Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

hej dziewczynki :-) ale sie rozpisujecie i to zawsze jak jestem off :-D ktoras pytala o wrastajace wloski.. na str 626 jakas dziewczyna pisala o cerkodermie.. jest na doz.pl ja dzis nalozylam sobie na podbrodek veet do ciala na doslownie 2 min. I pomoglo, jest tylko jedna maciupenka plamka wypalona, ale cos za cos.. :-) jutro zrobi sie strupek a w poniedzialek juz nie bedzie sladu :-) wszystko ukrywam pod Affinitone :-) Emilko, dzis uzylam Nivea blyskawiczne nawilzenie, o ktorym kiedys pisalas... Alez ma dziwny kolor i konsystencje.. :-D cos mi przypomina ale nie chce byc wulgarna.. :-) w kazdym razie przyjemny.. Ruda :-) ten domowy ipl ma 5 rodzajow natezenia i mysle, ze jest praktyczny by robic nim sobie bródke - do light sheer musialabym sie miesiac zapuszczac! a ja nie emerytka co se moze siedziec w chalupce :-D moglabym sobie co tydzien "strzelac" w brode :-) az wreszcie po roku, nie ma sily, bylaby jakas roznica :-D Poli, mozesz jeszcze raz przypomniec te 2 peelingi o ktorych pisalas ze 3-4 strony temu? nie mam cierpliwosci szukac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Aneczczek zaintrygowała mnie tym laserem w technologi ELOS :P trochę o tym poczytałam i dosyć fajnie to wygląda. Ciekawe czy naprawę na jasne włosy tez działa. Constance, nie musiałabyś się zapuszczać, mogłabyś golić włoski, wiem, że trochę strach golić twarz no, ale trzeba by było zaryzykować, a przy ipl przecież też między zabiegami nie wolno wyrywać włosów, tylko można golić chyba o ile się nie mylę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam teb problem, ale jestem naturalna bardzo jasna blondynka, wiec mojego owlosienia az tak nie widac, ale czuc... mam wlosy nawet na palcach od stop i dloniach jak prawdziwy facet. Golę stopy, cale noge, brzuch, piersi, dlonie, ramiona i twarz. w sumie wszystko golę. Pare lat temu zaczelam golic wasik, policzki, wlosy miedzy brwiami.. na policzkach i czole sa one delikatne i jasne, wiec nie ma zbyt wielkiego problemu, wasik i broda a najgorsze, tam wlosy zrobily sie ciemne i twarde... nie mam kasy na jakies lasery, czy zabiegi, musi wystarczyc mi maszynka, peseta i dobry zel do golenia.. jest to strasznie meczace, mam faceta, juz nie raz powiedzial mi, ze jakos dziwnie czasem koli go moja broda, strasznie bylo mi glupio, rzadko sie z nim caluje zeby nie wyczul wasika, a jezeli juz go pocaluje, to mysle tylko i wylacznie o wasie, nie o przyjemnosci.. Mam tarczyce, od malego biore hormony, to przez to tak mam.... Przykro strasznie.. kurcze ida wakacje, wyjazdy, namioty, biwaki, a ja pierwsze o czym mysle, to zel i maszynki do golenia.. Jestem potworem...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoras tez goli twarz maszynka?????? :-( nie mam innego wyjscia, bo zaroslabym jak niedzwiedz..:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance :) Ja uzywam tego : http://www.hean.pl/product.php?id_product=834 Cukrowy, Slim no limit firmy Hean. W ogole pierwszy moj peeling i poprostu po nim moja skora jest taka jakby lekka i gladka.. hehe ;) A Emilka, jeszcze mowila, ze jest taki sam tylko,że niebieski, ale ten podobno lepszy no i cudnie pachnie! ;) I dlatego sie zastanawiam czy nie moglabym go sobie codziennie uzywac albo co drugi dzien, bo wiadomo ze pisze raz w tygodniu...:) Zuza :) Nie gol maszynką!!! Tak nie wolno! To samobójstwo! Nie lepiej sobie rozjasnic? Mnie tez nie stac na rozne zabiegi kosmetyczne, a wasika nie ruszam, choc powinnam, ale poki kaski nie mam to trzeba sobie jakos inaczej radzic. Moze veet by ci pomogl? :) Wspolczuje Ci, bo mi sie strasznie przykro zrobilo, jak przeczytalam, ze facet ci cos takiego powiedzial... Ja sama nasluchalam sie roznych rzeczy ( ale od rowiesnikow ze szkoly) i to dla mnie bylo okropne, ale u Ciebie to no cóż... straszne... twoj partner nie wie ze masz takie problemy z wloskami? Jestes blondynką, wiec o tyle dobrze, ze te wlsoki nie sa widoczne..:) Trzymaj się i glowa do gory! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katra
Dziewczyny , bylam ostatnio w salonie kosmetycznym, babka odradzala mi elektrolize, powiedziala ze moje wasy sa zbyt geste i ze mogloby mi duzo blizn zostac. ale Polecila mi wosk + jakies enzymy, nie wiem o jakie dokladnie chodzi, ale ze podobno po kilkunastu takich zabiegach ponoc nie chce im sie rosnąc , sa krótsze przerzedzone, i jasne. Ktoras z was probowala takiej metody? .. Wasika nie ruszalam nigdy, to bylby moj pierwszy raz i boje sie ze zrobie sobie jeszcze gorzej, bo kiedy skubie sobie na bordzie wloski, mimo ze wyrywam je z cebulka, odrastaja grube czarne igly :( !! i boje sie ze jak wąs tez usune to bedzie taki jak broda. :( Jakie sa wasze wrazenia jesli chodzi o wosk, czy sprawa bardziej sie pogarsza czy mozna zauwazyc jakas poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, ja się bardzo dobrze czuję jeśli chodzi o leczenie, cukier też b. dobry:) Hormonów narazie nie badałam, jestem też ciekawa dalszego postępowania mojej lek. jeśli chodzi o leczenie.Obawiam się też, że będzie nalegać, bym odwiedziła gin.-endo., tym bardziej, że będę prosić o zmianę leku na wyregulowanie cykli. Jeśli chodzi o laser na brzuchu,też się nad tym zastanawiam. Niemniej jednak póki co dep. laserowej nie planuję, nawet jeśli to pod uwagę biorę tylko twarz. Ewelka, w takim razie powodzenia w leczeniu:) Mi zarówno gin.-endo., jak i moja endokrynolog nic nie mówili o diecie, ale sama staram się uważać na to co jem, bo mimo, że BMI mam w normie, chciałabym zrzucić kilka kilogramów. Katra, ja wosk u kosmetyczki zdecydowanie polecam. Przez ostatnie pół roku chodziłam co 3-4 tyg. na depilację woskiem brody i efekty są super. Po wosku włoski odrastają wolniej i są zdecydowanie słabsze niż np. po depilatorze, o pęsecie nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Malinowa Różo a używasz telocapil na twarz też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katra
Malinowa Rózo dziekuje! Jeszcze bardziej mnie zachęciłaś ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, ja nie stosuję telocapilu. Katra, naprawdę warto!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Jakoś przeraża mnie ta nadchodząca wiosna i lato :/ tzn z jednej strony się cieszę, ale z drugiej w tym słońcu wszystko bardziej widać :/ no i trzeba będzie częściej się depilować, żeby odsłonić trochę ciałka :] Dzisiaj mam małego doła, ale już się biorę w garść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, nawet mi nie mów o goleniu! Wolę całe życie spędzić z pincetką niż.. brrr.. Do ipl tez trzeba sie golic, ale poki robie to na brzuchu i pachwinach to jest ok. Kto tam patrzy? Ale twarz? Poza tym to widac! Skora jest jak na ogolonym facecie! Po kremie veet tez jest podobnie, ale to szybko mija, bo wloski odrastaja i poza tym nie mam ich az tylu na podbrodku. Po bokach brody mam tylko problem. Ja współczuję tej Zuzi.. Kochana, zacznij sie smarowac telocapilem.. A co z Twoimi hormonami? testosteron i androstendion? Miesiaczkujesz regularnie? Wiesz, mnie też te konowały leczyły na tarczycę a po ponad 10 latach dowiedziałam sie że mam pco. Jak niedawno wspominałam Diana załatwiła mnie doszczętnie! Ale najważniejsze to akceptacja drugiej osoby. Boisz sie powiedziec o tym Twojemu chłopakowi? Jesli Cie naprawdę kocha, to nie bedzie mu to przeszkadzać, jeśli Cie odtrąci to bedzie znaczyc ze dla niego liczy sie tylko Twoja powierzchownosc i nie docenia Twojego wnętrza! Wiem ze jest trudno być samej, ale jeszcze trudniej jest byc z kims, przed kim sie ma tajemnice. Mój facet po prostu jest znudzony moim marudzeniem o zbędnym owłosieniu. To on jest tym co sie martwi, ale głównie o to bym nie zwariowała! Wkurza się jak mu pokazuję wydepilowane przedramiona! Mówi mi że jestem nienormalna i tyle. Ale ja nie moge mieć przed nim tajemnic, a on przede mną. Akceptujemy się z naszymi wadami i jest super! żadnego stresu! często nawet nabijamy się z naszych defektów... Ja wiem że n.p. nastolatki boją sie informowac o tym swoich chłopaków; inaczej ma się sprawa u par po 30-ce, kiedy to człowiek jest dojrzalszy i inaczej patrzy na pewne sprawy. Zaza, kup sobie ten telocapil i mieszaj go z babydream dla niemowlat. To tak na początek. Moze to je osłabi.. Malinowa Roza tez dobrze radzi z woskiem.. Wiem, ze to troche kosztowne zabiegi, ale chyba na maszynki tez wydajesz sporo.. Trzymaj sie i pojawiaj sie u nas czesciej.. A gdzie nasz Rudzielec?? :-) Poli, dzieki za link.. To sa te 2 peelingi o ktorych mowila Emi? A nie to samo bedzie, jak sie cukrem pod prysznicem podrapię? :-D Luiso, gdzie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poli, a gdzie to sie kupuje te peelingi? Nie ma ich w rossmannie? :-) jakas drogeria moze? czy tylko wysylkowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance :) Nie moge! hehe :D:D:D Rozmiesmieszyłaś mnie i to konkretnie! :D hmm cukier pod prysznicem, nie wiem nie radze...:D No w rossmannie za ok 10zl kupilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D ja Ci dam smiać się ze starszych.. :-) a nie stosowalas nigdy cukru na twarz na przyklad? toz to ja tu sie tego nauczylam, od Was.. chyba Ania7718 albo Malinowa o tym mowila.. nie pamietam... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem :) korzystalam tylko z weekendu i usilowalam troche nacieszyc sie mezem ;) Polinda wywolalas usmiech na mojej twarzy tym pytaniem o laser na brzuch. Wiesz , wbrew pozorom to dosc czeste pytanie, ale nie ma sie czego obawiac, laser niczego nie uszkadza, gdyby tak sie dzialo nie zostalby dopuszczony do uzytku. No chyba ze jest sie w ciazy to wtedy nie wolno, ale jak rozumiem z Twojego kontekstu jasno wynika, ze chodzi Ci zabiegi w "normalnym" stanie. Constance, co do tego "strzelania sobie w brode co tydzien", to wiesz, tak czesto nie mozna- co 3 tyg to juz jest minimalny odstep. No i tak jak pisala Ewelka, nie trzeba wloskow przez miesiac zapuszczac- chodzi o to, zeby przez przynajmniej 4 tyg nie usuwac ich razem z cebulka, wiec mozna je golic, albo to co na pewno Cie ucieszy- likwidowac kremami do depilacji. Zuza- niezybt milo uslyszec cos takiego od chlopaka, no ale coz- badzmy szczere- facet to tylko facet, i jak mu jasno nie powiesz o co chodzi, to raczej sam sie nie domysli. Moj maz tez raz cos wspomnial, ze mam taka klujaca brode(co prawda bylo to dawno, ale jednak bylo), to odpowiedzialam mu najpierw ze raczej nie bardziej klujaca jego i jakos musze te sprawe przezyc- z czego niezle sie usmialismy, a pozniej wyjasnilam, dlaczego tak jest i zrozumial. I taka prawda, ze jak kocha to zaakceptuje, musisz z nim tylko porozmawiac ;)a co do golenia to tak, jak Ci dziewczynki napisaly, nie mozesz wloskow golic maszynka, bo tylko pogarszasz sprawe i na pewno zauwazylas, ze odrastaja grubsze. Najlepiej jakbys je teraz troszke zapuscila i usunela woskiem. Bedzie bolalo, ale za kazdym razem beda one troszke slabsze. A na wasik to jest najlepsza metoda, bo inaczej niz przy brodzie czy policzkach, wloski odrastaja wolniej i sa ciensze. Tak ze tu moge spokojnie rozwiac watpliwosci Katry ;) chyba, ze rosna na tyle delikatne i malo widoczne, to wtedy faktycznie lepiej ich nie ruszac. Ewelka chyba wszystkie jestesmy przerazone paradowaniem w sloncu z tymi naszymi uroczymi odrostami ;) no ale damy rade, w koncu kto inny jak nie my heh buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudzielec, wcale mnie nie pocieszylas.. Veet uzyłam ze 3 razy na podbródek.. Natomiast na sama brode mam tylko pincetkę. Z kolei producent Ipl Rio Pro mówi, ze trzeba odczekac minumum 48h..miedzy epilacjami. Oczywiscie najlepiej co 4 tyg ale ja nawet tydzien nie wytrzymam z wlosami na brodzie! O veet nie ma co mówic a tym bardziej o goleniu. Wiec mysle na poczatek robic tak: zapuszcze sie od piatku do niedzieli i "strzele" ipl-em :-) niestety w ciagu tygodnia bede wyrywac bo nie moge chodzic do pracy jak koza :-D Wiem ze to bedzie bardzo powolny proces ale lepsze to niz nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Constance, ja stosuję peeling cukrowy domowej roboty również na twarz. Z tym, że wiadomo na twarzy nie można zbyt mocno pocierać, tak jak np. na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozyczko, ja uzywam czasami zwilzony lekko cukier i kłade na twarz.. lekko pocierając.. Własciwie od dawna juz cukru nie stosowałam, bo chce zużyć te gotowe by mi się nie przeterminowały.. :-) a Ty jak robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow 48h i juz mozna...no powiem Ci, ze jestem w szoku. Wiesz, ja bym byla jednak sceptycznie nastawiona do tego sprzetu. A jesli bedziesz mimo wszystko wyrywala wloski, to po prostu nie bedzie efektu. Ale jestem w stanie Cie zrozumiec, bo ja dwoch dni nie jestem w stanie wytrzymac bez wyrywania, a co dopiero miesiac, na golenie tez nikt by mnie zadna sila nie namowil heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudzielec, powiedz mi bo mnie to nurtuje: dlaczego wlasciwie nie mozna robic czesto ipl-u? ja rozumiem ze jesli sie chodzi do kosmetyczki, to lepiej sie zapuscic i wszystkie za jednym zamachem usuwac. Ale jesli ma sie w domu wlasny ipl? czy to jest szkodliwe dla skory jesli nie mam na brodzie zadnych pieprzykow/plamek/brodawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Ja z innej beczki. Co poradzić na przebarwienia na brodzie a konkretnie w dwóch miejscach gdzie skupienie włosków do wyrwania jest największe czyli po jej bokach? tylko ja takie mam? takie ciemne plamy - pozostałości po wrastających włosach, wypryskach, zapaleniach mieszka i innych takich, czyli ogólnie po syfach :) Jakiś krem może właśnie z jakimś kwasem czy coś?... Próbowałam cytryną ale poparzyłam sobie skórę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja przygotowuję zwykle peeling na ręce i twarz w ten sposób: sypię do miseczki 3 łyżki cukru i zalewam kropelkami wody, tak tylko by cukier był zwilżony. Nakładam na ręce i twarz, cały czas pocierając. Następnie trzymam cukier 2-3 min i zmywam. Potem oczywiście obowiązkowo nakładam balsam. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ogórkiem? :-) tez mam po bokach brody ten koszmar! wlasciwie to głównie tam rosną u kobiet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Constance takie czeste dostarczenie skorze impulsow swietlnych nie jest dobre, bo moze powodowac przebarwienia. No ale tak jak mowilam, nie znam sie na tym IPLu domowym, zdziwilo mnie ze mozna go stosowac tak czesto, ale wytlumaczeniem moze byc to, ze pewnie ma on mniejsza intensywnosc, ale to tylko moje przypuszczenia. A co do przebarwien, to peelingi sa bardzo dobre no i microdermabrazja. Co prawda jesli sie usuwa wloski woskiem albo kremami do depilacji, a nawet po zwyczajnym usuwaniu penseta, nie powinno sie tej metody stoaowac, bo skora jest dosc mocno podrazniona, no ale ja sama jednak sobie robie- tzn kolezanka mi robi ;), bo te przebarwienia tak brzydko wygladaja, ze czasem ciezko je ukryc. No i w efekcie skora wyglada duzo lepiej, tylko trzeba to zrobic nieco delikatniej, tak zeby jej jeszcze niepotrzebnie nie nadwyrezac. Potem jakas fajna maske najlepiej wybielajaco-lagodzaca, kilka takich zabiegow i naprawde widac roznice. Mozna tez pokusic sie na zabieg z kwasami owocowymi i tez buzka wyglada super, przebarwienia szybko znikaja. Tyle ze na takie zabiegi jest juz ostatni dzwonek, bo trzeba to zakonczyc przed ostrym promieniowaniem slonecznym, czyli gdzies do maja i robi sie to raz na miesiac. No chyba ze kwas migdalowy, to mozna robic caly rok, bo jest bardzo delikatny. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×