Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

oj moje problemy to dluga historia :) fajnie ze sie odnalazlas :)no zabierz sie w koncu za telocapil jak bys od razu go uzywala to juz bys zaczynala widziec efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance- ja tez jestem Ci winna przeprosiny, bo niepotrzebnie sie oburzylam, fakt zle musialam odebrac Twoja wypowiedz. Najwazniejsze ze wyjasnilysmy sobie o co chodzilo :) A na pytania odnosnie elektrolizy odpowiem troszke pozniej, albo jutrao jak znajde troche wiecej czasu, bo wskoczylam tylko na momencik i niebardzo moge sie teraz rozpisywac, bo musze uciekac z moimi dzieciaczkami do lekarza. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Rudzielec hmmm.. wywolalas serdeczny usmiech na mej twarzy.. a ja lubie sie usmiechac (i smiac) wiec mi jestes coraz bardziej sympatyczna.. :-) A swoja droga Twoj nick wczoraj od razu przywolal mi osobe Magdy Walach, ktora lubie, chociaz nie wiem za co. :-) ogladam niewiele tv i kojarze ja glownie z M jak milosc, gdzie odgrywa role intrygantki, bardzo atrakcyjnej zreszta.. No nic... wrocmy do hirsa.. :-D :-D Kto wie, moze to wlasnie Ty wplyniesz na moja decyzje w zwiazku nabycia domowego ipl.. :-) bo ciagle sie miotam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba lepiej brzmi "w zwiazku z nabyciem domowego ipl" :-) no coz, mamy piatek, wiec mozg przemeczony.. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie niezmiernie Constance, ze mimo kiepskiego poczatku jednak chyba polubimy sie "wirtualnie" ;) Tak jak obiecalam odpowiem na pytanka. Luisa- co do Twoich przebarwien- nie znam dokladnie okolicznosci, ale po epilacji nie wolno wychodzic na slonce- chodzi glownie o to ostre, letnie, ale tez zimowe, bo promienie odbijajace sie od sniegu maja intensywnosc jak te letnie. Wiem, ze nie mozna uniknac calkowicie wychodzenia, bo przeciez po takim zabiegu nie wyjdziesz z gabinetu w masce ;) ale bardzo wazne jest, zeby nalozyc na epilowany obszar krem z filtrem przynajmniej SP 30- o kazdej porze roku. Tak w ogole to Twoja kosmetyczka sama powinna nalozyc Ci taki krem. Ale nastepnym razem pamietaj o tym, zebys nie musiala pozniej walczyc z przebarwieniami, dobra strona jest taka, ze jak juz sama zauwazylas szybko mozna sie ich pozbyc. A co do samej elektroepilacji, to sama dosc zadko ja wykonuje, bo jest to raczej dzial kolezanki z ktora pracuje, moja dzialka to glownie IPL, niemniej znam sie na tym. Fakt jest taki, ze elektroliza jest jednak nieco skuteczniejsza od IPL, daje dluzsze efekty. Tak jak mowisz- mozna pozbyc sie wloskow na kilka lat, jednak tu kiepska informacja dla nas "hirsutek";) przy hirsutyzmie jednak na tak dlugie efekty nie ma co liczyc. Po calej seri zabiegow wloski powinny zniknac na kilka miesiecy, no ale jak sama mowisz- lepsze to niz codzienna jazda z peseta ;) a a propos Twojego pomyslu co do mniejszego natezenia i podwujnego potraktowania tego samego miejsca- to jest to bardzo zly pomysl. Owszem , jesli masz bable i przebarwienia to czestotliwosc impulsow najprawdopodobniej jest zbyt duza, nalezy ja znizyc, jednak nie wolno podczes jednego zabiegu dwa razy "uderzac"w to samo miejsce, bo efekty bylyby oplakane. Tak ze lepiej zrezygnuj z tego pomyslu :) Constance- pytalas o Light Sheer- jest to po prostu najnowsza wersja IPL- efekty daje podobne, jesli zabieg jest dobrze wykonany moze dac lepsze efekty, wiec warto sprobowac. A co do "domowego" IPLa to wiesz, nigdy nie uzywalam go wiec ciezko mi cokolwiek o tym powiedziec. Dlatego ani nie odradzam ani nie polecam, bylabym jednak z tym ostrozna. Ale chyba jednak wolalabym zufac sprzetowi z gabinetu, no ale jak mowilam, ciezko mi jest sie wypowiedziec na ten temat, jesli go za bardzo nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona Krak
hej Dziewczyny Przeczytałam większość waszych postów,mam takie same problemy,włosy rosną na brodzie,codziennie depiluje je penseta,czasami juz mam tego tak dość,staram się z z tym nauczyć żyć ale jest to trudne,raczej nigdzie niemogę wyjechać bo się wstydze,i jeszcze czasami w lecie widze że ludzie patrza na moją brode gdzieś w sklepie itp,to mam ochote zapaść sie pod ziemie-doradzcie mi cos PLis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczczek
Mam pcos tak jak pisałam. W wieku 20 lat wystraszyłam sie nagłym rośnięciem włosków na twarzy, po wyrwaniu na 2-gi dzień były juz widoczne. Od lekarza dostałam tabl. antykoncepcyjne gdyż miałam powiększone jajniki i te pecherzyki, ginekolog nie nazwał wtedy tej choroby.Hormony przyjmowałam przez prawie 2 lata po tej kuracji jajniki sie zmniejszyły, pęcherzyki- zaległe torbielki sie wchłonęły, a tym samym zmniejszył sie poziom androgenów. Włoski po wyrwaniu juz nie rosły w tak zastraszajacym tempie, po wosku wyrastały już tylko co miesiąc. Pomógł light sheer po nim tempo wyrastania włosków to 3 miesiace i rosło ich o wiele mniej.Po każdej ciąży było lepiej do 2 lat po porodzie problem znikał. Podczas ciązy pcos jest zaleczane-torbielki sie wchłaniaja tak jak po hormonach. Dlatego pcos można przez pewien czas zaleczyć ale nie wyleczyć. Dobre efekty przynosi tez dieta niskowęglowodanowa i metformax- lek dla cukrzyków, powoduje ze nie przybywa tych torbieli a co za tym idzie wzrost androgenów tym samym owłosienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja nie chciałabym wchodzić w konflkt z nową koleżanką, ale light sheer to nie jest raczej nowszy ipl. Co do badań przed depilacją laserową to nikt nam nie zleci tomografii bo to badanie robi się ze wskazań medycznych, sprzęt drogo kosztuje, gdyby tak każdemu zlecać co chce się depilować to system NFZ by padł. Prywatnie tomografia jest wysoce kosztowna. Nie popadajmy w panikę. Jeśli chodzi o nowotwór to już w OB widać czy może być, zwykle OB 60 - 80 wskazuje na stan nowotworowy ulokowany gdzieś w organiżmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudzielec dzieki za odpowiedz:) ale wiesz co jest najlepsze? ja robilam ta elektro u jednej babki kosmetyczki i wlasnie mam juz malo ale mialam sporo tych przebarwionek .. zaadzwonilam do innej by spytac czy to normalne ona mowi,ze nie,ze musial byc zbyt duzy prad(natezenie) i dlatego sa strupki a potem plamki,ze ona robi tak ze nie ma strupka ani palmek bo wlasnie puszcza dwa razy prad ale o mniejszym natezeniu...badz tu madrym jak trzy kosmetyczki mowia co innego..??? hmm,juz sama nie wiem chcialabym to kontynuowac ale nie chce by przebarwien bylo wiecej..ciezko z tym wszystkim sie ogarnac naprawde.. Co do laserow wlasnie,mozna zbadac czy sa markery nowotworowe np bo z tym ob Aniu to tez roznie jest moze byc podniesione przy roznych infekcjach i czesto jest co nie musi swiadczyc o nowotworze ale o zwyklym stanie zapalnym toczacym sie w organizmie:) A Rudzielec mam pytanie jeszcze czy po elektro powinny powstac strupki na 2 dzien czy nie? bo jedna kosm twierdzi,ze to normalne a druga,ze po jej zabiegu nie ma strupkow(to ta co puszcza dwa razy prad ale slabszy)? co myslisz? dzieki za odpowiedz:) Emilko tak racja powinnam juz dawno uzyc telo ale nie mam kremu do niego haha i czekam az zrobie kolejna elektro ale wacham sie teraz czy do tej poprzedniej jechac czy do innej tej od dwoch impulsow;) matko..dylamaty agaty;) :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej luisa :*:) ja z kolei zastanawiam sie teraz nad czyms innym akurat zaczelam sie odchudzac nie stosuje zadnej konkretnej diety poprostu zdrowe odzywianie mniej kalorii wiecej ruchu itd itd nie mniej jednak kiedys jak sie odchudzalam zanikl mi okres nie wiem czemu ale jak jem malo to tak sie dzieje ciekawa jestem czy i teraz tak bedzie i ciekawe czy to jakos nie wplynie na ilosc wloskow mam nadzieje ze ich nie wzrosnie no bo skoro okres zanika to wiadomo cos nie tak hmmm oby sie tak nie stalo boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka:) Nie odchudzaj sie intensywnie zanik okresu znaczy zaburzenia hormonalne a te moga nasilic owlosienie..zauwaz ze anorektyczki maja zanik okresu bo pewne hormony powstaja z cholesterolu i innych niezbednych substancji dostarczanych z pokarmem wiec np jak za bardzo sie odchudzisz i spadna Ci np estrogeny i Ci twarz porosnie:) po co Ci to?? Wlasnie anorektyczki maja mech starszny od odchudzania nadmiernego.. nie odchudzaj sie na wior tylko z rozumem,na poczatek wiecej ruchu zrezygnuj z weglowodanow pod postacia slodyczy,bialej maki,makaronow bialych,bulek itp i schudniesz ale jedz rozsadnie..to tak łopatologicznie Ci mowie:) Poglaszcz zwierzaki:* ja lece calusy:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Ja byłam u endo, no i stwierdził, że to wszystko przez tą insulinę, czyli tak jak u Malinowej Róży. Przepisał mi metforminę (Formetic) no i mam trzymać dietę, zero słodyczy itd. Mam nadzieje, że to pomoże na te hormony, bo mi tylko na tym zależy, bo akurat problemów z wagą nie mam, mam 165 cm i ważę 51 kg, więc lepiej żebym już nie chudła :) Od jutra zacznę brać te leki. Malinowa Róża, a jak u Ciebie leczenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania7713 racja, niefortunnioe sie wyrazilam- bo jest to najnowsza wersja lasera- chodzilo mi o to ze daje podobne efekty jak IPL, ale trwalsze. Nastepnym razem skontroluje to jak sie wyrazam, a nie "na skroty", bo czasem wydaje mi sie, ze inni od razu powinni wiedziec co ja mialam faktycznie na mysli, a przeciez nikt nie jest jasnowidzem heh ;). A co do tomografii, to majac problemy z hirsutyzmem endokrynolog powinien skierowac na to badanie, poniewaz wzmozony wzrost owlosienia moze byc spowodowany nowotworem nadnerczy- co jednak zdarza sie bardzo zadko, ale jednak zdarza sie. A jesli chodzi o prywatne zrobienie sobie tomografii, to tak jak mowisz- jest ona bardzo kosztowna. Luisa co do tego podwojnego podawania impulsu w jedno miejsce- powiem moze tak, bo nie chce podwazac niczyich kompetencji- na szkoleniu , ktore ja odbylam dostalam wyrazne instrukcje , aby tego nie robic i tego sie trzymam i wole nie testowac na klientkach czy jednak mozna dwa razy, czy tez nie ;) Co do strupkow, to owszem, moga one powstawac mimo odpowiedniego natezenia pradu. Jesli sa niewielkie i szybko sie goja to powinno byc wszystko w porzadku, gorzej jesli robia sie ropienie. Niepokoja mnie jednak te Twoje przebarwienia- bo tego jednak byc nie powinno. Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalyscie dziwczynki o odchudzaniu...ja tu tez mam pewne doswiadczenia. Sama sie odchudzalam i zrzucilam 30 kg i wtedy hirs dal o sobie znac najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Rudzielec, a może masz jakieś sprawdzone sposoby na wrastające włoski po depilacji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie musze drastycznie schudnac poprostu wole jak jestem chudsza i juz no wlasnie tego sie boje zobaczymy jak bedzie dzieki luisa ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj z ta rezygnacja z jedzenia ja nie jem od zawsze miesa bialego pieczywa slodyczy - chyba ze raz w roku na swieta masla w sumie zadnych tluszczy itd wiecej nie jem niz jem i moja waga sie utrzymuje ale jak pisze chce byc chudsza no dobra zobaczymy oby wloski nie nasilily sie precz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety wielkiego wyboru nie ma. Bardzo wazne sa regularne peelingi, wtedy włoskom latwiej jest sie przebic. Jednak skutecznego sposobu nie ma, zwlaszcza jesli ktos ma dosc gruba skore. Po prostu nie kazdy wlosek jest w stenie sie przebic i stad to wrastanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OB 80 to już nie jest stan zapalny tylko nowotwór. OB świadczące o stanie zapalnym lub gdy są zepsute zęby (bo też tak może być) to gdzieś na poziomie 20-30. Wiem bo mówił mi o tym lekarz internista, wyszło mi wtedy OB 20 przy morfologii bo zawsze robię razem, i trochę się przestraszyłam. Ale wytłumaczył mi w czym rzecz :D Co to nadnerczy i tomografii to niekoniecznie tomografia, robi się usg nadnerczy i wszystkie hormony które one wytwarzają (nietylko androgeny) przy nowotworze już na usg widać co jest nie tak. Tomografia nadaje się i chyba jest to jedyne badanie potwierdzające mikrogruczolaka przysadki. Guz jest maleńki i jest wysoka prolaktyna przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, w takim razie mamy podobny problem. Nie wiem czy już o to pytałam, ale jakie miałaś poziomy insuliny przed i po obciążeniu? Mam jeszcze pytanie odnośnie do androgenów, jakie hormony miałaś podwyższone? Pytam, ponieważ z tego co czytałam i co wiem od lek. insulina może obniżyć takie hormony jak: testosteron, androstendion i czasem DHEA-S. Ja mam właśnie te hormony podwyższone i jeszcze 17-OHp. i kortyzol, dlatego obawiam się, że u mnie sam Glucophage nie pomoże... Jeśli chodzi o leczenie, czuję się bardzo dobrze (w ogóle nie czuję, żebym jakieś leki brała), łatwiej mi utrzymać wagę, cukier też ok. Jeśli chodzi o włoski, to ciężko powiedzieć, ale raczej nie ma poprawy w odrastaniu. Owszem włoski na rękach odrastają wolniej, ale to też zasługa depilatora. Jeśli chodzi o twarz, włoski rosną tak samo. Boję się, że jednak bez tabletek antykoncepcyjnych/ sterydowych na androgeny nadnerczowe się nie obejdzie;/ Za tydzień mam wizytę, więc zobaczymy. Co do diagnostyki chorób nadnerczy,tak jak Ania napisała, najpierw wykonuje się USG i badanie hormonów, dopiero później tomografię. Z tym, że trzeba pamiętać, że USG nie jest zbyt precyzyjnym badaniem i może "dać" fałszywie pozytywny wynik choroby. U mnie tak było, na USG wyszedł patologiczny obraz, hormony nadnerczowe sporo ponad normę, a na tomografii wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczczek
Czy miałyście może robioną depilacje w najnowszej technologii ELOS, gdzie wykorzystuje się energię światła i prądu bipolarnego RF, podobno metoda skuteczna nawet przy jasnych włosach. Producentem tych laserów jest Syneron. U mnie w mieście nie ma takiego typu lasera, a szkoda. Podobno w 2-3 miastach w Polsce już jest dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa Róża, mi chodziło o usg w kontekscie guza nowotworowego nadnerczy, taki guz wyjdzie na usg, a co do złych hormonów i zle funkcjonujących nadnerczy to obraz usg może być różny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
No ja też mam podwyższone niektóre nadnerczowe, nie pamiętam dokładnie które, i nie mam teraz przy sobie wyników, no ale skoro lekarze widzieli te wyniki i nam przepisali te leki to widocznie uważają, że sam ten lek może pomóc. Zresztą ja brałam dexamethason, który obniża niby te nadnerczowe hormony przez jakiś czas (przepisany przez poprzedniego lekarza) i wcale mi nie pomógł, więc może nie w tym problem. Zobaczymy... Malinowa Różo, a jak długo już bierzesz glucophage? Może na efekty trzeba poczekać tak samo jak przy innych lekach. Bądźmy dobrej myśli. Constance, miałaś rację, jak codziennie myje włosy to wypada ich mniej. Już jakiś czas temu to zauważyłam, ale myślałam, że to przypadek, że w te dni kiedy nie mam już tak świeżych włosów wypada ich więcej, ale to jednak nie przypadek :) Miejmy nadzieje, że niedługo wymyślą laser który będzie usuwał wszystkie włosy na zawsze, bez względu na zaburzenia hormonalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, ja biorę Glucophage od 7 tyg. Właśnie obawiam się, że sam ten lek nie pomoże... Pytałam o to moją endokrynolog, tzn. czy Glucophage obniży te wszystkie hormony, powiedziała, że powinien, ale to i tak jest narazie leczenie na próbę, więc nie wiadomo dokładnie. W każdym razie jestem dobrej myśli i trzymam kciuki, żeby Ciebie ten lek pomógł;) A jak było po odstawieniu dexamethasonu? Nie miałaś jakiegoś silnego rozwoju hirsutyzmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, jeszcze mam takie pytanie, jaką dawkę masz brać? Ja brałam przez pierwsze 4 tyg. jedną tabletkę (500 mg), obecnie biorę 2 x 500 mg. No i ja mam jeszcze G. XR o przedłużonym działaniu, więc zażywam tylko przed snem, a jak jest u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! :) Nie bylo mnie tylko troszke, ale juz nadrobilam wszystko ;) Witam Cię Rudzielcu wśród małpek ;) Dziewczyny byłam dziś w rossmannie i szukałam babydream i chodzilo wam o taki niebieski w malej butelce hmm... chyba 250ml? On kosztował chyba 8zl bez grosza..To ten? :) Jej ten peeling jest cudowny! Mam ochote go codziennie uzywać! ;) hehe Właśnie... co by sie stalo gdybym używała go codziennie? :) Emilko :) Z tym okresem to musisz uważać, a właściwie z tą dietą...:) Mówisz,że nie juz jesz zdrowo, to teraz bardziej bedziesz sie skupiac na zgubieniu kilogramow? Mogę wiedzieć ile chciałabys schudnąć? :) Sama szukam pomysłów by utrzymac moją wage... Nie chce schudnąć bo jest dobrze, ale zeby to utrzymac.. a nie jestem typem osoby, ktora na dlugo potrafi utrzymac sie od jedzenia...;) Lusio! :) Widze, że u nas coraz czesciej bywasz! Jak tam zdrówko? :) Hmm... czemu jeszcez balsamu nie masz? Oj Luiso Lusio...hehe :D Kiedy nastepna elektrolioza? Czemu chcesz poczekac az do niej? :) Aneczczek Poczytałam troche o epilacjii technologii ELOS i jest pod wrażeniem. Znalałam ciekawą stronkę w ktorej wszystko pisze, i jak to oczywiscie bywa nie zaleca sie przy nieunormowanych hormonach i zabiegi moga trwac dluzej u kobiet z nadmiernym owlosieniem w miejscach typowych dla męzczyzn. Wkleje wam link, moze kogos to zainteresuje :) http://www.laser-studio.pl/depilacja-laserowa-elos-trwałe-usuwanie-owlosienia/ Malinko :) A jak ty sie czujesz bo braniu tych lekow? Cukier w normie? Podczas nastepnej wizyty bedziesz kontrolwac hormony, czy tylko z lekarzem bedziesz rozmawiac? A jak tam twoja mama? Wszystko w normie czy jednak coś jest na rzeczy? :) Dziewczyny, mam dość glupie pytanie do was, ale cóż kto pyta nie błądzi jak to mowia hehe :D Chodzi o to,że ktoś mi powiedział kiedyś, chyba nawet mama ale nie jestem pewna, ze jak chcialam isc na laser na brzuch, to mama powiedziala mi ze to nie jest bezpieczne i cos moze sie stac, ale jej chodzilo raczej o to ze laser moze tak jakby cos tam uszkodzic, ze jak zajde w ciaze to cos moze byc z dzieckiem nie tak... Wiem teraz o tym mysle, troche szybko, ale od jakiegos czasu nurtuje mnie to pytanie...:) Może dziwnie to zabrzmi, ale ciesze sie ,że każda z was ma swoje doświadczenia z antykami, bo przynajmniej bede widziala co mi ewentulanie lekarz bedzie przepsywal...:) Buziaki ;*** Udanego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny. mam takie pytanie, czy którejś z was rosły włosy na brodzie i na podbródku, a do tego wszystkiego na piersiach i wokół pępka, takie czarne, grube włosy...masakra. mój ginekolog stwierdził ze taka moja uroda i nie chciał mi dać skierowania na żadne badanie. kiedyś brałam Yaz antykoncepcje ale jakies pół roku i to było jakieś 2 lata temu. od tego czasu mam wrażenie ze te włosy rosną mi wszędzie. Najgorsze są pod brodą i do tego na widoku. prosze o pomoc jak je skutecznie usunąć,(ja stosuje pensetę) i jakie badania należałoby zrobić. Dziękuje za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Mam brać 500 mg rano do śniadania i wieczorem do kolacji i po 3 miesiącach kontrola. No i dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×