Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Hej! ja też mam problem, ponieważ w maju po 2 latach przerwałam branie tabletek(LOGEST) i nie wziełam ostatnich 3. Był to przypadek gdyż wyjechałam za granice i zapomniałam o tabletkach i jak sobie przypomniałam to było już za późno. Dostałam @ z odstawienia. Pierwszy cykl bez tabletek trwał 47 dni do 16 lipca,a dziś nadal nie mam @ i to już 48 dzień cyklu. W 34 dc byłam na USG i pęcherzyk graffa był bardzo duży po czym miałam skok temperatury, staranka o dzidzie i dostałam Luteinę którą miałam brać przez 3 dni x 2 tabletki. Już mija 3 doba odkąd nie biore luteiny,a @ jeszcze nie ma i testy negatywne. Czy przez takie powikłania w moim cyklu moge mieć problemy z zajściem w ciąże i czy jeśli nie jestem w ciazy to on unormuje mi się z czasem? Dodam jeszcze, że nie mam żadnych torbieli na jajnikach i wszystko wygląda na zdrowe. Proszę o pomoc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gisia
Mam pytanie: uzywam Stediril od dluzszego czasu, co 6 mies. robie przerwy "na wszelki wypadek". Ostatnio podczas takiej przerwy gdy bylam w ubikacjii nagle zaczal mnie strasznie bolec brzuch, konkretnie podbrzusze, bardzo nisko. Potem jakby "przeszedl" na boki- w okolicach jajnikow i az do wysokosci pepka. Bol trwal ok. godzine. Czy to moglo miec zwiazek z tabletkami? Przypominam ze akyrat mialam przerwe (miesiac) i bol nastapil podczas wydalania. Prosze o fachowa odpowiedz bo jestem za granica i nie moge zapytac lekarza. Nie wiem czy wrocic do Stedirilu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz wrocic do Stedirilu. Al na twoim miejscu nie robilabym takich miesiecznych przerw bo Twoj organizm wariuje wtedy. Lepiej (jesli juz musisz robic przerwy) robic np co dwa lata 3 miesieczna przerwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta2222
Witam!! mam pytanie z troche innej beczki- czy może mogłybyście mi polecic jakiego super dobrego ginekologa z okolic Katowic będe bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVONKA68
MAM PROBLEM.STRASZNIE BOLA MNIE LYDKI SZCZEGOLNIE JAK CHODZE.BIORE MICROGYNON.CZY TO POWAZNE?CZY TO MOZE BYC ZAKRZEPICA?PROSZE O ODPOWIEDZ BO TROSZKE SIE BOJE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ivonka68 mnie tez zaczely bolec lydki na poczatku drugiego opakowania logestu, kupilam magvit b6 i mi pomoglo. po prostu jesli bierzesz pigulki wyplukujesz z organizmu wit b6 , jesli jednak to ci nie pomoze, powinnas zrezygnowac z brania pigulek.tak mi zalecil moj ginekolog, naszczescie mi przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam zmuszona do wziecia postinoru jakies 3 miechy temu , przed tym mialam bardzo regularne cykle 28-27 , traz od 3 miechow niestety wszystko sie przestawiło 21-30 czy kiedys mi sie to ustabilizuje???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzmy sobie jasno jesli mam biegunkę lub wymioty poźniej ,niż po,dajmy na to 7 godz od przyjecia YASMIN,to jestem bezpieczna?Bo w dalszym ciagu nie rozumiem tej cholernej ulotki....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona88
Chcilam sie zapytac czy szyjka macicy ktora sie odczuwa w pochwie blisko okresu czy to sugeruje zblizajacy sie okres czy ciaze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leonart
Witam, mam pytanie. Otóż moja dziewczyna bierze tabletki od jakiegoś czasu. Podobno przez pierwszy tydzień stosowania warto zabezpieczyć się dodatkowo np. prezerwatywą. To dotyczy tylko pierwszego opakowania? Czy następnych także? Bo niestety nigdzie nie moge znaleźć informacji na ten temat. Czy np. przy 3 opakowaniu tabletek, w pierwszym tygodniu brania z tegoż opakowania jest pełne zabezpieczenie? Z góry dziękuje za poważne odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYTAJACA SIE
od kilku tyodni mam na plecach slady po plasterkach,nie wiem czemu dwa na ramionach i w innych miejscach znikaja po dniu,ale tam nadal mam 2 czerwone kwadraty...nie wiem o co chodzi dobrze toleruje ewre,zaczelam juz 4 cykl i jest ok,tylko te slady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu
dziewczyna nie pyta lekarza ? albo położnej. Albo nie czyta ulotki chociaż ? skąd ludzie biorą takie bzdury ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leonart
Jak Ci sie coś nie podoba to sie gamoniu nie musisz udzielać w dyskusji. Ciekawe czy Ty jesteś taka/taki perfekcyjny/perfekcyjna i o wszystkim pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykoncepcjapłodność i pokre
czemu nie ma tu giligili? czemu już nie pisze?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przygnębiona...
Dziewczyny pomóżcie!! 3 dni temu skończyłam drugie opakowanie Yasmin własnie konczy sie 3 dzien 7 dniowej przewry a ja nie krwawie...=( strasznie boje się ze mogłam zajść w ciąże proszę powiedzccie mi czy to może sie zdardzyć czy słusznie się martwie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julies
nie masz sie czym martwic.Okres ma sie pojawic w trakcie 7 dniowej przerwy a nie w jej 3 dzien.Znam dziewczyny ktore dostaja 5-6 dnia przerwy.Ja tez biore yasmin i dostaje 4 dnia.Czekaj cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska****
skonczylam pierwsze opakowanie yasmin okres zaczal sie w 2 dniu i jest straasznie obfity :/ jest gorzej niz normalnie nawet brzuch mnie bardziej boli :( normalne to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julies
moj pierwszy okres przy yasmin tez byl biolesny i obfity a drugi juz jest super.moze o Tobie wszystko przejdzie przy nastepnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska****
a u mnie juz 4 dzien a leci ze mnie jak z kranu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkm
czy znacie jakikolwiek sposób, leki na wywołanie poronienia w bardzo wczesnym stadium ciaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winkey
mam poważne pytanie proszę bardzo o odpowiedz.Od stycznia biorę Harmonet.W czasie wakacji często chorowalam i musiałam brac antybiotyk.Oczywiscie zabezpieczalam sie dodatkowo w czasie brania i 7 dni po.2 tygodnie temu wymiotowalam wlasciwie bez widocznej dla mnie przyczyny.Zwymiotowlam pewnie tabletke lecz odrazu po wymiotach wzielam nastepna zeby utrzymac dzialanie antykoncepcyjne.@ dni temu poczylam bole w okolicach miednicy i krzyza.Troche przypominaly bole miesiaczkowe jednak bardziej zblizone do bolow jakie sa przy zapaleniu nerek(kiedys przechodzilam). Po srodkach rozkurczowych bol minal.Wczoraj ok.18.30 wymiotowalam rowniez bez powodow.Jednak to nie byly jednorazowe wymioty.Bylo chyba z 8 razy potem sokami zoladkowymi a potem juz sam odruch bo nie bylo czym.Nerki od tamtej pory co przestaly juz mnie ni bola.Mama ciagle mnie pyta czy nie jestem w ciazy.Ale czy przy ciazy nie sa przypadkiem poranne mdlosci?Zreszt to bylo dobre wymiotowanie przez dobre 2 godziny niesamowicie gwaltowne i porywiste.Czy mozliwe ze jestem w ciazy?Wydaje sie ze nie ale z drugiej strony wymioty bez bolu to nie jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda165432
pierwszy miesiąc biorę Yasmin. dzsiaqj mam 6 dzień przerwy a okresu nadal nie ma!!! pierwszą tabletkę wzięłam jakoś 2 godziny po wystąpieniu krwawienia. pierwzsy raz "wyprubowałam" "do końca" tabletki po 4 zażytej pigułce. Czy możliwe jest że jest coś nie tak lub czy mogę być w ciąży. lub czym może być to spowodowane????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi sie wydaje
ze wszystko jest ok, zakladam ze nie bylo biegunki i wymiotow a tabsy przyjmowalas w podobnych godzinach. Po 1 opakowaniu nie zawsze jest ksiazkowo wiec czekaj na okres, na pewno przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaa
Biore Cilest i wlasnie sobie przesunelam okres i wzielam bez przerwy 10 tabletek z nowego opakowania. Moze glupio zapytam ale czy moge teraz przerwac brac czy musze wziac te 11 do konca opakowania.... ?? Dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winkey idź zbadaj nerki.Jakiś czas temu też miałam wymioty i gorączke \\\"bez przyczyny\\\" i okazało sie,ze przypomniała o sobie stara sprawa z niesprawną nerą.Cośtam sie magazynowało w organiźmie przez stan zapalny i stąd gorączka i wymioty.A przez tydzień wczesniej bolało mnie w okolicy nerek,tylko jakoś dziwnie...z przodu i w krzyżu,tak,ze najpierw myślałam,że ktoś porządnie mnie obił przez sen,nastepnie,ze wątroba mi nawala,a potem sie okazało,że nerka promieniowała tu i ówdzie ;) tez mnie mama o ciąze podejrzewała,tyle,ze u mnie to naprawde tak wyglądało...zerwałam sie o 5 rano.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana10212
Zmieniłam tabletki, ponieważ te, które brałam nie służą mi biorę już 4 listek, Novynette i mam plamienia między miesiączkowe. Kiedy zaczynałam je brac w pierwszym miesiącu ich stosowaniam też miałam te plamienia potem mi przeszło a teraz na nowo zaczęło się . Byłam u ginekologa i zapisał mi Yasmin czy to dobra decyzja i wybór. Proszę o szybkie udzielenie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala wrona
nie chcialam miec okresu wiec nie zrobilam 7 dniowej przerwy tylko zaczelam nowe opakowanie,teraz mam pytanie nie chce skonczyc tego opakowania poniewaz chce dostac okres,moje pytanie czy jak przestane teraz brac po 15 tabletce to mam zrobic 7 dniowa przerwe w ktorej wystapi okres?a jestem zabezpieczona? i tak koncze np w pon to nowe opakowanie zaczynam w srode za tydz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam harmonet i moja doktor zmienila mi na Tri-minulet, tylko ze nie powiedziala mi, ze zmieniając nie powinnam robić 7-dniowej przerwy...a ja zrobiłam, i wzięłam pierwszą tabletkę Tri-minuletu 8-dnia czyli normalnie po przerwie. Czy jestem zabezpieczona ?! i czy kończąc to opakowanie Tri-minuletu, mogę wziąć od razu nastepne opakowanie, zebym nie miała okresu ? Mamy z facetem wolną chatę w weekend i ten okres niezbyt Nam pasuje same rozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo istotne
Dzis zazylam ostatnia tabletke Jeanine i przechodze na Regulon...W zwiazku z tym mam pytanie. W ulotce Regulonu napisali, ze przy zmianie tabletek z minipigulek nalezy zarzyc regulon w dniu wystapienia miesiaczki. Na ulotce z Jeanine jest napisane, ze Jeanine to mikropigulka. Czy mikropigulka i minipigulka to to samo? Jak mam to rozumiec? Dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana10212
Sorki ale czy ktos zamierza odpowiedzieć na moje pytanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×