Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość hejaska
czy woda zimna lub kontakt z mydlem zabije plemniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc biore yasmin tydzien a mam takie objawy: oszolomienie, pogorszenie widzenia, powiekszenie prawej zrenicy, oslabienie , zawroty glowy. czy moge to laczyc z tablekami?nigdy tak sie nie czulam, myslalam ze moze to jakies przeziebienie ale nie boli mnie gardlo ani nie mam innych objawow.przeczytalam ze duzo kobiet nie jest zadowolona z tych tabletek.pozatym mam strasznie sztywny i goracy kark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co się dzieje
jak wzięłam dziś przez pomyłkę dwie tabletki?? Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmm
przestałam brac tabletki, okres spoznia mi sie juz ok 3 tygodni,czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaklopotana..20
mam problem, licze na wasza pomoc BRALAM yasmin przez dwa miesiace, wczesniej byl femodene, odstawilam yasmin bo : 1 - bolaly mnie nogi, 2 - dretwiala mi prawa stopa prawie kazdego dnia 3 - bole glowy 4 - skurcze miesni w nocy 5 - bardzo szybko sie meczylam (nawet po wejscu po 20 schodkach!!) wiec skonczylam dwa opakowania, dostalam okres (dokladnie 30 pazdziernika, skonczyl sie 2 lis rano-czyli 4 dni krwawnienia) jakies pare misiecy temu kiedy zdarzalo mi sie zapomniec polknac tabletke lub dwie, po dwoch dniach krwawilam tak jakbym miala okres..ale pozniej bylo ok kiedy juz wzielam tabletke, mialam okres itd teraz okres juz byl, nie biore tabletek od dwoch tygodni i krwawienia tez nie ma... ma ktos jakies pomysly?? bo ja juz sama nie wiem... po okresie jestesmy jak najbardziej plodne, wtedy juz nie bralam tego glupiego yasminu, plus przyjmowalam antybiotyk przez jakis tydzien zaczynajac dzien przed okresem, a wiadomo przeciez, ze antybiotyk oslabia skutecznosc tabletki anty... poza tym kocham sie z moim chlopakiem prawie codziennie.. wiec..? zwykle mialam lekkie krwawienia gdy zapominalam tabletki, teraz juz nie biore od tygodnia i krwawienia nie ma.... ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJE DROGIE PANIE I PANIENKI
MAM NADZIEJE ŻE KAŻDA Z WAS JEST ŚWIADOMA TEGO ŻE PO TABLETKACH ANTYKONCEPCYJNYCH BARDZO CZĘSTO POTEM SĄ PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ WIEM ŻE NARAZIE NIE MYŚLICIE O CIĄŻY (BO JESZCZE NIE CZAS NIE MAM PIENIĘDZY NA DZIERCKO ALBO POPROSTU NIE CHCE GO MIEC I JUŻ) ALE PRZYJDZIE TAKI DZIEŃ W ŻYCIU KOBIETY KIEDY W KOŃCU SOBIE UŚWIADOMI TAK CHCE MIEC DZIECKI I ZACZYNA SIĘ JAZDA POD GÓRKE CIĄGLE ROZCZAROWANIE (NO TAK PRZECIEŻ POWINNAM BYĆ W CIĄŻY A TU TA WREDNA @ SIĘ ZNOWU POJAWIA) MIJA ROK I NIC CIĄŻY NIE MA MIMO ŻE CHCESZ MIJA KOLEJNY ROK CIĄŻY NIE MA ZACZYNASZ SIĘ ZASTANAWIAC DLA CZEGO O I JKIMŚ CUDEM NAGLE ZACHODZISZ W CIĄŻE ALE NIESTETY CIĄŻA ZOSTAJE PORONIONA ALBO UMIERA TAK TA WASZA UPRAGNONA CIĄŻA NO I PROBLEMY Z CHORMONAMI NIEREGULARNE CYKLE MLEKOTOK BRAK MIESIĄCZKI ALBO MIESIĄCZKOWANIE CO 14 DNI MAPRAWDE TO NIE JEST PRZYJEMNE LEKARZE CHĘTNIE NAMAWIAJĄ NA TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE I ALBO NIE POWIE CO POTEM MOŻE SIĘ DZIAĆ ALBO POCIESZY ŻE TE NOWE ŚRODKI SĄ BARDZO BEZPIECZNE NO BO CO MA POWIEDZIEĆ JAK ZA WIZYTE BIEŻE KASE I ZA WYPISANIE RECEPTY TEŻ GÓWNO PRAWDA PRZECIESZ TO SĄ CHORMONY A MŁODYM KOBIETA ZAWSZE MIESZAJA W ORGANIŻMI E I Z TĄD TE PROBLEMY Z ZAJŚCIEM WARTO SIĘ ZASTANOWIĆ CO Z TYM WSZYSTKIM ZROBIĆ ŻEBY ZAOSZCZĘDZIĆ SOBIE POTEM ŻYCIOWEJ TRAGEDII KIEDY LEKAŻ POWIE NO NIE WIEM CZEMU PANI NIE MOŻE ZAJŚĆ W CIĄŻE NO NA OKO WYGLĄDA ŻE JEST Z PANIĄ WSZYSTKO OK NO I MĄŻ MA TEZ DOBRE WYNIKI PROSZE ZASTANÓWCIE SIE NAD TYM ALE TAK Z PERSPEKTYWY CZASU BO CZAS NIE STOI W MIEJSCU LATKA LECĄ PSYCHIKA SIĘ ZMIENIA I INSTYNKT MACIEŻYŃSKI SIE ODEZWIE PRĘDZEJ CZY PÓŻNIEJ NIE POPEŁNIJCIE TAKIEGO BŁEDU JAK JA POZDRAWIAM I MAM NADZIEJE ŻE ZASTANOWICIE SIĘ TROSZKE NIE MÓWIEŻEBY NIE BRAC TABLETEK WOGÓLE ALE ROBIĆ PRZERWY TAK JAK POWINNO TO SIĘ ROBIC A NIE CYKL ZA CYKLEN ŁYKAĆ TABLETKI MNIE NIKT NIE UPRZEDZIŁ ŻE POTEM BĘDĄ JAKIES PROBLEMY I TEZ BYŁAM GŁUPIA I MŁODA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaklopotana..20
najpierw zacznij pracowac nad ortografia, pozniej nad dzieckiem kobieto!!! w tych kilku zdaniach zrobilas moze 20 bledow ortograficznych!! jezu, jaki wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy jesli facet mial brudne rece od spermy potem je wytarl i po ok 5 min zaczal uprawiac peeting z dziewczyna to moglo dojsc do zaplodnienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! od niedawna zaczełam stosować tabletki antykoncepcyjne..zazywam Rigevidon .mój błąd polega na tym, że zamiast pierwszej tabletki zazyłam ósmą(czyli zaczęłam nie pokolei)to jest moje pierwsze opakowanie tego środka.Czy wpłynie taka sytuacja na skuteczność tego preparatu?I czy musze zmieniać opakowanie na nowe czy mogę bezpośrednio zazyć wolna tabletkę ósmego dnia(w tym wypadku pierwszą)?mam jeszcze jedno pytanie:czy przy stosowaniu Rigevidonu konieczna jest jeszcze jakies zabezbieczenie(mam namyśli prezerwatywe)? Prosze o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli odstawie pigułki wcześniej nie kończąc opakowania,(ja nie wziełam dwuch ostatnich)czyli ta 7-dniową przerwe zrobiąłm wcześniej to czy okres pojawi sie też tak jak normalnie z odstaienia czyli u mnie 4 dni po odstawienie??czy trzeba zcekać aż cały cyk pzreleci i dostane okresu tak ajk powinnam normanie jak brałam tabletki do konca!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metii
biore pigulki i mam pytanie. Czy podczas 7 dniowej przerwy moge wogole nie miec krwawienia i nie byc w ciazy? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva.25
DO zaklopotana..20 jeżeli ty siedzisz i sprawdzasz błędy ortograficzne a nie czytasz i wyciągasz sęsu z treści wypowiedzi MOJE DROGIE PANIE I PANIENKI to jestes głupsza niż ustawa przewiduje tu nie chodzi czy ktoś robi błędy czy nie, chodzi o treść wypowiedzi nie wiem czy zauważyłaś że to jest przestroga a nie zakaz przed stosowaniem antykopów , no i to nie jest forum o ortografi a jak masz jakieś problemy fizjologiczne to się idzie do ginekologa a nie zadaje pytania na forum i jak nie dorosłaś do świadomości że ze stosunku czasami wynika ciąża to do sexu też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nieplodnosci potabletkowej mozna mowic tylko wtedy, jesli kobieta ma juz dziecko i w poprzednia (przed tabletkami) ciaze zaszla bez problemu. Skad wiesz czy przed braniem tabletek nie bylas juz nieplodna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva.25
do O majn god nie ma tam napisane ze jest niepłodna tylko że są problemy z ciążą ja i jej utrzymaniu. niestety tez tak mam szprycowałam sie antykopami od 17 roku zycia a mój wspaniały ginekolog nawet mi spirale zaproponował rzecz jasna nie skorzystałam , ale właśnie to mnie skłoniło do zmiany gin (antykopy zażywałam przez 5 lat bo jeszcze nie czas na dziecko bo nie ma kasy itp a teraz kiedy tak pragniemy dziecka pojawił sie kłopot) i faktycznie w tedy nie przejmowałam sie czy w przyszłości będą jakies problemy z zajściem czy nie , wiem jedno ... teraz żałuje że brałam jakiekolwiek tabletki hormonalne bujam sie teraz 2 rok i prubujemy zrobić bobaska nie martwcie się dziewczyny zajść w ciąże nie jest tak łatwo:) no nie troszke skłamałam nie 2 lata tylko po 17 miesiącach udało mi się zajść w ciąże ale niestety ją straciłam właśnie przez to że moja gospodarka hormonalna była poplątana teraz mija 6 mies od straty mojej gwiazdeczki ale nie tu powinnam o tym pisać weszłam na to forum z ciekawości odrazu dodam że mó mąż ma dobre wyniki on nie musi się leczyć tylko mi się coś w hormonkach poplątało i jeszce mój organizm nie doszedł do siebie po antykopach i musze teraz latac po labolatoriach kuć się i tak dalej pozdrawiam was dziewczyny nie miejcie do mnie żalu że trzymam strone MOJE DROGIE PANIE I PANIENKI ale to co opisała ta osoba u mnie też się pokrywa ja też za moje problemy winie antykopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieplodnosc to jest wlasnie wtedy kiedy nie mozesz zajsc w ciaze (z roznych przyczyn). Bezplodnosc jest wtedy kiedy nie mozesz miec dzieci w ogole (np. usunieto Ci macice). Wiec w Twoim przypadku mozna mowic o nieplodnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva.25
o widze że o majn god jest douczona:) no może masz racje ;) tylko powiedz mi z kąd u mnie te problemy ????? nikt u mnie w rodzinie i mojego męża nie miał takich problemów, oboje prowadzimy w miare zdrowy tryb zycia. :(:(:((:(:(:(:(:(:((:(:(:(:(:(:((:(:(:(:a z reszta nie zawracam wam juz głowy jak chcesz to odpisz o majn god pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iva25 To nie musi ale moze byc od antykow. Moja siostra (i ja zreszta tez) mamy zespol policystycznych jajnikow (choroba ta jest jedna z najczestszych przyczyn nieplodnosci). moja siostra po odstawieniu antykow tez nie mogla zajsc w ciaze. Tez zwalala na antykoncepty, a tu okazalo sei, ze jest chora. W Twoim przypadku tez tak moze byc. Mozesz miec jakies problemy hormonalne ktore wystepowaly wczesniej, ale Ty o nich nie wiedziaals (bo i skad?? ) Mozesz tez miec jakies bariey psychiczne. wiele kobiet nie moze zajsc kidy sie stara, a kiedy przestana o tym myslec od razu zachodza. Zycze Ci powodzenia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva.25
do o majn god Mam takie pytanko jak u ciebie objawiał sie ten zespół policystyczny jajników czy coś cie bolało czy miesiączki były regularne czy już u ciebie wszystko ok???? pozdrowionka dla was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zespol policystycznych jajnikow to choroba na cale zycie :( glownymi objawami sa -nieregularne cykle -androgenizacja (lysienie, lojotok, wlosy w miescach gdzie kobiety miec ich nie powinny) -policystyczne jajniki w obrazie usg. Ja np. mialam zawsze regularne cykle, ktore rownoczesnie byly w wiekszosci bezowulacyjne. Przy tej chorobie mozna normalnie zajsc w ciaze i ja donosic (chociaz nie zawsze, gdyz przy PCOS wystepuja poronienia nawykowe). ale nie boj sie. Na pewno tego nie masz :) P.S. Poszukaj innego lekarza, bo czasami niektorzy sa tka jakby niedouczeni :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva.25
dzięki za odpowiedź:) o majn god tak ja napewno nie mam tego mam rególarne cykle robie wykresy i są 2 fazowe owu mam bo akurat byłam na badaniu po i było widac na usg że pękło jako wczesniej przed tym wszystkim chodziłam do din gdzie miałam wszystkie wyniki chormony były ok i pod wzglendem anatomicznym ok po poronieniu robiłam wyniki hormonów i wyszła mi prolaktyna za wysoka i ten gin faszerował mnie bromkiem ale jak sie okazało jest wszystko ok bo byłam na konsultacji u innego gin i nie musze nic leczyć i jest wszystko ok tylko nie wiemy czemu tej ciąży nie ma :( ok pozdrowionka będę zaglądać na to forum tak z ciekawośći co nowego piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachula
Od jakiegos czasu biore tabletki anty..i chciałabym aby podczas sexu moj chłopak brzydko mowiac "spuscił sie we mnie"chciałabym go poczuc naturalnie czy to jest bezpieczne i na czym polega wtedy działanie tabletek ? czy moge to robic bez zadnych obawy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalilka
mam ważne pytanie- 1. tabl należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki...gdybym dostała okres np o 3 00 nad ranem, to mogłabym wziąc tabl dopiero o 23 00 w nocy(to prawie dzień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachula
tak mozesz bez problemu i bez zadnych obaw ;] sama wybirasz pore wazne zeby w ten sam dzien :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachula
nie wiem czy to moja psychika czy mam jakies schizy ale po tabsach Yasmin strasznie swedzi mnie noc..mam jakies napady na czekolade..i ogolnie słabo sie czuje szczegolnie przy wiekszym wysiłku jakby mi kondycja spadał..wy tez macie takie objawy??moze to organizm tak sie narazie stabilizuje??prosze o wypowiedzic :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka24
Hej ! W zeszłym cyklu - to byl 3 listek Yasmin, bralam przez kilka dni tabletki na uspokojenie Oxsazepam i Realniu, zastanawiam sie jak to wyplyie na skutecznos ctabletek a jesli obnizyły skutecznosć w tym listku ktory teraz biore , to możliwe ??? Wystapi owulacja ? Jak to jest z tą obniżoną skutecznościa, czy teraz jestem zabezpieczona w jakimś procecie przez tabletki czy tz tylko przez prezerwatywe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko, może i głupie bo podczas brania tabsów nie ma owulacji, a śluz staje się bardziej gęsty... Zatem... Dopiero zaczęłam łykać tabsy i po szóstej tabletce zauważyłam, że mój śluz pomimo tego, że jest białawy jest również ciągnący:( I tak do dzisiejszego dnia stawał sie bardziej przejżysty- dzisiaj jest jak białko jaja kurzego:( Już nic nie rozumiem:( Kochaliśmy się z moim narzeczonym w szóstym dniu brania tabsów, ale jeszcze z prezerwatywą- chociaż z tego co w ulotce napisane, tabsy zabezpieczaja od pierwszej zażytej tabletki:( Użyliśmy prezerwatywy tak dla MOJEGO spokoju bo już sama nie wiem jak jest z tym zabezpieczeniem poczas pierwszego miesiąca:(:(:(:(:( Czy możecie się wypowiedzieć na ten temat i możliwie mało po mnie \"pojechać\"????? Pozdrawiam i dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielkie pytanie
Mam takie pytanie...czy zabezpieczenie przed ciążą uzyskuje się z chwilą przyjęcia pierwszej tabletki (połkniętej zgodnie z instrukcją w pierwszym dniu okresu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala
czy w ostatni dzien brania tabletek mozna zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×