Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość wloskowa
hormony, w tym testosteron sa w porzadku ale zawsze mialam problem z nieregularnym okresem:( nawet co 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
Muszę uciułać trochę kasy.... i dopiero pójść. dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloskowa
pewnie na poczatek zrobi ci testosteron,a to chyba w zwyczajnym szpitalu mi robili. idz do lekarza z przychodni panstwoej,a moze na poczatek do rodzinnego, co da ci skierowanie. u endo wszytkiego sie dowiesz - zacznij dzialac jak najszybciej, bo to troche czasu zleci zanim ci porobi badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
Łudze się ze jak zaczne brac hormony to jesli to nie pomoze na wloski to chciciaz troszke piersi mi urosną....bo teraz to mam dwa wrzody;p heheh a to jest pdoejrzane, bo wszystkie kobiety w mojej rodzinie mają czym oddychać. myślę ze to może przez ten testosteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloskowa
a jesli to nie problem, to o kase popros rodzicow, przeciez chodzi o zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
jeny, dzięki za rady. super ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloskowa
po hormonach na pewno nabiora ksztaltu:) ja nigdy nie mialam problemow z rozmiarem, ale odkad biore leki, to jakby zrobil sie taki kraglejszy, pelniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloskowa
no i usg tez zrobia, zeby sprawdzic czy jajniki sa w porzadku, nerki, watroba jak masz problemy ze skora, to ci wyladnieje po hormonach dla mnie to i tak sukces, bo mialam okropny stan skory, nic nie pomagalo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
Boję się tylko, że hormony mogą spowodować przybieranie na wadze. a tego bardzo się boję, ponieważ jeszcze 3 lata temu bardzo walczylam o to by zgubic zbedne kilogramy. A teraz jestem jako tako zadowolona z mojej tuszy i nie chce aby problem kilogramów znowu powrocil. Czy tycie po hormonach jest regułą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
dzięki Bogu ze skórą jest okey. no oprocz tego że jest strasznie wrazliwa....nawet na mydlo już zle reaguje. a przeciez tego wlasnie uzywalam do golenia ciala, namydlalam je i golilam. teraz miusialam z tego zrezygnować bo wyszlo uczulenie od mydla....Myć muszę się antyalergicznym do skory delikatnej. Ale problemow z trądzikiem ani wypryskami jakiegoś większego nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloskowa
tycie nie jest regula. ja z natury jestem wieksza, a diane mi pogorszylo sprawe. teraz biore yasmin i nawet troche schudlam, wiec to kwestia dobrania leków. ide spac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
dziękuję za pomoc, pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek21
ja tez mam B i hirsutyzm mi wcale nie wychodzi mam 176cm i okoł 54kg wagi a wymiary 86-62-88 wiec niby wszystko ok jakby ktos nie wiedział to by nigdy nie powiedział że jestem jakas włochata czasem sama juz nie wiem mzoe dramatyzuje wiem ze drogo ten laser ale wole przez rok nie kupowac ubran niż sie męczyć z włosami na nic innego mnie nie stac wiec zrobie tylko biust bo czuje sie taka oblesna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek21
wklejam cennik ile u mnie w miescie ksoztuje laser mogłaby ktoraś porównac z cena w swoim miescie wiem że dermed w wawie ejst chyba troszkę tańszy... ale ja mam troszke km do wawy Wąsik/ górna warga 150 zł Bródka 200-300 zł Baki 150-300 zł Szyja (przednia powierzchnia) 150-300 zł Brwi 150-200 zł Czoło (podniesienie linii czoła) 200-300 zł Kark (podniesienie linii karku) 150-300 zł Uszy 150-200 zł Okolica brodawek sutkowych (areole) 200-300 zł Klatka piersiowa 300-400 zł Brzuch 300-400 zł Brzuch-linia kresy białej-poniżej pępka 200–300 zł Okolica bikini (do „majteczek”) 300 zł Redukcja owłosienia łonowego 300-500 zł Uda 600 zł Podudzia (łydki) 500 zł Nogi- całe z bikini 800-1000 zł Pośladki 300-400 zł Palce rąk- grzbiety 150-200 zł Plecy- całe 700- 800 zł Barki 350-400 zł Ramiona 350-450 zł Przedramiona 350-400 z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek21
myśle że zaplace może koło 600zł za jeden zabieg mam andzieje że bede musiała drugi zrobic dopiero w pazdzierniku jak sie zdecyduje w lipcu ktoś pisał że miał laser ??? czy nie mzoe byc skora opalona?? i sorry jak mam sobie wczesniej wydepilowac biust kremem do depilacji>>?? może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Witajcie ;) Ale wiadomości... Ja też mam miseczkę B. hahah i też masywne nogi, ale myśle że to ednak kwestia budowy aniżeli hormonów (52 kg przy 160 cm wzrostu) .. Od miesiąca biorę Yasminelle (prawie jak yasmin ale z troszkę mniejszą dawką hormonów) ..mam brać przez pół roku i powtórzyć testosteron. Mam nadzieję że to pomoże na skórę, teraz ciężko powiedzieć bo równocześnie zaczęłam leczenie u dermatologa, chyba w wieku 22 lat nie powinno byc już trądziku i ogóleni problemu z łojotokiem :/ Jeśli chodzi o skutki uboczne Yasminelle, to u mnie jedynie są obolałe piersi (ale i biust faktycznie troszkę sie powiększył, tzn :) tak przyokraglał ;p ), choc mam nadzieję że to się ustabilizuje, waga w normie (i nie powinna wzrosnąć, przynajmniej takie jest zał tych tabletek) ale mam wrażenie, że jestem bardziej nerwowa i częściej łapie doły... ale może to przez moją obecną stresującą sytuację a nie hormmony... Pozdrawiam w ten piękny dzień !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Martusiaczek, depilujesz biust kremem do depilacji? Czy to bezpieczne i czy inne (te słabe i jasne) włsoki nie odrastają mocniejsze?? Mnie się marzy laser na biust, powiem szczerze że to jedyne miejsce które sprawia że nie czuje się kobieco, wszedzie można włosy jakoś zamaskować, wydepilowac, ale tam jakos nie bardzo....nawet nie wiem czy taki krem mógłby te włosy usunąć, bo krem nie usuwa moich włosów na nogach, a te na piersiach sa twardsze:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yka
hej dziewczyny.. mam 19 lat i w ostatnich latach mojego życia włosy stały się dla mnie jednym z większych problemów.. zaczęło się od brwi, które są strasznie krzaczaste, walkę z pęsetą zaczęłam dość wcześnie, bo miałam może z 14 lat.. potem ścieżka, która nie była aż tak widoczna (chodzi mi o obszar od pępka w dół), popełniłam błąd i zgoliłam włosy.. dziś likwiduję je depilatorem, ewentualnie pęsetą. najgorsze jest to, że odrastające włoski wrastają się w skórę i nierzadko tworzą się czerwone kropki, widac, że włos nie może przebić się przez skórę, czasem taka krostka podejdzie ropą.. próbowałam plastrów z woskiem, gdy włosy były dość długie (zapuszczane specjalnie na tą okazję - spróbowania wosku) był sukces, nie odrastały przez jakieś 2 tyg. teraz wosk nie pomaga, wyrywa część włosów więc po oderwaniu plastra musze poprawić to depilatorem.. mogłabym się z tym męczyć gdyby nie ten fakt, że te włoski się wrastają ! nie dość, że krępują mnie czarne kropki hodowane z oczekiwaniem na wzrost włosa alby można było złapać go pęsetą, dobijają mnie jeszcze te krostki.. o pośladkach już nie wspominam.. jak mój chłopak kładzie tam łapki jedyne o czym myślę to uczucie jakie ma dotykając tej owłosionej skóry ;/ jest jeszcze problem ze strefą nad pupą, gdy założę biodrówki i usiądę, wystają okropne, ciemne i długie włosy.. próbowałam zaakceptować cały ten fakt, ale gdy widzę te okropne, odrastające włosy, jestem przybita i nie wiem co robić. byłam u endokrynologa. robiłam badania. podejrzewano hirsutyzm, ale wszystko podobno jest w normie. powiedziano mi, że to widocznie problem genetyczny, pytano czy członkowie najbliższej rodziny tez mieli takie problemy.. możliwe, że mogę to mieć po OJCU? nie wiem co robić, jest lato, każde wyjście na plażę będzie dla mnie jak co rok koszmarem.. planuję kupić preparat rozjaśniający włosy i karnet na solarium.. nie wiem czy to przejdzie.. ale co z włosami, które nie mogą przebić sie przez skórę? peelingi nie pomagają.. rękawice do masażu również. pomóżcie.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ide na tory
do yka: czesc.....oj...nie wiem jak Ci pomoc....powiem Ci,ze ja jestem baaaardzo owlosiona....wszedzie:/ i tez sobie nie radze:( nie ma co robic sobie nadziei......wloski same nie znikna....trzeba sie meczyc....ja juz mam dosyc:/ niedlugo zaczne leczenie,ale wiem ze to i tak nic nie pomoze na wloski...ewentualnie unormuja sie hormony i nie urosna nowe... z posladkami nic nie robie,a sa okropne....brzuch tak jak ty, i tez mi wrastaja...dol plecow mam owlosiony,wiec nosze dluzsze bluzki i wybieram spodnie z tzw.wysokim stanem.. jesli chodzi o ttwarz to bez komentarza...jedna wielka porazka...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ide na tory
yka: zrobisz jak zechcesz,ale te rozjaasniacze to tylko dla cierpliwych...ja nie probowalam,bo jak sobie pomysle o odrostach itp...a opalanie jest ok,bo wloski sa mniej wicoczne na opalonej skorze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yka
odrosty tez się rozjasni ;) mam pytanie do tych, które próbowały już rozjaśniania włosów na ciele - ile trzeba czekać na jakiekolwiek rezultaty? zaczyna martwić mnie również twarz.. tzn wąsik.. jest już, ale nie na całej długości obszaru nad wargą, tylko po bokach.. boję się po poczytaniu w tym temacie że dziewczyny zaczęły mieć kłopoty z włosami od ok 20-25 roku życia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek21
nie nie kremem wyrywam ale przed zabiegiem musze miec przeciez ogolone bo mi popali laser wiec nie wiem jak;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Martusiaczku ja miałam laser. Tak, skóra nie może być opalona, bo laser gorzej reaguje (przyznam,żę moja troszke była;)) włosów nie wolno na zdaje się 2tyg przed zabiagem czy 1.5 wyrywac jedynie przycinać. pozabiegu nie wystawiać na słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaczek21
nie rozumiem jak mam przyciąc włosy ktore są cieniutkie strasznie i sie poprostu nie da a co mam maszynka pogolic nie rozumiem czy włosy ci odrastaja szybko>>?? ja sie szykuje na 3 zabiegi w rpzeciagu do 9 miesiecy bedzie mnie to kosztowało sporo wyrzeczen pewnie ale jak sie uda to bedzie ogromna satysfakcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tym samym problemem
yka- też mam problem z wrtatającymi wloskami zwłaszcza na podbrzuszu :( Jakich pillingów używalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama rama
Witajcie dziwczyny. Dawno mnie tu nie było jakos nie mam ostatnio czasu rozmyślać nad swoimi problemami. Widzę, że wiele z Was pokłada nadzieję w laserze. Chcę Was ostrzec żebyście nie wydały wszystkich swoich oszczędności na marne. I tak jak tu niektóre doświadczone koleżanki pisały, że na każdą metodę usuwania owłosienia każda z nas będzie inaczej reagować. Ja wypróbowałam już 4 lasery w różnych gabinetach.Wykonałam kilkadziesiąt zabiegów. Żyłam w ubóstwie wydając całą kasę na laser tylko twarzy! (już nawet nie myślę ile rzeczy mogłabym sobie za to kupić) byłam też w ogromnej desperacji i efektu to nie przyniosło bo włosy dalej rosną no może jest ich nieco mniej są przeżedzone ale nie wiem czy to zasługa laseru czy też tego, że codziennie po kilka włosków wyrywam pinsetą i włosy są w różnych fazach wzrostu nie polecam tej metody, radzę raczej wosk lub pastę cukrową i roźjaśnanie. Nie mówię, że doradzam laser może to na niektóre z Was podziałać. Myslę, że ten problem tkwi głównie w naszej głowie, chodzi o nastawienie do problemu. Szkoda życia, żeby skupiać się na sprawach, które z pewnościa nie się najważniejsze w życiu. Głowa do góry pa pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama rama
Chciałam napisać DZIEWCZYNY ups coś mi nie tak wyszło.....;) ale co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama rama
Nie mówię, że ODRADZAM laser może to na niektóre z Was podziałać. Myslę, że ten problem tkwi głównie w naszej głowie, chodzi o nastawienie do problemu. Szkoda życia, żeby skupiać się na sprawach, które z pewnościa nie się najważniejsze w życiu. Głowa do góry pa pa POWTARZAM TEN TEKST BO ZNOWU ŹLE NAPISAŁAM CHYBA JUŻ ŚPIĘ. tO LECĘ D O B R A N O C!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez na twarz laser stosowalam,no i jest duza poprawa,choć pojedyncze włoski rosną,ale dużo lepiej jest. Martusiaczek to nie rób nic z tymi włosami przed zabiegiem, tak najlepiej,tam zobaczą i sama Pani wykonująca zabieg ogoli je;)a będzie wiedzieć gdzie Ci rosną co i jak;) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yka
Z tym samym problemem : wczoraj znalazłam chyba dobry sposób. rękawica do masażu, taka hmm nie wiem jak ją opisać.. wiem że w H&M można dostać takie różowe ;D + gruboziarnisty peeling, obojętnie jaki. ziarenka zostają potem w rękawicy i trzeba ją porządnie wypłukac, ale efekty są. od wrastających włosków miałam nawet takie strupki, które peeling z rękawicą usunął i mam wrażenie, że włoski które się wrastały powoli wyglądają ponad powierzchnię skóry ;) najpierw poleżałam jakieś 15min w gorącej wodzie, potem kilkuminutowy, silny masaż. spróbuj, może się uda. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×