje ona wzrost estrogenów, a nadmiar estrogenów może przyczyniać się do powstawania nowotworu piersi (co jest udowodnione w przypadku tabletek anty czy leków takich jak finasterydy, czy spironol) czytałam, że w przypadku palmy też zanotowano takie przypadki. No i wszystkie inne skutki związane z nadmiarem estrogenów, no i na wątrobę też za dobrze nie działa. Nie pisze tego po to, żeby was straszyć, tylko żebyście uważały i się badały. No i lepiej stosować jak najmniejszą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do palmy ja biore 2 kapsulki dziennie czyli tak jak zalecaja, czuje sie bardzo dobrze nie widze zadnych skutkow ubocznych ona mi bardzo pomaga, i tak na pewno ma mniej skutkow ubocznych i jest mniej szkodliwa niz tabletki hormonalne ziola sa duzo mniej inwazyjne , poza tym dziewczyny tak miedzy bogiem a prawda-wiele z was sie leczy hormonalnie moze i na pcos to pomaga ale pozbylyscie sie hirsa?no raczej nie z tego co piszecie wiec jak widac nawet hormony sa bezsilne a jak obciazaja organizm , ja nie mam pcos wiec sie leczyc nie musze a moja ukochana palma dziala cuda ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Aniu bardzo dziękuję za odpowiedź, badania miałam robione na początku cyklu, ten progesteron właśnie po obciążeniu czymś czego nie mogłam rozszyfrować więc chyba to to o czym piszesz. I wiem że tę chorobę leczy się dexametazonem, brałam go ok miesiąca i tak strasznie spuchłam że nie wyobrażam sobie przyjmować go przez dłuższy okres albo nawet przez całe życie (?) Fakt że zauważyłam poprawę z włosami (oraz z samopoczuciem) ale co z tego jeżeli nawet moi znajomi już po miesiącu zwracali uwagę na zmiany w mojej sylwetce. Niestety skutki uboczne zniechęciły mnie do tego leku, obawiam sie że nawet po kilku miesiącach stosowania wszystko wróci do stanu sprzed leczenia. A mnie zależy tylko na włosach, nie chcę mieć w życiu żadnych dzieci, nie zależy mi na płodności itp. Niemniej naprawdę bardzo dziękuję, szczerze mówiąc po cichutku liczyłam właśnie na Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Aniu a może wiesz jak wygląda leczenie tym dexametazonem - jak długo trzeba go brać itp w moim przypadku, teraz piszę że nie chcę ale za jakiś czas moze do niego wrócę :) Acha dziewczyny mam masakre z wypadającymi włosami, dziwne to, już dawno tak nie leciały jak teraz, czyżby to skutek odstawienia spironolu...? :/ (pomyśleć że sama tak o niego zabiegałam) miłego weekendu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile może tak być przy pabi że się puchnie, nie tyje bo zbiera się woda, tak jak w przypadku niektórych antyków. Napisz mi w jakiej dawce brałaś pabi, bo może za dużo, i pisałam wcześniej że encorton jest słabszy i jego też można brać przy wpn. Jak brałaś pabi to brałaś razem z nim jakieś antyki? Bo podobno trzeba i najlepiej te lekko odwadniajcące czyli Yasmin, yasminelle, oraz Lesinnele. W przypadku WPN to nie tylo chodzi o włosy, także przy PCOS to niestety są choroby które trzeba leczyć. Myśle że powinnaś skonsultować to u innego lekarza bo jak Ci chcą diane wcisnąć to masakra bo to nie lek dla Ciebie i w zasadzie to mało się go przepisuje (stara generacja). Jak robiłaś badania na początku cyklu to ok. Masz wysokie LH, masz może pęcherzyki na jajnikach może masz też PCO. Nieraz tak jest że razem z WPN to występuje. I jak masz jakiś problem to pisz śmiało, będe starała się pomóc. Na forum naszbocian.pl jest wątek dotyczący WPN i wypowiadają się dziewczyny, dużo wiedzą i znają lekarzy,nie sugeruj się że to portal dla starających się bo są tam różne dziewczyny i te starające się i nie mogące zajść w ciąże. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I widze że stosunek LH:FSH masz prawie 2:1. To może wskazywać na PCO połączone z WPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEY dziewczyny:) Witaj Chile..a wlasnie myslalam co sie z Toba zadzialo,ze Cie nie ma,i jak terapia spironolem,jednak lipa...hmm,mysle,ze jak ania radzi dobrze znalezc dobrego endo..zeby dal cos na regulacje tych hormonow..fajnie,ze jestes:) Emilka jak tam odrost po magicznej rozdzce:)? A co z szarlotta...hmmm pozdro dla Poli a Konstancja cos sie ulotnila na weekendzik?:) myslalam tez by zaczac z palma znow przygode,ale biore antykoncepcyjne wiec chyba ospuszcze sobie ja,, Evelka ma racje,ze niektore z tych lekow podbijaja poziom estrogenow i trzeba sie badac jajniki,macice,cycuszki itd czy nie pojawiaja sie jakies guzki estrogenozalezne i wypadaloby zadabac o zdrowe zarcie dla watroby hmmmmm Ja musze znalezc kosmetyczke co by mi te przebarwionka po elektrolizie usunela jakimis kwasami owocowymi lub mikrodermabrazja,bo cos za cos,wlochow mniej ale przebarwionka gratis:) na szczescie nie widac ich pod fluidem,kusi mnie ten kryjacy z maxfactora ale jak zobaczylam cene 80 pare zlotych to mi przeszlo;);) buzka dla WAS wszystkich bez wyjatku:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta rozdzka wyrywa wloski tak samo jak peseta czy depilator wiec dzialanie jest takie samo tyle ze np w przeciwienstwie do pesety usuwa duzo wloskow na raz wiec odrastaja tak samo poprostu depilacja trwa krocej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :-) wlasnie wrocilam z czwartego ipl-u. :-) bolało jak cholera, ale zacisnęłam zęby i wszystko inne i przeżyłam :-D dzisiaj pani była jakaś dokładniejsza, więc zastanawiam się czy kupować ten rio pro.. :-) Emilko, ach biorę tę palmę i wierzbę od niechcenia .. szkoda gadać.. Dzisiaj tak sobie uzmysłowiłam jedną rzecz: jeśli w ogóle kupię to ipl, to też będę musiała zapuszczać tę brodę, by włosy weszły w odpowiednią fazę wzrostu... Błędne koło.. Trzeba by wziąć półroczny urlop :-) i zamknąć się w piwnicy.. A może któraś z Was stryszek mi wynajmie? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peulina79
Czytajac Wasze opinie o palmie chcialabym zaczac ja stosowac ,ale mam pewne obawy bo jest informaja ze nie jest to lek wskazany dla kobiet,dlatego chcialabym spytac dziewczyn ktore je stosuja,czy sa jakies skutki uboczne,jak dlugo mozna ja stosowac i w jakich ilosciach.Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Chile :-) rzuciłaś fajki? Może zamiast Sterko spróbuj palmę firmy NOW.. Jest to suplement amerykanski, więc standaryzowany, chyba nawet tańszy.. Peulina, palma sabalowa i wierzbownica blokuja dht (dihydrotestosteron) odpowiedzialny za lysienie androgenowe i przerost prostaty u facetow, a u kobiet za lysienie (i chyba tez za hirsutyzm). Trzeba przy tym uwazać by ie zajść w ciążę. Co do estrogenów (chyba Ewelka pytała).. no właśnie nie wiem czy je podnosi, wiem, że dzieje się tak w przypadku finasterydu i wtedy panom powiększają się piersi. Gdzieś czytałam, że palmę dobrze jest brać z fitoestrogenami, które tak działają, że w przypadku nadmiaru estrogenów wypierają je, a w przypadku niedoboru zastępują je. Luisa, jak tam rezultaty po telo.? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×